te koop bij Schoeman Schoeman ■Hl DeSoester Duinen tfy van Breukelen biedt aan: MET HET OOG OP UW BRIL. oogdrukmeting ca \J 'm 8975 fïldPub 3.50 Ibrilmodef Soest 50 jaar geleden 21 october 1938 WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 n.o.t.k. vraagt: uw aandacht voor restaurant Verkoop woning Nieuweweg omstreden ^lanBREUKELENV ASSURANTIËN VASTGOED FINANCIERINGEN NB VA Soest Soest Soest Soest Soest Rode Kruis zoekt nieuwe vrijwilligsters Inbraak Minstreelpad Dokterstas gevonden Ook voor uw Meisje gewond bij eenzijdig ongeval Inbraak Dorresteinweg Brommer weg Deze week van BAKKER KUIPER uit Baarn: OVERHEERLIJK FRIES SUIKERBROOD van 3.95 voor JOH. METS Autokraak Restaurant van den Brink Soest, W. de Zwijgerlaan 34 Royale eengezinswoning met souterrain, c.v., berging en achterom, gelegen in rustige woonwijk Soestdijk. Hal,m.kast, toilet, keuken (ca. 3X2 m.) met inbouw/doorgeefkast, doorzonwoonkamer (7X4 m.) met inbouwkast, souterrain met grote achterkamer, zijkamer en royale hal. Verdieping: grote voor- en achterkamer, beiden met vaste was tafel, douche met 2e toilet en vaste wastafel, vaste trap naar 2e verdieping met grote 4e slaapkamer, veel bergruimte, nieuwe c.v. gaswandketelopstelling en overloop. Parterre achterzijde v.v. thermopane beglazing. Koopsom: f 210.000,- k.k. Soest, Nieuwerhoekplein 4/5 Op markant punt en verkeersintensieve lokatie aan het Nieuwer-' hoekplein 4/5 te Soest. Ca. 300 m2 winkelruimte, ca 160 m2 kel derruimte/bovenwoning, frontbreedte ca. 22 m., zeer centraal ge legen aan doorgaande weg richting Amsterdam,Amersfoort, Hilversum. Huurprijs Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel 02155-13539 B.g.g. 8 J A M Majoor, dir./mak./tax Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoolddorp, Leusden en Tiel NVM Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. J.G.M. Vestering, Rademakerstraat 6, Soesterberg, voor het oprichten van een restaurantbedrijf op het per ceel Rademakerstraat 6, Soester berg. b. De Soester Duinen B.V., Soester- bergsestraat 188, voor het oprichten van een café-restaurant op het per ceel Soesterbergsestraat 188; c. A.H.E. van Keken, Prins Bernhard- laan 42, voor het oprichten van een horecabedrijf op het perceel Prins Hendriklaan 1. De positieve beschikkingen liggen van af heden één maand ter inzage bij de afd. Milieubeheer van de gemeente, Lange Brink weg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 -12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Alb. Cuyp- laan en voor a. in de Dependance Pu- bliekszaken Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwetaanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnen gekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden één maand ter inzage bij milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen geopend van 8.30 - 12.00 uur, als mede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan. De aanvraag is afkomstig van: Drukkerij Atlas b.v., Koningsweg 22, voor het oprichten van een drukkerij op het perceel Koningsweg 22. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 13 november 1988 schriftelijk worden in gediend bij Burgemeester en Wethou ders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij destukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. Iedereen die dat nodig acht, kan even tueel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren voor 10 november 1988. Men kan daarvoor een afspraak maken met de milieudienst, telefoonnr. 02155-93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts ingesteld worden door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aan tonen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Ontwerp- hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek van: K.H. Ott, Soesterbergsestraat 122, voor het oprichten van een restaurant op het perceel Soesterbergsestraat 122. De ontwerpvergunning ligt vanaf he den 14 dagen ter inzage bij de afd. Mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 -12.00 uur, alsmede in de bibliotheek an de Alb. Cuyplaan. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpvergunning kunnen tot 3-11-1988 schriftelijk worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders. De ingeko men bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aan tonen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad bij zijn besluit van 15 september 1988 afdeling ROB, nr. RB 88-152, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor een perceel aan de Dorresteinweg, sectie G nr. 8510 en 3479. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van deze gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijk vergunning van burge meester en wethouders (aanlegvergun- ning). Dit besluit treedt in werking op 27 ok tober 1988. De burgemeeter van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 25 augustus 1988 afdeling ROB, nr. RB 88-133, bestemmings plannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit behorende kaarten als zodanig zijn aan gegeven en welke als volgt kunnen wor den omschreven: 1.Het gebied aan weerszijden van de Dalweg tussen de Beukenlaan en de Soesterengweg; 2. Het perceel Torenstraat 22A. Dit besluit treedt in werking op 27 ok tober 1988. Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten) het verhogen van een schoorsteen, De Beaufortlaan 24a; het bouwen van een drukkerij/kan toor, Torenstraat/Kerkstraat, sectie K, nr. 2285 ged. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van B. W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Openbare commissievergadering Dinsdag 25 oktober, 20.00 uur: commissie Welzijnsplanning Agenda o.a.: discussie welzijnsbeleid. Plaats: commissiekamer dépendance achter gemeentehuis. Begrotingsvergadering •Maandag 24 oktober 1988,19.00 uur •Woensdag 26 oktober 1988,14.00 uur De vergadering van 26 oktober zal van 17.30 tot 18.30 uur worden onderbro ken. Aansluitend op de begrotingsver gadering op 26 oktober zal de raadsver gadering worden afgehandeld. Indien dit niet lukt zal de vergadering worden voortgezet op donderdag 27 oktober a.s. "Do Hashimashite" Iedere dinsdag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 Mevrouw Coljee uit Soest heeft een bo ze brief aan de gemeenteraad geschre ven over de procedure die gehanteerd wordt bij de verkoop van een gemeen tewoning aan de Nieuweweg. Daar stond een bord voor het raam met "Wordt verkocht door de gemeente Soest". Bij navraag bleek dat ze als gegadigde moest wachten op de advertenties, waaruit zou blijken dat het huis door een openbare inschrijving verkocht zou worden. Deze advertenties verschenen niet en na opnieuw contact met het grondbedrijf bleek dat de woning in middels verkocht was voor 150.000 gulden aan een bewoner van de Klein Engendaalweg, wiens huis gesloopt zal worden voor de doortrekking van de Koningsweg. "Waar blijven de kansen van de Soester inwoners om een huis van de gemeente te kopen? Wanneer ik een bod had kun nen doen en dit was te laag geweest, had ik tenminste nog een eerlijke kans ge had. Deze kans wordt mij en mede in woners van Soest nu ontnomen," aldus de briefschrijfster. Correct Haar brief werd donderdagavond be handeld in de corïimissie Financiën waarin mevrouw Van 't Klooster, een familielid van de briefschrijfster, ge bruik maakte van haar spréekrecht om de brief toe te lichten. De commissie reageerde apatisch en steunde wethouder Menne (CDA) in zijn beleid in deze. Hij vond wel dat de informatie correct moest zijn, maar handhaafde zijn voorstel. Alleen Neks Blommers (WD) en Jan Visser (Progressief Soest) kritiseerden de gang van zaken. In de komende raadsvergadering valt de beslissing. Agenda o.a.: afvalstoffenproblematiek •vaststellen bestemmingsplan Maria- straat; •stads- en dorpsvernieuwingsactivitei ten; •krediet realiseren doortrekking Ko ningsweg. In het INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publi- katiebord van het INFO-centrum en in de dépendance Publiekszaken Soester berg. Informaties: Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m vrijdag. Informatietelefoon mei actuahteilen: tel 93665 (24 uurs-service) AK A.A. van Breuketen is een onafhankelijk adviesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen tussen ?5 gerenomeerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.V. Koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 lid garantie voor zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Irene laan Fraai en rustig gelegen mid denwoning met souterrain, berging en c. v. Indeling: souterrain: ruime hobby-, was- en voorraadruimte. Beganegrond: entree, toilet, uitgebouwde woonkamer en moderne keuken. Etage: 3 slaapkamers en bad kamer. Zolder met vaste trap en ruime kamer. Gevraagde koopsom f 219.000,- Lange Brinkweg Boerderijwoning met schaaps kooi op ca. 1600 m- grond. De woning moet geheel gereno veerd worden, waarvoor gedeel telijk subsidie aangevraagd kan worden. De verbouwde schaapskooi is momenteel in gebruik als ver koopruimte. De woning wordt leeg opgeleverd en de schaapskooi onder ge- standdoening van het huidige huurkontrakt. Gevraagde koopsom: f295.000,- Wilhelminalaan Vrijstaande villa met garage, praktijkruimten, c. v. en grote tuin 900 m2). Indeling: karakteristieke hal, woonka mer, praktijkruimten, keuken, bijkeuken, toilet en kelder. Etage: 4 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en tweede toilet. Bergzolder. Deze villa verkeert in uitste kende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f410.000.- Koninginnelaan Woon-winkelhuis met tuin, drie garageboxen en c.v. Indeling: winkelruimte (ca. 42 m2), woonkamer met open haard, grote keuken met inbouwap- paratuur, douchecel met toilet en wastafel, kelder. Etage: 3 slaapkamers en over loop. Gevraagde koopsom f 169.000,- Middel wijkstraat Half vrijstaande villa met ga rage, grote tuin en c. v. Indeling: hal, toilet, woonkamer met L-hoek, keuken, kleine kel der. Eerste etage; ruime overloop, 3 slaapkamers, badkamer. Zolder met vaste trap en 2 rui me slaapkamers, c. v. ruimte. Gevraagde koopsom f 269.000,- Er ligt weer een nieuw seizoen voor ons. De afgelopen jaren organiseerde de Welfare-afdeling van het Ned. Rode Kruis, afd. Soest/Soesterberg, wekelijks een gezellige morgen of middag in één van de bejaardentehuizen of diensten centra in Soest. De bejaarden verheugen zich op hun wekelijkse sociale contacten. Hier vin den zij ontspanning en doen vaak nog iets aan handvaardigheid. Ook worden er zieken en bejaarden thuis bezocht. Om dit werk te kunnen blijven uitvoeren doet het Rode Kruis een beroep op nieuwe vrijwilligsters, die een paar uur per week van hun vrije tijd kunnen mis sen, eenmaal per maand een contactmorgen voor de vrijwilligsters willen be zoeken en na een inwerkperiode genegen zijn een introductie-cursus van het Rode Kruis te volgen. Schroomt u niet en kom het eens bij de Welfare proberen. Men kan zich aan melden bij mevr. T. Vortefflich, tel. 17998. Tijdens een inbraak die overdag moet hebben plaatsgevonden heeft een on bekende dader vorige week aan het Minstreelpad een aantal girobetaal kaarten en sieraden buitgemaakt. De bewoonster ontdekte dat de achterdeur tijdens haar afwezigheid was gefor ceerd. Op de picknickplaats bij de Foekenlaan is vorige week een dokterstas gevonden met daarin het complete artseninstru mentarium. De tas bleek twee weken daarvoor in Zeist te zijn gestolen uit de auto van een vrouwelijke arts uit Utrecht. Aan de hand van de spullen kon de herkomst worden vastgesteld. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874 Een 16-jarig meisje uit Soesterberg is maandag gewond geraakt toen ze, ter wijl ze achterop een brommer zat, op de Rademakerstraat in aanraking kwam met een houten paaltje op een verkeers geleider. De bestuurster van de brom fiets, een even oud vriendinnetje, reed op het kruispunt met de Van der Grientlaan rakelings langs het paaltje. Het achterste meisje viel en moest met een beenwond naar het ziekenhuis wor den gebracht. Op klaarlichte dag, terwijl de bewoner ongeveer een uurtje afwezig was, heeft een onbekende dader vorige week kans gezien in te breken in een woning aan de Dorresteinweg. Het lukte hem de ach terdeur open te maken, waardoor hij zijn weg kon vinden naar o.a. een duur servies, twee dameshorloges, oorbel len, een gouden armband en een aantal mineraalstenen. Uit de niet afgesloten garage van een woning aan de Bosstraat is vorige week een bromfiets gestolen. Het betreft een Kreidler ter waarde van 1000 gulden. Tevens verdween een groene helm, mo del "potje". Verkrijgbaar bij DELICATESSEN aWIJNKOPERIJ VAN WEEDESTRAAT 90 TELEFOON 12404 SOESTDIJK Een onbekende dader heeft maandag j.1. aan de Van Goyenlaan een auto opengebroken en de radio-cassette recorder weggenomen. Hetzelfde ge beurde aan de Rubenslaan. Van beide auto's waren de ruiten vernield. De ei genaars deden aangifte bij de politie. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "SYMPATHIQUE" f37,50 l CHA MPIGNONS FA RCIE gevulde champignons met kruidenboter SORBET AU FRUIT J verfrissend ijsje met champagne CIVET DE GIBIER wildragoüt met puree en stoofpeertjes MOUSSE A U GINGEMBRE ET COULIS DES FRAISES gembermousse met aardbeiensaus Soest Soest-Zuid heeft een sociëteit. De Burgemeester beschermheer. Maandagavond werd op feestelijke wijze de nieuwe sociëteit „De Eendracht" in Hotel de Boschvijver geopend. Te ongeveer half acht, toen de leden zich verzameld hadden vóór den ingang van de societeitszaal, welke met een lint was „afgesloten," sprak de heer A. Fortuyn Harreman. Spr. heette de heeren welkom, speciaal de heer J.G.A. Batenburg, gemeente secretaris, die den Burgemeester hier vertegenwoordigde en deelde mede, dat de Burgemeester, wegens een sterfgeval in zijn familie, niet aanwezig kon zijn. Spr. stelde voor het beschermheerschap der vereeniging aan den Burgemees ter aan te bieden, waaraan de heeren met applaus hun instemming betuigden. De heer Fortuyn deelde hierop mede, dat de Burgemeester dit beschermheer schap aanvaarden zou, wanneer het zou worden aangeboden. Na een woord van hulde gebracht te hebben aan de heeren H. de Graaf en H. Ron, als initia tiefnemers, hoopte spr. dat de leden van de sociëteit een voorbeeld zouden ne men aan de energie en voortvarendheid van den Burgemeester, opdat de „soos" zou bloeien en groeien. Alvorens de heer Batenburg namens den Burgemeester het lint doorknipte, feliciteerde hij de leden der sociëteit en spoorde hen aan door trouwe opkomst „De Eendracht" groot te maken. Spr. knipte hierna het lint door en verklaarde de nieuwe sociëteit voor geopend. Na de eerewijn, gebruikelijke toasten en onderlinge kennismaking werd het splinternieuwe biljart in gebruik genomen, terwijl anderen zich met bridge en andere spelen bezig hielden. Vermelden wij nog, dat deze sociëteit niet alleen is bestemd voor heeren van Soest-Zuid, doch personen uit de geheele gemeente als lid kunnen toetreden. tLastige café-bezoekers In een café op het Hart was het Zaterdagavond zeer rumoerig, daar eenige klanten, door Bachus beneveld, steeds maar animo tot vechten en schreeuwen toonden. Hoewel de caféhouder mans genoeg is om die zulken een toontje lager te doen zingen of hen „vierkant" de buitenlucht in te smijten, moest de politie een vechtlustige klant meenemen naar het bureau, alwaar hij zijn vechtlust spoedig liet varen, daar de „tegenpartij" daar nog altijd zeer gevreesd is. Na het gereed maken van een bonnetje, werd hij weer vrijgelaten.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5