II Bestuur sportstichting wellicht verder zonder vertegenwoordigers verenigingen 'Andere clubs zoeken naar extra ruimte' Pijnenburgers naar marathon Essen 'Blue Herons gewoon beter dan Red Stars' DVSB wint WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 27 Protest tegen training nationale selectie in Soest houdt aan Gehavend Selby blij met gelijkspel BADMINTON Klaveijassen Hees ATLETIEK Eef van den Brink leidt Runnerscup NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: Afscheid van Klaas Keuter met knalpartij SCRABBLE Basketballers verliezen verdiend van gedoodverfde kampioen BASKETBAL Uitstekende prestaties Shot-jeugd TAFELTENNIS Loodgieterswerk Succesvolle dag voor de Eemvogels Derde overwinning voor Marco Sakkers Volley halsters verrassend onderuit VOLLEYBAL Winterwandelingen van Olympia WANDELSPORT Hoewel de deelnemers van de sport stichting zich er nog over moeten uit spreken, bestaat de kans dat de sport- vertegenwoordigers geen zitting zul len nemen in het nieuwe bestuur van de sportstichting. Dat moet worden gevormd zodra de nieuwe statuten zijn goedgekeurd. De deelnemers beslissen daarover op maandag 31 oktober. De vergadering is belegd door de huidige sportvertegen- woordigers. "We hopen dat de deelne mers de zaak bestudeerd hebben, zodat ze met een glashelder oordeel kunnen komen. Voorop staat het welzijn van de sport. Die moet voor iedereen betaal baar blijven," vindt de heer L.C. van Vliet die namens korfbal (nog) in het bestuur van de sportstichting zit. "Persoonlijk ben ik van mening dat de controverse, die is ontstaan tussen het gemeentebestuur en de sport, erg groot is geworden. Ik zie niet hoe we daar een draai aan kunnen geven. We moeten gaan bekijken wat we verder kunnen doen, maar de kloof is erg groot. Daar zie ik problemen in. Ik denk niet dat die kloof overbrugd kan worden." Volgens de nieuwe statuten zal het be stuur van de sportstichting op een ande re manier worden samengesteld, maar de vraag is of de sporters zich daarvoor zullen lenen. Van Vliet vindt dat de si tuatie scheef is gegroeid in de afgelopen jaren. "Vruchtbaar overleg is haast niet meer mogelijk. Alles wat we tegen el kaar zeggen lijkt op tegen de haren in strijken. Ik zit al 14 jaar of zo in het be stuur, maar zoiets heb ik nog nooit mee gemaakt." De sporters zijn bang dat de gemeente eventuele begrotings-tekorten van de sport niet meer zal dekken. Dat gebeur de in de oude situatie wel, maar de sta tuten garanderen dat nu niet meer. Ook bestaat de vrees dat het passepartout- systéem duurder zal worden. Momen teel betalen de verenigingen ongeveer 40 gulden per lid, maar in een advies rapport aan de gemeente staat dat de bijdrage per sporter tenminste 110 gul den zou moeten bedragen om in de pas te lopen met vergelijkbare gemeenten. Het is niet zeker dat het gemeentebe stuur die suggestie al dan niet deels overneemt, maar de angst daarvoor be staat al vanaf het moment dat een meer derheid van de raad zich achter de plan nen van het College schaarde. Volgens Van Vliet is de sport in Soest niet te duur. Hij wijst in dat verband naar MHCS, De Eemvogels, KVO, W Soesterberg en AV Pijnenburg, alle maal clubs die zelf moesten meebetalen aan de totstandkoming van hun accom modaties of kantines. "Dat zijn lood zware hypotheken voor de verenigin gen. Denk maar eens in hoe zwaar de besturen van die clubs worden belast," aldus Van Vliet. "We zijn nog steeds teleurgesteld over het feit dat Stam-SoVoCo vier uur mag afstaan aan de NeVoBo. Er is geen sprake van jaloezie, maar we zijn gewoon gepikeerd over de voorzitter van volleybal, die praat over democra tie, terwijl er geen ruggespraak is ge weest met de andere verenigingen." Dat zegt Rinus Valk namens The Red Stars, waarvan hij secretaris is, Smeeing/BDC en ESS Brouwer. Inzet van de discussie is dat de Nederlandse damesvolleybalploeg vanaf 1 novem ber vier uur per week in sporthal Beu kendal gaat trainen. "Handbal en basketbal schreeuwen om een beetje extra ruimte voor de jeugd- training en de zaalvoetballers willen ook in Soest hun wedstrijden spelen," vertelt Valk. "We begrijpen niet dat Stam-SoVoCo dan zomaar vier uur kan afstaan. We hebben geen bezwaar zo lang er ruimte is, maar er is geen ruimte. Het is toch ook vreemd dat de zaalruim- teverdelingscommissie er niet in is ge mengd? Dat volleybal zich bespioneerd voelt is niet correct. De andere vereni gingen zoeken naarstig naar extra ruim te. Dat heeft niets te maken met bespio neren, maar met het constateren van gegevens. De zaal is op dinsdae vaak leeg, zowel vroeg als laat op de avond. Als je binnenkomt zie je dat. Daar mag best eens iets over worden gezegd. Ze hebben pech dat we niet blind zijn. Met een beetje redelijkheid had Stam-So- VoCo ook een uur kunnen afstaan aan zaalvoetbal. Daar is twee jaar geleden al om gevraagd, maar toen was er niets mogelijk. Voor de NeVoBo nu ineens wel." De drie protesterende clubs hebben nog geen antwoord gekregen op de brief die ze naar aanleiding van de 'Beu kendal-kwestie' naar de gemeente stuurden. "Maar als men stelt dat het zo kan blijven, dan begrijpen we niet wat er nog wel en niet meer mogelijk is," klaagt Valk. "Bij de toewijzing van de zaalruimte gaat men uit van een priori teitsstelling. Eerst komen de wedstrij den, dan de trainingen en dan de re creanten. De selectieteams van Red Stars hebben maar een uur en een kwar tier om in Beukendal te trainen, terwijl ze daar ook de wedstrijden spelen. Sommige volleybalteams trainen langer in Beukendal, maar spelen elders. Met 230 leden zitten wij op de vrijdagavond overvol. Iedereen mag dat komen zien. Dat noemen we niet bespioneren. Waarom kunnen de zaalvoetballers niet naar Soest, en de Nederlandse volley baldames bijvoorbeeld naar Soester berg?" Overname sporthal Valk wil niets te maken hebben met de toekomst-visie waarover men bij Stam- SoVoCo spreekt. "Het zou best zo kun nen zijn dat Red Stars na twintig jaar geïnteresseerd is om Beukendal over te nemen. Dan willen we ook wel met een voorstel komen. Welke vereniging is niet geïnteresseerd in de overname van de sporthal met het bedrag (100.000 gulden - JvB) dat Stam-SoVoCo biedt?" Als het aan de drie sportverenigingen The Red Stars, Smeeing/BDC en ESS Brouwer ligt trekt de gemeente de toe stemming voor de trainingen van de na tionale damesselectie terug. Johan Hilhorst van de afdeling licha melijke sport en opvoeding vindt het vooralsnog geen probleem dat bonds coach Pang gebruik maakt van Beuken dal. "Als het moet, dan moet het op een volleybalavond. Ik denk dat het dan primair een zaak is van Stam-SoVoCo hoe dat wordt ingedeeld." Ook dit jaar gaat er weer een groep langeafstandlopers van AV Pijnen burg naar de internationale marathon van Essen, die op zaterdag 22 oktober gehouden zal worden. Vanwege het schitterende parcours, dat bovendien erg beschut ligt rondom de Baldenersee, komen hier jaarlijks dui zenden atleten om zich te meten met hun concurrenten of met zichzelf, want het volbrengen van een marathon is geen alledaagse zaak. Ook niet voor getrainde langeafstand lopers zoals AV Pijnenburg die kent. Onder leiding van Jeroen Majoor, die eveneens als trainer/begeleider met zijn pupillen de reis naar Essen onder neemt, is de afgelopen maanden pittig getraind en zijn menige lange duurloop als training, c.q. wedstrijd afgewerkt. Het doel van de meeste Pijnenburgers zal zijn de 3 uur grens te doorbreken, hoewel met name Simon Schreur en in iets mindere mate veteraan René Hoks- bergen tijden zullen trachten te realise ren die onder de 2 uur en 50 minuten liggen. Ook de enige dame in het gezelschap, Henny Pot, kan voor een verrassing zorgen: zij maakt dit seizoen een enor me progressie door een wellicht kan zij zorgen voor een nieuw clubrecord. Na mens AV Pijnenburg doen mee: Henny Pot, Simon Schreur, Henk Walet, René Hoksbergen, Jan v.d. Lee, Henk van Hal, Wim Doekes, Jan Westerbeek, Kees v.d. Kop, Bert van Velzen, Willem Hofslot en Peter Janssen. Harry van Foto: Goos van der Wilt. De atleten van AV Pijnenburg, die meedoen aan de marathon van Essen, hopen in West-Duitsland hun persoon lijke record te verbeteren. Brummelen, oorspronkelijk ook inge schreven, moest op het allerlaatste mo ment afhaken in verband met een hin derlijke blessure. Na twee uitwedstrijden ontving Selby in de sportzaal van C-drie het eerste badmintonteam van Putten. Selby wil de het verlies van de twee vorige duels goedmaken, maar trof het niet, door dat eerste heer Marcel Pas zich door griep geveld moest afmelden. Met in valler Paul van Ginkel slaagde de Soester badmintonners er toch in een verdienstelijke 4-4 uit het vuur te sle pen. Spitsafbijter Henk van Woerkom wist niet goed raad met de scherp gedropte shuttels van zijn tegenstander en ging met 8-15 en 5-15 weer naar de kant. Paul van Ginkel zag zijn extra gemoti veerde inzet beloond met winst in drie games. Gerdie van Kooten, die zich nu eens niet in de luren liet leggen door het vertraagd serveren van haar tegenspeel ster won met 12-11 en 11-9. Tweede da me Jeannette Westerveld redde het niet. Met 11-4,6-11 en 6-11 ontdekte zij dat haar loopwerk wel enige verbetering behoeft. Het herendubbelspel leverde door snel spel van de Selby-heren een broodnodige zege op. Het dit seizoen voor het eerst samenspelende duo van Kooten/Westerveld is door trainer Wim Legerstee de afgelopen week extra onder handen genomen. Vooral zijn taktische raadgevingen bleken goed voor de eerste overwinning in het da mesdubbelspel, (14-18, 15-13 en 15-21. Doordat Selby geen kans zag een van ae mixdubbelspelen te winnen moesten het genoegen nemen met een 4-4 gelijk spel. Uitslagen senioren: Selby 1 - Putten 14-4; Selby 3 - OSM 1 0-8; Selby 5 - 't Slot 4-4; Hoogland 3 - Selby 6 5-3. Vrijdag 21 oktober a.s. aanvang 20.00 uur zal er in de Hees-kantine weer ge klaverjast worden. Leden en donateurs zijn weer van harte welkom om de kaar ten te schudden. Gezien de grote op komst van de eerste keer worden er weer vele kaarters verwacht en iedereen wordt dan ook verzocht op tijd aanwe zig te zijn. Zaterdag liep Eef van den Brink een wegwedstrijd over 25 kilometer in Lis- se met ais inzet de leiding in het klasse ment in de strijd om de Soester Run nerscup. Het werd een race tegen de klok om zijn klubgenoot, de 41-jarige veteraan Harry van Brummelen, van de eerste plaats te verdrijven. Eef moest daarvoor een tijd van 1 uur en 29.30 minuten realiseren. In de eer ste fase van de wedstrijd liep alles vol gens schema, dat richting 1 uur 29 mi nuten aanwees. Na 20 kilometer gaf de klok aan dat tussen de 15 en 20 kilomter een tijd van 18.50 min. gelopen was. Te gelijkertijd liep Eef in de wetenschap, dat hem nog slechts 18.10 min. gegund waren om zijn doel te bereiken. Met vol doende vechtlust greep hij zijn laatste kans. Eef haalde alles uit de kast in de slotkilometers gevolgd door een lange eindsprint op de kunststofbaan van Lis- se, waardoor hij de laatste 5 km. in 17.54 min. aflegde. Door zijn eindtijd van 1 uur 29.14 min. is de strijd om de Soester Runnerscup weer geheel open. Eef van den Brink heeft thans de leiding, gevolgd door Harry van Brummelen, die over de vier te lopen afstanden 10-15-20 en 25 km. slechts 16 sec. achterstand heeft. Er zijn nog diverse mogelijkheden in de laatste weken tot 1 december om de tot nu toe gelopen tijden, die behoorlijk scherp staan, te verbeteren. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Donderdag was de laatste avond van Klaas Keuter, die de afgelopen jaren één der kopstukken van scrabbleclub De VanDalen was, in Soest. Klaas heeft een baan in het Noorden des lands ge vonden en gaat daarheen verhuizen. Wel heeft hij toegezegd op de Neder landse kampioenschappen acte de pré- sence te geven. Dus scrabble-beoefe- naars, denk om uw hachje. De laatste partij speelde hij tegen Dieuwke Vas- tenburg en daarbij werden maar liefst 1139 punten op het scoreformulier ver meld. (628-511 in het voordeel van Dieuwke.) De uitslagen van donderdag: A-poule: T. Danvers - R. de Groot 350-554 D. Vastenburg - K. Keuter 628-511 H. Danvers - J. van Zijtveld 372-427 J. Danvers - J. Leijendekker 498-412 A. Tak - W. Witkamp 484-578 B-poule: T. v.d. Veer - T. v.d. Berg 371-349 D. Koblens - M. Klute 394-264 P. Olijslager - Mevr. Gerth 360-283 W. Klute - W. Bouman 434-352 De prijs van de week, waarom in de tweede avondpartij werd gespeeld, werd gewonnen door Joop van Zijt veld. Hij eindigde met 310 punten het dichtst bij het getal 250. Vermeldens waard daarbij, dat de enveloppe, waar in deze opdracht was verborgen, werd getrokken door Joop zelf. Even zo vro lijk van harte gegund. In de topper met Blue Herons hebben de heren van Red Stars een stapje te rug moeten doen. De Soesters keken veertig minuten lang tegen een achter stand aan en zagen de gedoodverfde kampioen uit Vianen uiteindelijk ver diend met 69-78 winnen. "Ze waren gewoon beter. Punt uit," verklaarde Harold Veen de tweede ne derlaag van zijn ploeg. "Verdedigend ging het in mijn ogen goed, maar ze hadden een pasklaar antwoord op onze zone-press. Daarmee veroveren we an ders veel balbezit. We hebben puur op inzet en wilskracht gespeeld. Daardoor misten we in de aanval de kracht om makkelijke scorers te creëren. Dat lukte Blue Herons wel." Red Stars ondervond vooral veel tegen stand van D. Jones. De Amerikaan ver zorgde bijna de helft van de productie van zijn ploeg: 36 punten. Aan de ande re kant liet René Lansaat een goede in druk achter. De Soester center werd met 28 punten opnieuw topscorer van de formatie van Rinus Valk. Toch kon ook Lansaat het verlies niet afwenden. Blue Herons nam na vijf minuten al een 12-0 voorsprong en liet Red Stars vanaf dat moment achter de feiten aanhollen. De vechtlust van Red Stars kwam nog tot uiting bij de stand 18-20, maar de onbetwiste titelkandidaat bouwde de voorsprong vervolgens uit tot 15 pun ten. Red Stars mocht in de slotminuten de achterstand iets verkleinen, maar Blue Herons bepaalde tot op welke hoogte de Soesters mochten naderen. De achterstand op de koploper is daar mee opgelopen tot vier punten. Belang rijker is de positie die Red Stars ten op zichte van de andere kanshebbers voor een promotieplaats inneemt. Blue Her ons lijkt dit. seizoen onaantastbaar en voor de overige teams resteert niet meer dan de strijd om de tweede plaats. Red Stars dreigt de boot te missen als het binnenkort weer zou verliezen. Vanuit dat oogpunt is de ontmoeting met Dunckers, aanstaande zaterdag, een belangrijke wedstrijd. De Hilversum mers staan twee punten voor en bij winst kan Red Stars de aansluiting voorlopig waarborgen. Het tweede damesteam van Red Stars is hard op weg een serieuze kandidaat te worden voor het kampioenschap in de eerste klasse. Voor de vierde achter eenvolgende keer wonnen de reserves. Na twee monsterzeges deed Red Stars het tegen Bourgondië iets rustiger aan: 50-35. Jeugd In Delft waren de jongens junioren van Red Stars niet opgewassen tegen DAS. De subtopper uit de hoogste junio renklasse van Nederland versloeg de Soester middenmoter met 106-74. Het was een van Soester zijde slechte wed strijd, maar de realtief onervaren ploeg Foto: Goos van der Wilt. René Lansaat (12) was aanvallend goed op dreef. De center scoorde 28 pun - ten voor Red Stars. is al nagenoeg zeker van handhaving. De grootste overwinning werd behaald door het tweede welpenteam. De jonge basketballers wonnen met 112-6 van Sparta Nijkerk. Uitslagen: Heren 1 - Blue Herons 69-78, dames 2 - Bourgondië 50-35, JA 1 - DAS 74-106, JB1 - Dunckers 55-67, JC1 - Dunckers 55-34, welpen 1 - Dunckers 46-42, welpen 2 - Sparta 112-6, MA1 - Irene 44-38, MB1 - Blue Drakes 50-41, MCI - New Stars 60-22. De Shot-jeugd presteerde uitstekend in de voorrondes van de Gooise rang lijst, die in Huizen en Hilversum wer den gehouden. Aan dit toernooi wordt door het grootste deel van de Gooise jeugdspelers deelgenomen. Het was in deze voorronde van belang om zoveel mogelijk punten te verzamelen. Michel Kanters (4 gewonnen en 1 ver loren) won in z'n laatste wedstrijd van een nog ongeslagen speler van Elan. Daardoor kwam hij met drie spelers op een gedeelde eerste plaats. Roan v.d. Zanden (2 gewonnen en 4 verloren) had een flitsende start door twee van z'n eerste vier wedstrijden te winnen. Dong Woo Paans (3 gewonnen en 1 verlo ren). Heel goed debuut voor deze jonge Shotspeler. Dong blonk vooral uit door een goede instelling en fantastisch voe tenwerk. Dion Hekkert (2 gewonnen en 3 verloren) speelt pas vijf weken en won er al gelijk twee. Toine van Elteren (2 gewonnen en 2 verloren) heeft zich leeggevochten en moest in de laatste twee wedstrijden het moede hoofd bui gen. Nick Fransen (2 gewonnen en 4 verloren) had het zaterdag erg moeilijk, maar won van iemand waarvan hij in de competitie nog verloor. Sander van El- teren (2 gewonnen en 3 verloren) was niet tevreden over zijn spel. Deson danks had hij een wedstrijd waarin hij na 16-20 achter, de eerste game met 22-20 won en de tweede game met 21-4 afmaakte. Paul Roest (6 gewonnen en 1 verloren) was goed op dreef, maar dat mag ook wel als één van de favorieten (één van de weinige landelijke spelers die zaterdag meededen). Pieter Salen- tijn (5 gewonnen en 1 verloren) en Maurits Jansens (6 gewonnen en 0 ver loren) speelden in één poule. Maurits zit in de competitie één team lager, maar won zaterdag in twee games (21- 19, 21-18) van Pieter. Uitslagen: Het derde seniorenteam van Shot werd in Hilversum met ruime cijfers door Po kerface verslagen (8-2). Alleen het dubbel en het laatste enkelspel werden door Shot gewonnen. Aijan Schuiling, goed voor het laatste punt, speelde evenals Marcel Jansen onder zijn kun nen. Ronald van Velzen maakte wel een goede indruk, maar kon niet tot winst komen. Shot 4 - Elan 2: 5-5, Shot 5 - Neder- horst 2:7-3, Shot 8 - Roter 1: 2-8, VEV 4 - Shot 9: 8-2, Shot 10 - Huizen 6: 0-10, Shot 11 - Huizen 11: 1-10, Shot 12 - Hoogerheide 4: 6-4. Aanstaande zaterdag speelt het eerste jeugdteam van Shot om de tweede plaats tegen De Sprint. Het eerste se niorenteam tafeltennist in Hilversum tegen Pokerface. Een voor beide teams zeer belangrijke streekderby. Het twee de team ontvangt het laag geklasseerde Rhenus. Een wedstrijd waarin veel kostbare punten kunnen worden ge pakt. Publiek is vanaf 13.00 uur van harte welkom in de zaal aan de Heide weg^ Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Eemvogels 1 speelde thuis tegen Acti- vitas 1. Het werd snel 0-1. Daarna was het Fons Verduin met een mooie door loopbal die de stand gelijk bracht. Eem vogels liep uit naar 3-1 met twee af standschoten van Iris Boom. Activitas kwam weer een doelpunt dichterbij. De stand werd voor rust 4-2 door Aukje Wiersma d.m.v. een omdraaibal. Na de rust was het invaller Ton Kraaikamp die met een afstandschot de stand op 5-3 bracht. Activitas kwam weer dichterbij, toen was het Marco Kuil die scoorde onder de korf. Activitas gaf niet op en het werd 6-5. Annissa van Bemmel scoorde uit een doorloopbal 7-5. De eindstand werd 7-6. Eemvogels 2 kwam achter te staan met 0-1. Maar tot voor de rust liepen ze uit tot 7-2. De tweede helft ging Eemvo gels door met doelpunten maken, de eindstand werd 14-3. Eemvogels 3 speelde uit tegen Kameo 5. Kameo was een zeer sterk team maar Eemvogels weerde zich goed. Kameo won met 12-2. Eemvogels 4 speelde zaterdag een be langrijke wedstrijd tegen het sterke Tiel. De Soester veldrijder Marco Sakkers begint zich te ontpoppen als een ster bij de junioren. Na een spannende strijd pakte de coureur in Lieshout zijn derde overwinning in dit nog prille seizoen. Eerder won Sakkers in onder meer Hil versum. Ook in het Brabantse Lieshout bleek hij te sterk voor zijn concurrenten in de tiende Bavaria-veldrit. Eemvogels kwam voor rust achter te staan met 4-1. Na de rust kwam Eemvo gels goed terug en de eindstand werd 9-5 in het voordeel van de Eemvogels. Eemvogels J1 speelde thuis tegen Doorn Jl. De eindstand werd 8-5. Eemvogels B1 speelde tegen Telstar B1 en hadden er niet zo veel moeite mee want ze wonnen met 9-1. De derde ronde van de provinciale competitie heeft de afgelopen week voor de Soest-Baarn dammers slechts 2 punten opgeleverd. Alleen het le tiental, spelend in de hoofdklasse, heeft een daverende overwinning ge boekt op het slecht gestarte Bilthoven. Een vrij regelmatig tot stand gekomen voorsprong werd niet meer uit handen gegeven en om iets na middernacht was de stand 14-4 voor de DVSB-spelers. De partij Bakker-v. Pul op bord 1 werd afgebroken aangezien beide heren ver schillende opvattingen hadden over de uitslag. Na 2 dagen beraad gaf de Bilt- hoven-speler echter te kennen geen winst te zien en was remise een feit. Einduitslag: 15-5. Het 2e tiental, op bezoek bij O.G. Utrecht, trof een zeer sterk gemoti veerd tiental achter de borden. Alhoe wel DVSB op volledige sterkte was ge komen moesten de punten al heel snel worden in geleverd. Zelfs de meest ge routineerde spelers verspeelden de punten en de einduitslag 13-7 voor O.G. Utrecht is dan ook verdiend te noemen. Stam-SoVoCo verliest aansluiting met top Het eerste damesteam van Stam-So- VoCo ging zaterdag in de uitwedstrijd tegen het Voorburgse Tonegido ver rassend onderuit. De gastvrouwen, koploper in de eerste divisie, maakten er een 3-0 overwinning van en ver stoorden daarmee de kansen op pro motie van de Soesterdames, althans voorlopig. De dames van Stam-SoVoCo waren vast besloten het Voorburgse Tonegi do, koploper in de eerste divisie, één of meer punten afhandig te maken. De wedstrijd kende een zeer spannend be gin waarin de verdedigingen van beide ploegen domineerden. Aanvallend leek Tonegido iets sterker maar dat kwam in het scoreverloop niet direct tot uitdrukking. Wat wel opvallend was dat de Soester aanval vrij eenzijdig het vij andelijke veld bestookte, zodat de te genpartij na enkele missers goed vat kreeg op deze aanvallen. Het was ver rassend te moeten constateren dat de Soester aanval geen overzicht had en niet kwam tot meer variatie in de aan val. Dat ging Tonegido na enige tijd veel beter af en van 6-6 liep de ploeg dan ook uit naar 13-6. Twee time-outs zet ten Stam-SoVoCo weliswaar op het goede spoor maar slechts voor korte tijd; 13-11. Toen maakte Tonegido er een einde aan met twee welgemikte klappen waarop de verdediging van Stam-SoVoCo geen vat had. Ondanks enkele omzettingen in het Soester team trad geen verbetering op in de speelwijze. Blijkbaar overgecon centreerd in het veld staand, vaak daar door als aan de grond genageld, moes ten zij toestaan dat Tonegido wegliep naar 8-2. Maar toen werd het de dames kennelijk toch wat te gek. Plotseling was daar het flitsende verdedigings werk en de uitgekookte aanval weer en in twee sessies, 8-8 en 8-11 werd het 9-13 voor Stam-SoVoCo. De setwinst lag voor het oprapen. Het leek er echter op dat het team bij die gedachte alleen al verstijfde van schrik en met 16-14 ga ven zij de tweede set uit handen. De derde set was een herhaling van het beeld uit de eerste set. Tonegido, ont spannen spelend kon zich foutjes ver oorloven, Stam-SoVoCo honoreerde die wel door de punten af te geven. Met 15-12 won Tonegido ook de derde set en daarmee de wedstrijd met 3-0. Zij gaan trots met 8 punten uit 3 wedstrij den aan de leiding, Stam-SoVoCo moet genoegen nemen met een totnutoe te leurstellende zesde plaats met vier pun ten. Winst voor Stam-SoVoCo 2 Het tweede damesteam ging op bezoek in Breda, bij de reserves van Brevok. In de tot Sportzaal verbouwde katholieke kerk traden slechts zes speelsters aan van de selectie. De drie anderen waren of geblesseerd of gewoon niet beschik baar. Twee junioren completeerden het team. Een spannende eerste set werd nipt verloren door Stam-SoVoCo 2. Daarna werden de drie volgende sets op rij gewonnen en ging de volle winst mee naar Soest. Ongeslagen staat het team met zes punten uit twee wedstrijden op een vierde plaats met 'één wedstrijd minder gespeeld dan koploper EAVV 2. Volleybal deze week Morgenavond spelen weer een groot aantal teams in Sporthal Beukendal in de districtscompetitie. En dan zaterdag in sportzaal De Bunt. De grote vraag is of het eerste damesteam de dreun die ze moest incasseren van Tonegido weer te boven is. Hobas-Pollux uit Oldenzaal staat met zes punten uit drie wedstrij den op de derde plaats. Wil Stam-So- VoCo haar ambities te promoveren in houd geven dan dient er gewoon ge wonnen te worden. De wandelsportvereniging Olympia valt zaterdag 22 oktober de eer te beurt het winterseizoen 1988/1989 te ope nen met de eerste van een serie wande lingen, welke onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) zullen worden georganiseerd. Op de zaterdagen 14 januari en 18 maart 1989 worden de volgende wan deltochten in Soest gehouden in het ka der van Olympia's 27e Winterserie. Telkens is de start vanaf het wijkge- bouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18, Soest-Zuid. Voor de langste af stand, de vijftien kilometer, kan men starten tussen tien en één uur en voor de tien of vijf kilometerr tot twee uur. De zaal is open om 09.30 uur. Deelname staat voor iedereen open, zowel individueel als in groepsverband. Iedere tocht kent een eigen parkoers, afwisselend straat en bos, uitgezet in Soest, Soest-Zuid, Soestduinen, Soes terberg en Amersfoort en voert de deel nemers door fraaie natuurgebieden o.a. de Korte- en Lange Duinen, de Zoom, de Paltz, de Bokkeduinen en het land goed Pijnenburg. Het inschrijfgeld bedraagt van 6 t/m 14 jaar f 2,- en voor 15 jaar en ouder f2,50 per persoon, per wandeling, inklusief herinnering, welke bestaat uit een fraai lint in diverse kleuren, met opdruk "Winterwandeling Zeist, Utrecht, Soest en Huizen', genummerd en twee wandelaars. Zonder herinnering betaalt men res- pektievelijkf 1,25 en f 1,75. Inschrijvin gen en betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Wandelboekjes worden afgetekend, mits deze bij vertrek zijn in geleverd. Groepen worden verzocht de boekjes gebundeld in te leveren. Het overige winterwandelprogramma in het Sticht/Gooi ziet er als volgt uit: Utrecht 5 november en 28 januari. Hui zen 19 november en 11 februari en Zeist 10 december (met start in Den Dolder) en 4 maart. De organisatie van deze winterwandel- tochten werd in 1978 onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond gebracht. I.v.m. dit jubileum be staat de mogelijkheid om in het bezit te komen van een extra mooi uitgevoerde medaille met lint. U dient dan aan vier wandelingen in vier verschillende plaatsen deel te nemen en bij de eerste wandeling een bedrag van f 2,50 te vol doen. De startburo's sluiten om 17.00 uur. Eventuele inlichtingen kunt U verkrij gen bij mevr. I. Maassen, Korte Hart- weg4, 3762 SJ Soest; tel. nr. (02155)- 20188 of de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest; s.v.p. na 18.00 uur tel. nr. (02155)- 16414.

Soester Courant | 1988 | | pagina 27