Nu 10% korting STAM aruóhoch 14 WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 15 Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Donderdagavond 15 december: Grootse feestavond in C-drie met Doris Baaten en 'Hot Bubbles' Drie Jeugdboekenschrijvers op bezoek bij de Bibliotheek! Tentoonstelling in C-drie 'Alcohol, denk meer over minder, ook tijdens de feestdagen!' Vrijwilligers Vakature Bank Wat is de LVY? NCVB Soest-Zuid op alle occasions! Filmhuis: 'Hersenschimmen' Museum Oud-Soest Expositie in Oudheidkamer Speeldoos Jazzclub Artishock Open Atelier Expositie: Meta Klute Cultureel Creatief Centrum Expositie foto's Nog tot 10 december is in het Witte Café de expositie "Natuur-dichtbij en veraf- gefotografeerd" te bezichtigen. De fo to's zijn gemaakt door (amateur-) foto graaf Machiel de Vos uit Leusden. Als onderwerp koos Machiel de Vos insek- ten, vogels, landschappen, kleine in landse dieren, grote uitheemse dieren en, recentelijk ijskristallen. Regelmatig worden foto's van hem opgenomen in het bekende natuurtijdschrift "Grasdui nen" en in vooral buitenlandse boeken over de natuur. C-drie feest C-drie viert op donderdag 15 december feest. Alle cursisten, medwerkers, be stuursleden en vaste bezoekers worden uitgenodigd voor deze gebeurtenis. Tentoonstelling alcohol-matiging In het kader van de landelijke alcohol- voorlichtingscampagnes en het alcohol- matigingsbeleid van de gemeente Soest wordt op 16 december een tentoonstel ling in C-drie geopend. Dat deze tentoonstelling in C-drie wordt gehouden betekent natuurlijk niet dat er dan en later geen alcohol meer geschon ken wordt. Dat zou een onmogelijke zaak zijn in een bedrijf waar de horeca voor de grootste inkomsten moet zor gen. Ons uitgebreide assortiment be staat naast vele alcoholische- ook uit ve le frisdrankjes en sapjes. De horeca-afdeling in C-drie heeft een geheel eigen stijl en verantwoordelijk heid die heel serieus genomen wordt. Dit kan soms betekenen dat "bepaalde men sen", na een alcoholrijk begin, voor de rest van de avond alleen "fris" inge schonken krijgen. Ook dat is "meer na denken over minder." En zoiets past goed in het beleid van ons cultureel crea tief centrum. Een onderdeel van ons werk is immers permanente educatie. Nieuwe cursus illustreren In januari begint in C-drie de cursus illu streren. Bij deze cursus heeft u enige te kenvaardigheid, een levendige fantasie en een behoorlijk inlevingsvermogen nodig. Aan de hand van teksten of be staande verhalen die u overigens zelf mee mag nemen, gaan we proberen daarbij prenten en tekeningen te maken. De in C-drie welbekende docent Carol Voges zal deze cursus begeleiden. De startdatum is donderdag 26 januari. Aanvangstijd: 19.30-21.00 uur. De cursus bevat 15 les sen. Kunstgeschiedenis Naast de introductie-cursus worden in het komende cursusseizoen, januari - ju ni 1989, 2 korte cursussen Kunstge schiedenis aangeboden" Impressionis me en Kunst van de 17e eeuw. De cursus Impressionisme geeft een beeld van de schilderkunst aan het eind van de 19e eeuw. Een periode die het begin van dé moderne kunst inluidt en tevens het einde is van de traditionele kunstbeoefening. De belangrijkste ver tegenwoordigers van het Impressionis me worden belicht: Monet, Manet, De- gas, Renoir en de kunstenaars die een andere weg inslaan: Cezanne, Gauguin en Van Gogh. In de cursus Kunst van de 17e eeuw ko men de grote schilders van die tijd aan de orde, zoals Rembrandt en Vermeer. De 17e eeuw is voor Nederland een "Gou den Eeuw" geweest, een bloeitijd op veel gebieden m.n. op dat van de schil derkunst. Ook de bouw- en beeldhouw kunst worden belicht, niet alleen van Holland maar ook van andere Europese landen. In beide cursussen is er illustratie met ge bruik van dia's en videofilms. Startdatum Impressionisme - 6 lessen: vrijdag 27 januari 1989 tijd: 9.30-11.30 uur Startdatum Kunst 17e eeuw - 8 lessen: vrijdag 17 maart 1989 Tijd: 9.30-11.30 uur Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 8 december: Van 9.30-11.30 uur kunnen volwasse nen weer terecht om allerlei dingen te makenKosten: f2,50 inklusief koffie en materialen. Vrijdag 9 december: Van 9.30-11.30 uur zijn ouders met hun peuters van harte welkom. Lekker sa men spelen voor maar 3 gulden per kind en ouder. Zaterdag 10 december: Om 13.30 uur komen Eline, Xassandra en Wilco met zo'n 25 vriendjes feest vie ren. Het houdt niet op die verjaardagen Dinsdag 11 december: Van 9 30-11.30 uur Peuter/ouderacti viteit. Na schooltijd kunnen kinderen die veel van dieren houden meedoen aan de DIEREN MIDDAG. Dit is een leuke activiteit waarop verschillende dingen gedaan worden die met dieren te maken hebben. En het kost niets. Woensdag 14 december: Op onze theatermiddag komt vandaag 'Het Regenboogmonstertje'. Dit is een speciaal wezen die op zoek is naar het geheim, de schat van de regenboog. Eerst plaagt hij een boerengezin maar tenslotte loopt het allemaal goed af. Een leuke voorstelling voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Entree slechts 1 gulden. Verder is er nog toneelles aan kinderen van 8 t/m 12 jaar. Leuk om zelf te leren toneelspelen. Ook deze activiteit is gra tis en voor niets. Doe mee.... Op donderdagavond 15 december viert C-drie een feest, waarop iedereen van harte welkom is. Er is voor deze avond een gevarieerd programma samenge steld van theater, muziek, een hapje en een drankje. In het eerste deel van de avond zal de bekende (van o.a. t.v.) kleinkunstenares en cabaretière Doris Baaten haar gloednieuwe theaterpro gramma ten gehore brengen. Na een pauze treedt de zigeuner-jazzband "Hot Bubbles en z'n ritmisch trio" op, een swingende band die iedereen naar de dansvloer zal trekken. Doris Baaten hoort met Karin Bloemen, Adelheid Roosen en Brigitte Kaandorp thuis in een selecte groep kleinkunstena- ressen met daarin haar eigen plaats: minder cabaretesk dan Bloemen en Roosen en lyrischer dan Kaandorp. Het nieuwe programma "Madeion Blom kijkt niet meer om" is geschreven door Doris Baaten, Ivo de Wijs, Peter Römer, Ruut Weissman e.a.. Het soloprogram ma duurt ongeveer een uur. Doris Baat en toont hierin dat ze een groot talent heeft: ze kan zingen en typeren en maakt van bijna elk nummer een persoonlijk statement. Al een paar jaar terug be- weest Doris Baaten haar talent met een niet onbelangrijke rol in "Fien" en haar soloprogramma "De kinderen van Mere Santoria". Momenteel is Doris Baaten regelmatig op t.v. te bewonderen als pre- sentratrice van het N.C.R.V. program ma "Entree". Na de voorstelling worden de bezoekers naar het Witte Café gedirigeerd, zodat de Grote Zaal kan worden ontruimd en ingericht als dansruimte. Daar ook zal de zigeuner-jazzband zich installeren, waarna het al spoedig "beentjes van de vloer" wordt. "Hot Bubbles en z'n ritmisch trio" be staat uit drie ervaren rotten in het vak. Het trio ontleent z'n naam aan Bubbling Toorop, de op Java geboren entertainer. Al op jeugdige leeftijd nam Bubbling de gitaar ter hand en speelde vooral Blues en Rock Roll. Na in ettelijke bandjes te hebben gespeeld, formeerde hij in 1983 deze zigeuner-jazzband. Violist Titi Djordo is een bijzonder ta lentvol violist. De wijze waarop hij met improvisaties Charlie Parker vertolkt, maakt hem apart tussen de in ons land SFff algemene radio omroep soest In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 8 december 10.00- 11.00 uur: Herh. woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënburg" 20.30- 21.30 uur: "Soestergloren-informatiefmet ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.15 uur: agenda cult. aktiviteiten Vrijdag 9 december 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws -F weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.00 uur: kerknieuws 21.15 uur: medische diensten Zaterdag 10 december 9.00 - 10.00 uur: "Grijs Gedraaid", gev. progr. met caba ret, Country Western, enz. 10.00 - 11.00 uur; Herhaling van het vrijdagavondpro gramma. 15.00 - 17.00 uur: "De Aros-show"-jeugdprogramma. 17.00- 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogr. 19.00 - 23.00 uur: Kerstavondprogramma Zondag 11 december 10.00- 11.00 uur: Klassiek 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Pastor B.W. Alkemade en ds. C.R.H. ter Haar Romeny 20.30- 21.30 uur: Herhaling "Hitmuseum" Maandag 12 december 10.00 - 11.00 uur: Herh. "Grijs Gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws 4- weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: tel. kontakt m/d politie Dinsdag 13 december 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma. 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30- 21.30 uur: "Soestergloren-informatief met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: berichten van de Gemeente Woensdag 14 december 10.00 - 11.00 uur: Herh. dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit: "Groot Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief" met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: weggelopen huisdieren (AMIVEDI) Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Doris Baaten toch al zo schaarse hot-violisten. Coco Guiras tenslotte is een achtens waardige telg uit de Guiras-familie. In de 40er jaren ruilde Co Guiras zijn ac cordeon tegen een gitaar. Opmerkelijk is, dat zijn zoon Coco koos voor de jazz- accordeon. Hieruit brengt hij niet alleen hot-jazz klanken voort, solo is hij de "ac cordeonist melancholie" die Franse lied jes en zigeunerliedjes speelt. "Hot Bubbles en z'n ritmische trio" is het horen en zien zeer de moeite waard. Wie moe geworden van het dansen een poos je uit wil blazen, zal in het Witte Café moeite hebben de heerlijke geuren van de barbecue te weerstaan. Voor een schappelijk prijsje worden overheerlijke sateetjes verkocht. Voor vaste bezoekers jDe feestavond van C-drie begint om 20.00 uur. Het feest is allereerst bedoeld voor C-drie cursisten en alle vaste be zoekers van het centrum, zoals leden van de Soester Bowlingbond, de wijkvereni- ging Overhees, de Senioren- en bedrijfs- bowlers. Het zal leuk zijn voor al deze bezoekers om nu eens op een heel ande re manier met elkaar in contact te ko men. Voor hen geldt daarom een sterk gereduceerde toegangsprijs van f 5,—. Voor overige bezoekers van deze avond is de toegang f 10,—. Het is belangrijk voor genodigden om op tijd (vóór vrijdag 9 december) kaarten af te halen bij de administratie, omdat er slechts 250 zitplaatsen beschikbaar zijn. En alleen al onze vaste groep bezoekers bestaat uit meer dan 1000 personen. Na 9 december worden de kaarten ook aan overige bezoekers verkocht. De administratie van C-drie is op werk dagen geopend van 8.30-12.30 en van 13.00-17.00 uur. Op zaterdag en zon dag is de administratie gesloten. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Omgaan met Dementie Steeds meer wordt er op radio en telvisie gesproken over dementie. Nu het aantal mensen dat oud wordt toeneemt, groeit ook het aantal mensen dat zelf of in de naaste omgeving met dementie te maken krijgt. Dementie heeft grote gevolgen voor het functioneren in het dagelijks le ven van de mens en zijn medemens. Tijdens drie avonden zal door een arts, een psycholoog en een maatschappelijk werkende van een verpleeghuis getracht worden meer inzicht te geven in oorza ken en gevolgen van dementie, en vooral ook hoe men om kan gaan met demente rende ouderen. Er zal zeker ook tijd zijn om vragen te stellen. Ieder die geïnteres seerd is of in zijn/haar naaste omgeving met dementie te maken heeft, is tijdens deze bijeenkomsten welkom. Aanvang: dinsdag 17 januari, 20.00- 22.00 uur Docenten: H. Bruis (arts), M. Ossen dorp (psycholoog), E. Schoorl (maat schappelijk werkende) Cursusadres: Open hof, Veenbesstraat 2 Drie bijeenkomsten; f 22,50 Met Leer kleren maken Leer een duur materiaal? Dat klopt! Maar als u er zelf mee aan het werk gaat valt het reuze mee! Een prachtige leren rok bijvoorbeeld voor f 22,50, waar koopt u die? Nergens, dus maakt u hem zelf. Met resten van leer gaat u in vier les- avonden kledingstukken, werkstukken zoals tassen enz. maken, helemaal naar uw eigen smaak, en altijd origineel! Ook leert u op uw kledingstukken prachtige leer-applicaties te maken. Materiaal bij de docente verkrijgbaar, en alles wat u nodig heeft is wat handigheid met de naaimachine! Aanvang: donderdag 19 januari, 20.00- 22.00 uur docente: Mevr. A. Dijkema Cursusadres: Open hof, Veenbesstraat 2 Vier lessen, f 45,-- materiaal (in over leg met de docente) Cursussen 1989 Wegens enorm succes biedt de V. U. u in het voorjaar weer de volgende cursussen aan: Broodbakken, 20 februari 1989 Informatica, 17 januari 1989 Indisch Koken, 14 maart 1989 Koken voor Mannen, 14 maart 1989 Pech Onderweg, 14 maart 1989 Ieder jaar zet de Openbare Bibliotheek Soest, in samenwerking met het Grift- land College, een leesbevorderings-bi- bliotheek-promotie-programma op voor de brugklassen. Ook dit jaar is dat weer gebeurd en als afsluiting daarvan komen drie auteurs over hun werk ver tellen in de Centrale Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan 202. Op vrijdag 9 december: Wim Hofman - twee lezingen (13.00 en 14.30 uur) Op maandag 12 december: Annelies Jorna - twee lezingen (13.00 en 14.30 uur) Op dinsdag 13 december: Dolf Verroen - één lezing (13.00 uur) Deze lezingen zijn weliswaar bedoeld voor de brugklassers die hebben deelge nomen aan het leesprogramma, maar andere belangstellenden zijn ook wel kom! Het leesprogramma voor de 10 brugklassen van het Griftland College was dit keer gebaseerd op de serie verha lenboeken 10 x zoals 10 x Verliefd, 10 x Griezelig, 10 x Op reis en 10 x Toe komst. De uitgenodigde schrijvers heb ben ook verhalen geschreven voor deze serie. De leerlingen zijn begin november ge start met het programma; het begon met een bezoek aan de bibliotheek, waar zij werden rondgeleid en door middel van een vragenlijst vertrouwd gemaakt met het gebruik van de geautomatiseerde ca talogus. Bij dit bezoek kregen ze in groepjes de 10 x boeken mee en een bijbehorende lesbrief. Medewerkers van de bibliotheek be zochten enkele weken later het Grift land College om in de klassen de gelezen boeken en lesbrieven te bespreken. Om het geheel af te sluiten komen de brugklassen weer naar de bibliotheek om een lezing van één van de drie au teurs bij te wonen. Zo kunnen de leerlin gen een beeld krijgen van de manier van werken van de auteur waar ze verhalen van gelezen hebben. "Alcohol, denk meer over minder" is de titel van de tentoonstelling die op 16 de cember a.s. om 16.00 uur geopend wordt in de gemeente Soest door wet houder Frans Kingma (Volksgezond heid). De tentoonstelling vindt plaats in het Cultureel Creatief Centrum (C- drie), Willaertstraat 49. Tijdens de opening worden de prijzen uitgereikt voor de beste inzendingen van de opstel- en posterwedstrijd over alco hol voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar. Hakim Traidia, onder andere be kend van Sesamstraat, zal een voorstel ling geven over de vanzelfsprekendheid van alcoholgebruik en de prettige en na delige kanten van alcoholgebruik. Ten tentoonstelling is niet bedoeld om mensen van de alcohol af te brengen, maar om te laten zien dat alcoholgebruik té gewoon, té vanzelfsprekend is gewor den. Alcohol wordt vaak geassocieerd met gezelligheid, stoer doen, gastvrij heid etc. Ook weten we allemaal dat al- In artikelen van de Vakaturebank komt men nogal eens de naam LVV tegen. Wat is de LVV? De allereerste vakaturebanken zijn op gericht rond de jaren zeventig. Sindsdien is het aantal VVB's explosief toegeno men. Landelijk is er de LVV, de enige organisatie die zich specifiek bezighoudt met de ondersteuning en begeleiding' van de VVB/VWC's. De LVV is niet uit de lucht komen vallen en de LVV is ook niet voor niets een vereniging! Al in 1974 was er bij de toen bestaande VVB's behoefte aan een regelmatig lan delijk overleg. Het tiental vrijwilligers- centrales uit die tijd heeft daarom het Landelijk Overleg Plaatselijke Vrijwilli- gerscentrales (L.O.P.V.) opgericht. Bij na dagelijks kwamen er nieuwe vakatu rebanken bij. De L.O.P.V. is daarom omgezet in een vereniging (de LLV dus), om mensen in dienst te kunnen nemen én om een overlegstructuur te kunnen ont wikkelen waarbij de inbreng van de le den optimaal is. In 1986 waren bij de LVV vijf beroepskrachten in dienst en waren 150 VVB/VWC's lid van de LLV. In een volgend artikel gaat het meer over de vraag wat de LVV wil. Vakatures 16/102. Vrijwilliger m/v gevraagd bij centrum voor jongeren voor het verrich ten van beheerswerkzaamheden zoals onderhoud, inkoop, kleine schoonmaak enz. 15/104. T.b.v. de "Ouderenbus" wor den gevraagd een aantal vrijwilligers m/v als bijrijder/begeleider. Taken: 1. Hulp bieden bij in- en uitstappen; 2. Rolstoelgebruikers de helpende hand bieden; 3. Bijhouden rittenschema; 4. Innen van de vrijwilligersbijdrage. 1/107. Vrijwilligers gevraagd t.b.v. de "Ouderenbus". Aard van de werkzaam heden: Receptioniste/telefoniste. Ta ken: 1. Aannemen van aanvragen voor ver voer; 2. Samenvoegen van aanvragen in een rittenschema; 3. Geven van informatie over het ver voer; 4. Opstellen dienstroosters etc. 8/119. Vrijwilliger m/v gevraagd t.b.v. "Soosactiviteiten" in centrum voor geestelijk gehandicapten. Het gaat om het aanbieden van o.a. handwerken, spelletjes doen, knutselen, gezellig kof fie drinken, met elkaar kletsen, enz. on der begeleiding van een vaste mede werkster. Bij deze activiteiten staat ge zelligheid voorop! 7/115. Kinderboederij vraagt vrijwil ligers m/v om kinderactiviteiten mëe voor te bereiden en uit te voeren (creativiteit-verzorging dieren). Aanbod In de categorie 17(Ouderen) is beschikbaar een vrijwilligster met erva ring in de gezingszorg. Leeftijd: 35 jaar. Betrokkene zoekt een vrijwilligersbaan in het ouderenwerk, in de sector sociaal maatschappelijk werk, alsmede bij kin deren. Informatie over deze vakature bij de VVB-Soest. Bent u geïnteresseerd in één van de va katures, neemt u dan contact op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Openingstijden (behalve op woensdag): 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur; vrijdag 11.00-12.30 uur. tijdens kan tooruren telefonisch bereikbaar: Tel. 12630. cohol de nodige ellende met zich mee brengt. Denk maar aan verkeersonge vallen, bedrijfsongevallen, vernielingen, agressie etc. Kortom, iedereen zou wat meer moeten nadenken over minder al coholgebruik. Inhoud De tentoonstelling geeft informatie over alcoholgebruik, de gevolgen van alco holgebruik en laat zien wanneer het ge bruik van alcohol echt niet kan. Er zijn spelletjes te doen die het reactievermo gen testen, er worden video's vertoond, er is een vragenbord waarmee mensen hun kennis over alcohol kunnen toetsen en verder veel foto's, affiches etc. De tentoonstelling is georganiseerd door GVO Oostelijk Utrecht in samen werking met de gemeente Soest en C-drie, in het kader van de landelijke al coholvoorlichtingscampagnes: 'Drank maakt meer kapot dan je lief is' en het al- coholmatigingsbeleid in Soest. Iedereen is van harte welkom op de ope ning. Op 14 december houdt de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afd. Soest- Zuid haar adventsviering. Deze avond wordt gehouden in De Rank aan de Soesterbergsestraat en wordt verzorgd door eigen leden, aanvang 19.45 uur. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Het programma voor de Vangrail is: Donderdag 8 dec. Kerstlichtjes maken van 16.00-17-30 uur voor 4 t/m 12 jr. kosten f 1,-. Vrijdag 9 dec. Gevulde eitjes maken 16.00-17.30 uur t t/m 12jr. kosten f 1,-. Dinsdag 13 dec. Kaarsenstandaard ma ken van 16.00-17.30 voor 9 t/m 13 jr. kosten f 1,-. Woensdag 14 dec. Kerstversieringen maken van 14.00-15.30 uur voor 3 t/m 12 jr. kosten f 1,-. Het programma voor de Praatpaal is: Donderdag 8 dec. Peuter/ouderoch tend. Kosten f 3,- per ouder/kind paar. van 9.30-11-30 uur. Kerst-kookinstuif 16.00-17.30 uur voor 6 t/m 9 jr. f I,-. Vrijdag 9 dec. Tiener sportinstuif 16.00- 17.30 uur kosten f 1,- Dinsdag 13 dec. Tienérinloopmiddag 16.00-17.30 uur gratis. Woensdag 14 dec. Kerstversieringen 14.00-15-30 uur voor 4 t/m 12 jr. Gra tis. SOEST 02155-18850 Stam maakt december nu eens de goedkoopste maand! De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 8 december In de winter, als de sneeuw rond het huis van Maarten en Vera dwarrelt, beginnen de verschijnselen zich voor te doen. Maarten kan zich woorden, zinnen niet meer herinneren. Gebeurtenissen die nog maar kort geleden hebben plaats ge vonden laten in zijn geheugen geen en kel spoor achter, terwijl herinneringen van veel vroeger hem op ongelegen mo menten haarscherp voor ogen staan. De verwarring neemt toe en Vera ziet zich genoodzaakt de hulp in te roepen van een arts. Geleidelijk neemt bij Maarten het innerlijke verzet tegen de desinter gratie af, tot hij niet alleen zijn vrouw, maar ook zichzelf niet meer herkent. Met o.a. Joop Admiraal, Marja Kok (Nederland 1987). Steenhoffstraat 46 In het kader van Nederland Museum- land 1988, zijn de musea in de provincie Utrecht gedurende de maand december als laatste aan de beurt om zich te pre senteren. Museum Oud Soest doet hier .aan mee met.een thema-expositie "van Wagenmakerij-tot Icarróssferiebedrijf' De wagenmakér," dié het nodige vak manschap moest hebben, om tot een goed resultaat te komen. Vaak zijn eigen gereedschap moest be denken en maken, om bepaalde werk zaamheden uit te voeren. Voorbeelden waren daarbij niet altijd bij de hand. La ter werd dit gemakkelijker en kwamen er allerlei gereedschappen, mallen ed. Ma chines, zoals de boormachine, lintzaag, cirkelzaag, fraismachine deden hun in trede. Gedurende een aantal eeuwen zijn er ve le soorten wagens, rijtuigen e.d. ge bouwd. Waren de materialen in de wa genmakerij voornamelijk van hout, bij het karrosseriebedrijf zijn staal en alumi- niun, de voornaamste materialen. Bij de overgang van de wagen makerij naar het karrosseriebedrijf zien we aller lei tussenvormen ontstaan en als we de vele soorten wagens zien, die er op de weg rijden, dan krijgen we een beeld van wat er in een karrosseriebedrijf gedaan wordt om op een chassis met motor een opbouw te bouwen. Het resultaat is dan een tankwagen, een vrachtwagen voor gewoon vervoer of speciaal vervoer, kontainers, ziekenauto'sbrandweer au to's en vele andere soorten wagens. Ook de wagenmakerij kende zijn ver scheidenheid, waarbij veel aandacht werd besteed aan het "versieren" van de wagens. Eenvoudige boerenwagens werden dan juweeltjes. Ook nu zijn er wagenmakerijen in bedrijf, waar nog rij tuigen gemaakt worden, zoals de Friese sjees. De expositie laat U een aantal facetten van de wagenmakerij zien, speciale be werkingen van materialen, gereed schappen, ook een boerenwagen uit 1743, een van de oudste in ons land, met een mooi beschilderd achterbord. In dé donkere dagen voor Kerstmis een mooie gelegenheid om gedurende het weekend naar deze expositie te gaan kij ken. Museum Oud Soest aan de Steenhoff straat is geopend zaterdags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Theaterprogramma Dinsdag 6 en woensdag 7 december aanvang 20.15 uur "Floortje Bloem" Toneelstuk van Yvonne Keuls met o.a. Devika Strooker, Jasper de Moor, Janti- ne de Boer en Liz Snoying. Kaarten f 17,50 - Jongeren f 10,- Maandag 13 en dinsdag 14 december aanvang 20.15 uur "De Humorist" Een toneelspel in drie bedrijven met in de hoofdrol John Kraaykamp. Verder o.a. Nelly Frijda, Pieter Lutz en Dorijn Curvers. Kaarten f 20,- Pas 65/CJP f 18,-. Donderdag 15 december aanvang 20.15 uur "THe Mousetrap" Thriller van Agatha Christie met in de hoofdrollen Eric van Ingen, Filip Bol- luyt. Kees van Lier, Lucas Dietens en Guusje Westerman. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Maandag 19 december aanvang 20.15 uur "Seth '88 - '89" Een nieuw programma van Seth Gaai- kema, waarin U na de pauze kunt proe ven aan zijn oudejaarsavondprogram ma. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Filmagenda: 15 december: "Het oog boven de Put" (Johan van der Keuken) 16 december: "Children of a Lesser God" (Randa Haines) 22 december: "Tampopo (Juzo Itami) 29 december: "Babette's Feast" (Ga- briel Axel) Vrijdag 9 december Aanstaande vrijdag is er weer een Jazz club-avond in Artishock. Als vaste groepen spelen "Quintet 5B" en "Cesar Stormvogel-!-". Als gasten treden op het Tom Janus-kwartet, geen onbeken den bij de vaste bezoekers van de Jazz club: met Tom Janus, piano; William Pijp, trompet; Geert J. Walma v.d. Mo len, saxofoon; Carel Voges, slagwerk. Aanvang: 21.30 uur. Entree: gratis. Zondag 11 december: Het volgende open atelier portret en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 11 december, van 12.00 tot 14.30 uur. Als model van de maand is dez» keer Cibele uitgenodigd, die bekend is van een eerder optreden in februari. De tekenaars krijgen gelegenheid haar van alle kanten te tekenen. Deze keer dus een model in een rustige houding! De toegang is gratis, ook voor niet-leden van de vereniging. Van tevoren opgeven is niet nodig. Tekenmateriaal moét door de deeftremép? zelf ^meegebradTTwori den. Tijdens het open atelier Is begelei ding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zono dig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelgenheid de maandelijkse tentoonstel ling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085 Vanaf 10 december: Meta Klute exposeert van 10 december tot 1 januari schilderijen, vnl. portretten, in Artishock. Zij begon eerst op haar veertigste met tekenen en schilderen bij de Baarnse kunstschilder Jaap de Ruig. Dat was in 1967. Zij hield zich toen voornamelijk bezig met portretten, een onderwerp dat haar nog steeds boeit. Later bezocht ze de vrije academie in Laren, waar zij achtereen volgens les kreeg van Henk Slijper, Loe- kie Zondag, Wim van Aken en Margot Trappeniers. Aanvankelijk hiel zij zich bezig met aquarel. Later kwam daar pastel en olieverf bij. Eerder exposeerde Meta Klute in groepsverband in 1977 en 1978. Een jaar later had ze samen met Corry Zclcs- ki een tentoonstelling in de Speeldoos in Baarn. In 1980 was haar werk te zien in De Borg te Soest en in 1984 had ze een grote expositie in het Spant in Bussum. Als zeemansvrouw was ze in de gelegen heid op verschillende Nederlandse Koopvaardijschepen met veel succes haar ter plekke gemaakte werk ten toon te stellen. In de loop van de tijd is haar werk sterk gegroeid in kwaliteit en zeg genschap. Ze is thans lid van De Beel dende Kunstenaars in Baarn. De expositie wordt feestelijk geopend op 10 december om 21.00 uur met muzi kale omlijsting door haar dochter Mar got Klute. ieder is daarbij hartelijk wel kom. De tentoonstelling is te bezichtigen op 11, 17, 18, 24 en 25 december (dus niet eerste kerstdag) en 1 januari van 15.00 tot 17.00 uur en tijdens Artishock-acti- viteiten.

Soester Courant | 1988 | | pagina 15