UIS Cobra aruöhocK IEN IN 3?! Speeldoos PAGINA 22 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 23 Lezing ii "Cobi ira, 40 jaar later" Vrijdagmiddag in C- drie Kinaerbios 'Mijn leven als hond" Theaterweekend in C-drie algemene radio omroep soest Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligers gevraagd 'Musica Montana' Sinterklaasbingo in de Vijverhof 'Koffiedrinken met de boswachter" b Welfare-verkoop Rode Kruis Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Top Story van Trestle topstory tf Esoterische markt en tarot-expositie in 'Witte Huis' NYSH-avond voor alleenstaanden Vrouwen in de Bijstand Orlando-kwartet in Groeneveld Activiteiten Mayindra Theater company een 'Vroeger is dood' Sinterklaasfeest in Artiskoop 'Dromen dromen' bij Basisgroep Museum Oud-Soest mbassadrice van en, is natuurlijk is is een preekt. hongersnood, ir ook door zijn jvoorbeeld het de bloedin- ik wel eens in s van het alle stadions en iceschap met 'ul. heb ik het nen. Mijn Heen maar inzet van al die elen tijdens 1. williger bij het t. Heel actief Jicapte en 'akantie gaan. ;ugd Rode Je basisscholen tak je eigenlijk dse Rode n. Steun ook ils lid. U hoefl >ed te geven. ichap, bedrag betaalt, lijven helpen- ulp is het Rode U nodig, n straks het Jankt!! >s jpconditie ons land in van het v auto nu is er nog Ie winter- reserve- gevolgen jpel mo- verdient nde tips et onge- 9 te bel- 'erwijde- et Euro- tulier in. om de lulier in tekening ede on- i en ze- I, is het rbaal te politie, schuld- eet van Jtrokken ige na- genpar- van de >rt. itschap- zekerd; mer. □gelijke ch aan ppij of tructies (Indien jding i is te- verze- ar een leever- an het formu- smaat- ïrings- n het Cultureel Centrum Foto-expositie Donderdag 1 december wordt er een le zing gegeven in C-drie naar aanleiding van de tentoonstelling in de Nieuwe Kerk in Amsterdam: "Cobra, 40 jaar la ter". De aanleiding tot de tentoonstelling is dat 40 jaar geleden, 8 november 1948, een beweging werd opgericht, COBRA, door een zestal kunstenaars uit Kopen hagen, Brussel en Amsterdam. De be kendste ervan zijn Karei Appel, Con stant, Corneille en Jorn. De Cobra groep heeft grote betekenis gehad voor de na-oorlogse kunsten; zij toonden een andere manier van kunstbeoefening en verzetten zich tegen de gevestigde orde. Kritiek op deze beweging was dan ook niet van de lucht. Tijdens de lezing wordt de geschiedenis van deze beweging uiteengezet, uiter aard aan de hand van dia's, zodat u de tentoonstelling met meer inzicht en ge noegen kunt gaan bekijken. De lezing wordt gegeven door Klaaske de Vos, docente kunstgeschiedenis aan C-drie en vindt plaats op donderdag 1 december, aanvang 20.00 uur. Kosten f 5,—, voor cursisten van C-drie f 2,50 op vertoon van uitnodiging. Men kan van te voren kaarten bestellen bij C-drie: tel. 22188. 4 O a.a r later Zo langzamerhand wordt het bij het pu bliek in Soest duidelijk dat de expositie ruimte van C-drie heel bijzonder is. Waar anders vindt men een ruimte waar zo veel verschillende exposities zo goed tentoongesteld kunnen worden? Zo was er vorige week nog de expositie t.b.v. de kunstveiling voor Amnesty-Internatio- nal, waarbij elk hoekje van het Witte Ca fé werd benut. Ook een expositie van cursistenwerk, van beeldhouwwerken, schilderijen, tekeningen of foto's, alles kan eigenlijk en telkens weer krijgt het Witte Cafe een ander aanzien. Wat deze ruimte onderscheidt van een galerie is het feit, dat het cafe ook ontmoetings ruimte is. Dat betekent dat alle bezoe kers (2000 per week gemiddeld) met de expositie in kon takt komen. Voeg daar bij de voortreffelijke horeca-voorzie- ning en er ontstaat een uniek geheel. Vanaf 19 november exposeert Machiel de Vos zijn natuurfoto's. Onder het mot to "Natuur - dichtbij en veraf- gefoto grafeerd" haalt Machiel de Vos schitte rende plekjes op de wereld naar C-drie. Naast de natuurfoto's uit eigen land toont hij ook oprtamen van de Galapa- gos-eilanden, Kenia, Nepal eh de Azo- ren. Niet alleen het landschap, ook de dierenwereld is ruim vertegenwoordigd met foto's van vogels en insecten. De ex positie is te bezichtigen tot 10 december. Schooltheater Momenteel zitten we in een periode van theatervoorstellingen voor basisscholen. Het steunpunt voor kunstzinnige vor ming (SSKVE) laat een groot aantal voorstellingen in de Grote Zaal van C-drie uitvoeren. Deze betreffen de voorstellingen waarop de Soester bassis- scholen zich hebben ingeschreven. Het komt ook regelmatig voor dat bassis- scholen een eigen produktie brengen, waarbij ondersteuning op het gebied van theatertechniek door C-drie geleverd wordt. Deze week geeft basisschool de Wegwijzer een voorstelling voor eigen publiek. Het is de musical: "De wonder lijke wereld van professor Knap". Luchtkasteel C-drie lanceerde onlangs een aantal ie- deeen voor een sportzaal en een theater. Het bestuur maakt zich namelijk zorgen over het feit, dat de gemeente een groot schalig sportcomplex wil opzetten en privatiaseren. C-drie is een voorbeeld van een poging tot privatisering. C-drie weet hoe moeilijk en moeizaam een der gelijk proces is. De ervaring in ons cen trum heeft geleerd dat subsidie en com mercie moeilijk "hand in hand" gaan. Om een voorbeeld te geven het volgen de. Veel bezoekers gaan ervan uit dat C-drie een gesubsidieerd centrum is en dus een "beetje" van "hun". Dan ont staat er direkt een misverstand over de prijzen van C-drie en over de openings uren. Alles moet nog goedkoper en de bar behoort onbeperkt bezet te zijn. Ook groepen van bezoekers zijn die mening toegedaan. Zoiets is niet eenvoudig en als het aan de dagelijkse leiding moet lig gen was C-drie of gesubsidieerd of com mercieel (geprivatiseerd). Dat laatste kan echter niet, omdat het gebouw van C-drie als te duur ervaren wordt. De ge meentelijke overheid heeft dat geld er niet meer voor over en zocht d.m.v. het experiment C-drie naar een goedkopere oplossing. Wat zou er gebeurd zijn als het experiment tot privatisering met C-drie mislukt was? Wat gebeurt er als de gemeente een tweede nog duurder complex gaat bouwen? De vaste kosten van zo'n voorziening zijn ten minste 3x hoger als voor C-drie. Is dat geld er ook als de rijksoverheid de kraan mog meer dicht draait? (en dat gebeurt). Het be stuur van C-drie maakt zich met recht zorgen en acht het haar plicht om op de ze feiten te wijzen. Dat deed zij door middel van een notitie aan de raad en het college. Bovendien maakt C-drie con crete plannen voor theater, foyer, eve nementen en sport, omdat het gevoel be staat dat er weinig overleg is op het totale terrein van Welzijn, Recreatie, Sport en Educatie. Waar minder geld is, kan door samenwerking en overleg nog veel tot stand gebracht worden. C-drie denkt niet in "luchtkastelen" en het bestuur is ook niet angstig voor de toekomst (hoe kan dat ook bij vrijwillige bestuurders), C-drie is verontrust en bezorgd. Multifuctioneel Als we zeggen "het gaat goed met C-drie" dan kunnen we u mededelen dat het zelfs beter dan goed gaat. Het cen trum zit volstrekt volgepropt met aktivi- teiten. Zoiets heeft grote consequenties voor het personeel. Wanneer moet je b.v. schoonmaken? Hoe is het mogelijk alle aktiviteiten goed op elkaar af te stemmen zonder onderlinge overlast? Daarvoor moeten goede afspraken ge maakt worden met de afnemers C-drie vraagt ook begrip van cursisten, bowlers, exposanten, enz voor het grote aantal aktiviteiten. Waar veel gebeurt komen veel mensen en waar veel men sen komen is de mond tot mond reclame een prima manier van public relation. C-drie moet het aantal aanvragen nu gaan afremmen, omdat te veel aan akti viteiten de kwaliteit nadelig beinvloedt. Horeca Als je "winst" moet maken is het zaak om goed te rekenen. Een grote omzet staat niet garant voor een grote winst. Kostenbewaking vprmt een voortduren de zorg. Dit is een van de belangrijkste taken voor de afdelingshoofden. In een centrum, waar de overheids subsidie ruimschoots te kort schiet voor de aktivi teiten en voor het personeel, moet goed nagedacht worden. Gedachteloos han delen kost onherroepelijk geld en dat gaat uiteindelijk ten koste van het gehele centrum. Voor de horeca zijn dit gouden regels. Als die regels met voeten getre den worden gaat het onherroepelijk fout. Vandaar dat de taak van horeca- manager in C-drie een uiterst verant woordelijke taak is. Afwegen van moge lijkheden en nieuwe ontwikkelingen moeten uiterst zorgvuldig gebeuren. En dat allemaal in een gesubsidieerd cen trum. Soms is het leven helemaal niet zo leuk. Heb jij dat ook wel eens? Alles gaat mis, lijkt het wel. Waarom worden mensen voortdurend kwaad op je? Je bedoelt het immers goed. Dat kan je maar niet begrijpen. Daarom verzin je allemaal verhalen om te vertellen. En ge, spannende, wilde en verdrietige verhalen. En je maakt grapjes die al leen jij lijkt te begrijpen. Het leven is soms niet gemakkelijk. Zoals voor In- gemar, de jongen uit de film. Het verhaal Het verhaal speelt in het Zweden van de jaren vijftig en de twaalfjarige Ingemar Johansson is de hoofdpersoon. Hij heeft niet zo'n gemakkelijk leventje. Zijn va der is afwezig, zijn moeder vaak ziek en bedlegerig. Zij kan de drukte van Inge mar en zijn oudere broer om haar heen niet goed verdragen. Zij heeft angstwek kende woedeuitbarstingen of zit ver stopt achter een boek. Maar Ingemar heeft zijn moeder nodig en kan niet begrijpen waarom zijn voort durend kwaad op hem is. Hij bedoelt het immers goed. Wanneer de zomer aan breekt, wordt Ingemar naar zijn oom en tante gestuurd om zijn moeder wat rust te gunnen. Zijn oom, een glasblazer, is een aardige man en een enthousiast amateur-voetballer. Ingemar vindt in het kleine dorpje waar zijn oom en tante wonen veel aardige mensen. Zijn oom betrekt hem bij het voetballen en daar leert hij Saga kennen. Zij is een meisje, dat eigenlijk een jongen zou willen zijn. Ze is bang om uit het voetbalelftal te worden gezet. Boksen doet Saga ook graag en Ingemar wordt er ook vreselijk goed in. Ingemar leert andere merkwaardige figuren kennen, zoals de oude meneer Arvidsson, aan wie Ingemar regelmatig moet voorlezen. En Merit, de plaatselijke schoonheid, die poseert voor de beeldhouwer. Niet lang nadat Ingemar weer thuis is over lijdt zijn moeder. Ingemar gaat terug naar zijn oom en voelt zich ongelukkig. Hij denkt dat hij schuldig is aan de dood van zijn moeder. Maar Ingemar is niet Ans Jepkes en Jeannette Banen zijn in mei 1986 afgestudeerd aan de academie voor expressie te Utrecht. Het theater weekend biedt de mogelijkheid zich twee dagen intensief bezig te houden met toneel. De kans die daarbij geboden wordt is dat u eens wat meer over uzelf en het spel te weten komt. Door elemen taire spelopdrachten ervaart u hoe, wat en waarom. Zaterdag wordt er gewerkt aan het op bouwen en uitdiepen van een rol. Zon dag wordt er met behulp van video-op names reactie gegeven over hetgeen er gespeeld is. Deze cursus is uitstekend ge schikt voor mensen met enige ervaring, maar een vereiste is dit beslist niet. De workshop theater vindt plaats op: za terdag 26 november: 12.00 - 17.00 uur, 19.00 - 22.30 uur, zondag 27 november: 10.00 - 12.30 uur, 14.00 - 16.30 uur. Docenten: Ans Jepkes en Jeannette Ba nen. Prijs f 50,—. Plaats: Cultureel Creatief Centrum C-drie. Men kan zich schriftelijk inschrijven bij C-drie voor vrijdag 25 november. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. voor niets een kleine bokser. Hij maakt een nieuwe start. 'Mijn leven als hond' werd op het 12e In ternationale Kinderfilmfestival in Frankfurt bekroond met de eerste prijs. Op het 24e Internationale Filmfestival in Gijon werd de film eveneens be kroond met'de eerste prijs, terwijl op de 16e Internationale Kinderfilmfestival in Giffoni de hoofrolspeler Anton Glanze- lius de 'Grifoni di Bonzo' kreeg voor zijn vertolking van Ingemar. 'Mijn leven als hond' is te zien op 25 no vember in de Kinderbios van C-drie. De film begint om 15.45 uur en duurt 101 minuten. De film is geschikt voor wat oudere kinderen vanaf 10 jaar. Toegang f2,50. ögw In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 24 november 10.00- 11.00 uur: Herh. woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënburg" 20.30- 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws -I- weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.15 uur: agenda cult. aktiviteiten Vrijdag 25 november 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws 4- weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.00 uur: kerknieuws 21.15 uur: medische diensten Zaterdag 26 november 9.00 - 10.00 uur: "Grijs Gedraaid", gev. progr. met caba ret, Country Western, enz. 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondpro gramma. 15.00 - 17.00 uur: "De Aros-show"-jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogr. 19.00 - 20.30 uur: "Reken Maar", spelprogramma 20.30 - 21.30 uur: "Hitmuseum", muziek uit de jaren 1950 t/m 1970 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-Radio"Easy-listening Zondag 21 november 10.00- 11.00 uur: Klassiek 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Ds. C.R.H. ter Haar Romeny 20.30 - 21.30 uur: Herhaling "Hitmuseum" Maandag 28 november 10.00- 11.00 uur: Herh. "Grijs Gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: tel. kontakt m/d politie Dinsdag 29 november 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma. 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: berichten van de Gemeente Woensdag 30 november 10.00- 11.00 uur: Herh. dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit: "Groot Engendaal" 20.30- 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: weggelopen huisdieren (AMIVEDI) Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Heeft u er wel eens over gedacht om vrij willigster te worden, met andere woor den: vrijwilligerswerk te gaan doen? Er zijn genoeg mogelijkheden. Een paar voorbeelden: Gastvrouw/'heer zijn in ouderencen- trum Werken met gehandicapten Klubhuiswerk Landschapsonderhoud Jongerenwerk Muziekbeoefening Peuter- en kleuterwerk Diverse aktiviteiten ondersteunen en begeleiden bij o.a.: Amnesty Internatio nal, Rode Kruis, E.H.B.Ó., Scouting groepen, Onderwijs, Vrouwen voor Vrouwen, Vakantiewerk voor gehandi capten, enz. In C-drie aan de Willaertstraat 49 is de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank gevestigd. U vindt daar een groot aantal banen voor vrijwilliger bij elkaar. Kom ze gerust eens bekijken, misschien is er iets voor u bij. Op maandag, dinsdag en donderdag en vrijdagmorgen kunt u bij de vakature- bank terecht. Er is altijd iemand aanwe zig om u informatie te geven. Het tele foonnummer is: 12630. Yakatures •8/118. Vrijwilliger m/v gevraagd om op dinsdagavond bewoner van sociowo- ning in Soest van en naar paardrijles aan de Bosstraat te begeleiden. 6/109. Stichting Jeugd en Gezin zoekt steunadres voor meisje van 14 jaar dat eigenlijk te weinig begeleiding thuis krijgt. Het moet een adres zijn waar ze weet dat ze aan kan kloppen, om er zo maar even te zijn en om aandacht te krij gen (die ze thuis mist). 6/108. Vrijwilligers gevraagd om en kele uren per week moeilijk lerende jon gens voetbaltraining te geven, samen met een beroepskracht. •7/106. Kinderboerderij vraagt vrijwil ligers m/v om, in samenwerking met an deren, kinderaktiviteiten voor te berei den en uit te voeren. 7/112 Stichting Jeugdzorg heeft plaats voor enkele vrijwilligers m/v om in samenwerking met beroepskrachten kindercursussen/activiteiten te begelei den zoals: teken- en schildercursus, kookcursus en hout- en metaalbewer king. 7/102. Stichting De Koepel in Zeist heeft plaats voor twee vrijwilligers m/v om behulpzaam te zijn bij het uitvoeren de werk t.b.v. het jeugd- en cursuswerk. Jeugdwerk: spelletjes doen, handenar beid, film, thema-avonden, zwemmen, enz. Cursuswerk: Talencursussen, crea tiviteit, vergadertechniek, opkomen voor jezelf, enz. In de categorie 1 (administratie) is be schikbaar een vrijwilligster met ruime ervaring in het onderwijs. Opleiding: M.O. Nederlands. Betrokkene zoekt een vrijwilligersfunktie op administra tief gebied. Informatie over deze vakatu re bij de WB-Soest. Bent u geïnteresseerd in één van boven staande vakatures, neemt u dan kontakt op met de WB-Soest. Openingstijden (behalve op woensdag) 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11.00 - 12.30 uur. Het kamerorkest "Musica Montana" geeft aanstaande vrijdag, 25 november, een concert in de Sint Aegtenkapel aan 't Zand 37 in Amersfoort. Het orkest staat onder leiding van dirigent Herbert Sle- gers en als solisten treden op Marleen Brester (sopraan) en Marten Vonk (fa- got). Uitgevoerd worden werken van William Boyce, A. Prat, twee motetten van A. Vivaldi, een concertino voor fagot en strijkorkest van Larsson en een quartet- to van Dinizetti voor strijkorkest. Het concert begint om 20.15 uur. De wijkvereniging Overhees organiseert a.s. zaterdag een bingo die in het teken zal staan van de Goedheiligman. Dat be tekent natuurlijk een avond vol verras singen en zoals altijd zeer gezellig voor jong en oud. De bingo wordt gehouden in het dien stencentrum "De Vijverhof' aan de Kla rinet in Overhees en begint om 20.00 uur; zaal open vanaf 19.30 uur. De prijs per kaart bedraagt f5,- voor leden en donateurs. Introducees betalen f 10,-. Op zondag 27 november a.s. om 10.30 uur kan men weer op de koffie bij bos wachter André Wiersma in Kasteel Groeneveld te Baarn. De bijeenkomst gaat deze keer over zoetwatervis in Ne derland. Voor dit onderwerp heeft de boswachter zijn collega F. van Ommen uitgenodigd. De entree bedraagt f 2,50 per persoon, inclusief een kopje koffie. Van Ommen is jaren aktief geweest in het visserijonderzoek. Door middel van elektrisch visgereedschap, fuiken en netten heeft hij vele viswateren onder zocht en op hun waarde beoordeeld. De ze ochtend is dan ook dé gelegenheid om zich uitgebreid te laten informeren over allerlei vangtechnieken, soorten vissen en hun leefgewoontes. Ook de samenhang tussen de levensom standigheden en het aantal soorten vis sen komt aan de orde. Omdat Kasteel Groeneveld een zeer groot zoetwatera quarium heeft kan Van Ommen ook het nodige in werkelijkheid laten zien. Wie al jaren rondloopt met de vraag: hoe overwinteren vissen, welke vissen zwemmen bij mij in de sloot of waar blij ven de vissen in een strenge winter, is zondagmorgen 27 november in Kasteel Groeneveld aan het juiste adres. Op dinsdag 29 november a.s. van 14.00 tot 16.00 uur, zal er in "Hoog Soestdijk" aan de Prins Hendriklaan weer een Wel fareverkoping plaatsvinden. De door de Welfare-deelneemsters vervaardigde wandkleden, borduurwerken, kleding, knuffelbeesten, enz. zullen tegen aan trekkelijke prijzen worden verkocht. Ook zal er een verloting plaatsvinden. Zoals gebruikelijk wordt de opbrengst van de verkoop besteed om voor de toe komst weer materialen aan de schaffen teneinde de deelneemsters blijvend een gezellige middag of ochtend te bezor gen. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 24 november: Van 9.30 - 11.30 uur: knutselaktivitei- ten voor volwassenen. Kosten: 2,50 inklusief materialen en koffie. Na schooltijd komen Jelle, Patrick en Vin cent hun veijaardag vieren. Vvrijdag 25 november: Van 9.30 - 11.30 kunnen ouders met hun peuters weer terecht op onze gezel lige peuter/ouderochtend. Het kost 3 gulden per kind en ouder inklusief koffie en limonade. Vanaf 15.45 uur zijn Jean- ne en Aleida aan de beurt om hun ver jaardagspartijtje te vieren. Zzaterdag 26 november: Weer 3 veijaardagen vandaag vanaf 13.30 uur. Edme/e, Anne en Rogier dit keer. Zij nemen 35 vriendjes mee. Maar ook andere kinderen kunnen er nog bij. Dinsdag 29 november: Van 9.30 - 11.30 uur weer de peuter/ ouderochtend. Dit maal is het wel een heel bijzondere ochtend, want niemand minder dan Sinterklaas en twee pieten komen op bezoek. Een eerste voorzich tige kennismaking met de kleintjes. Sin terklaas weet alles van deze lieverds en zal hen een kadootje geven. De Pieten zullen vast ook capriolen laten zien. Een overgetelijke ochtend. Vanaf 15.45 uur kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar meedoen aan de die- renmiddag. Knutselen, gesminkt wor den als dier en een verhaal over een spe ciaal dier staat op het programma. En vanaf nu is deze aktiviteit gratis. Woensdag 30 november: Vandaag is het een speciale dag. Om 14.00 uur komt Sinterklaas langs met 12 Pieten. En de traditie wil dat Sinterklaas juist op de kinderboerderij vreemde avonturen meemaakt. Vanmiddag bij voorbeeld, als Sinterklaas net met de kinderen aan het praten en zingen is, vernemen wij dat een zwarte Piet ver liefd is op Sinterklaas. Zij wil met hem trouwen en vindt dat Sinterklaas veel te oud is. Hij moet weer jong worden, dus dansen als Michael Jackson, en andere kleren dragen etc. Sinterklaas voelt er wel wat voor en juist als hij op het punt staat helemaal anders te worden, grijpen andere Pieten in. Het slot van de middag is een fantastisch kado voor de kinder boerderij. De kinderboerderij krijgt na melijk van Sint 4 prachtige speelobjek- ten. En daar zullen alle duizenden kin deren die er jaarlijks gebruik van maken, wel heel blij mee zijn. Verjaardagen De verjaardagspartijtjes lopen storm! We raden ouders dan ook aan om tijdig te reserveren om teleurstelling te voor komen. We hebben er nu iedere week 7, hetgeen voor ons het maximale aantal is. Bel rustig drie maanden van te voren op om te reserveren. Vanaf januari 1989 gaat een verjaardag f50,- kosten voor 10 kinderen. Voor ieder kind meer betaalt u 5 gulden extra. De pannekoeken blij ven voor de lievelingsprijs van 1 gulden. De Engelse maskergroep Trestle Thea ter Company heeft zijn eigen originele stijl van populair masker-theater ont wikkeld. Geloofd door zowel publiek als critici heeft zij zich ontwikkeld tot Enge- lands leidende masker theater-groep. Zij heeft inmiddels optredens gemaakt in de hele wereld. Ook op TV is ze vaak te zien geweest. En er zijn nog diverse TV-programma's te verwachten. Met eigengemaakte maskers wordt een stuk toneel opgevoerd in de pantomime- vorm, dat wellicht juist door het ontbre ken van elke vorm van gelaatsexpressie, aan duidelijkheid niets te wensen over laat. Top Storey is het verhaal van een oudere man, die onverwacht na ruim 40 jaar zijn broer weerbezoek krijgt. Hij gaat naar de zolder om wat oude foto's te zoeken en bij zijn speurtocht daarnaar loopt hij tegen allerlei voorwerpen uit hun beider jeugd. Door flashbacks komt zijn hele jeugd en zijn opgroeien in het ouderlijk huis samen met zijn broer weer boven. En dan blijkt, dat broerlief een zo grote en dominerende rol heeft gespeeld in zijn ontwikkeling, dat hijzelf altijd op de achtergrond heeft moeten leven. Broertje was de sportman, broertje was ook de vlottere boy in het leger in de oor log. Broerlief kreeg echter niet het meis je, waar beiden achteraan zaten. Dat stak. Verder was broerlief de oorzaak van het verongelukken van het kleine zusje in de kinderwagen, terwijl hij de ander daarvan de schuld gaf. Het was dus een hele opluchting, dat hij vertrok naar Australië. Heel vervelend dus, dat hij na 40 jaar weer op de stoep stond. Toen hij dus de neiging kreeg om vrouw lief ook nog eens te proberen te behagen, was de maat vol en waren de gevolgen desastreus. Een programma, dat door drie mensen in zo grote vaart en met zo veel verve werd gebracht, dat het ap plaus na afloop niet van de lucht was. Morgenavond, donderdag 24 novem ber, wordt in hotel-restaurant Het Witte Huis aan de Birkstraat 138, een esoteri sche markt gehouden, georganiseerd door de Emin Foundation. Op deze avond kan ieder die geïnteresseerd is in astrologie, tarot, het Oude Egypte, handlezen en yoga ruimschoots aan zijn of haar trekken komen. De avond is in teressant voor ieder die interesse heeft voor "persoonlijke ontwikkeling", d.w.z. uitbreiding en verdieping van de waarneming en begrip aangaande de be tekenisvolle aspecten van o.a. de planeet en het eigen leven. De markt wordt gecombipeerd met een voor Nederland unieke tarot-expositie. Tevens worden er korte lezingen gehou den over o.a. de menselijke aura. Daar naast zijn er mogelijkheden voor per soonlijke tarot- en hand-lezingen. De organiserende Emin Foundation be staat uit mensen die veelal zelfstandig onderzoek verrichten op de genoemde terreinen. De bijeenkomst begint om 20.30 uur en duurt tot ca. 23.00 uur. Op zaterdag 26 november organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort/'t Gooi een avond voor alleenstaanden. Het ge bouw van de NVSH is te vinden aan de Curagaolaan 49 te Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Informatie: ('s avonds na acht uur) tel. 033-622217. De werkgroep Vrouwen in de Bijstand Soest/Soesterberg organiseert weer een bijeenkomst op dinsdag 30 november van 13.30 tot 15.30 uur, voor vrouwen met een A.B.M.- of R.W.W.-uitkering. De bijeenkomst wordt gehouden op Kamperfoeliestraat 47. Iedereen is van harte welkom. Inlichtingen: tel. 17431 of 15255. Het Orlando-kwartet treedt op zaterdag 26 november op in kasteel Groeneveld in Baarn. Het concert, dat om 20.15 uur begint, bestaat uit werken van Mozart, Van Beethoven en Webern. De toegangskaarten kosten 13,50 gul den; cjp/65+12,00 gulden. Het concert vindt plaats in de Hasselaerzaal van kas teel Groeneveld. In het kader van Nederland-Museum- land, is als laatste de provincie Utrecht aan de beurt, om zich met zijn musea te presenteren. Gedurende de maand de cember zullen er in de musea speciale exposities te zien zijn. Ook Museum Oud Soest doet hieraan mee met een speciale expositie. De voorbereidende werkzaamheden zijn reeds maanden ge leden gestart. Museum Oud Soest heeft zich ook, samen met de andere musea in de provincie Utrecht, laten zien met een stand op de verzamelaarsbeurs in de Jaarbeurs te Utrecht. Kom eens langs bij Museum Oud Soest, aan de Steenhoffstraat. Openingstijden zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Kunst met een grote K, zoals in Neder land zelden te zien zal zijn. D.S. "De Speeldoos" Theaterprogramma Dinsdag 29 november aanvang 20.15 uur "Oude Nieuwe vrienden" Muzikaal blijspel door Jos Brink met Georgette Hagendoorn, Sacco van der Made, Guus Verstraete sr. e.a. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50 Dinsdag 6 en woensdag 7 december aanvang 20.15 uur "Floortje Bloem" Toneelstuk van Yvonne Keuls met o.a. Devika Strooker, Jasper de Moor, Janti- ne de Boer en Liz Snoying. Kaarten f 17,50 - Jongeren f 10,- Maandag 13 en dinsdag 14 december aanvang 20.15 uur "De Humorist" Een toneelspel in drie bedrijven met in de hoofdrol John Kraaykamp. Verder o.a. Nelly Frijda, Pieter Lutz en Dorijn Curvers. Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 15 december aanvang 20.15 uur "The Mousetrap" Thriller van Agatha Christie met in de hoofrollen Eric van Ingen, Filip Bolluyt, Kees van Lier, Lucas Dietens en Guusje Westerman. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Maandag 19 december aanvang 20.15 uur "Seth '88 - '89" Een nieuw programma van Seth Gaai- kema, waarin U na de pauze kunt proe ven aan zijn oudejaarsavondprogram ma. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. De Vereniging Artishock, Steenhoffslraal 46. Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Lezing "De invloed van geluid en klank op onze gezondheid', door Dick de Rui ter op vrijdag 25 november om 20.00 uur. Velen weten wel dat geluiden om ons heen invloed op ons hebben, maar slechts weinigen zijn zich helemaal be wust van de reikwijdte van deze invloed. Geluid en klank beïnvloedt niet alleen ons gehoor, maar ook onze hersencellen en ons hele energiesysteem. Op deze avond wordt uitgelegd hoe dit gebeurt en, aan de hand van vele luister voorbeelden, hoe geluid ons hele leven bepaalt. Men kan ook horen wat men er zelf aan kan doen om het tij te keren; hoe men geluid positief kan aanwenden voor een goede gezondheid. Hoe men in de praktijk van elke dag ontspanningsmu- ziek kan gebruiken. Voor de pauze is de lezing en demon stratie van muziek, na de pauze kunt u deelnemen aan een visualisatie met mu ziek. Video-lezing van Zohra Bertrand "De mystiek in het Aquariustijdperk". Voor de pauze wordt het lezing-gedeelte gedraaid, waarin Zohra de mystieke kant belicht van het aquarius tijdperk, wat vervolgd wordt door een meditatie. Na de pauze is er gelegenheid tot het uit wisselen van ervaringen en vragen om zo het gegeven meer naar onze eigen erva ring te kunnen halen. De video-lezing begint om 19.30 uur. Voor beide evenementen gaarne vooraf opgeven. Dit kan dagelijks van 10.00- 17.30 uur. Mayindra/Stichting Beth- said. Kerkstraat 3-5, Soest, tel. 02155- 25599. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Donderdag 24 november Filmhuis: "Vroeger is dood" gaat over het moei zame en langdurige proces van het ou der worden. Inez, een vrouw van mid delbare leeftijd, aanschouwt dit proces met grote betrokkenheid bij haar ou ders. Hun aftakeling betekent voor haar een confrontatie met haar eigen leven en jeugdherinneringen, welke zij op nieuw beleeft en weerspiegeld ziet in haar kinderen. Hun verwachtingen, hun hoop, angsten, hun eerste stappen op weg naar volwassenheid en het be ginnend besef van doodgaan. De ouders van Inez hebben zich nooit druk gemaakt om regelingen voor de si tuatie waarin zij nu komen te verkeren. Verzorgingstehuizen waren als ge spreksonderwerp taboe. Als haar vader een beroerte krijgt moet er toch wat ge beuren. Hij laat zich opnemen in een te huis voor demente bejaarden waar Inez hem veel bezoekt. Een steeds nauwere band met haar vader groeit. Hoewel haar gezondheid achteruit gaat, sterkt haar moeder zich in de wil om niet afhankelijk van anderen te zijn. Naarmate zij zwakker wordt neemt ook de wil om te overleven af. Zij belandt in een ziekenhuis waar een medisch team zich over het uitgeputte lichaam buigt. De familie vindt beter van niet dat vader perse een afscheidsgroet wil brengen aan de vrouw met wie hij 50 jaar van zijn leven heeft gedeeld. Spoedig zal hij haar volgen. Het verleden is voorbij. Vroeger is dood. Nederlandse speelfilm met o.a. Jasperi- na de Jong en Max Croiset. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Zondag 27 november Zondag 27 november viert Artiskoop weer het Sinterklaasfeest. Dit jaar vie ren we de verjaardag van de goedheilig man met een optreden van het Mario nettentheater "Marmouzet". Dat speelt dit keer "Zwarte piet en de Rode Ritse laar". Het spel wordt door 15 marione- ten en 2 spelers gespeeld met begelei ding van een muzikant. Zwarte Piet gaat met een ezel pakjes rondbrengen, maar de ezel slaat op hol. Piet gaat op zoek, maar kan de ezel niet vinden. Piet komt in het bos en vindt het heksenhuisje, maar Piet is niet bang. De heks komt naar buiten en tovert de "Rode Ritselaar". Die jaagt de dieren in het bos de stuipen op het lijf. Spelers: Marjolijn Meyer, Wiene Klaassen. Voordat we naar het poppenspel gaan kijken maken de kinderen eerst mooie mutsen, maskers en mijters. In de pauze is er natuurlijk weer limonade en een feestelijke versnapering. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 5,-. Reserveren tel. 12066 of 19577. Aanstaande zondag 27 november om 10.30 uur komt de Basisgroep Baarn/ Soest weer bijeen voor een viering in de aula van het Griftlandcollege, Noorder- weg 79. Thema is dit keer "Dromen dro men". De basisgroep is een gemeenschap van mensen die komen uit diverse kerkelijke en niet-kerkelijke kringen. Zij baseren zich op het joods-christelijk geloofsgoed en verbinden bijbelse inhouden met per soonlijke ervaringen én de (politieke) praktijk. Zoals zij ook voortdurende analyse van de samenleving en daarin aktief werken verbinden met de inspira tie uit de zondagse vieringen, één keer per maand. Landelijk gezien kent de nu tienjarige Basisbeweging ongeveer 70 groepen. Steenhoffstraat 46

Soester Courant | 1988 | | pagina 23