0 0 0 0 «uur p -SILVER STAR VIDEO Film van de week 't Rieten Dakje Diamonds VIDEO TOP 10 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 ^'1 Nieuw in Baarn 't Rieten Dakje aan de Laanstraat Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Sweet Gifts ïjsf*< f EKTAR: Het nieuwe fotorealisme NIEUW od0 'illem Van Oosten ^fotoservice SPACEBALLS I tfitefen Qktfije antiek en curiosa laanstraat 23 baam 02154-14621 maandag gesloten Kort geleden geopend in het pas gerestaureerde pandje bijna naast het gemeentehuis. Vol met antiek en curiosa Kom gauw eens langs! In Baarn is bijna naast het gemeentehuis een winkeltje geopend in Antiek en Cu- riosa. Vlakbij de Brink aan het begin van de Laanstraat staat een rijtje winkel (woon)huizen daterend uit ca. 1700 en voorzien van rieten daken. Het zijn de oudste pandjes van Baarn en aan het be- I gin van dit jaar is men begonnen met de restauratie van 2 van de 5 winkeltjes. Van de fundering tot en met de rieten kap zijn ze volledig gerestaureerd en voorde volgende eeuw weer geconser veerd. Van oudsher was in het ene pandje een sigarenwinkel gevestigd, in het andere zat een kleine drukkerij; nu zijn er een ludieke kapperszaak en een woonidee- winkel gevestigd. Men kan er ideeën op doen om zijn huis sfeer en gezelligheid te geven en b. v. iets speciaals voor de feest dagen aan te schaffen. In de enkele maanden dat '"t Rieten Dakje" nu draait komt men uit de hele regio maar ook van heinde ver (na een uitgebreide reportage in het grootste Nederlandse damesblad) om nieuwei- deeën op te doen. Op de begane grond, de verdieping en op het oude binnen plaatsje is een keur aan antiek, curiosa, manden, potterie, vogelkooien maar ook serviesgoed, oud Frans linnengoed en grenen meubilair uitgestald. Hier blijkt dat antiek heel goed combineer baar is met nieuwe zaken. Oud en nieuw gaan hier hand in hand. U komt hierdoor zelf op nieuwe ideeën. Juffertje in 't Groen: het exclusieve ka- dowinkeltje van Ellen Mul in de Eem- straat 23 in Baarn (aan 't pad naar de Schoolstraat), heeft er een nieuwe bij zondere aktiviteit bij. Sinds kort is El len vertegenwoordiger van de firma Sweet Gifts in Waalre. Deze heeft zich gespecialiseerd in wat Ellen: 'Uitwui- vertjes', noemt en Sweet Gifts: 'Give- aways'. Afscheidspresentjes voor alle gelegen heden Al zolang Ellen haar bijzondere winkel tje heeft, is ze benaderd door mensen, die een receptie, jubileum, trouwfeest, bedrijfspresentatie of diner wilden af sluiten met een aardige attentie als blijk van waardering voor de belangstelling der gasten. Met de haar kenmerkende vindingrijkheid wist Ellen altijd een ori ginele (en betaalbare) oplossing te vin den. Het kost echter veel tijd en gezoek om binnen 't bedrag van pl f 2,- tot pl f5,- te blijven en iets leuks te vinden. Van daar dat Ellen het aanbod van Sweet Gifts, om vertegenwoordiger te worden, mèt beide handen aangreep. "Nu kan ik de meer dan 100 showmo dellen van Sweet Gifts erbij betrekken en het moet wel raar gaan als daar niets bij zit! Overigens', benadrukt Ellen, 'kan iedereen zijn zeer specafieke wen sen op tafel leggen, waarbij er dan door Sweet Gifts speciaal voor die gelegen heid iets gemaakt wordt. Zoals bijvoor beeld deze voetbalschoen voor een re ceptie van een voetbalvereniging". En Ellen toont een fraaie papieren voetbal schoen gevuld met dragees of bonbons. Ook een kerstdiner in een verzorgings huis of in een restaurant kan met een gi- ve-away feestelijk afgesloten worden. Al die prachtige afscheidspresentjes hoeven niet echt duur te zijn. De groot ste keus ligt tussen de 2 en 5 gulden,al zijn er zowel goedkopere (vanaf f 1,-) als duurdere te koop. Voor wie van bijzonder houdt Naast deze give-aways verkoopt Ellen in haar kadowinkeltje een bijzonder origi nele collectie kado-artikelen. Zoals: ge bloemde dienbladen, auto-en garage blikjes, Engelse trommeltjes, bloemens- jaals, houten en handgemaakte siera den, aparte kerstartikelen en nog veel meer 'hebbedingetjes'. U kunt bij Juffer tje in 't Groen terecht op donderdag- en vrijdagmiddag van 13.30 - 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. In de week voor Sinterklaas van dinsdag 29 nov. t/m vrijdag 2 dec. van 13.30 - 21.00 uur en op 3 dec. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke Sint zal in dit leuke winkeltje wel iets van zijn gading vinden. 'SS* -*. Ektar voegt een nieuwe dimensie toe aan de kleurenfotografie: Het nieuwe fotorealisme. Ektar 25 geeft haarscherpe, loepzuivere en ragfijne kleurafdrukken zoals de fotowereld nog nooit eerder heeft gezien. Ektar werd door Kodak speciaal ontwikkeld voor 35 mm spiegelreflexcamera's. Dus eindelijk de kleurennegatief- 'üm waar elke serieuze fotograaf 7= op heeft gewacht Kodak Ektar is er in 25 en 1000 iso. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuld 02155-13109 Van Weedestmt 147Soestdijk02155-25942 Shirley Bassey zong het niet voor niets. Marilyn Monroe gaf niet zomaar toe dat ''diamonds are a girls's besl friend". Diamant heeft velen geïnspi reerd. De bijna mystieke aantrekkings kracht heeft beroemdheden uit heden en verleden verleid tot bewonderende uitspraken en persoonlijke filosofieën, tot poëtische ontboezemingen en schit terende songs. Diamant intrigeert, wekt willekeurig ol onwillekeurig begeerte op. Dat was vóói onze jaartelling zo, dat is nog steeds hei geval. Want wees eens eerlijk, wat vooi gevoel krijgt u wanneer u voor een juwe lierszaak staat, waarin flonkerende dia manten sieraden u vanuit de etalage toe- schitteren? De onoverwinnelijke Toen al zo'n 2000jaar geleden de eerste diamanten werden gevonden, werden zc al snel het meest begeerde bezit van rij ken en machtigen. Dit kwam onder meei door de unieke hardheid, waardoor dia mant het symbool werd van kracht er moed. Maar ook het bijgeloof speelde een grote rol, de diamant werd al snel be schouwd als talisman. Door hem zc dicht mogelijk op de huid te dragen werc de drager onoverwinnelijk en bescherm de hem tegen ziekten en nederlagen De waarde Een in de mijn gewonnen diamant lig niet binnen twee weken als sieraad te schitteren in de etalage van de juwelier Doorgaans ligt daar een periode var zo'n twee jaar tussen. Het ingewikkeldt winnings- en vervolgens bewerkings proces heeft dan ook een duidelijke in vloed op de uiteindelijke prijs. Maar e: zijn meer factoren die de waarde var diamant bepalen. Liever gezegd: de fy sieke eigenschappen, die eveneens vooi een belangrijk deel het eindbedrag oj: het prijskaartje bepalen. Allereerst de zuiverheid van diamant Elke stfe^jSTifflék^éris geen tweedëga lijft«Sto-dese£ritfe. En zoals elk natgj produkt kan ook diamant enkele minus; cuul kleine onzuiverheden bevatten ook wel insluitsels genaamd. Dit doe aan de schoonheid van de steen niets af maar kan wel beduidende invloed heb ben op de prijs. Als een steen nu bij eer tienmalige vergroting geen insluitsel: laat zien, wordt hij 'loepzuiver' ge noemd. Ook de kleur van de stenen speelt eer grote rol bij het bepalen van de waarde Hoewel ze in onze ogen allemaal ever wit lijken, zijn er toch kleine kleurnuan ces waar te nemen. Daarvoor moet mer echter een deskundige zijn. Als eer steen helemaal kleurloos is, noemt mer hem wel 'blauw-wit'. Naast de bekende witte stenen zijn ei ook stenen met een zogenaamde fanta- siekleur. Eén daarvan is de beroemde blauwe "Hope" diamant, waaraan de le gende is verbonden dat iedereen die de ze steen bezit door het ongeluk zal wor den getroffen of een vroegtijdige dooc zal sterven. Naast deze ongeluksdragei bestaat er gelukkig ook een collectie mooie, gekleurde stenen die we meer er meer zien in de moderne sieraden. De bekendste zijn wel de champagnekleuri- ge en cognackleurige diamanten. De grootte of liever gezegd het gewich van de diamant spreekt natuurlijk ooi een woordje mee. Dit gewicht wordt uit gedrukt in karaat, een nogal bijzonden eenheid. Het is namelijk het gewicht var een zaadje van de Johannesbroodboom dat eeuwen geleden door handelaars ir edelstenen in het Midden-Oosten werc gebruikt als gewicht voor hun weegscha len. In het Grieks heetten deze zaadje: 'keration'. Het karaat vertegenwoordig een gewicht van 0,2 gram en wordt of zijn beurt weer onderverdeeld in 10( puntjes. Mei Brooks en zijn dolle avonturen in de Ruimte... in deze knettergekke film neemt Brooks Star Wars als voorbeeld voor een reeks dolkomische avonturen. De in-slechte President Skroob van de planeet Spaceball wil alle frisse lucht van de nabije, wondermooie planeet Druidia stelen. Sa men met zijn generaal Dark Heimet beraamt hij een listig plan en ontvoert Hare Verwende Hoogheid, Prinses Vespa van Druidia. Maar Skroob krijgt meteen te maken met de koene strijder Lone Starr en zijn trouwe co-piloot Barf die de ruimte doorkruisen met hun wonderlijke Spacemobiel. En dan is er ook de oude, wijze Yoghurt die het geheim bezit van de "Schwartz" en de strijd met het Kwaad wil aanbinden... Spel Skroob omgekeerd en u weet meteen wie verantwoordelijk is voor deze lachfilm van de bovenste plank. ME BROOKS JOHN EAWY RICK MMS «irftWMar-iNwiaiè» *6? fWPMtt&iailftcBIfll -IWiftlK flFMII-IU* 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) f\ T 6. The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force COMPUTER- FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47

Soester Courant | 1988 | | pagina 13