2998; RICOH AF-55 289.- FOTO van dia Nu 95 ct ëombifOlO üfl IOI ro\ m i fo to-u ie el KORTE DUINEN r Antwoord op uw vragen t» Begrotingsdebat matte vertoning scliociiiakcr PHILIPS YKR 6841 i QJ Antilliaans eten in De Korte Duinen Nieuwstraat-bewoners eisen nieuwe hoorzitting over bedrijfsoverlast ANTWOORDDAGEN Bang&Olufsen S Bel nu 02155-11434 voor een uitvoerige brochure. Ook voor een op maat geslepen antwoord. Smit&Dorlas koffie® JOH. METS WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 CAMCORDER VHS-C 3998T- MINOLTA 5000, de gemakkelijkste reflexcamera ter wereld NU samen f 1248- voor1000.- Volautomatische kompaktcamera ingebouwde flitser motortransport zelftimer Incl. etui 10 X 15 cm Mat of glans rr\Ci~\C\l \Yf>rr winkelcentrum "HARTJE-ZUID" LvJI 1 lfJUUelJ SOEST TELEFOON 12874 Rob Klinkhamer zegt vanaf morgen 'bonbini' tegen gasten Waardering voor beschouwingen-nieuwe-stijl Aanvraag is onjuist en misleidend' DUTCH- CARIBBEAN Republiekfeest bij Turkse gemeenschap Tijdens de "antwoorddagen" van ADVISIE, 7-11 november. Wordt u ook overspoeld met informatie over computers en software? Ondoor zichtige informatie die bij u alleen maar vragen oproept? Vragen die op een hek- tisch gebeuren als de EFFICIENCY-beurs niet aan bod zijn gekomen, maar waar u toch graag een antwoord op zou willen hebben? Dan bent u bij ADVISIE aan het juiste adres! Want van 7 tot 11 november orga niseert ADVISIE de 5 dagen lang bent u van 10.00 tot 22.00 uur welkom voor een antwoord op al uw vragen over (micro-)automatisering. de allerlekkerste koffie die geserveerd wordt in de toprestaurants van Nederland. Vrijdag en zaterdag GRATIS PROEVEN Kledingbeurs in de Open Hof Ouderavond op basisschool PWA Aanbieding zolang de voorraad strekt. Inclusief: zoomlens 35-70 mm, luxe brede camerariem, schoonmaakset f 999.- Minoltaflitser 1800 f 249.- Aanbieding zolang de voorraad strekt. Aanbieding geldig tot 29-10. Liefhebbers van de Antilliaanse keu ken of zij die daarin belangstelling hebben kunnen in restaurant De Kor te Duinen hun culinaire hart ophalen. Eigenaar Rob Klinkhamer zegt vanaf morgen ruim twee weken 'bonbini' te gen zijn gasten. De welkomstgroet op de eilandengroep Aruba, Bonaire en Cura;ao heeft alles te maken met de gerechten van onze overzeese gebie den die Klinkhamer die periode ser veert. De Spaans/Afrikaanse invloeden vor men nog steeds de basis voor de Antil liaanse keuken. Dit ondanks de kaas, spek en boonsoorten die de Hollanders in de zeventiende eeuw met hun sche pen meevoerden naar de drie eilanden van ons koninkrijkMet behulp van me vrouw Hosé uit Curagao houden onder meer pastechi, Balchi di Pisca en Lam- chi and boonchi dezelfde smaak als op de eilanden ten noorden van Venezue la. "De medewerkers dragen klederdracht en verder zet ik parasols, terrastafels en surfplanken in de zaak. Er wordt ook continue een toeristische videofilm over Aruba vertoond," vertelt Rob Klinkhamer die voor de achtste keer zijn restaurant in het teken zet van 'bui tenlandse' gerechten. Na onder meer Israël, Mexico, Zweden, België en Ja pan zijn nu de produkten van de Antil liaanse keuken aan de beurt. Dat bete kent overigens niet dat de gebruikelijke menukaart van de tafel wordt geveegd. Vruchten Klinkhamer heeft zich de laatste tijd verdiept in de etensgewoon|en van de Hosé doet de voorbereidende werk zaamheden en legt de kleine accenten voor de typische smaken van de gerech ten," verzekert Klinkhamer. "Het wordt een Carribisch festijn met muziek en dans. Ik heb een greep uit de menu kaart genomeri. Het moet niet te uitge breid worden. We denken dat drie, vier bewoners van Aruba, Bonaire ertGura^- hoofdgerechten voldoende zijn voor qao. "Zé werken veel met vruchten, ba nanen zijn bijvoorbeeld belangrijk. Ik heb me erover verbaasd dat er in Ne derland geen Antilliaanse restaurants zijn." De ingrediënten zijn daarentegen gro tendeels wel te verkrijgen. Rob Klink hamer heeft ze met behulp van me vrouw Hosé ingeslagen en kan daar door de echte smaak garanderen. "De smaak van de gerechten wordt niet aan gepast aan de Nederlandse keuken. Het smaakt allemaal zoals het op de Carri- bische eilanden ook smaakt. Mevrouw tweeëneenhalve week." De gasten van De Korte Duinen kun nen zich tegoed doen aan onder meer Balchi di Pisca (visballetjes), Lamchi and boonchi (lamsvlees aan het spies met red kidney beans) en Cabritu (gei tenvlees). Als voorgerecht kunnen Soppi di Pisca (vissoep) of Pastechi (pasteitjes met vis of vlees) worden ge serveerd, terwijl als toetje onder meer Funchi (maïspapje met bakbananen) op het menu staat. Rob Klinkhamer kwam min of meer toevallig op het idee de Antilliaanse Mevrouw Hosé en Annelies Hilhorst geven een voorproefje van de Antil liaanse weken in restaurant De Korte Duinen. Foto: Goos van der Wilt. keuken naar Nederland te halen. Via een gast kwam hij in contact met een Arubaan, waarna voorzichtig het idee werd geopperd om tijdelijk een menu kaart te voeren met specifieke gerech ten van Aruba en de andere twee eilan den van het Nederlandse koninkrijk. De keuze voor wat Klinkhamer noemt 'De A-B-C-weken van de Dutch Carri- bean' was daarna snel gemaakt. Klink hamer heeft overigens ook zijn kennis van de plaatselijke taal 'papiamento' opgehaald, getuige zijn opmerking 'Ba- rica jen corazon contento,' dat zoveel betekent als een gevulde maag gaat ge paard met een blij hart. Een groot aantal bewoners van de Nieuwstraat en omgeving hebben vori ge week in een boze brief aan B. W. van Soest hun teleurstelling kenbaar gemaakt over de gang van zaken met betrekking tot de hinderwetvergun ning voor de firma Strumpel, groot handel in o.a, bladaarde en potgrond, aan de Nieuwstraat 64. Volgens hen wordt er in de ontwerp-beschikking totaal voorbijgegaan aan de bezwaren, die ze reeds eerder tijdens een hoorzit ting hebben geuit. Zij eisen nu een nieuwe hoorzitting, waarin o.m. een correcte aanvraag van die vergunning op tafel moet komen. De bewoners vinden dat de voorwaar den van de nu gepubliceerde ontwerp beschikking volstrekt onvoldoende zijn om de overlast die zij van het bedrijf on dervinden weg te nemen of zelfs maar te verminderen. "In het proces-verbaal van de hoorzitting zijn onze bezwaren ontkracht en slechts summier weerge geven," schrijft men, daarbij o.a. wij zend op het feit dat de firma behalve potgrond en bladaarde ook straatste nen, sierstenen, tegels, biels en sierbe strating verhandelt. "Dit geeft bij la- MX 1500 De verfrissend andere TV. Uitstekend geschikt als 2« toestel ot voor kamerbewoners nAn 1998.- Voor alle zekerhetdl van Weedestraat 76 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* ding, overlading en verhandelen grote overlast aan lawaai en stank van diesel motoren." 'Etc.' De bewoners maken er vooral bezwaar tegen dat in de aanvraag van de vergun ning alleen gerept wordt over potgrond en bladaarde. "terwijl het woordje 'etc.' kennelijk staat voor hetgeen hierboven is vermeld. Wij menen derhalve dat de aanvraag onjuist en misleidend is." Een groothandel in al deze zaken behoort volgens hen al helemaal geen vergun ning te krijgen, want in het geldende be stemmingsplan is alleen maar detail handel toegestaan. 'Wij zijn van mening dat de gemeente niet alleen mag afgaan op wat een be drijf aan informatie geeft, maar tevens de informatie van de omwonenden se rieus moet nemen. Het is toch niet se rieus te nemen dat de overlast van aan voer slechts éénmaal per jaar zou ge schieden voor elk van de onderscheiden materialen?", gaat de brief verder. Men wijst er bovendien op dat het terrein niet alleen maar voor de opslag van deze materialen wordt gebruikt; de opslag van tuinaarde en potgrond mondt uit in het fabrieksmatig verwerken daarvan; de grond wordt met behulp van een die sel-aangedreven transportband in zak ken gestort. "Wat denkt u van het la waai, stof en dieselstank?" De gemeen-# te geeft volgens de omwonenden niet aan hoe deze overlast teniet moet wor den gedaan. Flagrante tegenspraak "Het beleid van de gemeente Soest is erop gericht milieu-onvriendelijke be drijven uit de woonomgeving te weren en/of te verplaatsen, maar wat hier ge beurt is een milieu-onvriendelijk groot bedrijf toestemming geven zich in een woonomgeving te vestigen. Dit is der halve in flagrante tegenspraak met ei gen uitspraken en beleid van de ge meente," aldus de briefschrijvers, die zich verder gesteund weten door de mi lieuvereniging Soestdijk geen Stank- wijk, die volgens de brief niet op de hoogte was van de ontwikkelingen, om dat het leek te gaan om een groothandel in potgrond en tuinaarde alleen. De bewoners vinden ten slotte dat er een veel te grote tijdsspanne is ontstaan tussen de aanvraag en de hoorzitting enerzijds (resp. in januari en februari j.1.) en de ontwerp-beschikking, die op 11 oktober werd gepubliceerd. Ze vin den dat daarmee de geldende termijn is overschreden. "Wij verwachten dat de gemeente Soest dit probleem, dat ons woonplezier vergalt, tot een voor ons aanvaardbare oplossing terugbrengt," aldus de bewoners. Nederlandse Antillen Aruba - Bonaire - Curacao ontmoeten de Korte Duinen in Soest Van Pastechi tot Cabritu. BONBINI van 27-10 t/M 13-11 RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 02155 - 137.20 Aanstaande zaterdag, 29 oktober viert de Turkse gemeenschap van Soest het Republiekfeest, waarbij de stichting van de moderne Turkse staat o.l.v. Ata- türk wordt herdacht. Het feest vindt plaats in het cultureel centrum C-drie aan de Willaertstraat 49 en begint om 20.00 uur. De avond wordt georganiseerd door het Turkse Comité, dat alle Soesters graag de gelegenheid biedt om het feest mee te komen vieren. Het programma vermeldt na de opening door de voor zitter, de heer Akyuz, o.a. optredens van kinderen, Turkse volksdansen, Joegoslavische volksdansen en een op treden van de Turkse muziekgroep "Yonca". Het Turks Comité hoopt op veel be langstelling. De toegangsprijs bedraagt f 2,50 per persoon; kinderen tot 10 jaar hebben gratis entree. De nieuwe stijl die het Soester ge meentebestuur heeft ingevoerd bij de behandeling van de begroting, althans voor zover het de "algemene beschou wingen" betreft, ontmoet van vrijwel alle politieke zijden waardering. Dat bleek maandagavond tijdens het grote debat, waarvan de publicatie - in ex- tenso - van de beschouwingen in de extra-editie van de Soester Courant in feite de eerste ronde was. Dat kon al lemaal niet verhelen dat het debat zelf nauwelijks of geen vuurwerk kende. De meeste raadsleden gaven na afloop ook volmondig toe dat het een "matte vertoning" was geweest. Al met al duurde de zitting nog bijna vier uur, onderbroken voor een kro- ketje en een glaasje fris, zodat de voor publicatie in de krant per saldo ncw niet eens vepl tijdwinst opleverde. Dat kwam ook doordat de zes fractievoor zitters ieder nog eens een korte monde linge samenvatting gaven van hun kran- te-verhalen, voordat het College kon beginnen met zijn beantwoording. Het enige onderwerp waarvan tevoren enig vuurwerk verwacht had mogen worden - de zeer harde verwijten van de PvdA in de richting van wethouder Plomp, over de problemen met de sportstichting en de voortdurende on duidelijkheid over het nieuwe zwem bad aan de Dalweg - bleek uiteindelijk een "sisser". Geen van de andere frac ties leek zin te hebben in gekissebis, en ook Plomps eigen WD liet het, bij monde van fractievoorzitter Bert Krij ger, bij een indirecte terechtwijzing over de toon die de PvdA "aansloeg". Het gevolg was dat PvdA-fractievoor- zitter Raymond van Gelder zijn felle kritiek in tweede termijn maar achter wege liet. Een matte vertoning, inderdaad. Het College reageerde in het algemeen poeslief op de voorstellen van de frac ties en nam een groot aantal moties, die ook al ruim van tevoren waren inge diend, zonder veel problemen over. Dat Soest geld zat heeft - zoals in allerlei toonaarden te horen was - bepaalde dan ook de sfeer van de discussies. Eigenlijk zijn er geen grote politieke problemen die de gemeenteraad bezighouden. Voor wie het begrotingsonderzoek in de commissies had gevolgd was dat trouwens geen verrassing, want ook die beraadslagingen kenmerkten zich al door een evident gebrek aan "hete han gijzers". Verlanglijstjes Dat wil niet zeggen dat de partijen slechts met blanco verlanglijstjes waren komen aandragen. In bijna twintig mo ties werden die onder woorden ge bracht, en vandaag - woensdag - zal bij het vervolg van de begrotingsbehande ling moeten blijken of die ideeën ook al lemaal gehonoreerd zullen worden. De lijst ziet er - in telegramstijl - als volgt uit: Wanneer u voor 31 december 1988 een computersysteem bij A0VISIE aanschaft krijgt u een echte diamant geheel gratis! (t.w.v. 3% van het aanschafbedrag, exkl. b.t.w. van het computersysteem). •V V MM. Advisie Computer Consultante b.v. Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, tel. 02155-11434. 1. Motie van D66 tot verlaging van de prijs van warme maaltijden met een gulden, speciaal voor de "minima" onder de ouderen; (kosten f 20.000); 2. Motie van D66 om de "Londo- norm" toe te passen op het groen bij de scholen, zodat dat niet ten koste gaat van bijvoorbeeld de leerpak ketten (kosten f 10.000); 3Een amendement van de PvdA om f 500.000 te reserveren voor het op zo kort mogelijke termijn realiseren van verzorgingsplaatsen in Soester- berg; 4. Een "notitie" van de PvdA over de werkgelegenheid, met een pleidooi voor een meer "gericht" beleid en concrete initiatieven; 5. Een motie van de PvdA om het pas- se-partout voor de sport alleen met de gebruikelijke 2 te verhogen; 6. Een motie van de PvdA om (einde lijk) een werkgroep in te stellen van gebruikers van het nieuwe zwem bad; 7Een motie van PvdA om het bedrag van f 35.000 voor een voorziening voor de oudere jeugd in Overhees niet pas in 1992, maar al volgend jaar te besteden; 8. Een motie van de PvdA om de f 5000 voor kunstzinnige vorming van de schooljeugd die voor 1990 was gepland volgend jaar al te be steden; 9. Een motie van de PvdA om er bij de commandant van de vliegbasis op aan te dringen dat er minder lawaai wordt gemaakt; 10. Een motie van het CDA om bud getfinanciering in te voeren per 1 ja nuari 1990 voor de instellingen op sociaal-cultureel terrein; 11. Een motie van het CDA, waarin wordt uitgesproken dat inkrimping van de politie onaanvaardbaar is en er bij de regering op wordt aange drongen de huidige sterkte van het korps te handhaven; 12. Een motie van het CDA om de voorzieningen voor de oudere jeugd in Overhees al in 1989 te rea liseren in plaats van 1992; 13. Een motie van het CDA om de ou derenbonden te subsidiëren met een bedrag van in totaal 5000 gul den; 14. Een motie van het CDA om 6000 gulden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van het museum Oud-Soest; 15. Een motie van het CDA om de f 10.000 voor milieuvoorlichting, die gepland was voor 1991, al in 1989 te besteden; 16. Een motie van de WD om 1 mil joen uit de grondbedrijfreserves te besteden aan de verbetering van de woonomgeving, met name op de Eng, in het Hart en het Smitsveen; 17. Een motie van D66 voor de instel ling van een ombudsman/vrouw in Soest; 18. Een motie van D66 om geen mede werking te verlenen aan vliegshows op Soesterberg. Raadbreed Alle fracties maakten om strijd hun gro te bezorgdheid of ongerustheid ken baar over de griezelige plannen met be trekking tot de politiesterkte, dus die CDA-motie wordt zeker "raadbreed" ondersteund. Opmerkelijk was wel de uitspraak van burgemeester Scholten, die naar voren bracht dat hij de actie van de politie bij de huldiging van Mo nique Knol had gesteund en zélf het idee had geopperd hem een petitie te overhandigen. Vrijwel algemene instemming was er ook met de herziening van de bezuini gingsplannen op het Welzijnswerk, waarvan wethouder Kingma medede ling deed. De "overheveling" (28.000 gulden) van het flankerend beleid naar de rijksuitkering gaat in elk geval niet door, tot tevredenheid van het totale "ouderenwerk" in Soest, en ook andere bezuinigingen kunnen achterwege blij ven, behalve die van de Muziekschool, de Molensoos en het ouderenwerk van de SBBS. Vaste hand Vrijwel alle fracties lieten wethouder Menne weten dat ze weinig sympathie hadden voor de manier waarop Soest tegenwoordig zijn grond voor woning bouw verkoopt: aan de hoogste bieder. "Wij willen heus niet het onderste uit de kan," verweerde Menne zich opgewekt, "maar wel een oirbare - sommigen ver stonden "hoorbare" - slok uit die kan. Wij voeren hier met vaste hand de losse teugel." Menne maakte toch al een uitgelaten indruk nadat hij had vastgesteld dat geen van de fracties zich zorgen maakte over de financiële positie van de ge meente en hoogstens verschilden in hun woordkeus om aan te geven dat Soest rijk is. "Iedereen is gelukkig, de begro ting sluit en we hebben goed gespaard, zodat er over allerlei voorstellen te pra ten is." Wethouder Plomp kondigde aan dat hij in november met een procedurevoor- stel zal komen voor de behandeling van de ideëen die er leven voor de ouderen huisvesting, zoals het CDA heeft be pleit. Over het "Meubi Dick"-terrein zal op korte termijn een voorstel wor den ingediend. In december komt er meer duidelijkheid over de winkelplan nen, zowel in Soest-Zuid als in Soest- Noord. Op 10 november wordt er een extra commissievergadeing R.O./Sport ge houden, waarin de puntjes op de i wor den gezet over het nieuwe zwembad aan de Dalweg, beloofde Plomp. "Over de plek is geen discussie meer en ieder een vindt dat het project snel moet wor den uitgevoerd." Hij bezwoer de raad in dit verband wel "één gezicht" naar de provincie te tonen. In november wordt er met deprovincie trouwens verder overlegd over de stand van zaken met betrekking tot het Soester Natuurbad. Voor alle duidelijkheid benadrukte Plomp nog eens dat er geen sprake is van intenties om het passe-partout voor de sport te verhogen. "Iedere andere in druk die gewekt wordt is ten onrechte." Overigens noemde hij het tarief formeel een zaak van de sportstichting. Kabelkrant Wethouder Van Logtenstein zegde de raad verbeteringen toe aan de> Kabel krant, met name over de grootte van de lettèrsen de snelheid. Volgens hem is er ook hoop voor de Wieksloot-bewoners die op het CAI-net willen worden aan gesloten. Nu is dat te duur, maar de techniek schrijdt voort, aldus de wet houder. Burgemeester Scholten vond het D66- voorstel voor de aanstelling van een "ombudsmens" niet zo'n goed idee, omdat alle bestuurders per definitie de ze functie bekleden. De tussenvoeging van zo'n instantie zou de afstand tussen burgers en bestuur alleen maar vergro ten, vond hij. Volgens Scholten zijn de bezwaren van Meilof (GPV) tegen de "gokwinkel" voor paardenraces niet ter zake, omdat het gaat om een "toegela ten activiteit". Nu ook verkrijgbaar bij DELICATESSEN AVIJNKOPERIJ VAN WEEDESTRAAT 90 TELEFOON 12404 SOESTDIJK In de Open Hof aan de Veenbesstraat wordt morgen een kledingbeurs gehou den. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan men er terecht voor de aanschaf van broeken, truien, blouses en wat al niet meer. De ouderraad van de basisschool Prins Willem Alexander heeft een ouder avond belegd op donderdag 27 okto ber. In de gemeenschapsruimte begint de bijeenkomst om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke agendapunten geeft mevrouw Dikkers van de openba re bibliotheek een uiteenzetting over het belang van kinderboeken en de bi bliotheek.

Soester Courant | 1988 | | pagina 3