JIJll er fïlidPub 3.50 KODAK S 300 MD KLEINBEELD COMRACTCAMERA De Soester Duinen 4 TE KOOP GEVRAAGD Bouwgrond en woningen Wem Van Oosten fotoservice College 'aarzelt' nog over aansluiting bij Platform Gemeentelijk Vredesbeleid SHIRTS Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 J. A. SMEEING Beheer b.v. Mariastraat 1 -3762 CW Soest Telefoon 02155-18386 Postagentschap Soest-Zuid Brief aan minister Bolkestein IKV-Soest ernstig ongerust over (kern)wapen-ontwikkelingen ~:Tr Stel bij ons uw lievelingsmenu samen! #,u vraagt uw aandacht voor Geen toetreding tot Anti-Apartheidsclub Voor betere beoordeling van initiatieven College formuleert criteria voor 'buitenlandse zaken' Man gooit ruit politiebureau in Brommer in brand Autokraak Ballpoints weg Inbraak Van Lenneplaan Volgende week bazaar in Groot Engendaal Nieuwe activiteit Derde Wereldgroep: Orthopedische werkplaats in Tanzania Aluminium-diefstal opgelost Deze week van BAKKER KUIPER uit Baarn: OVERHEERLIJK FRIES SUIKERBROOD van 3.95 voor JOH. METS 28 October 1938 Eventueel achterstallig onderhoud geen bezwaar. r Vanaf dinsdag 1 november kan men aan de Soesterbergsestraat in Soest- Zuid weer terecht voor lokethandelin gen van de PTT. In de evangelische boekwinkel van de stichting In de Ruimte, die dan wordt geopend, is het filiaal gevestigd dat voorheen in de Meermarkt was gevestigd. Het postagentschap is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag is het agentschap gesloten, maar dan kan men tussen 9.00 en 12.00 uur terecht op het postkantoor aan de Steenhoffstraat. In de Ruimte start op 1 november de evangelische boekwinkel. Het is de eer ste in zijn soort in Soest. De IKV-kern Soest heeft in een brief aan minister Bolkestein van Defensie haar ernstige verontrusting uitgespro ken over de ontwikkelingen op (kern)wapengebied, die aan de orde komen tijdens de vergadering van de Nucleaire Plan Groep van de NAVO, die deze week in Scheveningen wordt gehouden. De IKV-kern verzoekt Bolkestein dringend zich in ta^ett^n voor verdere ontwapening, - j "Wij hoopten dat het INF-akkoord (waarbij de kruisraketten worden ont manteld) een begin zou zijn van een veel verdergaande ontwapening," al dus de Soester vredesgroep. "Het is nu immers glashelder dat Oost en West geen oorlog met elkaar willen? Waar om dan nog een krankzinnig hoge be wapening handhaven die geen enkel militair doel meer dient?" Volgens de IKV-kern moet er juist nu alles aan gedaan worden om de ont spanning politiek vorm te geven, zodat oorlog tussen beide blokken werkelijk onmogelijk wordt. "We hoopten dat politici in Oost en West nu hun macht "zouden gaan gebruiken om de toe komst veiliger te stellen." Helaas gaan volgens de IKV-kern de plannen van de Nucleaire Plan Groep een geheel andere kant uit. "Men wil verder bewapenen, net doen alsof er niets gebeurd is, afspraken die van voor het INF-akkoord dateren gewoon doorvoeren of zelfs intensiveren: kern koppen worden niet vernietigd, maar omgebouwd voor nieuwe wapens, er komen nieuwe raketten die vanuit vliegtuigen worden gelanceerd, het aantal kanonnen voor kernwapens is meer dan verdubbeld (van 1100 in lp87 qaar-2500 in 1988), het aantal laoceerpiatforms' gaat drastisch om hoog (van 90 naar 750). Steeds meer systemen worden geschikt gemaakt voor zowel conventionele als kernwa pens. Het aantal kernkoppen wordt misschien wat lager, maar hun veelzij digheid en inzetbaarheid worden sterk vergroot. Onveiligheid "Wij zijn door deze ontwikkelingen ernstig verontrust," laat het IKV-Soest aan de minister weten. "De plannen zullen niet meer veiligheid brengen, maar jüist onveiligheid vergroten. Ze brengen de huidige ontspanning tussen Oost en West in gevaar. Bovendien ver slinden ze geld dat hard nodig is voor dringende zaken als bestrijding van ar moede in eigen land en in heel de we reld. De tegenstellingen in eigen land en die tussen Noord en Zuid nemen zo toe." Koda5* automatische belichting automatisch filmtransport automatisch terugspoelen ingebouwde flitser GRATIS: Kodacolor Gold film en Kodak Photolife batterijen 5 JAAR garantie slechts f165,- en bovendien de eerste film gratis ontwikkelen en afdrukken. Kodak PRODUKTEN Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147Soestdijk02155-25942 In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,— per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Commissievergaderingen Donderdag 27 oktober, 19.30 uur: commissie Welzijn/Volksgezond heid Agenda o.a. plan ziekenhuizen regio Utrecht Maandag 31 oktober, 20.00 uur: commissie A.B.Z. Maandag 31 oktober, 20.00 uur: commissie Minderheden Thema werkgelegenheid Dinsdag 1 november, 19.30 uur: commissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a. sanering enkele verkeers maatregelen; notitie inzake de aantak- king van een weg aan de door te trekken Koningsweg; concept-opdracht ver band houdende met de reconstructie Koningsweg 5e fase; mededelingen over stand van zaken inzake het Soester Natuurbad. Woensdag 2 november, 14.00 uur: commissie Ouderenbeleid Agenda o.a. nota ouderenbeleid, flan kerend ouderenbeleid. Woensdag 2 november, 19.00 uur: commissie Onderwijs Agenda o.a. aanschaf aanvullende le richting t.b.v. groot speelmateriaal voor daarvoor in aanmerking komende openbare en bijzondere basisscholen; deelnotitie "Emancipatie en Onder wijs". Woensdag 2 november, 20.30 uur: commissie Bedrijven Agenda o.a. nota "Rationeel rioolbe- heer"; vaststelling antwoordbrieven aan de Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging en aan de Nederlandse ver eniging tot bescherming van vogels. Donderdag 3 november, 20.30 uur: commissie Financiën Donderdag 3 november, 19.00 uur: commissie Nieuwbouw Gemeente huis De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mer dependance achter het gemeente huis, behalve de commissie R.O., plaats gebouw gemeentewerken aan de Lange Brinkweg 77. Agenda's en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum. Hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. W. Rolvink, Versteeghlaan 52, voor het oprichten van een café-bedrijf op het perceel Rademakerstraat 34 te Soesterberg; b. Drukkerij Practicum B.V., Toren straat 2d, voor het oprichten van een drukkerij op het perceel Torenstraat tussen 22 en 24; c. W.H. van Oosterom, restaurant 't Hoogje, Kerkstraat 10, voor het op richten van een restaurant op het per ceel Kerkstraat 10. De positieve be slissingen liggen vanaf heden één maand ter inzage bij de afd. milieube heer van de gemeente, Lange Brink- weg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren en voor a. in de Dependance voor Publiekszaken S'berg. Beroep tegen deze beschikking kan worden inge steld door degenen die reeds mondeling of schrif telijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eerder be zwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- ge, binnen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp- hnidervvetversunningen Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: Het College van B. W. aarzelt nog over de eventuele toetreding tot het (landelijk) Platform Gemeentelijk Vredesbeleid, dat de gemeente Soest heeft uitgenodigd om lid te worden van deze "overlegstructuur" waar de gemeenten ideeën kunnen uitwisselen Over vorm en inhoud van een plaatse lijk vredesbeleid. Dat blijkt uit het raadsvoorstel, waarin dat verzoek wordt behandeld en dat in de gemeen teraad van 17 november wordt be sproken. Met gebruikmaking van de toetsings procedure - zie het kader - voor het beoordelen van "buitenlandse" initia tieven moet het College van B. W. constateren dat de toetsing "voorzich tig positief' uitvalt, maar dat er nog on duidelijkheid heerst over de vraag of een besluit tot toetreding wel voldoen de "draagvlak" in de gemeenteraad zal hebben. "Wij stellen u voor eerst bij u na te gaan of de toetsing over deelname positief uitvalt en u daarvoor de beno digde middelen (ca. f 1600,-) ter be schikking wilt stellen," aldus het Colle ge in het voorstel aan de gemeenteraad. "Mocht dit niet zo zijn, dan stellen wij u voor een waarnemers-status aan te vra gen. Onze eigen mening sluit meer aan bij dit laatste alternatief." Het College komt tot deze weinig con crete opstelling nadat in de commissie ABZ al grote verdeeldheid was gecon stateerd. WD en GPV/SGP/RPF voelen weinig of niets voor toetreding tot het Platform - ook niet voor de waarnemers-status trouwens - maar de andere fracties stelden zich positief op, inclusief het CDA. Het College laat de beslissing dus alsnog over aan de raad. Apartheid B. W. hebben duidelijk minder moei te met een negatief advies op het ver zoek om toe te treden tot de LOTA: vereniging van Lagere Overheden Te gen Apartheid. Men vraagt zich af of het draagvlak daarvoor in Soest wel zo breed is, vooral omdat de LOTA zich binnenkort wil gaan bezighouden met de vraag hoe gemeenten in het econo misch verkeer ondersteuning kunnen geven aan het proces van afschaffing van de apartheid. "Het gaat ons een stap te ver hierover uitspraken uit te lokken, mede met het oog op het anti-discriminatie-artikel uit de Grondwet en de effectiviteit van der gelijke stappen," aldus het College, "zeker als zij door een gemeentebstuur en niet door de regering gezet worden." De toetsing aan de vijf criteria valt naar het oordeel van het College hier nega tief uit, mede gelet op het feit dat de raad onlangs wel de apartheid als poli tiek systeem in algemene zin veroor- De eigen verantwoordelijkheid van de burger, bewustwording, discri minatie, rijksbeleid en draagvlak - dat zijn de vijf criteria waarmee de gemeenteraad eventuele plaatselij ke initiatieven moet gaan beoorde len die te maken hebben met "bui tenlandse zaken". Het College ziet in deze vijf elementen een mogelijk richtsnoer om bij dergelijke initia tieven de overwegingen zichtbaar te maken en tot een keuze te kun nen komen. Aan de hand daarvan kan in het ver volg bekeken worden of de gemeen teraad zich eventueel politiek zou moeten of kunnen uiten in zaken die te maken hebben met "het buiten land" (ontwikkelingssamenwerking, vredesbel ei d, an ti -aparth ei dspoli- tiek, mondiale bewustwording, ste denbanden, etc.) Het College komt daarmee tegemoet aan de in de raadscommissie ABZ geuite wens naar aanleiding van het verzoek om toe te trederl tot het Landelijk Plat form Gemeentelijk Vredesbeleid. Bij de vijf verschillende criteria geeft het College de volgende toelichting: De eigen verantwoordelijkheid van de burger brengt de vraag met zich mee in hoeverre.in ons vrije, demo cratische land elke burger iri staat moet worden geacht zijn keuzen te maken en of de lokale overheid zich daarom dient te onthouden van uit spraken, of juist niet. Bewustwor ding zal moeten inhouden een in schatting van de. mate waarin initia tieven bijdragen.aan het bewustwor dingsproces bij de eigen bevolking en bij de bevolking waarop het initia tief is gericht. Over discriminatie merkt het Colle ge op dat in alle gevallen toetsing aan de Grondwet (artikel 1) nodig is. "Niemand mag worden uitgesloten; denk aan het weren van produkten of bedrijven etc.") Toetsing aan het Rijksbeleid is gewenst uit het oog punt van duidelijkheid naar derden. Tenslotte is altijd een zo groot moge lijke eensgezindheid binnen het ge meentebestuur wenselijk (draag vlak). "Solidair is men met z'n allen, niet met de helft plus één." Dat kan tevoren woren "afgetast" in de com missie ABZ. Niet meer terzijde leggen De nieuwe beleidslijn houdt in elk geval in dat het gemeenbestuur defi nitief afstapt van de oude werkwijze, waarbij brieven aan de raad over dergelijke zaken als zijnde rijksbe leid, waarin Soest niet wil treden, a priori terzijde worden gelegd, al kan dat nog wel de uitkomst van de toet sing zijn. De conclusie van het College is dat zaken "het buitenland betreffende" méér tot de gemeentelijke taak en verantwoordelijkheid gerekend worden dan tot nu toe het geval is; dat de vijf criteria gehanteerd kun nen worden om vast te stellen of dat in een bepaald geval ook zo is, en dat - als de toetsing voldoende positief uitvalt (dus van alle vijf criteria af zonderlijk) - er een passend gevolg aan gegeven moet worden, inclusief de verschaffing van middelen die nodig zijn. de heer R. van Beek en mevrouw A.E. van Beek-Bloppoel, Soesterberg sestraat 107, voor het oprichten van een restaurant op het perceel Soesterberg sestraat 107; B. Kooy, Vredehofstraat 6, voor het oprichten van een café-restaurant op het perceel Vredehofstraat 6. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerpvergun- ning kunnen tot 10-11-1988 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. Dein- gekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de per soonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daar bij genoemde voorschriften, vergun ning te velenen voor: het plaatsen van een erfafscheiding, Vliegtuiglaan 60 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het plaatsen van een erfafscheiding, Pijperpad 13 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het uitbreiden van een bedrijfspand, Parallelweg 9-11 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 oktober 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (8.30 - 12.00 uur) in het kantoor van Milieu en Stadsbeheer, afdeling bouw zaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten tel. 93665 (24 uurs-service). Een in beschonken toestand verkeren de Soester heeft een ruit van het politie bureau stuk gegooid. Hij gebruikte daarvoor één van de stenen die rondom het bureau liggen. De man (53) was 's avonds naar het bu reau gekomen om met een agent te pra ten. Toen hij hoorde dat die er niet was begon hij met zijn vuisten op de balie te slaan en. Volgens de politie was er niet met de man te praten en hij werd buiten de deur gezet. De dronken man, die overigens geen onbekende van de poli tie is, reageerde zijn woede vervolgens af op een ruit bij de hoofdingang. De politie sloot hem daarna op. Onbekende jongeren hebben in de nacht van zaterdag op zondag aan de Di Lassostraat een bromfiets in brand ge stoken. De politie ontdekte het voorval nadat ze nog eens poolshoogte nam bij het winkelcentrum Overhees, waar de jeugd zich enigszins rumoerig ophield. De eigenaar van de bromfiets is nog niet bekend; het wachten is op een aangifte. Toen de politie arriveerde hadden de jongelui intussen de kuierlatten geno men. Aan de Plesmanstraat in Soesterberg is in het weekeinde een auto opengebro ken. Een getuige zag een jongeman van ca. 20 jaar bij de auto bezig tot het auto alarm afging. Daarop ging de dader er snel tusenuit. Bij onderzoek bleek het slot te zijn geforceerd. Er wordt niets vermist. Een onbekende dader heeft vorige week een pot met Parker-ballpoints ontvreemd bij een kantoorboekhandel aan de Van Weedestraat. De pennen hadden een waarde van in totaal 350 gulden. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Van Lenneplaan heeft de dader vori ge week een geldkistje buitgemaakt met een bedrag van ca. 60 gulden. Hij kwam het gebouw binnen door de deur van het kantoor te forceren. Het geldkistje verdween uit een niet afgesloten kast. deelde, maar daaraan geen verdergaan de maatregelen wilde koppelen. Omdat de afwijzing van apartheid een "mensenrechten-kwestie" is, en dus een aspect van vredesbeleid, kan daar over van gedachten worden gewisseld in het Platform Gemeentelijk Vredes beleid (waarvan het dus nog de vraag is of Soest zich daarbij op een of andere wijze zal aansluiten). De voorstellen van het College worden besproken in de vergadering van de raadscommissie ABZ op maandag 31 oktober (aanvang 19.30 uur). De handwerkclub van Groot Engen daal houdt op dinsdag 1 november de traditionele bazaar. Tussen 14.00 en 21.00 uur kan men daarvoor terecht in het bejaardencentrum aan het Boek weitland. In de ontmoetingszaal worden de ver- koopkramen opgesteld. Daarnaast kan men meedoen aan verschillende neven activiteiten, zoals de grabbelton, een lo terij en raadspelletjes. (MEXX) "Soesters help ons deze werkplaats neer te zetten! Het geld is op." Zo luidt de noodkreet van Karin Schep- man, een Nederlandse fysiotherapeu te die als vrijwilligster werkt in de Tan- zaniaanse stad Songea. Het ziekenhuis daar is er voor een gebied ten grootte van heel Nederland. De Derde Werelgroep Soest steunt al leen projecten die kleinschalig zijn en bestemd voor de armste bevolking, voortgekomen uit de mensen zelf en voornamelijk door de mensen ter plaat se uitgevoerd. Zo'n project is de bouw van een orthopedische werkplaats in Tanzania (28x Nederland) in samen werking met de Stichting Nederlandse Vrijwilligers. In een zeer uitvoerige en uitstekend verzorgde brochure doet de Derde We reldgroep Soest precies uit de doeken waar het om gaat en waarom gekozen is voor dit project: een kleine werkplaats waar passende hulpmiddelen voor li chamelijk gehandicapten kunnen wor den gemaakt. Zoals orthopedisch schoeisel, speciale schoenen voor le prozen (zie foto), krukken en beugels. Verder neemt men op zich: onderhoud van rolstoelen, aanmaak van speciale zitmeubelen, vervaardiging van (oefen) speelgoed en fysiotherapeutische hulp middelen. Deze produkten zullen tegen kostprijs aan de patiënten worden ver kocht. Met de aanhouding van een 38-jarige Amersfoorter heeft de politie klaar heid kunnen brengen in de diefstal van een aantal aluminium luiken, die vorige week in Soest werden ont vreemd. Eerst kreeg de politie een aangifte binnen van een 33-jarige in woner van Soest, die meldde dat er van een container bij zijn bedrijf aan de Klein Engendaal weg zes alumi- num luiken waren gestolen, ter waar de van zo'n 4000 gulden. De man wachtte het onderzoek van de recherche niet af en ging zelf op onderzoek uit. Dat bracht hem naar Amersfoort, waar hij de gestolen spullen aantrof bij een handel in oud ijzer. Hij waarschuwde daarop de po litie en toen deze arriveerde meldde zich ter plaatse nog een inwoner van Soest, 41 jaar, die eveneens het slachtoffer was geworden van een dergelijke diefstal. In zijn geval waren de aluminum luiken weggehaald van een vrachtwagen, die aan het le Hee serlaantje stond geparkeerd. De waarde yan de buit bedroeg hier zo'n 3500 gulden. De eigenaar van het Amersfoortse bedrijf vertelde de politie dat hij de spullen voor een totaalbedrag van 700 gulden had gekocht van een aan tal personen. Eén van hen is inmid dels aangehouden. De politie ver wacht dat er in de komende dagen nog meer betrokkenen kunnen wor den gearresteerd. De bouwplannen liggen klaar, de werk krachten zijn er, maar de realisatie kon door gebrek aan geld voorlopig niet doorgaan. Kosten: 25.000 gulden. Gezien de goodwill die de Derde We reldgroep Soest heeft onder de hele be volking van Soest, moet het mogelijk zijn dit geld bij elkaar te krijgen. Leidje Tom&sserrhierover: "Met deze publica tie willen wij u vragen extra steun te wil len verlenen, financieel, materieel, maar ook in de zin van anderen te bewe gen uw voorbeeld te volgen en ons werk te steunen. Dit kan door de brochure waar mogelijk onder de aandacht te brengen of ter inzage te leggen." Aldus de voorzitter van de Derde Wereld- groep Soest, Emmalaan 6, waar de blauwe brochure verkrijgbaar is. Verkrijgbaar bij DELICATESSEN, WIJNKOPER/J VAN WEEDESTRAAT 90 TELEFOON 12404 SOESTDIJK FRAAIE SUCCESSEN VOOR CRESCENDO" Op de gehouden gymnastiekwedstrijden te Hilversum, georganiseerd door de gymnastiekvereeniging V.I.F. aldaar, wist de R.K. Gymnastiekvereeniging 'Crescendo" alhier, eenige fraaie successen te boeken. Naast de personeele le prijs van Mej. B. Vlug, behaalden de dames 2e graad een le prijs, de dames 3e graad een le prijs, terwijl de meisjes van 5-12 jaar een 3e prijs behaalden. De vereeniging behaalde het hoogste aantal punten. AANHOUDING Woensdag is alhier aangehouden de Soester inwoner A.P.T.S., die reeds ge ruime tijd zwervende was. Hij stond gesignaleerd in het politieblad voor drie vonnissen, waarvoor hij nog f 14,- boete moest voldoen en 5 dagen hechtenis moest ondergaan. S. is Donderdagmorgen op transport gesteld naar Utrecht om voor den Officier van Justitie voorgeleid te worden. SOESTER LANDBOUWDAG Het dagelijksch bestuur van het comité hetwelk den Eersten Soester Land- bouwdag op 1 September j.1. organiseerde en welk comité waa samengesteld uit en met medewerking van de verschillende plaatselijke organisaties op land bouwgebied, roept thans de landbouwbevolking van Soest op ter bijwoning van een bijeenkomst op Donderdag 3 November a.s. te 8 uur in "De Gouden Ploeg". Doel dezer bijeenkomst is te trachten tot oprichting te geraken van een Vereeniging, die tot taak heeft het plaatselijk belang van landbouw en veeteelt te behartigen en het houden van een jaarlijksche tentoonstelling op landbouw gebied. Tevens zal getracht worden een landelijke rijvereeniging op te richten. Eén en ander ter versterking van de landbouwbedrijfspositie en versteviging van de onderlinge band der landbouwbevolking. Aangezien het hier een groot belang voor de geheele landbouwbevolking be treft, wordt op een flinke opkomst gerekend.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5