Natuur p Nabij aruóhcch L C-drie organiseert 'workshops' voor gedichten en theater WOENSDAG 9 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 10 Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op 19 en 26/27 november Molensoos Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant algemene radio omroep soest Wandeling in Pinetum Birkhoven COV viert negentigjarig bestaan met een jubileumconcert in Baarn Geleide meditatie bij 'Nieuwe Tijd' Volksuniversiteit Soest/SoestCrberg Nieuw: cursus Nederlands voor buitenlanders (Dutch for Foreigners) 1 Zondagmiddagconcert Orgelconcert Gert Muts in Katwijk Museum Oud-Soest Vrijwilligers Vakature Bank Vakatures Concert Julianakoor Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 'Belly of an Architect' Open atelier Cultureel Creatief Centrum Kinderbios Bijna 80 kinderen hebben onlangs geno ten van de spannende en ontroerende kinderfilm "Stormboy". Het is een goed idee geweest om de film op vrijdagmid dag te vertonen, steeds na schooltijd om 15.45 uur. Het programma van de Kin derbios is ook zo vastgesteld dat het steeds films biedt die voor verschillende leeftijden geschikt zijn. De films worden betrokken via Filmzien (Utrecht)waar alle films eerst op inhoud en kwaliteit worden beoordeeld, voordat ze de ver huur ingaan. Zo zullen de films geen ge welddadige scenes bevatten en passen de thema's bij de kinderwereld. De hoofdpersonen van een film zijn (bijna) altijd kinderen. In de volgende film is de hoofpersoon een lynx, Koenak geheten. De jachtop ziener denkt dat de lynx een "huiskat" is geworden, maar Koenak blijkt wel dege lijk nog wilde trekjes te hebben. Deze spannende jeugdfilm met prachtige na tuuropnamen wordt op 11 november vertoond en begint om 15.45 uur. De film is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. Kunstveiling Op woensdag 16, donderdag 17 en vrij dag 18 november zijn in C-drie de kijk dagen voor de kunstveiling, die georga niseerd wordt door de Soester afdeling van Amnesty International. Ruim 40 kunstenaars uit Soest en de regio hebben een kunstwerk geleverd wat op 18 no vember wordt geveild. Alle kunstwer ken worden vermeld in een katalogus, waarin tevens informatie over het kunst werk en de kunstenaar zal staan. Op de veiling, die vanaf 20.00 uur in de Grote Zaal plaatsvindt, worden de kunstwer ken met een minimum inzet aangebo den. Voor degenen die niet zelf op de veiling aanwezig kunnen zijn is er moge lijkheid om een schriftelijk bod te doen. De veiling staat onder leiding van gerou tineerde veilingmeester Van Zadelhof, terwijl notaris Mr. J.H. Elferink voor de rechtsgeldigheid in zal staan. Het belooft een voor Soest uniek evenement te wor den van ongekend grote omvang, dat door de leden van de Amnesty-groep op zeer professionele wijze wordt georgani seerd. Parkeerproblemen Waar veel bezoekers komen zijn veel auto's. Er doen zich rond C-drie steeds meer parkeerproblemen voor. Dat is las tig voor de bezoekers en lastig voor C-drie, maar bovenal vinden wij het ver velend dat de omliggende straten (en de bewoners daarvan) overlast ondervin den van al dat "blik". Een oplossing is moeilijk te vinden. En'toch zal C-drie in overleg met de gemeente móeten bezien wat er aan deze vervelende situatie ge daan kan worden. Het ziet ernaar uit dat de drukte rond het centrum nog zal toe nemen en daarmee zal het parkeerpro bleem ook groter worden. "Regeren is vooruit zien" en daarom gaat C-drie proberen oplossingen te vinden. Jazz-concert Op zaterdag 19 november speelt het kwartet van Jan Verwey/Wiebe Haan stra in C-drie. Het kwartet bestaat uit de Soester Jan Verwey, mondharmonica, Wiebe Haanstra, piano, Willem Mey- boom, bassist en Ab v.d. Berg op de drums. Het programma bestaat uit swin gende jazz, afgewisseld met ingetogen ballads. Naast typische stukken voor mondharmonica wordt ook aan de an dere muzikanten volop gelegenheid ge geven een stel swingende soli weg te ge ven. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 5,00. C-drie feest Op donderdagavond 15 december zet C-drie de bloemetjes weer eens buiten. Voor alle medewerkers en cursisten van C-drie is er een groot feest georgani seerd. Overige belangstellenden uit Soest en omgeving zijn natuurlijk deze avond ook van harte welkom. Het feest wordt ingeleid door de bekende actrice- cabaratière Doris Baaten. Zij zal deze avond haar gloednieuwe theaterpro gramma ten tonele brengen. Na deze voorstelling zal de muziekgroep "Bub bels en zijn hot kwartet" de mensen naar de dansvloer trekken. Zij spelen hoofd zakelijk zigeuner-jazz. Onder het genot van een glaasje Chianti of een stukje vlees van de barbecue kunt u luisteren naar deze vrolijke ritmische muziek. U kunt van te voren toegangskaarten be stellen bij de administratie van C-drie. Toegangsprijs is f 10.00. Voor cursisten en medewerkers f 5.~. Korte cursus Striptekenen Op donderdag 17 november start de 2e korte cursus striptekenen. De docent Carol Voges zal in 5 lessen de geheimen van het striptekenen verklappen. Graag schriftelijk inschrijven bij C-drie. Prijs f 25,-- (5 lessen). Teleaccursus Grafische Technieken C-drie geeft in samenwerking met Te- leac en de Vereniging voor Kunstzinnige Vorming een cursus Grafische Technie ken. De cursus bestaat uit 8 lessen van ieder 3 uur. Deze zullen plaats vinden in de maanden januari en februari 1989 op zaterdagen van 10.00 - 13.00 uur in C-drie. De laatste les vindt plaats op za terdag 4 maart 1989, omdat er een zater dag in februari uitvalt vanwege de voor jaarsvakantie. De lessen hebben een oriënterend karakter. De docent Fred Ros zal u bekend en vertrouwd maken met de principes van een/twee druk technieken. In het kader van deze cursus worden op dit moment ook televisie en radiolessen uitgezonden. De kosten van deze cursus van 8 lessen zijn f 140,—. Heeft u belangstelling dan kunt u telefonisch kontakt opnemen met Teleac tel: 030-956911, u krijgt dan spoedig een inschrijfformulier toege stuurd. Buiten het lopende cursusprogramma om organiseert C-drie, het cultureel creatief centrum van Soest, deze maand twee zgn. "workshops": korte eenmalige cursussen van een dag of een weekend. Deze workshops zijn ge wijd aan resp. gedichten schrijven en theater-training. De workshop gedichten vindt plaats op zaterdag 19 november, van 10.00 tot 16.00 uur. Wim Burghouwt, docent li teraire vorming van C-drie, reikt de deelnemers dan o.a. een aantal technie ken aan om gedichten te schrijven. De workshop is bedoeld voor mensen die het leuk vinden gedichten te schrijven, dat al eens gedaan hebben of het graag zouden willen doen. Niet alleen "gevor derden" zijn welkom; ook wie slechts een vage belangstelling hebben voor poëzie of zich beperken tot het lezen er van hebben wat aan deze worksh' p. "Het is echt niet zo dat er op bevel ge dichten moeten worden geschreven," aldus Burghouwt. "We reiken wel mo gelijkheden aan vanwaaruit men een gedicht kan opzetten of verrijken. We gaan ook niet knoeien met gevoelens, maar houden ons aan vaste vormenIn dat verband noemt hij o.m. de elf, de haiku, het sonnet, etc. "Er worden ook literaire termen verklaard en verder gaat het gewoon om het plezier van het bezig zijn met gedichten." Aan de orde komen o.m. ook de "lay out" van een gedicht, het gebruik van woorden die door hun "beeld" de bete kenis aangeven ofbenadrukken,het ge bruik van klanken, etc. Volgens Burg houwt is het wit van het omringende pa pier het voornaamste kenmerk van ge dichten. De workshop is eventueel ook geschikt voor degenen die zich willen bekwamen in Sinterklaasgedichten. "Je hebt nu eenmaal woordknutselaars en mensen die hun 'onrust' kwijt willen. Wat de mensen ermee doen moeten ze natuur lijk zelf weten," aldus Burghouwt. "Het kan leiden tot kunstvormen of tot zo maar een gedicht voor oma." Burghouwt is behalve literair docent zelf ook dichter en schrijver van toneelstukken. Hij houdt zich voornamelijk bezig met de didak- tiek van de literaire vorming en er ver schijnen op dit gebied regelmatig publi- katies van zijn hand. De deelname aan de workshop kost f 25,-. Theater-weekend De tweede workshop is gewijd aan theatertraining en wordt onder de titel "De Limiet" gegeven door de docenten dramatische vorming van C-drie, Ans Jepkes en Jeannette Banen. Deze work shop neemt een weekend in beslag: za terdag 26 en zondag 27 november, en biedt de deelnemers de mogelijkheid twee dagen lang intensief bezig te zijn met toneel. Verschillende speltechnieken kunnen worden aangeleerd. Zaterdag wordt gewerkt aan het opbouwen en uitdie pen van een rol, zondag volgt er "feed back", o.a. met behulp van video-opna men. Ervaring is leuk, maar geen ver eiste om aan de workshop mee te doen. De deelnemers bereiden zich de eerste dag voor op het spel dat de tweede dag wordt uitgevoerd. Ze maken o.a. een monoloog die in het geheel past en bou wen op die manier hun eigen rol op. "We bieden de mensen de kans wat meer over henzelf en hun eigen spel te weten te komen," aldus Ans Jepkes. "Dat kun je ervaren door elementaire spel-opdrachten. In het dagelijks leven kunnen veel mensen bijvoorbeeld hun emoties niet kwijt, maar in een toneel stuk kan dat wél." Het weekend is zeer geschikt om met de groep deelnemers aan de workshop ge zamenlijk iets op te bouwen. Dat zal er bijvoorbeeld ook toe kunnen leiden dat de glamour en de mythe rond het toneel Jongerencentrum "De Molensoos" or ganiseert de komende donderdagen (17 november, 1 december, 15 december en 29 december) theorielessen o.l.v. Auto rijschool v.d. Burg. De lessen beginnen 's avonds om 20.00 uur en duren tot 21.30 uur. De kosten zijn f6,50 per keer. Er worden dia's vertoond en theorie boekjes zijn aanwezig; verder krijgt ie dereen een kopje koffie. Op woensdagavond wordt er tegen woordig in de Molensoos film gedraaid, vanaf ongeveer 20.00 uur. De entree is gratis en iedereen is welkom. Ans Jepkes (rechts) en Jeannette Ba nen leiden de theaterworkshop wordt weggenomen. "De deelnemers hoeven niet bang te zijn dat we iets stom vinden," aldus Ans Jepkes. "Het gaat er maar om dat ze er plezier in hebben." Ans Jepkes en Jeannette Banen stu deerden beiden in 1985 af aan de Aca demie voor Expressie in Utrecht. Sinds die tijd timmeren ze aan de weg in buurthuizen, culturele centra, scholen, etc., uiteenlopend van lesgeven tot re gisseren en het begeleiden van groepen. De theater-workshop vindt plaats op zaterdag 26 november van 12.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.30 uur; op zondag 27 november van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 16.30 uur. De kosten zijn f 50 per persoon. Inschrijving op de workshops bij C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. dlJW In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 10 november 10.00- 11.00 uur: Herh. woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënburg" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief" met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.15 uur: agenda cult. aktiviteiten Vrijdag 11 november 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het donderdagavond- programma. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.00 uur: kerknieuws 21.15 uur: medische diensten Zaterdag 12 november 9.00 - 10.00 uur: "Grijs Gedraaid", gev. progr. met caba ret, Country Western, enz. 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondpro gramma. 15.00 - 17.00 uur: "De Aros-show"-jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogr. 19.00 - 20.30 uur: "Reken Maar", spelprogramma 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum", muziek uit de jaren 1950 t/m 1970 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-Radio", Easy-listening Zondag 13 november 10.00- 11.00 uur: Klassiek 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Pastor B.W. Alkemade 20.30 - 21.30 uur: Herhaling "Hitmuseum" Maandag 14 november 10.00- 11.00 uur: Herh. "Grijs Gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: tel. kontakt m/d politie Dinsdag 15 november 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma. 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: berichten van de Gemeente Woensdag 16 november 10.00- 11.00 uur: Herh. dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit: "Groot Engendaal" 20.30- 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur uur: nieuws en weerbericht k 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: weggelopen huisdieren (AMIVEDI) Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op zondag 13 november is Pinetum Birkhoven het doel van de maandelijk se wandeling van IVN-Eemland. De gidsen zullen de deelnemers gaarne be- groetën om 14.00 uur halverwege de Zandlaan, de zijweg van de weg Soest- Amersfoort, naast "Het Witte Huis". (Er is een bushalte). In deze bijzondere bomentuin wordt natuurlijk geboomd over bomen, in het bijzonder naaldbomen, die op enkele uitzonderingen na hun naalden niet verliezen. Het Pinetum vormt een belangrijk on derdeel van het Parkbos "Birkhoven", dat sinds 1907 eigendom is van de ge meente Amersfoort. Van de eerste aan leg is niet veel bekend. Wel weten we dat het in 1824 werd aangekocht door en rijke koopman als belegging van zijn ongetwijfeld ruime verdiensten als op perkoopman van de Hollandse factorij op het Japanse eiland Desjima. Ver moedelijk liet hij uit Japan boomzaden komen voor de bosaanleg. Vandaar misschien dat er nog van Japanse bosjes wordt gesproken. In 1907 blokkeerde Amersfoort de wens der erfgenamen .om het gebied in percelen te verkopen door het zelf aan te kopen voor f 60.000, verkregen uit de winst van de nieuwe gasfabriek. In de crisisjaren werd als werkverschaffings object de hele aanleg herzien en kwa men o.a. het bosbad en de bosvijver tot stand. Het pinetum, een verzameling naaldbomen van overal ter wereld, werd in 1932 aangelegd en vormt het voornaamste doel van onze wandeling. Informatie: tel. 13519. De Christelijke Oratorium Verenin- ging (COV) uit Baarn heeft onlangs het negentigjarig bestaan gevierd. Dat jubileum wordt op donderdag 17 no vember met een concert in de Nico- laaskerk in Baarn nog eens luister bij gezet. Dan brengt de COV om 20.00 uur een uitvoering van 'Die Jahreszei- ten' van Joseph Haydn ten gehore. In 1898 werd in Baarn 'Halleluja' opge richt. Deze christelijke zangvereniging was destijds een initiatief van de jonge lingenvereniging Boaz. Het koor zou in 1930 de huidige naam gaan voeren. Dat was vijf jaar na het eerste concert voor publiek in de kerk aan De Brink. Inmiddels heeft de COV ook al opge treden in radio- en televisieprogram ma's. Het Baarnse koor, dat veel Soes- ters binnen de gelederen heeft, wordt geleid door dirigent Thijs Kramer. Hij werd in 1973 de zesde dirigent van de COV. Zijn taken werden tijdens een korte onderbreking waargenomen door Jos van Veldhoven. De COV heeft kortgeleden de beschik king gekregen over nieuwe kleding. Die zal tijdens het jubileumconcert worden gedragen. De koorleden vierden afge lopen vrijdag al het achttiende lustrum. Dat gebeurde tijdens een feestavond met een receptie en cabaret. Daarin passeerde de geschiedenis van de COV op een ludieke manier de revue. Op zaterdag 12 november organiseert "De Nieuwe Tijd" in haar praktijkruim te aan de Ereprijsstraat 48 een bijeen komst waar in groepsverband geleide meditaties gedaan zullen worden. Het thema van deze bijeenkomst is: De stilte in jezelf; vanuit die stilte verbondenheid met je medemens en met de gehele kos mos. Er zijn nog enige plaatsen beschikbaar. Aanvang: 10.00 uur (om 9.45 uur gaat de deur open); einde 16.00 uur. Kosten: f 30,- per persoon. Voor koffie en thee wordt gezorgd; wel zelf eigen lun ch meenemen. Stichting "De Nieuwe Tijd" geeft vier maal per jaar een blad uit onder de naam "Tijding". Naast mededelingen met be trekking tot stichtingsaktiviteiten bevat "Tijding" gedichten, teksten en spreuk en. Een abonnement gaat voor 1989 f 12,50 kosten. Wanneer men dit bedrag voor 31 december op postbankrekening nr. 3.33.58.53 overmaakt, o.v.v. 'Tij ding' ontvangt men het blad in de loop van januari. Nadere inlichtingen, tel. 18925. Deze cursus is bestemd voor diegenen die al enige jaren in Nederland verblij ven en zich vooral willen bekwamen in de schriftelijke taalvaardigheid. Het verbeteren van de uitspraak en het voe ren van gesprekken zal ook aan de orde komen. Er wordt van de cursisten verwacht dat ze een middelbare opleiding hebben ge noten in het land van herkomst of in Nederland. Enige kennis van de gram matica is gewenst. Onderdelen van de cursus zijn o.a.: - de spelling en uitspraak van het Ne derlands; - het juiste gebruik van "de" en "het"; - het vervoegen van werkwoorden en het leren van onregelmatige werkwoor den; - het gebruik van voorzetsels; - de volgorde in de woorden van de zin; - het schrijven van brieven. Tijdens de lessen zal antwoord gegeven worden op vragen als: "Moet ik zeggen die huis of dat huis?", "Zeg ik: het boek is van hij, of het is van hem?". De Nederlandse taal is rijk aan uitdruk kingen en gezegden, die de taal "le vend" maken. Deze uitdrukkingen zijn voor een buitenlander niet gemakkelijk te begrijpen. Veel van deze uitdrukkin gen zullen daarom worden besproken. De cursus bestaat uit 20 lessen van 1 uur, voor de prijs van f 80,-. De lessen worden gegeven op maandagavond van 19.00 - 20.30 uur in de Openbare Mavo Soest, Valeriaanstraat. Aanvang 13 no vember a.s. Wilt u weten of deze cursus geschikt voor u is, of wilt u weten of uw kennis van de Nederlandse taal toereikend is om de cursus te volgen? Belt u dan zo snel mogelijk met de docente mevr. M. Verbeek, tel. 24310, of mevr. H. Teu- nissen, tel. 15387. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. A.s. zondag, 13 november, vindt in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagconcert plaats onder auspiciën van de Baarnse Muziekkring. Solisten zijn Jacques Zoon, dwarsfluit, en Bernd Brackman, piano. Zij voeren werken uit van Bach, Mozart, Fauré en Prokowjew. Aanvang: 16.00 uur. Entree: f 7,50. De bekende Soester organist Gert Muts bespeelt op vrijdag 11 november het wereldberoemde Van den Heuvel-or gel in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee. Muts speelt op het 80 sprekende stemmen tellende orgel o.a. werken van Strategier, Andriessen, Langlais, Bach, Widor, Brahms en Ropek. Het concert vindt plaats in de "internationale orgel serie" van het orgelcomité Nieuwe Kerk in Katwijk. Gert Muts (geboren 1942) begon zijn muzikale opleiding op achtjarige leef tijd en kreeg o.a. onderricht van Maar ten Kooy. Op 13-jarige leeftijd was hij al organist van de Emmakerk in Soest- dijk. Aan het Utrechts conservatorium studeerde hij o.a. bij Stoffel van Viegen en Cor Kee. In 1964 behaalde hij cum laude het solistendiploma en werd hij winnaar van het Nationaal Orgel Im provisatie Concours. Muts treedt veel op in eigen land, maar ook in de Bonds republiek. Sinds 1963 is hij cantor-or ganist in Amersfoort. Het concert in Katwijk begint om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang. Na afloop zijn er grammofoon platen te koop. Steenhoffstraat 46 Museum Oud Soest De eerste vorstdagen hebben we afgelo pen week gehad. Voldoende om de bo venlaag van de grond hard te maken. Be vroren waterleidingen zullen er nog niet geweest zijn, maar het was toch een waarschuwing om een en ander af te dekken tegen de vorst. Stro werd en wordt nog veel gebruikt voor het afdekken van aardappelkuilen e.d. en kortgehakt stro werd gebruikt in de stallen voor het vee. Eenvoudige ap paraten, zoals de strohakselmachine werden gebruikt om het stro klein te ma ken. Vele strobalen werden hiervoor ge bruikt. Nu wordt nog veel stro gebruikt voor het afdekken van de bollenvelden en bij waspeen, die dan aan het begin van het nieuwe jaar uit de grond getrokken kan worden. De korenvelden, die het stro leverden zijn hier in de omgeving grotendeels ver dwenen. Ook bij het creatief handwerk wordt stro gebruikt, voor het maken van strofigu ren, die vooral op de Kerstmarktenver krijgbaar zijn. Ook bij het oude hand werk, stro vlechten, wordt stro gebruikt. Een kleine greep uit de toepassingen van stro. In het Museum kunt u ook een greep zien uit o.a. oude gereedschappen en voorwerpen, ook die die, bij het werken met stro gebruikt werden. De in het Oudheidmuseum ingerichte oude schoolklas trok reeds vele bezoek ers. Daarbij kregen de vele oude schooi en klassefoto's de meeste belangstelling. Enthousiast werd op de foto's nagegaan of men er zelf op voorkwam. Was dat het geval dan kwamen de tongen los over de vriendjes en vriendinnetjes die men nog herkende. Even herleefde voor de bezoekers de vroegere schooltijd in de klas bij meester of juffrouw. De oude schoolklas en de klassefoto's zijn nog te bezichtigen tot en met zondag 20 november, zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur in het museum aan de Steenhoffstraat 46. 8/110. Welke vrijwilliger m/v is be reid geestelijk gehandicapte jongen eens per week van en naar paardrijles te begeleiden. 2/101. Speelo-theek in Baarn zoekt vrijwilliger m/v. Taken bestaan voor namelijk uit administratieve werk zaamheden, het uitlenen van speelgoed en spelletjes, het verrichten van kleine reparaties en het opruimen van de ruimte na de openingstijd. 7/108. Vrijwilligster gevraagd bij in stituut voor geestelijk gehandicapten in I^aarn. Betrokkene zal assistentie verle nen op de kindercrèche. Het gaat om het opvangen van de kinderen van de medewerkers. 11/101. Bij de Dierenambulance in Baarn kunnen enkele vrijwilligers m/v direkt aan de slag. Behalve dienst doen bij ongevallen zullen zij tevens mensen met hun huisdier vervoeren naar de die renarts, trimsalon, krematorium en uni versiteitskliniek. Gevonden dieren naar asiel vervoeren enz. Men moet uiter aard van dieren houden en goed met ze kunnen omgaan, bovendien in noodge vallen rustig kunnen handelen. Heeft u belangstelling voor één van bo venstaande vakatures, of voor vrijwilli gerswerk in het algemeen, neemt u dan kontakt op met de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest, Willaert straat 49, tel. tijdens kantooruren 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrij dag 11.00-12.30 uur. De vakaturebank is op woensdag gesloten. Het christelijk gemengd koor Juliana geeft op zaterdag 12 november een concert. Het koor, dat onder leiding staat van dirigent Gerard van Dolden krijgt die avond gezelschap van het Baarnse jongerenkoor Message. De uitvoering in de Julianakerk aan de Julianalaan begint om 20.00 uur. Beide koren brengen een gevarieerd programma, terwijl enkele stukken gezamenlijk worden uitgevoerd. Naast gezangen, psalmbewerkingen en spiri tuals kan het publiek ook opera-aria's verwachten. De organist Arie Bax en pianist Hans Broekman verlenen mu zikale medewerking. Als solisten tre den op Marjan Smit (sopraan), Marga Melerna (alt), Gerard van Dolder (te nor) en Tom Sol (bas). De toegangskaarten kosten 6 gulden en zijn verkrijgbaar bij het VVV-kan- toor aan de Steenhoffstraat en vanaf een half uur voor het concert in de kerkzaak Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 10 november: Vandaag komt om 10.00 uur de laatste groep van peuterspeelzaal De Ukkepuk op bezoekUiteraard is er deze dag ook weer de werkgroep van volwassenen. Zij maken mooie dingen, van 9.30 - 11.30 uur. Het kost f2,50 inklusief kof fie en materialen. Vrijdag 11 november: Van 9.30 - 11.30 uur is er peuter/ou- deraktiviteit. Moeders en (soms) vaders komen met hun kleine uk lekker spelen en met elkaar praten. Kosten: f3,- per kind/ ouderpaar. Zaterdag 12 november: Om 13.30 uur starten we met de ver jaardagfeesten Met zo'n 30 vrienden komen zij langs. Dinsdag 13 november: Van 9.30 - 11.30 uur peuter/ouderak- tiviteit. Na schooltijd: Dierenmiddag voor kinderen die veel van dieren hou den. Verzorging, verhaaltjes en knutse len maken dit tot een leuke middag. Ook staan Marijn en Daniëlle weer klaar voor de sporters. Woensdag 16 november: Om 14.00 uur speelt de theatergroep van de kinderboerderij haar nieuwste produktie: 'Het Computerkind'. Dit gaat over twee broertjes waarvan de een handig en snel is en de ander sloom en onnozel. De slimme weet zijn broer tje weg te werken via de computer. Als er dan op school een danswedstrijd ge houden wordt, gaat hij hard oefenen en is ervan overtuigd dat hij gaat winnen. Maar dan komt uit de computer nie mand minder dan... Na de voorstelling gaan we met de kin deren iets moois maken en houden tot slot een danswedstrijd. De middag kost slechts 1 gulden. Sinterklaasfeest: Op woensdag 30 november komt Sin terklaas met maar liefst 12 zwarte Pie ten langs. En we weten nu al dat er iets bijzonders gaat gebeuren. Er kunnen 150 kinderen meedoen en dan is het echt vol. Donderdag 10 november: Filmhuis: In "The belly of an architect" maken we kennis met een Amerikaanse architect, Stourley Kracklite. Hij belandt in de Italiaanse hoofdstad om er een ten toonstelling in te richten ter ere van de door hem bewonderde 18e eeuwse Franse architect Boullee. Deze man was in zijn tijd zelden aan bouwen toegeko men maar had, ondanks dat hij Rome nimmer bezocht, een fantastische col- lektie ontwerpen nagelaten in neo-klas- sieke, Romeins geïnspireerde stijl. Vooral zijn ontwerp van een monument voor Isaac Newton, een enorme bol rus tend op twee concentrische cylinders, is een belangrijke inspiratiebron voor la tere architecten geweest. Kracklite's verblijf in Rome wordt een grote ramp. Gedurende de negen maanden die de voorbereiding van de expositie vergt, verwaarloost hij zijn vrouw Louisa en ziet hoe de organisato ren zich het projekt financieel en inhou delijk toeëigenen. Kracklite krijgt aller lei buikklachten en verdenkt dat zijn vrouw hem vergiftigt. Louisa is in ver wachting van hun eerste kind. Tijdens de openingsplechtigheid van de tentoonstelling krijgt Louisa haar eerste weeën en werpt Kracklite zich uit het raam. Hij houdt een biljet van 1 pond in zijn hand, waarop Isaac Newton staat afgebeeld... Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Zondag 13 november: Het volgende open atelier portret- en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 13 november, van 12.00 tot 14.30 uur. Als modellen komen deze keer Wilbert en Sander, die enkele partijen tafeltennis zullen spelen. De bezoekers krijgen gelegenheid hen van alle kanten zowel in aktie als in hun pauze, in een rustige houding te tekenen. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van tevoren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meege bracht worden. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelne mers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, tel. 19085. Vrijdag 11 november: Jazzclub Artishock A.s. vrijdag is er weer een Jazzclub avond in het Artishockgebouw. Deze keer een nieuwe formatie onder leiding van Peter Badenbroek Quartet. Daar naast zijn te zien en te horen: Perron 5B en Cesar Stormvogel plus. Opnieuwe een swingende avond dus, die duidelijk in een behoefte voorziet voor jongeren, maar ook ouderen, die de nieuwe generatie jazz-liefhebbers en -muzikanten kunnen aanhoren. Aanvang: 21.30 uur. Toegang: gratis voor leden en introdu- cees. Zondag 13 november: Boudewijn Paans in Artishock Op zondagmiddag 13 november begint het literaire seizoen in Artishock. Na succesvolle middagen met Bob den Uyl en Simon Vinkenoog eerder dit jaar, zal deze keer de beurt zijn aan onze plaats genoot Boudewijn Paans. Paans is bekend van zijn stukken 'Man en...' in het Vervolg van de Volkskrant. De beste van zijn bijgedragen zijn on langs gebundeld in het boek 'Man en paard Voorts is hij hoofdredacteur van de VPRO-gids. Hij steekt niet on- der stoelen of banken dat hij gehandi capt is, hij is spastisch. Hij is ook te gast geweest in het programma van Adriaan van Dis. Aanvang: 15.00 uur. Entree: f 15,-; leden f4,-.

Soester Courant | 1988 | | pagina 10