De Soester Duinen POSTER 30 X 40 cm 13119 KORTE DUINEN De vraag is nu alleen nog: Wélke Compaq? Plan voor theaterzaal en sporthal bij cultureel creatief centrum in Soest Gemeente zoekt een exploitant voor zwem- en sportaccommodatie Dalweg Bang&Olufsen i scliocimikcr Soestduinen: 'De gemeente komt haar afspraken niet na van uw mooiste negatief Beide Kerstdagen Opel-dealer Nefkens Soest benoemd tot vijf sterrendealer comPAtt \IA 2 WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bestuur vreest concurrentie van complex Dalweg Overleg? Uitbreiding van Albert Heyn in winkelcentrum Smitsveen Bouwaanvraag voor complex ligt al bij de provincie Voorbereidingen Karnavalsoptocht SeNarre ÜCnnllnt SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN Collectevergunning Leger de Heils COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Brochure Brandweer gemaakt bij Kodak Select foto-film-uideo y j computer/ C-7 Enquête onder 50-plussers over nieuwe woonvorm voor senioren Zweedse houtskeletbouw in Soest De kracht van de reclame ligt in de herhaling •drijven 54 Hel bestuur van C-drie heeft een alter natief plan ontwikkeld voor een sport hal en een klein theater. Het cultureel creatief centrum zou daarvoor moeten worden verbouwd. De kosten van zo'n operatie zijn vier miljoen gulden. Voorzitter WJ. Hildebrand van C-drie ontvouwde vorige week de plannen, die zijn gestoeld op de vrees voor con currentie van een zwem- en sportac commodatie aan de Dalweg. "Ik denk dat het nimmer te laat is om te overleggen. Je bereikt meer met een samenwerkingsverband dan waar mee dan ook.Dat zei Ernst Dienaar, directeur van C-drie, toen hij werd ge confronteerd met uitspraken van wet houder drs. Günther Plomp. Die heeft tegen deze krant gezegd dat de situatie alleen maar warriger wordt als men nu de plannen van C-drie gaat betrekken in de plannen voor een sportvoorziening aan de Dalweg. "We hebben de brief van C-drie nog niet in het College behandeld, maar de raad heeft ons opdracht gegeven de plannen voor de Dalweg uit te werken. Het lijkt me dan vreemd als we plotseling moeten gaan praten over een sporthal en een theaterzaal bij C-drie. Ernst Dienaar: "Het gaat ons erom dat men zorgzaam afweegt wat men gaat doen. Dit bedrijf draait goed, maar op labiele basis. Wil je dat op de Dalweg ook zo doen? Stel je voor dat het zwembad over vier jaar failliet gaat of dat de bedrijfsleider eruit gaat omdat hij het niet kan bolwerken. Het bestuur van C-drie heeft in ieder geval zijn verantwoordelijkheid gedragen die het ook heeft tegenover de gebrui kers van C-drie. We hebben erop ge wezen waardeproblemen liggen. Dat is voor ons een zorg. Wij hoeven er niet beter op te worden. Daarom zou ik teleurgesteld zijn als er niet wordt geluisterd. De gemeente Soest wil dat complex pri vatiseren. Dat houdt in dat de toekom stige bedrijfsleider van het zwembad en de sporthal zoveel mogelijk activiteiten zal moeten organiseren om het hoofd boven water te houden. "Die activiteiten kunnen de mensen uit C-drie houden. Onze exploitatie zou dan in de loop der jaren geschaad kunnen worden, waar door de doelstelling van C-drie niet meer kan worden gehaald," aldus Hilde brand. "Als de lasten nu buiten onze schuld dreigen op te lopen, vinden wij het terecht en onze plicht dat we aan de bel trekken." Directeur Ernst Dienaar van het cultureel creatief centrum zegt niet alleen op te komen voor de eigen be langen, maar ook voor die van de vaste gebruikers, zoals de bibliotheek en de bowlingzaal. Penningmeester Van Etten van C-drie vindt Soest te klein voor twee gelijksoor tige complexen. Beide zijn deels gesub sidieerd en commercieel. "Wij weten uit ervaring hoe moeilijk het is om in een dergelijke constructie een exploitatie te draaien, zonder dat de bijdragen van de gemeente oplopen." Joannesparochie Het bestuur van C-drie heeft in samen werking met bouwkundige Blom een voorlopig schetsplan ontwikkeld. Dat plan omvat een sporthal en een theater met een capaciteit van 350 toeschou wers bij C-drie. Een voorwaarde is dat de Joannesparochie verdwijnt. J. Heer- kens van de roomskatholieke kerk heeft in eerste instantie positief gereageerd, maar zal niet eerder instemmen dan wanneer de Joannesparochie een andere locatie in de wijk Overhees krijgt aange boden. Middels een brief heeft het bestuur van C-drie het College op de hoogte gesteld van zijn plannen. Het wachten is nu op een uitnodiging voor een gesprek. Het gemeentebestuur heeft C-drie tot dusver nooit betrokken in de planontwikkeling voor de Dalweg. "Het zou op z'n minst raar zijn als C-drie niet wordt betrokken in de discussie," luidt de mening van Hil debrand. Het filiaal van Albert Heyn in het win kelcentrum Smitshof is vanmorgen feestelijk heropend. De supermarkt heeft een verbouwing achter de rug. Het winkeloppervlakte is in de afgelo pen vijf maanden verdubbeld tot 750 vierkante meter. De entree is vergroot en de looppaden verbreed. De heren K. Kerver en R. de Winter van de Albert Heyn-vestiging zijn daarmee tegemoet gekomen aan de wensen en eisen van wat zij noemen de 'moderne consument'. Afgelopen maandag en dinsdag was de zaak geslo ten in verband met de laatste werkzaam heden, maar vanmorgen gingen de deu ren weer open voor het publiek. Nieuw bij Albert Heyn in de Smitshof is de ambachtelijke slagerij. Chefslager Jan Koot is daar zijn vleugels neergestre ken. Verder kan men voortaan warme maaltijden verkrijgen in de winkel. De maaltijden liggen gekoeld voorverpakt. De klant, die zichzelf moet bedienen, kan kiezen uit onder meer bami, tortelli- ni en kip-kerrieschotel. Ook het aanbod van groente en fruit is sterk uitgebreid Datzelfde geldt voor kaas, buitenlandse bieren, soepen, Indi sche specerijen en fijne delicatessen. Om een vlotte doorstroming van de klanten te bevorderen heeft de bedrijfsleiding twee extra kassa's laten aanbrengen. Voor rolstoelgebruikers heeft Albert Heyn speciale boodschappenmandjes aangeschaft. Die kunnen tussen de arm leuningen worden bevestigd. Het postagentschap van de PTT is ver plaatst naar de ingang van de super markt. Tot en met aanstaande zaterdag kun nen potentiële exploitanten nog reage ren op een advertentie van Soest. De gemeente wil de sportvoorziening aan de Dalweg privatiseren en is op zoek naar een geschikte bedrijfsleider. Volgens wethouder drs. Günther Plomp zijn al gesprekken gevoerd met kandida ten, maar men wil zich zo breed mogelijk oriënteren alvorens een keuze te maken. Bij de kandidaten, waarmee tot nu toe is gesproken, zitten naar Plomps zeggen geen Soesters. Het definitieve ontwerp voor de zwem en sportaccommodatie werd afgelopen donderdag gepresenteerd door de ge meente en het bureau Project Ontwik keling Drachten (POD). Op die bijeen komst kwamen veertien belangstellen den, waaronder vier personeelsleden van de sporthal en het zwembad, af. Het personeel zal vanaf september 1990, wanneer het complex gereed moet zijn, in de nieuwe accommodatie gaan werken. De gemeente Soest zal bij de onderhandelingen met de uiteindelijke exploitant laten vastleggen dat de mede werkers onder dezelfde voorwaarden moeten werken als nu bij de gemeente. Wethouder Plomp gaat ervan uit dat de gemeente erin slaagt de zwem- en sport accommodatie te privatiseren. Dat moet op korte termijn worden geregeld. Mocht de gemeente onverhoopt niet in de opzet slagen, dan is er volgens Plomp nog tijd genoeg om orde op zaken te stel len en de exploitatie zeifin handen te ne men. Het overdekte zwembad aan de Dalweg komt te bestaan uit een wedstrijdbad van 25 meter lengte. Een deel van de bodem zal naar alle waarschijnlijkheid mobiel worden gemaakt, zodat ook gehandi capten en bejaarden gebruik kunnen maken van het bad. Vertegenwoordi gers van het Bentinck Fonds informeer den vanuit dat oogpunt naar de moge lijkheden voor een lift of een aflopende bodem. Er komt ook een instructie- en recreatiebassin. Naast de sporthal (met De voorbereidingen voor de Karna valsoptocht in Soest zijn al begonnen. Als Soest Knollendam gaat heten, zal iedere Knol in Soest dat weten. De op tochtcommissie, onder leidinig van Henk Steusel heeft eerst, om de sfeer weer eens op te halen, een filmavond georganiseerd. Maandagavond 21-no- vember vanaf ongeveer 20.30 uur, is Bos en Duin (Bosstraat) daarvoor spe ciaal geopend. Voor de trouwe optocht-gangers wor- S0ESTER KARNAVALSVEHENIGING MX 1500 De ve>1rissend andere TV Uitstekend geschikt als 2* toestel ot voor kamerbewoners 9QQ Voor alU zak«rheldl van Weedestraat 78 - Soest Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* den de beelden van vorige jaren ver toond. Maar ook voor diegenen die wel eens willen weten hoe de organisatie verloopt, is die filmavond leerzaam. De reglementen worden uiteengezet, tips worden gegeven, mogelijke onderwer pen worden besproken. Gezien het korte karnavalsseizoen is de route voor de optocht al met de politie doorgesproken. Die route zorgt voor veel mogelijkheden om de mooi ge bouwde wagens aan velen te laten zien. Het vertrek van de optocht is zaterdag middag 4 februari 1989, precies om 13.25 uur, vanaf de Brandweerkazerne. Waarom 5 minuten voor half twee? Dan onderbreekt de spoorwegovergang Steenhoffstraat/Van Weedestraat de optocht niet. De route is dan als volgt: Lange Brinkweg, Kerkplein, Steenhoff- straat, Van Weedestraat, Burgemeester Grothestraat, Nieuwerhoekplein, Ko- ninginnelaan, Nieuwestraat, Beetzlaan, Beukenlaan, W. Beckmanstraat, J. de Rooystraat, Vrijheidsweg, Clemens- straat, Di Lassostraat, Willaertstraat, Obrechtstraat, Van de Weydenstraat, Insingerstraat, den Blieklaan, Bos straat/Bos en Duin. Nader informatie over de reglementen en het toezicht, worden gaarne verstrekt door Henk Steusel, telefoon 21815. Architect Weertjes gaf tekst en uitleg aan de belangstellenden over de sport voorziening aan de Dalweg. 600 zitplaatsen) zal het complex verder bestaan uit een multifunctionele ruimte, een horeca-gedeelte, een sauna, een Turks bad, een vergaderrruimte en praktische vertrekken als kleedkamers, berghokken en dergelijke. Zowel bij het zwembad als bij de sporthal zullen klui zen worden aangebracht, waarin de ge bruikers hun spullen kunnen opbergen. De bouwaanvraag voor het complex aan de Dalweg ligt al bij de provincie. Traditiegetrouw doen wij ons uiterste best i een onvergetelijke kerst te bezorgen. Ook dit jaar'serveren wij op beide dagen vanaf 19.30 uur een uitgebreid kerstdiner a f 92,50 en in onze fondue-afdeling om 17.00 uur een uitgebreide buffetfondue a f 52,50. Informatie sturen wij u graag toe. RESTAURANT Burgemeester en wethouders hebben het Leger de Heils toestemming gegeven op zaterdag 10 en 17 december te collec teren met de bekende kerstpotten op de van Weedestraat. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 De brandweer Soest heeft een brochure samengesteld, waarin nader wordt inge gaan op de "Brandveiligheid binnen de woning". De brochure is gratis af te ha len in het gemeentelijke informatiecen trum. Het boekje informeert over de brandrisico's in de woning, de noodza kelijk te nemen voorzorgsmaatregelen en de te nemen acties bij brand. De Stichting Bewoners Belangen Soestduinen is boos op de gemeente Soest, omdat zij zich niet aan een over eenkomst houdt. Een in augustus van dit jaar gehouden overleg had ertoe ge leid dat een aantal concrete afspraken op papier was gezet. ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST TELEFOON 02155 -1 28 74 De ouderenbonden van Soest houden in samenwerking met de Woningbouw vereniging Soest in december een en quête over samen zelfstandig wonen voor mensen die ouder zijn dan vijftig jaar. Daarvoorafgaand worden infor matie-brochures verspreid onder de le den van de drie bonden. De aanleiding voor de enquête vormt een onderzoek dat in 1986 in opdracht van de gemeente Soest is gehouden. Daaruit bleek dat ouderen belangstel ling hebben voor een zelfstandige woon vorm, waarin gemeenschappelijke voor zieningen zijn aangebracht. Omdat men hier in Soest er nog geen ervaring mee heeft hopen de ouderenbonden en WS via de enquête te weten te komen aan welke voorwaarden dergelijke wonin gen moeten voldoen. De uitslag van de enquête verwacht men in februari of maart volgend jaar bekend te kunnen maken. De betrokken ouderen worden door middel van de informatie-brochure op de hoogte gesteld van de plannen met betrekking tot de seniorenhuisvesting. De initiatiefnemers zien de brochure als een eerste aanzet om in die behoefte te kunnen voorzien. In de folder wordt een indruk gegeven hoe een seniorenwoning er zou kunnen uitzien. Via de enquête kunnen de ouderen hun wensen kenbaar maken. De Algemene Bond voor Oude ren (ANBO), de Protestants Christelij ke Ouderenbond (PCOB), de Katholie ke Bond van en voor Ouderen (KBO) en WS gaan daar gezamenlijk aan werken. De informatie-brochure is ook aan te vragen bij WS, tel. 16561. Over verschillende zaken zouden de be woners eind september, medio oktober inzicht krijgen, maar tot op heden heb ben ze nog niets gehoord. Dat was voor de heer J. Veldhuizen aanleiding bij de gemeente aan kloppen. De bewoners wensen duidelijkheid om trent vier hoofdzaken: het beleid ten aanzien van de bestaande industrieën in Soestduinen, de verkeerssituatie in en rondom deze dorpskern, de vestiging en uitbreiding van bedrijven en het bestem mingsplan voor het natuurgebied Soest duinen. De heer Roodhuyzen van de afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken heeft toegezegd contact op te nemen met mevrouw M. Swinkels van de stich ting. De Stichting werd vorig jaar in het leven geroepen nadat de bewoners steeds meer bezwaren hadden tegen het beleid van de gemeente. Men wil dat de gevestigde bedrijven verdwijnen, omdat ze op verschillende terreinen overlast bezorgen. De heer Veldhuizen: "Van daag (eergisteren-red.) was er weer een heleboel verschrikkelijke stank. Ver schillende mensen hebben erover ge klaagd en we hebben de gemeente weer moeten bellen." De stank is afkomstig van Vorstenlanden, een cateringsbedrijf dat tegen de zin van de bewoners toe stemming kreeg zich te vestigen in Soest duinen. om 15.30 uur en om 19.00 uur serveren wij ons kerstmenu a f 49,50 kindermenu a f 17,50 Ook met beide kerstdagen onze uitgebreide kinderhoek met kersttekenfilms. Graag bijtijds reserveren. RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 02155 - I3720 Tot nu toe heeft de stichting niet of nau welijks haar zin gekregen. Toch lijkt nu een succesje te worden behaald met be trekking tot de verkeersoverlast in Soestduinen. Er worden momenteel ambtelijke plannen ontwikkeld ten be hoeve van de veiligheid op straat. Daar bij wordt onder andere gedacht aan weg versmallingen. Ook de problematiek van de parkeervoorziening bij restau rant De Soester Duinen wordt mogelijk voorzien van een oplossing. De Zweedse overheid heeft in overleg met de gemeenten Soest en Voorscho ten besloten 2 houtskeletbouw-projec- ten te realiseren met een totaal van on geveer 120 woningen. Deze moeten een voorbeeld worden van wat het zweedse houtskeletsysteem aan voor delen biedt ten opzichte van traditione le bouwmethoden. In Soest zal de bouw in de wijk Klein En- gendaal starten in de zomer van 1989. Na oplevering aldaar zal de bouw in het voorjaar van 1990 in Voorschoten wor den gecontinueerd in de wijk Starren- burg. Gedetailleerde informatie van bei de gemeenten zal beschikbaar zijn in het voorjaar van 1989. Het hoofddoel van de projecten is om kennis van Zweedse houtskeletbouw technologie over te dragen aan de Ne derlandse industrie. De Zweedse han delsdelegatie zal er, als opdrachtgever voor beide projecten, op toezien dat zo veel mogelijk lokale bedrijven wordt gëinvoleerd in de realisatie van beide projekten. De gekozen locaties voldoen beide aan de hoge kwaliteitseisen die voor beide projecten gesteld werden. Met name wil bewezen worden dat met houtskelet bouw een gevarieerder en leuker huisty pe dan het traditionele geproduceerd kan worden met behoud van hetzelfde prijsniveau, zelfs op relatief dure top-lo- caties. Deze mogelijkheid tot het bou wen met grotere verscheidenheid is, in combinatie met de kortere bouwtijd op de bouwplaats, aantrekkelijk voor de toekomstige bewoners. Daar komt nog bij dat de huizen minder energie nodig hebben om te verwarmen dan normaal en dat ze gebouwd zijn met ecologisch verantwoorde materialen. De woningen worden geproduceerd in de premie-koop sectoren alsmede de vrije sector. De ontwikkeling is in han den van Vastcon B.V. in Den Haag. Er zullen meerdere architecten gevraagd worden om te ontwerpen. E/en ervan is Wolbrand Vandervis uit Voorburg. Opel-dealer Nefkens Soest is dit jaar vijf sterren-dealer geworden. Het be treft hier een jaarlijkse kwaliteits beoordeling door Opel importeur Ge neral Motors, waarvan de beoordeling wordt uitgedrukt in sterren. De Opel-dealers worden jaarlijks streng gecontroleerd door Opel importeur Ge neral Motors. Geregeld, maar op wille keurige tijden worden diverse onderde len van het Opel dealerbedrijf onder de loep genomen. Opel importeur General Motors is daar in 1975 mee gestart met het doel uiteraard de kwaliteit van de dealers te verhogen. Dealers die voldeden aan de zware kwa liteitseisen kregen sterren. Het maxi maal aantal te behalen sterren is zes. In 1975 kwamen slechts 3 dealers in aan merking voor 6 sterren en een wat gro ter, maar relatief toch nog klein, aantal voor 5 of 4 sterren, en het merendeel zat in de groep 1 tot 3 sterren. Er'is in de loop der jaren echter flink aan de kwaliteit en service van de dealers ge schaafd. Zo ook door Opel Nefkens Soest. Er zijn uitgebreide opleidingen, trainingen, bijscholingscursussen vanuit importeur General Motors en mede door de jaarlijkse controles en keuringen konden in 1988 aanzienlijk meersterren aan de in totaal 190 Opel-dealers wor den uitgereikt. Nu kregen 78 dealers de totale 6 sterren, 42 dealers kregen 5 ster ren, 34 dealers 4 sterren en de rest alle maal 3 sterren, minder werd dit jaar niet meer gescoord. De kwaliteit van de dea lerorganisatie bij General Motors - Opel en Isuzu is dus duidelijk toegenomen. General Motors is zo'n beetje als eerste in de autobranche met deze kwaliteits competitie begonnen, later is dit door vele andere merken nagevolgd. De 6 te beoordelen groepen zijn: Het perso neelsbeleid, het service-management, de service-organisatie, de service-afde ling, de totale uitrusting van het dealer- bedrijf en tot slot de klantenbinding. El ke groep is weer onderverdeeld in vele keuringspunten. "Eigenlijk", zo vertelt de heer D. Bakke ren van General Motors, "is het een in terne zaak, een interne beoordeling. We willen gewoon dat we een sterk kwalita tief hoogstaand dealercorps hebben. Het is absoluut geen publiciteitsstunt, maar dealers die de sterren behalen zijn natuurlijk trots en brengen dat naar bui ten. Wij feliciteren dealer Nefkens Soest dan ook van harte met het behalen van deze sterren. Nefkens Soest werd binnen een jaar al vijf sterrendealer. Grote prestatie Opel Sterrendealer, een geruststellende ge dachte. De COMPAQ 80386 PC's bieden u meer voor hetzelfde geld: meer snelheid, meer mogelijkheden en meer vermogen. De 80386-serie van Compaq draait niet alleen op MS-DOS® en OS/2®, maar benut ook alle mogelijkheden van MS-Windows, Unix V/386 en andere speciaal ontwikkelde software. Zodat alleen de vraag nog is: welke Compaq? Advisie helpt u het antwoord vinden: wij demonstreren u graag de gehele serie van 's werelds snelste en krachtigste PC's, WERKT GEWOON BETER Advisie biedt u kwaliteit in alle facetten: advies en service; r. hardware en software; maatwerk en standaard. Voor een op uw maat geslepen advies. Advisie Computer Consultants b.v., Postbus 181, 3760 AD Soest. Telefoon: 02155-11434. Ja, stuurt u mij de ADVISIE-brochure neem contact met mij op voor een afspraak Bedrijf: Naam: Adres: Postcode en plaats: Telefoon: <4

Soester Courant | 1988 | | pagina 3