aruóhoch Speeldoos Milou van Sprang presenteert kunstveiling voor Amnesty WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 10 Nieuw olifantenverblijf in Dierenpark Amersfoort Vrijdagmiddag in C-drie Kinderfilm: 'Stormboy' algemene radio omroep soest Frysk en Frij Museum Oud-Soest De oude schoolklas Amerikaans patchwork en quilts op Ewijckshoeve Chris Hinze exclusief Moonstruck Geslaagd heroptreden van Joop Visser cl-lRiS hilNZE Op 18 november in C-drie Agenda theater "De Speeldoos" Vrijwilligers Vakature Bank Zaterdag 29 oktober: Cas de Marex Trio Cultureel Creatief Centrum Expositie Zestig jaar geleden werd een gymnas tiekvereniging opgericht in Soest, waar uit o.a. de Springbokken zijn ontstaan. In die zestig jaren zullen heel wat Soes- ters te maken hebben gehad met gymnastiek in verenigingsverband. Vandaar dat het jubileum op grootse wijze wordt gevierd. Gedurende drie weken is in het Witte Café van C-drie een overzichtstentoonstelling te zien, bestaande uit panelen met veel foto's, artikelen en vitrines met attributen. Wie weet komt u zichzelf nog tegen als jon kie, hangend aan de ringen op een van de foto's. De tentoonstelling wordt feestelijk geopend op 27 oktober. Kunstreis Gent en Brugge Op 19 en 20 november wordt een kunstreis georganiseerd naar de Belgi sche plaatsen Gent en Brugge. De bus vertrekt al vroeg vanaf Zaandam, Hil versum en om 8.30 uur vanaf station Amersfoort. Onderweg wordt bij Ha- zeldonk een stop gemaakt, waar ook de mogelijkheid is om geld te wisselen. In de bus geven de begeleiders/kunsthis torici informatie en plattegrondjes van Gent en Brugge. Allereerst gaat de reis naar Brugge, waar na de incheck in het hotel een bezoek gebracht kan worden aan het Groeninge Museum. Dit mu seum is gebouwd op de gronden van de vroegere Eeckhout abdij. Hoewel het museum in '29/'30 werd gebouwd is de sfeer toch enigszins kloosterachtig, vooral de vlaamse galerij van de Vlaamse Primitieven, die gebouwd is als een rij kapellen. Naast de wereldbe roemde collectie Vlaamse Primitieven zijn in dit museum schilderkunst uit de 15e, 16e, 17e en 18e eeuw te zien. Ver der de Brugse classisisten, landschaps schilders en moderne kunst. Voor de avond in Brugge is geen vast program ma gepland. De volgende dag vertrekt de bus naar Gent, waar tot 14.00 uur het centrum op eigen gelegenheid verkend kan worden. De middag wordt besteed in het Museum voor Hedendaagse Kunst, waar de collectie bestaat uit beeldende kunst van de 20e eeuw. Na het diner vertrekt de bus naar Neder land, waar de verwachte aankomststijd in Amersfoort 23.00 uur is. Deze kunst reis van twee dagen is inclusief hotel, ontbijt, toegang tot de musea en bege leiding door kunsthistorici. De prijs is f 175,— p.p. (toeslag f 30,— eenper soonskamer). Belangstellenden kun nen zich opgeven bij {«Creatief centrum De Hof. Tel.: 033-729094. Stormboy Mike woont met zijn vader in een na tuurreservaat in Australië. Het is daar nogal afgelegen en Mike is dan ook vrij eenzaam. Hij maakt kennis met Finger- bone Bill, een Aboriginal. Uiteindelijk worden ze goede vrienden die zelfs voor een nest jonge pelikanen gaan zorgen. Een ervan noemen ze Mr. Percival en dit wordt de andere vriend van Mike. "Stormboy" is een film die geschikt is voor kinderen van 8 tot 12 jaar en duurt 85 minuten. "Stormboy" wordt ge draaid op 28 oktober en begint om 15.45 uur. Toegang f 2,50. Poppentheater Berend Botje Ruim 150 kinderen hebben op 20 okto ber genoten van het poppentheater Be rend Botje. De kleintjes waren afgewis seld muisstil om vervolgens te schater lachen of mee te doen met de raTe stem metjes van de eierhoofden. Aan het slot werd natuurlijk het bekende liedje over Berend Botje gezongen. Even enthou siast als de kinderen waren de ouders, hoewel een aantal volwassenen vrijwil lig hun plaats afstonden aan de kinde ren, voor wie dit theater in de eerste plaats was bestemd. Vele ouders waren het eens met een moeder die opmerkte: "dit was het mooiste poppentheater wat ik ooit heb gezien!" En dat was het ook, een grandioos succes. Cursussen Alle cursussen starten weer in de week van 24 oktober. De kerstvakantie valt vrij laat dit jaar, nl. van 26 december tot en met 6 januari 1989. Open dag De cursussen van het nieuwe seizoen starten altijd met een open dag in C-drie. De open dag is gepland op 15 januari 1989. Nieuwjaarsreceptie Na het enorme succes van de receptie 1988 wordt op 5 januari 1989 wederom een nieuwjaarsontmoeting georgani seerd door de Gemeente Soest in sa menwerking met C-drie. Indra en Twiggy, de olifanten van Die renpark Amersfoort, hebben al jaren de beschikking over een riant buitenter rein, waar zij naar hartelust in het zand kunnen dollen en met boomstammen kunnen spelen. Wat zij tot nu toe mis ten, was een even luxe verblijf voor 's nachts en winters. Een dergelijk verblijf moet natuurlijk zeer solide zijn en kost daardoor veel meer dan een verblijf voor andere dieren. Dank zij de zeer gewaardeerde finan ciële hulp van de Stichting Panter en een twintigtal bedrijven uit Amersfoort en omstreken,heeft Dierenpark Amersfoort dit verblijf toch kunnen realiseren. Op zaterdag 29 oktober wordt het nieu we olifantenverblijf voor Indra en Twiggy officieel geopend en diezelfde middag kunnen de bezoekers van het park er al een kijkje nemen. De bedrijven, die hebben meegeholpen aan de totstandkoming van het nieuwe verblijf, zullen in het weekend van 29 en 30 oktober a.s. de gelegenheid krijgen zich te présenteren. Dit zal gebeuren op de overdekte loopbrug van de onlangs geopende "Ark van Amersfoort" in het Dierenpark. Heb jij een vriend of vriendin? Is datje beste vriend of vriendin? En wat doe je ermee? Kun je er goed mee praten of spelen? Ga je er mee naar school of be leef je allerlei avonturen? Zien jullie el kaar vaak of juist alleen in de vakantie? Bijna iedereen heeft wel een vriend of vriendin. Soms is het een mens. Soms is je vriend of vriendin veel ouder. Soms ook is je vriend of vriendin een dier. Het kan allemaal. En het is ook heel belang rijk, want dan ben je niet alleen. Zo zit het ook met Mike, de jongen uit de film 'Stormboy'. De tienjarige Mike woont met zijn va der ver weg van de bewoonde wereld in een natuurreservaat ten zuiden van Au stralië. Paradijselijke vrijheid, maar ook eenzaamheid, die op een gegeven mo ment wordt doorbroken met de komst van een paar vrienden: Fingerbone Bill en Mr. Percival. Fingerbone Bill is een Aboriginal. Aboriginals zijn de oor spronkelijke bewoners van Australië. Samen zorgen ze voor de opvoeding van een nest jonge pelikanen. Een er van noemen ze Mr. Precival en dit wordt de andere vriend van Mike. Op dira? In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 27 oktober 10.00 - 11.00 uur: Herh. woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënburg" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.15 uur: agenda cult. aktiviteiten Vrijdag 28 oktober 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.00 uur: kerknieuws 21.15 uur: medische diensten Zaterdag 29 oktober 9.00 - 10.00 uur: "Grijs Gedraaid", gev. progr. met caba ret, Country Western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondpro gramma. 15.00 - 17.00 uur: "De Aros-show"-jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogr. 19.00 - 20.30 uur: "Reken Maar", spelprogramma 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum", muziek uit de jaren 1950 t/m 1970 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-Radio", Easy-Listening Zondag 39 oktober 10.00 - 11.00 uur: "Jong Talent", opname concert op 9 okt. j.1. in de Kerkzaak 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) ds. C.R.H. ter Haar Romeny 20.30 - 21.30 uur: Herhaling "Hitmuseum" Maandag 31 oktober 10.00 - 11.00 uur: Herh. "Grijs Gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: tel. kontakt m/d politie Dinsdag 1 november 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma. 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21,30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: berichten van de Gemeente Woensdag 2 november 10.00 - 11.00 uur: Herh. dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit: "Groot Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: weggelopen huisdieren (AMIVEDI) Nadere informatie: AROS (Algemene Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. een stormachtige nacht redden zij vier schipbreukelingen. Hierdoor krijgt de vader van Mike het aanbod om op hét vasteland een nieuw leven te beginnen. Moet Mike nu al zijn vrienden verlaten? Dat wordt een moeilijke beslissing... 'Stormboy'wordt gedraaid op 28 okto ber, 's middags om 15.45 uur. De film duurt 85 minuten en is geschikt voor kinderen van 8-12 jaar. De toegang is f 2,50. Op vrijdag 4 november 1988 wordt een toneelavond gehouden in de grote zaal bij de Ontmoetingskerk, Minckeler- straat 161 in Hilversum. De aanvang is om 20.00 uur. Aan het begin van de avond zingt het Friese koor, onder lei ding van Peter de Boorder, een aantal Friese liederen. Ook de bezoekers kun nen meedoen bij enkele meezingers. Daarna brengt een selectieploeg uit het Friese amateurtoneel met de tijdelijke naam "In Klünwapser" de klucht "As de keallen op it iis dünsje" (als de kalve ren op het ijs dansen). Het is een klucht van John Dole met de oorspronkelijke titel "Once in the blue moon". Voor de vertaling tekende Dick Eisma. Steenhoffstraat 46 De meester voor de klas, met aanwijs stok, een oude landkaart van de provin cie Groningen, het vak aardrijkskunde, waarvan de ouderen onder ons zich nog wel het bekende rijtje kunnen herinne ren van Groningen, Hogezand, Sappe- meer, enz. Ook iedere week was er de geschiedenisles met behulp van de gro te geschiedenisplaten. Oude leesboekjes, schoolschriften, zijn boeiend om weer eens in te kijken. Maar het meest in trek zijn de oude schoolfoto's, waarop de vele bezoekers oude bekenden terug zien. Even zitten in de oude schoolbank om de sfeer te proeven om daarna de vaste exposities te bezoeken, zoals archeologie, de stijl kamer, de keuken, de winkel. Museum Oud Soest, Steenhoffstraat is geopend zaterdags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. Op zaterdag 29 en zondag 30 oktober wordt op landgoed Ewijckhoeve een overzichtstentoonstelling gehouden van Amerikaans patchwork en quilting, vervaardigd door Ewijckshoeve quilt- sters en docenten. Naast quilts zijn ook diverse patchwork jasjes, laarzen, kus sens, quiltingtassen en Christmas-toe- passingen te bewonderen. Op deze expositie zijn quilts te zien vol gens de klassieke patronen, maar ook vele boeiende eigen ontwerpen. De tentoonstelling is geopend op beide dagen van 10.00 tot 16.30 uur. Land goed Ewijckshoeve ligt aan de Soest- dijkseweg nr. 12, dat is de weg tussen Bilthoven en Paleis Soestdijk. Telefoni sche informatie: tel. 02156-497 en 294. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 '.v De muzikale interesses van Chris Hinze liggen even ver uiteen als de wereld wijd is. De mogelijkheden van reizen en spe len in de diverse continenten werd door hem als het maar even mogelijk was met enthousiasme aangegrepen. In India resulteerde dit o.a. in een ken nismaking met het "kloppend hart" van het Karnataka College of Percussion uit Bengalore. Op dit college wordt door zgn. meesters lesgegeven in de authentieke, klassieke zuid-indiaanse muziekstijlen, en het daaraan verbonden specifiek instru mentaria. Het unieke nu van deze groep mensen, o.a. bestaand uit: Mr.T. Mani, Mr. J.N. Sasikumar en de zangeres Ra- mamani, ligt daarin dat zij daadwerke lijk openstaan voor, en in contact treden met andere -westerse-muziekstijlen. India kent vele goede musici. Het be zwaar is echter vaak dat hun stramien dermate sterk klassiek gericht is dat men erbuiten de eigen cultuursfeer niet mee uit de voeten kan. Bij deze groep mensen is dit echter absoluut niet het geval; zij concerteerden reeds in Au stralië, China en in diverse landen in Europa waar zij ontzag en enthousias me oogstten. den en zich eruit redde door zich te ver minken. Ze worden verliefd op elkaar. Het is volle maan, iets wat in Loretta's familie tot grote pmótie^ leidt, bij h^ar vader, bij opa, bijr^ê broer van haar, moeder en blijkbaar ook bij Loretta zelf. Lorettaverzet zich echter tegen haar verliefdheid en wil Ronny niet meer zien. Hij belooft haar niet meer lastig te vallen als zé die avond met hem naar la Bohème gaat in de Metropolitan Opera. Dat doet ze. Echter, zijn deel van de'belofte is moeilijker na te komen. Ronny leest nu haar de les: dat ze niet om zekerheid te zoeken de verkeerde man moet trouwen, maar voor de liefde moet kiezen. Ze kan haar ongeluk ke ren. Ze blijft die nacht bij Ronny; het is nog steeds volle maan. Inmiddels is Johnny van Sicilië teruggekomen. Toen hij z'n moeder vertelde dat hij verloofd was, herrees ze op slag van haar doods bed. Hij heeft besloten de verloving te verbreken, ervan overtuigd dat z'n moeder zal sterven als hij trouwt. Als de hele familie, en ook Ronny, bijeen is, maakt hij z'n besluit bekend. Ronny grijpt daarop direct z'n kans en vraagt Loretta ten huwelijk: Zo is iedereen blij en gelukkig. Loretta Castorini behoort tot een New Yorks gezin van Italiaanse origine. Haar vader is loodgieter, een vak waarin hij rijk is geworden. Loretta was al eerder getrouwd, maar haar man is overleden. Ze is ervan overtuigd dat ze altijd pech heeft en ze heeft zich daar min of meer bij neergelegd. Daarom besluit ze op haar zevendertigste te trouwen met Johnny Cammareri: "een grote baby," noemt haar vader hem. Johnny moet onmiddelijk na zijn aanzoek naar Sici lië, waar z'n moeder stervende is. Voor hij vertrekt vraagt hij Loretta z'n broer Ronny te bellen hem uit te nodigen voor de bruiloft. Hij leeft al 5 jaar in onmin met zijn broer, die een bakkerij heeft. Ronny vindt dat hij door toedoen van Johnny z'n hand kwijtgeraakt is en daarmee ook z'n verloofde, want die wilde geen verminkte man. Nadat Lo retta zijn verhaal heeft gehoord leest ze hem de les en vertelt wat ze denkt dat er werkelijk is gebeurd. Dat hij doodsbang was zich aan de verkeerde vrouw te bin- Zaterdag j.1. trad Joop Visser, de lied jeszanger met de eigen cynische stijl en het fantastische taalgevoel, na afwezig heid van één jaar opnieuw op in Baarn. In dat ene jaar heeft hij het klaarge speeld om een twintigtal volkomen nieuwe liedjes toe te voegen aan zijn re pertoire. De actualiteit speelt hierbij een grote rol. Zo zijn onder meer de pe dofiele kinderrechter en de dronken burgemeester niet vergeten. Joops mu ziek en zijn cynisme zijn eigenlijk al be kend uit zijn Jaap Fishertijd, waaraan hij niet meer herinnerd wil worden, zo als ook bleek toen er verzoeknummers uit die periode werden gevraagd. Hij wees dat af met de mededeling, dat hij dan ook zijn naam niet had hoeven wij zigen. Vol humor weet hij zijn publiek aan zijn voeten te krijgen, waarna er plotseling een onverwachte opmerking komt, waarbij velen even de adem in houden, of dat eigenlijk wel kan. Joop Visser is een man, die als een soort filo soof alles onder de loupe neemt, waar hij een mening over heeft, en dat is over De bekende televisie-presentatrice Milou van Sprang (KRO) presenteert op vrijdag 18 november in C-drie de kunstveiling ten behoeve van het werk van Amnnesty International. Milou van Sprang is o.a. bekend van het pro gramma "Er is meer tussen hemel en aarde" en van "Honderd jaar dokte ren", waarvan binnenkort vervolg-af- leveringen op het tv-scherm zullen ver schijnen. De Amnesty-groep Soest, die achter de schermen al druk bezig is met de voor bereidingen voor de kunstveiling, prijst zich gelukkig met de toezegging van Milou van Sprang om de verkoop met haar aanwezigheid een steuntje in de rug te geven. De veiling wordt overigens geleid door de officiële veilingmeester de heer Van Zadelhof uit Hilversum. Voorafgaande aan de veiling (op 18 no vember) worden in C-drie enkele kijk dagen georganiseerd, waar belangstel lenden de ongeveer 50 kunstwerken kunnen bekijken. Deze tentoonstelling wordt op dinsdagavond 15 november geopend door burgemeester P. Schol ten. Tegelijk wordt dan een toelichting op de veiling en het werk van Amnesty International gegeven. Voor deze bij eenkomst zullen ook de kunstenaars worden uitgenodigd. Herman Brood? De Amnesty-groep Soest weet niets van een aanbod van de bekende zanger/ schilder Herman Brood, die volgens een bericht in de dagbladpers vorige week een schilderij heeft geschonken aan de mensenrechtenorganisatie en dat ook op 18 november in Soest ge veild zou worden. "Ja, ik heb ook zoiets gehoord," reagert Rob Balvers van Am- nesty-Soest, "maar eerlijk gezegd: wij weten nergens van." Amnesty gaat de bevolking nog per strooifolder attent maken op de veiling, waar straks unieke kunstwerken - in prijs variërend van ca. 250 tot 1000 gul den - verkocht worden. Er wordt ook een mogelijkheid geschapen om een schriftelijk bod te doen, waarvoor spe ciale formulieren worden gemaakt. Verder is er ook een catalogus in de maak, waarin alle kunstwerken worden opgenomen. Comité van Aanbeveling Amnesty-Soest heeft zich inmiddels verzekerd van de steun van een om- veel, met veel inzicht. Een satiricus en cynicus pur sang. Maar één, die veler harten heeft gestolen. Een zeer groot sukses was zijn op de wijs van de Inter nationale gezongen eerste en zesde couplet van het Wilhelmus, met als ref rein de woorden: Michels ten laatste male, tot de strijd u geschaard, we gaan dóór tot de finale en de laatste rode kaart. Over de socialisten als zij het een maal hadden gemaakt in de maatschap pij. Een militair vliegtuig om naar het voetballen te gaan kijken. De redene ring erbij, dat dat eigenlijk wel goed was, omdat het vliegtuig toch zijn uren moest maken. Na de pauze werden er op verzoek nog een aantal nummers uit zijn vorige op treden gebracht, waarmee ook direkt het verschil werd aangetoond tussen Joop Visser van nu en van een jaar gele den. Hoe een mens kan evolueren in zo korte tijd. Eén ding zal niet veranderen in lange jaren en dat is perfektie waar mee hij met de Nederlandse taal weet om te gaan. Dat is ook één van de rede nen, waarom hij wordt aanbeden door niet zo velen en vergruisd door de ande ren, die misschien nooit de moeite heb ben genomen om hem eens goed te be luisteren. Weer een kans voorbij ge gaan. Misschen volgend jaar wel weer. D.S. Ramamorr KARNATAKA college of percussion keytovte Donderdag 27 oktober en vrijdag 28 oktober: Aanvang 20.15 uur. Jeanne d'Arc. Toneelstuk van George B. Shaw. In de hoofdrollen: Josine van Dalsum, Henk van Ulsen, Lex Goudsmit, Paul Rötg- ger. Kaarten f 20,-, Pas 65/CJP f 18,-. Dinsdag 1 november: Aanvang 20.00 uur. Moonstruck, speelfilm. Kaarten f 6,—. Woensdag 2 november: Aanvang 20.00 uur. Chris Hinze Combination en Karnata ka College of Percussion. Muzikaal programma. Hedendaagse muziek, hedendaagse instrumenten. Kaarten f 20,-, Pas 65/CJP f 17,50. Donderdag 10 november: Aanvang 20.15 uur. Karpati. Optreden van een uit de Oekraïne Rus sisch zang- en dansensemble. Kaarten f 25,-, Pas 65/CJP f 22,50. Donderdag 17 november: Aanvang 20.15 uur. Top Storey. Masker en mime-voorstelling door En gelse theatergroep. Kaarten f 12,50, Pas 65/CJP f 10,-. Vrijdag 25 en zaterdag 26 november: De Humorist. Toneelspel van John Osborne met in de hoofdrollen Johnny Kraaykamp, Nelly Fryda, Pieter Lutz en Dorijn Curvers. (Try-Óuts). Kaarten f 20,-, Pas 65/CJP f 18,-. Dinsdag 29 november: Aanvang 20.15 uur. Oude nieuwe vrienden. Muzikaal blijspel van Jos Brink. In de hoofdrollen Georgette Hagendoorn, Sacco v.d. Made, Guu$ Verstraete sr., Georgette Reyevsky. Kaarten f 25,—, Pas 65/CJP f 22,50. *"s,j-llllx L. Milou van Sprang. vangrijk Comité van Aanbeveling, waarin (al dan niet) vooraanstaande Soesters van allerlei "kleur" zitting heb ben genomen. Het comité telt de vol gende namen: J. de Bruin, federatie MKB; G. van Colmjan, redactie Amersfoortse Cou rant; E. Dienaar, directeur C-drie; T. Elderenbosch, bestuurslid Derde We- reldgroep; mr. H.H.Elferink, notaris; mevr. J. Greefhorst, raadslid; mevr. A. van Gelder; drs. J.C.Greive, predikant; F. Kingma, wethouder; F. van Kooten, tandarts; mevr. E. Korthuis, statenlid; W. Meiners, hoofdredactie Gooi- en Eemlander; drs. J. Menne, wethouder; dr. B.Nicolas, huisarts; T. Paauw, beel dend kunstenaar; drs. G. Plomp, wet houder; A.Post, redactie Soester Cou rant; P. Scholten, burgemeester; mevr. M. van Stiphout, statenlid; J. van Tol, gemeente Soest; mevr. E. Verlaan, be stuurslid C-drie; J. Visser, raadslid. 2/101. Uitleenorganisatie in Baarn zoekt vrijwilliger m/v. Taken bestaan voornamelijk uit administratief werk en het verrichten van kleine repara ties. Voor de kinderen van de vrijwil ligers is speelgelegenheid aanwezig. 3/105. Stichting Jongerencentrum in Soest vraagt vrijwilliger m/v om pop muziek workshop voor jongeren te begeleiden, met als doel zo snel mo gelijk popmuziek te kunnen spelen. 3/104. Christelijk centrum voor geestelijk gehandikapten in Huis ter Heide zoekt medewerker m/v als presentator voor de huisomroep van de inrichting. 18/103. Bestuurslid gevraagd bij de vereniging van geestelijk gehandi kapten in Soest. Nadere informatie over de funktie bij de WB-Soest. 17/103. Vrijwilligers m/v gevraagd in centrum voor ouderen in Soest. Er doen zich verschillende taken voor in het huis, die na overleg en uitgaande van de beschikbare tijd en eigen inte resse door de vrijwilliger kunnen worden verricht. Belangrijk is het in dividueel persoonlijk kontakt met de oudere. Over de aard en keuzemoge lijkheden van de werkzaamheden kan informatie worden verkregen bij de V.V.B. 16/102. Bij de Stichting Jongeren centrum is plaats voor vrijwilliger m/v. Betrokkene zal worden belast met beheerswerkzaamheden zoals onderhoud, inkoop en kleine schoon maak. 8/117. Kath. centrum voor geestelijk gehandikapten in Baarn zoekt een aantal vrijwilligers voor diverse akti viteiten. In dit artikel worden vrijw. gevraagd om te assisteren bij het zwemmen met een groep veelal dub- bel-gehandikapten. Begeleiding naar het zwembad vraagt veel extra man kracht; helpen bij het aan- en uitkle den en in het water zijn. Bewoners ge nieten er zo van, dat extra hulp in de vorm van vrijwilligers van harte wel kom is. Een vrijwillig(st)er werkt sa men met een groepsleid(st)er. Informatie over bovenstaande vakatu- res uitsluitend via de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest, Willaert- straat 39, tel. 12630. De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 27 oktober: Filmhuis: 'Good Morning Babilonia' Dankzij 'Padre Padrone', 'La notte di San Lorenzo' en vooral 'Kaos' hebben de gebroeders Taviani een trouwe scha re aanhangers verworven onder het in ternationale publiek van de kwaliteits film. Als geboren vertellers verwennen de Toscaanse broers ons immers met oog- en oorstrelende verhalen die door gaans geworteld zijn in hun vaderland. Een thema dat de Taviani's in hun hele loopbaan stelselmatig aansnijden is de vergrijzing van het arme Italiaanse plat teland door de emigratie naar Amerika. In 'Babilonia' reizen ze de migranten, voor wie Amerika het land van de grote belofte is, voor het eerst na. Daar aan gekomen laten ze deze utopische ver wachtingen hard in duigen vallen. De stijl van de Taviani's is wederom ly risch, met horten en stoten en ook niet zonder stroefheid, maar altijd met emo ties die recht naar het hart gaan. Hun film kan worden opgevat als een ode aan broederliefde en een hulde aan de grote filmpioniers van het oude Holly wood. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,—; leden/CJP/65+ f 5,—. Cas de Marez, zang, Nedly Elstak trom pet, Fred van Duynhoven slagwerk. Zangeres en stemperformer Cas de Marex experimenteert met spreekstem, zangstem en klankassociaties, veelal in relatie met de ruimte waarin ze op treedt. Zij begon omstreeks 1975 met een caberet/chansons-programma en diverse programma's, waarin een com binatie van gedichten, beweging en geïmproviceerde muziek uitgangspunt was. Tevens trad ze op als zangeres van jazz en geïmproviseerde muziek, onder andere bij de groep 'Seven Singers a Horn', waarmee zij in 1980 een lp reali seerde getiteld 'Sad Trumpets'. In de daarop volgende periode concentreer de ze zich meer op een vrijer en experi menteel stemgebruik. Dit heeft geleid tot een zeer persoonelijk geluid, zowel in solo slcui improvisaties en perfo- Scène uit de film 'Good Morning Babilonia. mances als bij concerten met haar trio, dat zij in 1983 oprichtte en het duo dat zij in 1986 met de saxofonist Luc Hout kamp is begonnen. Ook in meer ruimte lijk en theatraal verband is zij werk zaam, in 1986 onder meer met de twee slagwerkers Martin Vonk en Jaap de Weijer in het theatrale concert 'Cas in het Paleis', een RO-theaterproductie waarvoor ze gezamenlijk de muziek schreven. Tevens werkte ze mee aan de productie 'Ketelloos' van Frans Mon- tens en Brukhard Söll, voor twee slag werkers, trombone en zangstem. Begin 1986 componeerde ze de soundtrack bijA lay-out for desire'een video door Heiner Holtappels. Voor de film 'Sos- tenuto' schreef ze een vijfstemmige stemcompositie, die ze zelf ook uitvoer de. In deze film over een zangeres speelt zij bovendien de hoofdrol. Ze was te horen op performancefestivals in Rot terdam, Amsterdam, Utrecht, Den Haag, Münster, Den Bosch en Nijme gen en op diverse pop-podia voor geïm proviseerde muziek, zoals het North Sea Jazz-festival en de Nederlandse Jazz-dagen in Zwolle. Eind 1983 begon Cas de Marez haar trio met trompettist Nedly Elstak en slagwerker Martin van Duynhoven. Beide musici zijn zeer bekend door hun eigen groepen, respectievelijk het Para- dise Regained Orchestra en het Martin van Duynhoven Percussie-Ensemble en hun deelname aan velerlei formaties ;die een breed terreein van de jazz en geïmproviseerde muziek bestrijken. Ze zijn ook beide winnaar van de Boy Ed- far-prijs, Nedly in 1983 en Martin in 1984. Vanuit de combinatie van stem, trompet en slagwerk, de zeer eigen in breng van de drie musici, de grote ge voeligheid voor klankkleuren en de ja renlange ervaring in improvisatie en compositie is in de loop der jaren een zeer hechte eigen muziek ontstaan die op vele podia en festivals voor geïmpro viseerde muziek het publiek wist te boeien. Aanvang: 21.00 uur (zaal open: 20,00 uur). Reserveren (15.00-17.00 en vanaf 20.00 uur): tel. 19577 Entree: f 10,-; leden/cjp/65+ f 7,50. Artiskoop Zondagmiddag 30 oktober begint Ar tiskoop weer met een zeer goed pop penspel "Jan en Alleman." Jan Klas sen in de zwarte poppenkast verras send, brutaal en intelligent. Kortom goed klassiek Jan Klaassen spel, met ei gentijdse en heerlijke ouderwetse ver rassingen. In de pauze is er weer een gratis drankje en een versnapering. Na P?"ze een tekenfilm, "Diinev- World waar Donald Duck, Mickey Mouse en Goofy weer knotsgekke avonturen meemaken. Entree: f5,—. Aanvang: 14.00 uur; re serveren: 02155-12066 of 19577.

Soester Courant | 1988 | | pagina 10