Stam-SoYoCo geeft winst weg Na 2-0 en 14-10 voorsprong in Dokkum SEAT cadeau aan Monique Knol B. Schimmel kampioen De Vriendschap NA 28 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORTPAGINA 29 VOLLEYBAL Dakwerken Winst Eemvogels KORFBAL Red Stars verzet na rust de bakens BASKETBAL Van de Hoef tilt Smeeing/BDC naar vijfde opeenvolgende zege HANDBAL Shot 1 verplettert BT Lifters TAFELTENNIS Anneke Tak blijft vriend en vijand verbazen Weer veel records bij schaatsclub SCHAATSEN SCRABBLE Soester Bowling Bond Schakers op 't matje SCHAKEN Brutale inbraak aan Van Beuningenlaan Vrouw aangereden Voor bijzondere Voorlichtingsmiddag voor bedrijven over chemisch afval Pijnenburgers terug uit Maleisië ATLETIEK Marco Sakkers blijft winnen Geldprijs Eemland-schaatsers in sportkwis van de Rabobank Crono De wagen wJd die door de heren Van der Na'en Van H Het eerste damesteam heeft de wed strijd tegen DVC niet winnend kunnen afsluiten. Een riante 2-0 voorsprong werd op klungelige wijze prijsgegeven, waarna DVC de winst met 3-2 opeiste. Het tweede- en het derde damesteam handhaafden zich door knappe over winningen aan de kop van de ranglijst. Het eerste herenteam speelde gelijk te gen SVH uit Hoogland en bleef daar mee in de buurt van leider Huizen. De meisjesjeugd van Stam-SoVoCo ver overde de beker op een districtstoer- nooi in Hoevelaken. Herboren leek het eerste damesteam van Stam-SoVoCo aan de wedstrijd te gen DVC in Dokkum te beginnen. Met een enorme dosis werklust en creativiteit werd de thuisploeg teruggewezen. Prachtige combinaties en spectaculaire reddigen gaven de thuisploeg nauwelijks kans te scoren. Met 10-15 werd de eerste set gewonnen. Minder mooi, maar wel er attend spelend werd ook de tweede set winnend afgesloten. Een goed georgani seerde veldverdeling voorkwam dat DVC kon scoren: 7-15. En ook het be gin van de derde set rechtvaardigde de verwachting dat Stam-SoVoCo deze wedstrijd met 3-0 zou gaan winnen. Via 5-2,9-4 en 13-9 werd het 14-10 voor de Soesters. De winst lag voor het oprapen. Maar toen stokte de aanval, de opslag ging een aantal malen fout en daarna zeer eenvoudig over het net. Wissels noch time-outs konden het tij keren. DVC won met 16-14. Wie gedacht had dat de dames, gesterkt door het goede spel in de eerste twee sets, de draag weer zouden oppakken kwam bedrogen uit. Behoudend en krampachtig spelen werd de vierde en vijfde set verloren met 15- 12 en 15-7, volstrekt onnodig gaf Stam- SoVoCo de winst uit handen. Beter speelde het tweede damesteam van de Soester volleybalvereniging. Op bezoek bij Nivoc in Nieuwegein werd het welliswaar geen eenvoudige maar wel een echte overwinning: 3-2. Ook het derde damesteam nestelde zich samen met Volkei aan de top van de ranglijst. In een uitstekend gespeelde wedstrijd wis ten zij de koploopsters uit Amersfoort op niet mis te verstane wijze te verslaan: 3-0. Door het vertrek van enkele spelers aan het einde van het vorige seizoen moest het eerste herenteam geheel opnieuw worden samengesteld. Daarom waren de voor dit seizoen niet al te hoog ge spannen. Handhaven in de eerste klasse was het doel, maar het gaat er langza merhand op lijken dat er voor de heren meer in zit. SVH begon voortvarend. Halverwege de eerste set was het toch Stam-SoVoCo dat het initiatief over nam: 12-6. Wat slordig spel in de eindfa se van die set leverde uiteindelijk toch nog winst op voor SVH uit Hoogland: 13-15. In de volgende set pakten de Soester heren de draad snel weer op en in minder dan geen tijd werden de gasten weggespeeld met 15-3. Met wat minder klasseverschil dan in de tweede set werd ook de derde set, met 15-10 gewonnen. Tot 7-7 in de laatste set was niet duide lijk hoe de punten verdeeld zouden wor den. Toen ging het Soester team in de fout en SVH won de vierde set met 11- 15. Jeugd Een C-jeugd meisjes selectieteam van Stam-SoVoCo nam deel aan een groot toernooi in Hoevelaken, georganiseerd door Volleybalvereniging Surf. Via overwinningen op Surf, Spirit en SH'71 werd de finale bereikt. Daar was tegen stander opnieuw een team van het Amersfoortse Spirit. Met goed spel wer den de Amersfoortse meisjes verslagen met 3-0. een fraaie beker was het ver diende loon van de Stam-SoVoCo meis jes. Volleybal deze week Morgenavond in Sporthal Beukendal de wekelijkse volleybalavond. Zaterdag middag in Sportzaal de Bunt om 14.30 uur het tweede damesteam van Stam- SoVoCo tegen Ekspalvo uit Dordrecht. Om 17.00 uur Stam-SoVoCo 1 tegen Dinto uit Warmenhuizen. Installatiebedrijf I j. comelisse bv.j Tel (02155) 13014 I 25 77 Zaterdagavobnd speelde Eemvogels 4 een zeer goede wedstrijd tegen S.GV. 5. Al in de 2e minuut scoorde Maarten He- reijgers van afstand direct gevolgd door een afstandsschot van Ingrid Martens. In de 11e minuut wist Anneke Boom haar dame op het verkeerde been te zetten en scoorde uit een doorloopbal. Nicole Nieuwenhuis scoorde ook met een doorloopbal, terwijl er eerder al twee waren afgekeurd. Na de rust ging het tempo omhoog en de eindstand werd 11-4. Eemvogels 5 moest tegen Kameo 7 spe len. Al snel stond Kameo voor door zeer zuiver te schieten. Al konden de Eemvo gels de korf ook wel vinden, en bleven doorvechten was het toch een sportieve zeer goede wedstrijd die door Kameo werd gewonnen met 6-11. De Junioren 1 kwamen tegen Dundoa J3 uit. De verdediging deed prima werk, in allebei de vakken werd leuk gespeeld en goed geschoten. Dat blijkt ook wel uit de uitslag: 10-3. Zaterdag 26 november in sporthal Beu kendal: 15.00 uur Eemvogels 1-Desto 1 Niet met dezelfde cijfers als het derde welpenteam (114-12), maar toch ook met ruim verschil hebben de heren van Red Stars een overwinning geboekt op BC Utrecht 2. De basis van de zege w erd na de basketwisseling gelegd toen de Soesters van 36-31 uitliepen tot 60- 37. Het werd uiteindelijk 84-57. Met name de manier waarop zijn ploeg twee punten pakte deed coach Rinus Valk deugd. Voor de rust ergerde hij zich nog aan het tamme aanvalsspel, maar daarna zag hij een agressief en in hoog tempo spelend Red Stars dat ver diend won. "Het was een fantastische tweede helft, alles liep goed en BC Utrecht werd gewoon weggespeeld," verklaarde Valk die met drie lange en twee snelle spelers het verzet van de Domstedelingen brak. "Voor de rust waren ze aanvallend te netjes. De pas sing was slap en de ontvangst van de bal te lief. Dat moest veranderen om veel balverlies te voorkomen en dat lukte la ter. De lange jongens moesten zorgen dat ze in de rebound aanwezig waren. Toen hadden we veel breaks, en zo moet je het spelletje spelen." Jan van Maanen, René Lansaat, Bert Hilhorst, Arnoud Klarenbeek een aan voerder Wilco Beijer mochten van Valk de eerste tien minuten na de rust in het veld blijven om de bakens te verzetten. Het vijftal fungeerde goed en scoorde 24 punten, waar Utrecht er slechts 6 tegen- over kon stellen. Alle spelers van Red Stars vonden het netje. Van Maanen en Arend Kok (16 en 14 punten) deden dat het meest. In navolging van de selectie wonnen he ren 5 en 6 ook hun wedstrijden. Het vijf de versloeg Ring Stars 2 met 67-53; Het zesde ('old boys') zette de reserves van Woudenberg opzij met 61-50. Jeugd Onnodig verloren de jongens junioren het spannende duel met Goba. De Soes ters en de Gorinchemers stonden nog steeds op gelijke hoogte toen Red Stars halverwege de tweede helft een voor sprong nam: 58-53. Op dat moment leek het team van Hans de Bruin de vijf de overwinning te pakken, maar Goba incasseerde een aantal tegenslagen en verraste Red Stars in de counter. Red Stars maakte daarop de fout om te gefor ceerd de gelijkmaker te zoeken. Met nog ruim vijf minuten te spelen had de ploeg zuiniger met het balbezit moeten om springen. Dat gebeurde niet en Goba profiteerde daar dankbaar van: 74-84. Bij de welpen van Red Stars werd we derom een monsterscore genoteerd. Het derde team van de jongste leeftijdsgroep verpulverde Woodpeckers met 114-12. De jongens kadetten haalden eveneens uit tegen OSG: 82-33. In Heerhugowaard wonnen de heren van Smeeing/BDC van het puntloze Accom KSV met 16-19. De winst was voor een belangrijk deel toe te schrij ven aan Richard van de Hoef die de bal vijf keer in deze wedstrijd tegen de tou wen joeg. Van de Hoef die meestal niet veel scoort, maar een belangrijke spil in het Soester team was deze zondag de gene die de hoofdrol opeiste. Smeeing/BDC, dat voorzichtig startte omdat de tegenstander dit jaar voor het eerst in de tweede divisie opereert boog een kort na het begin opgelopen achter stand van 2-0 in de eerste helft via goede acties van Amersfoorter Van de Hoef en routinier Jan Bunt via 4-5 uit naar een 7-10 voorsprong. De wedstrijd zelf was voor het publiek weinig aantrekkelijk om te zien, doordat veel balverlies werd geleden. KSV leek in de tweede periode even te rug te komen. Weer was het echter Van de Hoef die het startsein, met een prach tig break-outdoelpunt, gaf voor de sprint naar de Soester eindzege. Na 43 minuten was zelfs een verschil van 7 doelpunten opgebouwd. (8-15). Smeeing/BDC zag dat de buit binnen was en freeweelde naar het eind. Via 11- 16 werd de eindstreep bereikt met 16- 19. Volgende week zal Smeeing/BDC haar eerste opponent van betekenis ont- vangen, wanneer het OSC ontmoet. In het Noordhollandse 't-Zand verloren de dames van Smeeing/BDC zondag met 10-7 van Geel Zwart Na een tot ver in de tweede helft gelijk- opgaande wedstrijd moesten de Soester dames het onderspit delven, mede door het niet benutten van vier toegekende penalties en veldschoten op paal en lat. De ruststand van de wedstrijd was 6-5 voor de geel-zwarten. Ada van Hal scoorde voor de Soesters driemaal van uit de opbouw, Leontien Jansen deed dit e/e/n keer, terwijl Astrid Wijnhof vanaf de cirkel het doel trof. Zij was het ook die kort na het begin van de tweede pe riode 6-6 liet aantekenen. Smeeing/ BDC zag echter op dat moment geen kans om het speloverwicht in doelpun ten om te zetten. Geel-Zwart rondde de weinige kansen die zij kreeg echter wel doeltreffend af en liep uit naar 8-6. Ank Pronk kon nog eenmaal de aansluiting naderbij brengen, verder dan 8-7 reikte het Soester team echter niet. Met nog twee treffers van de Noordhollandse da mes werd de einduitslag op 10-7 be- Shot 1 versloeg zaterdag vüpr eigen pu bliek BT Lifters 2 met grote cijfers. In de zaal aan de Heideweg konden de Lifters geen enkele maal tot scoren ko men en werd de einduitslag 10-0. Een belangrijke overwinning, omdat Shot nu met drie teams op een gedeelde tweede plaats staat. Het behouden van die positie zou zeer gunstig zijn in ver band met de poule-indeling van de vol gende competitie. Shot heeft nog e/e/n belangrijke wed strijd te gaan. Volgende week zaterdag speelt het team in Soest tegen Pokerface. In de uitwedstijd werd daarvan met 6-4 verloren, maar volgens coach Gaytant moet het mogelijk zijn de Hilversum mers dit keer te kloppen. Shot 2 versloeg zaterdag in Maastricht de plaatselijke tafeltennisvereniging met 2-8. Door deze overwinning verzekerde Shot zich hoogstwaarschijnlijk van handhaving in de derde divisie. Shot reisde zaterdag toch niet met een gerust hart naar Maastricht. Misschien dat de angst voor degradatie ervoor zorgde dat Shot zeer gemotiveerd aan de wedstrijd begon. De eerste drie partijen werden gewonnen. Ook het dubbel met dit keer Schuiling en Van Elteren was eindelijk eens goed op dreef. Door een goed spel van alle Shotters werd het 6-0, en was de wedstrijd al beslist. Uitblinker zaterdag was Aijen Hoogeveen. Hij won drie maal. Overige uitslagen senioren: Nike 1 Shot 3: 9-1 Shot 4 Bunshot 1:9-1 Shot 6 Bu- na 6:8-2 Shot 7 Victoria 11: 9-1 Vitus3 Shot 9 5-5 Shot 10 Succes 2:1-9 Shot 11 De Hilt 3 10-0 Shot 12 Almeerspin 5: 7-3 Victoria 13 Shot 13:8-2 Shot 15 De Furs 3: 4-6 Jeugd Het eerste jeugdteam van Shot verloor zaterdag met 2-8 van kampioenskandi daat A- Merk. De enige winstpunten kwamen op rekening van Robbie Hout- gast en invaller Maurits Jansens. Het tweede jeugdteam won maar niet ruim genoeg van SVE 2:3-7. Concurrent ITN won zijn wedstrijd namelijk met nog rui mere cijfers, en heeft de koppositie over genomen. Volgende week zal Shot tegen Quick een nog grotere overwinning moeten behalen om nog een kans te ma ken op het kampioenschap. Overige uitslagen jeugd: Shot 3 Bijmaat 1: 3-7 Goodluck 2 Shot 4: 1-9 Shot 6 Huizen 10: 5-5 Donderdag vond de zevende ronde van de scrabblecompetitie van De Van Da len plaats. Anneke Tak was degene, die haar faam volledig waarmaakte. De par tijen die zij speelt, staan garant voor een hoge score van beide deelnemers. Nu was het Wout Klute, die daarvan kon profiteren. Hun partij leverde een kleine 1200 punten op, die als volgt werden verdeeld: Wout 523 punten en Anneke 657. Voor Wout een persoonlijk record, waar hij merkbaar mee in zijn nopjes was, te recht natuurlijk. Opvallend is ook het spel van Riet Rabelink, die nu 522 pun ten wist te vergaren. Ook zij komt snel omhoog in de vaart der scrabble volke ren. Zij nadert de grens van 500 gemid deld, ;daar waar zij in de vorige competi tie rond de 400 speelde. De uitslagen van afgelopen donderdag: R. Rabelink - Mw. Gerth 522-409 Het schaatsseizoen is inmiddels in alle hevigheid losgebarsten. Onder redelijke omstandigheden werden op dinsdag 15 november de 500 en 1000 m gereden. Gert Wegenrif, Pieter van de Herik, Ju- liën Smink en Cor Faber jr. reden per soonlijke records Vrijdagavond stond er veel wind en het ijs was te zacht om goede tijden neer te zetten. Linda van de Berg kwam op de 500 m ten val. De blessure leek op het eerste gezicht van ernstige aard, maar bleek achteraf gelukkig mee te vallen. Hierdoor kwam zij op de 1500 m niet aan de start. Zondagmorgen stond er een beetje wind en was het ijs niet zo snel. Gezien de verwachte weersom standigheden was het toch nog accepta bel te noemen. Enkele tijden: Mark Jan sen 500 m 48.1 sec (PR) 1000 m 1.41.0 (PR) Dennis Karssen 1000 m 1.44.0 minuten (PR) Peter v/d Heuvel 3000 m 5.05.4 minuten (PR) Robin Baltus 500 m 44,8 sec (PR) 3000 m 5,38,9 minuten (PR) Ton Versteeg 3000 m 5.19.5 (PR) P. Olijslager - E. Verrips 460-352 D. Koblens Mw. v.d. Werff 338-303 J. Leijendekker - W. Bouman 318-394 J. van Zijtveld - T. v.d. Veer 345-371 W. Klute - A. Tak 523-657 A. Janssen - T. v. Egdom 371-390 W. Witkamp - H. Danvers 407-471 A. Nuijsink - R. de Groot 426-427 W. Witkamp - M. Leijendekker414-430 In de tweede avondronde werd gespeeld om de prijs van de week. Die werd deze keer gewonnen door Annie Janssen, die daarmee een stukje schadevergoeding wist te vergaren voor haar niet zo beste resultaat van de competitieronde. Donderdag is er weer scrabble in Dien stencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is 19.30 uur en de deelname kost f 2,50 per persoon. Uitslagen maandag Pin Down - Nieuwinleague 2-3 Silver Star 1 - Kegelkeilers 5-0 Baanbrekers - G team 3-2 Bullseye - Arrows 0-5 Oude Enghe - Heineken 5-0 Toetanchamon - Turtles 5-0 Uitslagen dinsdag Kings Palace - Bondsspaarbank 0-5 Madame X - C drie 1-4 Bodrum - G team 5-0 HAM - Happy Hoekers 2-3 trio Bleeker - 't Juk 2-3 Bunk - Dexcrest 5-0 Antons groente en fruit - Silver Star 2 4-1 Strajk - VCS 2-3 Uitslagen jeugd Antons jeugd - Flipstones 0-5 Klu 3 - G team 5-0 Dotjes - JCR Boys 1-4 De hoogste game heren was deze week voor R. Hasselbach met 216. De hoogste dame A. Brehler met 196 en het hoogste jeugdlid was Danny de Haay met 137 punten Het uitstapje van het tweede achttal van de Soester schaakclub naar "Ons Genoegen" in Amersfoort is over- wacht op een forse nederlaag uitgelo pen. Het is in de schaakwereld al geruime tijd bekend dat de spelers van de Keistad kampioensplannen hebben, maar dat het krachtsverschil met de Soester scha kers een 7-1 score tot gevolg had, was een verrassing. Een eervolle vermelding is zeker op zijn plaats voor Harry Schil der, die gedurende de speeltijd Jansen dwong tot verplichte zetten en daarmee voor Soest de eer redde. In de nabeschouwing is gebleken dat en kele spelers van Soest hun partij een gunstige wending hadden kunnen ge ven. Het Soester gezelschap zal zich ten gevolge van deze fikse oorvijg dienen te bezinnen hoe het verder moet. Het bevat meer dan voldoende talent voor het be houd van een plaats in de met sterke achttallen bezette tweede klasse van de Stichts-Gooise-Schaakbond. Een onbekende dader heeft vorige week op klaarlichte dag ingebroken in een wo ning aan de Van Beuningenlaan. De 69- jarige bewoonster was 's middags even boodschappen gaan doen en ontdekte bij terugkomst dat de ruit van de achter deur was ingetikt. Ze miste een geldbe drag van 8000 gulden en een aantal sie raden. Met klachten over hoofdpijn is een 62- jarige vrouw vorige week naar zieken huis Zonngeloren gebracht. Ze was op de kruising Dalweg/Albert Cuyplaan aangereden door een 27-jarige automo bilist uit Soest. De man wilde de Dalweg oversteken, maar zag de fietsende vrouw te Iaat en kon haar niet meer ontwijken. itahan0 ITALIAANSE SPECIALITEITEN Baarn Nieuw Baarnstraat 4a Tel. 02154 - 1 14 65 Geopend van dinsdag t/m zondag vanaf 17.00 uur tot 23.00 uur. ('s Maandags gesloten) Gesloten van *3^-% maandag 19 dec t/m 2 Jan. 1989 Op 1 december organiseert de gemeente Soest in samenwerking met de provin cie en de Regionale Inspectie Milieuhygiëne een voorlichtingsmiddag over de verwijdering en verwerking van chemisch bedrijfsafval. Uit onderzoek is gebleken dat bij veel bedrijven de Wet Chemische Afvalstof fen weinig bekendheid geniet, hoewel deze reeds vanaf 1979 van kracht is. Hierdoor ontbreekt het vaak aan kennis over de wijze waarop chemisch afval op een milieuvriendelijke wijze afgevoerd kan worden. Waarschijnlijk wordt een groot deel dan ook foutief afgegeven. Vroeg of laat komt dit als bodemver ontreiniging aan het licht. De kosten om dit weer ongedaan te maken zijn aan zienlijk hoger dan de kosten noodzakelijk voor een correcte afvoer van het af val. om dit te voorkomen zijn in diverse gemeenten proefprojecten opgestart om het toezicht op de naleving van de Wet Chemische Afvalstoffen te intensiveren. In Soest begint een dergelijk project op 1 januari 1989. Bedrijven waarbij mo gelijk chemisch afval vrijkomt zullen bezocht worden en gecontroleerd op de naleving van deze wet. De bijeenkomst is bedoeld om bedrijven op de hoogte te stellen van de WCA en dit project. Er zal o.m. inhoudelijke informatie gegeven worden over de be staande afvoermogelijkheden in de provincie Utrecht. De meeste bedrijven hebben een utinodiging ontvangen voor deze bijeen komst. Wanneer men geen uitnodiging heeft ontvangen en deze bijeenkomst wel wil bijwonen, kan men kontakt opnemen met de gemeente Soest, afdeling Milieubeheer, tel. 93539. De bijeenkomst wordt gehouden op het industrieterrein van Soest, bij Procar Verkoop B.V., Industrieweg 30, en begint om 14.30 uur. De kampioenen van de postduivenvereniging De Vriend schap zijn afgelopen zaterdag bekendgemaakt door voorzitter J. Kamerbeek. Hij huldigde de prijswinnaars in het gebouw aan de Nagtegaalweg. Keizergeneraal werd B. Schimmel. De tweede prijs ging naar J. Koster, die tevens keizergeneraal van de Kring Eemland is ge worden. De heer C. Bokma legde beslag op de derde plaats, ge volgd door het duo A Itenaar/Reyerse dat voor de derde maalde auto won. W. Hoffmann werd vijfde in het klassement. Behalve bekers werden de-winnaars voorzien van Delftsblauwe borden en andere luxe prijzen. Op de onderstefoto een beeld van de tentoonstelling van De Vo gelvrienden, die vorige week werd gehouden in gebouw Vogel- zang aan de Parallelweg. Foto: Goos van der Wilt. Hoewel de betrokken lopers en loop ster al weer lang en breed thuis zijn volgt hieronder een verslag van hun be levenissen van deze in oktober gehou den marathon, waaraan van AV pij. nenburgzijde good old Cor Koster, Joop van Leyenhorst, Gerard en Marga Boeren deelnamen. 'Mister Marathon' Cor Koster, die al ruim 100 marathons tot een goed einde gebracht heeft, werd in het verre Malei sië bij het afhalen van de startnummers overvallen door de daar aanwezige pers, die hem volop in de schijnwerpers zette en zelfs ontkwam Cor niet aan een heuse speciaal voor hem opgezette persconfe rentie. En dat terwijl de marathon nog moest beginnen. In verband met de bijzonder warme en vochtige weersomstandigheden begon de lange rit over 42 kilometer al om 6 uur in de ochtend bij een temperatuur van 26 graden celsius. Cor Koster, pas her steld van een hem vorig jaar overkomen ongeluk, met toch alweer voldoende konditie deze marathon op te brengen oogstte veel waardering onderweg en moest vele handen schudden en menige handtekening zetten. Na 5 uur en 3 mi nuten kwam Cor zo fit als een hoentje, ondanks de voor Europese maatstaven bijzonder zware klimatologische om standigheden, over de finish. Joop van Leyenhorst, die oorspronkelijk gehoopt had te kunnen eindigen in een tijd van 2 uur en 50 minuten, kwam er ter plekke achter dat dit geen haalbare kaart was. Ondanks het feit, dat hij evenals de overige Soesters een week kon acclima tiseren, bleek dat zijn griep en herstel van de vele benodigde injekties nog te veel invloed hadden op zijn konditie. Joop pakte de zaken voorzichtig aan en liep naar een tijd van 3 uur en 4 minuten, waarmee hij 35e werd in een veld van ruim 3000 deelnemers, hetgeen zeker geen slechte prestatie van deze Soester veteraan was. In zijn klasse (Veteranen I) eindigde hij zelfs als 10e). De tijd van de winnaar 2 uur 29 minuten en 51 se- konden zegt overigens al voldoende over de mogelijkheden qua tijd in Malei sië. Gerard Boeren liep ondanks een ter plekke opgelopen kaakholte-ontsteking naar een alleszins keurige tijd van 4 uur en 8 minuten en was over het gehele ver loop meer dan tevreden. Eenzelfde ge luid kon men horen van zijn echtgenote Marga Boeren, die ook de 42 km lange tocht volmaakte in een tijd van 5 uur precies. Rotterdam Zondag kwamen alle Nederlandse top pers aan de start voor een 10 km weg wedstrijd over twee ronden door het Rotterdamse winkelcentrum Oosterhof. Voor de Pijnenburgatleten was het een goede graadmeter hoe hun positie op nationaal niveau er voor staat. Henny Pot dwong een plaats af bij de beste tien dames. Zij werd 7e in 38.16 min. Vete rane Martha van Hal finishte in 43.06 min. Bij de heren senioren was het voor Bert van Velzen de eerste konfrontatie met een dergelijk sterk veld van 1000 deelnemers. Hij boekte 38.13 min. Ve teraan Joop van Leijenhorst was de snel ste Soester met 35.19 min. De Soester wielercrosser Marco Sakkers blijft winnen. In het afgelopen weekein de bracht hij met twee zeges zijn seizoen totaal op zes overwinningen. Na een spannende eindsprint kwam Sakkers zaterdag als eerste over de finish in Deurne. Een dag later zegevierde hij in Berlicum met een grote voorsprong op zijn concurrenten. De schaatsvereniging Eemland is derde geworden in de sportkwis van de Rabo bank. Daaraan werd meegedaan door achttien sportclubs uit 't Gooi, Eem land en de Vechtstreek. De Kings Road Riders uit Soest legden beslag op de vierde plaats. S.o. Soest werd voorlaat ste. De sportkwis, voor de tweede achter eenvolgende keer gewonnen door de tennisvereniging Huizen, werd gehou den in Singer in Laren. Judith Bosch en Dick Passchier presenteerden de sport kwis. In de eerste ronde scoorde de Soester schaatsvereniging het hoogste aantal punten tijdens het behendig- neiusuuuciucei. u puuicii. oij nei vitt- genspel behaalde Eemland 30 punten. In de tweede ronde leken de Kings Road Riders met 37 punten hoge ogen te gaan gooien, maar door een zwakke beurt bij het ballengooien (slechts zes punten) kwamen de fietscrossers uit Soest niet verder dan een vierde plaats in het eind klassement. Alle deelnemende teams kregen van de Rabobank een cheque van honderd gul den aangeboden. Door de derde plaats kreeg de schaatsvereniging Eemland ook nog eens een bedrag van 300 gul den. Circus Custers en de musicus Jan van den Beid verzorgden enkele optre dens. vorige week def®™'„„'JPporfeur van Nederland Pon Carbv. Namens de impor- haarcadeaugedaan doo $EA T.dealerAul0 van Do0rn aan de Laan- 'eurkwamdebï'Se HA van Doorn de auto te overhandigen. ^FAT^enZuidkoreaans merk dal één van de sponsors van de in Seoul gehouden SEAT, een z'ua*°reaa™iUl,nndezemamer de Soester winnares van de gouden me- Olympische Spelen waf™dd/n huldigen. SEA T, tevens sponsor van de wie- daille bi>ke'd"£Zs™?Zk bij de Olympische Spelen in 1992 in Barcelona van zich danspreken. ^jeCronois afgeleid van de SEA Tlb.za 1.2 GL. He„seen,ubileumuu- Doorn (r.) werd overgedragen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 29