69T5 KORTE DUINEN van Breukelen biedt aan: De Soester Duinen Sint Nicolaas-actie loopt goed Jonge Democraten vergaderen in Soest Soest 50 jaar geleden Grote vliegoefening Soesterberg Meningen van lezers Staatssecretaris wil bewoners van Soestduinen tegemoetkomen 18 November 1938 [WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 JKELENm Nan BREUKELEN ASSURANTIËN NASTGOED FINANCIERINGEN Soest Soest Soest Soest Soest '-T AANBIEDING RIBBROEKEN Wie vergelijkt leest de Soester Courant vraagt: uw aandacht: voor Boxen opengebroken Auto's gestolen Luchtkasteel, C-drie Minder overlast van avondvliegen Soesterberg DUTCH- CARIBBEAN Tas uit sporthal Vlam in de pan Te snel gereden Alarmpistool weg A.A. van Breukelen is een onafhankelijk adviesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Rreukelen tussen 35 gerenorneerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.V. Koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 garantie zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Irenelaan Fraai en rustig gelegen mid denwoning met souterrain, berging en c. v. Indeling: souterrain: ruime hobby-, was- en 'voorraadruimte. Beganegrond: entree, toilet, uitgebouwde woonkamer en moderne keuken. Etage: 3 slaapkamers en bad kamer. Zolder met vaste trap en ruime kamer. Gevraagde koopsom 1219.000,- Turfstreek Moderne semi-bungalow met ga rage en vrij uitzicht over de wei landen. Indeling: ruime zil-eetkamer, luxe keuken met inbouw-apparatuur, hal, toilet en slaapkamer. Etage: 4 slaapkamers, badkamer en bergzolder. Deze woning verkeert in uitsteken de staal van onderhoud en is o.a. voorzien van thermopane, hard houten kozijnen en hoogwaardig isolatie-materiaal. Gevraagde koopsom: f 355.000,- W'ilhelminalaan Vrijstaande villa met garage, praktijkruimten, c. v. en grote tuin (900 m2). Indeling: karakteristieke hal, woonka mer, praktijkruimten, keuken, bijkeuken, toilet en kelder. Etage: 4 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en tweede toilet. Bergzolder. Deze villa verkeert in uitste kende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f410.000,- Koninginnelaan Woon-winkelhuis met tuin, drie garageboxen en c. Indeling: winkelruimte pkVm2), woon kam "Cl y-ooen haard, grote kcQ^Ynet inbouwap- parsr&\.ouchecelmet toilet rafel, kelder. Etage: 3 slaapkamers en over loop. Gevraagde koopsom f 169.000,- Van Goyenlaan Op de vierde etage gelegen geheel verbouwd 3-kamer appartement (v.h. 4-kamermet berging. Indeling: grote woonkamer, hal, 2 slaapka mers, moderne keuken met kook plaat, douchecel en toilet. Dit ap partement verkeert in uitstekende staal van onderhoud. Gevraagde koopsom f 57.500,- De garage is eventueel apart te koop. Gevraagde koopsom garage f 10.000,-. Op de vliegbasis Soesterberg is gisteren een grote oefening voor het Ameri kaanse en Nederlandse personeel van deze basis begonnen. Gedurende drie dagen oefent de vliegbasis onder gesi muleerde oorlogsomstandigheden op haar taken, waarbij een intensief oe fenprogramma wordt afgewerkt. Op de vliegbasis Soesterberg zal dan ook naar verwachting tot en met donderdag 17 november veel worden gevlogen. De vliegbewegingen voor deze oefening be perken zich niet tot de daguren, maar kunnen al starten om zeven uur 's och tends en doorgaan tot twaalf uur mid dernacht. Tijdens de oefening kunnen vliegtuigen ook andere dan de gebruikelijke aan vliegroutes vliegen. Met name vliegtui gen, die schijnaanvallen uitvoeren on de Luchtverdedigingsjagers van het type F-15 nemen deel aan de oefening op Soesterberg. vliegbasis, zullen niet via de gebruikelij ke routes de basis naderen. Vliegbasis Soesterberg gebruikt tijdens de oefening sirenes voor het waarschuwen van haar personeel. Omwoners van de basis kun nen hiervan hinder ondervinden. De vliegbasis heeft gedurende de vliegpe- riodes van de oefening een telefoon nummer beschikbaar voor eventuele vragen en klachten over de oefening. Van 's ochtends zeven uur tot het einde van de vliegoefeningen is hiervoor de af deling voorlichting van de vliegbasis be reikbaar onder telefoonnummer 03404 -34222 toestel 2060. (van o.a. MEXX - BC -LOVE) mm Hinderwet-aanvraag Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnen gekomen om een hinderwetvergunning. De aanvragen liggen vanaf heden één maand ter inza ge bij de afd. milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. De aanvragen zijn afkomstig van: a. mevrouw A.W. Staak, Koninginne laan 70 voor het oprichten en in wer king hebben van een café-bedrijf op het perceel Koninginnelaan 70; b. loodgieters- en verwarmingsbedrijf Reijerse B.V., Korte Kerkstraat 1, voor het oprichten en in werking heb ben van een loodgieters- verwar mingsbedrijf op het perceel Korte Kerkstraat 1; c. ZUWA, B.W. Laan 142, 3818 LM Amersfoort voor het oprichten en in werking hebben van een sloopbe drijf, opslag en handel in bouwmate rialen op het perceel le Heeserlaan tje 58. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen. voor a.op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot ene gedachtenwisseling te hou den op donderdag 8 december 1988 om 09.00 uur in de com missiekamer Lange Brinkweg 77 en voor b.en c. op verzoek tot 8 december 1988. U gelieve daarvoor een afspraak te maken met de afd. milieubeheer tel. nr. 02155- 93458. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door degenen die binnen de gestelde termijn schriftelijk of monde ling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aan getoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van -K.H. Ott, Soesterbergsestraat 122 voor het oprichten en in werking heb ben van een restaurant op het perceel Soesterbergsestraat 122. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Ontwerp-bestemmingsplan Mercury De burgemeester maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat het ontwerp-bestemmings plan Mercury met ingang van 17 no vember 1988 gedurende een maand in het gemeentelijke kantoor van milieu en stadsbeheer, Lange Brinkweg 77 (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), alsmede in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende de gebruikelijke openings tijden) en ter hulpsecretarie te Soester berg voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisieleg- ging kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel, 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). "Do Hashimashite" Iedere dinsdag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Aan de Smitsweg zijn twee kelderboxen opengebroken. Uit één berging ver dween niets, maar de schade aan de deur bedraagt 40 gulden. In de andere box, waarvan het deur raampje werd stukgeslagen, stond een bromfiets. Daarvan werd de schakelaar gedemonteerd. Onverzekerde brommer De politie heeft vrijdag een onverzeker de brommer van de weg gehaald. Het tweewielige voertuig werd bereden door een 36-jarige Soester. De man maakte zijn zaakje daarna in orde en kon het twee jaar oude verzekeringsplaatje ver vangen door een nieuwe. Voor zijn goe de inzet kreeg de man zijn bromfiets én een proces-verbaal mee naar huis. Een gestolen auto is een dag later weer teruggevonden in Soest. De oude eige naar had zijn wagen 'teruggehaald' bij de nieuwe eigenaar in verband met beta lingsproblemen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een Renault GT turbo is nog steeds spoorloos. De rode wagen werd ont vreemd bij een garage aan de Laanstraat. -f De eerste week van de Sint Nicolaas Lo- terij-Aktie, die tot en met 5 december wordt gehouden door een groep plaatse lijk samenwerkende winkeliers, is be moedigend verlopen. De klanten stellen prijs op de loten waar mee een hoofdprijs van f 1000,- te win nen valt en uit enkele persoonlijke ge sprekken bleek dat de opzet wordt be grepen. Natuurlijk is het de bedoeling van deze groep 'affiche'-winkeliers hun klanten aan zich te binden. Maar dat telt niet alleen. Elke 'affiche'- winkelier vindt het echt leuke zijn trou we klanten eens in het jaar, in de Sint Ni- colaastijd, een extraatje aan te bieden. Dat is dit jaar per besteding van f 10,- een gratis lot dat een kans biedt op een geldprijs. Dat was het vorige jaar de kans op een auto en het volgende jaar wordt het waarschijnlijk weer heel iets anders. Alleen loten overhandigen in de winkel is misschien wat saai. Vandaar de spe ciaal door Sint Nicolaas voor Soest aan gestelde Gok-Piet. Die zal elke 'affiche'- winkelier minstens eenmaal per week bezoeken met de reservestaf van Sint Ni colaas vol gok-enveloppen in de hand. Tegen inlevering van een zojuist ontvan gen lot mag een klant, als zij of hij dat wil, bij de kassa een gok-enveloppe van de staf halen. Daar zit altijd een waardebon in. De waarde varieert van f 10,- tot f 325,- voor een door een Soester winkelier be schikbaar gesteld kado. Maar voor de werkelijk gelukkige gokker valt iedere week een Philips CD-speler CD 471 te winnen, waarvoor een adviesprijs van f 799,- geldt. Het was zaterdag, de derde dag van de vier weken durende aktie, al meteen raak. Mevrouw J.J. ter Weijden uit Bla- ricum trok in de winkel van de 'affiche'- winkelier Langhout aan de Burgemees ter Grothestraat 14. de eerste waarde bon voorzo'n CD-speler. Daarnaast ko zen meer dan vijftig goklustige klanten voor een gok-enveloppe van de staf van Gok-Piet en verwierven op die manier onder meer waardebonnen van f 15,- te besteden bij Albert Heijn aan de Van Weedestraat, zonnebrillen beschikbaar gesteld door Bril Shop aan de F.C. Kuy- perstraat, een taart van f 25,- van Bakke rij Van Buuren van de Smitshof, een de- licatessenmand van liefst f 50,- van Joh. Mets aan de Van Weedestraat, om de kleinere prijzen niet te noemen. Eén gokkans noemen we nog. Dat is een op vallende, klein maar fijn. Niet meer of minder dan een "pocket-minder". De Gok-Piet kon niet nalaten tijdens zijn tocht van 'affiche'-winkelier naar 'affi che-winkelier er mee te spelen. Een groot formaat luciferdoosje met in de schuifdeksel een rekenmachientje. Al leen al de kans op dat voor de liefhebber heel bruikbare apparaat, is een gokje - De winnares van de compact-disc kreeg namens Vial ook nog een cd aan geboden. waard. Lot ruilen tegen gok-enveloppe. Je weet maar nooit. Tot en met maandag 5 december kan men de Gok-Piet in Soest tegenkomen. Jn alle winkelgebieden van Soest en ook daarbuiten. Zoals bij "De Sprong" aan de Lange Brinkweg, Versmarkt De Engh aan de Dalweg en de Gemar Snu- fel-Etage aan de Parallelweg. Ze zijn herkenbaar aan de affiche met de gevul de hand. Die gunnen hun klanten een extraatje. De Jonge Democraten hebben tijdens het afgelopen weekein - de de twaalfde algemene ledenvergadering gehouden in jeugd herberg De Heidebloem aan de Bosstraat. Het was de eerste keer dat de jeugdtak van D66 dat in Soest deed. Behalve de behandeling van interne zaken werden ook activi teiten gehouden. Max van den Berg sprak als gast over het on derwerp 'Betalen de arms ten de crisis in de wereld?Ook voor zitter Erik Hordijk hield een toespraak. Hij nam alle bestaande plannen voor de bestrijding van de jeugdwerkloosheid onder de loep en trok de conclusie dal er een vernieuwend voorstel dient te komen. Hordijk zocht het in een basis-inkomen voor ieder een. Dat ligt dan wel lager dan het huidige minimum-inkomen, maar men zou dan zelf een extra inkomen moeten verschaffen om van rond te komen. De tweedaagse bijeenkomst van de Jonge Democraten in Soest trok honderd van de 1430 leden naar De Heidebloem, een loca tie die was gekozen in verband met de centrale ligging. Spelregels: Alleen brieven van maxi- I maal 250 woorden, die betrekking I hebben op Soest, worden geplaatst. I Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. Nu de plannen van de gemeente Soest voor een zwembad met sporthal in een vergevorderd stadium zijn, komt het be stuur van C-drie plotseling met het idee op de proppen, om van C-drie een sport complex te maken. Als men weet dat C-drie thans een cultureel centrum is, zal dat velen verbazen. Het betreft twee totaal verschillende welzij nsvoorszie- ningen. Van het hele plan van C-drie zal niet veel gerealiseerd kunnen worden omdat; a. De locatie van C-drie biedt geen mo gelijkheid uit te breiden. b. De parkeergelegenheid bij C-drie is vrijwel nihil c. De wegen rond C-drie zijn niet ge schikt voor een stroom verkeer. d. Een vrij nieuwe kerk, die wijkgericht is, zou maar even het veld moeten rui men. En dat terwijl hij nu centraal in de wijk staat. e. Het prijskaartje van Vier Miljoen gul den wil men aan de gemeente soest presenteren! f. Een in C-drie te realiseren sportgele- genheid zal nooit zo volledig kunnen zijn als in het geplande complex aan de Dalweg. Het plan van C-drie is gewoonweg on uitvoerbaar. In de loop der jaren heeft Soest op het gebied van openbare voorzieningen een grote achterstand opgelopen. Mede door de financiële consequentie, is de gemeente de aangewezen instantie om te zorgen dat de achterstand wordt wegge werkt. De gemeente Soest is momenteel druk doende om noodzakelijke voorzie ningen die, in het belang van alle burgers zijn, zo gunstig mogelijk te realiseren. Je hoort steeds meer stemmen, die zeg gen dat het sneller gereed moet komen. Pas als het sportcomplex aan de Dalweg gereed is, zal de grote waarde ervan voor het welzijn van de burgers duidelijk zijn! In 1990 is het zover, tot die tijd zullen we ons moeten behelpen. J.H.R. van 'f Land. Staatssecretaris J. van Houwelingen is bereid de bewoners van Soestduinen tegemoet te komen. Zij hadden de be windsman verzocht maatregelen te treffen tegen de geluidsoverlast van vliegoefeningen op de vliegbasis Soes terberg tijdens de avonduren. In een brief aan de Stichting Bewoners Belangen Soestduinen schrijft de staats- Nederlandse Antillen Aruba - Bonaire - Curacao ontmoeten de Korte Duinen in Soest Van Pastechi tot Cabritu. Wegens overweldigend sukses nu t/m 27-11. RESTAURANT DE w Birkstraat 108 Soest 02! 55- I3720 secretaris dat hij de bevelhebber der luchtstrijdkrachten heeft verzocht enke le extra beperkingen in acht te nemen. Uit dat overleg is tot stand gekomen dat de nachtvliegprogramma's van het heli koptersquadron zoveel mogelijk gelijk tijdig met die van het Amerikaanse jachtvliegsquadron zullen plaatsvinden. Het nachtvliegen met de helikopters zal verder worden beperkt tot maximaal één avond per week en van eind april tot eind september wordt er niet 's avonds geoe fend. Ook zal er naar worden gestreefd het nachtvliegen in plaats van rond mid dernacht al om 22.00 uur te beëindigen. Volgens Van Houwelingen zijn op korte termijn wijzigingen in de luchtvaartwet ten te verwachten. De veranderingen betreffen beperkingen in het aantal nachtelijke vlieguren. Die zullen ook gelden voor de vliegbasis Soesterberg. Uit sporthal Beukendal is woensdag avond een sporttas gestolen. De eige naar had de tas even bij de trap laten staan en 'hebbes' zei de onbekende. De tas werd later teruggevonden op de Soester Engweg. Behalve een trainings broek en een waterfles zat alles er nog in. In een restaurant aan de Beukenlaan is vorige week de vlam in de pan geslagen. De olie was oververhit geraakt. De ge waarschuwde brandweer hoefde ter plekke niet meer in actie te komen, om dat men de vlammen al met een poeder blusser had gedoofd. De politie heeft vorige week radarcon troles gehouden op de Laanstraat en de Nieuwstraat. Gedurende anderhalf uur werden vijftien automobilisten betrapt op te snel rijden. Zij kunnen binnenkort post van de politie verwachten. Een woning aan de Prins Hendriklaan is doorzocht door een indringer. De 49- jarige bewoner heeft dat bij de politie gemeld. De inbreker was binnengeko men door een ruit te vernielen. Hij nam 350 gulden aan kleingeld, bui tenlandse valuta, enkele stropdassen en een alarmpistool mee. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 DE SOESTER TURNCLUB Naar wij vernemen, zal "De Soester Turnclub" op Zaterdag 26 Nov. des middags van 3-5 uur, ter eere van haar 10-jarig bestaan een receptie houden in de gymnastiekzaal van de Openbare School in de Kerkebuurt. Vervolgens wordt door genoemde vereen, een St. Nicolaas-feestavond georganiseerd. De groote jaarlijksche uitvoering zal worden gehouden op Maandag 16 en Dinsdag 17 Januari 1939 in hotel "Eemland". ZUSTER FREDERICA 0 Maandagmorgen werd Zuster Frederica, in leven hoofd der R.K. Meisjesschool, op plechtige wijze ter aarde besteld op de begraafplaats aan den Dalweg. De plechtigheid werd door vele leerlingen, zusters en oudleerlingen bijgewoond. Rond het Paleis Soestdijk BEZOEK VAN KONING LEOPOLD Naar wij vernemen zal Koning Leopold van België, Dinsdag 22 Nov., de lunch op paleis Soestdijk gebruiken. Hiervoor zijn extra politie-maatregelen getroffen. Een 20-tal rijksveldwachters zullen hier gestationeerd worden om ook de diverse verkeersmaatregelen te verzekeren. De lunch zal pl.m. te 1 uur gebruikt worden. In de middaguren zal Koning Leopold het Belgisch Momument in Amersfoort bezoeken en aan dit monument een krans hechten. H.M. PASSEERT ONZE GEMEENTE Donderdag te 10 uur passeerde H. M. de Koningin onze gemeente in de richting van het paleis Soestdijk. Te 3 uur vertrok zij weder naar het Loo.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5