fCdf/v aruóhocK wm Schamp? DIK BOS B V Speeldoos WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 10 L Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Nieuwe expositie in Zonnegloren: Zeefdrukken van Jurjen Fontein 'Nacht in Venedig' bij Gooise Operette Postzegel- en muntenbeurs Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' AUTOSCHADE NCVB Soest-Zuid Opbrengst collecte geestelijke gehandicapten: ruim f 16.000 Tentoonstelling De Vrije Vogels Museum Oud-Soest De Disteltang Vrijwilligers Vakature Bank Vakatures WD-forum Stijldans-cursus voor ouderen in de Vijverhof Cursus bloemschikken Soester Muziekgezelschap uitstekend op dreef in Van Arkel-instituut TILM THEATER SOEST 'Dirty Dancing' Musical kinderkoor Film: 'Honneponnetje' Jeugdtheater voorstelling Agenda theater "De Speeldoos" Filmhuis: 'Oktober' Ledententoonstelling Expositie in De Bereklauw Informatiemarkt voor slechtzienden St,emarkt wordt van 1100 tot 'WIE EEN Cultureel Creatief Centrum Expositie In het Witte Cafe is een overzichtsten toonstelling te zien van de plaatselijke gymnastiekverenigingen. De tentoon stelling, die op initiatief van Piet Ekel werd ingericht, bestaat uit vele panelen waarop de geschiedenis van de gymnas tiek is afgebeeld. Voorts zijn er vitrines ingericht en is er een standje waar zo nu en dan informatie te verkrijgen is van twee gym-dames. Korte cursus striptekenen Donderdag 17 november start in C-drie de 2e korte cursus striptekenen voor kinderen vanaf 9 jaar. Aanvangstijd 16.15 uur. Het is een cursus van 5 lessen, waarin je je eigen stripverhaal bedenkt en tekent. Op een gezellige manier wordt je door de docent Carol Voges in gewijd in de geheimen van het stripteke nen. Je kunt je schriftelijk inschrijven bij C-drie. De kosten voor deze cursus zijn 25,-. Zorgen om... Het bestuur en de staf van C-drie maken zich ernstig zorgen om een aantal ont wikkelingen in de gemeente Soest. Soest heeft een zwembad nodig, dat weet ie dereen. Soest zou ook een nieuwe sport hal nodig hebben. En een evenementen hal. En een theater. Nu wordt er over ge dacht een zwembad annex sportcom plex te realiseren aan de Dalweg. Een eenvoudig rekensommetje leert ons dat zo'n complex hoge stichtingskosten vraagt. Jaarlijks zal de gemeente grote sommen geld op tafel moeten leggen om een dergelijk zwem/sport paradijs open te houden. En omdat de toekomst qua besteding voor een gemeente niet be paald zeker, denkt het bestuur van C-drie dat er gemakkelijk een situatie kan ontstaan waarin de gemeente wel mooie gebouwen heeft, maar geen geld om de gebouwen te exploiteren. C-drie heeft aardig wat ervaring opgedaan bij de fusie van het voormalige Borg-ge- bouw met het kreativiteitscentrum Ar- tishock. Het is niet bepaald gemakkelijk om een duur gebouw goed te explopite- ren. En omdat C-drie uit ervaring weet wat het betekent om te privatiseren wil zij ervoor waarschuwen, dat privatise ring geen toverformule is. Een geprivati seerd zwembad/sportzaal is niet van zelfsprekend een goedkope oplossing. En hebben onze bestuurders er wel eens aan gedacht dat twee centra met een ge privatiseerde horeca concurrenten van elkaar zijn of kunnen worden? Waar een centrum goed kan draaien is het niet van zelfsprekend dat twee centra goed draai en. En dan lopen de kosten voor de ge meente automatisch op. C-drie is met recht bezorgd over de ontwikkelingen in Soest. Want ook gemeentelijke gelden kunnen maar een keer besteed worden. Rozenweelde De spelers van de musical Rozenweelde zijn fiu al AVeer enige maanden aan het oefenen. Met heel veel inzet en heel veel enthousiasme. Intussen wordt achter de schermen enorm veel georganiseerd op het terrein van kostuums, rekwisieten, decor, zetstukken. Ons eigen ziekenhuis Zonnegloren is zo behulpzaam om aller hande specifiek ziekenyhuismateriaal "uit te lenen". Zo zullen de verpleeg sters- en dokterkleding door Zonneglo ren geleverd worden. Maar er worden ook kostuums voor een lakei, magiër en een dame en heer uit het Barokke tijd perk gebruikt. Deze kostuums betrek ken we van een kostuumverhuurbedrijf. Intussen komt het tijdstip van de geplan de try-outs steeds dichterbij. Bij de spe lers groeide het gevoel van: redden we het? Kunnen we niet beter zorgen dat het stuk er goed inzit en dan desnoods maar uitstellen? Na overleg met de spe lers, regisseur, C-drie en Conamus heb ben we daarom inderdaad besloten de musical-try-outs uit te stellen naar ja nuari 1989. Dat geeft iedereen wat meer tijd en kunnen we met een gerust hart de try-outs tegemoet zien. Gedichten schrijven Zaterdag 19 november kunt u in C-drie de kunst van het dichten leren. Onder leiding van docent Wim Burghouwt krijgt u een aantal technieken aangereikt voor het schrijven van gedichten. Deze workshop duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur en kost 25,--. Graag schriftelijk in schrijven bij C-drie. Theater weekend Wilt u eens intensief bezig zijn met to neel, dant kunt u bij C-drie terecht. Op zaterdag 22 en zondag 23 november bie den wij u een theaterworkshop aan. Er zal gewekt worden aan de opbouw en het uitdiepen van een rol. Met behulp van video-opnames worden reacties ge geven over hetgeen er gespeeld is. De docentes Ans Jepkes en Jeanette Banen, zullen dit weekend begeleiden. Ook voor deze workshop moet u zich schrif telijk aanmelden bij C-drie. De kosten voor dit weekend zijn slechts 50,--. Manifestaties In de afgelopen maanden heeft C-drie onderdak geboden aan een aantal grote manifestaties. Vooral de ouderendag met meer dan 2500 bezoekers was een enorm succes. Het gebouw was toen zelfs te klein, vonden veel bezoekers. Maar dan wordt vergeten dat C-drie ook nog een beovenetage heeft, die goedbe- reikbaar is met de lift. Ook mensen die minder goed ter been zijn kunnen ge makkelijk naar de bovenetage. Wanneer ook die ruimtes in gebruik genomen wa ren dan was de drukte meer verspreid geweest. Soms is het ook mogelijk om de ruimte van de gymzaal te gebruiken. Maar zoiets moet ruim van te voren georganiseerd worden. Als het hele ge bouw gebruikt zou worden voor een gro te manifestatie dan biedt C-drie ruimte voor meer dan 3000 bezoekers per dag. Ux/^k/4M. Tot half december hangen in de hal van Ziekenhuis Zonnegloren 25 nieuwe zeefdrukken van de Amsterdamse kun stenaar Jurjen Fontein (39). Jan Visser koos deze keer voor een vrolijke ten toonstelling van lichte, kleurrijke onder werpen die makkelijk herkenbaar zijn voor de bewoners en bezoekers van Zonnegloren. Juijen Fontein ontving zijn opleiding in Den Haag aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten, afdeling gra fiek, en in Amsterdam aan de Rijksaca demie, afdeling visuele communicatie. Sinds 1977 exposeert hij in binnen- en buitenland. Zeefdrukken Zeefdruk is een soort sjabloontechniek. Een nylonweefsel op een raam gespan nen (de zeef) wordt gedeeltelijk afge dekt. Wanneer het raam op een vel pa pier wordt gelegd en er met een rakel verf overheen wordt gestreken, dringt dit door de open gedeelten heen op het papier. Elke kleur vereist in principe een Getrouw aan de traditie komt de "Gooise Operette" ook dit jaar weer in de maand november met een nieuwe operette-produktie naar 't Spant in Bussum. Op vrijdagavond 11 novem ber en zaterdagavond 12 november gaat daar het doek op voor "Eine Nacht in Venedig" van Johann Strauss Jr. Een evenement dat de talloze operette-lief hebbers in en buiten 't Gooi zeker niet zullen willen missen. De "Gooise Operette" prijst zich geluk kig alle stem- en speelrollen uit eigen gelederen te kunnen invullen. De regie is in handen van Hans Hamstra, terwijl Hans C. Janssen leiding zal geven aan orkest, solisten en koor. Beide voorstellingen beginnen op 11 en 12 november a.s. om 20.15 uur. Kaar ten kunnen (nu nog) besteld worden bij Mevr. Wil v.d. Schot (tel. 02152- 58047) en bij de sekretaris van de "Gooise Operette" Mevr. Bea Folkers (02152-52420). eigen drukgang. Fontein gebruikt een zeer eigen zeef druk-techniek. Door afwisseling te brengen in de toongradatie en structuur, met name door het gebruik van een kor relstructuur, verlevendigt hij de prent, die eerder aan een aquarel of aquatint ets doet denken. De intensiteit van bepaalde kleurvakken in verhouding tot elkaar en de composi tie, vormen een spanning of harmonie in zijn prenten, die tegelijkertijd picturaal zijn. De eerstvolgende Zeister postzegel- en muntenbeurs zal plaatsvinden op zater dag 12 november van 10.00 tot 16.00 uur in de kantine van de Zinzendorf- Mavo aan de Zinzendorflaan, vlakbij het Zeister Slot. Zowel de beginnende als de gevorderde verzamelaar kan er meestal iets van zijn gading vinden. Bovendien ligt voor elke vijftigste bezoeker een leuke verrassing klaar. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 3 t/m zondag 6 november: Vogelvereniging 'De Vrije Vogels' houdt deze week weer haar jaarlijkse vo geltentoonstelling. Dit betekent dat in het gebouw van de kinderboerderij hon derden vogeltjes te bezichtigen zijn. Mooie fluiters van jewelste! U kunt op deze dagen een kijkje komen nemen. Dit betekent dat de gewone aktiviteiten van de kinderboerderij deze dagen stil lig gen. Uiteraard blijft de kinderboerderij geopend om naar de dieren te komen kijken, en dat kan iedere dag van 8.00 tot 18.00 uur. Dinsdag 8 november: Van 9.30 - 11.30 uur kunnen ouders met hun peuters weer terecht. Lekker spelen, knutselen en kletsen. Bovendien lekkere verse kof fie, gezet door de medewerkers. Na schooltijd, dus vanaf 15.45 uur kun nen kinderen weer meedoen met twee aktiviteiten; sporten voor kinderen van 8 t/m. 12 jaar. Dit gebeurt onder leiding van twee sportliefhebbers. Kleinere kin deren kunnen meedoen aan de dieren- middag. Voeren, knutselen en spelletjes doen rondom het thema dieren. Beide aktiviteiten kosten maar 1 gulden. Woensdag 9 november: De theater groep van de kinderboerderij heeft ook dit seizoen de beschikking over goede akteurs en aktrices. Zij maken zelf kin- riertoneelstukken voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Deze stukken worden gespeeld op woensdag middag. Deze middag is er weer een spiksplinternieuwe produktie. Deze be gint om 14.00 uur. Na de voorstelling worden er nog diverse aktiviteiten on dernomen met de kinderen. We kunnen nu al meedelen dat het beroemde duo Jip en Janneke weer hard aan het oefe nen is om nieuwe stukken voor de kinde ren te maken. Natuurprojekten: De laatste jaren heeft de kinderboerderij projekten georgani seerd voor de Soester scholen. Dit om de kinderen meer vertrouwd te maken met allerlei facetten van de natuur en vooral dieren. Dat deze projekten aanslaan mag blijken uit het feit dat bijna alle scholen zich ingeschreven hebben voor het nieuwe projekt dat 'Beestenboel' heet. Achthonderd kinderen in de leef tijd van 4 tot 7 jaar zullen hieraan mee doen. Sint Nikolaas: Deze vriendelijke oude wijze heer zal ook dit jaar weer op 'De Vrije Teugel' verschijnen. Kenners we ten dat hij altijd vreemde avonturen be leeft op de kinderboerderij. Onthou daarom nu al dat dit plaats gaat vinden op woensdag 30 november vanaf 14.00 uur. Dat Sinterklaas daarbij de kinder boerderij gaat verrassen met iets waar devols staat nu al vast. Geen ramp! Ga naar DIK BOS. Die rekent 'n schappelijk" prijsje! Ook voor 'n tijdelijke huurauto. Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - f4910 BAARN Op 9 november houdt de Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Soest- Zuid haar maandelijkse ledenvergade ring in De Rank aan de Soesterbergse- straat. Ds Middelkoop, gevangenispas tor, zal spreken over zijn werk, aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn harte lijk welkom. De nationale collecte voor geestelijk ge handicapten, die in oktober is gehou den, heeft in Soest een bedrag van f 16.254,40 opgebracht. Hartelijk dank aan allen die met zoveel inzet hebben meegewerkt en zo spontaan hebben ge geven! Wie de collectant misliep kan eventueel nog een bedrag overmaken op postgiro 11.22.222 of bankrekening 70.70.70.333, beide ten name van NKGG, Utrecht. Vogelvereniging "De Vrije Vogels" houdt weer een onderlinge tentoon stelling die wordt gehouden in de kin derboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad te Soest. De openingstijden zijn als volgt: donder dag 3 november van 20.00 tot 22.00 uur; vrijdag 4 november van 10.00 tot 22.00 uur; zaterdag 5 november van 10.00 tot 22.00 uur; zondag 6 november van 10.00 tot 16.00 uur. Door diverse leden is gestreden om het kampioenschap in de verschillende klas sen. Er zijn dit jaar een kleine 300 vogels ingezonden van verschillende soorten. Er zijn soorten bij die nooit eerder op deze tentoonstelling te zien waren. Het bestuur heeft contact opgenomen met enkele scholen uit de directe omgeving en enkele daarvan zullen groepsgewijs de tentoonstelling bezoeken. De ten toonstelling wordt op donderdag 3 no vember om 20.00 uur geopend door wethouder drs. Gunther Plomp. De toegang tot deze tentoonstelling is gratis. Tevens bestaat de mogelijkheid om tijdens de tentoonstelling een paar prachtige vogels te winnen, men kan daarvoor een lot kopen en in een afge sloten bus doen. De winnaar wordt op zondag 6 november kort voor de sluiting van de tentoonstelling bekend gemaakt. Ook is er weer een tombola. Steenhoffstraat 46 Distels komen tegenwoordig niet zoveel meer voor in de weilanden. Er wordt va ker gemaaid en ook de stikstof bëin- vloedt de groei van de distel. De distel groeit sneller, put zichzelf uit en gaat dood. Vroeger werd de distel wel gestoken, maar de wortel bleef meestal zitten en groeide weer aan. Maaien was daardoor ook niet altijd effectief. Het beste is nog steeds met wortel en al uit te trekken. Dit gebeurde meestal met de disteltang, een grote houten tang met gekartelde bek. Men moest wel veel kracht hebben om de distels uit de grond te trekken. Dit gebeurde meestal na de hooitijd, zodat de koeien weer vrij konden grazen in het weiland, In Museum Oud Soest is nog een derge lijke disteltrekker te zien. Museum Oud Soest is geopend Zaterdags en Zondags van 13.30 - 17.00 uur. 6/108. Instituut voor moeilijk lerende kinderen in Soest vraagt vrijwilligers om te helpen bij het verzorgen van de voetbaltraining voor de jongens, sa men met een beroepskracht. 1/104. Honk/solftballvereniging vraagt een wedstrijdsecretaris, die 's zondags de uitslagen doorbelt en schriftelijk melding doet bij de bond; tevens wordt hij/zij belast met het or ganiseren van toernooien. 5/101. Gilde-Eemland zoekt kontakt met mannen en vrouwen van boven de vijftig die hun kennis en ervaring wil len aanbieden aan vooral jongeren; uitvoerige informatie over dit projekt bij de VVB-Soest. 6/106. Stichting Slachtofferhulp zoekt medewerkers m/v die willen deelnemen aan het projekt Slachoffer- hulp; tweemaal per jaar wordt een cur sus gegeven voorde vrijwilliger van 6 a 7 weken, 1 avond per week. 7/107. Stichting Vrouwen voor Vrou wen zoekt vrijwilligsters voor de op vang van kinderen waarvan de moe ders deelnemen aan aktiviteiten; het gaat om peuters van 0-4 jaar. 7/112. Stichting Jeugdzorg zoekt vrij willigers m/v om in samenwerking met beroepskrachten kindercursussen te begeleiden; het gaat om aktiviteiten als: tekenen en schilderen, koken en hout- en metaalbewerking. 7/106. Kinderboerderij in Soest vraagt vrijwilligers m/v om in samen werking met anderen kinderaktivitei- ten voor te bereiden en uit te voeren. 7/105. Scoutinggroep zoekt een aan tal vrijwilligers m/v om te assisteren bij de begeleiding van de gidsen en verkenners. 7/101. Peuterspeelzalen in Baarn vra gen vrijwilligers m/v om samen met betaalde krachten een groepje van 12 kinderen te begeleiden. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de WB-Soest, Wil- laertstraat 49 (C-drie), 3766 CP Soest, tel. 12630; geopend maandag, dinsdag, donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 -15.30 uur; vrijdag 11.00 -12.30 uur. Op maandag 7 november 1988 zal de VVD Ondercentrale Eemland een bij eenkomst hóuden met als thema: "Wat is de invloed van de 4e nota ruimtelijke ordening op het Eemlandse, bezien van uit ruimtelijk, verkeers, economisch en milieu oogpunt." Als inleider zal fungeren de heer C.G.J. van den Oosten (gedeputeerde provin cie Utrecht). Na de inleiding zal er een forumdiscussie plaatsvinden, in de eer ste plaats naar aanleiding van een aantal stellingen. In het forum zullen naast de inleider zit ting hebben mr. R. Luchtenveld (wet houder Amersfoort), drs. G.A.W.G.A Plomp (wethouder Soest), J.Th. de Jongh (wethouder Leusden) en R.H. Kraefft (fractievoorzitter VVD Eem- nes). De bijeenkomst vindt plaats in De Een hoorn te Amersfoort, aanvang 20.00 uur, en is voor een ieder toegankelijk. Zestig-plussers kunnen zich individueel opgeven voor een cursus stijldansen, georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), die wekelijks op donderdagmiddag wordt gegeven in de Vijverhof aan de Klarinet in Over- hees. Het gaat om twee cursussen: een voor beginners, van 14.00 tot 15.15 uur; een voor gevorderden, van 15.15 tot 16.00 uur. Docente Gerdie van Kooten zal hel toe juichen als zich naast dames ook wat he ren aanmelden. Stijldanscursussen kam pen vaak met een gebrek aan heren. Dat wordt opgelost door sommige dames de herenpassen aan te leren, maar dat blijft toch behelpen... De cursus omvat de volgende dansen: quick step, Engelse wals, tango, rumba, chachacha en jive. Men leert de basispas plus per dans enkele figuren. Tijdens de cursus worden, in combinatie met andere dansgroepen van Dans school Gerdie van Kooten, dansavon den georganiseerd, waarop men het ge leerde in praktijk kan brengen. Op 3 de cember bijvoorbeeld is er een grote play back/dansavond in C-drie. Het cursusgeld bedraagt f 75,- voor 18 lessen. Aanmelden kan nog telefonisch bij Dansschool Gerdie van Kooten, tel. 13888. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Groei en Bloei organiseert een binnen kort te starten bloemschikcursus voor beginners, maar ook voor al gevorderde liefhebbers. In een lessenserie van vijf worden verschillende stijlen en onder werpen behandeld, waarbij het pro gramma een beetje wordt aangepast aan de tijd van het jaar. In de eerste les komt de Biedemeyer- schikking aan de orde, dan een vegeta tieve schikking (met natuurlijke mate rialen), een droogbloemschikking, een bloemstuk voor de Advent-tijd en een Kerststuk. De lessen vinden plaats op dinsdag avonden in de gemeentekwekerij aan de Molenstraat. De data z;ijn: 8, 15, 22 en 29 november. De laatste les is op 13 december. Aanvang 20.00 uur tot plm. 22.00 uur. De kosten voor deze cursus zijn bijzon der laag: niet-leden van Groei en Bloei betalen f 35,-; leden van Groei en Bloei f 30,- (voor 5 lessen, exclusief bloe men). Bij de lessen dient men mee te nemen: een scherp mesje, een draadtangetje, bijmateriaal zoals conifeer-groen, bes jes, ligusterblad, etc. Voor de eerste (Biedemeyer-schikking) een rond schaaltje of bakje (eventueel op een voetje) en zoveel mogelijk bolvormige bloemen: roosjes, trosanjer, kleine chrysant, gipskruid, besjes etc. Docent is Ger Bakker, medewerker van de bekende bloemist Quino Damen in Amersfoort. Men kan zich voor deze cursus opgeven bij Irma Endendijk, tel. 17383. Het Soester Muziekgezelschap (SMG) gaf maandagavond j.1. opnieuw een uit stekend geslaagd concert in het Van Arkel-instituut. De eerste keer w as het optreden onder leiding van Hildo Flierman zo'n succes geweest dat het evenement om een herhaling vroeg. Het orkest hield er destijds zelfs een vaste "fan" aan over, die elke maandag de repetities in Credo bijwoont en het orkest af en toe versterkt met een syn thesizer. Het orkest begon het concert met een paar rustige stukken, zoals "Pavane in Blue" en "The Stripper". Ook werd de Vrijdag 4 november: De swingende film "Dirty Dancing" vertelt het verhaal van de 17-jarige Ba by Housman, die in de zomer van 1963 de "tijd van haar leven" meemaakt. Een dijk van een film met fantastische muziek, waaronder natuurlijk ook de hitsingle "I've had the time of my life". Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; Ieden/cjp/65+ f 5,-. swingende "Samba Sensation" ge speeld, met solo's van Rob v.d. Brink en Bas Weusten. In "Night Beat" werd het publiek als het ware meegevoerd door de straten van New York. In de pauze verdeelden de orkestleden slagwerkinstrumenten onder het pu bliek, dat daarmee - net als Sander met zijn synthesizer - de ritmische begelei ding verzorgde. Met dit uitgebreide or kest werden "Hooteanny", "Circus Sui te" en als absolute klapper "Fascinating Drums" vertolkt. De avond werd afge sloten met het altijd swingende "Rock around the Clock". In de komende maanden staan nog en kele soortgelijke concerten op het pro gramma van het SMG. Zo wordt.er in di verse bejaardencentra gespeeld, evenals waarschijnlijk in Eemeroord. Hopelijk worden alle uitvoeringen minstens zo succesvol als dit in het Van Arkel-insti tuut. Het kinderkoor De Regenboog brengt de musical 'Fijn dat er kabouters zijn' op de planken. Dat gebeurt op vrijdag 4 no vember om 19.30 uur in de zaal van de Emmakerk. De kinderen, in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar, hebben de afge lopen tijd hard geoefend voor de musi cal. Behalve familie van de kinderen zijn belangstellenden ook welkom. Na af loop wordt een collecte gehouden voor dekking van de gemaakte onkosten. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Honneponnetje is vijftien jaar en de dochter van een steenrijke bankdirek- teur. Ze zit op een meisjesinternaat waar de nonnen van het klooster Jo- hanna Regina een strenge en god vruchtige opvoeding geven aan rijke luisdochters. Een pikant boekje, waarin op zeer rea listische wijze een liefdesscène wordt beschreven, roept bij Honneponnetje vragen op over de menselijke liefde. Wanneer ze daarop van Moeder Over ste geen bevredigend antwoord krijgt, besluit ze zelf op onderzoek te gaan. Op de dag dat ze zestien wordt, klimt ze uit het raam en lift naar de grote stad. Daar wacht het avontuur en de student Harry. De ouders, de nonnen en de politie zijn ervan overtuigd dat ze ontvoerd werd en wachten op de eis van het losgeld. De misverstanden sta pelen zich op, terwijl Honneponnetje het echte leven leert kennen. Woensdag 9 november 14.00 uur Dubbele dief Door de nacht sluipen twee dieven. Het zijn de vrienden Oze Rozelaar en Wieze Vandewiel, op zoek naar spul len om rijk van te worden. Dat is nog niet gelukt: ze zijn zo arm, dat ze sa men in één jas rondlopen. Niet erg handig als je door kleine raampjes moet klimmen. Het gaat dan ook hele maal fout als ze per ongeluk inbreken in de ruïne van het oude kasteel Daar enboven. Ze doen echter wel een heel bijzondere ontdekking... Woensdag 2 november: Aanvang 20.00 uur. Chris Hinze Combination en Karnata- ka College of Percussion. Muzikaal programma. Hedendaagse muziek, hedendaagse instrumenten. Kaarten f 20,-, Pas 65/CJP f 17,50. Donderdag 10 november: Aanvang 20.15 uur. Karpati. Optreden van een uit de Oekraïne Rus sisch zang- en dansensemble. Kaarten f 25,-, Pas 65/CJP f 22,50. Donderdag 17 november: Aanvang 20.15 uur. Top Storey. Masker en mime-voorstelling door En gelse theatergroep. Kaarten f 12,50, Pas 65/CJP f 10,-. Vrijdag 25 en zaterdag 26 november: De Humorist. Toneelspel van John Osborne met in de hoofdrollen Johnny Kraaykamp, Nelly Fryda, Pieter Lutz en Dorijn Curvers. (Try-Outs). Kaarten f 20,—, Pas 65/CJP f 18,—. Dinsdag 29 november: Aanvang 20.15 uur. Oude nieuwe vrienden. Muzikaal blijspel van Jos Brink. In de hoofdrollen Georgette Hagendoorn, Sacco v.d. Made, Guus Verstraete sr., Georgette Reyevsky. Kaarten f 25,—, Pas 65/CJP f 22,50. n,. Vereniging Arlishock, SleenhoffJIrant 46, SoU™ 02155-19577, «lel! ziel. »l« doel een bijdrage Ie leveren aan hel sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op Ie geven als lid sleun le de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 iaar en personen die lol dezelfde huishouding be horen 27 - per jaar. Konlakladres ledenadmini "iralie: Parklaan 98, 3765 GK Soesl, lel. 12689. Donderdag 3 november: De tweede film in de cyclus Sovjetfilms is een klassieker. In meerdere opzichten is het een revolutionaire film. 'Oktober is een vrij persoonlijke visie op de ge beurtenissen tijdens de Russische revo lutie, tussen februari en oktober 1917. Een periode waarin de val van de tsaar in Leningrad (voormalige Petrograd) en de machtsovername door de bolsje wieken onder Lenin plaatsvond. De film werd gemaakt naar aanleiding van het 10-jarig jubileum van de revo lutie en is gebaseerd op het boek: 'Ten days that shock the world' van de Ame rikaan John Reed. Sergej Michailowitsj Eisenstein (1898- 1948) geldt als de grondlegger van een theorie van de filmmontage. Zijn films uit deze periode, zoals 'Staking' (1924), 'Pantserkruiser Potemkin' (1925), 'De generale lijn' (1928), zijn van grote in vloed geweest op de ontwikkeling van de filmgeschiedenis. We kunnen er niet omheen dat 'Okto ber' een propagandafilm is (de enige in deze Russische cyclus). Toch blijft het indrukwekkend om te zien hoe Eisen stein de kracht van filmbeelden wist te benutten om bepaalde ideeën uit te drukken. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6.-; leden/cjp/65+ f 5,-. Zaterdag 5 november: Zaterdag 5 november, om 21.00 uur, wordt een ledententoonstelling feeste lijk geopend van de vereniging Artis- hock. Ieder seizoen willen de beeldende kunstenaars van Artishock laten zien dat de vereniging zijn naam met eer draagt. Het zijn er altijd heel wat die hun schilderijen, tekeningen, foto's of andere vormen van kunstuiting aan de Soester bevolking willen tonen. Per persoon twee stukken en het gebouw hangt vol. De opening zal worden omlijst door een optreden van de zangeres/entertainer Astrid van het Lam, die gewoonlijk het publiek sterk betrekt bij haar perfor mance. Later op de avond zal het kwin tet Tom Janus een waar feest van de avond maken. De tentoonstelling is te bezichtigen op zaterdag- en zondagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur en tijdens Artishockacti- viteiten van 6 t/m 20 november in het Artishockgebouw. Zondag 13 november: Boudewijn Paans in Artishock Op zondagmiddag 13 november begint het literaire seizoen in Artishock. Na succesvolle middagen met Bobden Uyl en Simon Vinkenoog eerder dit jaar, zal deze keer de beurt zijn aan onze plaats genoot Boudewijn Paans. Paans is bekend van zijn stukken 'Man en...' in het Vervolg van de Volkskrant. De beste van zijn bijdragen zijn onlangs gebundeld in het boek 'Man en paard'. Voorts is hij hoofdredacteur van de VPRO-gids. Hij steekt niet onder stoe len of banken dat hij gehandicapt is, hij is spastisch. Hij is ook te gast geweest in het programma van Adriaan van Dis. Aanvang: 15.00 uur. Entree: f5,-; leden f 4,-. Vanaf 1 november is er in het Soester kunstwinkeltje "de Bereklauw", Steen hoffstraat 63, een expositie te zien van schilderijen van Beppie Ruivenkamp uit Zoetermeer en beelden van Jan Rutten uit Zevenaar. Twee kunstenaars die vanuit een verschillende achtergrond hun werk tentoonstellen. De enige ver binding die gelegd kan worden is het feit dat beiden geboren zijn in 1945. De tentoonstelling in "De Bereklauw" duurt tot en met 9 december. De ope ningstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur behalve op zondag en maan- Op 12 november a.s. organiseert de Ne derlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden/Afdeling Gooi en Eem land m samenwerking met Afdeling Utrecht een Informatiemarkt voor slechtziende mensen. Het doel van deze markt is om slecht zienden te informeren over specifieke vormen van dienstverlening, belangen behartiging en het gebruik van speciale voorzieningen. De afgelopen jaren heeft het aantal hulpmiddelen zich sterk ontwikkeld. Zo zijn er bijvoorbeeld verschillende loupes in uiteenlopende maten en met diverse vergrotingen op de markt verschenen, waarmee slechtzienden die slechts over ee" minimaal gezichtsvermogen be schikken, kunnen lezen. Ook de moder ne tekstverwerkers met grootlettervoor- ziening zijn voor slechtzienden uiterst aantrekkelijk. Deze en nog tal van andere hulpmidde len zijn op de Informatiemarkt te bezich tigen. Mensen die slechtziend zijn of veel met slechtzienden te maken hebben zijn op 12 november van harte welkom. De In- 16.00 uur gehouden in het ziekenfonds gebouw, Van Asch van Wijckstraat 55, Amersfoort. De toegang is gratis. De zes politie! hebben zich <j vingers krom g per extra editie te laten weten opvatting wel i "Iedereen is "Tot ziens bi waren de opwi uit de stoel nu einde in het Gi volle bak te zi Arie kan ziel over de attenti wone uitgave I diging, zorg d louter om pral op. Op een tijdslij opzetten, rold het gemeentel Of we er twe< Een merkwas Uitnodiginger van burger c meentebestuu maand eerder enige kans o| gisch, de here da's. Zou het werkelijk in dat tout Soes mobiliseren i: Algemene Be tig bezette pi duidelijke teg Wie er wel wa drank naar 1 raars werd k< banketstaven pauze werd voor de aanv De kwaliteit i "de voorstel! woensdag 26 Absoluut ho aandoenlijke meester Scho de de gemee ben geadvise bieden waari tanden over s heden kwijt I tijds toe de p Binnenlands den, hetgeen Zo deze pet had in het H uitwerking e Welke goocl bliek hoe de Niemand va heren die op gelokte ontfc Het waren rustige Al; Wat men vo immers al in af geschrok! staat, of hoi even droog'i De tijd zal Twee polil daarop ma: schot. In rel streken wed was bij de vroeg Wiebi ongeveer of weg naar J slaan. De burgem gerust stelh En verder? De D'66-fr Adriaan P< een ingedie van thuisbi voor de mi de prijs van alleenstaan mens van I huwden/sa to-inkomei luidde het Voor U zi< een gulden wel even bi tig dagen t< sen die ied maandinkt het uit te j Een sympa den ook V dat ze hun Kees Verl een mogel lomp, Ber mensen m muminkor laten komi ter van de der, er ove motie nerj welke be 20.000,-) Arie heefi tenen bij zwaarden aandrager lijk een o| Zijn Arie' college va nog het vi gewezen de maag t ren Soest De grijze trouwens teleurstel dorp zee kregen m zoek, ee subsidie ren meer ren, het i "Wie So< schreef l week in i

Soester Courant | 1988 | | pagina 10