POSTER 30 X 40 cm ©mm k Raadscommissie vol lof over tuinplan bij nieuw gemeentehuis van uw mooiste negatief cambiFÖIO Bang&Olufsen sclioeiiisiker Andere ontsluitingsweg gepland voor verkeer Klein Engendaal Galerie Anna Paulownahuis 'kunsthuis' van on-Soester allure Smits veen zit er voortaan warmpjes bij Studio i harlaharwoeziK WOENSDAG 9 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGI Heropening 'bieb' in Soesterberg Tas van overval teruggevonden gemaakt bij Kodak Select v foto-film-uideo j j v] computer/ C-7 Alleen VVD heeft nog bedenkingen Commissie stelt omwonenden gerust W erkzaamheden Slangebosje Definitief ontwerp zwembad/sporthal <A Opening door burgemeester Scholten en Marijke de Goey Huurverhoging voor eigen c. v. kan worden 'terugverdiend' Niet jagen op onschadelijke vogels Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Vernieling school Schoenen en horloge uit kleedkamer gejat Commentac Kunst Bestuurder gewond Vlam in de pan Tijd voor een schoon- heids(k)uurtje? -/HIVEIDO De verbouwde ruimte van bibliotheek Soesterberg aan het Dorpsplein 17b is al weer enige tijd in gebruik, maar er moesten nog heel wat puntjes op de i gezet worden. Nu is de verbouwing dan toch klaar en dit wordt feestelijk ge vierd door een open huis te houden op zaterdag 12 november, van 11.00 tot 15.00 uur. Om half 12 verricht wethou der Frans Kingma de officiële herope ning. Op verzoek van veel van onze Soester- bergse leden wordt ook boeken- en pla- tenverkoop gehouden. Voor de jeugd van 8 tot 12 jaar is er een kinderbios! Om 13.00 uur begint de mooie, spannende film "Stormboy" - duur: 85 min. Ter gelegenheid van deze heropening zal er in Soesterberg een huis-aan-huis folder verspreid worden waarin de pu blieksenquête is opgenomen. Dit werd eerder dit jaar in Soest gedaan. Op de Korte Brinkweg is vorige week I de tas teruggevonden van de 47-jarige vrouw, die maandagavond daarvoor was overvallen op de Prins Bernhard- laan. De vrouw, die slechtziend is, werd daar beroofd door twee mannen die haar vanaf het station Soestdijk hadden gevolgd. Uit de teruggevonden tas ble ken sleutels en geld te zijn weggeno- men. Alle andere bezittingen van de vrouw"zaten er nog in. ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST TELEFOON 02155 -1 28 74 Landschaps-architect Bob van der Vliet heeft vorige week het groene licht gekregen voor zijn ontwerp voor de inrichting van de "omgeving" van het nieuwe raadhuis aan de Dalweg. Van der Vliet presenteerde zijn plan in de raadscommissie onder leiding van wethouder Jan Menne en kreeg van de meeste fracties - zonder de VVD - de complimenten voor zijn ontwerp, dat was uitgewerkt in fraaie perspectief tekeningen. Meer problemen had met name de PvdA met het feit dat er voor deze extra-presentatie 19.000 gulden op tafel moet worden gelegd. In zijn uitvoerige toelichting wilde Van der Vliet niet spreken over het kunst- ontwerp van Marijke de Goey, dat in nauw overleg met de architect (Schrie- ke) en de landschaps-architect (Van der Vliet) tot stand is gekomen en dat inmiddels bij de kunstenares terug is voor eventuele aanpassing aan de wen sen van het College van B. W. "We moeten voorzichtig zijn en het natuur lijk proces bij de kunstenaar niet versto- w. ren," aldus Van der Vliet. Later liet hij I weten dat het "met Marijke allemaal I nog veel mooier zou worden". E Aan de hand van zijn uitgewerkte teke- ningen, die de wanden van de vergader kamer grotendeels in beslag namen - Jan Visser: "Mevrouw Blommers zit er voor!" Van der Vliet: "Een beter stuk natuur kunnen we niet hebben..." - gaf de landschaps-architect nog eens zijn visie weer op de wijze waarop het raad huis in harmonie wordt gebracht met de omgeving. Alleen Hans Oudemans (VVD) bleek nog steeds moeite te hebben met de door Van der Vliet ontworpen muren rondom de raadhuistuin, al probeerde Van der Vliet hem gerust te stellen met de mededeling dat die muren worden opgetrokken uit dezelfde (witte) steen als het gebouw, waarlangs wat hem be treft de klimop mag woekeren. Oude mans' suggestie om er op z'n minst er gens een gat in te maken wees Van der Vliet van de hand. "We hebben het be keken, maar het is geen goede oplos sing. De muurtjes zijn heel bescheiden en grondgebonden. Ik ben u een heel eind tegemoet gekomen, maar nu ben ik aan de grens." Raymond van Gelder (PvdA), Kees Verheus (CDA) en Jan Visser (Prog. Soest) waren juist vol lof voor het ont werp en staken dat niet onderstoelen of banken. "We zijn op de goede weg," durfde wethouder Menne daarop vast te stellen. Plaveisel Van der Vliet hield nog een vurig plei dooi voor een andere verharding van het plein. Eerder was gekozen voor "veel te simpele" betonnen klinkers, maar in Van der Vliets plan moeten dat op natuursteen lijkende blokken van 1 x 1 meter worden. (Ook in verband met de kubussen van Marijke de Goey is aangedrongen op een kwalitatief beter plaveisel.) Menne vond dat daarover misschien beter pas een uitspraak kon worden ge daan bij de "apotheose" van het totale MX 1500 De vedrissend andere TV Uitstekend geschikt als 2* toestel ol voor kamerbewoners. QQQ Voor alle zekerheldl van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* ontwerp, dus inclusief de kunst, maar Van Gelder liet weten dat hij er geen problemen mee had om zich nu al uit te spreken. "We hebben de begroting ach ter de rug; we hebben middelen om din gen te doen die belangrijk zijn. Het ge meentehuis moet lang mee, laten we dan behoorlijke oplossingen kiezen en niet beknibbelen op het plaveisel." Visser vond ook dat de gemeente niet moest gaan zitten "pingelen" en Kees Verheus schaarde zich eveneens aan de zijde van de landschapsarchitect. "We willen geen luxe, maar een gemeente huis moet toch wel wat hebben..." De WD-fractie had ook hier aarzelin gen. Neks Blommers: "Je kunt het in derdaad beter in één keer goed doen, maar er komt misschien nog wel meer op ons af, waarvoor ook meer geld no dig is." Ze noemde in dat verband de in richting van het gebouw. Onverwachte nota De commissie discussieerde na het ver trek van van der Vliet nog uitgebreid over diens declaratie van 19.000 gulden voor de aanvullende schetsen. Vooral Van Gelder maakte duidelijk er niets voor te voelen deze onverwachte nota te betalen, omdat de eerste presentatie van de landschapsarchitect volgens hem "uiterst mager" was geweest. Hij vond dat Menne er met Van der Vliet eerst nog maar eens over moest praten. Menne wierp tegen dat Van der Vliet zich aan de voorgeschreven regels had gehouden, maar Van Gelder vond het volstrekt onjuist die regels hier toe te passen. "Als we nu steeds maar weer nieuwe wensen hadden geuit was het anders, maar de eerste presentatie was volstrekt beneden de maat." "Nou, zo heb ik het niet ervaren," liet Menne voorzichtig weten. Project coördinator W. Hulsbergen herinnerde Van Gelder, die pleitte voor het hante ren van andere "inkoopvoorwaarden", aan het feit dat deze zelf toch ook een bedrijf had. "U moet u wel realiseren dat een gemeente zó veel eisen kan stel len dat een bedrijf eraan ten onder kan gaan." Menne wees er nog op dat het budget door deze extra-uitgave niet wordt overschreden, omdat de kosten ten las te komen van de exploitatie van het be stemmingsplan Dalweg. "Daar gaat het niet om. Met de dekking heb ik geen probleem," aldus Van Gelder. Menne bracht naar voren dat Van der Vliét zijn eerste ontwerp niet een, maar wel zes keer had gepresenteerd, waaronder een aantal malen aan het College, wat Neks Blommers de op merking ontlokte dat de gemeente dan wel flink kon bezuinigen op al die sepa rate presentaties. "We moeten onszelf ook beperkingen opleggen en de men sen niet steeds maar weer laten opdra ven." De gemeente Soest zal één miljoen gul den extra moeten uitgeven voor het be stemmingsplan Klein Engendaal. Dat zou het resultaat zijn van de tegemoet komende houding van de politiek aan bewoners van de Eigendómweg en het Claroenstekerpad. Volgens de oorspronkelijke plannen zou het gedeelte van de Eigendomweg tus sen de Koningsweg en de Den Blieklaan worden doorgetrokken om als ontslui tingsweg te dienen voor Hees, Klein En gendaal en een deel van Overhees. Om wonenden vreesden dat het landschap pelijk karakter van dit gebied daardoor verloren zou gaan. Sommigen hadden in het verleden juist een woning gekocht vanwege de rust in deze omgeving. De politiek, althans de leden van de com missie ruimtelijke ordening, gaf gehoor aan de verontruste bewoners en koos uiteindelijk voor een variant, zodat het genoemde gedeelte van de Eigendom weg afgesloten blijft voor motorvoertui gen. De gekozen variant gaat uit van een an dere ontsluitingsweg. De Koningsweg zal na de doortrekking ter hoogte van de Klein Engendaalweg een bocht naar links maken in de richting van de Nieu- weweg. In die bocht wordt straks de ont sluitingsweg naar de Den Blieklaan aan gelegd. De meerkosten voor deze variant wor den geraamd op één miljoen gulden. De gemeente moet namelijk grond kopen om de weg te'kunnen realiseren en het tracé wordt langer dan in het plan met de Eigendomweg het geval zou zijn ge weest. De extra uitgaven worden ver werkt in de totale exploitatie van dit mil joenenproject. Die exploitie moet nu opnieuw worden opgezet, hetgeen in tijd en geld een kostbare zaak is. De door trekking van de Koningsweg zal gewoon volgens planning plaatsvinden, want als dat niet voor oktober 1989 zou zijn ge realiseerd, dan zou de gemeente een subsidie van het rijk mislopen. De afdeling Groenbeheer voert op dit moment werkzaamheden uit in het Slan gebosje (Ir. Menkolaan). In het voorjaar zijn de sloten reeds uitgebaggerd. Het slib werd vervolgens op het weilandje gebracht om te drogen. Het inmiddels gedroogde slib wordt thans afgevoerd om hergebruikt te wor den. Na de afvoer hiervan zal het wei landje iets afgegegraven worden. Op die manier wordt de kenmerkende veenbe- groeiing bevorderd. Het Slangebosje is namelijk een klein veengebiedje. Doordat de grond dan natter zal worden, komt de specifieke veen-vegetatie terug. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kunnen geïnteresseerden de defi nitieve tekening van het nieuwe zwem bad/sporthal aan de Dalweg bekijken. Het definitieve ontwerp van de accom modatie wordt dinsdag 29 november be sproken in de commissie Ruimtelijke Órdening. "Tout Soest" en nog wat meer liet zich zondagmiddag zien bij de feestelijke opening van de galerie Anna Paulow nahuis aan de Burgemeester Grothe- straat, waar Ton Paauw in samenwer king met Lucie de Zeeuw een "kunst huis" heeft opgezet dat tot ver buiten de gemeentegrenzen de aandacht trekt. De zeer druk bezochte bijeen komst was tegelijkertijd de vernissage voor de openingstentoonstelling met werken van vier jonge beeldende kun stenaars: Hans van Lunteren, Nol de Koning, Caren van Wijngaarden en Frans Horbach. De voormalige "Naaldvakschool", ooit opgericht door koningin Emma, is een galerie geworden van on-Soester allure, zoals de enigszins onthutste aanwezi gen met name duidelijk werd door de opmerkelijke speech die burgemeester Paul Scholten ter gelegenheid van de opening hield. Die toespraak bevatte voldoende materiaal om een niet on aanzienlijk deel van de verzamelde kunstenaars de gordijnen in te jagen, maar uit beleefdheid hoorden allen de uiteenzetting van Soests eerste burger zwijgend aan. In zijn welkomstwoord had Ton Paauw al vastgesteld dat het thema "kunst" in Soest op dit moment bijzonder actueel is, gezien de discussie over het kubus sen-ontwerp van Marijke de Goey voor het nieuwe gemeentehuis, waarvan met name Burgemeester en Wethouders verklaarde tegenstanders zijn. Hij liet weten zowel burgemeester Scholten als Marijke de Goey te hebben uitgenodigd om te spreken over kunst als onderdeel van het leven. Paauw betrok in zijn speech ook Harry de Wolf, grondlegger van de galerie, die hem een "gespreid bedje" had bezorgd. En passant diende hij bij Scholten ook een herstelplan in voor de tuin van het Anna Paulowna huis, die als een soort "klein Groene- veld" zou moeten bijdragen tot de luis ter van het geheel. Burgemeester Scholten toonde zich verrast met het plan en beschouwde het als een uitdaging om te "bekijken" of het uitgevoerd zou kunnen worden. De kosten van het tuinplan bedragen naar verluidt zo'n 40.000 gulden. Mooi Scholten betoogde na een korte schets van de geschiedenis van het pand - en een oproep aan de kunstwereld om zich teweer te stellen tegen de toenemende reclame in het straatbeeld - onder meer dat hij een vergroting signaleerde van de "afstand" tussen de beeldende kunst en het publiek, en dus tussen de kunste naar en het volk. "Als kunst méér is dan alleen maar mooi, dan is dus de premis se dat het in elk geval al mooi moet zijn. Juist daarover zouden we met elkaar in gesprek moeten komen." Scholten vond dat de beeldende kun stenaars zich beter moeten realiseren wat het publiek mooi vindt. Hij illu streerde dat o.m. met het voorbeeld van de beide Amsterdamse "stadhuizen", waarvan het Koninklijk Paleis met zijn klassieke kunst altijd dikke rijen men sen trekt, terwijl de schare zich niet ver dringt voor de "Stopera", waar de mo derne kunst van Wim T. Schippers wei nig waardering geniet (met doorgesne den meubilair aan de wanden). Een tweede voorbeeld dat Scholten noemde was dat de muziek als kunstuiting veel meer belangstelling geniet, met name van de jeugd, dan de beeldende kunst. "Zijn we wel op de goede weg?" aldus de burgemeester, die meende dat beel dende kunstenaars van nu moeten leren van het werk van Rembrandt, Mari An- driessen en Zadkine, dat "de mensen" nog steeds zo mooi vinden. "Je kunt je afvragen of de kunstenaars zich door de signalen van verwijdering van het pu bliek nog wel aangesproken voelen. Ik hoop dat de kunstenaars zelf er alles aan doen om de afstand te verkleinen, dan staat de kunst midden in het leven." Confrontatie Marijke de Goey, die na Scholten aan het woord kwam, liet weten dat ze ei genlijk stond te popelen om op de op merkingen van de burgemeester in te gaan. Ze liet dat na en beperkte zich tot een korte uiteenzetting van haar visie op het leven en de kunst, die met de woorden van Kant een "exclusief men selijke aangelegenheid" is. Ze vroeg zich af of de samenleving zonder kunst in stand zou kunnen blijven en noemde twee voorwaarden om de samenleving menselijk te houden: het zoeken van waarheid en het vermogen om het leven uit te houden. Bij beide speelt de kunst een onmisbare rol; ze kan een manier zijn om de confrontatie met de hel vol te houden, zoals die zich bijvoorbeeld voordoet in de honger en ellende in de derde wereld. Marijke de Goey en burgemeester mr. Paul Scholten klinken elkaar vredelie vend toe tijdens de opening van de gale- rie' Foto: Goos van der Wilt. Debeelden die zij op verschillende plaatsen in het land heeft neergezet zijn volgens Marijke de Goey "ijle draden" die de mensen met extreme honger te kenen, nadat ze op televisie schokken de beelden had gezien van de hongers nood in de Sahel. Kunst is daarom, ze ker voor haar, niet los te zien van het le ven. "Kunst in niet elitair, maar auto noom. Kunst is zoals het leven is: het doen van keuzes en dat gaat van au," al dus Marijke de Goey, die tenslotte Cla- ra Wigman citeerde over "de geestelijke moed om te kiezen voor het zelf-door- leefde boven het door anderen voorge kauwde" en het in geen enkel wetboek opgenomen "misdrijf van de gedachte loosheid". Lucie de Zeeuw stelde vast dat de beide toespraken ruim voldoende stof bevat ten voor een voortgaande discussie, maar meende dat die beter niet terstond kon plaatsvinden. Zij introcudeerde de vier exposerende kunstenaars en no digde de burgemeester en Marijke de Goey tenslotte uit voor een eendrachtig te verrichten openingshandeling: het uitbrengen van een toost met de spe ciaal voor de gelegenheid samengestel de Anna Paulowna-cocktail. Ton Paauw sloot het officiële gedeelte af met een cadeautje voor de beide sprekers: een in de vorm van een "fra giele, subtiele" kubus gesnoeide plant. Sinds gisteren hebben alle bewoners van de flats van de Woningbouwver eniging Soest in het Smitsveen de be schikking over een eigen c.v. Daarmee is een project van anderhalf jaar afge rond. Belangrijker is dat de stroom klachten van kou lijdende mensen achter de rug is. Met name in de strenge winter van 1986-'87 naderde het kwik in sommige vertrekken het vriespunt. Die tijd is nu achter de rug, want volgens een woord voerder van WS kan de kamertempera tuur probleemloos worden opgevoerd tot 22 graden Celsius. Bovendien kun nen de flatwoningen zonder veel moeite warm worden gehouden, want in de on- derhouds-werkzaamheden die mo menteel plaatsvinden in het Smitsveen, is ook de isolatie van de daken en in een aantal gevallen de kozijnen opgeno men. De aansluiting van 913 privé-verwar mingen heeft 6,5 miljoen gulden ge kost. Daarvan denkt WS 3 miljoen in de komende 25 jaar via een huurverhoging in de kas te laten terugvloeien. De be woners moeten 35 gulden per maand meer betalen, maar de verwachting is dat ze dit bedrag kunnen besparen op de gasrekening. Dat hangt uiteraard af van het individuele stookgedrag, maar het grote nadeel van de situatie met de oude ketel, waarin iedereen de verwar ming de hele dag moest hebben aan staan, is verleden tijd. Woongenot Voorzitter P.L.J.M. Storimans van WS verkondigde dan ook dat WS het geld graag op tafel heeft gelegd. "Omdat het woongenot van onze bewoners aan zienlijk is gestegen. Het is de afsluiting Er zal op gemeentegrond van Soest niet mogen worden gejaagd op onschadelij ke vogelsoorten. Dat is een visie die het College en de raadsfracties delen. De Nederlandse vereniging tot bescher ming van vogels heeft daarmee haar zin gekregen. De vogelbescherming had alle gemeen ten, landgoedstichtingen en grondeige naren aangeschreven met het verzoek het schieten te verbieden op vogels die geen schade berokkenen aan de land- of tuinbouw. Het gaat daarbij met name om de wintertalling, slobeend, waters nip, krakeend, pijlstaart, tafeleend, kui- feend, toppereend, houtsnip en goud plevier. Dat zijn voornamelijk trekvo gels die ons land passeren of hier kort verblijven voor de overwintering. De vogelbescherming vergelijkt in de brief het doodschieten van deze vogels met het afschieten van 'onze' trekvogels rond de Middellandse Zee. Ad van den Herik haalde dat punt namens de afde ling Amersfoort van de Vogelwacht Utrecht ook nog eens aan tijdens de ver gadering van de commissie bedrijven. "Als je gaat ingrijpen verstoor je het evenwicht," aldus Van den Herik die vooral voor de houtsnip pleitte. Wethouder Ries van Logtenstein stelde hem gerust en vertelde dat zodra het wildbeheersplan van de gemeente Soest gereed is alleen mag worden gejaagd op de in het contract vermelde dieren. De eerder genoemde vogels komen op die lijst niet voor. van een vervelend project. Vervelend, omdat twee jaar geleden commotie rond de kou in de woningen ontstond. Mede op aandringen van de bewoners verenigingen is de realisatie van de ver warmingen naar voren gehaald," aldus Storimans. Tussen de tevreden gezichten kraakte de kersverse secretaris van de bewo nerscommissie Smitsveen, de heer H. Wuyckhuyzen, enkele kritische noten: "De bewonersvereniging is blij, maar het blijft ons spijten dat de duizenden bewoners niet eerder uit de kou zijn ge holpen en dat de kleumende bewoners slechts een marginaal argument waren voor WS in de besprekingen. Gelukkig is er nu een einde gekomen aan de hoge voorschotten en de onredelijke afreke ningen." De heer C. van Leurs van WS draait één van de laatste kranen van het ketel huisdicht. De heer F. vanBeersvan Wol ter Dros doet achter hem hetzelfde. Ketelhuis De afsluiting van het project werd vori ge week donderdag symbolisch uitge voerd door de heren C. Leurs en W. Pos van WS en F. van Beers van Wolter Bros, het bedrijf dat de nieuwe verwar mingen heeft geleverd. Leurs en Van Beers draaiden de laatste kranen in het Ketelhuis aan de Varenstraat dicht. Het Ketelhuis is nu ook gesloten en WS be ziet of het gebouw een nieuwe functie zal krijgen. Zo niet, dan kan sloop niet worden uitgesloten. De installaties ver dwijnen in ieder geval. De directeur van de Achtbaan heeft bij de politie aangifte gedaan van vernie ling. Van de basisschool aan de Van Hamelstraat werden enkele ruiten ver nield. De schade bedraagt 650 gulden. Uit de kleedkamers van sporthal Beu kendal zijn een paar sportschoenen en een horloge gestolen. De totale waarde van de buit bedraagt 330 gulden. Ook in de kleedkamers van Zon en Schild werden spullen gestolen. De da der nam uit een broekzak een euroche- quepas en een bedrag van 55 gulden mee. De opmerkelijke opvattingen o\ beeldende kunst, die burgemeesft Paul Scholten zondag j.l. ventileerd tijdens de opening van het Anna Pau\ lownahuis, hebben in kunstenaarskring^ - en niet alleen daar - verbazing ge wekt. Het gebeurt immers niet vaak dat een bestuurder zo openlijk pleit voor kunst die - daar komt het op neer - voor alles door het volk mooi gevonden moet worden. Uit de mond van een li berale overheidsfunctionaris is zo'n pleidooi echter niet alleen verbazend, maar ook een beetje griezelig. Scholten heeft klaarblijkelijk weinig op met het 'Tart pour Part". Zijn betoog wekt de indruk dat kunst als zelfstandi ge, autonome uiting voor hem niet kan bestaan; kunst mag er alleen zijn als het publiek het (toevallig?) ook als mooi erkent. Zo'n redenering komt beden kelijk dicht in de buurt van het "gesun- des Volksempfinden" te liggen. Scholtens opmerkingen - hoe persoon lijk ook - kunnen, zeker in de context waarin ze werden uitgesproken, niet los worden gezien van de actuele discussie in Soest over het kunstontwerp van Marijke de Goey bij het nieuwe ge meentehuis. Daaruit was al gebleken dat de burgemeester en de meerder heid van de wethouders het ontwerp gewoon niet mooi vinden en dat ze niet aarzelen er kolderieke argumenten bij te slepen, zoals belemmering van het uitzicht (door open kubussen met een ribbe van 5,40 meter!) en de onmoge lijkheid van... jawel: het véndelzwaai- en. Het is op zichzelf al vreemd dat het College het oordeel over kunstop drachten eerst uitbesteedt aan een commissie van "deskundigen", maar vervolgens zichzelf tot maat van alle dingen maakt en het ontwerp van tafel probeert te vegen, tegen de wens van de kunstcommissie en een aanzienlijk deel van de gemeenteraad in, en de kunstenares min of meer prest met een ontwerp te komen dat meer tegemoet komt aan de smaak van... ja, van wie ei genlijk? Scholten wekt de schijn nu ook de be volking te willen mobiliseren in zijn verzet tegen het kunstwerk. Die heeft zich daarover echter, zoals met zo veel andere gemeentelijke zaken ook het geval is, nauwelijks laten horen. Mis schien weet hij hoe "de" bevolking denkt over het ontwerp. Of denkt hij het te weten. Of weet hij hoe zij moét denken... Als goedbedoelde poging om de discussie verder te helpen is Scholtens bijdrage al bij voorbaat mislukt. De volksgunst is voor kunstenaars nimmer een prikkel geweest voor het produce ren van kwalitatief goede kunst; hoog stens uit behoefte aan geld waren ze tot concessies bereid. De geschiedenis kent daarvan talloze voorbeelden. Het is bovendien merkwaardig dat een College dat eerder - bij het besluit tot de bouw van het nieuwe gemeentehuis - de bezwaren van een niet gering deel van de bevolking met veel dédain ter zijde schoof, nu opeens steun lijkt te zoeken bij de bevolking in de hoop dat aan haar (overigens alleen maar veron- derstélde) afkeuring nog een argument te ontlenen is om de eigen zin door te drijven. Afgaan op de smaak van het publiek is, zeker als het om beeldende kunst gaat, al een hachelijke zaak. Tegen de ge vreesde "vertrossing" is dan geen dam meer op te werpen. Door de publieke opinie te gebruiken als rechtvaardiging van het eigen standpunt dreigt de bur gemeester over de schreef te gaan. Hij zou er wellicht beter aan gedaan heb ben zijn opmerkingen niet te betrekken op de kunst, maar op de politiek en het functioneren van het bestuur. Daar te kent zich een verwijdering van het pu bliek af die veel bedreigender is dan in de kunst. Een 39-jarige Amerikaanse militair raakte maandag j.l. gewond toen hij met zijn auto achter op een geparkeerde vrachtwagen reed. Het ongeluk gebeur de op Apollo in Soesterberg. De man werd met een hoofdwond per ambulan ce naar de Lichtenberg overgebracht. Politie en brandweer werden maandag j.l. gealarmeerd wegens een keuken brandje in een woning aan de Braam- weg. De bewoner was vergeten dat hij de sudderlappen op het vuur had staan en zodoende was de vlam in de pan ge slagen. De schade bleef beperkt tot de afzuigkap en roet in de keuken. De brandweer hoefde niet in actie te ko men. Kom even langs! U voelt zich een ander mens na een verkwikkende schoonheids behandeling. Burg. Grothestraat 25 Soest Tel. 2 04 88 Gezichts- en lichaamsverzorging

Soester Courant | 1988 | | pagina 3