Actie tegen training volleybalselectie WOENSDAG 9 NOVEMRFR 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 ESS Brouwer en D VS voelen zich gepasseerd in Beukendal Goede tijden voor Pijnenburgers ATLETIEK AGAVS weer op het goede spoor VOLLEYBAL Promotie ver weg voor Red Stars BASKETBAL NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: Zwemdiploma's Stam-SoVoCo wint in bekerduel FIETSCROSS Seizoen zit er op voor fietscrossers VOLLEYBAL BADMINTON Badso wint moeizaam SCRABBLE Hoge scores voor Dieuwke Vastenburg en Truus van der Veer Heren Smeeing/BDC blijven aan kop HANDBAL Computer beveiligingen Voorronde bridgetoernooi voor niet-rokers Soester Bowling Bond GYMNASTIEK De Springbokken Bridgeclub Eemland Shot 1 op jacht naar derde plaats TAFELTENNIS Eindelijk winst voor BADMINTON Goede start schakers SCHAATSEN Clubrecords Eemland - wz 1 De zaalvoetbalverenigingen ESS Brouwer en DVS Knollentuin hebben geprotesteerd tegen de trainingen van het nationale damesvolleybalteam in sporthal Beukendal. De selectie van bondscoach Pang oefende vorige week voor het eerst in Soest en zag de zaalvoetballers met spandoeken de tribunes bestijgen. "SoVoCo heeft vier uur per week zo maar zonder meer weggegeven, terwijl wij anderhalfjaar geleden met voorzit ter Lijkedijk overleg hebben gepleegd voor één uurtje per week. Dat kon toen niet. De bezetting met volleybal is mini maal. SoVoCo heeft nu minder teams dan vorig jaar. Ze hebben al twee don derdagavonden teruggegeven," aldus een zeer boze Ed Brouwer. "Het is hele maal met geen pen te beschrijven dat de sportstichting dit goedkeurt en we zul len tot het eind van het seizoen met al lerlei acties doorgaan. Dit is niet op z'n plaats als andere verenigingen geen ruimte hebben." Banninghal ESS Brouwer en DVS Knollentuin zijn genoodzaakt hun thuiswedstrijden bui ten Soest te spelen. De clubs moesten altijd uitwijken naar Den Dolder of Zeist. Dit seizoen kregen ze voor het eerst op de vrijdagavond de beschik king over twee uur in de Banninghal in Soesterberg. "Maar dat is je basis niet. Dat is Beukendal," zegt Van Laar van DVS. "Waarom kan het nationale team niet naar Soesterberg en wij naar Soest. Als wij hier één, twee uurtjes per week kunnen voetballen, zijn we tevreden," oppert Brouwer. "Het maakt niet uit op welke avond of hoe laat. Bij de zaal- ruimteverdeling zouden competitie wedstrijden voorrang krijgen, maar schijnbaar gaan anderen toch voor." Veeleisend zijn de zaalvoetballers niet. Boos zijn ze wel, met name op voorzit ter Jan Lijkedijk van Stam-SoVoCo. Brouwer: "Lijkedijk praat over demo cratie, maar is een egotripper. Hij is al leen met zichzelf bezig. Hierover is nooit contact met ons opgenomen. We hebben leden van SoVoCo gesproken en die zijn er ook niet blij mee, omdat ze op andere tijden moeten trainen." Uit de teksten op de meegebrachte span doeken bleken vorige week wel de ge voelens van de demonstranten ten aan zien van Lijkedijk: 'Wat een gezeik met die Lijkedijk' en 'Wat ons betreft mag Lijkedijk wel aan de dijk'. De zaalvoetballers, die met de basket ballers en de handballers al in een brief aan het gemeentebestuur hun ongenoe gen uitten, denken niet dat ze dit jaar nog iets kunnen veranderen aan de se lectietrainingen van de volleybalsters. "Voor dit seizoen hadden we om twee uur per week in Beukendal gevraagd. Dat doen we al zeven jaar, maar het kan niet," klinkt uit de monden van de voet ballers die zich in sporthal Beukendal gepasseerd voelen. Vorige week dinsdag mochten ze ook de zaal niet in toen de eerste training van Pang in sporthal Beukendal plaats vond. De voetballers beklommen ver volgens de tribunes om hun spandoe ken te ontvouwen. 'Door een vreemde eend in de bijt, zijn de Soesters hun zaalruimte kwijt', Beukendal voor zaal voetbal, iedere dinsdag tranendal' en 'Nederlands volleybal, houdt zaalvoet bal uit deze hal'. 'Buiten op veld' De actie van de zaalvoetballers werd Op en rondom de Amsterdamse kuns- tstofbaan Ookmeer werd een wedstrijd gelopen over een afstand van bijna 10 kilometer. In het deelnemersveld van ruim 200 atleten werd Jaap van den Berg 18e. Na zijn successen in de triathlonwereld van 1986 trad hij hier voor het eerst weer uit de anonimiteit. Jaap had in deze wedstrijd slechts 33.48 min. nodig. Voor een verrassing zorgde Peter Jansen, een kersverse Pijenburger, die nu al 34.18 min. boekte. Ook Bert van Velzep metj 36.18 min. en Frits v.d. Pol met 36.50 min. boekten goede tijden. Bij de dames waren de resultaten niet minder goed. Henny Pot was hier de sterkste met 36.14 min. op de voet gevolgd door Adri van der Zon met 36.56 min. Diny van den Berg bracht het tot 41.33 min. Bij de junioren liep Guido Versteeg 40.10 min. Afgelopen zaterdag heeft het eerste herenteam van AGAVS de lijn weer opgepakt die men gewend is van deze ploeg. Zaterdag werd GeminiPaloma 1 uit Hilversum met 3-0 opzij gezet. Hoewel de uitslag doet vermoeden, dat het een simpele wedstrijd is geweest, is de werkelijkheid anders. Met het beken de 5-1 systeem, waarin de heren spelen, werd aanvankelijk via een 6-3 stand een 9-5 voorsprong genomen. GeminfPaloma 1, beschikkende over een gedegen verdediging, wenste absol uut niet te kapituleren en kroop langz aam naderbij tot 11-10. Op deze stand werd de wat kleinere Peter Spanjers aan het net gewisseld voor Ron Goethals. Met de op deze wijze ingebouwde slagk racht werd de set met 15-10 gewonnen. Via 5-0 en 7-4 wist AGAVS ook de twe ede setr vrij gemakkelijk met 15-7 te winnen. Nadat in de derde set aanvankelijk een 4-1 voorsprong was opgebouwd, waren de gedachten van sommigen blijkbaar reeds in de kantine. Ongeconcentreerd spel in deze fase bracht een 7-8 achterst and op het scorebord. Doch mede dan kzij intelligent spel van Ad van Brummelen en diverse schitterende sn oeiharde smashes van Emile Voest door het midden, kon ook deze laatste set met 15-13 in handen van AGAVS blijven. De dames wisten afgelopen zaterdag ge en punt aan hun totaal toe te voegen. Doch de setstanden 11-15, 12-15, 15- 11 en 15-17 tegen SVH2 laten duidelijk zien dat er meer in had gezeten. Enige pech op beslissende momenten had een duidelijke uitwerking op het verloop van de wedstrijd. Na de eliminatie in de eerste beker ronde zijn de heren van Red Stars nu nagenoeg ook uitgeschakeld voor een promotieplaats. Die trieste balans moet al na zeven wedstrijden in de re guliere competitie worden opge maakt. Koploper Waddinxveen Flyers bracht de Soesters een 88-53 neder laag toe. Dat was al de vierde keer dat Red Stars met lege handen uit een duel stapte. Een reële kans op promotie hebben de basketballers dit seizoen niet meer, ten zij de concurrentie punten gaat verspe len en Red Stars alleen nog wint. Dat laatste is gezien het vertoonde spel van de afgelopen weken niet annnemelijk. Coach Rinus Valk startte met drie klei ne spelers in de hoop het tempo hoog te kunnen houden tegen de smalle selectie van Waddinxveen Flyers. Het waren echter de gasten die het initiatief namen (11-21), waarna Red Stars de stand nog een keer recht kon trekken. Na de veer tiende minuut werd de ploeg wegge speeld door het vorig seizoen uit de eer ste klasse gedegradeerde en inmiddels nog ongeslagen Waddinxveen. Bij de basketwisseling was het al 32-44, zeven minuten later 34-63. Waddinxveen liet vervolgens de teugels iets vieren en kende ook een periode, waarin weinig werd gescoord. Red Stars verzuimde de achterstand te verkleinen en moest bij 53-88 het hoofd diep buigen. Beter verging het de dames die de derde overwinning in de wacht sleepten. Te gen Elementum uit Maassluis gebeurde dat op een geleidelijke manier. In de eerste helft werd al vrij snel een voor sprong opgebouwd, die in het tweede deel werd vergroot tot 71-43. Na vijf overwinningen had heren 5 een minder goede dag tegen Crackerjacks. De Amersfoorters brachten Red Stars in sporthal Beukendal de eerste neder laag van dit seizoen toe. Die werd met 56-67 in cijfers uitgedrukt. Jeugd De jongens junioren deden goede za ken door het gelijkwaardig geachte Lei den met 96-77 te verslaan. Red Stars liet in de verdediging nog veel steken vallen tegen de gasten die met name voor de rust weinig doel misten. Toch had de ploeg van Hans de Bruin meer inhoud en het Leidens verzet werd on der meer door veel breaks gebroken. Het eerste welpenteam heeft nog steeds geen schade opgelopen. De ploeg be haalt de ene na de andere monsterover- winning en bleef ook in Huizen fier overeind. De jongens en meisjes, die in Yvonne Hurenkamp en Carolien Hil- horst een gouden duo op de bank heeft, gunden Quick Runners geen ruimte: 84-8. Quick Runners moest bij de ka- detten ook al buigen tegen de jongens van Red Stars. Dit Red Stars-team boekte met 105-34 de grootste zege. Uitslagen: Heren 1 - Waddinxveen Flyers 53-88, heren 4 - Blue Arrows 71-95, heren 5 - Crackerjacks 56-67, heren 7 - Dunc- kers 33-40, dames 1 - Elementum 73- 43. JA1 - Leiden 96-77, JB1 - Quick Run ners 105-34, JC1 - Leerdam 87-34, MA1 - Blue Drakes 60-37, MB1 - BZ'72 45-30, MCI - Dunckers 23-44. Welpen 1 - Quick Runners 84-8, wel pen 3 - New Stars 74-25. De zaalvoetballers uitten hun onge noegen middels teksten op spandoeken. Foto: Goos van der Wilt. door de volleybalsters niet gewaar deerd. Een oranje-dame stelde voor de demonstranten weg te sturen, omdat volleybal toch voor de zaal had betaald. Een speelster van het eerste damesteam van Stam-SoVoCo liet aan iedereen horen dat voetbal buiten op het veld moet worden gespeeld. ESS Brouwer, dat 60 leden telt, en DVS (17 spelende leden) vertrokken weer na vijf minuten. Niet alle leden konden naar sporthal Beukendal komen. Zij moesten elders voetballen. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 In het zwembad De Turf slaagden 22 kinderen voor het zwemdiploma A. Het zwemdiploma B kregen 16 kinde ren uitgereikt. Diploma A: Vincent Bikker, Lars van den Broek, Roy van den Broek,, Wou ter Broes, Mariska E. Dorresteyn, Ike van Drie, Edwin de Groot, Ruben Ha- ringsma, Bram Houben, Tom Kramer, Shudeska Lacroes, Richard van Leeu wen, Vincent Leeuwenkamp, Lieke Nupoort, Lesley Posthuma, Peter van 't Riet, Jan Steenbrink, Arjan van Stra ten, Merel van de Vlekkert, Maarten Voet, Sandra Vos, Wesley Brons. Diploma B: Thijs de Boer, Suzanne van den Broek, Marco Hagénaar, Ramona Hagenaar, Anton Hagens, Mark Ha- ringsma, Louella Lacroes, Stephan de Leede, Maaike v.d. Meulen, Paula Meesters, Victor Meesters, Angelique Rademaker, Suzanne Poortvliet, Vin cent Schakker, Angela Valkenet, San- der Visser. Dit weekeinde werden de landelijke bekerwedstrijden gespeeld voor alle landelijk spelende teams. Het eerste team van Stam-SoVoCo nam daar ook aan deel. Tegenstander in de eerste ronde was Sparta uit het Gelderse Zei- hem. Met 3-0 werd deze derde divisie ploeg verslagen. Ook de jeugdteams van de Soester Volleybalvereniging namen deel aan de eerste ronde van de bekerwedstrijden voor jeugdteams. De teams wisten zich niet te plaatsen voor de finaleronde. De dames van Stam-SoVoCo hadden de zege nodig. Het team, eerst geplaagd door veel zieke speelsters, en daardoor nogal wat van het zelfvertrouwen kwijt geraakt, presteerde in de laatste wed strijden duidelijk beneden haar kun nen. De wedstrijd tegen de derde divisie ploeg Sparta kwam juist op tijd om aan dat zelfvertrouwen wat te doen. Naast de basisspeelsters Lotte Paans, Irene Koelewijn en Judith Lazonder traden op de buitenposities aan Angela Man- ders en Agnes Hoekstra terwijl Jenneke van der Wal de haar vorig jaar zo ver trouwde middenpositie weer innam. Hoewel aanvankelijk wat onwennig speelde dit team de tegenstander vrij e_qnvo,qd,ig,met 15.-4 varj het veld. In tyyeecle set 'móchten Koelewijn en La- zonder naar de bank om plaats te ma ken voor Marja de Wildt en Ciska Abraham. Hoewel bij de stand 11-0 in het voordeel van Stam-SoVoCo de thuisploeg terugkwam tot 11-6 bleef het team goed werken en won uiteinde lijk met 15-7. In de derde set moest be wezen worden dat het team de concen tratie ook bij verminderde tegenstand kon vasthouden. En dat lukte. Met de sprekende cijfers 15-0 werd Sparta ver slagen. Daarmee bereikte Stam-SoVo- Co de tweede ronde van het Nationale Bekertoernooi 1988-89. Op 3 decem ber wordt de tweede ronde gespeeld. Jeugd Een aantal jeugdteams van Stam-So- VoCo nam deel aan de natioanele Open CLub kampioenschappen, dat wil zeggen de voorrondes. De A-selec tie meisjes moest naar het Gelderse Het zit er op: de fietscrossers kunnen zich gaan voorbereiden op het volgen de seizoen. Afgelopen weekend wer den de laatste ritten verreden op de slotwedstrijd voor de regiocup, waar bij alle rijders het laatste onderdeel van de grote beker in bezit kregen. Als herinnering wel te verstaan, want de prijzen van de beste rijders worden pas uitgereikt bij het slotfeest in Amster dam. Alle punten van de het hele sei zoen verreden wedstrijden worden op geteld en vele Kings Road Riders zullen dan worden gehuldigd. Hilversum leverde een finale op voor de nieuwe Kings Road Rider Sander Bruinsma, die nu voor de tweede keer als recreant meedeed. Hij werd vijfde. Ronald Laurens werd in diezelfde fina le drie. Behalve Dennis Krol, die het onderspit dolf in de finale, reed alleen expert Robin van de Wolk nog een fina le. Hij passeerde de eindstreep als vijf de. In de juniorenklasse was er alleen voor Toine Marsé een zesde plaats en voor Dennis Krol een eerste plaats in de fina le weggelegd. De anderen reden alleen manches. Girl Monique de Schiffart, kan in haar laatste jaar stijl niet ontzegd worden. Het ontbreekt eigenlijk alleen aan de koorts waarmee anderen in de sport wereldrecords breken. Zij wist zich op een zesde plaats te handhaven. Jessica van der Wolk bereikt de finale, waarin zij als zesde over de finisch gleed. Expert Robin van der Wolk leverde in zijn eigen klasse geen opmerkelijke prestaties. Erwin Marsé deed dat wel door zelfs een keer eerste te worden in de manches. Als cruiser deed hij het aanmerkelijk minder. Orjan en Sancho reden als cruiser in dezelfde slecht be zette race. Sancho won deze meestal terwijl Orjan steeds als derde eindigde. In de expoertklasse leverden beiden wisselende prestaties in de midden moot. Cruiser Vedo van Dijk vormde elke keer de achterhoede in zijn race. Vorden en trof het niet wat tte tegen stand betrof. De finalist van vorig jaar was een van de tegenstanders en aangezien slechts de nummer één uit de poule verder mocht bekeren, Stam-SoVoCo werd tweede, is het team uitgeschakeld voor de eind ronde. Ook de C-seléctie die in Bad hoevedorp moest aantreden wist geen finaleplaats te bemachtigen. Hoewel steeds goed werd gepresteerd wisten de meisjes net de laaste punten niet te sco ren. Ook hier geen plaats in de eindron de. Volleybal deze week Morgenavond is weer volop volleybal te zien in sporthal Beukendal. De be langstelling gaat vooral uit naar de wed strijd van Stam-SoVoCo 5 dat speelt te gen de dames van Gemini uit Hilver sum, aanvang 19.00 uur. Zaterdag is sporthal De Bunt het strijdtoneel. Het tweede damesteam van de Soester Vol leybal Combinatie speelt tegen koplo per Flamingo's uit Gennep, aanvang 14.30 uur. En dan om 17.00 uur het eerste damesteam van Stam-SoVoCo. Haarlemse de ere-divi-1 sie, een klasse waar dé 'Söester dames zo graag naar toe willen. Als de opgaande lijn, die tegen Sparta te zien was,' wordt voortgezet dan zittèn er zeker winst kansen in voor de thuisclub. Èij winst heeft Stam-SoVoCo de promotiekan sen nog geheel in eigen hand. Bij verlies is die kans op promotie vrijwel verke ken. Badso heeft in eigen huis ABCA met 5-3 verslagen. De overwinning kwam moeizaam tot stand. Na de single partijen was de strijd nog in evenwicht (2-2), maar het heren- en da- mesdubbel werd in winst omgezet. Toen ook het eerste gemengd dubbel werd ge wonnen kon de zege Badso niet meer ontgaan. Overige uitslagen: Badso 2 - Iduna 4-4, Badso 3 - BVO 6-2, Badso 4 - Irene 7-1 Badso 5 - Breukelen 6-2, Badso 6 - SH'714-4, Badso 7 - AMEV1-7, Badso 8 - Maarn 7-1, Badso 10 - Aren^ 5-3. Donderdagavond sloeg Dieuwke Vas tenburg onverbiddelijk toe, nadat zij uit de krant had vernomen, dat Willemien Witkamp een aanval op haar kopposti- tie met sukses zag bekroond. In twee partijen, wist zij een totaal van ruim 1200 punten bijeen te garen, waarmee zij ieder nog even duidelijk liet zien geen concurrentie te dulden. Verras send was de score van de in de B-poule uitkomende Truus van der Veer. Zij wist in haar competitieronde liefst 543 punten te vergaren, terwijl zij de grens van 500 in de ronde voor de prijs van de week ook ruimschoots overschreed. Na al dit gejubel bleek des te meer, dat de rest van de aanwezigen een niet zo beste avond had. Niemand wist de 500-pun- ten barrière te nemen. De coup van Dieuwke kwam dus extra hard aanDe uitslagen van de vijfde ronde: A-poule: T. Danvers - W. Witkamp 367-376 D. Vastenburg - R. de Groot 626-459 J. Danvers - J. v. Zijtveld 425-440 R. Rabelink - A. Tak 458-491 H. Danvers - J. Leijendekker 325-397 D. Vastenburg - H. Danvers 642-392 B-poule: T. v.d. Veer - A. Janssen (A)543-396 P. Olyslager - D. Koblens 412-298 Mw. v.d. Werff - Mw. Gerth 373-270 Mw. Verhoef - E. Verrips 284-271 M. Leijendekker - W. Klute 397-404 De prijs van de week was deze keer voor Elly Verrips, die in de tweede ronde het dichtst bij het getal 250 uit wist te ko men. Donderdag om 19.30 uur is er weer scrabble in Dienstencentrum Honsber- gen. De deelname kost f 2,50 per per soon. V In de traditioneel stevige confrontatie met het Utrechtse HMS/Achilles in sporthal Zuilen lukte het Smeeing/ BDC een 13-14 overwinning te beha- len.Smeeing/BDC dankte die overwin ning voornamelijk aan het geweldig op dreef zijnde keepersduo Edwin Zoete lief en Mare Vermaak. Beide tegenstanders kennen eikaars pa tronen en weten welke spelers extra aan dacht vragen. Niet in het minst door de beide coaches. Zit bij Smeeing/BDC oud-speler Ries Smeeing op de bank: HMS/Achilles heeft, sinds kort oud- Smeeing/BDC trainer Harrie Schrik in dienst. Het wekte dan ook geen verwon dering dat juist de onbekende of minder gevaarlijk geachte spelers in het begin van de wedstrijd voor de doelpunten zorgden. Andre van de Hoef en Jan Bunt werkten voor de Soesters een aan vankelijke 2-0 achterstand weg, waarna Arjan Roest na twintig minuten speeltijd een 3-5 voor sprong wist op te bouwen. Verdedigend zorgde goalie Mare Vermaak ervoor dat talloze aanvalsacties van HMS/Achilles gesmoord werden. Desondanks kon ook hij niet verhinderen dat de rust met een 6-6 stand werd afgesloten. De tweede periode leek desastreus voor Smeeing/ BDC te gaan verlopen. Vijf minuten speeltijd waren voldoende voor de Utrechters om een 9-6 voorsprong te nemen. Smeeing/BDC-keeper Edwin Zoetelief gaf het startschot voor de in haalrace en de achterstand werd omge bogen in een 10-13 voorsprong. Aan voerder Aijan Roest maakte enkele ke ren vanaf de stip koelbloedig het karwei af. Met de moed der wanhoop trachtte HMS/Achilles het tij nog te keren..Ver der dan 13-14 reikte men niet, daarvoor ontbrak de tijd en was daar de klasse van Zoetelief. Bekerwedstrijd De heren van Smeeing/BDC komen vanavond alweer in actie. In Sporthal Beukendal te Soest spelen de heren hun derde wedstrijd in de bekercompetitie. Na Niloc en Ahc—31 uit Amsterdam ontmoeten zij om 20.15 uur eerste divi sionist OSC. Dames Ook in hun derde wedstrijd liepen de Smeeing/'BDC-dames op tegen een grote nederlaag. Het Utrechtse HMS/ Achilles zorgde ervoor dat voor de da- mes van Smeeing/BDC de negatieve doelpuntenscore verder werd opge voerd. Negentien keer werd de Soester verdediging doorboord. Zesmaal kon slechts tegenwicht worden geboden aan de Utrechtse scoringsdrift. Bij de rust was al een onoverkomelijke 8-2 achter stand opgelopen. Smeeing/BDC ont breekt het duidelijk aan schotkracht. Ook in deze wedstrijd was de 19-6 eind stand dik verdiend voor de Domstede- lingen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-125 77 Op zaterdag 26 november a.s. wordt in het dienstencentrum van "De Vijver hof, Klarinet 39, een voorronde ge spééld van het 19e landelijke Interpo- lis-bridgetoernooi. Het toernooi staat open voor alle bridgers, zonder onder scheid te maken in speelsterktë. Overal in het land worden voorronden georganiseerd. In deze ronde kan men zich plaatsen voor de 8e finale. In de re gio zijn veel bridgers aktief, maar een Interpolis-voorronde voor niet-rokers is er dit jaar voor het eerst. De wedstrijdleiding is in handen van mevrouw Lidy van Vilsteren en de heer Rob Westland. De aanvangstijd is ge steld op 13.30 uur. Paren die mee willen doen kunnen zich telefonisch aanmelden bij Lidy van ViL steren, tel. 16688. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,- per paar en moet in de zaal worden vol daan. De inschrijving sluit bij het bereiken van 60 paren. Ook "thuisbridgers" mogen aan deze voorronden deelnemen. Zij hoeven geen lid te zijn van de Ned. Bridge Bond. Behalve de competitie is het ook een persoonlijke strijd om op het bord van de top vijf bowlers te komen. Bij de heren moet daar minimaal een 200 ga me voor neergezet worden. Dit lukte S. Lezer maandagavond met 203. Bij de jeugd verbeterde Charo Splinter van de Dotjes haar persoonlijk record door in een game vier spares en een stri ke te maken. Zij kwam daarmee als het hoogste meisje op 135. De hoogste jon gens waren P. Brehler en C. v. Gulik met 138. Uitslagen maandag: Silver Star 1 - Baanbrekers 4-1. Pin Down - Onbe kend 5-0. Nieuwinleague - Flushing Meadow 5-0. Turtles - Heineken 1-4. De Arrows - Toetanchamon 0-5. De Oude Enghe - Bullseye 5-0. Uitslagen dinsdag: C-drie - Bonds spaarbank 0-5. G-team - Madame X 0-5. Kings Palace - Bodrum 3-2. Dex- crest - 't Juk 1-4. Trio Bleeker - HAM 2-3. Happy Hoekers - Bunk 1-4. V.C.S. - Silver Star II 4-1. Strajk - Antons groente-fruit 5-0. Zaterdag j.1. hebben de Springbokken meisjes het wedstrijdseizoen geopend, door deel te nemen aan de C2 voor-wed strijd in de Oudenrijnhal te Vleuten. De Springbokken hadden de pech, dat door ziekte van de trainster de voorber- eidigen niet optimaal konden zijn. Er moest dus extra hard aan getrokken wo rden. In de catagorie jeugdturnsters behaalde Natasja Sprengers een 15e pla ats met 27.40 pnt. Bij de tursters junio ren plaatste Wendy de Haan zich als 28e met 27.35 pnt. Voor beiden was de concurentie te sterk om in de finale te komen. Corina Fonteijn en Elsa Slinger land respectievelijk 9e en 12e lukte het wel om op zaterdag 17 december in Utrecht de vereniging te mogen verteg enwoordigen. De eerste serie van 6 wedstrijden voor het seizoen 1988/89 zijn weer ge speeld. Onderstaande paren hebben zich respectievelijk als 1, 2 en 3 ge plaatst. De spelers van de B, C en D klasse promoveren hierdoor automa tisch. A-lijn: 1. Mevr. Becker - Hr. Blok. 2. H.H. v.d. Kant - Dorrestijn. 3. Fam. Groen. B-lijn: 1. Ds. Swaalf-Ligtenberg. 2. Fam. Tourné. 3. Ds. Grob - Groart. C-lijn: 1. Mevr. Felix - Hr. Esendam. 2. Fam. Burghoorn. 3. Ds. Winkel - van Kessel. D-lijn: 1. Mevr. Quist - Hr. Valken. 2. Ds. Kroezen - Hr. Kraamer. 3. Mevr. van Dijk - Hr. Vrouwes. Shot 1 speelde afgelopen zaterdag de belangrijke wedstrijd tegen het eerste team van NMB/VDO. Shot 1 staat momenteel op de vierde plaats in de 2e divisie van de landelijke competitie. Dit is een tamelijk gevaarlijke plaats,omdat de 2 zwakste nummers vier uit de tweede divisie promotie-degradatie wedstrijden moet spelen. Het was dus van groot belang dat Shot zoveel mogelijk punten haalde. Geen makkelijk opgave, want de vorige keer werd er voor eigen publiek nog gelijk gespeeld. Shot ging zaterdag zeer goed van start door een 0-5 voorsprong te nemen. Kwam Shot twee weken geleden tegen Pokerface vanuit geslagen Shot 3 verloor de altijd spannende wedstrijd tegen Buna 1 met 4-6. Marcel Jansen speelde een sterke wedstrijd en won twee partijen. Het dubbel werd verloren, zodat de overwinning van teamgenoten Schuiling en Van Velzen (beiden 1 maal) niet voldoende waren voor een gelijkspel. Overige uitslagen senioren: Goodluck 3-Shot 4: 6-4; Vitus 2-Shot 5: 6-4;Shot 8-Metac 2: 5-5; Goodluck-Shot 11: 5-5: Shot 13- Goodluck 9: 6-4 positie (6-0 achter) nog sterk terug, nu was het omgekeerae het geval. Gerhard Bush zorgde voor twee verliespunten, Berend Jonker en Hans den Blanken verloren beide ook nog een keer. De eindstand, 4-6 voor Shot, was op zich een goede prestatie Toch waren de Shotters achteraf niet tevreden, omdat ze nog steeds drie punten achter staan op NMB/VDO. Aangezien Shot de moeilijkste wedstrijden achter dé rug heeft, moet het mogelijk zijn om deze achterstand de komende weken in te lopen. Shot 2 kwam deze week uit tegen het Limburgse Bartok. De wedstrijd, die op het terrein van Bartok nog resulteerde in een gelijkspel, eindigde deze week in een 4-6 nederlaag voor Shot. Eugene Staffhorst begon goed door zijn eerste enkelspel te winnen. De 5 daarop volgende wedstrijden waren alle voor Bartok. (1-5) De 7e wedstrijd leek aanvankelijk een makkelijke overwinning te worden voor Arjen Hoogeveen van Shot. De eerste game won hij, door zeer aktief te spelen, 18-21. De derde game begon zijn tegenstander wat slimmer en haalde de snelheid uit de wedstrijd. Hoogeveen werd gedwongen lange rallies te spelen, wat zaterdag bepaald niet zijn sterkste punt was. Hij verloor de tweede game met 18-21. De derde game begon hij meer druk uit te oefenen, wat aanvankelijk geen effect had. Bij de wissel was het nog 10-7 voor zijn opponent. Hoogeveen kwam toch nog op een 18-17 voorsprong en maakte de wedstrijd af met 21-17. Shot verloor uiteindelijk met 6-4. Teamcaptain Henk van Woerkom tekende na de wedstrijd tegen het bezoekende KB VA uit Amersfoort blij lachend het wedstrijdformulier,waar Selby met 6*2 als winnaar op vermeld werd. De wedstrijd begon voor Selby met een plezierige verrassing. Sporthuis Eb Kareisen verstrekte het team gratis een racket,dat met een nieuw type vibrerende bespanning was uitgevoerd. In een bijbehorend nieuw shirt gestoken Marcel Plas liet zien, dat hij er goed mee overweg kon. Met 15-7 en 15-10 versloeg hij zijn tegenstander gedecideerd. Henk van Woerkom verloor zijn eerste game met 6-15, maar ontdekte alras, dat hij zijn tegenspeler met aanvallend spel flinke prolemen bezorgde. Met deze ontdekking en zijn karakter waardig pakte hij de volgende twee games. Een sterk geconcentreerd spelende Gerdie van Kooten was met 11-7 en 11-5 de overwinnaar en Janet Westerveld, dit seizoen debuterend in Selby's hoogste team, staat op punt definitief door te breken. Het bijslijpen van haar techniek zal in de toekomst zeker de winst opleveren, die zij nu na 1 gewonnen en 2 verloren games aan haar opponente moest laten. De Soester heren zetten het KBVA-dubbel zodanig onder druk, dat zij verdiend zegevierden. Het damesdubbelspel was het tweede en laatste verliespunt voor Selby, waarna de Soester badmintonners de winst tot 6-2 vergrootten via twee keer winst in het gemengddubbelspel. Glijbaan Ook tijdens de wedstrijden van afgelopen zaterdag werd weer door vriend en vijand geklaagd over de slechte staat van de vloer van dé sportzaal in C-drie.Behalve dat een stuk Foto: Goos van der Wilt. Gerdie van Kooten won met 11-7 en 11-5. sportplezier wordt vergald door de gladde vloer blijven blessures niet uit. Ria Ooms van het bezoekende BVO 5 uit Leusden weet hiervan mee te praten. Zaterdagmiddag moest zij zich met een pijnlijke spierblessure na een uitglijder onder doktersbehandeling stellen. UITSLAGEN SENIOREN: Selby 1 - KBVA 5 6-2. Selby 4 - OSM 4 5-3. Selby 5 - Culemborg 16 8-0. Selby 6 - BVO 5 5-3. JUNIOREN Putten 2 - Selby 13-5. Selby 4 - Badso 64-4. JEUGD Het eerste jeugdteam van Shot versloeg afgelopen zaterdag in Gaanderen het plaatselijke Pelgrim 1 met 3-7. Robbie Houtgast en Martin Fransen wonnen beide 3 wedstrijden, terwijl Martijn van Beek het met 1 overwinning moest doen. Shot 2 ging vrolijk verder op weg naar het kampioenschap. Het team versloeg voor eigen publiek Lentemorgen met 8-2. De overwinning kwam tot stand door winst van Paul Roest, Patrick Dam (beide 3 maal), Pieter Salentijn en het dubbel (beide 1). Overige uitslagen jeugd: Buna 1-Shot 3 5-5; ATC 3-Shot 6:6-4; Shot 5-Bijmaat 7: 4-6. Paul van der Hammen heeft het vertrou wen, dat zijn medespelers in hem heb ben gesteld, niet beschaamd. Na een gr ondige voorbereiding toverde hij met enkele diepte-varianten zoveel spoken in de vijandelijke stellingen, dat deze kr akend en knakkend van het bord rolden. Met deze overwinning openden de rese rves het nieuwe seizoen met een 4-4 geli jkspel tegen Huizen-2. Het eerste achttal is er in geslaagd de uitwedstrijd tegen Oud Zuylen-2 met 4,5-3,5 te winnen. Dit is vooral te danken aan Jan de Gier, die zijn afgebroken partij met fraaie combinaties in zijn voordeel heeft beëindigd. Vrijdagavond moesten het A- en D jeugdviertal de eerste wedstrijd binnen de SGS spelen. De D-jeugd, leeftijd tot 12 jaar, moest deze eerste wedstrijd in en tegen Amersfoort schaken. Bas de Re cht, Hardjono Kaligis en Giles van der Zant wisten elk een punt voor Soest te scoren. Bart in 't Hout moest aan het ee rste bord het punt in Amersfoort laten. Eeen goede wedstrijd, die dus in een 3-1 overwinning voor Soest resulteerde. Ook het A-jeugdviertal ondervond de eerste wedstrijd weinig tegenstand van het A-team uit Culemborg. Eric de Haan, Lars Bouma, Christian Vonk en Jan Nieuwelint maakten de 4-0 overwi nning van Soest waar. Vorige week won het Soester B-viertal al met 3-1 van de B-jeugd uit Leusden. Onder ideale weersomstandigheden werden de afgelopen week prachtige tij den gereden. Door. het rustige weer en de goede kwaliteit van het ijs sneuvelden er zeer veel records. Tevens werden door Martin Baltus 2 clubrecords ver broken op de 500 en 1500 meter met als tijden, resp. 47.2 sec. en 2.31.0 min. Tijdens wedstrijden op 1 november was met name Bert van def Weerd in goede vorm. Hij verbeterde zijn persoonlijke record op de 500 meter in 41.6 secon den. Op 6 november reed Marin Baltus twee clubrecords 47.2 (500 meter) en 2.31.0 (1500 meter). Angelique van de Berg reed helaas geen pers. ree., maar dat was te wijten aan een enkelblessure die haar parten speelde, Van Martin Baltus (14) zal men zeker nog wat horen tijdens het komende win terseizoen. Tenslotte werd zaterdagavond 5 novem ber de eerste clubmarathon gereden. De uitslag is als volgt. heren: 1. Igor Zweer. 2. Edwin Groene- veld. 3. Arie v/d Berg. Dames: 1. Henriëtte Kuyt. Junioren t/m C: 1. Tommy Versteeg.

Soester Courant | 1988 | | pagina 19