DE 'SOESTER COURANT DRIE MAANDEN LANG GRATIS PLUS... EEN WAARDEVOL GESCHENK!!! SOESTER COURANT W T FIJNE VAN WONEN MET IP20 SALOMONSS vanideetotinterieiir uitgave nieuwe boeken \GINA 30 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 31 f b.v. b.v. Vliegende schotels Slim spel in brigde ifiteriübke O "STROOIGOED IN WOORD EN BEELD VOOR DE SOESTER KLEINTJES" De geboorte De toren van de Oude Kerk te Soest Speciaal getekend voor de Soester Courant Tot nu toe miste U het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die reeds meer dan 9000 abonnees telt. Weet U wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt U alles over alle plannen die er in uw gemeente op stapel staan. Plannen waar U het misschien niet mee eens bent. De Soester Courant herinnert U daarbij aan de inspraakmogelijk heden, waarvan U gebruik kunt maken. Groot en klein nieuws, óók op sport- en rekreatiegebied. De SOESTER COURANT vertelt U er alles van! Zoals bijvoorbeeld de wekelijkse mededelingen op onze informatiepagina met de medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverlenings adressen, verloren en gevonden huisdieren enz. De familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van uw eigen Soester winkeliers, maar ook alle personeelsadvertenties vindt U in de Bel nummer 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, Soest. De reproduktie ontvangt U per omgaande. I 6^°' ma JU 15.750, 15.250, RiGfi 17.750, 15.750, 14.750, 17.750, 19.500, 17.750. 25.500,- 21.250, 26.500, 17.750, 12.750, 27.750, 20.750, 23.500, 27.750,- 19.250, 34.750,' 29.750,- 18.500,- 35.750,- 39.500,- .31.500,- 31.750,- 42.500, 36.500,- 28.750,- 39.500,- 25.500,- 48.500,- 39.500,- 58.500,- 18.500,- 32.500,- 32.500,- 9.750,- 13.500,- 8.750,- 26.750.- 5.500,- 8.750,- 6-22 kendal) Wandelen met Vroege Vogels Auteurs: Kees Duinker, Joost Huijsing en Carla van Lingen Tekeningen: van Kees v. Scherpenzeel Vogelbeschrijvingen: Nico de Haan UitgeverBosch en Keuning Baarn Bijna één miljoen Nederlanders worden op zondagochtend wakker met het geluid van het VARA-rad- ioprogramma 'Vroege Vogels'. Al tien jaar lang horen zij over de bedreigingen van het milieu en over de schoonheid van de natuur. Een afgewogen mix van 'ach en wee' met 'oh en ah'. De makers van het popul aire programma doen elke week hun uiterste best om natuurminnende landgenoten naar buiten te sturen. Op zoek naar verrassende plekjes en oogverblindende landschappen. Wandelen met Vroege Vogels is een speurtocht naar de voetpaden die nog niet zijn platgetreden. Aan de hand van duidelijke kaartjes, die nog voldoende ruimte overlaten om van de uitgestippelde route af te wijken, lopen Kees Duinker, Joost Huijsing en Carla van Lingen over oude kerk hoven en via smokkelpaden. Maar ook door industriegebieden, langs vloedlijnen en over de bergtoppen van ons platte land. De wandelaars worden begeleid door tekeningen van Kees van Scherpenzeel, versjes van Ivo de Wijs en vogels van Nico de Haan. Tweeëndertig Vroege Vo gels Voettochten van Maasvlakte tot Moddergat: wandelen door het mo oiste en soms bedreigde Nederland. "Testjaarboek 1989" Auteur: Consumentenbond. Uitgave: Bosch en Keuning, Baarn Als gezamenlijk initiatief van de Consu mentenbond en uitgeverij Bosch Keu ning verschijnt dezer dagen een unieke en geldbesparende koopadviesgids. Iedereen kent ze, de beroemde tests van de Consumentenbond. Menigeen heeft ze gebruikt al leidraad bij de aankoop van produkten als wasmachines, televi sietoestellen en vloerbedekking. Deze overzichtelijke, toegankelijke produkt- informatie leidt in veel gevallen tot fikse besparingen. Door de bundeling van de belangrijkste tests in het Consumenten bond Testjaarboek voor 1989 zijn deze aankoopadviezen nu ook beschikbaar voor mensen die geen lid zijn van de Consumentenbond. Het Testjaarboek voor 1989 bevat informatie over vele produkten en diensten kort en kernach tig samen, en geeft tegelijk een prakti sche prijsvergelijking. Testsvan video recorders, koffie, boormachines, auto banden, contactlenzen enzovoort. In to taal zijn het er ruim zestig, gebaseerd op publikaties in de Consumentengids, de Consumenten-reisgids en de Consu- menten-geldgids, in de periode van eind 1987 tot eind 1988. De besparing begint met de aanschaf van dit Testjaarboek: voor slechts f 12.50 weet u wat u in de winkel te wachten staat! Diverse auteurs Uitgever: Nijgh 4 Van Ditmar Een boek waarin op zeer originele wijze ideeën worden aangereikt aan mannen en vrouwen (let op de volgorde) die met traditionele levenspatronen willen bre ken. Levenspatronen, hoofdzakelijk be trekking hebbend over wie wat doet in de huishouding. Een citaat: "Als je een man drie keer prijst omdat hij de afwas heeft gedaan, krijgt hij argwaan, denkt hij dat hij de markt verpest." U weet dus uit welke hoek de wind waait. Leuk is het wel. Gij die weet Auteur: Huub Oosterhuis Uitgever: Ambo Een bundel die zich laat lezen als een he dendaagse gebedenboek. Een keuze uit IP20 is het meest doordachte, eigentijdse woon systeem waarmee u elke ruimte in uw huis optimaal inricht. Kom voor originele woonideeën naar onze IP20 showroom. Wij vertellen u 't fijne van IP20 en maken graag een schetsplan en een vrijblij vende offerte voor u. Amersfoort, Fluorweg 63, Tel. 033 - 611945. Openingstijden showroom: Maandag 13.30 -17.00 uur. Dinsdag t/m vrijdag 9.00 -12.30 uur en 13.30 -17.00 uur. Zaterdag 10.00 -16.00 uur. Donderdag 19.00 - 21.00 uur. VOOR BETER BOUWEN EN WONEN de liederen van Huub Oosterhuis. Daar in de Schepper en de mens centraal, om geven door eeuwenoude perspectieven geloof, hoop en liefde. Beter gezelschap kunt U zich niet wensen. Zakken vullen Auteur: Hans Vandersmissen Uitgever: Aramith Het doel heiligt de middelen. Dit thema staat centraal in dit ongewone boek. Een maatschappijkritische en vooral cyni sche beschouwing rond verkopers van lucht waarmee de auteur sekteleiders, topambtenaren, organisatie en PR-ad- viseurs en deskundigen op het gebied van internationale betrekkingen te kijk zet. Machiavelli contra Marx 1-0. Een wedstrijd die het lezen waard is. Auteur: Brian Senior Uitgever: In Den Toren Hoe word ik een slimme jongen c.q. slim meisje? In bridge welteverstaan. Zo U in de veronderstelling leeft dit reeds te zijn dan zal dit boekje U nog verder op weg helpen. Wie neemt wie nu eigenlijk bij de neus, zou een passende ondertitel voor dit boekje kunnen zijn. Daarvoor wor den vele problemen en oplossingen aan gedragen. Slim Spel In Bridge heeft, voor wie bridgen lief heeft, iets weg van een thriller, maar dan wel voor geoefen de geesten. Experiment Auteur: Robin Cook Uitgever: A. W. Bruna Wie tijdens het lezen van huiveren houdt gaat met dit boek gezellige en spannende uurtjes tegemoet. Robin Cook, een au teur gespecialiseerd in medische horror, parkeert zijn hoofdpersoon bij een mul tinational die op bizarre wijze de farma ceutische industrie beheerst en tiranni seert. Dit zeer slechts baasje die zijn werknemer, een student in wat kommer volle omstandigheden, tracht te mani puleren ontloopt zijn gerechte straf niet. Voor U echter bij het lezen daar aan toe bent kan het niet anders of de bloeddruk is gestegen. Waarom vraag je me te zingen? Auteur: Hanny Alders Uitgever: Conserve Een historische roman, zich afspelend in het begin van de 9e eeuw. Een op groeiende monnik, door zijn ouders aan een kloostergemeenschap geschonken, ontvlucht de communiteit. Hij neemt kennis van de geschriften van Augusti- nus, predikt wereldwijd het christelijke geloof en keert tenslotte terug naar zijn vaderland om kerkelijke beschuldigin gen te weerleggen. Quare me repulist (Waarom verstoot gij mijn dan?) is de klaagzang van een monnik die in een strafcel de laatste twintig jaar van zijn le ven doorbrengt. Een kleine, maar in drukwekkende levensgeschiedenis. Moord in Mandalay Auteur: Aster Berkhof Uitgever: Hadewych Het is waarschijnlijk het kleine letterty pe geweest dat het mogelijk maakte 151 pagina's spanning en avontuur voor een net zo klein prijsje op de markt te bren gen. De Vlaming Aster Berkhof maakt met deze misdaadroman opnieuw zijn faam waar. Veel actie tijdens opgeroe pen spanningen en een niet te voorspel len plot zorgen voor vele uren leesple zier. Ieder hangt aan zijn eigen gevallen toren Diverse auteurs Uitgever: Nijgh Ditmar Wie zich voor poëzie interesseert mag zich deze uitgave niet laten ontgaan. Door een zeer lage prijstelling voor ie dereen bereikbaar en inhoudelijk aller minst afgestoft werk. Debuut van vele jonge Vlaamse en Nederlandse dichters. Verfrissende poëzie, die het verdient onder de aandacht van een groot publiek te komen. Dichters van de toekomst? Zou best eens kunnen zijn. Oordeelt U zelf. Het kastensysteem '40 SN' in het kleine formaat als losse kast, maar ook uitgebreid tot een kastenwand over de hele breedte van de muur, met het raffinement dat interlübke zo eigen is. Auteur: Julie Vivas Uitgever: Casterman Op zeer beeldende wijze vertelt de Au stralische illustratrice Julie Vivas het Bij belverhaal dat betrekking heeft op de aankondiging en de geboorte van Jezus. Ze heeft er slechts 34 pagina's voor no dig, maar dat zijn dan ook stuk voor stukje juweeltjes. Speelse, kinderlijke teksten completeren het geheel. Waarom ijsberen een zwarte neus hebben Auteur: Winfried Wolf Uitgever: Casterman Vijftien verhalen met veel tekeningen omlijst. De hoofdrollen worden ge speeld door kinderen, dieren, heksen, tovenaars, en rovers. Voor het kleine grut vanaf vier jaar een aansprekend en kleurrijk boekje. Droomles voor zevenslapers Auteur: Janosch Uitgever: Casterman Een vooral geestig boekje voor kleintjes vanaf 5 jaar. Een fantastische vertelling over de vriendjes Popov en Piezel, waar van de laatste er de voorkeur aan geeft zijn leventje slapend dopr te brengen. Een vogel komt die droom verstoren, het avontuur is begonnen. Een geluk bij een ongeluk Auteurs: Cynthia en Brian Paterson Uitgever: Oberon In de bij de zeer jonge mensje populaire serie Het Vossebos is een nieuwe bundel verschenen. Een vertelling die verhaalt over de avonturen die drie vriendjes be leven bij het verdienen van geld om kerstcadeautjes te kunnen kopen. Ook dit boekje in deze serie is weer laag ge prijsd en dus voor velen bereikbaar. Op merkelijk de uitstekende balans tussen teksten en tekeningen. 30 vrolijke avonturen van Bobo en zijn familie Uitgever: Oberon Bobo beleeft opnieuw schitterende avonturen. Samen met Boemsi, Krabbel en Tsjoek-Tsjoek zet hij de boel op stel ten. Een Sjors en Sjimmie-achtige uitga ve die terecht bij het kleine volkje zeer hoog zal scoren. Voor de zeer beschei den prijs hoeft niemand het te laten. Mevrouw van Soest en het kleine volkje Auteur: Marjan Berk Uitgever: Sijthoff Zo de titel van dit boek U bekend voor komt dan kan deze herkenning te maken hebben met het gegeven dat "Mevrouw van Soest en het kleine volkje" een jaar geleden tot hoorspel werd bewerkt en door de VARA in wekelijkse afleverin gen met veel sukses werd uitgezonden. Een zeer eigentijdse vertelling die dui delijk maakt dat Marja Berk haar typisch gevoel voor humor ook op kleine mens jes weet over te brengen. De zeer funk- tionele tekeningen van Maritta Haggen- macher sluiten fraai aan bij de wonderlij ke wereld waarin Marja Berk lezertjes binnen voert. Het leven en avonturen van Dik Trom Auteur: C. Joh. Kieviet Uitgever: Van Holkema Warendorf Wat goed is blijft. Een uitspraak ook van toepassing op de klassiekers onder de kinderboeken. Daartoe mogen "Uit het leven van Dik Trom" en "De avonturen van Dik Trom" gerekend worden. De eerste verscheen bijna 100 jaar geleden, in 1891, de tweede in 1931. C. Joh. Kie viet was er de geestelijke vader van. Van Holkema Warendorf brengt met deze heruitgave deze kwajongen uit onze kin derjaren opnieuw tot leven. De twee af zonderlijk te verkrijgen delen werden prachtig geïillustreerd door Henk Kneepkens en zijn tegen een relatief ou derwets prijsje binnen ieders bereik. Grootouders en ouders, een kans om kleinkinderen en kinderen een kijkje te laten nemen in uw tijd. «<5 Y^1 sV-e A®9 1

Soester Courant | 1988 | | pagina 31