O Wim Gelhard: 'Zekerheid heb je nooit' Seccertjes met de cup vereeuwigd Wim Peek: 'Collectief op wilskracht' Soest - SEC Spelletjesdag voor jeugd bij s.o.Soest voetbal programma WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 ZONDAG VOETBAL Soest krijgt pak slaag van Velox YYZ pakt punt in Utrecht: 3-3 Animato bij Soester derby j. cornelisse bv. Dakwerken ZAALVOETBAL DVS dendert door Man grijpt inbreker SEC deelt voor derde keer punten ZONDAG VOETBAL 4-1 1-4 2-3 1-4 1-4 0-5 4-1 4-1 5-0 1-4 4-1 "Ik weet het niet. Ik hoop natuurlijk dat we winnen, maar de uitslag is on voorspelbaar. Het hangt af van de vorm van de dag, de zenuwen rond zo'n derby en het publiek. Soest-SEC schijnt bijzonder te zijn. Voor mij is het de eerste keer, voor mij geldt het niet. Ik wordt er niet emotioneel van. De uitslag raden is koffiedik kijken." Wim Gelhard kijkt verder dan de thuis wedstrijd tegen SEC. Wim Gelhard, voor het tweede seizoen de verantwoor delijke man van s.o. Soest, wil bij de eer ste vijf ploegen eindigen. "Anders stap ik op," trekt hij nu al zijn conclusie. "We willen graag bovenin meedraaien. Het is niet zo dat we zondag alles er tegen aan gooien en het daarna rustiger doen. Het is voor mij gewoon een belangrijke wedstrijd. Het publiek spreekt het meer aan en bij de jongens zal het ook wel spelen. Onder hen bestaat natuurlijk ri valiteit. Nee, we gaan pertinent niet ex tra trainen, maar 't leeft wel. In hoeverre de wedstrijd leeft kan ik pas na Soest- SEC zeggen, want ik heb het nooit eer der meegemaakt. Ik ken SEC niet. Na tuurlijk lees ik de krantenberichten en mijn spelers kennen ze wel. Wim Peek kent Soest door en door. Ik SEC niet. Ik weet wel dat Bert Holwerda goed scoort, maar ik ga niet van te voren zeg gen dat er een speciale mandekking op hem komt. We spelen ons eigen spel. Ik stem de taktiek op geen enkele tegen stander af. Dat kan tijdens de wedstrijd wel gebeuren, maar dat wordt van te vo ren ook doorgesproken." In de beginfase zette Soest het wat angstig spelend Velox onder druk. Di verse acties misten snelheid en agres sie. Toen Soest het ook achterin kalm aan gingdoen, was dit voor de snelle Utrechtse spitsen het sein er 'n schepje bovenop te doen. Door vooral persoonlijke fouten aan Soestzijde kwam Velox gemakkelijk op 2-0. Pal na rust volgde een derde tref fer. Soest ging nu massaal in de aanval, maar de Utrechtse verdediging greep resoluut in. Verder dan een penalty kwam Soest niet. Uit diverse snelle uit braken wist Velox nog tweemaal te sco ren. In het veel te tamme begin waren de beste kansen voor Soest. Na een fraaie pass van Jurgen Surstedt bleef een beste kans liggen. Paul Hilhorst, goed aange speeld door Peter v.d. Berg miste even eens een goede kans. Een vrije trap voor Velox werd door Peter Heems kerk met de voet gestopt. Het breedte spel Soest achterin bracht op het hobbelige veld veel risico mee. Onnodig balverlies bood Marco Com- peer gelegenheid de score te openen (1- 0). Velox versterkte hierna haar defensie en werd met uitvallen gevaarlijk. Uit een slordig weggegeven corner kon Al- flen kort voor rust ongehinderd inkop pen: (2-0). Na de thee bleef de geblesseerde Sur stedt in de kleedkamer en kwam Marco Stalenhoef terug in het Soest team. Ve lox forceerde een corner en met een fraaie omhaal bracht Ricky Vanenburg de score op 3-0. Pas hierna kwam Wim Gouw in het veld voor Michel Evers en maakte Soest meer druk. Uitstekend verdedigen van Velox voorkwam alsnog tegentreffers al waren Van de Berg, Hilhorst en Van Veenendaal er dichtbij. Na een half uur, toen v.d. Berg in sco- ringspositie werd neergelegd, volgde een strafschop die door Van de Berg werd benut. Met harde trappen werden de Velox spitsen aan het werk gezet. Peter Heemskerk moest enkele keren ver uit lopen om het gevaar te keren. Niettemin was Ricky Vanenburg de Soest verdedigers nog tweemaal te snel af, en bracht hij de geflatteerde 5-1 stand op het scorebord. Soest-jeugd De Soest-jeugd heeft de smaak te pak ken. Verschillende ploegen wisten tot uitstekende resultaten te komen. Soest BI heeft de jacht op het kampioen schap goed ingezet, door naaste koplo per Huizen met 4-0 te elimineren. De Al van Soest leverde een uitstekende prestatie door topploeg De Volewijc- kers Al met maar liefst 4-1 te verslaan. s.o.Soest Al bleek in veel betere doen dan in voorgaande wedstrijden. Diep- akh Jurawam als laatste man bleek een gouden zet, terwijl Stalenhoef nu de lij nen op het middenveld uitzette. s.o.Soest stond met rust al met 3-1 voor. Doelpunten waren van Martijn de Jon ge (2x) en Frank Baars. Na rust nam Soest wat gas terug en pikte alleen Frank Baars zijn goaltje mee. Soest Al - De Volewijckers 4-1. Soest A2 - Roda 1-1. Soest A3 -TOV 12-1. APWC - Soest A4 3-3. Soes BI - Hui zen 4-0. Limvio BI - Soest B2 7-2. Soest B3 - Quick 4-3. 't Gooi Cl - Soest C3 0-9. VRC - Soest Dl 6-0. Roda - Soest B2 13-1. IJsselmeervogels D6 - Soest B3 0-10. Soest El - Roda 0-13. Soest E2 - Hoogland 1-0. WZA E4 - Soest E3 2-1. Soest F1 - Roda 1-5. Soest F2 - Amersfoortse Boys 0-16. EFC - Soest 1 (damesjun.) 0-1. Bevliegingen "Peter van de Berg kan voor ons de wedstrijd beslissen. Het is een jongen die bevliegingen heeft als Piet Keizer in zijn goede jaren. Ton Wolfsen kan dat ook. Hij is individueel erg sterk. Als Jurgen Surstedt de vorm van de dag heeft kan hij ook een stempel op de wedstrijd drukken en Wim Gouw kan van achteruit impulsen geven. Het zijn verschillende typen spelers. Het is zon de dat ze nooit alle vier tegelijkertijd in topvorm zijn." Wim Gelhard moet het tegen SEC zon der André van den Dijssel doen, die nog een schorsing uitzit. Ook op Raymond Brandes en Arjan Schipperen (beiden geblesseerd) kan de trainer tot zijn spijt geen beroep doen. "Het zijn toch drie prominente spelers die bijna dertig pro cent van het elftal vormen," moet Gel hard vaststellen. "We zijn nog niet com pleet. We hebben nog geen één wed strijd gespeeld met de sterkste opstel ling." Ondanks dat s.o. Soest in de afgelopen jaren een kweekvijver voor jeugdig ta lent was, ziet Gelhard problemen voor een adequate vervanging: "Wat ik bij Soest mis is dat ze niet tot de bodem wil len gaan. Bij Nijenrodes gingen ze on der de krijtlijnen door om te winnen. Als de bereidheid ontbreekt, als je het karakter niet hebt, komt het talent er nooit uit. Al heb je vijftig eerste elftal spelers, als ze niet voor elkaar willen vechten gaat het niet. De mentaliteit kan verbeterd wórden. Verder heb ik me verbaasd over het taktische inzicht. Een grote vereniging als Soest had tak- tisch beter kunnen zijn. Ik moet ze te veel vertellen waarom ze die driehoek moeten maken en waarom ze moeten vrijlopen. Je bent soms maar een mi nuut aan de bal. Dat betekent datje 89 minuten moet lopen. Een zwak punt is ook dat ze elkaar niet terechtwijzen. Af en toe mag je dat best op de man af doen. Daarna kan je echt nog wel een pilsje met elkaar drinken." Goede start S.o. Soest kende een goede start van de competitie. Met zes uit drie nestelden de blauwwitten zich bovenaan de rang lijst, maar die positie moest weer uit handen worden gegeven na verlies te gen Vreeswijk (2-4), het knappe gelijk spel tegen koploper UW (2-2) en de nederlaag bij Velox (1-5) afgelopen zondag. "Gezien de stand zou je moeten winnen van SEC, maar dat is niet waar. Wij moeten winnen om bij de bovensten mee te draaien, maar zekerheid heb je nooit. Er spelen teveel factoren mee," aldus Gelhard. "Als we bij de eerste vijf eindigen en het bestuur is tevreden en het klikt met de spelers, dan wil ik kampioen worden. Dat is iets wat je voor jezelf stelt." JV Uï?r>ii1 Foto: Goos van der Wilt. In het kader van de herfstvakantie hield SEC een "Open Dag". Maar liefst 150 kinderen in de leeftijd van 6-14 jaar waren naar het SEC-com- plex gekomen. Opvallend waren de 20 dames die volop meededen aan het parcourstrainen en het "4 tegen 4. Na het inschrijven knipte hoffotograaf Rob Groen 200 foto's van de kinderen, broertjes, zusjes, leiders en medewer kers, met de Europacup die het Neder lands elftal dit jaar in Duitsland won. Hierna gingen de D- en C-junioren een parcours van zeven stations, met o.a. penalty schieten, dribbelen, doelschie- ten, koppen e.d. afwerken. Hierbij wa ren aan drie stations een prijsje verbon den. De E- en F-pupillen speelden hun vier tegen vier competitie. Bij de E-pu- pillen waren het landen teams. Hierbij Op het kleine en zware veld van SVVU 17 KltippiTk 5K Ui- heeft WZ traditiegetrouw een nroeihj- LiSXl taVOJHTV*? ke wedstrijd beleefd. Mede door een fa- VOPTkATi natiek publiek en een harde tegenstan- der kon WZ moeilijk in haar spel ko- men. Dit ondanks een goede start want na 46 seconden stond het al 0-1. Een combi natie tussen Gert van de Munt en Peter Stilma werd door Stilma goed verzil verd. Acht minuten daarna had VVZ een penalty moeten krijgen toen Stilma in een solo richting keeper, binnen de beruchte lijnen werd neergehaald. De scheidsrechter wuifde echter alles weg. In de daaropvolgende aanval scoorde SVVU gelijk uit een corner. Vijf minuten daarna stond WZ zelfs achter. Een vrije trap werd doorgekopt en door een vrijstaande aanvaller inge schoten. Hierna kon VVZ enigszins aangeslagen maar moeilijk in haar ritme komen. Combinaties werden door het veld en de agressieve tegenstander ui terst moeilijk gemaakt. Vlak voor rust kwam wel de gelijkmaker. Gert van de Munt ontving de bal uit een voorzet van Peter Stilma en schoot prachtig in de bovenhoek. na rust sloeg WZ weer toe. Nu zo n vijt minuten werd Peter Stilma alleen naar de keeper gestuurd die omspeeld werd en even later de bal uit het net mocht halen. In de fase hierna controleerde WZ de wedstrijd door wederom een goede dosis inzet ten toon te spreiden. SWU bleef echter in de zogenaamde dode momenten levensgevaarlijk. Ook in de twintigste minuut. Een vrije trap werd weer doorgekopt naar een vrij staande speler die keeper Van der Pol met een droge knal passeerde. Vlak voor tijd trok WZ bijna de volle winst naar zich toe toen een vrije trap van Rob Immerzeel tegen de kruising belandde. Dames De dames van WZ deden het afgelo pen weekend goede zaken. De concur rentie verspeelde punten en zelf hadden ze geen moeite met het Nijkerkse N.S.C. Petra van Eijkelenburg zorgde met hulp van een vijandelijk hoofd voor een 1-0 ruststand, terwijl in de tweede helft Ellie Teerlink, Petra van Eijkelen burg (2x) en Ingrid van de Bovenkamp voor een 5-0 eindstand zorgden. was het, ondanks de regen, erg span nend. Twee teams, Nederland en België werden eerste. Maar ook twee teams, Frankrijk en West-Duitsland tweede. Bij de F-pupillen werd Willem II eerste. Na deze onderdelen werd er gezamen lijk geluncht. De plm. 40 leiders me dewerkers en 150 kinderen lieten zich de maaltijd goed smaken. De lunch ging gepaard met een video over voetbal. Na de lunch werd het gelukkig droger en ging de E- en F-pupillen parcours trai nen, terwijl de D- en C-junioren 4 tegen 4 speelden. Bij de D-pupillen werd le P.S.V., 2e AJAX. Bij de C-junioren: le West Duitsland, 2e Spanje. Over drie onderdelen van het parcours trainen werden punten ge geven voor een medaille. Voorzitter van de Techn. Commissie, Wim Welle- man reikte de medailles uit aan: Ri- chard Steensma Frank Rademaker bij de C-junioren. Olaf Hop, Guido Goudswaard, Yayus Jasin bij de D-pu pillen. Fanja Wijn bij de dames. Hielke Peek, Levent Des, Stefan Jas- perse, Sander H. Gjesco Puik bij de E-pupillen. Bastiaan Verheyen, Rutger Roete, Arnould Brinkman bij de F-pu pillen. Hierna was even het wachten op Marcha. In die tussentijd werden de medewerkers bedankt. Ook de beide keepers, trainers Jaap v.d. Hoek Jack Nagtegaal, die de gehele dag doel ver dedigers hadden getraind. Marcha zorgde voor spektakel bij de plm. 250 aanwezigen met haar fantastisch optre den met o.a. Drunken Sailor en het songfestival liedje van haar artiesten va der Peter Koelewijn. Recht op in de wind! Na het uitreiken van de foto's en een appel keerden de kinderen moe maar tevreden huiswaarts. Van de 53 niet SEC-leden hadden zich er weer acht aangemeld als SEC-lid. Ook zij vonden het evenals alle anderen te gek! De voetbalderby Soest - SEC wordt muzikaal opgeluisterd door Animato uit Hooglanderveen. De showband presenteert om 14.00 uur, een half uur voor de wedstrijd, een show met veel muziek en beweging in Ameri kaanse stijl. Animato treedt rond de dertig keer per jaar op in binnen- en buitenland. Tot nu toe deed men dat vier keer in De Kuip in Rotterdam bij internatio nale voetbalwedstrijden. Het Soes- terbergse bedrijf Hoogland Trading Company is hoofdsponsor van de showband. "Ik heb geen idee, maar we stappen naar de overkant om te winnen. Maar dat is elke wedstrijd zo. Soest-SEC is voor mij een gewone wedstrijd. De jongens zullen het wel anders voelen. Die zullen elkaar wel zitten te jennen. Ze komen elkaar ook tegen bij zaal voetbal. Voor mij maakt het helemaal niet uit. Ik speel voor twee punten." Wim Peek, bezig aan zijn derdejaar bij SEC-zondag, gaat niet op het puntje van zijn stoel zitten als de derby met buurman s.o. Soest ter sprake komt. Peek was daar zelf van 1983 tot 1985 actief als jeugdtrainer en kan zich een goed beeld vormen van de komende te- Goos van der Wilt. "Ben je rechts of links," vraagt Wim Peek van SEC aan zijn collega Wim Gelhard van s.o. Soest als beide oefenmeesters wordt verzocht samen met een bal te poseren voor de fotograaf. "Maakt niet uit, een goede voetbal ler is tweebening," antwoordt Gelhard. De koude oorlog tussen de trainers lijkt kort voor de derby Soest-SEC in alle hevigheid ontbrand. Niets is echter minder waar. Peek en Gelhard le ven ogenschijnlijk ontspannen naar de voetbalkraker in de derde klasse D toe. "De wedstrijd schijnt bijzonder te zijn. Voor,mij geldt dat niet. Ik word er niet emotioneel van," zegt de coach van de blauwwitte formatie. "Voor mij maakt het helemaal niet uit. Ik speel net als anders gewoon voor twee punten," zegt de coach van de groenwitte formatie. In de spelersgroepen broeit wel het een en ander. "We moeten winnen, anders krijg je een half jaar lang dat gezeur aan je kop," weet Ronald de Rooij van SÉC.i?We winnen of we spelen gelijk," kijkt de nog niet fitte Atjan Schipperen vdn s.o. Soest vooruit. "Verliezen doen we in elk geval niet." Hoe dan oo<k, interessant zal de wedstrijd tussen de bewoners van de Bos- straat-Oosf en Bosstraat-West ongetwijfeld worden. Het technisch sterke s.o. Soest en het knokkende SEC staan voor het eerst sinds het seizoen 1985-'86 tegenover elkaar. Toen gebeurde dat drie keer keer met evenzo veel overwinningen voor s.o. Soest: 4-1,1-0 en 4-2 (na verlenging in be kerduel). Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 Na in de vorige wedstrijd een van de medekoplopers verslagen te hebben moest nu het nog ongeslagen FAk 2 er aan geloven. Na een afwachtend begin begon het na tien minuten echt te lopen. Met goede combinaties werd FAK weggespeeld. Dave Leijenhorst scoor de 1-0 en snel daarna was het René van de Deijssel die 2-0 scoorde. FAK raak te geïrriteerd en daarvan profiteerde Een bewoner van de Soesterbergse- straat heeft in zijn woning een inbreker aangehouden. Nadat de politie was in geschakeld werd de ongenode gast naar het hoofdbureau gebracht. Daar be kende hij zijn slechte voornemens, ter wijl hij ook vertelde dat hij zonder suc ces in een meubelzaak een diefstal had proberen te plegen. Ronald Dorrestein. FAK kwam voor rust nog terug tot 3-2, waarna Dave Leijenhorst de ruststand op 4-2 bepaal de. Na rust hetzelfde beeld. Een beter DVS 2 dat nog vier keer scoorde via Rob Kaats, Dave Leijenhorst en René van de Deijssel (2 keer). FAK scoorde ook nog drie keer, waarbij een eigen doelpunt van Ronald van Dorrestein die keeper Herman Schimmel met een mooie kopbal verschalkte. DVS - de Knollentuin 2 blijft door dit resultaat ongeslagen koploper. genstander. "We kennen Soest goed, misschien te goed. Ik zie dat niet als een voordeel. De jongens gaan zich nu wel licht teveel op elkaar blindstaren. Je hebt een opstelling, waarbij iedereen een taak te verzorgen heeft. Dan moet je elkaar niet voor de voeten lopen en je teveel fixeren op één tegenstander. Aan de overkant loopt inderdaad talent. Als Soest de goede samenstelling weet te vinden spelen ze over een paar jaar in de eerste klasse. Het wordt een sportieve strijd met puur voetbal. Ik verwacht ze ker geen schoppartij. De jongens zijn zich er goed bewust van waarmee ze be zig zijn. Het blijft een duel dat zowel in 1-1 als in 11-1 kan eindigen. Het gaat erom wie zich het eerst kan losrukken. De verrassing is het leuke van het voet bal. Als je denkt datje het weet zitje er net naast." Collectief Wim Peek mikt met SEC op het collec tief. Dat bepaalt volgens de 38-jarige trainer een belangrijk deel van de wed strijd. Hij wil ten koste van alles een herhaling voorkomen van drie jaar ge leden. Toen ging SEC na een jaar derde klasse via de achterdeur naar buiten. "Ze hebben een verschrikkelijke erva ring achter de rug. Degradatie na één jaar is het ergste wat er is. Dat mag niet meer gebeuren. In paniek zal ik niet ra ken. Daar heb ik geen tijd voor, geen zin in en geen behoefte aan. Als ik verlies doet het pijn." "De doelstelling is te proberen in de derde klasse te blijven. Dat is logisch, maar ik neem er niet zomaar genoegen mee. Het is goedkoop om er alleen in te willen blijven. Dan speel je volgend jaar weer onderin. Een goede positie in de middenmoot moet haalbaar zijn. Kwa litatief hebben we de mogelijkheden daarvoor. Het is jammer dat we geen speldiscipline hebben. De jongens wil len te snel lekker voetballen. De spel vreugde willen ze tot uiting brengen. Dan krijg je er meestal één om de oren, zeker als de tegenstander op een punt speelt. In de derde klasse heb je veel countervoetbal. In de vierde klasse wordt er meer gevoetbald. De entoura ge is leuker, omdat je meer derby's hebt. Dat leeft bij het publiek," stipt Peek het verschil met vorig seizoen aan. Op wilskracht moet SEC in zijn ogen in staat worden geacht Soest haar derde nederlaag toe te brengen. De clubs zou den daarmee op gelijke hoogte komen. "Zowel op de training als in de wed strijd kunnen de jongens elkaar opzwe pen tot een behoorlijk niveau. Ze zijn bereid voor elkaar te knokken. Dat is het sterkste punt van SEC. Onze speel wijze bestaat uit een collectief. Iedere speler zou de wedstrijd kunnen open breken, maar het is gevaarlijk om een bepaalde taak op één speler te leggen. Je moet niet op één speler gokken. Nie mand krijgt bij mij een voorkeursposi tie. Of je nu een goal scoort of er één te genhoudt, bij mij is iedereen even be langrijk." Brutaal Mark Timmer moet door een gebroken neus het duel met s.o. Soest missen, maar Peek kan naar zijn zeggen die plaats zonder noemenswaardige pro blemen opvullen. "Drie man kan ik op vangen. Daarna wordt het iets moeilij ker. Niet qua bereidheid, maar spel- technisch. Er zit per week vooruitgang in. De jongens hebben zoveel lef, zijn zo brutaal. Het is jammer dat dat ten koste van dé speldiscipline gaat," meent Peek die in de winter met het bestuur van SEC rond de tafel gaat zitten om te pra ten over een eventueel vierde jaar aan de Bosstraat-West. Deze vierpunten wedstrijd voor SEC was van groot belang. Bij winst zouden de groenwitten vier punten los hebben gestaan van de Hardewijkers en zouden de groenwitten a.s. zondag buurman Soest wat rustiger hebben kunnen be strijden. Het zat er niet in, dat wil zeg gen WOG had zeker de punt verdiend. WOG was in de eerste helft de betere ploeg terwijl SEC in de tweede helft be hoorlijk in het strafschopgebied tekeer ging maar de scherpte was er deze dag niet. Na wat aftasten was Weimi Verwoerd na een kwartier spelen met zijn kopbal die net langs de paal ging de gevaarlijk ste speler geweest. VVOG deed na vijf minuten iets terug maar schoten ook langs de paal. Bert Holwarda kon vlak hierop uithalen, maar deed dit zo snel dat hij de bal niet goed raakte en ook naast schoot. Uit een vrije trap schoot hij net over de kruising. WOG kwam hierop met een hele gevaarlijke aanval die Jack Nagtegaal weer op bekwame wijze verwerkte. Overigens bleek de VVOG goalie Wim Eipe na enige tijd niet gespeeld te hebben ook zijn vak goed te verstaan. Na een half uur spelen moest rechterverdediger Luits Houkes zich laten vervangen door Hendrik-Jan de Boer vanwege een blessure. De beste kans kreeg Rob Groen die de bal over de uitlopende keeper Wim Erpe wilde droppen maar de keeper verwerkte dit balletje uitstekend. Hoewel VVOG ze ker in het laatste kwartier voor rust een veldoverwicht had was het niet gevaar lijk en kwamen de beide clubs, die ove rigens technisch niet slecht waren niet tot scoren. Ook het eerste gedeelte van de tweede helft was van beide zijden weer behoudend. Na tien minuten kwam SEC los en werd agressiever, zelfs de rustige Rob Groen moest door scheidsrechter B.J. Kranen opgeschre ven worden, omdat Saban Aksit zich in het strafschopgebied liet vallen in plaats van voor te zetten. SEC werd stukken sterker en viel goed aan maar het geluk van een beslissend doelpunt zat er steeds niet in. Na vijfentwintig minuten in de tweede helft werd Weimi Ver woerd gewisseld voor John Brouwer die n et in het tweede team drie doelpunten had gescoord. Ronald de Rooy, Rob van Embrigs en Bert Holwarda hadden de winst nog kunnen pakken maar dat zou voor het hele zwoegende WOG te veel zijn geweest zodat de uiteindelijke puntenverdeling de beste weergave SEC-Jeugd Voor de Al junioren stond de topper tegen het nog ongeslagen APWC op het programma. Het werd een gelijkop- gaande wedstrijd met een iets sterker SEC. In de 30e minuut stuurde Ronald Spoor Nando Heynen goed de ruimte in, Nando bediende broer Ramon op maat en deze scoorde 1.0. Op slag van rust een sublieme combinatie van de ge broeders Heynen. Hierdoor zorgde Ra mon voor 2-0. Na rust liet APWC het er uiteraard niet bij zitten en zette alles op alles. Dit resulteerde na 20 minuten in een afstandschot dat van richting werd veranderd, onhoudbaar voor reserve doelman Rudy Lafeber. Een sublieme combinatie van Guy Dekker met Nan do Heynen zorgde voor het verlossende 3-1. In de allerlaatste minuut kon APWC uit een solo nog op 3-2 komen. Uitslagen: SEC A1 - APWC 3-2, SOVA - SEC A2 4-1, SEC BI - APWC 5-0, Eemdijk - SEC B2 2-0, SEC Cl - WZA 3-5, DVS - SEC Dl 5-1, SEC D2 - Baarn 2-1, Roda - SEC El 1-6, SEC E2 - Eemdijk 3-0, SEC E3 - Roda 0-2, SEC F1 - TOV 4-1, APWC - SEC F2 4-0, SEC F3 - Hoevelaken 1-2. SEC-zaterdag SEC moest afgelopen zaterdag naar Hilversum om tegen Oranje Leeuwen te spelen. SEC begon goed door met hoog tempo te voetballen, waardoor in de 7de minuut Rick Bastiaans zijn man uit speelde en goed voortrok op Ronald Merkenij die gemakkelijk 0-1 maakte. SEC kreeg hierna nog een aantal goede kansen van onder anderen Razzo van Dam, Ronald Merkenij en Johnny Hui den, maar door het zeer slechte veld werden deze niet benut. In de 40ste mi nuut scoorde Oranje Leeuwen 1-1. In de tweede helft kregen beide partijen een aantal kansen, maar men wist niet te scoren. De open-spelmiddag die afgelopen woensdag door de sportorganisatie Soest werd gehouden is een succes ge worden. Maar liefst 75 kinderen van 6 tot en met 12 jaar hadden de weg naar het Soest-terrein gevonden om daar een plezierige middag te beleven. De organisatie van de spelletjesdag had vooraf twijfels over de opkomst. De re gen viel namelijk gestadig neer. De Soester jeugd bleek echter tegen een beetje water te kunnen, en kwam ma- saal naar de velden van de Bosstraat- Oost. De Soester jeugd kon zich tijdens een uitgebreid spelcircuit met diverse voet balonderdelen bezighouden, maar ook gewone spelletjes werden er gedaan. "Het gaat erom de kinderen een plezie rige dag in hun herfstvakantie te laten beleven, niet alleen maar voetballen dus," aldus woordvoerder Hans Dreef. Hoogtepunt van de middag was het grote springkussen, waar velen hun kunstjes op probeerden. Omstreeks 16.00 uur gingen de kinderen de kanti- De jeugd kon zich bij s.o. Soest onder meer uitleven op een springkussen. ne in, waar ze onder het genot van een glaasje fris konden genieten van een vi deofilm. Na afloop van de film kregen alle deelnemers een certificaat en een sticker mee naar huis. Soest organiseert voor zijn jeugdleden het hele jaar door activiteiten, waarvan het jeugdvoetbal kamp (dit jaar van 28 t/m 31 maart 1989) wel de grootste is. Informatie hierover kan men krijgen bij de heer Aarts (23596). Zaterdag 29 oktober: WZ'49 14.30 uur WZ 1 - Bl'kwartier 1 12.00 uur Spakenburg 4 - WZ 2 11.30 uur Eemnes 2 - WZ 3 14.30 uur EFC 3 - WZ 4 HEES 14.30 uur DOB 1 - Hees 1 11.30 uur Sperwer 2 - Hees 2 12.00 uur 12.00 uur Hees 3 - CSW 4 12.00 uur Hees 4 - Naarden 4 SEC-za 14.30 uur SEC 1 - Kamerik 1 12.00 uur Nederhorst 5 - SEC 2 12.00 uur SEC 3 - O. Leeuwen 3 Zondag 30 oktober: S.O. SOEST 14.30 uur Soest 1 - SEC 1 11.00 uur Soest 2 - Z. Vooruit 2 11.00 uur SDO 2 - Soest 3 12.00 uur Victoria 3 - Soest 4 11.00 uur Soest 5 - Stator 2 11.30 uur SEC 4 - Soest 6 11.00 uur Soest 7 - Vesting 3 14.30 uur Hertha 3 - Soest 8 14.30 uur Soest 9 - Stator 4 14.00 uur WZA 6 - Soest 10 14.30 uur Soest 11 - Hoogland 9 14.00 uur WZA 8 - Soest 12 11.00 uur Soest 13 - Hoogland 13 14.30 uur Soest 14 - Victoria 9 SEC-zo 14.30 uur Soest 1 - SEC 1 11.00 uur SEC 2 - BFC 2 12.30 uur WOG 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Soest 6 DAMESVOETBAL zaterdag 29/10): 2.00 uur CSW 1 - WZ 1 zondag 30/10): '9.30 uur KWA 1 - Soest 1 10.00 uur JSV 3 - SEC 1 I

Soester Courant | 1988 | | pagina 17