Sporters gaan wel commissie vormen Red Stars heren en dames uit de beker Weinig gasten op geslaagd sportfeest Ruim 500 deelnemers Pijnenburgcross WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 16 Tegenstanders uit eredivisie en eerste divisie te sterk BASKETBAL Centrale verwarming Eemvogels 1 verliest van koploper KORFBAL Verlies De Gemshoorn Cleem Diemers schiet handballers Smeeing/BDC naar tweede zege HANDBAL Shot verliest van Tempo Team 2 TAFELTENNIS Schakers breken af SCHAKEN Veel pr's van Soester schaatsers Badso-toernooi 'Sport en blessures' in De Bundeling Wintercompetitie de Snoekbaars VISSEN Verenigingen willen geen bestuursfunctie in sportstichting, maar: Kwantiteit niet, kwaliteit wel hoog in C-drie Ti kil HOCKEY Hockey-uitslagen Voor de tweede keer binnen zeven maanden is het eerste damesteam van Red Stars uitgeschakeld in de beker competitie door eredivisionist Rotter dam Ahoy. Red Stars, dat een regle mentaire 30-0 voorsprong kreeg, stond in de rust al met 48-50 achter. De Rot terdammers wonnen in deze eerste ronde met 96-74. De heren basketballers werden even eens geëlimineerd. Lokomotief uit Rijs wijk boog de vooraf gekregen 20-0 ach terstand om in een 98-91 overwinning, waardoor de ploeg uit de eerste divisie doorbekert. Aanvankelijk leek Red Stars op weg naar een kleine stunt. Dankzij een goede start bouwde Red Stars de voorsprong uit naar 38-12, maar in de laatste vijf minuten liep Lo komotief twaalf punten in. Na de rust kwam Lokomotief al snel op gelijke hoogte (62-62) en leed Red Stars veel balverlies door de sterke zone-press van de Rijswijkers. Red Stars gebruikte dat wapen dit keer zelf niet, maar volhardde wel in een felle persoonlijke verdediging tegen de twee klassen hoger spelende gasten. "Ze hebben tot het laatste moment ge knokt en het zat er steeds in dat we nog konden terugkomen," zei Rinus Valk. "We zijn niet weggespeeld en de inzet was veel beter dan vorige week tegen Dunckers. We konden daarom met op geheven hoofd van het veld stappen," al dus de verliezende coach. Zijn collega Errol Hotie van het dames team had een dag eerder wel twee pun ten aan het overigens schrale totaal kun nen toevoegen. De conmpetitie-wed- strijd tegen Devil Devils werd met 80-64 afgesloten. Het was de tweede zege van het vernieuwde damesteam. Onder leiding van de succesvolle trai ner/coach Ron Vlaswinkel boekte da mes 3 wederom een overwinning. Dank zij zijn taktische vondst, de 5-0 aanval, werd Dunckers van begin af aan op ei gen helft teruggedrongen. Red Stars, met Willeke Buising als topscoorster, won met 41-9. Jeugd In een evenwichtig gespeelde wedstrijd behaalden de jongens junioren de derde overwinning. Tegenstander New Stars werd verslagen met 77-49. Met name in verdedigend opzicht wordt het team steeds sterker, getuige het niet geringe aantal defensieve rebounds en inter- cepts. New Stars werd de hele wedstrijd geconfronteerd met een man-to-man press, waar het met name in de tweede helft geen oplossingen kon bedenken. Marco Schol ten en Onno Tool scoor- dens samen veertig punten voor Red Stars en pakten bovendien negen re bounds. Uitslagen: Heren 1 - Lokomotief 91-98 (beker), dames 1 - Rotterdam Ahoy 74-96 (be ker), dames 1 - Devil Devils 80-64, da mes 2 - Green Giants 71-18, dames 3 - De dames van Red Stars hadden niets in de melk te brokkelen tegen de eredivi sionist Rotterdam Ahoy. Foto: Goos van der Wilt. Dunckers 41-9, heren 4 - Sparta 55-62, heren 6 - BZ'72 49-61, heren 7 - Blue Arrows 45-32. JA1 - New Stars 77-49, JA2 - Cracker jacks 59-96, MA1 - New Stars 29-67, welpen 1 - Shooters 63-47, welpen 2 - Hoevelaken 103-14. o Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Na een 2-0 achterstand scoorde Marco Kuil voor Eemvogels 2-1. Dat was ook het enige doelpunt van de Eemvogels. De eindstand van de laatste veldwed- strijd: 1-8. Het 4e team deed het beter. Het speelde de kampioenswedstrijd tegen Activitas. Het was geen moeilijke tegenstander, de uitslag werd 8-2. De junioren speelden tegen Wouden berg J2, maar voordat het zo ver was kre gen de junioren trainingspakken uitge reikt door sponsor "Het Vleescentrum" van de Birktstraat. De wedstrijd was leuk om te zienDe uitslag werd 4-2 voor de Eemvogels. Aspiranten B speelden tegen Midlandia BI. De wedstrijd was goed, alleen ble ven de doelpunten uit van de Eemvo gels. Uitslag 7-1. Op 12 november gaat de zaalcompetitie van start. Er wordt getraind op woens dag van 18.00 tot 20.00 uur in Beuken dal, maandags van 19.00 tot 21.00 uur in De Bunt, en dinsdags van 18.00 tot 20.00 uur in De Bunt. Voor informatie: Agnes Kraaikamp, tel. 12743. De jeu de boules vereniging De Gems hoorn heeft er weer een ervaring bij. Op de eerste dag van het wintertournooi dat zich afspeelt in de Zilfia's Hoeve manege te Houten deed De Gemshoorn mee. Het vaste triplette (3 personen) dat be staat uit G. Huurenkamp, V. Biver, A. Deelen speelden óp een voor hen nieu we grondsoort wat dan ook in een zware speeldag eindigde. Het spel konden ze niet naar hun hand zetten omdat de er varing en vaardigheid op dit terrein on bekend was. Trainingsmogelijkheden zijn er op dit gebjed (binnen) weinig. Van de vijf wedstrijden wonnen ze er éen, maar in de volgende drie wedstrij den kan het team er weer tegenaan en zorgen voor een beter resultaat. Aanvankelijk aan het eind van het sei zoen gestopt met handbal, besloot Cleem Diemers op het laatste moment zich alsnog weer bij de selectie van Smeeing/BDC aan de sluiten. Zondag bewees hij zijn waarde voor het team, door maar liefst negen maal te scoren uit zijn geliefde hoekpositie. Tegen stander Schagen werd naar een ruime 22-15 nederlaag gespeeld in sporthal Beukendal te Soest. Al snel na de start van de wedstrijd werd duidelijk dat Schagen een moeilijke middag tegemoet zou gaan. Binnen drie minuten waren evenzovele doelpunten gescoord. Verantwoordelijk hiervoor waren Paul van den Deijssel, Michel van den Hoven met een prachtige schijnbeweging en de in het verdere verloop van de wedstrijd tot topscorer uitgroeiende Cleem Diemers. Schagen probeerde in verdedigend opzicht met fel attaqueren de doelpuntenmachine van de Soesters te stoppen, aanvallend hadden zij te lange aanvalscombinaties in huis. Smeeing/BDC daarentegen probeert het nu met direct gerichte aan- valssystemen, hetgeen natuurlijk risi co's met zich meebrengt met mogelijk vroegtijdig balverlies. Tegen Schagen leverde dit echter geen problemen op. Via 7-4 werd de rust be reikt met 13-9. De extra motiverende woorden van coach Smecing in de rust leidden er toe dat na veertig minuten speeltijd een 19-11 stand op het score bord prijkte. De buit was binnen en Smeeing/BDC liep verder naar de eindstreep. (22-15). Dames De dames van Smeeing/BDC liepen te gen hun tweede nederlaag met grote cij fers op. Tegen Achilles uit Apeldoorn werd het een 4-16 eindstand. De Soes- ter dames kenden een sterke start. An ke Pronk scoorde binnen de minuut, gevolgd door een sprongschot van Leontien Jansen en Karin Roest die uit de hoek de keepster passeerde. Op het moment dat het publiek er even goed voor ging zitten zag het nog twee goede scoringskansen missen. Helaas betekende dit ook de laatste wapenfei ten van de Smeeing/BDC. Bij rust was de stand 3-6 voor Achilles. De tweede helft werd een Apeldoornse aangele genheid, ook al doordat trainster Lia Baatje de bank zag vollopen met ge blesseerde speelsters. Zowel in kwanti tatief als in kwalitatief opzicht moest Smeeing/BDC met 4-16 haar meerde re in Achilles erkennen. Voor drie van de vier in de landelijke competitie spelende teams van Shot beloofde het een zwaar weekend te worden: zij moesten aantreden tegen de koplopers van hun poule. Alleen het tweede jeugdteani slaagde erin zijn te genstander te bedwingen. In een sfeervolle zaal werd afgelopen za terdag het duel tussen Shot en de poule aanvoerder afgewerkt. Het grote aantal toeschouwers slaagde er echter niet in het team te inspireren tot een verrassing. De Amsterdammers kwamen op een 4-0 voorsprong en waren daarna niet meer van de zege af te houden. De enige Shotspeler die wist te imponeren was Hans den Blanken. Hij won twee partij en en was dicht bij een derde zege. Zijn teamgenoten slaagden er niet in hier en kele punten aan toe te voegen. Het dub bel werd nog wel gewonnen en zorgde voor het derde punt: 3-7. Het tweede seniorenteam reisde af naar Weert om daar tegen het sterke Mega- cles te spelen. Men moest echter op nieuw zonder punten naar Soest terug keren. Het meest positieve punt van de wedstrijd was dat Dirk Schuiling weer een beetje op dreef lijkt te komen: hij won twee partijen. Het derde punt kwam op naam van Aijen Hoogeveen die een partij won: 3-7. Er had zeker meer ingezeten voor het derde team gezien het feit dat de vijf punten door twee spelers bijeengegaard werden. Arjan Schuiling en Marcel Jan sen wonnen ieder twee partijen terwij zij ook voor de zege in het dubbel verant woordelijk waren. Ronald van Velzen kwam opnieuw in een uitwedstrijd niet tot scoren. Jeugd Ook voor het eerste jeugdteam geldt dal er meer mogelijk was geweest dan de 4-6 nederlaag. Hier waren het Robbie Hout- gast, die twee partijen won, en Martijn van Beek die een punt liet aantekenen. Jammer genoeg kon Martin Fransen in zijn drie partijen niet tot scoren komen. Hij won nog wel samen met Robbie Houtgast het dubbel. Het tweede jeugdteam van Shot versloeg de koploper en werd door dit resultaat lijstaanvoerder. Een knappe prestatie van dit driemanschap dat nu goede kam pioenskansen heeft. Alle drie de spelers wonnen twee partijen. Overige uitslagen senioren. Shot 4 - Huizen 4: 3-7, Buna 7 - Shot 7: 6-4, Hoogerheide 2 - Shot 10: 7-3, Shot 11 - ATC 8: 3-7, UBTV 6 - Shot 13: 3-7, Shot 15 - Succes 4: 2-8. Overige uitslagen jeugd. Shot 3 - Mui den 1: 4-6, Bijmaat 4 - Shot 4: 5-5, UBTV 2 - Shot 5:2-8, Shot 6 - UBTV 8: 9-1. In Overvecht opende liet vernieuwde eerst achttal het externe schaakseizoen tegen het gerenommeerde tweede achttal van Oud Zuylen. Gerrif Muis speelde nog mee (hij vertrekt voor een half jaar naar Australië) en aan het eer ste bord wist hij een verdienstelijke re mise in de wacht te slepen. Fedde van Tuinen bewaakte heel zorg vuldig de op scherp gestelde stukken om op het juiste moment door middel van een diepte-variant beslissend toe te slaan. René Molenaar bracht van meet af aan zijn partner op een dwaalspoor waardoor deze het spoor bijster raakte. Erik de Haan deed wat van hem werd verwacht. Uit een solide verdediging combineerde hij er lustig op los. De stel lingen van zijn tegenstrever konden de groeiende druk niet weerstaan. Chris- tiaan Vonk kreeg het zwaar te verduren. Weliswaar haalde hij de tijdcontrole, maar de voorspellingen over de afloop van de partij zijn voor Christian weinig hoopvol. Lars Bouma heeft zijn partij ook laten afbreken. Hij acht de kansen op enig po sitief resultaat van dien aard, dat hij de partij niet laat arbitreren maar zelf de vinger in de pap houdt. René Boekhoff heeft na heldhaftig verzet uiteindelijk de vlag moeten strijken. Zijn gewaagd tore noffer veroorzaakte een averechtse uit werking. Tenslotte kan de partij van Jan de Gier beslissend zijn voor een even tuele overwinning voor Soest. Zijn afge broken partij is ingeschat op een theore tische remise met een vleugje hoop op een zege. Jeugd Het B-jeugdviertal won in Leusden met 3-1. Fulco van 't Holt, de jonge Hugo van Hengel en Esther Wolfkamp haal den de punten binnen voor Soest. De eerste wedstrijden van het schaats seizoen zijn weer verreden. Redelijke weersomstandigheden en een matige kwaliteit van het ijs leverden de volgen de tijden op de 100 en 500 meter op. Maijan Lam 12,65 sec. (PR), 53,5 sec. (PR); Sietske van Brummelen 13,98 sec. (PR), 55,5 sec.; Dennis Karssen 12,12 sec. (PR), 50,8 sec. (PR); Brenda Kars sen 12,76 sec. (PR), 52,8 sec. Vrijdag was Eemland weer van de partij De ijskwaliteit was redelijk tot goed te noemen. Door de forse bries en de voch tige lucht sloeg het ijs snel aan. Drie Eemlandleden trokken zich hier niets van aan en reden de 3 km als volgt: Bert van de Weerd 4.35,4 min., Arie van de Berg 5.03,0 min., Arie Treur 5.05,0 min. Zondag waren 6 rijders van Eemland aan de beurt. Twee schaatsers reden on der goede omstandigheden de 1000 me ter. Toen echter de 1500 meter gereden moest worden, begon het te regenen. Gelukkig bleek het maar een buitje te zijn. Het gevolg hiervan was, dat het ijs wat minder van kwaliteit werd. Brenda Karssen reed 1.50,2 min. öp de 1000 meter. Dit leverde haar geen PR op, maar wel een tweede plaats in het eindklassement van haar leeftijdscate gorie. Tom Versteeg zette een tijd van 1.38,7 min. neer op dezelfde afstand. Dit is zowel een PR als een eerste plaats in het eindklassement. Op de 1500 me ter reed Mark Janssen met een tijd van 2.35,6 min. zeven seconden van zijn PR af en hij werd hiermee tweede in het to taalklassement. Martin Baltus reed 2.36,6 min. en hij werd derde in de to taalstand. Zijn oudere broer Robin reed een paar seconden sneller, nl. 2.31,9 min. Tenslotte werd de snelste 1500 meter van de Eemlandrijders door Peter van de Heuvel gereden; 2.25,8 min. wat hem een vijfde plaats in het klassement, waarin verschillende rijders van ver schillende verenigingen uit de regio voorkomen, opleverde. Er werd ook nog een 3 km gereden. Dit leverde twee PR's op voor Igor Zweers en Henk Ha gen. Igor reed 4.39,5 min. en Henk 5.30,2 min. Deze tijden werden gereali seerd onder uitstekende weersomstan digheden. Afgelopen zondag 30 oktober hield B.C. Badso een single-toernooi. Helaas was het enthousiasme nog niet erg groot. Slechts 35 leden durfden de strijd aan. Opvallend was het aantal beginnende recreanten dat aanwezig was. Er werd gespeeld in 7 poules: 5 recreanten- en 2 competitie-poules. Iedere poule had een eerste prijs. Menig zweetdruppeltje is gevallen voordat de winnaars hun prij zen in ontvangst konden nemen. Bij de competitiespelers werden de win naars: Fred van Gestel en Eddy van Dijk. Bij de recreanten: Belinda Tol boom, Inge van Velsen, Boet Smit, Net- tert Smit en Rene v.d. Boogert. Op dinsdag 15 november a.s. om 20.00 uur organiseert Gezondheidscentrum "De Bundeling" Schoutenkampweg 4, een voorlichtingsavond over "Sport en blessures". Medewerking aan deze avond verle nen: de heer v.d. Zee, fysiotherapeut; de heer van Essen, sportarts van het Sport Medisch Adviesbureau; de heren Duit en Grauwmeyer, trainers van voetbalvereniging VVZ. Aandacht zal vooral besteed worden aan het voorkomen en behandelen van veel voorkomende blessures. Zaterdag 29 oktober is de Snoekbaars met 28 visfanaten de wintercompetitie begonnen. Deze wijkt op een aantal punten af van de zomercompetitie. Zo wordt er niet gevist vanaf vaste stek ken, maar mag men in volgorde van lo ting zelf zijn stek kiezen, en na 9.30 uur kan worden verkast. Ook het aantal mogelijk te bezoeken wedstrijd-wate ren is uitgebreider dan in de zomercom petitie. Zo kan de wedstrijdcommissie kiezen uit de Eem, Vecht, Loodijk, Naardervaart, Muidervaart, A'dam- Rijnkanaal, Naarder vesting, het Gein en het Hilversums kanaal. Deze le wedstrijd werd gevist aan de Muidervaart onder uitzonderlijk goede weersomstandigheden. Ondanks dat bleven de vangsten ver onder de maat. Alleen Willem v.d. Kraats wist een vangst te boeken van enige betekenis. Hij werd le met 4.61 m. Joop Hibbel, die in de zomercompetitie net aan een degradatie wist te ontsnappen, begon deze competitie goed door een 2e plaats te vissen met 2.96 m. De 3e plaats was met 2.52 m. voor Theo Bosman, hij werd vorig jaar 2e en lijkt van plan ook dit jaar weer goed uit de bus te komen. De 10 hoogstgeëindig- den zijn: 1. Willem van de Kraats 4.61 m 2.96 m 2.52 m 2.29 m 2.04 m 1.82 m 1.73 m 1.54 m 1.42 m 1.27 m 2. Joop Hibbel 3. Theo Bosman 4. Jan van Lambalgen 5. Elbert van Beek 6. Jan Aertssen 7. Henk Hibbel 8. Ab Dekker 9. Piet Limper 10. Gert van Drie De sportverenigingen beslissen op maandag 28 november op welke ma nier ze het overleg al dan niet met het College willen voortzetten. Dat was maandagavond de uitkomst na tweee- neenhalf uur vergaderen. Het bestuur van de sportstichting, be staande uit vertegenwoordigers van de verschillende takken van sport, is een dag voor de goedkeuring van de nieuwe statuten afgetreden. Ze willen niet de fi nanciële consequenties dragen. Volgens de oude statuten werd het begrotings-te- kort door de gemeente gedekt. In de nieuwe statuten wordt daar met geen woord over gerept. Het interim-bestuur wordt gevormd door het College, dat zichzelf nu dus moest adviserèn over het te voeren beleid. Adviserende rol De opgestapte bestuursleden leidden maandag de vergadering met de achter ban van de sportclubs. Ze stelden voor om tot de raadsverkiezingen in 1990 geen overleg meer te plegen met het ge meentebestuur en alleen maar een advi serende rol op zich te nemen. "Maar wat u ook beslist, voor ons is het belangrijk ste dat de clubs gezamenlijk blijven ope reren. We zijn tevreden dat de vereni gingen tot nu toe unaniem zijn geble ven," voegde Dik Stroband daaraan toe. Een niet gering aantal sporters vreest echter dat men alleen maar dictaten op gelegd zal krijgen als men zich volledig terugtrekt. Daarom werd het idee geop perd een commissie in het leven te roe pen die met een nog nader te bepalen opdracht om de tafel gaat zitten met het College. De oud-bestuursleden bedan ken voor die eer. "Wij zijn niet meer be reid te praten met het College en zijn ook geen goede gesprekspartners meer. Wij zijn besmet. Dat wij er niet meer in gelo ven komt misschien voort uit een soort cynisme na anderhalfjaar tegen de muur praten," verklaarde Stroband. Zinvol Het College heeft een deelnemersverga dering uitgeschreven voor woensdag 30 november. De sporters komen twee da gen daarvoor bij elkaar om een commis sie samen te stellen en te bepalen welk mandaat die commissie meekrijgt. De clubs, bijna tachtig procent van de aan gesloten clubs was eergisteren aanwezig, hebben in elk geval te kennen gegeven geen bestuursfunctie te willen vervullen in de nieuwe sportstichting. Dat kan be tekenen dat het College zelf een bestuur zal samenstellen. Dat bestuur blijft dan tot het vooijaar van 1990 zitten. Daarna kan volgens het oude bestuur bekeken worden of het zinvol is het overleg met het College te heropenen. Herman Stam: "Laat alles maar wegebben, net zoals het College dat heeft gedaan. Na de volgende verkiezingen is de con troverse wellicht niet meer aanwezig en kan er weer goed worden gepraat." De bijeenkomst van de sporters op maandag 28 november begint om 20.30 uur in de kantine van KVO aan de Kerk- laan in Soesterberg. De postzegels voor de uitnodigingen moeten dan uit eigen zak worden betaald. Dat was voor de vergadering van afgelopen maandag ook het geval. Op die datum zou het College met de deelnemers praten, maar Burgemeester en Wethouders stelden dat uit tot de laatste dag van deze maand. Veel mensen hebben donderdagavond een kans gemist door niet naar het sportfeest in C-drie te komen. In de theaterzaal bleek namelijk een aan trekkelijk programma te zijn samenge steld waarbij de sport centraal stond. Niet meer dan 55 personen, waaronder zeker 15 medewerkers, waren getuige van een avond die de moeite waard was te bezoeken. De forumdiscussie met bekende Neder landers was zeer interessant en ge spreksleider Koos Postema bewees niet alleen voor de ogen van miljoenen tele visiekijkers, maar ook voor een nauwe lijks gevulde zaal een vakman te zijn. Dik Bruyneslein ('de poppetjestekenaar of karikaturist'), Hansje Bunschoten (voormalig topzwemster en tegenwoor dig presentatrice), Cora Westland (wiel- renster), Henriètte Ettekoven (roeister) en Klaas Boot (ex-turner) gaven hun vi sie over recreatie- en topsport, het ver band daartussen en de rol die de over heid al dan niet zou moeten spelen in de topsport. Henriètte Ettekoven kwam met betrekking tot dat laatste tot een aardige uitspraak: "De regering kan er weinig aan doen als ik nu mijn baan op zeg, behalve de garantie geven dat ik over twee jaar mijn werk kan hervatten. Maar dat geldt voor iedereen. Er zijn zo veel werklozen. Ik mag blij zijn dat ik kan sporten, studeren en werken. Als ik tij dens mijn sportcarrière het minimum loon krijg heb ik na mijn sport niets meer. Nu verdien ik het zelf. Dat wil ik zo houden." Hansje Bunschoten zocht het niet in fi nanciële middelen, maar stelde dat de overheid betere voorzieningen zou kun nen treffen voor topsporters door ze bij voorbeeld vrijstelling van militaire dienst te verlenen. "En als die jongen nou goed viool wil spelen?" wierp Dik Bruynestein zich in de discussie. Geen van de forumleden bleek een idool te hebben, al kon Hansje Bunschoten zich de Olympische Spelen van 1972 nog goed voor de geest halen. Toen zat ze tijdens de maaltijd eenmaal naast 'de mooie' Mark Spitz, de zwemmer die in München zeven medailles won. De do perwten van Hansje kwamen bijna alle maal naast haar bord terecht, maar Spitz keek geen één keer opzij. Monique Knol Monique Knol werd ook nog even in de schijnwerpers gezet. Van sportwethou der drs. Günther Plomp kreeg ze een vi deoband met de opname van de huldi ging in Soest. Hansje Bunschoten bond vervolgens een gesprek aan met de gou den wielrenster. Monique Knol, die zich had moeten haasten uit Den Bosch waar ze ook verplichtingen had, is na haar ze ge in Zuid-Korea een veel gevraagd per soon geworden voor openingen en an- Foto: Goos van der Wilt. De forumdiscussie onder leiding van Koos Postema was interessant. dere representatieve taken. "Sommige dingen vind ik leuk, van andere denk je" het moet nou eenmaal," aldus Monique Knol die inmiddels twee aanbiedingen van profclubs uit Frankrijk en de Ver enigde Staten op zak heeft. Of ze daarop ingaat is nog de vraag, want in dat geval zal ze niet meer voor de nationale ploeg kunnen uitkomen in de Tour de Femi- nin, het wereldkampioenschap en de Olympische Spelen. "Die keuze heb ik nog niet gemaakt, ik weet nog niet wat ik wil," liet ze weten. De gouden medaille heeft haar overigens geen gouden ber gen gebracht. Yvonne van Gennip had dat ook verwacht, maar dat schijnt ook niet zo te zijn. Het is nou eenmaal zo. Het kan hier schijnbaar niet." Het sportfeest in C-drie werd besloten met optredens van Johan Cruyff en Ri nus Michels (René van den Berg was er ook), een Groningse zangeres die een opvallende act op de planken bracht, een bandparodist en een zanger. Een dansduo van Quick Motion verliet als laatste het podium voordat organisator Piet Ekel het programma afblies. Hij stelde vast dat de kwantiteit van de avond niet groot was, maar de kwaliteit daarentegen wel. Ekel sloeg daarmee de spijker op zijn kop. Onder goede weersomstandigheden werd afgelopen zondag de 24e editie van de Pijnenburgcross afgewerkt. De recreatieafdeling van AV Pijnenburg had gewoontegetrouw de organisatie prima voor elkaar en was erin geslaagd goed te belopen parcoursen uit te zet ten voor de diverse te lopen afstanden. Om half twaalf ging de 25 km van start, waaraan menige jeugdige loper wel of niet aan de hand van een ouder mee deed. Om 12 uur gaf Monique Knol, de Olympisch Kampioene, het startschot voor de halve marathon, die ging over drie ronden van ruim 7 km. Ruim 100 deelnemers en deelneemsters kwamen hiervoor naar het atletiekcomplex aan de Bosstraat. Winnaar werd uiteindelijk Henk Libbers uit Benkum in een tijd van 1.13,37. Op de tweede plaats eindigde Jan Landman (BAV Baarn) in 1.14,19, terwijl Johnny Johnson van AB.V Triathlon uit Amersfoort de derde plaats opeiste in 1.16,44. Bij de dames werd Gerrie den Oude van AV Pijnenburg overtuigend eerste in een tijd van 1.34,50, met op de tweede stek Letteke Broekman van Sportclub Antilope uit Waddinxveen. Elly Moer man van AV Pijnenburg tenslotte pakte de derde plaats in 1.44,53. De strijd op de 15 km, die 5 minuten na de halve marathon weggeschoten werd, werd in het voordeel beslist van Gijs Eg- Monique Knol schoot de deelnemers aan de 24ste Pijnenburgcross weg. Foto: Goos van der Wilt. berts van de BAV uit Baarn in 59,48. Op ruime afstand volgde Hans Koppelman uit Almere in 1.02,30 en als derde werd hier geplaatst Piet v.d. Velde uit Lekker- kerk in 1.02,50. Ook werden de 5 en 10 km afgewerkt en hier waren de uitslagen als volgt: 5 km: 1. Jim Clewell AV Pijnenburg 18,23; 2. Rob Bothof Utrecht 19,25, 3. Robert Speulstra Amersfoort 20,02. 10 km: 1. Mohamed Ely Aout 37,09,2. Antonio Costa Ramos 37,10, 3. Peter v.d. Velden Lekkerkerk. Uitslagen van de zaterdag 29 oktober gespeelde competitiewedstrijden Jongens: Laren A2 - Soest A1 2-5. Soest A2 - Vianen A2 9-0. Soest A3 - Be Fair A4 6-0. Schaerweijde B2 - Soest B14-0. Soest B2 - Woerden B2 1-2. Soest Cl - Amersfoort Cl 2-3. Maarn C2 - Soest C2 3-4. Nieuwegein D2 - Soest Dl 1-5. Phoenix Dl - Soest D2 0-6. Meisjes: Soest Al - Leusden A2 7-0. Culemborg A2 - Soest A2 2-0. Soest A3 - Houten Al 3-3. Schaerweijde BI 2-1. Soest B2 - Geldermalsen BI 3-0. Hou ten BI - Soest B3 5-1. Woerden Cl - Soest Cl 1-0. Soest C2 - Phoenix Cl 6-0. Leusden Dl - Soest Dl 5-0. Soest D2 - Schaerwejde D2 9-0. Uitslagen van de zondag 30 oktober ge speelde competitiewedstrijden: Heren: Asvion - Soest 7-1. Soest II - Kampong V1 2-3. Soest 3 - Shinty 30-1. Kampong 17 - Soest 4 1-2. Vianen 3 - Soest 5 2-5. Huizen 6 - Soest 7 1-11. Montfoort A - Soest A 1-3. Soest B - Hilversum C 2-0. Soest C - Kampong C Dames: Maarssen - Soest 0-0. Shinty II - Soest II1-3. Soest 3 - Kampong 14 0-0. Shinty 3 - Soest 4 10-1. Kampong 17 - Soest 5 11-1.

Soester Courant | 1988 | | pagina 16