cnmbipQio vJOH G//GH foto- uideo - computer/ ion buis buurn 99.- scliuciiiiikcr 17?s 'Soestdijk Geen Stankwijk' klaagt over Soest bij provincie Laatste patiowoning Overhees opgeleverd Schuur aan Wieksloot uitgebrand In Amersfoort openbare discussie over wat in Soest geheim blijft WOENSDAG 30 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 'Beleid staat haaks op de werkelijkheid' NIEUW Fond De Teint Lifting Solex Mediro Arcature soin Salon „La Comtesse" SOESTER COURANT Spaanse auto INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN ONBTO* Koffieshop ARCHIEFBOX Echtpaar Smit krijgt sleutel uit handen van wethouder Plomp CANON PRIMA JUNIOR K0DAC0L0R GOLD 100 Direkl-klaar camera mef f40.- direkt voordeel. Inbraak Eikenlaan SLIK SL-17G Soester onder invloed en door rood Lekkende benzine ontvlamt PvdA -fractie schrijft boze brief aan B. W. PANASONIC C-410 AF Nog geen uitspraak op schorsingsverzoeken Soestduinen wacht op antwoord Jljjjl Foto- en videoapparatuur, alle fotografie van Weedestraat 85 - Telefoon 1 3917 Wenskaarten van uw eigen opnames per stuk ■statief Hu 12 opnamengrajte. NU EXCUJSIEF BIJ COMBIFÖTÖI MET ONKYO STAPELT U KWALITEIT OP KWALITEIT De milieuvereniging "Soestdijk Geen Stankwijk" (SGS) heeft vorige week in een brief aan gedeputeerde Van Wijnbergen (milieuzaken) haar nood geklaagd over het beleid van de ge meente Soest. Volgens SGS staat dat haaks op de werkelijkheid, in het bij zonder voor wat betreft de aankoop van grond op het industrieterrein "Nieuwe Gracht". De milieuvereniging is zeer verontrust over de uitbreidingsplannen die de ge meente voor het terrein in petto heeft en brengt haar zorgen graag onder de aandacht van het provinciebestuur. Ze hoopt erop dat dat zal leiden tot het ont houden van goedkeuring aan de plan nen. "Deze grond heeft immers een ho ge landschappelijke waarde en fungeert als buffer tussen industrie en bosge bied," aldus SGS. De vereniging betwist dat Soest het nieuwe terrein wil gebruiken voor het verplaatsen van milieu-onvriendelijke bedrijven uit de bebouwde kom, wat destijds al het argument was om het bui tengebied te gaan exploiteren. Er was daarvoor destijds een lijstje van bedrij ven opgesteld, maar die heeft de vereni ging ondanks dringend verzoek nooit mogen bekijken. "Er is dan ook niet één milieu-onvrien delijk bedrijf aldaar terecht gekomen," schrijft SGS. "Nu gaat deze geschiede nis zich herhalen en lezen we in de alge mene beschouwingen dat het tweede plan Nieuwe Gracht zo snel mogelijk gerealiseerd moet worden om de mi lieu-onvriendelijke bedrijven enz. enz." 'Onzalige plannen' De milieuvereniging verzoekt Van Wijnbergen dan ook met klem, "als hoogste vertegenwoordiger voor het milieu in de provincie Utrecht", deze onzalige plannen voor het exploiteren van dit prachtige stukje natuurgebied niet te honoreren. Volgens haar gaat het ook nu helemaal niet om zulke be drijven, maar om de vestiging van een Zweedse firma die er o.a. een show room wil neerzetten en om het nieuwe kantoorpand van Foxboro, die dat als voorwaarde heeft gesteld voor de ver koop van de grond. Volgens SGS is de acht hectare daarmee dan ook volge bouwd. "Het beleid van de gemeente Soest, waarbij zij verkondigt milieu-onvrien delijke bedrijven uit de woonomgeving te weren, staat haaks op de werkelijk heid," gaat de milieuvereniging verder. Gewezen wordt op verleende hinder wetvergunningen aan Strumpel, Sta lenhoef en Westra - groothandel, autos- puiterij en papierrecycling - die midde nin de woonomgeving zijn gevestigd. 'Lobby-zang' "Gezien de onjuiste informatie die u destijds verkreeg en waarop de ge meente Soest "Nieuwe Gracht 1" ver kreeg, hopen en verwachten wij dat de ze zelfde lobby-zang u niet zal verleiden een prachtig stuk natuurgebied op te of feren. Daarom verzoeken wij Provin ciale Staten geen medewerking te verle nen aan het starten van een artikel 19- procedure," besluit het SGS-bestuur de brief. De milieuvereniging heeft intussen bij het College van B. W. nog eens aan gedrongen op beantwoording van haar brief van 29 september over dzelfde Een omwenteling in de kosmetologie Crème fondation met „Lifting Effect" dieptewarmte methode voor figuurcorrectie. Zonnebank-hemel met gezichtsbruiner raffermissant visage et pour Ie corps (een voedende kracht voor gezicht en huid) 0 f PARIS W. M. de Graaf Heideweg 62 - 3768 BC Soest Telefoon 02155 - 1 47 21 materie. "Tot onze teleurstelling en verbazing mochten wij tot op heden, acht weken na dato, geen enkel ant woord of reactie van u ontvangen. Noch een ontvangst-bevestiging, noch bericht van latere beantwoording, schriftelijk of telefonisch, was u kenne lijk in dezen de moeite waard." SGS wil nu antwoord vóór 6 december. Mest Per gelijke post heeft ze een protestbrief aan de gemeente gestuurd tegen de bouw van een veestal aan de Soeste- rengweg, voor de firma Lanser. De bouwvergunning moet geweigerd wor den omdat het "niet toelaatbaar is een zo grote stal in een omgeving te plaatsen die de druk van het exploiteren daarvan niet kan dragen". SGS wijst op de ge volgen voor het milieu van overbemes ting, in de vorm van zure regen ten ge volge van de ammoniak in de mest. "Die gevolgen moeten ook de gemeen te Soest overtuigen dat de slogan "Een schoon Soester milieu, het gaat ook u aan" ook op haarzelf van toepassing is. Gemeente Soest: een schoon milieu, het gaat ook u aan," parafraseert de mi lieuvereniging. "Doe er wat aan. In dit geval: doe er niets aan." SGS sluit zich aan bij de andere be zwaarden en wijst er verder op dat het regeringsbeleid er in de toekomst op ge richt zal zijn de veestapel terug te bren gen. "Daar moeten we op vooruit lopen en niet achterwaarts gaan." Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. De redaktie van de Soester Courant was na de successen van Monique Knol en Vincent Maassen zo in de ban van de Olympische Spelen en de Paralympics in Seoul dat vorige week een schoon heidsfoutje binnen één van de artikelen sloop. De SEAT Ibizi Crono, die Monique Knol twee weken geleden kreeg bij Au to van Doorn, is natuurlijk van Spaans fabrikaat en niet zoals wij per abuis meldden afkomstig uit Zuid-Korea. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 ONKYO MDDISET Een volledig op elkaar afgestemde kombinatie van Compact Disc Speler, Tuner, Versterker en dubbel Cassettedeck van hoge klasse. Deze kombinatie moet u zien en horen om net als wij verrukt te raken van de vele mogelijkheden die door de geavanceerde software allemaal mogelijk zijn. Wij demonstreren u dat graag. Vnnr A „L-I^ll wn 7» So«t T«L021SS-172S3 ZBKBTTiotUI TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Voor een lekker KOPJE KOFFIE toto: Goos van der Wilt. Van de Grift is de bestrating nog voor het einde van dit jaar gereed. De patiowoningen in Overhees zijn vooral geschikt voor ouderen en jonge, kleine gezinnen. De koopwoningen kostep 173.000 gfllden. De hiBur^ejs betalen 550 gulden 'per maand. Kerkstraat 28 - 3764 CT Soest Tel. 02155 - 2 54 12 Ook diverse belegde broodjes Dagelijks geopend van 7.00 uur tot 19.00 uur. I JtaPP^XQOd tot 21.30 uur Aan de Wiekslootis vrijdagmiddag een schuur volledig uitge brand. Het vuur ontstond toen de 28-jarige zoon van de be woonster een onderzoek instelde naar een lekkende benzinelei ding in de auto van zijn moeder. In de schuur brandde op dat moment een oliekacheltje. De benzinedamp ontvlamde en er ontstond een steekvlam, diedeautoin lichterlaaie zette. Degea- Foto: Herman van Dam. larmeerde brandweerdie met vier wagens uitrukte, kon niet voorkomen dat de auto en de schuur verloren gingen. Een sta caravan liep eveneens schade op, maar een belendende stal waarin twaalf koeien stonden bleef gespaard. De totale schade wordt geschat op zo 'n 30.000 gulden. met 3 flipalbums KWALITEITS- ALBUM 100 bladzijden dik Nu met gratis fotoplakkers Een eigenzinnige camera voor eigenzinnige mensen Stabiel video-statief met soepel bewegende vloeistofkop 1 x24 1 x36 opnamen voor de prijs van 2x24 opnamen Aan de Patrijsgang is de sleutel van de laatste patiokoopwoning aan de be woners overhandigd. Het echtpaar Smit ontving die vorige week donder dag uit handen van wethouder drs. Günther Plomp. Het één-na-laatste project in Overhees is daarmee afgerond. Nu resteert alleen de oplevering van 38 huurwoningen aan het Reigerpad nog. Die worden, evenals dat het geval was bij de 20 pa- tiohuur- en 18 patiokoopwoningen, ge bouwd door de Soester aannemer Van de Grift. Overhees is dus vol en de ge meente zal haar blik voor nieuwbouw voorlopig richten op Klein Engendaal. De patiowoningen kenmerken zich door een gezamenlijk binnenhof van enkele tientallen vierkante meters. "Het project ziet er leuk uit en heeft iets unieks," merkte Plomp op. Hij was niet de enige met die mening. Ook de heer en mevrouw Smit waren bijzonder in hun nopjes met hun nieuwe woning. Ze zijn inmiddels al druk doende het huis in te richten. "Varen die varen willen. Ik heb gevaren, maar laat ons hier maar rusten," liet de heer Smit weten aan ie dereen die het horen wilde. De woon omgeving wordt zo snel mogelijk inge richt. Volgens een woordvoerder van Terwijl de bewoners sliepen heeft een inbreker vorige week zijn slag geslagen in een woning aan de Eikenlaan. Hij bleek aan de achterzijde een bovenlicht te hebben geforceerd. De buit bestond uit een calculator en een geldbedrag van 210 gulden. Kodak PRODUKTEN Jong, modern in diverse eigentijdse kleuren Incl. film, batterijen en polskoord Polaroid 645 CL direkt- klaar camera, met inge bouwde elektronenflitser en close-up lens voor opnamen vanaf 60 cm. Nu voniJS^ voor slechts a De politie heeft vorige week een 25-jarige automobilist uit Soest aangehouden, die op het kruispunt Amersfoortsestraat/Van Weerden Poelman weg door het rode licht reed. Pas op de Soesterbergsestraat kon hij staande worden gehouden. Bij controle bleek dat hij onder invloed was. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Aan de Vredehofstraat werd een 26-jarige automobilist uit 's-Graveland aangehouden. Zijn rijgedrag was de politie opgevallen en hij moest blazen. Dat had eveneens een rijverbod en een proces-verbaal tot gevolg. Autofocus compactcamera voorzien van de laatste technische snufjes De PvdA-fractie in de Soester ge meenteraad is in de pen geklommen en heeft een boze brief gestuurd aan het College van Burgemeester en Wet houders. De fractie vindt dat er de laatste tijd weer vaker en onnodig in beslotenheid wordt vergaderd en wil daarover praten in de commissie ABZ. Aanleiding voor de hernieuwde discus sie over openbaarheid/beslotenheid is het feit dat in Amersfoort onlangs in al le openbaarheid is gediscussieerd over de plannen voor een nieuwe compos- teer-inrichting op de grens van Soest en Amersfoort. Dat stond in de Keistad dan ook breed uitgemeten in de krant, aldus fractievoorzitter Raymond van Gelder, terwijl Soest daarover de vol gende dag nog eens in beslotenheid ver gaderde. "Wat impliceert dat de com missieleden uit Soest hierover formeel niet kunnen praten." De PvdA heeft, mede naar aanleiding van het bovenstaande, het College ver zocht een tweetal kwesties, die gister avond in de beslotenheid van de com missie Ruimtelijke Ordening aan de or de zouden komen, in het openbaar te behandelen. Het gaat om de woning bouw in Mercury (Soesterberg) en een aantal vooral financiële aspecten van de nieuwe sportvoorziening aan de Dal- weg: o.a. budget, totale stichtingskos- ten, vergelijking en afwijking van de stichtingskosten van de projectontwik kelaar Drachten en Sportfondsen en de raming van de inventaris. Van Gelder schrijft dat zijn fractie in het verleden al meerdere malen te kennen heeft gegeven in principe tegen beslo ten vergaderingen te zijn en dat ze nu weer bezwaar heeft tegen de "geheime" behandeling van de genoemde zaken. In de map Het College heeft de fractie inmiddels laten weten dat over de sportvoorzie ning aan de Dalweg een klein deel van de notitie alsnog ter inzage wordt ge legd in de map met stukken voor het openbare deel van de vergadering van de commissie R.O. Inhoudelijk wil het College pas op de brief ingaan na het College-overleg, dat gisteren zou wor den gehouden. Het College blijft ernstig bezwaar ma ken tegen de openbaarmaking van het concrete budget, omdat dat een "ernsti ge belemmering" zou betekenen van de onderhandelingen met potentiële gega digden voor de (private) exploitatie. "Immers alsdan weet 'de tegenpartij' op voorhand de beschikbare financiële ruimte," aldus het antwoord van B. W. De tijd is nog niet rijp voor het noe men van concrete bedragen. Het geduld van de Belangenvereni ging Soestduinen is weer op de proef gesteld. Bij de Raad van State was ge vraagd om een schorsing van de hin derwetvergunning van het caterings- bedrijf Vorstenlanden. Drie maanden na de zitting hebben de geplaagde Soestduiners nog steeds geen ant woord gekregen van de Raad van Sta te die de uitspraak heeft uitgesteld. De bewoners van Soestduinen klagen al geruime tijd over de stank die het be drijf veroorzaakt. De luchten komen uit de keuken, waar kant-en-klare oosterse maaltijden worden bereid. Ondanks tot twee keer toe aan de bel te hebben ge trokken, heeft de Raad van State nog geen antwoord gegeven. De Belangen vereniging Soestduinen had het schor- singsverzoek gedaan nadat in een eer der stadium een bezwaarschrift tegen de hinderwetvergunning ongegrond was verklaard. De bewoners vinden dat de opgelegde maatregelen niet afdoen de werken. Regelmatig ondervinden ze hinder van de stank. Ook het bezwaarschrift tegen de hin derwetvergunning van het restaurant De Soester Duinen was ongegrond ver klaard. Daarom heeft de vereniging ook daarvoor een verzoek tot schorsing ingediend. Men zegt last te hebben vari de vettige lucht uit de keuken van het restaurant en van de geparkeerde auto's van de klanten. In deze zaak heeft de Raad van State evenmin een uitspraak incl. passepartoutkaart en enveloppe ft

Soester Courant | 1988 | | pagina 3