2998; RICOH AF-55 289.- FOTO van dia Nu 95 ct ënmbifölö \JOD G//GH foto- uideo - computer/ KORTE DUINEN W d@kontaktleiis G/70H Sombere toekomstvoorspelling voor WS scliocmakcr Hypsos neemt extra gebouw in gebruik 'Le Saladier' als onmisbare 'kookhulp' PHILIPS VKR 6841 Bang&Olufsen f lbrilmodef JKü CAMCORDER VHS-Cl MINOLTA 5000, de gemakkelijkste reflexcamera ter wereld Volautomatische kompaktcamera ingebouwde flitser motortransport zelftimer Incl. etui 10 x 15 cm Mat of glans Bedrijfsreserve keldert in 2000 van 23 naar 3 miljoen gulden Personeelsbeleid Belangstelling bewoners moet worden gestimuleerd Woningbouwvereniging de wijk in Serie autokraken in weekeinde DUTCH- CARIBBEAN Haan gestolen AaVR'DN Y erkeerscontroles Traiteur is overal graag geziene gast Vakmanschap en gastvriendelijkheid Smit&Dorlas koffie® JOH. METS WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 Aanbieding zolang de voorraad strekt. Inclusief: zoomlens 35-70 mm, luxe brede camerariem, schoonmaakset f 999.- Minoltaflitser 1800 f 249.- NU samen f 1248- voor1000.- Aanbieding zolang de voorraad strekt. Aanbieding geldig tot 29-10. WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" SOEST - TELEFOON 12874 Over een jaar oi vijftien zal de positie van de woningbouwvereniging Soest minder florrissant zijn dan nu. In de reservepot zit nog ruim 23 miljoen gul den. In 2005 zal dat bedrag zijn gekel derd tot ongeveer 3 miljoen gulden. Dat is de sombere prognose van WS. "De reserve verdwijnt als sneeuw voor de zon, tenzij de wind draait. Maar hoe die gedraaid moet worden weet ik niet." Dat zei de heer P.H. Timmermans, hoofd van de afdeling financiën, tijdens de algemene vergadering van WS in ge bouw De Rank. Vooral dankzij de inkomsten van rente blijft de bedrijfsreserve van WS voorlo pig redelijk stabiel. Voor 1990 verwacht men zelfs 26 miljoen aan spaarcenten, in '94 zal de reserve weer op hetzelfde niveau als dat van dit jaar zijn. Het rijk is van mening dat de woning bouwverenigingen te rijk zijn. Het heeft daarom maatregelen aangekondigd, die nadelig zijn voor de coöperaties. Ieder jaar zal de overheid twee- tot vijfhon derdduizend gulden heffen voor een centraal fonds en op kontingenten zal niet bij voorbaat subsidie worden ver leend. Dat laatste kan betekenen dat bij eventuele nieuwbouw in de sociale huursector de woningbouwverenigin gen voor de kosten moeten opdraaien. Daar moet volgens Timmermans slagvaardig op worden gereageerd, maar concrete plannen heeft WS op dit moment nog niet. Ook met betrekking tot het personeels beleid zal WS alert moeten inspringen op de ontwikkelingen in de toekomst. De koek voor de bouw van sociale huurwoningen is nagenoeg op. Onlangs startte WS nog met de bouw van 39 wo ningen in Overhees III en de woning bouwvereniging St. Joseph mag bin nenkort nog enkele huizen bouwen in Foto: Goos van der Wilt. Het toekomstbeeld van de Woning bouwvereniging Soest ziet er somber uit. Volgens een voorzichtige prognose zal de bedrijfsreserve over 17 jaar zijn ge slonken van 23 naar ongeveer 3 miljoen gulden. De leden van WS kregen dat tij dens de algemene vergadering te horen. Soesterberg. WS moet echter zeker twee, drie jaar wachten voordat ze het woningbestand verder kan uitbreiden (Klein Engendaal). Ook het uitvoeren van groot onderhoud komt in de ko mende jaren financieel in de knoei te zitten. "Onze doelstelling is de mensen die we hebben zekerheid te geven. We moeten uitermate voorzichtig zijn met nieuwe mensen aanstellen. Als we dat doen wil len we die mensen ook zekerheid bie den," zei voorzitter P.L.J.M. Storimans van WS. De Woningbouwvereniging Soest (WS) wil speciale wijkavonden orga niseren voor de bewonersverenigin gen. Een flink aantal wijkcommissies is de laatste jaren van het toneel ver dwenen of vertoont geen enkele vorm van activiteit meer. Door de wijk in te gaan hoopt WS de belangenverenigin gen nieuw leven in te blazen. "We willen toch direct contact hou den," zegt WS-medewerker J.E. Wolt huis. "Er zijn niet zoveel bewonerscom missies meer. Een jaar of acht geleden hadden we er ten tijde van de fusie tus sen de woningcoöperaties nog tien tot twaalf. Nu zijn alleen het Smitsveen, de Beetzlaan en de Albert Cuyplaan ac tief. De rest bestaat niet meer of slaapt. Daar willen we verandering in bren gen." In de praktijk is gebleken dat de bewo nerscommissies floreren als in de be treffende wijk projecten worden uitge voerd. Dan worden ook wijkavonden belegd door WS, waarbij de leden wor den gehoord en in zeer beperkte zin in spraak hebben als dat binnen de rand voorwaarden mogelijk is. "Maar de be langstelling van de bewoners om zich met het algemene beleid bezig te hou den is minder," stelt Wolthuis vast. De WS heeft zich ten doel gesteld de inte resse van de bewoners op te wekken en te stimuleren. "Ook waar we geweest zijn willen we blijven terugkomen. Er blijven altijd bepaalde zaken liggen," aldus Wolthuis. De politie kreeg in het afgelopen week einde in totaal zeven meldingen binnen van opengebroken auto's. Aan het Ha- zepad verdwenen een vilthoed en vijf cassettebandjes, aan de Bazuin een tweetal sleutelbossen (van openbare gebouwen in Soest), alsmede enkele pasjes, aan de Anthonie van Leeuwen hoeklaan waren het behalve de radio- cassetterecorder ook een aantal benzi necoupons en een tankkaart van de vliegbasis. Aan het Minstreelpad werd een "boos ter" ontvreemd, maar de poging om ook de radio-cassetterecorder mee te nemen mislukte. Uit auto's die gekraakt werden aan het Spinet, de Rubenslaan en de Albert Cuyplaan wordt niets ver mist. Nederlandse Antillen Aruba - Bonaire - Curacao ontmoeten de Korte Duinen in Soest Van Pastechi tot Cabritu. BONBINI van 27-10 t/M 13-11 RESTAURANT DE Birkstraat 108 So?,st 02155 - 13720 Een bewoner van de Klaarwaterweg deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn haan. Het betreft een blauw-gezoomde Wiandotte-haan, die uit het kippenhok achter het huis werd weggenomen. Het beestje had een waarde van 25 gulden. EEN DIAMANT IS VOOR ALTIJD DIAMANTAIR JUWELIER v Weedestraat 145, Soest Tel 02155 20070 18. Boom lel 02154 15937 Bij een snelheidscontrole op de Kamer- lingh Onneslaan in Soesterberg heeft de politie vorige week tien automobilisten bekeurd, omdat ze veel te hard reden. De top lag zelfs op 84 km/u. Ook aan de Peter van den Breemerweg was het weer raak. Hier controleerde de politie of het snelverkeer zich wel hield aan de geslotenverklaring tijdens de middagspits. Er waren zes automobilis ten die vanuit Amersfoort toch deze route kozen om naar Soest te rijden. Een bromfietser werd ook aangehou den, omdat zijn brommer onverzekerd bleek te zijn. MX 1500 De verfrissend andere TV. Uitstekend geschikt als 2» toestel ol voor kamerbewoners. QQQ Voor alle zakerhaldl van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Het nieuwe gebouw van Hypsos Dis- players bv is vorige week officieel ge opend door mr. J.F.A. de Soet, presi dent-directeur van de KLM. Het Soes- terbergse bedrijf dat werk verschaft aan ruim honderd mensen, beschikt nu over een totaal vloeroppervlak van 9500 vierkante meter. Hypsos bestaat uit twee werkmaat schappijen: Hypsos Internationale Tentoonstellingsverzorging bv en Hyp- js tLiaiagereclame bv. Mei de inge- bruikname van het nieuwe pand heeft Hypsos de naam veranderd in Hypsos Displayers. Dat is met name gedaan voor de naamsbekendheid in het bui tenland. De onderneming houdt zich bezig met het ontwerpen en uitvoeren van driedi mensionale reclame-uitingen. De ten toonstellingsafdeling bouwt stands op beurzen van Oslo tot Lissabon en van New York tot Moskou. De etalage-afde ling maakt dragers voor reclamebood schappen. Dit zijn displays voor de on dersteuning van communicatie op ver koopplaatsen. De klantenkring van Hypsos Displayers wordt onder andere gevormd door banken, verzekerings maatschappijen, speelgoedonderne mingen, auto-importeurs en de reiswe reld. Aan de F.C. Kuyperstraat 3 (niet ver van de AH-supermarkt aan de Van Weedestraat) vinden echte Soester lekkerbekken "Le Saladier", de enige echter "traiteur" van Soest. De zaak bestaat inmiddels al weer geruime tijd en is voor heel wat plaatsgenoten in tussen een onmisbare "kookhulp" ge worden. Jan en Jacqueline Vooren zijn de man en de vrouw achter dit opmerkelijke ca tering-bedrijf, waar men uitstekend te recht kan voor allerlei gerechten. Voor al een uitkomst voor iedereen die eens geen trek heeft om zelf in de keuken te staan of als alternatief "buiten de deur" te gaan eten, waarvoor doorgaans een flinke aanslag moet worden gedaan op de portemonnee. "Le Saladier" biedt dan uitkomst, en wel op een voortreffe lijke manier die steeds meer Soesters hebben leren waarderen. Voor f 9,50 haalt men er al een smake lijke dagschotel, bestaande uit een vlees-, vis- of pasta-gerecht, met een keuze uit diverse bijgerechten (o.a. aardappels en groenten). Iedere dag is er iets anders, een maand lang, en in het weekend trekt vooral de iets luxere weekend-schotel - f 14,50 - veel be langstelling. Daarnaast is er altijd ruime keus uit vleesgerechten, voorgerechten, nagerechten en specialiteiten - kortom: "voor elk wat wils". De dagschotel is overigens - en dat is iets nieuws - al vanaf 12.00 uur 's mid dags verkrijgbaar. Volgens Jan en Jac queline Vooren zijn er namelijk heel veel mensen die 's middags al willen ge nieten van een goedverzorgde warme maaltijd. Sinds kort beschikt "Le Sala dier" ook over een nieuwe magnetron oven, waardoor een maaltijd of gerecht warm meegenomen kan worden. "Ge makkelijker en sneller kan volgens ons niet," aldus Jan en Jacqueline. "Le Saladier" geniet intussen niet al leen in Soest bekendheid, maar ook ver daarbuiten. Dat is het resultaat van de succesvolle combinatie van Jans culi naire vakmanschap en Jacquelines gastvriendelijkheid. "Le Saladier" weet zich dan ook - mede door de voortreffe lijke kwaliteit en de bijna artistiek ver sierde schalen en schotels - een bijzon der graag geziene gast op allerlei par ty's, partijen, recepties en feesten, klein of groot. Want ook voor bedrijven zet Foto: Goos van der Wilt. Jan en Jacqueline Vooren in de zaak aan de F.C. Kuyperstraat. de traiteur van Soest zich graag in. Veel firma's zijn inmiddels vol lof over de grote prestaties van deze (nog) kleine onderneming. "Le Saladier" F.C.Kuyperstraat 3, is elke dag geopend van 10.00 tot 20.00 uur, maar woensdag de gehele dag ge sloten. Op zondag kan men er tussen 15.00 en 20.00 uur terecht. Telefonisch kan men de traiteur bereiken op tel. 24664. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant de allerlekkerste koffie die geserveerd wordt in de toprestaurants van Nederland. Vrijdag en zaterdag GRATIS PROEVEN Nu ook verkrijgbaar bij DELICATESSEN tWIJNKOPERIJ VAN WEEDESTRAAT 90 TELEFOON 12404 SOESTDIJK Polycon kontaktlenzen zijn ,,Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. ZUIDPROMENAOE TELEFOON 12874

Soester Courant | 1988 | | pagina 3