nieuwe Renault 19 STAM WEEKEND RECEPT 'In de Ruimte' streeft naar eigen evangelische middelbare school WASIEL K>) TUIN-ADVIESCENTRU M ^pl 'tvaarderiwoQt xüu&m*- Traditionele levende Kerststal Yaarderhoogt De Midi's van Kenwood: een maximum aan Hifi- kwaliteit. f i 1499,- WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 Enquête onder christen-ouders in de regio Amerikanen spelen voor Sinterklaas 25.000 m2 TAPIJT op voorrraad. Alleen bij: j. cornelisse bv. Loodgieterswerk Fractieberaad D66 Vanaf nu de voor doe-het-zelvers Bemesten, wanneer en waarmee? (deel 2) Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. "HOOR V, doorArie DE MUZIKANTEN" De versterkers van het jaar staan bij De Gouden Snaar! De versterkers van het jaar v.a. 499,-.. Drukte bij VW Evenementenlijst Amersfoort 1989 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Gekookte casselerrib met zuurkool De evangelie-gemeente "In de Ruim te" in Soest heeft het initiatief geno men tot de oprichting van een middel bare school op evangelische grond slag. Onder christen-ouders in mid den-Nederland is een enquête gestart met het doel antwoord te krijgen op de vraag of er voldoende belangstelling is voor deze vorm van middelbaar on derwijs: mavo, havo en vwo. "In de Ruimte" volgt daarmee het ini tiatief van "Jeugd met een Opdracht", die in augustus j.1. de eerste evangeli sche basisschool startte. Het plan is al sinds 1987 in onderzoek en volgens een persbericht is uit gesprekken met politi ci en ambtenaren al gebleken dat de school wettelijk bestaansrecht zal heb ben: een specifieke, levensbeschouwe lijke identiteit en voldoende leerlingen. Dat laatste zal uit de enquête moeten blijken. 'Verwording' "De verwording van de christelijke identiteit in het protestants-christelijke onderwijs, en het feit dat de meeste re formatorische en gereformeerde scho len niet toegankelijk zijn voor evangeli sche christenen, vraagt om regionale scholen voor evangelisch voortgezet onderwijs," aldus initiatiefnemer Her man ter Welle, directeur van "In de Ruimte". De nieuwe school is bedoeld voor christenen uit de pinkster- en volle evangelie-gemeenten, voor alle gelovi gen uit de evangelische kring, en de identiteit is gebaseerd op de beginsel verklaring van de Evangelische Allian tie. "Het onderwijs geeft prioriteit aan het onderricht van Gods Woord," aldus het persbricht dat vorige week is verspreid, "als beginsel van alle kennis. Er wordt nadruk gelegd op de persoonlijke rela tie met God door Jezus Christus, de sleutel tot het verstaan van alles wat God heeft geopenbaard door zijn woord ten aanzien van alle terreinen van het leven." Als speciale aandachtsvelden binnen de nieuwe school worden genoemd: persoonlijke aandacht voor iedere leer ling, rekening houden met omstandig heden, aard en tempo van de scholier voor een optimale loopbaan-ontwikke ling, aandacht aan diverse vormen van creativiteit ten behoeve van de per soonlijkheidsvorming en aansluiting bij het wetsvoorstel voor de basisvorming (met èen grotere plaast voor techniek en handvaardigheid). "Het fijne is vooral dat leerlingen iets langer tijd mo gen nemen voor de keuze van het vak kenpakket." Normen en waarden Andere aandachtsvelden worden mu ziek, maatschappijleer, economie en geschiedenis. Er staat de initiatiefne mers ook al een schoolkoor en -orkest Personeel van de Amerikaanse vliegba sis heeft vrijdagavond een bezoek ge bracht aan Nieuweroord in Baarn. Daar wonen tijdelijk de kinderen die voor heen in het tehuis Nieuweweg aan de Kolonieweg woonden. De kinderen kregen cadeautjes van Sint Nicolaas en zijn knechten. Ieder jaar maakt de Amerikaanse basis een gebaar naar de Soester bevolking om de saamhorigheid met de burgers te beklemtonen. Dit keer kwam dat tot ui ting in de geschenken voor de kinderen van Nieuweweg. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 voor ogen, voor eigentijdse gospel- en klassieke muziek. De leerlingen krijgen inzicht in o.a. de achtergronden van de muziek, vanuit bijbels oogpunt. Maat schappijleer en economie lenen zich bij uitstek voor het doorspreken van nor men en waarden, en er zal naast alge mene ook kerk-, zendings- en opwek kingsgeschiedenis worden gedoceerd. De op te richten school kan al rekenen op vakbekwame docenten, aldus het persbericht, evenals op mentoren. Van de docenten wordt verwacht "dat zij de Here Jezus persoonlijk kennen en Hem getrouw volgen. Zij hebben een voor beeldfunctie van het christelijk geloof. In het ontwerp-beleidsplan zijn strin- Installatiebedrijf Tel. (02155) 13014-12577 gente leefregels opgenomen voor al het personeel. Het instemmen met de grondslag is niet voldoende; er moet ook geestelijke groei zijn door de jaren heen." Bij de "levensstijl" van de school horen ook wekelijks "sharing" en ge bed, en halfjaarlijkse "seminars" om de identiteit van de school uit te diepen. Subsidie Salarissen, leermiddelen en gebouwen kunnen uit de subsidie worden betaald. Voor extra voorzieningen wordt een schoolfonds gevormd, waaruit bijvoor beeld ook het vervoer van de leerlingen kan worden betaald voor zover het mi nisterie dat niet doet. Ter Welle: "Alleen als we van evangeli sche christenen horen dat ze hun kinde ren daadwerkelijk voorde school willen opgeven, kunnen we doorgaan met het plan. Dit alles echter zonder dat er we derzijdse verplichting op rust." Hij wil van de ouders in elk geval ook hun mo tivatie vernemen en ook christenen die nog geen kinderen hebben (of niet meer) worden uitgenodigd het initiatief te steunen. De school kan op zijn vroegst in 1990 van start gaan. De fractie van D66 houdt op maandag 12 december het maandelijkse beraad in de dependance naast het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat. Tijdens de bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, kan iedereen zijn zegje doen. Het is wel aan te raden van te voren de fractieleden daarvan in kennis te stellen. Dat kan bij Adriaan Pothuizen (tel. 19628) en Jan van Esseveld (tel. 03463- 1710). Zoals gewoonlijk komen de agendapunten voor de raadsvergade ring van 15 december ter sprake. in onze showroom! SOEST 02155-18850 Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Vorige week hebben we al geconstateerd dat er een bij zonder breed assortiment tuinvoedingsprodukten inde handel is. Om in dit overstelpend aanbod wat klaarheid te brengen in de voorgaande en deze aflevering aan dacht voor meststoffen. De afgelopen keer heb ik de verschillende uitgelegd tussen organische mest en kunstmest en de relatie tussen kalk en de zuurgraad van onze tuingrond. Deze week aandacht voor een aantal organische meststoffen. De groep van kunstmeststof fen bespreek ik komend voorjaar, zodra deze gebruikt kunnen worden. Compost Onder deze noemer scharen zich tal van produkten met diverse samenstellingen. De minste compostkwaliteit bestaat enkel en alleen uit gereinigd en verwerkt stads- afval. De beste kwaliteit is samengesteld uit edelcom- post, tuinturf en toegevoegde kunstmest. Edelcompost is eveneens gereinigd en verwerkt stadsafval, maar heeft een dusdanige bewerking ondergaan dat glas en restjes kunststof hierin niet meer voorkomen. Het is een fijn kruimelig produkt dat niet samenklontert en gemakkelijk verwerkt kan worden. Doorgaans staan de ingrediënten van siertuincompost op de verpakking of zijn de verkopers op de hoogte van de samenstelling. Gebruik: Compost kan worden gezien als leverancier van diverse voedingselementen die de plant nodig heeft. Het kan zowel bij aanleg als onderhoud van ga zons, sier- en groentetuinen worden toegepast. Het grootste deel van het in de compost aanwezige voedsel komt pas op langere termijn door omzetting in de bo dem vrij. Hierdoor is het aan te bevelen deze meststof al langere tijd voor het groeiseizoen te strooien. De herfst-winterperiode is in deze ideaal. Compost wordt volgens de verpakkingsvoorschriften toegediend en daarna licht ingewerkt door de bovenlaag van de grond. Gedroogde koemest Gedroogde koemest is voor velen al jarenlang de ver vanger van echte ruige stalmest. Ruige goede oude mest is dan ook steeds moeilijker te krijgen, maar kan natuurlijk ook worden gebruikt. Voor hen die niet te gen het werk opzien en die aan deze mest kunnen ko men geldt een gebruiksnorm van 1 a 2 kub.m. per 100 vierk. m. Verpakte gedroogde koemest is natuurlijk wel veel eenvoudiger te verwerken en te transporteren en geeft over het algemeen goede groeiresultaten. Het produkt bestaat voor 100% uit gedroogde ruige stal mest en is zowel in gemalen (poeder) vorm als in kor relvorm in de handel. De poederkoemest laat zich bij winderig weer niet zo gemakkelijk verwerken als de ge korrelde uitvoering; op gazons echter is de korrelvorm niei ,erg praktisch en voldoet het fijner te verdelen poe der beter. Gebruik: Gedroogde koemest wordt evenals compost gebruikt bij aanleg en onderhoud van gazons, groente en siertuin. Ook is hel geschikt voor de bemesting van grote bloembakken. Hel voedsel uil gedroogde koe mest komt ook grotendeels op langere termijn vrij zo dat een bemesting in de herfst-winterperiode in het voorjaar extra groeikracht geeft. Ook gedroogde koe mest wordt na het strooien door de bovenlaag gewerkt. Samengestelde organische meststoffen Er zijn de laatste 10 jaar een aantal meststoffen op de markt gekomen die naast gedroogde koemest tal van andere dierlijke eiwitten bevatten zoals beendermeel, verenmeel, ledermcel en bloedmeel. Deze meststoffen veelal in korrelvorm zijn wel duurder dan gedroogde koemest maar hebben een aanmerkelijk grotere voe dingswaarde. Steeds meer tuinliefhebbers ontdekken deze produkten en zijn na gebruik erg enthousiast. Gebruik: Voor deze meststoffen in de handel onder namen als 'Cullerra' en Taforiet' geldt dezelfde ge bruiksaanwijzing als die bij gedroogde koemest. Beendermeel en bloedmeel Deze twee dierlijke meststoffen worden afzonderlijk toegepast ter verbetering van de voedingstoestand van de grond. Met name in de biologische tuinbouw zijn beendermeel en bloedmeel veelgebruikte fosfaat-res pectievelijk stikstofmeststoffen. Voor rijke bloei en een goede wortelvorming en vruchtzetting is beendermeel de aangewezen meststof. Bloedmeel zorgt voor een ge zonde, krachtig groeiende, frisgroene plant. Gebruik: Bloed- en beendermeel kunnen in de gehele tuin worden toegepast. Als voorraadbemesting strooi en we jaarlijks in de herfst-winterperiode. Voor het toedienen van extra stikstof- of fosgaatgift tijdens de groeiperiode moeten we er rekening mee houden dal het 6 weken duurt voor de voeding na omzetting in de grond opneembaar is. Bemeste tuinaarde Bodemvoedingsleveranciers vallen wat hun bemeste tuinaarde betreft niet onder een kwaliteitscontrole. Hierdoor varieert kwaliteit en samenstelling in de praktijk nogal. Door het doorgaans flinke percentage tuinturf in deze grond is het produkt in ieder geval ge schikt voor het verhogen van het vochthoudend ver mogen van de grond. Van de voedende waarde moet echter niet te veel verwacht worden, zodat het gebruik van deze grond een echte bemesting met een der voor genoemde produkten beslist niet vervangen kan. Gebruik: Door de gehele tuin voor ophoging, ter ver- belering van het vochthoudende vermogen en de be werkbaarheid van de grond. De te gebruiken hoeveel heden zijn niet aan grenzen gebonden. De grond kan het beste flink worden doorgewerkt door de bovenlaag van de bestaande grond. Tuinturf/turfstrooisel Tuinturf en turfstrooisel tenslotte hebben geen voe dingswaarde maar verhogen wel in sterke mate het vochthoudende vermogen van de grond. Ook komt het gebruik van turf de structuur van zanderige of juist klei achtige grond ten goede. Beide produkten hebben een lage pH (4,8) en maken de grond zuurder. Met name voor heide en heide-achtigen is dit van belang. Tuinturf wordt door de grond gewerkt en turfstrooisel ofwel turfmolm wordt vooral gebruikt als afdekmateriaal. effiriency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines Wandelaar In Soest werd in 1899 "Patiëntia Vin- cint Omnia" geboren. Waar heb je het nu weer over, hoort Arie U vragen. Hij zal het U vertellen. Patiëntia Vincint Omnia werd bijna negentig jaar geleden teruggebracht tot P.V.O., afkorting voor het oudste mu ziekgezelschap in Soest. Het in 1989 te vieren feest rond de bejaarde, maar nog immer springlevende muziekvereni ging staat, ruim voor de viering van de negentigste verjaardag, ter discussie. Niet ongebruikelijk wanneer de Soes ter dorpspolitiek er noodzakelijkerwijs met de haren bijgesleept moet worden. Wat is het geval? De jubilerende muzikanten willen van de gemeente een financiële garantie subsidie voor het organiseren van mu zikale evenementen, een 90-jarige waardig, die met elkaar zo'n 18.000 gulden zou kunnen gaan kosten. Aan gezien het hier dus iets anders dan een pond bruine bonen betreft voelt het po litieke Soester dorpsorkest op een nog al nadrukkelijke wijze de behoefte daarin ook een partij mee te spelen. Met Arie is het dirigent Paul Scholten niet ontgaan dat de diverse solo-partij en tot nu toe niet op elkaar zijn afge stemd. Er zijn nogal wat dissonanten, niet harmoniërende, klanken te beluis teren. Het CDA, de partij die in de dorpspoli tiek de eerste viool speelt, liet weten het een particuliere aangelegenheid te vinden, waarvoor 90 jaar gespaard had kunnen worden. CDA's concertmees ter Johan Baks stelde verder vast van een aantal andere verenigingen nim mer bij jubilea een verzoek voor subsi die te hebben ontvangen. De VVD, een niet te onderschatten blazersgroep, liet een geheel andere toonsoort horen. "Waarom wel in een vloek en een zucht 5000 gulden subsi die aan het Bachensemble toegekend". Op Bert Krijger's partituur stond ver der te lezen dat P.V.O. wat financie ring betreft in zeer ruime mate aan zelf werkzaamheid gedaan had. Min of meer gelijk gestemd soleerde D'66 met Jan van Essevelds opmerkin gen: "Het potje waaruit we dit betalen is groot genoeg. Wees toch blij dat ze een feest kunnen bouwen." Het slagwerk in dit veelstemmige or kest, altijd gereserveerd voor Progres sief Soest liep bij monde van Leidje To massen vele maten achter met de con clusie dat er eerst maar eens een goede begroting moest worden ingediend, terwijl dekselse Lydia Meijer (P.v.d.A) maten voorliep met haar garantie voor uitvallende sponsors. Aan het orgel drukte Wiebe Meilof (GPV/SGP geheel verkeerde toetsen in. "Negentig jaar is niet echt een kroonjaar" liet hij registeren. Kortom het subsidieverzoek van P.V.O.rammelde als compositie aan alle kanten met als gevolg dat orkest intendant wethouder Frans Kingma er opnieuw op mag gaan studeren. "HOOR DE MUZIKANTEN", heeft Arie boven dit stukje gezet. Mag hij de tekst van een bekend gelijknamig lied je, afgestemd op plaatselijke muziek, nog eens in herinnering brengen. "Hoor de muzikanten spelen in de straat. Kijk hoe vlug ieder naar een raam toe gaat. Vrolijke gezichten, plots door wond're kracht; Wie zoeven zuchtte heeft nu pret en lacht. Hoor de muzikanten komen nu voorbij, Hier en daar een clubje, lachend wachten Zij. Moeders met haar kleintjes, jongens op de fiets. Voor z'n vrolijk wijsje geeft graag ieder iets. Een nogal morsig vers dat evenwel de sfeer vertolkt waarmee P.V.O. 90 jaar lang Soest heeft bediend. Over de grens, maar ook in eigen land, Limburg en Brabant bijvoorbeeld, zou zo'n plaatselijk orkest op handen gedragen wroden. Een orkest, 90 jaar lang van en voor het volk. P.V.O. en openbare en particuliere feesten, ze hoorden bijna een eeuw lang bij elkaar als water en vis. En hoe reageert het gezelschap van door U en mij gekozenen, de blazers- groep en die ene fluitspeler uitgezon derd?. "Spelen en feestvieren maar, mits het geen geld kost," luidt de eerste voorlopige conclusie. Mag Arie in deze zeer luidruchtig de trom roeren dan wel zijn partij zeer hoorbaar meeblazen. Het is te gek voor woorden hoe men een stuk cultuurgoed als P.V.O., en dat is het, niks meer, niks minder, behan delt en met misplaatste kretologieën als geen kroonjaar - precendenten - "hadden ze maar moeten sparen" het enge bos meent te kunnen insturen. Iedere oprisping op cultureel terrein, mits met veel poeha gepresenteerd, wordt in Soest serieus genomen. Een nog steeds bestaande en funktionele culturele muzikale erfenis wordt erva ren als een door de-strot-duwerij. Het is, en Arie meent het uit de grond van zijn hart, om niet goed van te wor den. "Patiëntia Vincint Omnia" staat voor "Geduld Overwint Alles". Mag Arie er in het jubileumjaar van ma ken". Per Aspera ad Astra", oftewel "Door alle moeilijkheden heen om hoog". Honderd jaar worden. Steek daarvoor de trompetten en blaas de, revolutie in dit cultureel ingeslapen dorp. ARIE WANDELAAR Keer op keer bewijst Ken wood zijn klasse. Zeker als het om geïntregeerde verster kers gaat: de KA- 550 D (2x90 Watt dynamisch uit gangsvermogen) en de KA- 660 D (2 X 165 Watt dyna misch uitgangsvermogen). Twee troeven die de kritische luisteraar verrassen door de unieke kombinatie van klank en kwcliteit. Bijv. de interne signaalbanen zijn op ingenieuze wijze in gekort. Daardoor brengt een Kenwood versterker vervor ming ën kwaliteitsverlies terug tot het absolute mini- mum. Heel logisch dat het blad Luister,okt. '88 Ken- woods uitriep tot De Verster kers van het jaar'. En heel lo gisch dat u Kenwood alleen kunt beluisteren en natuurlijk ook kopen bij de enige Ken wood-dealer in Soest: De Gouden Snaar, de Hifi- specialist bij uitstek. bij aankoop 1 CD twv. vijftig gulden kado. min w /*/\i ini-ii ml Hm UL^ui^cfv W OilJI A Steenhoffstraat 13a - 15, Soesttelefoon 02155- 12 1 32. De afgelopen maanden hebben weer veel mensen een bezoekje gebracht aan het VW-kantoor aan de Steenhoff straat om daar informatie in te winnen. In de maand oktober waren dat 1150 be zoekers en in de maand november ruim 1200. Het grootste deel van de bezoekers wa ren Soester ingezetenen. Zij kwamen voor vragen naar theater in verband met de komende feestdagen. Vooral Carré met het "Kerstcircus" en de RAI met "Holiday on Ice" sprongen eruit. Ook begint de vraag al te komen naar vakan tieverblijven in ons land voor het ko mende jaar. Evenals voorgaande jaren is er weer een jaarlijst samengesteld van alle evene menten, die in 1989 in en om Amers foort worden georganiseerd. Van alle nu al bekende evenementen wordt een kor te omschrijving gegeven met een karak teristiek, de plaats en de tijd en voor de gene die meer wil weten de organisatie met contactpersoon. In de lijst zijn de grotere evenementen opgenomen, zoals bijvoorbeeld de Jazz- driedaagse en de Keistadfeesten, maar ook de kleinere zoals toneeluitvoerin gen, beurzen, wandelingen en dergelij ke. Het is de bedoeling om voor de zomer maanden een aanvulling op deze lijst te maken voor de evenementen die nu nog niet bekend zijn. Wie nu al wil weten wat er het komende jaar aan evenementen georganiseerd wordt kan deze lijst kopen tegen een ver goeding van f 2,50 bij: VVV Amers foort, Stationsplein 27, tel. 033-635151. Telefonisch bestellen kan ook. De kos ten bedragen dan f2,50 -f portokosten. Een gigantische vracht oude en antieke bouwmaterialen, een keur aan bijzon dere dieren, een fraaie beeldengroep en een haast onstuitbare werklust vor men al 18 jaar de belangrijkste ingre diënten van Vaarderhoogt's levende kerststal. De sfeervolle stal, intussen een begrip voor Soest en wijde omge ving, wordt bij Tuin-adviescentrum 't Vaarderhoogt jaarlijks volgens dit con cept gebouwd. Het streven van de groep stalbouwers hierbij is om keer op keer met een nog aantrekkelijker geheel de kerstperiode in te gaan. De voorbereiding en opbouw van de kunstzinnige creatie nemen ruim een maand in beslag en worden meestal rond de verjaardag van Sint Nicolaas af gerond. Dit jaar is getracht vorm te ge ven aan het kerstverhaal op een opper vlakte van 250 vierkante meters, deels buiten de tuinwinkel gelegen. Op deze manier heeft de kerststal twee gezichten, waardoor deze extra attractief is. De veeschare, onder andere bestaande uit een ezel, schapen met pasgeboren lam meren, een lama met veulen, een geit met lammeren en een konijn met 7 jon gen, vindt een genoeglijk onderdak in het "kers(t)verse" onderkomen. Aange zien de meeste geboorten bij het ter per se gaan van dit bericht nog moesten plaatsvinden, heeft het direnbestand dit maal een zéér jeugdig karakter. De levende kerststal vormt het middel punt van het gezellige en exclusieve kerstcentrum en kan worden bezichtigd tijdens de openingsuren van het bedrijf. Het geheel blijft tot 6 januari intact. Kenwood's Midi-sets, voor u die alles in één wilt hebben. Een Kenwood set is au tomatisch uw beste keus. Of het nu om een perfecte tuner/versterker gaat, of om een uitnemend cas sette-deck, een fraaie grammofoon of een CD- speler: Kenwood toont u de mooiste kombinatie. Inclusief afstandsbedie ning al vanaf: excl. boxen Steenhoffstraat 13a- 15, Soest, telefoon 02155- 12 1 32. Casselerrib met zuurkool en aardappelen is een bijna klassieke combinatie. Het is echter verstandig om de casselerrib niet te gelijk met de zuurkool gaar te maken om dat men zuurkool tegenwoordig niet meer zo lang als vroeger laat koken. Reken voor 4 personen op 500 gram cas selerrib. Verder heeft u nodig: 750 gram zuurkool, 1 kilo aardappelen, 1 ui, 1 grote zachtzurc appel, zwarte peperkorrels en I laurierblad. Breng 3/4 liter water aan de kook. Voeg er 6 gekneusde zwarte peperkorrels, 1 ver kruimeld laurierblad en de in grove stuk ken gesneden ui aan toe. Leg de casselerrib in de pan en temper zodra het kookpunt opnieuw is bereikt de warmtebron. Laat het vlees tegen de kook aan in 1 1/2 uur gaar worden. Neem het vlees daarna uit de pan. Zeef het kookvocht en laat het in dampen tot er niet veel meer dan 4 decili- tei is overgebleven. Legde geschilde aard appelen in een pan. Spreid de goed losge haalde zuurkool er over uit. Schenk er ver volgens het ingedampte kookvocht van het vlees bij en breng alles aan de kook. Leg het deksel op de pan en Iaat 20 minuten zachtjes koken. Schil de appel en rasp hem op een grove rasp. Spreid het 4 minuten voor het einde van de kooktijd over de zuurkool uit en schep alles éénmaal om/. Leg de casselerrib er op en laat deze op nieuw warm worden. Schep aardappelen en zuurkool in een voorverwarmde schaal en leg het vlees erop. Zeef het kookvocht en breng het in een pannetje snel aan de kook. Kook er 50 gram ijskoude en in 3 stukjes verdeelde boter met een garde door. Neem wanneer nog net niet alle boter in de saus is opgeno men, het pannetje van de warmtebron. Dien de saus apart in een sauskom op. Bereidingstijd: plm. 45 minuten Energie per portie: plm. 1870 kJ (445

Soester Courant | 1988 | | pagina 11