te koop bij Schoeman Schoeman ^11 DeSoester Duinen 0 29T5 midPub 4.50 ra van Breukelen biedt aan: Alleen 'poli-plus' biedt perspectief als alternatief voor Zonnegloren Gemeente moet ook andere lokaties voor nieuwe polikliniek overwegen .éersPeven t niidpMwen TRICOT BROEKEN Soest 50 jaar geleden 2 november 1938 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 f 179.000,- vraagt: uw aandacht voor RESTAURANT Stoken open haarden Avondvliegen Soesterberg Eén ziekenhuiscircuit in Eemland is essentieel Vrees voor verzet tegen Dalweg-bebouwing Mian BREIJKELEN% ASSURANTIËN NASTGOED FINANCIERINGEN NBk4 Soest Soest Soest Soest Soest ./HL/EIDO Studio harla KarwocziK Café te laat open Onverzekerde auto Geen parkeerschijf Gratis tanken STRAKKE Krokus laat zijn gezicht al zien Deze week van BAKKER KUIPER uit Baarn: OVERHEERLIJK APPEL VOLKORENBROOD van 4.95 voor JOH. METS Soest, v. Weedestraat 56 A Op levendig punt, hoek Stadhouderslaan gelegen 2-kamer appar tement (1979) ca. 65 m2, met 2 balkons, c.v., lift en berging in de onderbouw. Hal, toilet, badkamer met ligbad, afzonderlijke douche, vaste was tafel en wasmachine-opstelling, slaapkamer met balkon en dakter ras, L-vormige woonkamer (ca. 32 m2) met 2e balkon, inbouwkast, royale pui en halfopen luxe inbouwkeuken (Poggenpohl) voorzien van gaskookplaat, elektrische oven, koelkast, afzuigkap, mechani sche ventilatie. Eigen parkeerplaats Stadhouderslaan. Berging in de onderbouw. Servicekosten f 200,- per maand. Koopsom k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel 02155-13539 B g.g BJAM Majoor, dir./mak./tax. Tel 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Inlichtingen via Amersfoort, uw NVM- Hoofddorp, Makelaar of via ons kantoor Leusden en Tiel NVM Commissie voor de beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschrif ten, bekend, dat op vrijdag 4 november 1988 om 15.30 uur in de commissieka mer van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat 2-4, een openbare ver gadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaken aan de orde komen: 15.30 uur:beroepschrift G. Dorre- stein tegen het besluit van Burgemeester en Wethou ders tot weigering van een bouwvergunning voor het vergroten van een be drijfsruimte op het perceel Beukenlaan 3; 16.00 uur: beroepschrift M. van Brenk tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders tot weigering van een vergunning voor het plaatsen van een tun- nelkas op het perceel Beu kenlaan 17; 16.30 uur:beroepschrift van R. Mos- tertman tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders tot weigering van een vergunnikng voor het bouwen van een paar denstal op het perceel Veenzoom 8. Ontwerp- hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. Hypsos B.V., Batenburgweg 3-5, voor het oprichten van een inrichting ten behoeve van de vervaardiging en opslag van stand./tentoonstellings materiaal op het perceel Batenburg- weg te Soesterberg; b. J.L. Zaalberg, Burg. Grothestraat 55, voor het oprichten van een restaurant op het perceel Burg. Grothestraat 55; c. Sauna-Fitnesscentrum Soesterberg b.v., Amersfoortsestraat 105, voor het oprichten van een sauna-fitness centrum op het perceel Amersfoort sestraat 105 te Soesterberg; d. B.J.H. van Laar, Bazuin 12, voor het oprichten van een café-bedrijf op het perceel Wiardi Beckmanstraat 483. De ontwerpvergunning liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan "Do Hashimashite" Iedere dinsdag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 en voor a. en c. dependance Publieksza- ken tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerpvergun ning kunnen tot 17-11-1988 schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stuk ken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke, gegevens van de indieners niet her kend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Hinderwetaanvragen Bij Bufgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnen gekomen om een hinderwetvergunning. De aanvragen liggen vanaf heden één maand ter inza ge bij de afd. milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en voor a. ook in de dependance Publiekszaken Soester berg tijdens de openingsuren. De aan vragen zijn afkomstig van: a. F.A. Tammer, Gen. Winkelman straat 34, voor het oprichten van een garage-automobielbedrijf op het per ceel Postweg 58 te Soesterberg; b. Dubbers Bouw b.v., Ie Heeserlaantje 56, voor het oprichten van een aan nemersbedrijf op het perceel le Hee serlaantje 56. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen tot 2 december 1988 schrifte lijk worden ingediend bij Burgemeester en Wet houders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd wor den de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. ledereen die dat nodig acht, kan eventueeel mon deling bezwaren maken. Dit moet gebeuren voor 24 november 1988. Men kan daarvoor een af spraak maken met de afdeling milieubeheer, tel. 93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts Het nieuwe stookseizoen breekt weer aan, en daarmee het gebruik van open haarden, houtkachels en alles-bran- ders. In het INFOcentrum ligt een aantal fol ders met daarin tips over stookgedrag en het kopen van een allesbrander of houtkachel. Door het vaak onjuiste gebruik van der gelijke kachels ontstaat er luchtveront reiniging, waardoor mensen met bijv. astma of bronchitis ernstige problemen krijgen. Vanaf de vliegbasis Soesterberg wordt deze week tot en met donderdag 3 no- vember tot elf uur 's avonds doorgevlo gen. F-15 straaljagers van het Ameri kaanse 32ste Tactical Fighter Squadron nemen aan de avondvliegoefeningen deel. De vliegoefeningen zijn bedoeld om de vliegers te trainen in hun vlieg procedures bij duisternis. Alleen een zogenaamde "poli-plus" - een polikliniek met extra faciliteiten (dagbehandeling) - biedt een redelijk perspectief als alternatief voor de slui ting van Zonnegloren. Voorwaarde daarbij is de realisering van één circuit van ziekenhuisvoorzieningen in Eem land, waarvan de nieuwe polikliniek in Soest en Maarschalksbos onderdeel zullen zijn en waarin functionele af stemming en samenwerkingsafspraken tot stand komen tussen de Amersfoort- se ziekenhuizen, Maarschalksbos en de polikliniek. Dat staat te lezen in de reactie op het provincialeziekenhuisplan die het Soes; ter gemeentebestuur een dezer dagen verstuurt aan het bestuur van de provin cie (Gedeputeerde Staten). De reactie is conform het advies van de gemeentelij ke commissie Gezondheidszorg en be vat o.a. de vaststelling dat de sluiting van Zonnegloren de door de overheid ge wenste beddenreductie voor Eemland meer dan substantieel draagt. Terwille van een goede spreiding van de voorzieningen is een poli-plus in Soest een "must", ook uit financieel oogpunt. Als de poli-plus er niet komt heeft dat ongewenste consequenties voor de druk op de open blijvende ziekenhuizen. Zonnegloren mag bovendien pas dicht als de polikliniek in gebruik is, vindt Soest. Een poli-plus is ook voorwaarde voor een verdere verbetering van de samen werking tussen eerste en tweede lijn in de gezondheidszorg - als de fysieke en psychische "afstand" groter wordt, wordt die samenwerking negatief beïn vloed - en ook het komende project ver- pleegzorg/thuiszorg zal in hoge mate gebaat zijn met een polikliniek "vlak bij de hand". Onbespreekbaar Soest verzet zich met klem tegen het al ternatief dat óók in het ziekenhuisplan voorkomt: het handhaven van Maar schalksbos met 120 bedden en géén po likliniek in Soest (model A). Volgens de gemeente is dit model absoluut onbe spreekbaar, omdat het verlies van Zon negloren dan niet wordt gecompenseerd en het tot een ernstige "onderbebed- ding" zal leiden die niet kan worden on dervangen met een aantal dagverple gingsplaatsen. "Bovendien moet ernstig gevreesd worden dat dé toekomst van Maarschalksbos dan allerminst zeker is, zo niet onhoudbaar wordt." De levenskansen van Maarschalksbos als basisziekenhuis voor Baarn en Soest worden in overwegende mate mede be paald door de manier waarop de poli- plus in Soest gestalte krijgt, aldus het ge meentebestuur, maar ook door de logi sche relatie tussen het ziekenhuis en de polikliniek en de wijze waarop het ene circuit voor de hele regio tot stand zal komen. De randvoorwaarden daarvoor moeten geschapen worden in het zie kenhuisplan van de minister. "Concreet betekent dit dat het wenselijk is dat in het plan wordt vastgelegd dat Maarschalksbos/Zonnegloren een kli nische capaciteit krijgt van 150 bedden plus een polikliniek plus dagbehande- lingsplaatsen, in samenhang met een functionele werkrelatie met de Amers- foortse ziekenhuizen," aldus de reactie van het Soester gemeentebestuur, dat daarmee kiest voor model B. (waarvoor de provincie overigens ook haar voor keur heeft uitgesproken). De verdeling van de bedden kan later nog bezien wor den. Eensgezind De reactie werd vorige week uitgebreid besproken in de commissie Welzijn en Volksgezondheid van de gemeenteraad, Wethouder Frans Kingma benadrukte daar het belang van een eensgezinde reactie van alle betrokken instanties, zo als de ziekenhuisbesturen en de gemeen tebesturen van Soest, Baarn en Amers foort. De commissie ging in meerder heid akkoord met de voorgestelde tekst, alleen de CDA-fractie stelde zich bij monde van Romke Wijmenga iets terug houdender op. Hij was aanvankelijk niet zo overtuigd van het nut en de noodzaak van een eensluidend standpunt en wilde in de brief graag vastgelegd zien dat de gemeente Soest zélf liever een directe De Commissie Gezondheidszorg vindt dat het gemeentebestuur van Soest voor de lokatie van een polikliniek niet al te vanzelfsprekend in de richting van de Dalweg moet koersen, omdat het verzet tegen de bebouwing van de Dal- weg wel eens zou kunnen leiden tot vertraging bij de realisering van het nieuwe "gezondheidscentrum". ingesteld worden door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een veestal, Soeste- rengweg 6-8 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het bouwen van een dakopbouw, De Beaufortlaan 28 (voorschriften par- tiëel plan Landelijk Gebied 1967). Alvorens een definitieve beslissing zal worden ge nomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 no vember 1988 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebben stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555 Open maandag t.m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service) De commissie wijst daarop in een aan hangsel aan haar advies aan het College van B. W. over de reactie op het pro vinciaal ziekenhuisplan, dat het ge meentebestuur vrijwel conform heeft overgenomen. De commissie laat het College weten dat zij bet betreurt dat zij (nog) niet betrokken is. bij de discussie over de lokatiekeuze. "Serieus zal moeten worden nagegaan m hoeverre emotionele en zakelijke argu menten tegen de bebouwing van Dal- weg-Zuid vertraging zullen of kunnen inhouden voor de realisering van de po li-plus. Indien die vertraging ernstige vormen kan aannemen kan het wense lijk zijn dat een andere lokatie wordt overwogen," aldus de commissie bij monde van voorzitter dokter B.C.A.Ni- colas. De commissie vindt dat een ander terrein in reserve moet worden gehou den, ook al om adequaat te kunnen in spelen op toekomstige ontwikkelingen: misschien is over enkele jaren "intramu rale capaciteit" nodig. 'Positieve ontwikkelingen niet onmogelijk maken' "Wij beseffen dat u ook rekening dient te houden met andere belangen, maar achten het evenwel van een dusdanig groot belang voor de Soester ingezete nen, dat wij met klem bepleiten mogelij ke voor Soest positieve ontwikkelingen niet onmogelijk te maken door in aan merking komende lokaties een andere bestemming te geven," aldus de brief. Daarin onderstreept de commissie ook nog eens de wenselijkheid dat Soest en Baarn "op één lijn zitten en één geluid naar buiten brengen" over de polikli niek-plannen. Dat betekent dat ook Baarn onder schrijft dat het van zeer wezenlijk belang is te streven naar het realiseren van voorzieningencircuit Eemland, en voorts dat Baarn onderschrijft dat het op dit moment gaat om een toewijzing aan de stichting Maarschalksbos/Zonneglo ren. Tenslotte betekent het dat Baarn in stemt met het belang van een poli-plus in Soest en dus ook met de mogelijkheid dat "kwantitatieve uitbreiding" (ook) in Soest gerealiseerd kan worden. Klantenbinding De commissie vindt ook dat het gemeen tebestuur er bij de stichting Maar schalksbos/Zonnegloren op moet aan dringen dat er met voortvarendheid wordt gewerkt aan "klantenbinding": "De voorgestane opzet moet zo snel mo gelijk geloofwaardig worden voor de Soester bevolking." Dat betekent o.m. dat "elementen" van het éne zorgcircuit in Eemland (Amersfoortse ziekenhui zen, Maarschalksbos en de Soester poli- plus) nü al zichtbaar moeten worden ge maakt, niet alleen voor de bevolking, maar ook voor de gemeentebesturen en de provincie. Het inburgeren van de één-circuit-gedachte is volgens de com missie essentieel voor de realisering van de poli-plus en de overlevingskans van Maarschalksbos. Daarnaast moet ten behoeve van de be volking van Soest gewerkt worden aan de verbetering van de herkenbaarheid en de bereikbaarheid van het Baarnse ziekenhuis. "Wij beseffen dat dit niet van de ene dag op de andere kan, maar de resterende tijd moet zo goed mogelijk benut worden," aldus de commissie. AK A.A. van Breukelen is een onafhankelijk adviesbuto met 20 jaar ervaring in i'erzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en i'erkoupbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen tussen 35 gerenomeerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.V. Koninginnelaan 40 3762 DG Soesi Tel. 02155-17962/23789 lid garanliè voor zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Irenelaan Fraai en rustig gelegen mid denwoning met souterrain, berging en c. v. Indeling: souterrain: ruime hobby-, was- en voorraadruimte. Beganegrond: entree, toilet, uitgebouwde woonkamer en moderne keuken. Etage: 3 slaapkamers en bad kamer. Zolder met vaste trap en ruime kamer. Gevraagde koopsom f 219.000,- Lange Brinkweg Boerderijwoning met schaaps kooi op ca. 1600 m- grond. De woning moet geheel gereno veerd worden, waarvoor gedeel telijk subsidie aangevraagd kan worden. De verbouwde schaapskooi is momenteel in gebruik als ver koopruimte. De woning wordt leeg opgeleverd en de schaapskooi onder ge- standdoening van het huidige huurkonlrakt. Gevraagde koopsom: f 295.000,- Wilhelminalaan Vrijstaande villa met garage, praktijkruimten, c. v. en grote tuin (900 m-). Indeling: karakteristieke hal, woonka mer, praktijkruimten, keuken, bijkeuken, toilet en kelder. Etage: 4 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en tweede toilet. Bergzolder. Deze villa verkeert in uitste kende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 410.000.- Koninginnelaan Woon-winkelhuis met tuin, drie garageboxen en c. v. Indeling: winkelruimte (ca. 42 m-), woonkamer met open haard grote keuken met inbouwap- paratuur, douchecel met toilet en wastafel, kelder. Etage: 3 slaapkamers en over loop. Gevraagde koopsom f 169.000,- Middelwijkstraat - Half vrijstaande villaAs ga rage, grote tuin enj&y Indeling: hal, toilet, \J.amer met L-hoek.j/CKt, kleine kei- der. /Sr Eer^C/ge: ruime overloop, 3:S\ Kamers, badkamer. Zolder met vaste trap en 2 rui me slaapkamers, c. v. ruimte. Gevraagde koopsom f 269.000,- Tijd voor een schoon- heids(k)uurtje? Kom even langs! U voelt zich een ander mens na een verkwikkende schoonheids behandeling. Burg. Grothestraat 25 Soest Tel. 2 04 88 Gezichts- en lichaamsverzorging Bij een controle heeft de politie gemerkt dat in een café aan de Stadhouderslaan na sluitingstijd nog klanten zaten. De zaak had nachts om één uur dicht moe ten zijn. In dezelfde nacht hield de politie rond half drie een veertigjarige Hilversummer aan, omdat zijn rijgedrag opviel. De man was onder invloed achter het stuur gaan zitten en kreeg een rijverbod van acht uur opgelegd. "zware" samenwerking van de polikli niek met de Amersfoortse ziekenhuizen voorstaat. De overlevingskansen van Maarschalksbos zouden wat hem betreft een wat minder belangrijke rol moeten spelen. "Wij proberen ons toch in de eerste plaats in te zetten voor de inwo ners van Soest, die de vrije keus moeten hebben om naar de grotere Amersfoort se ziekenhuizen uit te wijken." Volgens hem bestaat onder de bevolking van Soest daarvoor een duidelijke voorkeur: "Qua afstand maken Baarn en Amers foort nauwelijks verschil, dus spelen an dere overwegingen een rol." Kingma onderstreepte nog eens dat de Amersfoortse ziekenhuizen helemaal niet zitten te wachten op een echte fusie met Baarn/Soest. "We binden ons te genover Den Haag aan de inlevering van de 150 bedden van Zonnegloren, maar we zeggen er wél bij dat dat zonder meer op zichzelf ons iets te veel van het goede is en dat we een polikliniek willen." Hij waarschuwde het CDA de onderlin ge overeenstemming van alle belang hebbenden niet op het spel te zetten. "Als er één schakel ontbreekt kunt u het met de polikliniek wel schudden. Ik vraag u dus met klem: wordt het met el kaar eens. Je kunt misschien wel in het achterhoofd houden dat 't nóg beter kan, maar dit is het enig denkbare mo del." Wijmenga liet zich door Kingma niet aanstonds overtuigen en vond het te be langrijk om alleen op de woorden van de wethouder af te gaan. "Tsja, een schrif telijke bevestiging van de minister krijgt u niet, maar ik heb signalen gekregen dat het zo zit," antwoordde Kingma. Geluiden Wijmenga's voorstel om zich uit te spre ken voor een "model C", met model B als tweede - maar ook wel acceptabele - keus ("daarmee ondergraven we de zaak toch niet...?") stuitte op verzet bij de wethouder. Wijmenga's fractiegenoot Johan Baks concretiseerde de bedenkin gen van het CDA door naar voren te brengen dat de fractie geluiden had ver nomen die erop neer kwamen dat Maar schalksbos op den duur tóch verpleeg huis zou worden, wat weer bedreigend zou kunnen zijn voor de Soester polikli niek. Baks wilde een garantie dat de po likliniek langer levensvatbaar zou zijn dan éen decennium, maar Kingma repli ceerde dat hij "voor de eeuwigheid" niets kon garanderen. Hij weersprak Baks informatie met klem. Ook Zonne gloren-directeur Beljaars, op de tribune aanwezig, vond het CDA-denkbeeld ui terst onwaarschijnlijk, ook al omdat voor een verpleeghuis nieuwbouw altijd goedkoper zal uitvallen dan aanpassing van Maarschalksbos. Het CDA deed uiteindelijk water bij de wijn en de commissie stemde dus una niem in met de brief, zij het dat Kingma en de andere fracties akkoord gingen met een "voetnootje", waarin met zo veel woorden duidelijk wordt gemaakt dat Soest nóg liever een directe koppe ling met Amersfoort tot stand zou zien komen. De commissie liet de ("subtie le") formulering daarvan aan de wet houder over. Een 34-jarige Amersfoorter heeft een proces-verbaal gekregen, omdat hij zijn auto niet had verzekerd. Hij werd aange houden op de Varenstraat. De wagen had een half jaar geleden al gekeurd moeten zijn, maar ook dat was niet ge beurd. De auto is in beslag genomen. De politie heeft veertien bonnen uitge schreven, omdat automobilisten geen gebruik hadden gemaakt van de par keerschijf. De controle werd zaterdag uitgevoerd op de Van Weedestraat. Daar mag niet langer dan een uur wor den geparkeerd. Een inwoner van Maarssen heeft bij een pompstation aan de Beukenlaan voor twintig gulden benzine getankt zonder te betalen. De man kon worden achter haald, omdat zijn kentekennummer werd opgeschreven. (LEGGINGS) Op de Prins Bernhardlaan werden enke le bewoners vorige week aangenaam verrast door een bloeiende krokus. Het gebeurt niet vaak dat deze bloem al in het najaar zijn gezicht laat zien. Normaal ge sproken bloeien de krokussen in de lente. Liefhebbers kunnen geen blik meer wer pen op de 'vroege vogel', want de krokus is inmiddels gesneuveld tijdens werk zaamheden in de tuin. Onze fotograaj Goos van der Wilt was er echter op tijd bij om de krokus te kieken. Misschien dat de foto een troost kan zijn voor degenen die tegen de komende winter opzien. Verkrijgbaar bij DELICATESSENjWIJNKOPERIJ VAN WEEDESTRAAT 90 TELEFOON 12404 SOESTDIJK Het Soester Advertentienieuws voor de rechtbank Uitgever-drukker en directeur van het wekelijks verschijnend „Soester Ad vertentienieuws" stonden Dinsdag voor de Utrechtsche Rechtbank terecht wegens het inbreuk maken op de auteursrechten van de uitgaven der Eerste Soester Electrische drukkerij. Het betrof hier berichtjes van ongevallen e.d., die zonder bron zouden zijn overgenomen uit deze bladen, en geplaatst in het „Soester Advertentienieuws." De directeur, de heer S., oritkende dit laatste. Verdachte zeide, de betrokken bladen zelfs niet te lezeneen juffrouw ging voor hem naar het politiebureau en schreef daar de politieberichten op. Alleen tijdens de feestweek zou het moge lijk geweest kunnen zijn, dat het meisje, toen zij op het politiebureau niet te recht kon, de berichten uit de „Soester" heeft overgenomen. Later bleek ver dachte, dat in die week echter geen politieberichten zijn geplaast. De President: „Aan de Soester politie heeft u verklaard, dat u in de feestweek berichten uit de Soester hebt overgenomen, omdat het meisje op het politiebu reau niet terecht kon. Dat is heel iets anders, dan wat u nu hebt gezegd." Verdachte: „Dat is een aantijging. Ik heb zoo iets nooit gezegd, en alleen ver klaard, dat ik als redacteur verantwoordelijk was. Nog nooit heb ik één politie bericht gemaakt...." President: „Neen, dat had de redactie van de Soester al voor u gedaan! Boven dien klaagt men er over, dat dit herhaaldelijk voorkomt. En om dit te bewijzen, heeft men in de politieberichten opzettelijk foutjes gemaakt. Die foutjes zijn precies zoo in uw blaadje verschenen." Verdachte bleef bij zijn ontkenning. Hij heeft nooit zelf politieberichten ge schreven of uitgeknipt. De uitgever-drukker, de heer K. uit De Bilt, verklaarde geheel onkundig te zijn van eenigen inbreuk op de auteurswet. De president deelde vervolgens mee, dat nu de verdachte S. een geheel andere houding aanneemt dan bij het vooronderzoek, het aanbeveling verdient, de zaak opnieuw in handen van den rechter-commissaris te stellen voor een na der in te stellen onderzoek. Over eenigen tijd zal deze zaak dus opnieuw voor de rechtbank dienen. (U.D.)

Soester Courant | 1988 | | pagina 5