Stam-SoYoCo wint spannende wedstrijd ;=L1 Snooker Centrum Soestdijk WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 16 Goede dag voor Soester volley halsters FIETSCROSS Kings Road Riders HOCKEY Hockey-uitslagen AGAVS-heren doen goede zaken VOLLEYBAL Arjan Roest neemt 9 treffers voor zijn rekening Smeeing/BDC opent met zege: 19-6 HANDBAL I BADMINTON Selby onderuit in Dronten: 1-7 SCHAKEN Schakers breken af NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: d 1H BOWLING Bowling toernooi Shot overbluft door Pokerface 3 Full-size tafels (Karnehm&Hillman Tel: 02155-12525, 3761 HB Vredehofstr. 6 200 meter van Paleis Soestdijk Snookercentrum in Soestdijk BILJARTEN Tam Red Stars geeft punten weg BASKETBAL SCRABBLE Scrabble I Cd-speler gestolen TAFELTENNIS Zaalsportprogramma Beukendal Banninghal De Bunt C-drie Kampioenschappen PV Soest 1988 DUIVENSPORT Bingo De Vriendschap Pijnenburgcross op 30 oktober ATLETIEK Harry van Brummelen snel in Essen ATLETIEK TRIATHLON j De Schieter in laatste triathlon Soester Bowling Bon< Het eerste- en tweede damesteam van Stani-SoVoCo hebben zaterdag een belangrijke overwinning geboekt op respectievelijk Hobas-Pollux en EAW 2. Dat de dames het niet ca deau kregen moge blijken uit de uit slag. In beide gevallen werd liet een 3-2 overwinning. Het eerste damesteam trof ditmaal de nummer drie, Hobas-Pollux uit Olden- zaal. Een gerenommeerde ploeg uit de Achterhoek, een streek waar heel wat goede volleyballers vandaan komen. Nerveus begon de Soester ploeg aan de wedstrijd. De gasten speelden een ge degen spelletje en wisten van het begin af Stam-SoVoCo op afstand te houden. Met 15-8 trokken zij de eerste setwinst naar zich toe. In de tweede set was het slechts Soest dat de toon van de wed strijd aangaf. Met gevaarlijke opslagen en spectaculaire verdedingsacties bleef het team de gasten meer dan de baas. Het was in deze fase dat de midspeel- sters Irene Koelewijn en Maija de Wild zoveel aandacht vroegen van Pollux dat de vleugelspeelsters naar hartelust kon den scoren. Met 15-2 zette Stam-SoVo- Co de gasten opzij. In de derde set na een voorsprong van 4-0 en 6-4 het ini tiatief weer uit handen te geven en op nieuw met 8-15 te verliezen. Even dreigde een debacle. In de vierde set duurde het nogal lang voordat de thuis ploeg afstand kon nemen, maar toen volgde een herhaling van de tweede set en dit keer scoorden de gasten twéé punten meer. Het werd 15-4. Het was onbegrijpelijk dat Stam-SoVoCo twee zo verschillende gezichten toonde. Maar, een vijfde set was bereikt. De thuisploeg beschikte daarin over het be tere overzicht en het was in deze fase dat met name Judith Lazonder, die met ge durfde aanvallen de opgelopen achter stand, 6-8 en 9-12 wist om te buigen in een gelijke stand 12-12. Er volgde een spannende eindfase waarin Stam-So- VoCo uiteindelijk de winst naar zich toehaalde en verdiend met 15-12 won. Het tweede damesteam van Stam-So- VoCo kreeg de nummer één uit de tweede divisie op bezoek, het Arnhem- Op zondag was er een wedstrijd in Ba- rendrecht. Het betrof de laatste van 3 wedstrijden, tellend voor het afde lingskampioenschap. Er werden 2 dagprijzen in de wacht ge sleept door Sancho Kers die een grote strijd leverde. Hij werd 2 maal 3e in de Expert klasse met manches en op zijn Cruiser in de finale. Toen alle pupten^ y^n^wedsjfijd^n bij elkaar opgeteld waren, waren de resul taten niet gering 9 bekers door 10 rij ders gewonnen. Bij de Junioren behaalde Dennis Krol een 4e en Mark de Schiffart een 6e plaats. Bij de Experts werd Robin v.d. Wolk 8e, Öijan Kers 5e en Sancho Kers 3e. In de Cruiser klasse behaalde Erwin Marsé een 7e, Örja Kers een 6e en San cho Kers een 2e plaats. Jessica v.d. Wolk fietste zich ook naar een 8e prijs. se EAW 2. Beide teams waren nog on geslagen. In een bijna perfect gespeelde eerste set maakte Stam-SoVoCo duide lijk wat de bedoelingen waren. Een op alle onderdelen superieure ploeg zette EAW via 15-1 opeen 1-0 achterstand. Wie daar het meest van schrok werd niet duidelijk maar feit was wel dat elke set daarna het zelfvertrouwen bij de gast vrouwen minder werd. De tweede set werd nog wel gewonnen 16-14 maar de derde en vierde set moesten worden in geleverd. Het hele team, uitgezonderd Mono Rademaker, zakte naar een be denkelijk niveau. Via 9- en 8-15 trok EAW de stand weer gelijk. Het pleit voor het team als geheel dat zijn, on danks minder goed spel, in de vijfde set na een ruime voorsprong kwijt geraakt te zijn 7-2 en op achterstand te zijn ge- Uitslagen van de zondag 23 oktober ge speelde competitiewedstrijden: Heren: Soest - RösmalériT-4, ScHaer- weijde V - Soest ÏI 1-2, SCHC 14 - Soest 3 1-2, Soest 4 - Leerdam 2 5-4, Nieuwegein 5 - Soest 5 0-4, Soest 7 - Schaerweijde 10 2-2, Soest A - Gooi- sche D 2-1, Gooische E - Soest B 5-1, Phoenix A - Soest C 1-2. Dames: Soest - Maarn 4-1, Soest II - USHC II 1-1, Soest 3 - Spitsbergen 2 3-0, Soest 4 - Laren 6 2-2, Voordaan 7 - Soest 5 6-1. Het Soesterbergse AGAVS heeft we derom laten zien tot de kanshebbers voor het kampioenschap in de promo tieklasse te behoren. Na een spannen de strijd werd het Nijkerse NVC met 3-2 verslagen. Het publiek zag de heren van AGAVS snel uit de startblokken schieten. Het was voornamelijk het sterke blok van onder meer Emile Voest en Adje van Brummelen dat de stand op 9-5 bracht. Degelijk spel, gecombineerd met de soms flitsende midden-aanvals- combinaties brachten de eerste set op vrij simpele wijze in AGAVS-kamp: 15-6. Enig concentratiegebrek binnen de AGAVS-gelederen bracht de stand in de 2e set op 2-5, waarna NVC leek weg te kunnen lopen. Doch AGAVS vocht terug naar 6-7. Onrust binnen de Soesterbergse ploeg gaf de tegenstan der de kans om simpel deze set met 8-15 winnend af te sluiten. Nadat ook de 3e set verloren ging (12-15) na een enerverende strijd, die flink aan de kon- ditie van sommige spelers had ge knaagd, had coach Van Brummelen een taktische wijziging bedacht door de ploeg 3 plaatsen te laten doordraaien en tevens de spelers Ad van Brummelen en Ron Goedhals van plaats te laten wisselen. Dat dit z'n uitwerking had op de aanval van de tegenstander bleek wel uit de tussenstanden: 4-1, 9-5 en 11-5. Ook een goed ingesteld blok van ondermeer Pim v.d. Velden bracht de setwinst aan AGAVS-zijde: 15-6. Nu was het weer AGAVS dat overliep van zelfvertrou wen. Wederom dezelfde opstelling als in de 4e set en de door Frits Muller uit stekend bediende Bert Pastoor braken de tegenstander geheel op. Via 11-4 en 14-10 werd de set winnend afgesloten met 15-10. Het eerste damesteam verloor met 1-3 van Spirit 3, in een wedstrijd waarin mi nimaal 1 punt had moeten worden ge scoord. Nadat de eerste set met 12-15 verloren ging, konden de dames het evenwicht via 15-13 herstellen. Doch slordig spel, waaronder de pass, droe gen bij tot 2 maal setverlies via 13-15 en 10-15. Zowel het heren- als damesteam start ten de zaalhandbalcompetitie tegen debutanten in de tweede landelijke di visie. De heren wonnen met 16-19 van UHV-sport in Utrecht, terwijl de da mes van Smeeing/BDC keihard in Amsterdam onderuitgingen: 25-9. Het herenteam, dat in de voorberei dingsperiode reeds twee bekerrondes overleefde, keek in Utrecht binnen twee minuten tegen een 2-0 achter stand aan. Smeeing/BDC had vijf mi nuten nodig om de stand weer in even wicht te brengen en zelfs uit te bouwen tot een voorsprong van 2-4. Deze voor sprong zou in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer uit handen wor den gegeven. Bij rust was het 8-10. Hoewel in de tweede helft UHV-sport in verdedigend opzicht de rand van het toelaatbare opzocht kwamen de Soes- ters niet echt in gevaar. Arjan Roest maakte geen fout en rondde tot vier maal toe koelbloedig strafworpen af. In de laatste tien minuten van de wedstrijd was de weerstand gebroken van de Utrechters. Via 14-16 werd het een 16- 19 overwinning. Dames Het damesteam van Smeeing/BDC kreeg in Amsterdam een geweldige sportieve klap te incasseren. Tegen He- racles werd met maar liefst met 25-9 verloren. Geen moment konden de da mes de indruk wekken dat zij enige te genstand konden bieden. Binnen vier minuten speeltijd moesten zij evenzo- vele doelpunten toestaan. Volkomen verbouwereerd moesten de Soester da mes toezien dat zij geen enkel antwoord op het spelwapen van de Amsterdamse tegenstandsters konden vinden: de break-out. Bij rust keek men al tegen een 14-3 achterstand aan. Ook de twee de helft bracht geen verandering. Jeugd Voor de jeugdteams begon zondag de zaalcompetitie. Extra feestelijk was de ze zondag voor vier jeugdteams. De beide meisjes-aspirantenteams en het eerste heren- en damesjuniorenteam van Smeeing/BDC kregen voor de aanvang van hun wedstrijd nieuwe shirts uitgereikt die namens een drietal sponsoren beschikbaar werden gesteld. Het waren Boekbinderij Den Broeder, Wegenbouwbedrijf Hendrikse en Open Haarden specialist De Vries. De meis jes aspiranten (29-1) en junioren (18- 2) wonnen. De jongens junioren verlo ren: 18-20. De smash van Irene Koelewijn lijkt te worden gepareerd door het blok van Hobas-Pollux. Toch won Stam-SoVo- Co met 3-2. zet, 9-12 toch de winst wisten te beha len, 15-13. Daarmee blijft het team na drie wedstrijden nog steeds ongeslagen. Volleybal deze week Deze week de aandacht uit naar de con frontatie tussen de twee dames-teams van Stam-SoVoCo die beiden in de dis trictsklasse uitkomen. Stam-SoVoCo 3 en 4. Het derde team is ongeslagen lei der in die klasse terwijl het vierde team op een vijfde plaats staat. Zaterdag om 15.00 uur treffen de teams elkaar in sportzaal De Bunt en als het derde team deze lastige klip omzeilt kan gesteld worden dat dit team de kansen op pro motie naar de landelijke competitie ge heel in eigen hand heeft. Dat zou een ongekend succes betekenen voor de Soester vereniging die daarmee drie da mesteam in de landelijke competitie zou krijgen. Om 17.00 uur speelt het eerste herenteam van Stam-SoVoCo te gen Vollkei uit Amersfoort. Het eerste damesteam speelt zaterdag in Gronin gen tegen de reserves van Ere-rdivisioti- nist Lycurgus. Selby liep in haar vierde competitie wedstrijd tegen Flevomeppers een be slist niet verwachte doffe dreun op. Met eerste heer Marcel Pas, na een fikse griep weer hersteld in de gelede ren, hoopte Selby op haar eerste over winning. Het liep echter anders, beter gezegd het liep helemaal niet. Hoewel drie van de vier spelers op een jarenlange routine kunnen bogen en in staat zijn de proble men van een uitwedstrijd het hoofd te bieden, ging het dit keer volkomen mis. Na de vier enkelspelen keek Selby ook tegen een 4-0 achterstand aan. Tijdens de dubbelspelen bleek, dat de gasthe ren beter waren. De Flevomeppers kunnen niet alleen zoals hun naam doet vermoeden meppen, maar ook taktisch badmintonnen. Behalve het eerste ge- mengddubbelspel van Henk van Woer- kom en Gerdie van Kooten waren alle dubbelspelen een gemakkelijke prooi voor de gastheren, zodat Selby met een ongedacht verlies van 7-1 huiswaarts keerde. Op de wekelijkse clubavond ontvin gen de reserves van Soest het gepro moveerde tweede achttal van Huizen voor de opening van de externe com petitie van de Sticht-Gooische- Schaakbond. Met enthousiasme en toewijding is er door beide partijen ge speeld en de wedstrijd kenmerkte zich door een enerverend verloop. De officiële uitslag laat nog even op zich wachten; de afgebroken partij van Paul van der Hammen zal uitwijzen of Soest nog aan een nederlaag kan ontkomen. Goes, deskundige in de paardesport, opende de score doordat hij via een ge wiekste variant een paard van Schram kon verschalken. Weenink moest van meet af aan tobben met onsamenhan gende stukken, waardoor Kos de har monie herstelde. Swinkels aan bord vier speelde met een inzicht en taktiek een grootmeester waardig. Met fraaie com binaties en verholen varianten bezorg de Erik zijn club weer een voorsprong. Schilder, geplaagd door een lichte griep, blunderde in de eindfase zo maar een stuk weg, zodat de stand 2-2 werd bereikt. Spoedig daarna liet Rosendal zich door Bronts verrassen. Ook Nieu- welink koesterde geruime tijd zijn vele mogelijkheden op een overwinning, totdat hij plotseling in een matnet ver strikt raakte. Op het einde van de wedstrijd is de par tij van Wolzak ter plekke gearbitreerd ten gunste van Rob. Soest-2 staat dus voorlopig met 3-4 achter maar het heeft veel vertrouwen in Van der Hammen, f Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 In het weekend van 29 en 30 oktober houdt de Soester Bowlingbond haar jaarlijkse single handicap toernooi, waaraan dit jaar 60 leden zullen deelne men. In tegenstelling tot voorgaande ja ren zal dit toernooi niet door de heer Mijnders gesponsord worden, maar door het cultureel creatief centrum C-drie waar ook het toernooi gespeeld zal worden. Belangstellenden kunnen zaterdag de wedstrijden vanaf 11.00 uur en zondag vanaf 10.30 uur bijwo nen. De finales beginnen zondag voor de dames om 15.10 uur en voor de he ren om 16.00 uur. Shot 1 verloor afgelopen zaterdag in Hilversum de belangrijke streekderby tegen Pokerface met 4-6. De wed strijd, die normaal gesproken een spannende aangelegenheid is, werd dit keer al snel beslist. Het publiek, dat grotendeels op de hand van het Hilversumse team was, bleek van grote invloed. Jonker en Den Blanken, die toch wel over wat ervaring beschikken, lieten zich aanvankelijk erg makkelijk intimideren. Zij leken meer tegen het publiek dan tegen de drie ei genlijke tegenstanders te spelen. Toen de Shotspelers tot de conclusie kwamen dat ze het publiek alleen door goed spel konden verslaan, was het al 6-0 voor PF. Ieder punt is belangrijk, en de Shot- ters lieten het er niet bij zitten. Uitein delijk kwamen ze door winstpartijen van Jonker, (2 maal) Busch en Den Blanken (beiden 1 maal), nog terug tot 6-4. Shot heeft na de eerste helft van de competitie één punt achterstand op Po kerface met een goede tweede helft, en een thuisoverwinning op PR, moet handhaving in de tweede divisie moge lijk zijn. Shot 2 verloor in de zaal aan de Heide weg met 4-6 van het onderaan staande Rhenus. Een, teleurstellend resultaat voor het Shotteam dat van tevoren uit ging van een ruime overwinning. Tot de 6e wedstrijd gingen beide teams gelijk Vooral sinds de televisie-uitzendingen van de BBC in Nederland zijn te ont vangen is het Britse biljartspel snooker ook hier enorm populair geworden. Geen wonder, want snooker combi neert als geen ander spel techniek, inzet en ontspanning. Snooker is heel aan trekkelijk om naar te kijken, zelfs op te levisie, maar het is nog veel interessan ter om het zelf te doen. Dat laatste kan nu ook vanaf 3 novem ber in Soestdijk, want Bart en Ans Kooy hebben boven hun Café Restaurant een onvervalst snookerdentrum ingericht met drie originele Karnehm Hillman snookertafels. Snooker vyördt op grote tafels gespeeld met zes gaten (potten). Men speelt met 22 ballen, waarvan één witte speelbal, 15 rode ballen en 6 ballen met andere kleuren. Met de witte speelbal moet men de gekleurde ballen in een bepaal de volgorde in de potten zien te stoten. Op het eerste oog lijkt dat eenvoudig, maar wie eenmaal zelf aan de snooker tafel staat beseft dat voor dit spel veel inzicht en een flinke dosis techniek ver eist zijn. De geroutineerde snookerspe lers brengen nog een extre dimensie aan het spel: de verdediging. Indien zij ér niet zeker van zijn dat zij punten kun nen scoren weten zij de witte speelbal zo te manoeuvreren dat de tegenpartij ook geen punten kan behalen. Al met al is snooker een uiterst boeiend spel en het is dan ook zeer verheugendc dat Bart Kooy het initiatief geöomen» heeft om drie originele snookertafels in zijn horeca-bedrijf op te stellen. In de regio Soest-Baarn neemt hij daarmee een unieke positie in. Natuurlijk wordt het nieuwe snookercentrum op gepaste wijze ingewijd. Daarom nodigen Bart en Ans Kooy al hun gasten, relaties en belangstellenden voor het snookerspel uit voor de openingsreceptie, die op 2 november van 20.00 tot 22.00 uur ge houden wordt in hun Café/Restaurant Soestdijk aan de Vredehofstraat 6, 3761 HB Soest. "Dik ontevreden." Andere woorden kon en wilde Rinus Valk niet vinden over de nederlaag van zijn ploeg tegen Dunckers. De basketbalderby eindig de in een verdiende 68-59 overwin ning voor de Hilversummers die veel gretiger voor de dag kwamen dan de tamme Soesters. "Ze waren niet aggressief genoeg en stapelden de ene op de andere fout. We hebben vierentwintig keer balverlies geleden," stelde Valk vast. Het punten verlies tegen Dunckers hoeft geen di recte gevolgen te hebben, maar Red Stars kan zich voorlopig geen verlies meer permitteren wil het nog enig zicht houden op de door Dunckers bezette tweede plaats, die indirect promotie kan inhouden. In Hilversum begon Valk met René Donderdag is in Honsbergen de derde ronde van het scrabbleseizoen 1988- 1989 verspeeld. Er waren enkele zeer opmerkelijke partijen bij, die voor veel spanning zorgden. Wat te denken van Anneke Tak tegen Tineke van Egdom (555-571) en van Dieuwke Vastenburg tegen Anne Nuysink (586-555). Partij en waarin de 1100-puntenbarriere ruimschoots werd doorbroken. De fa milie Danvers nam het tegen elkaar op deze keer en aan het verloop was niets te merken van animositeit. In de B-pou le hadden Mick Leijendekker en Peggy Olyslager hoge scores, terwijl mevrouw Gerth de grens van 400 punten aardig begint te naderen. De uitslagen van afgelopen donderdag: T. Danvers - J. Danvers 436-526 A. Tak - T. van Egdom 555-571 J. van Zijtveld - J. Leijendekker314-545 R. de Groot - W. Witkamp 364-562 D. Vastenburg - A. Nuysink 586-555 M. Leijendekker - Mw. Gerth413-365 Th. v.d. Berg - D. Koblens 351-375 P. Olyslager - W. Bouman 403-276 R. Rutgers - E. Verrips 245-285 Mw. Verhoef - Mw. v.d. Werff217-266 De prijs van de week was deze keer voor Anneke Tak, die in de tweede ronde eveneens het dichtst in de buurt van de 555 punten wist te komen. Donderdag om half acht begint de vierde ronde in de scrabble-competitie. Deelname is mogelijk tegen betaling van f 2,50 per persoon. Lansaat op de bank om te voorkomen dat hij in de foutenlast zou komen. Ook spelverdeler Wilco Beijer mocht eerst zitten. In zijn plaats speelde Willem-Jan Topper die de taak kreeg de snelle Jim Vleugels uit te schakelen. Uitgerekend Vleugels speelde een sterke wedstrijd, terwijl de Hilversummers overigens de meeste persoonlijke duels wonnen. Al leen Harold Veen hield zich in de be ginfase overeind, maar ook hij moest naar de kant toen Valk doorlopend wis selde in de hoop de juiste samenstelling van zijn ploeg te vinden. Red Stars ver loor de wedstrijd echter op inzet. Tegen de beweeglijke verdediging van Dunc kers kwamen de Soesters geen één keer echt in het spel. Na tien minuten (15- 12) nam Dunckers afstand, waarna Red Stars tevergeefs bleef zoeken naar een ommekeer in de wedstrijd. Beter verging het het vierde heren team dat eveneens Dunckers op haar weg vond. De Soesters boekten na-een pri ma start (25-5) de eerste zege van dit seizoen: 62-55. De reserve-dames van Red Stars be haalden wederom succes. Dankzij de 65-6 overwinning op Crackeijacks staat het Soester team na vijf wedstrij den ongeslagen bovenaan. Jeugd De meisjes kadetten moesten bijna de eerste nederlaag incasseren. Het opval lend sterke BZ'72 maakte het de ploeg bijzonder moeilijk, maar Red Stars hield het poot stijf: 44-43. Uitslagen: Heren 1 - Dunckers 59-68, heren 3,- BC Utrecht 57-88, heren 4 - Dunckers 62-55, heren 6 - Quick Runners 66-51, heren 7 - Quick Runners 40-41 (na ver lenging), dames 2 - Crackeijacks 65-6, JA2 - New Stars 63-79, MB1 - BZ'72 44-43. Door het slot van de voordeur te force ren kon een inbreker vorige week een woning aan de Dillenburglaan inslui pen. Hij nam de cd-speler, 18 cd's en een koffer met persoonlijke bescheiden van de 39-jarige bewoner mee. De in braak werd op klaarlichte dag gepleegd. Uit een tuin aan de Patrijsgang werd een veertig jaar oude handkar ont vreemd. Dé dader is evenals.de kar spoorloos. op (3-3), maar Rhenus kwam daarna op een verrassende 3-5 voorsprong. Shot 3 heeft erg moeten zweten om VEV op de knieën te krijgen. De wed strijd tegen VEV werd met 7-3 gewon nen, Alle spelers van SHot kwamen tweemaal tot scoren en verloren een maal van dezelfde speler van VEV, He- bel. Ook in het dubbel was Shot te sterk voor VEV. Overige uitslagen senioren: Niké 3 - Shot 4: 1-9; Bijmaat 2 - Shot 5: 6-4; Shot 7 - Nederhorst 4: 9-1; TOVO 2 - Shot 9: 6-4; Shot 10 - TOVO 4: 10-0; Bijmaat 8 - Shot 11: 3-7; Shot 12 - Bunshot 6: 5-5; Shot 13 - VEV 7: 3-7; G.L. 7 - Shot 14: 5-5; De Hilt 2 - Shot 16: 6-4. Shot 1 verloor de belangrijke wedstrijd tegen De Sprint met 4-6. Robbie Hout- gast won, met zijn voor veel spelers moeilijke verdedigende spel, al zijn wedstrijden. Martin Fransen daarente gen kon geen enkele keer tot scoren ko men, maar speelde wel twee derde ga mes. Martijn van Beek deed het iets be ter en nam één partij voor zijn rekening. Shot 2 speelde in Hilversum met 5-5 ge lijk tegen het eerste team van Quick. Overige uitslagen jeugd: Huizen 1 - Shot 3:6-4; Shot 5 - ATC 2:4-6; Quick 8 - Shot 6: 5-5. Programma Aanstaande zaterdag speelt het eerste team van Shot thuis tegen het bovenaan staande Tempo Team 2. Het duel begint om 17.00 uur. Zaterdag 29 oktober 13.00 - 23.00 uur Red Stars Zondag 30 oktober 10.00 - 16.00 uur BDC 17.00 - 23.00 uur Red Stars Zaterdag 29 oktober 09.00 - 12.00 uur Badso 18.00 - 21.00 uur AGAVS Zondag 30 oktober 09.00 - 10.00 uur Tennis 10.00 - 18.00 uur Badso Zaterdag 29 oktober 09.00 - 12.00 uur Badso 12.30 - 20.00 uur Selby Zaterdag 29 oktober 09.00 - 17.00 uur Selby Zondag 30 oktober 12.00 - 15.00 uur Selby De diverse kampioenen van PV Soest van het seizoen 1988 zijn: Vitesse: Aangewezen: 1. Comb. Vogel; onaan gewezen: 1. B. v. Hornsveld; duifkam pioenschap: 1. T. v. Deuveren. Midfond: Aangewezen: 1. Hornsveld-v. 't Net; onaangewezen: 1. Comb. Vogel; duif kampioenschap: 1. D. Huisman. Fond: Aangewezen: 1. Hornsveld-v.'t Net; onaangewezen: 1. D. Huisman; duif kampioenschap: 1. D. Huisman. Tot. oud: Aangewezen: 1. Horsveld-v.'t Net; on aangewezen: 1. T. Huisman; duifkam pioenschap: 1. D. Huisman. Jonge duiven: Aangewezen: 1. H. Huisman; onaange wezen: 1. T. v. Deuveren; duifkamioen- schap: 1. A. Rookhuizen. Natour: Aangewezen: 1. A. v. Hornsveld; on aangewezen: 1. A. v. Hornsveld; duif kampioenschap: 1. A. v. Hornsveld. Generaal: Aangewezen: 1. Hornsveld-v.'t Net; onaangewezen: 1. Hornsveld-v.'t Net. Op zaterdag 29 oktober wordt in het clubgebouw van P.V. "De Vriend schap" aan de Nachtegaalweg een grote bingo gehouden voor leden, donateurs en begunstigers. Aanvang 20.00 uur. De atletiekvereniging Pijnenburg houdt zondag 30 oktober haar overbe kende Pijnenburgcross, trimmers, jog gers, lange-afstandlopers kunnen zich naarv hartelust uitleven op het par cours, dat uitgezet is in de bossen van Pijnenburg en de W. Arntzstichting. Er zijn daartoe diverse afstanden uitge zet waarop men zich vanaf 10.30 uur in kan schrijven op het sportcomplex aan de Bosstraat (kantines SEC en s.o.Soest). Naast een loop over 2,5 km., zijn er eveneens lopen over 5, 10, 15 km. en de klapper, nl. de halve mara thon. Het parcours is weer geheel auto vrij en de goed begaanbare paden in het Pijnenburgbos staan weer garant voor veel loopplezier. Honderden lopers vinden elke keer weer hun weg naar de Bosstraat, alwaar de start en de finish zoals gewoon plaats vindt op de atle tiekbaan van AV Pijnenburg. Om 11.30 uur gaat de 2,5 km. van start, om 12.00 uur gevolgd door de halve marathon, terwijl om 12.05 de 5,10 en 15 km. van start gaan. De inschrijfkos ten bedragen als volgt: 2,5 km.: f 3,50 (zonder herinnering) f 1,5,10 en 15 km.: f 5,— (zonder herinnering f 2,50); halve maratahon: f 10,(zonder herin nering f 2,50). Indien gewenst is verdere informatie te verkrijgen bij Jan Veen, tel.: 17313, Nelleke Boissevain, tel.: 18641 of Wim van Dorrestein, tel.: 20727. Dertien atleten van Pijnenburg trokken naar het Duitse Essen om daar mee te doen aan de marathon. Vele kilometers waren door de atleten afgelegd tijdens de training en vol ver trouwen stond men aan de start. Een verrassing dat Harry van Brummelen aan de start verscheen nadat eerst een hinderlijke blessure hem leek weg te houden. Ongeveer 1000 atleten in Es sen. Nadat eerder dit seizoen Eef van de Brink en Erik Bos onder de drie uur hadden gelopen was het thans de beurt aan Harry van Brummelen, Simon Schreur en René Hoksbergen. Harry van Brummelen was de sterkste Pijnen burger in 2.37.48. Hij finishte rond de 25e plaats, zeker in dit veld geen slechte prestatie. Simon Schreur ging heel diep en h*d de laatste 10 km. steeds Harry van Brummelen in het vizier zonder dat hij hem nog echt kon bereiken. Simon finishte in 2.38.15 en verbeterde zijn re cord met meer dan een minuut. Verras send sterk liep René Hoksbergen, hij fi nishte in een prima 2.48.25 ook een persoonlijk record. Zag het er naar uit na 25 km. dat nog meer Pijnenburgers de magische grens van 3 uur zouden doorbreken: door een te groot verval op de laatste 15 km. lukte dat echter nie mand. Heel dicht bij de drie uur kwam Henk Wallet die finishte in 3.00.57 op de voet gevolgd door Bert van Velzen die finishte in 3.01.21. Henny Pot had tot voor de marathon van Essen een persoonlijk record staan van 3 uur 19. Iedereen wist dat Henny dit jaar een In de laatste kwart triathlon met de zo merse diciplines 1000 meter zwemmen, 48 km fietsen en 10,5 km hardlopen nam Edo Westerbeek van de Schieter deel in Harderwijk. Het was dringen in de 25-meter baantjes, maar Edo wist als 2e in zijn serie uit het strijdgewoel te ko men. Bij het fietsen nam hij de leiding over, terwijl hij tijdens het lopen weer enkele plaatsen moest prijsgeven. Zijn prestaties zwemmen 18.05 min., fietsen 1 uur 25.38 min., lopen 49.33 min. to taal 2 uur 36.44 min. brachten hem op een plaats bij de eerste 20 van het totale deelnemersveld van 300 triathleten. l goede progressie heeft gemaakt en de verwachtingen waren zeker hoog ge spannen. Hoewel het er tijdens de wed strijd op leek dat zij wel eens dicht in de buurt van de drie uur zouden kunnen komen, zakte zij op het laatst iets terug. Zij finishte goed voorin het damesveld in 3.08.26, in ieder geval een prima per soonlijk en dus ook nieuw clubrekord. De overige Pijnenburgers verbeterden bijna allemaal hun persoonlijk record, al had met name Henk van Hal het zeer moeilijk. Maar ook hij worstelde zich door een geweldige inzinking en toonde karakter door deze marathon te vol brengen. De overige tijden: Wim van Hofslot 3.09.17, Peter Jansen 3.10.01, Jan van de Lee 3.10.43, Jan Westerbeek 3.19.37, Wim Doekes 3.22.57, Kees van der Kop 3.50.10, Henk van Hal 3.50.30. Resultaten waarmee de Pijnenburgers tevreden mogen zijn. Dit jaar is aange toond dat vooral in de breedte Pijnen burg een stuk sterker is geworden. Geen uitzonderlijke scores deze week bij de senioren. Het lijkt of iedereen zijn krachten spaart voor het C-drie toer nooi van het aanstaande weekend. Bij de jeugd had M. Spijker de hoogste ga me bij de jongens met 150 punten. Bij de meisjes was dat M. Southy met 114. Uitslagen maandag: Nieuwinleaque - Pin down 1-4 G-team - Silver Star I 1-4 Baanbrekers - Flushing Meadow 3-2 Arrows - de Oude Enghe 2-3 Turtles - Bullseye 4-1 Toetanchamon - Heineken 4-1 Uitslagen dinsdag: C-drie - Bodrum 4- Madame X - Bondsspaarbank 1-4 G team - Kings PaJace 2-3 Dexcrest - HAM 1-4 Bunk'tJuk 1-4 Happy Hoekers - trio Bleeker 0-5 Strajk - Silver Star II 4-1 Antons gr fr - VCS 4-1 Uitslagen jeugd: Datjes - Puppies 5-0 Klu 3 - the Flipstones 1-4 Antons jeugd - JCR Boys 4-1

Soester Courant | 1988 | | pagina 16