20 DISKETTES #Nashua vjon 2995 DeSoester Duinen fïldPub computer/ 15 van Breukelen biedt aan: (Tp-j Raad van Kerken wil 'handen en voeten' geven aan Conciliair Proces in Soest .eerst, eveh wid/wwéii Politie treedt op tegen autowrakken Voetgangers kunnen Nieuwerhoekplein met 'infrarood' veilig oversteken Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 30 NOVEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5.. 51/4 inch DS/DD vraagt uw aandacht voor Inbraak in bedrijf Fietser gewond bij aanrijding Oproep aan groepen om knelpunten te inventariseren Nog meer klantgerichtheid Gemeente wil een jaar ervaring op doen met 'klachtentelefoon' Inbraak Dr. Rupertlaan AANBIEDING! WIJDE ROKJES f49,75 SWEATERS f49,75 'Grote schoonmaak'aan Industrieweg Wethouder Van Logtenstein stelt installatie in werking ^ManBREUKELENm ASSURANTIËN VASTGOED FINANCIERINGEN NBk4 Soest Soest Soest Soest Soest Politie alert op vuurwerk 2 December 1938 Gemeente- en Bedrijfsbegrootingen voor het dienstjaar 1939 1 Telefoon 02155 -1 28 74 Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het vèrgroten van twee woningen t.b.v. de huisvesting van gehandicap ten, Hazepad 82 en 100 (artikel 11 van de voorschriften bestemmings plan 3e herziening bestemmingsplan O verhees); het bouwen van zes woningen, Erica- weg, sectie D, nrs. 3881 en 3882 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 december 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (ka mer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter in zage. Rectificatie: Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis, Gan- zetrek 53; het plaatsen van een zendmast, Gan- zetrek 53 (artikel 11 van de voor schriften bestemmingsplan 3e herzie ning bestemminsplan Overhees). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 december 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (ka mer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter in zage. Openbare Commissievergadering Dinsdag 6 december, 19.30 uur •commissie Onderwijs Agenda o.a.: evaluatie leerlingenver voer; planningskalender 1989. Plaats: commissiekamer dépendance achter gemeentehuis. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gem. INFOrmatiecentrum. Een onbekende dader heeft begin deze week ingebroken in een bedrijfspand aan de Industrieweg. Het pand bleek geheel te zijn doorzocht, maar er werd op het eerste gezicht niets vermist. Hoe de inbreker is binnengekomen bleef on duidelijk. Bij een aanrijding op het kruispunt Beukenlaan/Beetzlaan is maandag middag een 24-jarige fietser uit Soest gewond geraakt. Hij werd aangereden door een auto, bestuurd door een 22-ja- rige man uit Amersfoort, toen hij plot seling de weg overstak. De fietser werd geschept en belandde via de voorruit in de passagiersstoel van de auto. Met een hoofdwond en beenletsel werd hij per ambulance naar Zonnegloren gebracht. "Do Hashimashite" Iedere dinsdag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Een ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 Eigen bijdrage voor het verblijf in bejaardenoorden Op 15 september 1^88 heeft de ge meenteraad van Soest een verordening vastgesteld voor de behandeling van aanvragen om bijstand en de behande ling van bezwaarschriften tegen de vast stelling van de eigen bijdrage voor het verblijf in bejaardenoorden. Deze procedureregels liggen geduren de drie maanden vanaf heden voor een ieder bij het INFOrmatiecentrum aan de Steenhoffstraat ter inzage. Informaties: Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten tel. 93665 (24 uurs-service). De Raad van Kerken Soest heeft zich onlangs tot alle haar bekende werk groepen, commissies e.d. gericht, die betrokken zijn bij vraagstukken rond om Vrede, Gerechtigheid en Milieu in de gemeente Soest, met een oproep om mee te denken en te werken in het ka der van het Conciliair Proces. Dit pro ces is door de Wereldraad van Kerken twee jaar geleden in gang gezet als een bezinning op de vragen rond "vrede, gerechtigheid en heelheid (behoud) van de schepping". Landelijk maar ook plaatselijk is daarop ingehaakt, zodat sinds Pinksteren van dit jaar ook Soest een "conciliair proces" rond de genoemde thema's kent, in de vorm van gesprekken en kringen in ge meenten en parochies, en in de kerk diensten. De bedoeling is dat er, na bezinning in eigen kring, overleg en samenwerking volgen met allen die - ook buiten de ker ken - in allerlei verbanden soms al jaren met deze vragen bezig zijn. De Raad van Kerken is zich ervan bewust dat het hier bij met name gaat om een verandering in het bewustzijn, een anders-gaan- denken. Dat dient dan gevolgen te heb ben voor een anders-doen, dus voor de eigen inzet, leefwijze, koopgedrag, om gang met het milieu, enz. Alle aangeschreven groepen - ook die groepen die geen bericht hebben ont- Een gemeentelijke klachtentelefoon moet na de afronding van de reorgani satie van het ambtelijk apparaat de burgervriendelijke en klantgerichte werkwijze van de gemeente nog verder gestalte kunnen geven. Het ligt in de bedoeling binnen afzienbare tijd te starten met deze nieuwe vorm van dienstverlening, waarmee eerst een jaar zal worden geëxperimenteerd om "ervaring op te doen". De raadscommissie Algemene Be stuurszaken onder leiding van burge meester Scholten besprak het voorstel maandagavond. Volgens gemeentese cretaris W.P. de Kam is het een belang rijke verantwoordelijkheid van het amb telijk apparaat dat er goed gereageerd kan worden op de ervaringen die de bur gers met de gemeente opdoen. De meeste commissieleden vonden het helemaal geen gek idee, al werd er van verschillende zijden op gewezen dat er intussen al de nodige telefoonnummers in gebruik zijn waar burgers rechtstreeks in verbinding kunnen komen met de ge meente, bijvoorbeeld over milieuklach ten, vandalisme en ongewenste "leuzen" op openbare gebouwen. De klachtente lefoon van de gemeente wordt zó opge zet dat de "klager" zijn mededelingen in spreekt op een bandje, dat elke morgen door medewerkers van de afdeling voor lichting wordt afgeluisterd, waarna de mededeling op papier wordt gezet en doorgespeeld naar de betreffende amb tenaar. Die zal dan zo snel mogelijk na mens de gemeente reageren. 'Levende stem' De meeste commissieleden hadden wel wat problemen met het antwoordappa raat en vonden dat de burgers zoveel mogelijk in kontakt moesten kunnen ko men met een "levende stem". Raymond van Gelder (PvdA) deed in dat verband de suggestie de afdeling voorlichting rechtstreeks te combineren met de tele fooncentrale. "De telefoniste van de ge meente is lamgzamerhand toch een soort receptioniste geworden," vond hij. Op die manier zou er niet nog eens een nieuw nummer te hoeven worden inge voerd. "Voor de burgers is het op den duur geen doen meer om te weten welk telefoonnummer ze moeten hebben." Adriaan Pothuizen (D66) zag in de komst van de klachtentelefoon de eerste "krent uit de pap" van de door de demo craten vurig bepleite ombudsmanfunc tie binnen de gemeente. Hij waarschuw de wel tegen "concurrentie" tussen de verschillende afdelingen met een klach tentelefoon, maar pleitte wel voor een apart nummer. Meilof fGPy/SFGP/RPF) sprak van een goed initiatief en vroeg tegelijk aan dacht voor de privacy-aspecten en ook Verheus (CDA) sprak het plan wel aan. Hij vond een antwoord-apparaat echter niet bepaald klantvriendelijk. De Kam zag weinig in de door Van Gel der gewenste koppeling van telefoon centrale en afdeling voorlichting. Vol gens hem is een antwoord-apparaat niet zo'n bezwaar, omdat de mensen toch ook vaak in de avonduren zullen bellen. En omdat het de bedoeling is dat er van gemeentezijde echt snel wordt gerea geerd zullen de mensen toch al vrij snel een "levende stem" kunnen horen. Burgemeester Scholten sloot de discus sie af met de opmerking dat aan de zorg voor de privacy van de klagende burger zeker aandacht besteed zal worden, ";raaar óp anonieme' scheldpartijen zal neR jgÊpagebijd"^ vangen omdat ze bijvoorbeeld niet be kend waren bij de Raad van Kerken, maar menen tóch in aanmerking te ko men voor deelname aan deze consultatie - worden uitgenodigd voor een bijeen komst op woensdagavond 11 januari 1989 (20.15 uur) in "De Deel" (achter de Oude Kerk). Knelpunten De bedoeling is dan te inventariseren wat in Soest de knelpunten zijn en wat de mogelijkheden zijn om samen aan deze knelpunten te gaan werken. Van iedere groep wordt, met het oog op het te ver wachten grote aantal, één afgevaardigde verwacht. Aanmeldingen voor deelname worden ingebracht vóór 1 januari, samen met een korte samenvatting van de aard van het werk van de betreffende groep en eventueel concrete actiepunten waaraan wordt gewerkt. Ieder kan dan tevoren een eerste gebundelde reactie tegemoet zien, zodat gerichter kan worden ge praat. De Raad van Kerken Soest is van oor deel dat er, als het Conciliair Proces ook in Soest "handen en voeten" mag krij gen, geen beperkingen gesteld moeten worden aan tijdsduur en zeker niet aan deelname. Reacties op het bovenstaande kunnen voor 1 januari schriftelijk gemeld wor den bij het secretariaat van de Raad van Kerken: Valeriaanstraat 77, Soest. Uit een woning aan de Dr. Rupertlaan worden sinds vorige week een geldbe drag van 200 gulden, een aantal girobe taalkaarten, een camera en enkele gou den en zilveren sieraden vermist. De spullen werden weggenomen door een inbreker, die aan de achterzijde aan raam forceerde en de gehele woning doorzocht. (in o.a. zwart, bordeaux) De politie heeft vorige week woensdag een grote opruim-actie gehouden bij het autosloopbedrijf van de firma Schut aan de Industrieweg. Daarbij werden in totaal 38 autowrakken, die op de trottoirs aan beide zijden van de weg stonden geparkeerd, verwijderd. De politie trad op in een gezamenlijke actie met de gemeente. Al vaker zijn er klachten binnengekomen over de ma nier waarop de auto's bij het bedrijf wor den gestald. De kwestie sleept al jaren en ondanks diverse vermaningen blijft de situatie vrijwel ongewijzigd. Volgens een woordvoerder van de ge meente is drfirma in maart j.1. nog eens gewaarschuwd. Op grond van de Alge mene Verordening Soest (AVS) is de ei genaar verplicht de wrakken op te rui men. "Het is toen wel even netjes ge weest, maar de laatste tijd wordt de openbare weg weer meer en meer als bergplaats gebruikt. Dat kan niet." Ook volgens de politie was de situatie langza merhand weer onhoudbaar geworden. "In het weekend was het wel eens wat opgeruimder, maar dat heeft niet lang geduurd." Met vier takelwagens werden de 38 sloopauto's een vooreen weggesleept en afgevoè^d. Een karwei dat volgens me- dedelingen van de gemeente 150 gulden Sinds vrijdagmiddag j.1. kunnen voet gangers het Nieuwerhoekplein veilig oversteken. Hun "overtocht", tot dus ver een buitengewoon hachelijke on derneming, wordt gewaarborgd door de infrarood-detectoren waarmee de nieuwe verkeerslichten-installatie is uitgerust. Wethouder Ries van Logten stein (Openbare werken) stelde de in stallatie officieel in werking. De infrarood-detector reageert op de warmte die de voetgangers uitstralen en "kijkt" op de oversteekplaats of er nog voetgangers aanwezig zijn. Is dat zo, dan volgt een signaal aan de verkeersregel automaat, die de "groentijd" dan ver lengt tot de maximum-tijd. Ook mensen die wat minder snel ter been zijn kunnen daardoor zonder gevaar oversteken. De ingebruikstelling ging met enig cere monieel gepaard. De heer J. Dijkstra, hoofd van de afdeling onderhoud wegen en rioleringen van de gemeente, verwel komde behalve de wethouder ook een aantal medewerkers van de firma Sie mens en vertegenwoordigers van Rijks waterstaat. Ook enkele bewoners van het nabijgelegen verzorgingstehuis Ma- riënburg en de aanleunwoningen waren van de partij. Vooral zij zullen profiteren van de veilige oversteekmogelijkheid en AK A.A. van Breukelen is een onafhankelijk adviesbu.ro mei 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen tussen 35 gerenomeerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.V. koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 lid garantie voor 7ekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Irenelaan Fraai en rustig gelegen mid denwoning met souterrain, berging en c. v. Indeling: souterrain: ruime hobby-, was- en voorraadruimte. Begane grond: entree, toilet, uitgebouwde woonkamer,en moderne keuken. Etage: 3 slaapkamers en bad kamer. Zolder met vaste trap en ruime kamer. Gevraagde koopsom f 219.000,- Turfstreek Moderne semi-bungalow met ga rage en vrij uitzicht over de wei landen. ruime zit-eetkamer.J*S£y.,Ke tw-apnz,A irnal. ti en slaapkama (Tl Indeling: Y*\ met inbouw- ters, badkamer Etage: 4. ber. ,g verkeert in uitsteken- Wa/i onderhoud en is o.a. voitcien van thermopane, hard houten kozijnen en hoogwaardig isolatie-materiaal. Gevraagde koopsom: f355.000 Wilhelniinalaan Vrijstaande villa met garage, praktijkruimten, c. v. en grote tuin (900 m-). Indeling: karakteristieke hal, woonka mer, praktijkruimten, keuken, bijkeuken, toilet en kelder. Etage: 4 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en tweede toilet. Bergzolder. Deze villa verkeert in uitste kende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 410.000, - Lange Brinkweg Boerderijwoning met schaaps kooi op ca. 1600 m: grond. De woning moet geheel gere noveerd worden, waarvoor ge deeltelijk subsidie aange vraagd kan worden. De verbouwde schaapskooi is momenteel in gebruik als ver koopruimte. De woning wordt leeg opgele verd en de schaapskooi onder gestanddoening van het huidi ge huurkontrakt. Gevraagde koopsom f 295.000,- Van Goyentaan Op de vierde etage gelegen geheel verbouwd 3-kamer appartement (v.h. 4-kamer) met berging. Indeling: grote woonkamer, hal, 2 slaapka mers, moderne keuken met kook plaat. douchecel en toilet. Dit ap partement verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom appartement f 57.500,- Gevraagde koopsom garage f 10.000,- Het appartement is eventueel ook apart te koop. Bij 100% financiering bruto maandlasten f 367,- per maand excl. belastingvoordeel. Wethouder Ries van Logtenstein stelt de installatie met een druk op de knop in werking. zijn dan ook bijzonder ingenomen met de nieuwe voorziening. Blije gezichten De wethouder constateerde dan ook dat hij allemaal blije gezichten om zich heen zag. Hij riep in herinnering dat het plein in de loop van deze eeuw wel sterk van "aanzicht" is veranderd en sprak zijn te vredenheid uit over het bereikte resul taat. "We hebben al met al wel zo'n tien jaar gepraat over de situatie op het Nieu werhoekplein. Door de financiële pro blemen kwam er niets van, maar nu is het dan toch zo ver. Gelukkig zijn hier in al die jaren weinig ongelukken gebeurd, ondanks het feit dat het kruispunt altijd erg onoverzichtelijk was, voor fietsers en vooral voor oudere voetgangers." De wethouder bedankte alle betrokke nen voor hun inzet om de installatie nog voor het nieuwe jaar in werking te kun nen stellen. De omwonenden maakten direct na de officiële openstelling al dankbaar gebruik van de nieuwe veilige oversteek. COMPUTER- FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 per auto kostte en vrijwel de gehele dag in beslag nam. Van de in totaal 38 verwijderde voertui gen - meestal van het duurdere, Ameri kaanse type - werden er 26 direct geregi streerd als wrakken. Van 12 wagens werd vastgesteld dat de verzekering ont brak. Vóór zover de wagens niet het ei gendom zijn-van de firma Schut zullen aan de hand van de kentekens de eigena ren worden opgespoord, die dan een be keuring tegemoet kunnen zien. De heer Schut weigerde desgevraagd elk commentaar. Hij beperkte zich tot de opmerking dat hij "heel verbaasd" was. Wel registreerde hij op zijn beurt welke wagens de politie liet wegslepen. Het is nog lang geen Oudejaarsavond,- maar een deel van de lieve jeugd van: Soest laat zich er daardoor niet van: weerhouden alvast een bescheiden be-: gin te maken met het afstekenvan vuur-i werk. De politie grijpt zoveel mogelijk- direct in. Zo werden in het weekeinde - vier jongens uit Soest gesignaleerd, in de leeftijd van 15 en 16 jaar, die vanuit de; tuin van een woning aan de Larixlaan. zogenaamde "strijkers" gooiden. Er wa-| ren al eerder klachten geweest. De poli-! tie nam de voorraad die de jongelui had den in beslag. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Ondanks het tekort van f 120.000, toch een lichtpuntje, daar de Ge meenteschulden aanmerkelijk gedaald zijn. Het geheel niet gunstiger dan vorige jaren. Géén belasting-verlaging! Heden ontvingen wij een ontwerp van de begrootingen der gemeente Soest voor het dienstjaar 1939. Deze verschilt niet buitengewoon veel met die van 1938- Maatschappelijk Hulpbetoon krijgt een belangrijke subsidie-verhooging, na- melijk van f 31.315,-. Was het in 1938 f 80.865,-, thans is het f 112.000,-. Het tekort van f 120.000,- kon niet worden gevonden door de raming van een extra-bijdrage in de kosten van steunverleening en werkverschaffing aan werk-/.' loozen uit het werkloosheidssubsidiefonds. De totale uitgaven voor werkloozen en loonen in de werkverschaffing zijn ge raamd op f 130.000,-. Het Rijk bepaalt echter, dat deze uitgaven niet meer dan 99% uitgekeerd wordt, zoodat deze maximum f 128.700,- zullen bedragen. De bijdrage wordt gesteld op f 64.870,-. Van het geraamde tekort van f 120.000,- blijft nu nog f 56.170 ongedekt. De aflossing der schulden is dit jaar f 125.481,80 meer dan vorige jaren. Op 1 januari zullen de totale schulden bedragen f 1.018.717,- of rond f 56.60 per inwoner. De opbrengsten van de volgende belastingen bedragen: Grondbelasting onge veer! 1000,- meer. Personeele belasting ongeveer f 1000,- minder. Gemeente fondsbelasting ongeveer f 3000,- meer. Voor de brandweer Soest en Soesterberg wordt evenals in 1938 een bedrag van f 1000,- beschikbaar gesteld, terwijl voor den aanleg en het onderhoud der plantsoenen f 1100,- uitgetrokken wordt. DE RIJKSTE STRAAT TER WERELD De Amerikaansche statistiek betreffende de verdeeling der stoffelijke bezittin-* gen over de verschillende wereldsteden leert, dat de rijkste straat ter wereld- Park Avenue in New York is. Hier wonen 4000 gezinnen, die er zich op kunnen beroemen, een vermogen van minstens een miljoen dollar te bezitten, in deze straat ziet men zooals vanzelf spreekt de grootste luxe tentoongespreid. De hui zen wedijveren in kostbaarheid en luxueuze uitvoering. Fifth Avenue wordt er verre door in de schaduw gesteld. Wie in Park Avenue een jaarlijksch inkomen' van 100.000 dollar heeft, wordt als een arme drommel beschouwd. De uitga ven van de 4000 gezinnen in Park Avenue gaan alle normale begrippen te bo ven. Zich van de luxe in Park Avenue een voorstelling te maken, is voor den ge wonen sterveling welhaast ondoenlijk.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5