1/ 20 DISKETTES 29.95 29T5 fïldPub POSTER 30 X 40 cm f9,50 DeSoester Dumen computer/ isr°™ns0e15 G//GH Veel kinderen bij intocht Sint Nicolaas Verbouwde dorpshuis Soesterberg door eerste voorzitter Piet Pieren heropend 'Je moet ervoor zorgen dat er iets komt dat mooi is' ..eerst even widpuweM van uw mooiste negatief cnmbiFÖIO Soest 50 jaar gelden WOENSDAG 23 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Stel bij ons uw lievelingsmenu samen! Goedheiligman bezocht ook kinderafdeling Zonnegloren vraagt: uw aandacht: voor 51/4 inch DS/DD 'Moeders voor Moeders' doet dringend beroep op zwangeren 'Dorpshuis moet door de bevolking en het bestuur worden gedragen' Wethouder Kingma over kunst: SWEATERS (met turtle) (in o.a. lila, rose, oker) Gestolen fietsen en bromfiets gevonden gemaakt bij Kodak Select u foto-film-uideo j j VU computer/ CV 25 November 1939 In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,— per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Openbare commissievergaderingen Donderdag 24 november, 19.30 uur: commisie Welzijn/Volksgezondheid Agenda o.a. wijziging gemeenschappe lijke regeling RMA; terugmelding ge meenschappelijke regelingen. Maandag 28 november, 20.30 uur: commissie Algemene Bestuurszaken Agenda o.a. voorstel tot het vaststellen van de gemeenschappelijke regeling Ge west Eemland 1990 en het overdragen van bevoegdheden terzake van de be kostiging onderwijsbegeleiding; voor stel aangaan jumelage met Kedz/Kozle; klachtentelefoon. Dinsdag 29 november, 19.30 uur: comissie Ruimtelijke Ordening Agenda o.a. vaststellen bestemmings plan Koningsweg; bouwplan voor het terrein De Lindenhof; voorstel besteden f 140.000,- voor verkeersveiligheid rond scholen; gelegenheid voor het toeli chten van ingediende bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan Soester- berg-kom; voorstel n.a.v. tussentijdse rapportage; bespreking definitief ont werp sportvoorziening Dalweg. Woensdag 30 november, 19.30 uur: commissie Bedrijven Agenda o.a. rapportage vertegenwoor digers in gemeenschappelijke organen en externe commissies en bespreking ter inzage gelegde stukken; voorstel tussen tijdse rapportages; selectieve avondo penstelling INFOrmatiecentrum; werk plan beheer gemeentebossen; invoering milieu-tegel. Donderdag 1 december, 19.00 uur: commissie Nieuwbouw Gemeente huis Donderdag 1 december, 20.30 uur: commissie financiën en grondbedrijf Agenda o.a. rapportage vertegenwoor digers in gemeenschappelijke regelin gen; tussentijdse rapportage; evaluatie kwijtscheldingsbeleid Dinsdag 6 december, 09.30 uur: commissie Ouderenbeleid De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamer dependance achter het gemeentehuis; van de commissie R.O. vindt zij plaats in het gebouw Lan ge Brinkweg 77. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gem. INFOrmatiecentrum. Hinderwetaanvragen Bij de afd. Milieubeheer van de gemeen te Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 017, liggen vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan en op de Dependance Publiekszaken S'berg, tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: a. M. v.d. Brakel, Steenhoffstraat 47, voor het uitbreiden/wijzigen van de keuken ('t Luyke) op het perceel Steenhoffstraat 47; b. B. V. Timmerfabriek 't Driftje, Driftje 6, voor het uitbreiden van de timmer werkplaats/machinale houtbewer king op het perceel Driftje 6; c. Super van Doorn, Wiardi Beekman- straat 491, voor het uitbreiden/wijzi gen van de supermarkt op het perceel Wiardi Beckmanstraat 491; d. Van Geest Soesterberg b.v., Veldm. Montgomeryweg 65, voor het uitbrei den/wijzigen van de machine-appa- ratenbouw/constructiebedrijf enz. op het perceel Veldm. Montgomeryweg 65 te S'berg. gemotiveerde bezwaren tegen het verle nen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagteke ning van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebe stuur. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegen heid wordt gegeven tot een gedachten- wisseling te houden op: voor a. donderdag 15 december om 09.00 uur; voor b. donderdag 15 december om 09.45 uur; voor c. donderdag 15 december om Hij is er weer, die goeie ouwe Sint. Kos ten noch moeite spaarde hij om afgelo pen zaterdag met spoed na zijn televi sie-aankomst in Zierikzee naar Soest te reizen. Met het vliegtuig vloog de goed heiligman in allerijl naar Soesterberg, vanwaar hij met zijn gevolg per taxi naar Den Dolder werd gereden om daar de trein naar Soest-Zuid te ne men. 10.30 uur uur in de commissiekamer Lange Brinkweg 77; voor d. op verzoek tot 15 december 1988; men gelieve daarvoor een af spraak te maken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aange toond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a. R. van Beek en A.E. van Beek-Blop- poel, Soesterbergsestraat 107, voor het oprichten van een restaurant op het perceel Soesterbergsestraat 107; b. B Kooy, Vredehofstraat 6, voor het oprichten van èen café-rest3ffranl"Ö^' het petceel Vredehofstraat 6V_ De positieve beschikkingen liggen vanaf heden één maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeen te, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, als mede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren. Ontwerp Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek van: Hooijer Ijzerwaren en gereedschap pen b.v., Soesterbergsestraat 4, om een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning i.v.m. de opslag en verkoop van vuurwerk op het per ceel Soesterbergsestraat 4. De ontwerpvergunning ligt vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieube heer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek tij dens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerpvergun ning kunnen tot 8-12-1988 schriftelijk worden in gediend bij burgemeester en wethouders. De inge komen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlij ke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben ge maakt of dooi degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Verleende vrijstelling (nief gebonden besluit) het gebfuik van een perceel grond ge legen achter Nieuweweg 29a, sectie K, nr. 3275 ged. voor opslag ten behoeve van een terrazzobedrijf. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B&W een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van de daarbij ge noemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een opslagruimte, Hartmanlaan 48 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 24 november 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Informaties: Info-centrum ''STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555 Open maandag t.m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten, tel 93665 (24 uurs-s Om 13.28 uur reed de stoptrein het sta tion binnen. Daarbuiten zongen hon derden kinderen 'Zie ginds komt de stoomboot...'. Het lievelingsliedje van de Sint, dat voor deze gelegenheid 'O, kom er eens kijken...' heette, werd niet door iedereen uit volle borst meegezon gen, maar Sint Nicolaas beloofde toch plechtig bij iedereen langs te komen. "Ik heb net als de politie wijkpieten. Zij zul len tot en met 5 december cadeautjes bij jullie brengen," hield de bejaarde bis schop de kinderen voor. Nadat hij een aantal kinderen de hand had geschud klom hij in de regen op zijn schimmel, die hij voor het eerst sinds jaren weer in Soest inzette. Voorafgegaan dóór de majorettes en muzikanten van PVO reed Sint Nicolaas via het winkelcen trum Hartje-Zuid naar het gemeente huis aan de Steenhoffstraat, waar hij werd ontvangen door burgemeester mr. Paul Scholten. De samengedromde kin dermassa bewees daar beter te zingen zonder 'mechanische' begeleiding dan met muzikale ondersteuning van de luidsprekers. 'Zie de maan schijnt...' sloeg niet echt aan, maar op bevel van Scholten schreeuwden honderden kin derkelen luidkeels 'Sinterklaas kapoen- lje'- De Sint, ooit uit Myra geëmigreerd naar een afgelegen 'stulpje' net buiten Ma drid, vervolgde zijn weg via 't Hart en het Smitsveen naar het winkelcentrum Overhees. Daar nuttigde hij een bis- Sötfcpstfptje, Svaarna hij een bézoék bracht aan de ^kinderafdeling varl1 Zie kenhuis Zonnegloren. Zoals het eëri drukke bisschop betaamt trok hij zich De goedheiligman kwam op station Soest-Zuid aan, waar hij werd verwel komd door honderden kinderen en ou ders. vervolgens terug om met zijn Pieten de cadeautjes voor alle kinderen te sorteren voor distributie. Omgekeerd kan ook Sinterklaas reke nen op een grote hoeveelheid tekenin gen en andere zelfgemaakte cadeaus. Een meisje van een jaar of 4 beloofde heilig en heftig knikkend een tekening te maken toen een zwarte knecht van de Sint haar enkele pepernoten in de hand drukte. Het duurde even voordat ze van de natgeregende noten begon te eten. Wat een rare witte vlek zat er op die man zijn wang, moet ze hebben gedacht. Sint Nicolaas zat'in Soest weer voor het eerst sinds jaren op zijn trouwe schim mel. 1 Telefoon 02155-1 28 74 Al jaren is de organisatie "Moeders voor Moeders" aktief in deze regio, zij verza melt urine van zwangeren. Gedurende de eerste vier maanden van de zwanger schap bevat die urine n.1. een hormoon- stof die als grondstof gebruikt wordt voor de vervaardiging van een medisch preparaat. Te weinig zwangeren weten dat de urine die zij dagelijks door het riool spoelen deze zo schaarse grondstof bevat. Wist u, dat een op de tien paren onge wild kinderloos blijft? Een van de mid delen, waarmee zij wellicht behandeld kunnen worden, is het kostbare HCG- hormoon. Dit hormoon kan alleen ver kregen worden uit de urine van vrouwen tijdens de eerst maanden van de zwan gerschap. Omdat aan het HCG-hormoon nog steeds en grote behoefte bestaat, doet 'Moeders voor Moeders' een dringend beroep op alle zwangeren om zich voor deelname aan te melden. Door het gebruik van een "snellere" test kan Moeders voor Moeders al een zwan gerschapstest doen als u 7 dagen over tijd bent. De uitslag is binnen 10 minu ten bekend. Aanmelden kan al vanaf 7 dagen "over tijd" tot de 13e week van de zwangerschap. Deelname duurt - afhankelijk van het tijdstip van aanmelding - vier tot elf we ken. Een baan buitenshuis behoeft nooit een belemmering te zijn, want ook minder grote hoeveelheden zijn altijd nog de moeite waard en over het ophalen van de urine kunnen meestal afspraken worden gemaakt. Een onopvallende auto rijdt voor en de chauffeur haalt eenmaal per week de ge spaarde urine op. Dit gebeurt zo diskreet mogelijk. Deelneemsters ontvangen voor hun Het dorpshuis in Soesterberg is vrij dagmiddag heropend door de eerste en voormalige voorzitter Piet Pieren. Dat gebeurde in het bijzijn van een groot aantal genodigden en belangstellen den. "Wanneer ik zou vertellen over de ge schiedenis van het dorpshuis, zouden we hier over twee uur nog staan," begon Pieren, die daarna in vogelvlucht de lan ge aanloop naar de totstandkoming van het dorpshuis memoreerde. "Als in 1969 geen compromis-besluit was geno men, dan was er ook geen dorpshuis ge bouwd," snoerde hij de kritici over het functioneren van het dorpshuis de mond, "Toch zijn hier veel evenementen geweest," vervolgde Pieren, die de Fira- to-tentoonstelling als één van de voor beelden aanhaalde. "Een andere doelstelling voor het dorpshuis was nodig, maar dat is bij u thuis toch ook wel eens? Daar verandert u toch ook wel eens wat? Hetgeen nu tot stand is gekomen heeft in grote lijnen wat wij in 1954 voor ogen hadden. Dit dorpshuis heeft ruimte ter beschikking voor de ontplooïng van de verenigingen. Er is nu meer vrije tijd te besteden dan in 1969, dus er kunnen tal van activiteiten worden georganiseerd. Alles is moge lijk. We kunnen werken aan de culturele ontplooïng van de mens. Maar dan moet dit dorpshuis wel worden gedragen door de bevolking en het bestuur." 'Vrienden' Pieren pleitte vervolgens voor het op richten van een vereniging, die onder het mom 'Vrienden van het dorpshuis' te gen een symbolisch lage contributie kan laten zien dat ze achter het dorpshuis staat. Een poging daartoe is in het verle den mislukt, maar Pieren opperde dat het wellicht nu wel een kans van slagen had. Pieren onthulde tenslotte een pla quette, waarmee hij het dorpshuis voor heropend verklaarde. Het nieuwe bestuur van het dorpshuis, bestaande uit voorzitter Rob van den Brink, secretaris Jean Marie van Stave ren en penningmeester Harm Entjes, hoopt dat er zo snel mogelijk een gebrui kersraad wordt gevormd. Die moet een belangrijk aandeel krijgen in de organi satie van activiteiten. In het gebouw van het dorpshuis is na de herbouwing ook de hulpsecretarie ge vestigd. Ook de hulppost van de politie, twee fysiotherapeuten en de bibliotheek maken gebruik van het pand. De sport clubs kunnen daarnaast blijven spelen in de sportzaal. Tijdens de heropening van het dorpshuis onthulde wethouder Frans Kingma een kunstwerk van Jean Marie van Staveren. Ze heeft het in opdracht van de provin cie Utrecht gemaakt en het hangt op de eerste etage in het bargedeelte van het dorpshuis. "Er schijnt iets met kunst te zijn," sprak wethouder Frans Kingma van cultuur kort voordat hij in het dorps huis Soesterberg een kunstwerk van Jean Marie van Staveren onthulde. "Welke bemoeienis moet de overheid hebbën met kunst," vroeg hij hardop. Het antwoord gaf hij zelf: "De overheid moet randvoorwaarden scheppen, zodat nieuwe ontwikkelingen, innovatie, een kans krijgen. De overheid moet zorgen voor de garantie van kwaliteit en ver scheidenheid. En daar heb je een des kundige commissie voor. De overheid moet geen oordeel uitspreken over wat wel of niet mooi is. Je moet ervoor zor gen dat er iets komt dat goed is. Je moet je onthouden van een waarde-oordeel over kunst Je moet er thuis over naden ken of iets mooi is. Het gaat er niet om of het mooi is, maar goed. Dat is iets an ders. Het gaat erom datje de kunstenaar de gelegenheid geeft zijn emoties te ge bruiken en dat de kijker die kan beleven. Kunst is er niet om voorbij te lopen, maar om bij stil te staan." Wethouder Kingma vertolkte duidelijk zijn mening in het dorpshuis. "In het College vind ik dat ook," antwoordde hij toen hem werd gevraagd of hij als wet houder had gesproken. Kingma is het niet eens met zijn collega's in het Colle ge, die een advies van de kunstcommis sie over het kunstwerk van Marijke de Goey bij het nieuwe gemeentehuis, naast zich neerlegden. De inmiddels veelbesproken kubussen worden door het College 'niet mooi' gevonden. Daar om is de kunstenares met huiswerk naar haar werkplaats gestuurd. Zodra ze een aangepast ontwerp heeft ingediend zal de gemeenteraad zich uitspreken of het kunstwerk al dan niet bij het nieuwe ge meentehuis op de Dalweg komt. moeite een aantal leuke attenties, w.o. een bijdetijds boek over zwanger zijn of over het eerste levensjaar van de baby. Zeer recent is daarbij gekomen een gra tis kwartaalabonnement op het tijd schrift "Kinderen", als extra bij het boek dat men kiest. Het hormoon wordt uitsluitend gebruikt voor mensen, zowel mannen als vrou wen, die met vruchtbaarheidsproble men kampen. Wie meer informatie wil of zich wil aan melden voor deelname kan het gratis nummer bellen:06-0228070. Ook kan men het telefoonboek raadplegen. Kijk onder "Moeders voor Moeders" in uw woonplaats en u vindt de informatrice die u moet hebben. Bel ook gerust 's avonds. De politie heeft een gestolen bromfiets en een aantal ontvreemde fietsen gevon den. De voertuigen werden aangetrof fen in een schuur van een vijftienjarige Soester. De politie kwam op dat spoor nadat ze op het Saenredamplantsoen een 16-jari- ge jongen had aangehouden, die zonder helm reed. De brommer bleek te zijn ge stolen, maar de jongen vertelde de poli tie dat hij de bromfiets had gekocht van de vijftienjarige. Bij die jongen werden ook gestolen fietsen aangetroffen. ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST TELEFOON 02155 -1 28 74 Soest KONING LEOPOLD BEZOEKT SOESTDIJK EN AMERS FOORT Dinsdagmiddag te 12.10 uur zijn H.M. Koningin Wilhelmina en Z.M. Koning Leopold III van België te Soestdijk aangekomen, om aldaar gezamenlijk de lunch te gebruiken. Reeds voor half 12 was het in de omgeving van het paleis zeer druk en naarmate het middaguur naderde, merkte mendat steeds meer menschen samenstroom den om een glimp van de eigen vorstin en den populairen Koning Leopold te kunnen opvangen. Eindelijk verschenen uit de richting Amsterdam eenige hofauto's met vrij groote snelheid, geëscorteerd door 2 leden van de motorbrigade en vooraf gaande door een gesloten wagen met rijksveldwachters, Het publiek was zoo enthousiast, dat de politie-afzetting verbroken werd en al len op de auto's toestormden en de beide vorstelijke personen een ware ovatie brachten. Koning Leopold was zichtbaar getroffen door zooveel oprechte spontaniteit en dankte glimlachend het publiek. Een der beide motorrijders had het ongeluk te vallen, zoodat een kleine be schadiging aan de motor niet kon worden voorkomen. 's Middags trokken de Koningin en de Koning het vlaggende Soestdijk en Soest door, in de richting Amersfoort, alwaar het Belgische Monument officieel aan den Koning werd overgedragen, hetgeen schijnbaar al 21 jaar "vergeten" was. Dit gebeuren bracht zeer vele menschen op de been en ook hooggeplaatste per sonen gavan van hun belangstelling blijk. Te ruim half vier was de plechtigheid afgeloopen en keerde het geheele gezel schap weer naar Amsterdam terug. BAZAR OP HEES Donderdag 17 November vergaderde in 't catechisatie-lokaal van de Emma- kerk een 16-tal dames onder presidium van Mevr.v.d. Waal, die besloten een bazar te organiseren. De opbrengst daarvan zal dienen om het Kerkgebouwtje op Hees van een nieuw orgel te voorzien. Het orgeltje, dat er thans staat, is niet alleen te zwak, maar verkeert in een toestand, dat gevreesd wordt, dat het binnen korten tijd het heelemaal op zal geven. Allen, die iets voor dit loffelijk streven voelen worden opgewekt om deze da mes krachtig te steunen om de bazar straks te doen slagen. Mevr. v.d. Waal, W. Pyrmontlaan 42; Mevr. Anjema, Nassaulaan 12; Mevr. Hospers, Middelwijkstraat en Mevr. Frederiks, Schoolstraat 59, zullen gaarne alles in ontvangst nemen, wat mettertijd op de bazar te koop kan worden aan geboden. DIEFSTAL VAN SIGARETTEN Een sigarenwinkelier aan de Koninginnelaan klaagde reeds geruimen tijd over het verdwijnen van pakjes sigaretten. Verleden week kwam een dame inkoopen bij den winkelier doen en even later waren sigaretten verdwenen. Hij stelde de politie van het geval op de hoogte, welke onverwijld een onderzoek instelde. De dames bekende, dat zij reeds langen tijd pakjes sigaretten gestolen had. De politie maakte proces-verbaal tegen haar op.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5