O Kwaliteit heeft veel facetten WEEKEND RECEPT comPAa Kerkgebouw 10 jaar geleden gereed gekomen Gemeenteraad debatteert uitvoerig ovei emancipatiebeleid in onderwijs 5 DECEMBER WIE WEET... BIJVOORBEELD DE NIEUWE IBM PS/2 LIJN UNIEKE AANBIEDING Wanneer u voor 31 december 1988 een computer systeem bij ADVISIE aanschaft krijgt u een echte diamant geheel gratis! (t.w.v. 3% van het aanschaf- bedrag exkl. b.t.w. van het computer- systeem). ADVISIE, VOOR EEN OP MAAT "GESLEPEN" ADVIES. Parochie-middag Mariakerk Man rijdt in wrak Sanitair Gekookt spek met rode linzen 'Wie zegt dat Sinterklaas ooit een man was?' Pico bello de piste op Klachten bezorging Soester Courant TUIN-ADVIESCENTRU M 't vaardêHwoQt voor doe-het-zelvers Bijzonder fruit uit eigen tuin (deel 2) WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 17 door Arie Wandelaar Aangezien huize Wandelaar goede tra dities lief heeft, er ongeveer bol van staat, zal er ook dit jaar niet teontko- men zijn aan het vieren van de verjaar dag van Sint Nicolaas. Zaterdag jl. begon de ouverture die ten behoeve van de vaderlandse midden stand ruim veertien dagen te zien en te beluisteren zal zijn. Slechts de folklore rond de goed-hei- ligman stemt weemoedig, de rest is flauwekul. Omdat niemand meer in zijn bestaan gelooft hebben we de aan pak van zijn feest noodzakelijkerwijs moeten veranderen. Ruim twintig jaar geleden was dat alle maal anders. Op 5 december, zeven uur in de avond (je kon er bij wijze van spreken de klok op gelijk zetten) belde er iemand ;aan. Gehuld in een rode winterjas, steevast zijn mijter verlie zend in zijn poging het pand onbescha digd binnen te komen. Eenmaal binnen maakte hij zijn opwachting door jaar lijks tegen het kroost van Marie en Arie dezelfde onzin uit te kramen waaraan het kleine grut in hun absolute on schuld iets van hogere waarde moest ontlenen. Wisten zij veel. Hij trouwens ook niet. Aan het eind van de jaarlijkse zitting met grappig bedoelde terechtwijzingen nog even de kostwinner van het gezelschap te gra zen nemen, vervolgens een slok inne men om de kou buiten te trotseren, en precies drie minuten voor half acht af rekenen in de gang, aangezien elders op de huizenrij ouders van andere bleekneusjes dezelfde voorstelling in huis wilden hebben. Marie had deze Klaas destijds tijdens een cursus yoga op de kop getikt en vond jaa, na jaar na jaar de aan dit optreden verbonden on kosten meer dan waard. Kunst, van Arie's zakcenten. Op 5 december 1962 bracht deze yoga- figuur een niet te repareren schade toe aan het toch al wat gekartelde geloof van onze oudste dochter. Uit kosten besparende overwegingen had de gek dat jaar Taxi Tak afgezegd, en was op de fiets, met zijn vrouw als Piet achter op, de bestellingen van die avond gaan uitvoeren. Een lekke band onderweg gooide hun anders zo stipte dienstrege ling geheel door elkaar, hetgeen op op voeders en vooral in spanning wach tende kinderen ene verlammende uit werking kreeg. Onze oudste dochter, - zeven jaar, die in een turbulent half uur al drie retourtje huiskamer-toilet had afgelegd nam, zonder voorgaande me dedeling, het initiatief de stand van za ken buiten eens op te nemen. Ze ontsloot daartoe de voordeur en zag hem, met de mijter onder de arm, al fietsend aankomen. Achterop een wel gevulde Zwarte piet die, en Arie citeert nu de geluidswaarneming van zijn dochter, iets schijnt te hebben geroe pen in de geest van: "Bekijk het verder alleen maar, ik ga naar huis. Ik sterf van de kou." Een ingrijpende beslissing die werd uit gevoerd, hetgeen kon worden opge maakt uit de verontschuldigende ver klaring vn de fietsende huurling dat Zwarte Piet er niet bij kon zijn omdat hij van het dak zou zijn gevallen. Na af loop werd in de gang het tarief met vijf tig procent verlaagd, maar wat baatte deze winst? Het geloof van tenminste één kind kon Arie er niet voor terugko pen. Voor wie in de daarop volgende jaar gangen de schijn wekte nog te geloven, dan wel te twijfelen, werden andere Klazen en Pietermannen ingehuurd. Tevergeefs. De deuk in het kinderge loof was een gat geworden en besmette voortijdig met niet te voorkomen roest- plekken ook de zieltjes van de overige kinderen. Sindsdien trekken we lootjes. De ceremonie protocolair daar om heen begon afgelopen zaterdag, nadat we bij het naar bed brengen bij onze kleinkinderen opnieuw het 5 decem- bergeloof volkomen overbodig ontsto ken hadden. Ze hadden hem immers zelfs gezien. Op televisie, en aangeraakt in Soest. De ceremonie protocolair dus van het lootjes trekken. Opnieuw legde het volwassen 5 decembergezelschap plechtig de eed af de limiet van de aan koop niet te zullen overschrijden en nimmer bekend te zullen maken wie hij of zij heeft getrokken. Het zijn stuk voor stuk absolute meineden. Arie trok z'n schoonmoeder, ze nadert de 90. Kom daar eens met een tientje vanaf. Dat wordt Marie raadplegen. Trou wens het lekt anderszins ook altijd uit. De deelnemers komen uit verschillen de windstreken. Het inpakpapier voor de cadeautjes verschilt per gemeente. En mocht dat niet het geval zijn dan is er altijd wel een anonieme gever die bij ter geschenke gegeven sokken, zak doeken of stropdas ongevraagd uit roept: "Het kan geruild worden hoor." 5 December, Sint Nicolaas. het geloof is er niet meer. Met de restanten moeten we 't doen. Toch maar proberen. Wie weet...! ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf j. cornelisse bv. De nieuwe PS/2 lijn van IBM. Kwaliteits computers met hoge verwerkingssnelheid en grote opslagkapaciteit, voorzien van de mo dernste technologie. Zoals de Micro Channel Architecture, VGA grafische ondersteuning en een nieuw besturingssysteem, OS/2. Door de grote verscheidenheid aan modellen is er altijd een IBM PS/2 die bij u past. Daarbij geeft ADVISIE u een op maat geslepen advies, zo dat u verstandig investeert in uw toekomst. Bel nu 02155-11434 dan krijgt u de uitvoe rige brochure van ADVISIE toegestuurd. Voor een loepzuiver beeld van de vete facetten in de kwaliteit van ADVISIE. Advisie Computer Consultants b.v. Vredehofstraat 13, 3761 HA Soest, tel. 02155-11434. Personal Computers Zondag j.1. was het 10 jaar geleden, dat het kerkgebouw van de Mariakerk in Soestdijk na een plechtige inwijding in gebruik werd genomen. De Soestdijkse parochie-gemeenschap wilde dit 2e lus trum graag vieren met alle parochianen en speciaal met de vele werkgroepen, die in de parochie-gemeenschap aktief zijn. Op verzoek van het Kerkbestuur had den enkele aktieve parochieleden een middag-programma samengesteld, waarin vele werkgroepen acte de pre- sence gaven. Met een gedicht, lied of schets brachten zij de taak die zij in de parochie vervul len, naar voren. Ook het parochieel zangkoor nam aan deze middag deel, en zong "Gloria" uit de Missa "Benedicamus Domino" van Palestrina en het "Domine Salvam Fac" van Giessen. De jubilarissen de dames Lieverse, v. d. Bremer, De Groot, v. Leeuwen, Dijk man, Rauch en de dirigent de heer v.d. Camp. Op de achtergrond pastoor H.M.M. Goddijn, die: de medailles op speldde. Tijdens dit optreden huligde Pastoor Goddijn de dirigent van het koor, de heer Joh. v.d. Camp, en een 6-tal dames leden van het koor met hun 25-jarig ju bileum als kerkzanger(es). Op de Birkstraat is een 36-jarige Amers- foorter aangehouden. De man reed vol gens de politie in een wrak. De auto was niet verzekerd en de APK- keuring bleek verlopen. Ook kon de man geen rijbewijs tonen. Hij krijgt een proces-verbaal. Tel. (02155)13014-12577 Gekookt spek en linzen vormen samen met uien een smakelijk winters gerecht, u kunt er eventueel een tomatensalade bij opdienen. Reken voor 4 personen op 500 gram vers doorregen spek aan stukjes, 1 kleine ui "bestoken met 8 kruidnagelen". Verder heeft u nodig: 400 a 500 gram ge droogde rode linzen, bouillontablet of -poeder voor 1 liter, 3 grote uien, eventu eel 1 teentje knoflook, 1 laurierblad en 3 a 4 takjes bladselderij. Zet het stuk spek op met 2 liter kokend wa ter waaraan u 3/4 eetlepel zout,theele pel grof gemalen zwarte peper en de met kruidnagelen bestoken ui toevoegt. Laat het spek boven een vrij laag afgestel de warmtebron, met het deksel op de pan, in 2 uur gaar koken. Stort de linzen op een zeef en spoel er een royale hoeveelheid koud water over. Snipper de uien en hak het teentje kno- flook ragfijn. Hak de bladselderij eveneens ragfijn. Verhit in een hoge pan met dikke bodem 50 gram boter en fruit de uien er onder voortdurend omscheppen in tot ze begin nen te kleuren. Schep de linzen, knoflook en bladselderij er door. Voeg het laurier blad toe en schenk er daarna 8 a 10 decili ter bouillon bij. Kook de linzen boven een vrij laag afgestelde warmtevron in onge veer 20 minuten gaar. Het is de bedoeling dat een groot deel van de bouillon in de lin zen wordt opgenomen en de rest ervan door verdampen zal verdwijnen. Snijd intussen het spek in smalle reepjes of in kleine blokjes. Sprenkel 2 theelepels kruidenazijn over de linzen cn schep er on middellijk daarna het spek en eventueel nog een klontje boter (ca. 25 gram) door. Dien het gerecht op zodra het spek door een door warm is geworden. Bereidingstijd: plm. 30 minuten Energie per portie: plm. 3880 Kj (925 kcal) Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Programma van 'De Praatpaal' Wijkcentrum Smitsveen Smitsweg 311/313 tel. 19546 Maandagavond: Timmerclub van 18.30 tot 20.00 uur voor 10 t/m 13 jarigen. Kosten f 1,- per week. Dinsdagmiddag: Tienermiddag voor 12 t/m 16 jarigen van 16.00 tot 17.30 uur. Toegang gratis. Dinsdagmiddag: Aerobic en Jazzballet voor 9 t/m 12 jarigen. Van 16.00 tot 17.00 uur. hier kunnen nog enkele kin deren bij. Dinsdagavond: Dansavond voor vol wassenen. De serie die nu loopt is vol, voor de volgende serie kunt U ons bel len. Dinsdagavond: Tienersoos van 19.00 tot 21.30 uur. voor 12 t/m 16 jarigen. Kosten f 1,- per keer. Woensdagmiddag: Instuifmiddag voor 4 t/m 12 jarigen, van 14.00 tot 15.30 uur. Kosten f 0.50 per keer. Woensdagavond: Wijkavond voor vol wassenen, van 20.00 tot 22.00 uur Toe gang gratis. Donderdagochtend: Peuter/Oude rochtend van 9.30 tot 11.30 uur Kosten f 3,00 per ouder/kind paar. Donderdagmiddag: Kookgroep voor 6 t/m 9 jarigen, van 16.00 tot 17.30 uur. Kosten f 15,- per 10 keer. Vrijdagmiddag: Sporten met tieners van 12 t/m 16 jaar. van 16.00 tot 17.00 uur. Kosten f 1,- per keer. Vrijdagavond: Tieneraktiviteit 1 keer per maand. Kosten afhankelijk van de aktiviteit. eerste keer op 25 nov. van 19.00 tot 22.00 uur. Voor al deze aktiviteiten (behalve de woensdagmiddag) moet men zich van te voren opgeven. Kom even langs of bel tel. 19546. "Het Kruispunt" Albert Cuyplaan 200 tel 21987 Woensdag 23 november Om 14.00 uur is er instuif. Deze keer gaan we (Sin terklaas en Zwarte Piet) maskers ma ken. Alle kinderen van 4 t/m 12 jaar. Entree f 0,50 Het duurt tot 15.30 uur. Van 16.00 tot 17.30 is het vrije inloop voor tieners van 12 tot 16 jaar. Er is gele genheid voor een spelletje te doen, naar muziek te luisteren of gewoon een kopje koffie of thee komen drinken. Van 19.00 tot 21.00 uur is er een brei-groep die f 15,- kost voor 10 keer, en een naai en knipkursus welke f 25,- kost. De uit 20 mannen en 7 vrouwen be staande gemeenteraad van Soest heeft vorige week lang gediscussieerd over het emancipatiebeleid dat in het onder wijs in Soest gestalte zou moeten krij gen. Dat gebeurde naar aanleiding van de (deel)notitie over dit onderwerp, opgesteld door een speciale stuur groep, die daarin een flink aantal aan bevelingen had gedaan die vervolgens door het College waren geschrapt. De notitie zelf was voor de behandeling in de raad nog eens diverse malen her schreven, zodat er een rommelig geheel was ontstaan waarover met name Adriaan Pothuizen (D66) de staf brak. "Het is alleen met kunst- en vliegwerk leesbaar." Vooral Lydia Meijer (PvdA) toonde zich een vurig pleitbezorgster van een serieuzer en actiever emancipatiebeleid. Zij hield een uitgebreid verhaal, door spekt met voorbeelden over de traditio nele rolverdeling die ook in het onder wijsmateriaal nog volop aanwezig is. "Vader koopt spijkers, moeder doet boodschappen bij de supermarkt. Jon gens voetballen; meisjes kunnen dat niet. Zelfs Sinterklaas is op school altijd een man, maar wie zegt dat hij dat ooit was?" Meijer wees erop dat de notitie al veel weerstanden en geruzie heeft opgeroe pen, en daarom intussen driemaal her schreven was. "De vrouwen werden er moedeloos van, de burgervriendelijk heid bij de gemeente was ver te zoeken. Domme gansjes Ze sprak haar twijfels uit over de bereid heid van het College om een echt eman cipatiebeleid tot stand te brengen. "Moeten meisjes soms domme gansjes blijven, die alleen geschikt zijn voor ver zorgende beroepen tot ze gaan trouwen en verder hun leven verantwoordelijk zijn voor de kinderen, omdat zij ze toe vallig hebben gebaard?" Ze diende een motie in, waarin ze pleitte voor een ma- nagements-opleiding voor de vrouwelij ke leerkrachten, initiatieven voor het Lydia Meijer (PvdA). ontwikkelen van meer kinderopvang- mogelijkheden en een gericht perso neelsbeleid om de vrouwen onder het onderwijzend personeel te stimuleren op vakante managementsfuncties te sol liciteren. Per amendement op de notitie wilde ze nog een startsubsidie voor het mogelijk maken van overblijffaciliteiten op de scholen. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) was het volkomen oneens met de notitie, zij het op geheel andere gronden. Volgens hem ging het helemaal niet over emanci patie, maar over roldoorbeking en dat is wezenlijk iets anders. Hij hekelde de geest die uit de notitie sprak, alsof een huishoudschool-diploma van nul en ge- ner waarde was en alsof iedere vrouw ook een "streber" zou moeten zijn. Lydia Meijer kreeg wel steun van Marij ke Weidema (VVD) en alle andere woordvoerders beaamden eveneens dat emancipatiebeleid toch vooral een kwestie is van mentaliteitsverandering. Zij steunden echter het College-stand punt. Vrijwel alle fracties waren het eens met het voorstel van Weidema om het Wie dezer dagen binnenwipt bij sport- speciaalzaak Nic van Dam, omdat hij of zij straks in stijl de piste of loipe wil be stormen, krijgt de smaak meteen te pak ken. Er is een exclusief voor de zaak ge brachte sortering Golden Team skikle ding, waaraan men de internationale al lure van deze organisatie (liefst 1500 specialisten!) herkent. Een plezierige ontdekking is dat de grootschaligheid ervan een gunstige invloed heeft op de prijzen. Zo zijn er al modieuze jacks v.a. f 129,— en donsjacks, met afritsbare mouwen voor f 199,--. Prints Voor wie graag met iets nieuws voor de dag komt brengt Golden Team een hoogst modische lijn met prints voor jog gingpakken, anoraks, ski-overalls en losse broeken. Het merk staat bekend om zijn exclusieve ontwerpen en zijn ei genzinnige styling en de nieuwe winter collectie onderstreept dit beeld. Zelfs als u niet direct uw keuze kunt ma ken uit de indrukwekkende collectie wintersportkleding(ook diverse grote andere merken zijn present), hoeft u toch niet met lege handen naar huis. Sportspeciaalzaak Nic van Dam heeft namelijk een fraaie kleurenfolder voor u V op de toonbank, waarin de flitsende ideeën gratis voor het oprapen liggen. Met inbegrip van ski's, bindingen, schoenen en skiboots. U zult dus naar de Van Weedestraat in Soest moeten om uw skigarderobe weer op peil te brengen. Maar u zult er geen moment spijt van hebben. omstreden punt van de tweehoofdige schoolleiding - het College staat op het standpunt dat er één kapitein op het schip moet zijn - nog eens apart te be spreken. Wethouder Menne beloofde dat. Uniek in Nederland Hij was het verder zeer oneens met de kritiek van Lydia Meijer en wees o.m. op het feit dat op de basisscholen van Soest 77% van de leerkrachten vrouw is. Als de nieuwe directeur van de Regentuuter ook een vrouw wordt is de helft van de basisschooldirecteuren van het vrouwe lijk geslacht, een situatie die volgens Menne uniek is in Nederland. De wet houder vond Meijers kritiek op het les materiaal evenmin terecht. "Voor de leerkrachten is dat juist een mooie gele genheid om te laten zien dat de werke lijkheid anders is." Menne zag ook niets in het voorstel voor mogelijkheden voor kinderopvang. Daaraan was volgens hem nauwelijks of geen behoefte in Soest, en als die er wel was is in het nieuwe gemeentehuis straks een bescheiden crèche beschikbaar. Ook de vraag naar overblijfmogelijkhe- den was volgens hem niet groot. "We hebben nooit een klacht of een smeek bede ontvangen, en bovendien is het fout als de gemeente dit zou betalen. Het is juist goed om dit aan het particulier initiatief over te laten." Aan een mana- gementscursus was volgens hem even min behoefte. Gegiechel Het uitvoerige debat verliep grotendeels in een sfeer van lacherigheid en gegie chel, wat vooral de leden van de stuur groep - op de tribune - onaangenaam moet hebben verrast. Voor cie stemming liet Meilof nog weten dat Lydia Meijer volgens hem "diep beledigend" had ge sproken over meisjes (dómme gansjes) die trouwen en kindertjes krijgen. Hij stelde zich nog teweer tegen de "disco mentaliteit", die het beeld van mannen en vrouwen totaal verziekt. Omdat de PvdA-fractie alleen de steun van Pro gressief Soest kreeg trok Lydia Meijer haar. motie en amendement vervolgens in. Met alleen de stem van Meilof tegen werd de deelnotitie door de gemeente raad aanvaard. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant dé volgende dag in de bus. kontoor effiriency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten i'v i v' 7 "4 In de vorige aflevering vertelde ik van een aantal fruit- soorten en -rassen die we zelden of nooit in de groente winkel zullen aantreffen. Veel oude rassen van appels, peren, pruimen en kersen zijn op fruitkwekerijen ver vangen door moderne produktievere rassen. Ze zijn echter gelukkig voor de particuliere tuin weer volop te koop. Daarnaast zijn er diverse onbekende gewassen als kweepeer, mispel, taybes etc., waarvan we de smaak alleen leren kennen, door ze zelf aan te planten. Afge lopen keer besteedde ik aandacht aan de moerbei en aan oude fruitrassen in het algemeen. Ditmaal be spreek ik de Mispel, Kweepeer, Vijg, Japanse wijnbes en de Vossebes. Mispel De mispel (Mespilus germanica) groeit op iedere niet te natte grond en kan wel 6 m hoog worden. De hoogte hangt af van het soort onderstam dat gebruikt is. Geënt op een mispelzaailing is de groei krachtig, bij enting op bijv.meidoorn, wordt de groei geremd en blijft de struik/boom veel kleiner. De mispel heeft tijdens de bloei in mei-juni een grote sierwaarde door de vele wit te bloemen. Snoei is slechts zelden nodig. Als de kern erg dicht wordt, kan gedund worden om licht en lucht in het gewas toe te laten. In de late herfst (half novem ber) kunnen de typische bruine vruchten worden geoogst. Ze zijn pas goed eetbaar als ze overrijp zijn. Dit laatste gegeven vormt de grondslag voor de beken de uitdrukking "Zo rot als een mispel". Kweepeer Het best groeit de kweepeer (Cydonia oblonga) op een goede niet te droge grond in de zon. Aanplant kan zo wel vanwege zijn sier- als gebruikswaarde plaatsvin den. De. grote witte (soms roze) bloemen sieren de struik in mei en de gele vruchten doen dit in het 't na jaar. Kweeperen groeien nogal breeduit en worden wel tot 4 m hoog. Alle rassen zijn zelfbestuivend! In droge perioden geven we de plant flink water, omdat bij droogte de vruchten kunnen splijten. Kweeperen wor den in oktober geplukt en zijn geschikt voor de berei ding van jam. Als toevoeging aan appelmoes zorgen ze voor een heel bijzonder aroma. De zeer welriekende vruchten zijn ook zeer decoratief op de fruitschaal. Erik van Dorresteyn f, medewerker 't Vaarderhoogt Vijg De vijg (Ficus carica) is echt een plant voor liefhebbers omdat ze wel enige aandacht vereist. Een zuidmuur is het meest ideaal voor dit warmteminnende gewas. Dt grond mag niet te droog zijn en is bij voorkeur kalkhou- dend. Jonge planten moeten tegen vorst beschermd worden door ze in stro te pakken. Als de vijg een paar jaar oud is mogen de takken gerust iets invriezen; ze worden dan na de winter gewoon flink ingesnoeid. 's Winters bedekken we de grond rond de plant met stal mest of compost. Het toppen van de scheuten in april in combinatie met een extra watergift in mei-juni resul teert in een betere vruchtzetting. In mei verschijnen de bloemen die zonder kruisbestuiving uitgroeien tot vio- letbruine, rijpe vijgen die in september-oktober wor den geoogst. Japanse wijnbes Een warme beschutte standplaats en een humusrijke niet te droge grond, staan op het verlanglijstje van Ru- bus phoenicolasius of Japanse wijnbes. De planten is net als de braam een behoorlijk wilde groeier, die dan ook regelmatig aangebonden dient te worden. De plant zijn zeer decoratief door de rode klierharen waarmee stengels en kelkslippen zijn bezet. De bloei valt in juni, met witte bloemen in trossen, gevolgd door de betrek kelijk kleine vruchten in juli-augustus. Na de oogst snoeien we de takken die vrucht gegeven hebben af. De vijf beste nieuwe scheuten die intussen ontstaan zijn worden in het vooijaar uitgebonden, om weer tot bloei en vruchtzetting over te gaan. Vossebes Tenslotte aandacht voor de rode bosbes of vossebes (Vaccinium vitis-idaea), een plant die sporadisch nog in ons land in het wild voorkomt. Het struikje behoort tot de familie der heideachtigen en past als zodanig ook goed in de heidetuin. Zoals het een heideachtige be taamt groeit ook de vossebes het liefst op een humusrij ke zure zandgrond(tuinturf doormengen in het plant- gat). De laag blijvende (max. 30 cm) struikjes zijn win tergroen en bloeien wit in mei-juni en augustus. De bloemetjes zijn mooi, maar vrij klein. De dikke rode bessen vallen erg op van september tot ver in november als de ze struikjes sieren. In de natuur worden de bessen door veel dieren (o.a. de vos, vandaar dus) gegeten. Wij kunnen de vruchten verwerken tot jam of gelei, of ze als dessert nuttigen na zoete spijzen. S-

Soester Courant | 1988 | | pagina 17