Eindelijk volle winst Stam-SoVoCo mm Eemvogels blijven overeind in thuisduel Red Stars klimt naar vierde plaats Van der Huchtschool 'Overhees' zet zich in voor het chronisch zieke kind kGINA 18 WOENSDAG 30 NOVEMBER 1988~ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Volleybalploeg op weg naar herstel VOLLEYBAL NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: HOCKEY Hockey-uitslagen Weer overwinning van AGAVS (3-0) VOLLEYBAL Selby klopt verrassend Inside 7-1 BADMINTON Nieuwe clubrecords bij de Duinkikkers ZWEMMEN Zege voor Badso Hoge scores blijven uit bij scrabble Shot 7 eerste tafeltenniskampioen TAFELTENNIS Ludgerusschool schaakkampioen van de Soester basisscholen Promotiekansen DVSB DAMMEN Verschuivingen bij Soester schakers Korfballers winnen met 9-6 van Desto KORFBAL BASKETBAL Internationaal paastoernooi van The Red Stars in voorbereiding OEST Hel eetsle damesteam van Stam-So- VoCo beeft eindelijk weer de volle winst kunnen behalen, in de wedstrijd legen hel Nnordhollandse Dinto. Ook hel tweede damesteam kwam tot winst in een wel zeer grillig verlopen wed strijd; 3-2. I Het eerste damesteam van de Soester j Volleybal Combinatie is een merkwaar dig team. Dat bleek ook in de wedstrijd tegen Dinto. Zeer voortvarend gingen de dames van start. Coach Paans, die de opstelling vorige week wijzigde, zag zijn team bijna foutloos acteren in het begin I van de eerste set. Met vloeiende combi- naties en goed blokkeren tilde Stam-So- 3 VoCo de stand in de kortste keren naar 11-1. Dinto, een ploeg die net onder de j Soesters op de ranglijst staat, kreeg ech ter geen kansen. Maar toen, bij de stand I 11-1, verslapte de concentratie even en punt voor punt konden de gasten dich- I terbij komen. Uiteindelijk toch winst voor de thuisploeg met 15-12. Het team j had gewaarschuwd moeten zijn door de toch nog hoge sets core in de eerste set, maar het tegendeel bleek. Zonder al te veel problemen nam Dinto het initiatief over en won uitein- I delijk vrij gemakkelijk de tweede set met 6-15. Het verval was door niets te ver klaren. Een wissel van Ciska Abraham voor Hanneke Klunder leverde een be tere passing op waardoor de spelverde- ling meer kansen kon bieden aan de aan val, die daarvan goed gebruik maakte. Verdedigend ging het toch beter lopen. Angela Manders, Judith Lazonder en de ingevallen Ciska Abraham waren goed op dreef in de verdediging. Dinto kreeg geen schijn van kans meer. Fraaie com- Angela Manders: verdedigend sterk. binaties leverden directe punten op en met 15-4 won Stam SoVoCo de derde set. Ook de vierde set leek als de vorige een ruime winst op te leveren, maar te gen het einde van de set ging de thuis ploeg weer voorzichtig spelen en per soonlijke fouten maken. Bij de stand 9-2 stokte de aanval en Dinto wist tot 9-7 te rug te komen. Een serie goede opslagen van Maija de Wildt tilde de stand naar 14-7. In een laatste krachtsinspanning kwam Dinto naar 14-10. Toen serveer de Agnes Hoekstra keihard in de rechte lijn: 15-10 en dus 3-1. Óp papier hadden de Stam-SoVoCo re serves met 3-0 moeten winnen van Ek- spalvo uit Dordrecht. Op papier, maar in Marja de Wildt: goede opslagen. de wedstrijd liep het geheel anders. Werd de eerste set met groots machts vertoon gewonnen, 15-4, de tweede en de derde set werden door slordig spel volstrekt onnodig uit handen gegeven met 6-15 en 12-15. In de laatste twee sets was Stam-SoVoCo weer veel beter, waardoor het met 3-2 won. Volleybal deze week Morgenavond geen volleybal in Sport hal Beukendal. Zaterdag speelt het eer ste damesteam in de tweede ronde van de Nationale Volleybal Beker. De te genstander is EAVV uit Arnhem. De wedstrijd begint in tegenstelling tot eer dere berichten om 13.00 uur in Sport zaal De Bunt. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Uitslagen van de zaterdag 26 november gspeelde competitiewedstrijden Jongens: Soest Al - Vianen Al 0-1. Huizen A2 - Soest A2 0-7. Phoenix A2 - Soest A3 2-7. Soest BI - Laren B2 2-4 Maarn BI - Soest B2 5-1. Nieuwegein Cl - Soest Cl 2-0. Soest C2 - Nieuwe gein C3 6-0. Huizen Dl - Soest Dl 7-0. Soest D2 - SCHC D3 4-1. Soest D4 - Schaerweijde D5 2-1. Meisjes: Huizen Al - Soest Al 0-2. Soest A2 - Be Fair A2 2-7. Soest BI - Hilversum BI 1-0. Woerden B2 - Soest B2 1-8. Soest B3 - SCHC B4 4-2. Soest B4 - Leusden B3 1-1. IJseloever Cl - Soest C10-1Nieuwegein C2 - Soest C2 0-8. Muiderberg C2 - Soest C3 5-0. Soest Dl - SCHC Dl 1-2. Vianen Dl - Soest D2 1-1. Uitslagen van de zondag 27 november gespeelde competitiewedstrijden Heren: Soest 3 - Loenen 41-1. Soest 4 - IJsseloever 2 1-3. Soest 5 - Shinty 6 1-1. Phoenix 5 - Soest 7 0-5. Doorn B - Soest C 2-2. Dames: USCH - Soest 3 1-1. Soest 5 - Culemborg 3 3-0. Afgelopen zaterdag was het een suc cesvolle dag vor de Soesterbergse vol leybalvereniging AGAVS. Het eerste herenteam wist met 3-0 van Doto 1 te winnen, het tweede herenteam deed hiervoor niet onder en wist met dezelf de cijfers Gemini Paloma 4 te verslaan. Ook het derde herenteam was succesvol tegen Stam SoVoCo 63-1Ook het eer ste damesteam kon weer 2 punten bij zijn totaal toevoegen. Het versloeg Tri- volley 3 met 3-0. Dames 3 speelde met 2-2 gelijk tegen SN'71. In een zeer eenzijdige partij wisten de heren van AGAVS 1 binnen 45 minuten de doucheruimte weer te vinden. De set- cijfers 15-2, 15-5 en wederom 15-2 spreken boekdelen. Een compliment waard is de inzet, het enthousiasme en het wedstrijdtempo waarmee de Soes- terbergers bleven spelen. Doto uit Nij- kerkerveen werd vooral in het midden weggespeeld door de sterk spelende Pie- ter Verstoep, die bijna continue kon worden aangespeeld door de met "elas- tieke" vingers spelverdelende Frits Mul ler. Verdedigend waren het vooral Emi- le Voest en Ad van Brummelen die soms voor miraculeuze reddingen zorgden. Dames 1 kon onder luid gejuich van het publiek de wedstrijd winnend afsluiten. Zonder de geblesseerde Manon van Dijk, wisten de dames dankzij de enor me inzet, de goede verdediging van Lij- da v/d Burgt, de set-ups van "stand-in" Jantine Gelink en de kogel-services van Gineke Kremer de volle winst naar zich toe te trekken. Hiermee hebben de da mes zich verder uit de gevarenzone ge werkt. In de eerste wedstrijd van de returns in de overgangsklasse startte Selby met een onverwachte zege op het Baarnse Inside. De uitwedstrijd was met 3-5 verloren gegaan. Nu verrasten de Soes ter badmintonners vriend en vijand door met 7-1 te winnen. Eerste heer Marcel Pas had geen kind aan zijn tegenstander en liet dat met 15-3 en 15-2 ook duidelijk tot uiting ko men. Teamgenoot Henk van Woerkom had in de uitwedstrijd in drie games ver loren, maar met de eigen veren shuttel (bij Inside speelt men nog steeds met een plastic shuttel) zette hij zijn tegenspeler J. Lentz met 15-7 en 15-5 aan de kant. Inside's sterkste dame Nel van de Kieft, die vrijwel al haar enkelspelen wint, moest nu tot het uiterste gaan om Gerdie van Kooten te verslaan. Na een eerste 9-11 winst leek er wederom geen vuiltje aan de lucht. Van Kooten dacht daar an ders over en pakte na een enrgie-vreten- de partij met 11-7 de tweede game. Daarmee had zij echter zoveel kruit ver schoten, zodat de uiteindelijke winst toch naar haar Baarnse opponent ging. Voor Jeannette Westerveld werd het een bijzondere wedstrijd. Als debutante in het eerste team boekte zij met aanval lend spel en veel loopwerk haar eerste overwinning in het enkelspel. De winst van de beide herensingles gaf het Selby- duo zoveel zelfvertrouwen, dat zij hun tegenstanders vrij gemakkelijk met 15-8 en 15-4 versloegen. De Soester dames draaiden in hun dub bel in het begin zo slecht, dat de eerste game met 7-15 verloren ging. Bijtijds wisten zij het roer om te gooien en won nen zij de volgende twee games. Met de wedstrijdwinst reeds op zak waren de mixdubbelspelen eigenlijk een formali teit. Niet echter voor Henk van Woer kom en Gerdie van Kooten, die van het Baarnse Koppel Geerts en Kieft nog nooit gewonnen hadden. In een winning mood namen zij nu hun kans waar en versloegen zij hun rivalen met 15-10 en 15-6. Selby's tweede mixed duo won ook en bracht de eindstand op 7-1 voor Selby, dat daarmee 1 punt voorsprong neemt op Inside op de ranglijst. Uitslagen Senioren: Selby 1 - Inside 1 7-1, Apollo 1 - Selby 2 7-1, Selby 4 - Krommerijnstreek 2 5-3, Selby 5 - 't Gein 11 6-2, Selby 6 - Zeewolde 3 2-6. Junioren: Inside 11 - Selby 3 0-8, Selby 4 - Inside 12 1-7. Zaterdag 26 november werd de 2e wed strijd van het competitiegebeuren ge zwommen in zwembad "De Lieberg in Hilversum. De Duinkikkers hebben weer een stijgende lijn en vooral de jon gere jeugd steekt in een uitstekende vorm. Het resulteerde in elf Ie, 2e en 3e plaatsen terwijl 29 persoonlijke records en 6 clubrecords gebroken werden. Twee clubrecords kwamen op naam van Lize v.d. Berg, die een prachtige tijd maakte op de 100 m wisselslag (1.24.4) en de 200 m wisselslag (3.10.0) terijl Ro nald van Ophoven ook het clubrecord verbeterde op de 200 m. wisselslag in 3.02.4. De andere clubrecords kwamen op naam van Frits Wibbelink 200 m. schoolslag 2.45.0. Bas van Dorresteyn 100 m. schoolslag 1.18.8 en Sonja Pap pot 200 m. wisselslag 3.06.6. Persoonlij ke tijden werden verbeterd door Anto- nio v.d. Hengel en Xander Bremer 100 m. schoolslag resp. 1.28.0en 1.32.2, Re- né v. Walsem 200 m. schoolslag 3.02.4 en 50 m. vrij 26.8 eveneens 50 m. vrij door Steven Uyland en Frits Wibbelink 26.8 en 25.6.100 m. vrije slag door Ma- non Blijleven 1.15.1. en Annelieke Druyff in 1.10.6 100 m. wisselslag door Jeanine Pothoven 1.29.0 Het eerste team van badso heeft de thuiswedstrijd tegen 't Gein met 5-3 ge wonnen. De ploeg nam bij de singles een 3-1 voorsprong. Bij het herendub- bel liep Badso uit naar 4-1, maar 'tGein hield de strijd spannend door het da- mesdubbel van Badso te verslaan. Bij de gemengde dubbels wonnen beide clubs één keer. Overige uitslagen: Badso 2 - Thield 3-5, Badso 3 - Harderwijk 3-5, Badso 4 - Eemnes 2 - 3-5, Badso 5 - Castellum 3-5, Badso 7 - Rijsstreek 8-0, Badso 8 - Badge 1-7, Badso 10 - SVM 8-0, Badso 11 - Irene 2-6. Donderdagavond was het een beetje mat voor wat betreft de uitslagen van de 8e scrabbleronde. Met uitzondering van Dieuwke Vastenburg wist niemand de barrière van 500 punten te doorbre ken. Lag het aan de door ziekte afwezi gen, of waren ook een of meer aanwezi gen door het griepvirus aangetast, feit is, dat de standen varieerden van 300 tot 480 punten. Riet Rabelink presteert het om meer dan 100 punten gemiddeld boven haar stand van vorig seizoen te spelen. On opgemerkt sluipt zij naar de top. Voor- loig staat zij met een gemiddelde van ruim 480 ruim in de top-vijf. Het is dus iemand om in de gaten te houden. De uitslagen van afgelopen donderdag: R. de Groot - T. van Egdom 487-354 D. Koblens - Mw. Gerth 415-298 M. Leiiendekker - D. Vastenburg 463-556 R. Rabelink - T. v.d. Veer 483-339 W. Witkamp - W. Bouman 440-432 H. Harkema - W. Klute 318-410 A. Nuysink - A. Janssen 455-432 T. Danvers - J. v. Zijtveld 426-371 P. Olijslager - H. Danvers 352-451 De prijs van de week ging deze keer naar Dick Koblens, die kon kiezen uit een boekenbon en toiletartikelen. Hij was zo geëmancipeerd om met de boe kenbon naar huis te gaan. AFgelopen week kon Shot haar eerste kampioensteam feliciteren. Het zeven de team speelde gelijk tegen Elan en werd daardoor eerste in zijn vierde klasse poule. Het derde team van Shot speelde, welis waar met invaller, een zeer slechte wed strijd tegen het Huizense team dat nota bene onderaan staat. Alleen Arjan Schuiling wist alle drie partijen in winst om te zetten. Marcel Jansen en invaller Wil Scheel kwamen niet tot scoren: 4-6. Ruud den Blanken, Paul Henkei en Rob Wolzak wisten in hun kampioenswed strijd tot het allerlaatste punt de span ning erin te houden. Toen ze met 2-5 achter stonden leek het erop dat het feest toch nog aan hun neus voorbij zou gaan. Gelukkig wonnen ze alledrie hun laatste enkelspelzodat de promotie en hetfeêst gewoon doof konden gaan. Shot 4 - Quick 3:6-4, Shot 5 - Pokerface 5: 8-2, Quick 9 - Shot 6: 1-9, Shopt 8 - Almeerspin 2: 7-3, Shot 10 - Bunshot 3: 2-8, Quick 12 - Shot 13: 8-2, Tovo 7 - Shot 14: 1-9. Tafeltennistournooi Voor de 11e keer in successie organi seert de vereniging Shot in december weer een tafeltennistournooi voor de Soester basisscholieren. Voorheen werd dit tournooi georganiseerd als Soester voorronde van het Nederlandse Basis- scholieren Kampioenschap. Vanaf dit jaar wordt het tournooi lande lijk gecoördineerd door de uitgever van het jeugdblad Taptoe, vandaar de naam Taptoetournooi. Alle scholen hebben inmiddels inschrijf formulieren ontvangen waarmee de leerlingen uit de groepen 5, 6, 7, en 8 zich kunnen inschrijven. De vereniging Shot hoopt op zaterdag 17 december dan ook een groot aantal jongens en meisjes in haar zaal aan de Heideweg te kunnen verwelkomen. Voor alle deelnemers is een mooie her innering beschikbaar, terwijl er door leerlingen en scholen, ook nog verschil- lende prijzèn'Vefdten'd'k'önnen worden. Uiteraard zorgt Shot er ook dit jaar voor dat iedereen veel wedstrijden kan spe len. Voor alle inlichtingen over dit tour nooi kan men terecht bij Dirk Schuiling, Tolakkerweg 228, Maartensdijk, tel: 03461-1471. Zaterdag 26 nov. is om het school- schaakkampioenschap voor teams ge streden in de Achtbaan. Het toernooi, waaraan door 12 teams werd deelgeno men van diverse Soester basisscholen, was een ware happening voor de jeug dige enthousiaste schakers. Alle teams waren vertegenwoordigd in één grote groep, waarin de stand be paald werd door het totaal behaalde bordpunten. Naarmate de vijfde en laat ste ronde naderde steeg de spanning bij de kinderen. Na de vierde ronde stond het eerste team van de Ludgerusschool met 11,5 bordpunten bovenaan gevolgd door de Achtbaan I en Savorain Loh- manschool I (beide met 10 bordpunten). In de laatste ronde moest de Ludgerus school I het opnemen tegen de titelver dedigers van de Savornin Lohman- school en de Achtbaan I moest aantre den tegen het team van de KBS "Soest- dijk", dat opdat moment met 9 bord punten de vierde plaats deelde met het tweede team van de Achtbaan. Toen de wedstrijd van de Achtbaan I in een 3-1 overwinning was geëindigd en het aantal bordpunten op 13 was gekomen wan kelde het team van de Ludgerusschool. Met een tussenstand van 1V2-1V2 leek het erop dat de eerste bordspeler de partij zou gaan verliezen. Door de toenemen de druk van de schaakklok en de vele omstanders wist de speler van de Savor nin Lohmanschool niet hoe hij zijn te genstander mat moest zetten en beland de in een herhaling van zetten, waarna tna 3 keer achter elkaar dezelfde stelling de partij remise was geworden. Met deze remise bleef de Ludgerusschool I een beslissende half puntje voor op de Acht baan I. De eindstand: 1. Ludgerusschool 113%. 2. Achtbaan I 13.3. Savornin Lohman 112.4. Da Cos- taschool 111. 5. KBS "Soestdijk" 10. 6. Achtbaan II 10. 6. v.d. Huchtschool- Overhees 10. 8. Ludgerusschool II 9 V2. 9. Wethouder de Haanschool 9.10. Mi nister de Visserschool 8. 11. Savornin Lohmanschool II 7'/2. 12. Da Costa- school II 6'/2. Met nog twee wedstrijden voor de boeg lijken de kansen voor het le team van DVSB op promotie zeer groot. Met het Utrechtse UDG1 op slechts 2 bordpun ten achterstand zullen evenwel ook de laatste wedstrijden ruim gewonnen moeten worden om deze voorsprong te behouden. Het le team van de Soesters heeft echter dit seizoen een bijzonder goede mentali teit en iedere speler zet zich voor de 100 procent in voor het team. Afgelopen maandag werd ruim van het bezoekende Bunschoten 1 gewonnen (13-7). Bun schoten, dit seizoen slechts 2 keef win nend, werd hiermee naar een gevaarlijke degradatieplaats verwezen. Het 2e team van DVSB op bezoek bij Woudenberg 2, heeft de opgaande lijn te pakken en opnieuw werd gewonnen 12-8). Met eveneens nog twee wedstrij den te spelen is de kans op handhaving in de le klasse gestegen. Dinsdagavond zal er in Woerden ge wonnen moeten worden om definitief veilig te zijn. In de vijftallencompetitie doen de DVSB-ers het meer dan voortreffelijk ze doen nog volop mee in de bovenste helft van de groep. Op de wekelijkse clubavond was het de vorige keer een hevige gedrang op de alom begeerde schaakladder. De hoger geklasseerde schakers spelen dan soms tegen mindere goden en dat veroorzaakt niet zelden interessante verwikkelingen en verassende uitslagen. De geroutineerde Voort steeg een trede door een knappe overwinning op Van Bakel, die in de afgelopen periode goed in vorm verkeerde. Boekhoff ging ook opwaarts doordat hij Weenink aan zijn zegekar bond. Debutant Guleed gaf een uitstekend visitekaartje af. De manier waarop zijn overwinning op mevrouw Suyk tot stand kwam, wekt hoopvolle verwachtingen. Van Tuinen maakte schoon schip. Hij beëindigde twee afge broken partijen. De ene leverde een half puntje op en de andere ging verloren. Een nieuw opgezette partij tegen Van der Hammen ging eveneens de mist in. "Drie is te veel" is een titel van een to neelstuk. Onder deze noemer vallen ook spannende competitiewedstrijden. Goes en Sulenta moesten hun partij af breken, waarbij eerstgenoemde kwali teitsvoordeel geniet. De interne wed strijdleider Wolzak speelde tegen de bondswedstrijdleider Gerth. Na een enerverende strijd besloten de heren de punten te delen. Voor de jeugdcompetitie van de S.G.S. speelde de Al van Soest tegen die van En Passant uit Spakenburg. Aan de oe ver van het Eemmeer moesten onze jon gens de eer laten aan de gastheren. Uitslag: 21/2-11/2. In Leusden zege vierde de D-jeugd met 3 1/2 -1/2. Dti schitterend resultaat is het gevolg van re gelmatig trainen onder de bekwame lei ding van jeugdleider Molenaar. Eemvogels 1 speelde de eerste compe titiewedstrijd tegen het altijd sterke Desto 1. Eemvogels opende al super snel de score met een mooi afstands schot van Fons Verduin. Daarna werd het 2-0 door een afstands schot van Wim Oldewarris. Desto kwam terug tot 2-3. Claudia Touwslager trok de stand weer gelijk met een afstands schot 3-3. Eemvogels kwam weer op een voorsprong van 4-3 door Aukje Wiers- ma. Het werd 4-4. Voor de rust scoorde Kathja Rauch 5-4 met een afstands schot. Na rust werd het 5-5. Maar daarna scoorde aanvoerder Marco Kuil 2 keer, eerst met een doorloopbal en daarna met een afstandsschot. Desto scoorde nog ëënmaal, maar Eemvogels nog tweemaal. Eerst was het Kathja Rauch en daarna Aukje Wiersma allebei met een afstandsschot. Eindstand: 9-6. Eenvogels 2 speelde thuis tegen Victum 2. In deze wedstrijd werden niet veel doelpunten gemaakt. De eerste kwam van Anissa van Bemmel met een door loopbal. Henriëtte Wisse maakte er 2-0 van. Voor rust werd het nog 2-1Na rust werd de stand gelijk 2-2. Het winnende doelpunt kwam van Anissa van Bemmel met een afstandsschot 3-2. Eemvogels 3 speelde uit tegen Desto 4. Eemvogels kwam voor te staan met 0-1 door een afstandsschot van Christa Lij- fering. Het werd 1-1 door een strafworp van Desto. Eemvogels liep uit naar 1-4. Het werd 2-4. Na rust scoorde Wim van Eemvogels won met 9-6 van Desto. Rheen van afstand 2-5. Daarna kwam Desto terug tot 5-5. Ingrid Mariens be- j nutte een strafworp en het werd 5-6, maar het werd toch gelijk: 6-6. Het 4e team van Eemvogels speelde uit j tegen Victum 5. Deze wedstrijd werd i verloren met 8-7. Jeugd j Eemvogels BI speelde thuis tegen Hel las BI. Het was een goede wedstrijd maar het bleef bij een gelijkspel: 3-3. De doelpunten kwamen van Robin Lub, Ronald van Luytelaar en Julie v.d. Kuil. Het jongste team speelde uit tegen M.I.A. Ql. Deze wedstrijd werd verlo ren met 6-1. Het doelpunt kwam van Claudia v.d. Hoed. Dankzij een 74-56 overwinning op Luba zijn de heren van Red Stars naar de vierde plaats geklommen. In Lei den kwamen de basketballers uit Soest geen moment in gevaar. Halverwege leidden ze al met 34-23. Bert Hilhorst en Jan van Maanen, die 26 en 24 punten scoorden, beleefden een productieve wedstrijd. Ze werden voornamelijk door René Lansaat in stelling gebracht. De center offerde zich goed op door steeds twee man naar zich toe te trekken en de vrijgekomen top scorers van Red Stars in balbezit te brengen.. 'fjf. j -,302.££ "We waren gewoon sterker. Luba speelde keihard, maar dat wisten we nog van'vorig jaar en er werd goed ge floten," liet de meer dan tevreden coach Rinus Valk weten. "We hebben als team heerlijk gespeeld. Veel breaks en als het moest werd de aanval opgezet. Verder hadden we 25 verdedigingsre bounds, en dat is ook lekker." Aan de andere zijde plukte Red Stars slechts zes ballen uit de lucht. Dat aantal is te weinig met drie 'hoogvliegers' binnen het team; Toch presteerde Red Stars naar wens in Leiden. De 74-56 zege was de derde op rij, nadat daarvoor vier keer was verloren. Met twaalf punten bezetten de Soesters de vierde positie. "We gaan ons nu rich ten op de derde plaats," zei Valk tegen zijn spelers. Op dit moment heeft Red Stars nog zes punten achterstand op Dunckers en Blue Herons die de twee de plaats delen. De damesselectie van Red Stars ver speelde in sporthal Beukendal twee punten tegen Rowic. Red Stars, dat vrijwel de gehele eerste helft voor stond, strandde na de rust (34-31) in de aanval. Rowic nam het initiatief over en was bij 43-53 zeker van de winst. Die kreeg het bij 53-61. Het derde herenteam leed een onnodi ge nederlaag tegen BZ'72 1 uit Zeist. De door een enkelblessure als coach optredende Hans de Rond had slechts de beschikking over twee 'eigen' spelers en zag vier invallers van het vierde, vijf de en zesde team meedoen. In aanval lend opzicht brak dat Red Stars op. De Soester basketballers verdedigden goed, maar konden elkaar in de aanval niet goed vinden. Teveel werd de indi viduele actie gezocht, waardoor Red Stars onnoddig achterbleef op BZ: 52- 56. Jeugd De te verwachten nederlaag van de jon gens junioren tegen Ahoy Rotterdam- Zuid bleef beperkt tot 85-48. Dat Red Stars bij voorbaat onder de indruk was van de tegenstander bleek uit het grote aantal gemiste kansen in de eerste helft. Verder zorgde de press van Ahoy voor veel balverlies onder de Soesters, maar Red Stars pakte daarentegen 34 re bounds. Met iets meer zelfvertrouwen had de nederlaag dan ook kleiner kun nen uitvallen. Heren 1 - Luba 74-56, heren 2 - OSM 49-62, heren 3 - BZ'72 52-56, heren 5 - Irene 71-61, dames 1 - Rowic 53-61, dames 2 - Dunckers 40-37. JA1 - Ahoy RZ 48-85, JB1 - New Stars 64-51. Twaalf Red Stars-teams spelen op za terdag 3 december een thuiswedstrijd. De basketbalvereniging The Red Stars bereidt momenteel het twintigste paastoernooi voor. Zoals in de meeste jaargangen het geval was, zal het drie daagse sportevenement ook in 1989 een internationaal tintje krijgen. De organisatie heeft uitnodigingen ver stuurd naar Denemarken, Engeland en West-Duitsland. Uit Scandinavië komen zo goed als ze ker de jongens junioren van Holbaek Basketbal Klub. Het is de negende keer in successie dat Red Stars met deze Deense club een uitwisseling op touw zet. Ook de jongens junioren van Crystal Palce zijn gevraagd naar Soest te komen. De formatie uit de Engelse hoofdstad Londen nam al vijf keer eer der deel aan het paastoernooi. Bij BC 70 uit Soest Duitsland zal een dezer da gen eveneens een brief in de bus vallen, waarin ze wordt uitgenodigd met een heren- en een damesteam mee te doen. Zoals gebruikelijk zullen de buiten landse basketballers bij gastgezinnen Worden ondergebracht. Het paastoernooi van Red Stars begint op vrijdag 24 maart voor de meisjes en jongens kadetten. Een dag later komen de meisjes en jongens junioren in actie, terwijl het toernooi op maandag 27 maart door de senioren wordt afgeslo ten. Vrijdagmiddag jl. liepen ruim 130 leer lingen van de leerjaren 5 t/m 8 van de Van der Huchtschool Overhees een be drag bijeen van f 4.849,85. Dit geld is bestemd voor de stichting "Het zieke kind in beweging." In Nederland zijn 400.000 chronisch zieke kinderen. Beweging en sport is juist voor deze jeugd een letterlijke le vensnoodzaak. Daarvoor is echter veel geld nodig. De Van der Huchtschool "Overhees" wilde hier graag een steentje V aan bijdragen, evenals vele andere scho len in Nederland. Bij de voorbereiding d.m.v. een film, ge sprekken en ook informatie van betrok ken kinderen, wilden de leerlingen best helpen. Er werd gekozen voor een spon sorloop, waartoe de atletiekver. Pijnen burg kosteloos haar baan en ander mate riaal beschikbaar stelde. Alle bovenbouwleerlingen lieten zich door hun familie en goede kennissen be talen voor elke gelopen ronde van 400 m. Vrijdagmiddag was het dan eindelijk zover. De leerjaren 5 en 6 begonnen met hun 30 minutenloop, waarna de leerlin gen van 7 en 8 hun prestaties mochten leveren. Sommigen begonnen heel voortvarend, anderen rustiger. Maar al len hebben zich in dit half uur enorm in gezet voor de chronisch zieke kinderen. Gelukkig zorgden belangstellende ou ders en medeleerlingen voor aanmoedi gingen, zodat iedereen tevreden kan zijn met het resultaat. Na afloop genoten ze van een beker limonade en gingen vol daan naar huis. I

Soester Courant | 1988 | | pagina 19