I Nu 10% korting STAM ALS JE EEN KANTOORBAAN HELEMAAL ZIET ZITTEN, Breuk tussen sport en het College na eeste overleg nog niet gelijmd SU Dames van Stam-SoVoCo bekeren verder Burgemeester Scholten niet zo bemind bij meeste sportclubs Club-kampioenschappen Budo-Ryu Soest WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 SPORT SOESTFR COURANT SPORT PAGINA 19 rH Na 3-1 overwinningop EA VV uit Arnhem VOLLEYBAL - op alle occasions! Commissie akkoord met zwembad en nieuwe sporthal Dames 2 Red Stars nog ongenaakbaar BASKETBAL Tweeëntwintigste basketbaltoernooi van The Red Stars voor scholieren BASKETBAL Smeeing/BDC gelijk tegen mede-koploper Spanning in handbalkraker: 16-16 HANDBAL Silvesterloop van AV Pijnenburg ATLETIEK Hoge scores scrabble 'Go en Eemland' 'Het is nu wachten op een reactie van B. en W. SCHAATSEN Schaatsers weer op ijs d?dubbers Hel eerste damesteam van Stam-So- VoCo heeft door te winnen van EAVV uil Arnhem de derde ronde van de na tionale bekerstrijd bereikt. Het tweede damesteam speelde een inhaalwed strijd in Amstelveen tegen de reserves van Delta Lloyd-AMVJ. Het werd een 3-1 nederlaag voor de Soesters in een allesbehalve goede wedstrijd. Het eerste damesteam van Stam-SoVo- Co trof in de tweede ronde van de Natio nale volleybalbeker het Arnhemse EAW. De vereniging had vergeten het eerste team in te schrijven voor dit toer nooi. Enkele weken geleden maakten deze Arnhemse meisjes het de dames van Stam-SoVoCo 2 nog knap lastig en verloren na een spannende strijd op het nippertje met 3-2 van Soest. Het eerste team had duidelijk minder moeite met de gasten. Op niet mis te verstane wijze werden zij aan de kant gezet met 15-5 en 15-4. Een bijna gebruikelijk beeld van wedstrijden die het eerste damesteam de laatste weken speelt. Een flitsende start, tegenstander onder druk en winst in de eerste twee sets. Zo ook tegen EAVV. Een uitblinkende Judith Lazonder kon de matig spelende midspeelsters in die periode nog doen vergeten. Ook verde digend leek het allemaal goed in elkaar te steken. In de derde set stond er echter opnieuw een schutterende ploeg, die net als in de voorgaande wedstrijden alle af spraken leek te zijn vergeten. Pass matig, opslag gemakkelijk, geeen middenaan- val, buitenaanval scoort niet meer, kort om: slecht volleybal. EAW gooide er een schepje bovenop en binnen twintig minuten was de stand 6-15. In de vol gende set kreeg de Arnhemse ploeg wel iswaar geen kansen meer, maar het spel van de Soester dames haalde niet meer het niveau van de eerste twee sets. Winst met 15-6, dat wel en dus naar de volgende ronde in de Nationale Volley- blabeker via deze 3-1 overwinning. Het winnen gaat het tweede damesteam van de Soester volleyblacombinatie steeds moeilijker af. Wedstrijden die ei genlijk zonder mankeren gewonnen die nen te worden leveren slechts na uiterste TTn-i t.|.jjM krachtsinspanning winst. De inhaalwed strijd tegen Delta Lloyd in Amstelveen was er weer zo een. De Soesters namen een 11-1 voorsprong met veel overtui ging in hun spel. Via 12-4 werd het toch nog 13-10 voordat de laatste twee pun ten gescoord konden worden. En daar is het eigenlijk bij gebleven. Het leek er op dat de tegenstanders goed hadden gea nalyseerd hoe Stam-SoVoCo de aanval len opbouwde, waar de blokkering in de fout ging en hoe de veldverdediging het best kon worden ontregeld. Om dat dan ook vanaf de tweede set goed toe te pas sen. Op alle onderdelen was de thuis ploeg de betere. En dan onstaat het be kende beeld van spelers die willen red den wat er te redden valt, het systeem vergeten, de afspraken negeren en 'op- Lotte Paans blokt een smash van de EA VV-aanval. Foto: Goos van der Wilt. geluk'de ballen proberen te redden. Met 15-7, 15-10 en nog eens 15-10 namen zij de 3-1 overwinning dankbaar in ont vangst. Overigens verdiend. Volleybal deze week: Morgenavond weer volleybal in Sport hal Beukendal. Het eerste damesteam gaat zaterdag op bezoek bij de koploper in de eerste divi sie, Gemini in Eist, een zware opgave voor Soest. Het tweede damesteam reist naar het gepromoveerde Leos in Leus den, een team dat onlangs de nummers 2 en 3 in de tweede divisie versloeg. SOEST 02155-18850 Stam maakt december nu eens de goedkoopste maand! Met uitzondering van Progressief Soest is de commissie ruimtelijke or dening akkoord gegaap met het defi nitieve ontwerp voor de zwem/sport- voorziening aan de Dalweg. De ac commodatie moet in september 1990 zijn gerealiseerd. Jan Visser van Progressief Soest vindt dat er niet gebouwd moet worden aan de Dalweg, zolang het Soester Natuur bad nog niet officieel is verkocht aan de projectontwikkelaar M.A. Taphoorn. Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht moeten hun goedkeuring nog geven, "En dat kan nog maanden duren heb ik begrepen," onderbouwde Visser zijn afkeurende houding. Hij is bang dat Soest met twee zwembaden in haar maag komt te zitten als GS de verkoop van het Soester Natuurbad tegenhoudt. "Waarom bouwt u in samenwerking met de gemeente Baarn geen zwembad tussen Baarn en Soest in," klonk zijn al ternatief. In het definitieve ontwerp zijn overi gens de wensen van het Bentinck Fonds opgenomen. De sportorganisatie voor gehandicapten had om een aantal aan passingen gevraagd. Een deel van de bodem van het wedstrijdbad zal bij voorbeeld mobiel worden, zodat ge handicapten makkelijk het water in en uit kunnen. Het tweede damesteam van Red Stars is ook in het treffen met Crackerjacks ongeslagen gebleven. In Soest wonnen de reserves van Red Stars met 75-29, hetgeen de aspiraties op het kampioen schap onderstreepte. De dames van Red Stars hebben alle tegenstanders nu één keer ontmoet en zijn nog steeds on genaakbaar. In navolging van het eerste heren-en da mesteam zijn de jongens junioren van Red Stars uitgeschakeld voor de beker. Het sterke De Boo Das uit Delft toonde in sporthal Beukendal over meer kwali teit te beschikken: 59-99. Ook in de wedstrijd voor de competitie tegen OSG Utrecht moesten de junioren uit Soest het hoofd buigen, zij het met klein ver schil: 74-71. Red Stars speelde in de Domstad een goede partij en dat had een spannend scoreverloop tot gevolg. Kort na de rust nam OSG niettemin een voor sprong, waar Red Stars tot het laatste fluitsignaal tegen moest vechten. De uit eindelijke nederlaag was enigszins toe te schrijven aan het slechte gevoel voor richting vanaf de vrije worplijn. Het door veel blessures geplaagde team van de meisjes junioren is nog de enige verte genwoordiger van Red Stars in de beker competitie. De ploeg speelt over twee weken thuis tegen Souburg uit Vlissin- gen. In het competitieduel met Irene wonnen de meisjes met 48-36. Het eerste van de vijf welpenteams van Red Stars leed voor het eerst een neder laag. Mede-koploper Sparta Nijkerk was in de topper tot 22-22 bij te benen, maar kon dankzij meer fysieke kracht het spel naar zich toe trekken (34-43). Sint Nicolaas verzachtte na de wedstrijd de teleurstelling over het 34-43 verlies.' Beter ging het met het tweede en derde welpenteam, die beide nog maar een maal capituleerden. Afgelopen zaterdag was er winst voor deze teams, waarvan het derde opnieuw flink uithaalde: 109- 12. Uitslagen: Heren 3 - Quick Runners 59- 83, heren 4 - Shooters 68-94, heren 6 - Eem'78 66-77, dames 2 - Crackeijacks 75-29. JA 1 - De Boo Das (beker) 59-99, JA1 - OSG 71-74, JA2 - Argon 43-41, JB1 - Shooters 32-68, JC1 - New Stars 58-50, MA1 - Irene 48-36, welpen 1 - Sparta 34-43, welpen 2 - BVH 61-23, welpen 3 - Dunckers 109-12, welpen 4 - welpen 5 (vriendschappelijk). Leerlingen van achttien basis- en vijf tien middelbare scholen doen in de laatste week van december mee aan het 22ste basketbaltoernooi van Red Stars. De wedstrijden van de 103 teams wor den verdeeld over vier dagen: dinsdag 27, woensdag 28, donderdag 29 en za terdag 31 december. Het toernooi vindt traditiegetrouw plaats in sporthal Beukendal. De algehele leiding van het door Rinus Valk georganiseerde scholierentoemooi is in handen van Michel van Drie. Hij wordt bijgestaan door een vaste groep van ruim dertig medewerkers. De ploegen van de basisscholen komen op dinsdag 27 en woensdag 28 decem ber in actie. Dit jaar nemen 20 meisjes- en 21 jongensteams deel. De Van der Huchtschool verdedigt op beide fronten het kampioenschap van Soest. Vorig jaar werden zowel de jongens als de meisjes eerste op de speciaal ingelaste fi naledag. Ditmaal kan Red Stars die ex tra ruimte in verband met een overvol competitieprogramma niet vrijmaken. De Regentuuter en de OBS Overhees verschijnen met vier teams binnen de lij nen. Bij de middelbare scholen is de Kardi naal Alfrink nog steeds de grootste leve rancier. De roomskatholieke school heeft 13 ploegen opgegeven. De scho lengemeenschap Soe&i komt met 12 teams naar Beukendal. Behalve de vier Soester seholen voowwidelbaar onder- wijs staan acht Amersfoprtse en een Baarnse school ingeschreven. In totaal doen derhalve meer dan 800 leerlingen Het programma ziet er globaal als volgt uit: Dinsdag 27 december: 08.30-17.00 uur basisscholen. Woensdag 28 december: 08.30-10.45 uur basisscholen. 11.00-17.30 uur middelbare scholen. Donderdag 29 december: 08.00-18.00 uur middelbare scholen. Zaterdag 31 december: 09.30-14.30 uur middelbare scholen. In een uitermate spannende wedstrijd tussen de koploper uit de tweede divi sie de Blinkert en Smeeing/BDC werd de strijd onbeslist. In Haarlem werd het uiteindelijk een gelijk spel 16-16, na dat Smeeing/BDC steeds een voor- spriong in de wedstrijd had. Routinier Van den Deijssel ging zijn mannen voor in de strijd en had met vier doel punten een belangrijk aandeel in het zwaar bevochten gelijk spel. Bij Smeeing/BDC debuteerden Charles van Zetten en Gio Agrippino. Beide opponenten hadden tot zondag geen fout gemaakt. Beide wonnen de zes voorafgaande wedstrijden. Smeeing/ BDC overrompelde in de startfase de Haarlemmers. Roest en Van den Deijs sel brachten na negen minuten speeltijd een 1-4 voorsprong op het scorebord. Roest mocht dit doen via het benutten van twee toegekende penalties, nadat de verdediging van de Blinkert met harde hand twee aanvalsacties had afgebro ken. Van den Deijssel raakte bij een van deze acties geblesseerd aan het linke roog. Met een flinke bloeduitstorting be sloot hij toch door te spelen. Richard van de Hoef droeg voor rust ook zijn steentje bij aan de scoringsdrang van de Soesters. Driemaal vanaf de cir kel was het raak, terwijl Michel van de Hoven tweemaal de Haarlemse doelver- dediger verraste. De ruststand van 7-10 was verdiend. De tweede periode werd ingeluid met een geweldig tegenoffensief van de Blin kert. Na 45 minuten was een 14-14 stand bereikt. Vanaf dat moment werd de wedstrijd naar hoogspanning ge voerd. Gedurende 8 minuten werd er niet door beide partijen gescoord. Via 15-15 zorgde debutant Gio Agripino voor 15-16 in de 56 minuut. Smeeing/ BDC leek de winst te pakken. Een mi nuut voor tijd moest het echter een pe nalty toestaan. Die werd benut. De pun- tendeling was hiermee een feit en de strijd vooralsnog onbeslist. De spanning blijft hierdoor volledig aanwezig. Dames In het Overijsselse Heeten zag Smeeing/ BDC geen kans om na de overwinning van vorige week tegen NEA deze more le opkikker om te zetten naar goed spel tegen het op de tweede plaats staand Heeten. Al ras werd duidelijk dat zelfs een gelijk spel tot de onmogelijkheden behoorde. Na 10 minuten speeltijd prijkte er al een 5-0 stand op het score bord. Astrid Wijnhof kon slechts een keer voor rust Smeeing/BDC aan een doelpunt helpen. Heeten voerde haar aantal in die tijd op naar acht treffers. Ook in de tweede helft was het vechten tegen de bierkaai. Heeten pakte op haar tijd haar doelpunten, terwijl Smeeing/ BDC slechts moeizaam de verdediging van de tegenpartij kon verschalken. An- ja Derksen wist zich als enige te onder scheiden door met de nodige vechtlust tweemaal vanaf de cirkel te scoren. Uit eindelijk bleef de schade nog beperkt tot vijftien tegentreffers. Smeeing/BDC bleek deze middag onmachtig om het Heeten ook maar even moeilijk te ma ken. Voor de negende keer houdt de atle tiekvereniging Pijnenburg de Silves terloop. Zoals te doen gebruikelijk wordt het programma daarvoor op za terdag 31 december afgewerkt. Er zijn 17 wedstrijden georganiseerd. Daar onder zit een prestatieloop, waarbij men kan kiezen tussen 1 tot en met 4 ronden 2,2 kilometer. Men moet zich voor 25 december heb ben opgegeven bij Nelleke Boissevain aan het Witte Paardstraatje 1 in Soest. Pupillen kunnen zich aanmelden voor 2,50 gulden, junioren voor 3,50 gulden, senioren voor 6,50 gulden en de deel nemers aan de prestatieloop moeten 4 gulden betalen. Volgens organisator René van Zee doet een aantal Poolse lopers aan de Silvesterloop mee. De Silvesterloop wordt gehouden in de Lange Duinen, nabij de atletiekbaan van Pijnenburg op de hoek De Zoom/ Wieksloterweg. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur pup. C (j/m) l.OOOm. 10.10 uur pup. B (j) l.OOOm. 10.20 uur pup. B (m) l.OOOm. 10.30 uur pup A (j) l.OOOm. 10.40 uur pup A (m) l.OOOm. 10.50 uur jongens D l.OOOm. 11.00 uur meisjes D l.OOOm. 11.10 uur jongens C 2.200m. 11.25 uur meisjes C l.OOOm. 11.40 uur jongens B 3.200m. 12.00 uur meisjes B 2.200m. 12.15 uur jongens A 4.400m. 12.35 uur meisjes A dames 3.200m. 13.00 uur koj:te cross heren 2.200m. 13.15 uur veteranen (d/h) 8.800m. 14.00 uur heren senioren 8.800m. 15.00 uur prestatieloop 2.200m., 4.400m., 6.600m. en 8.800 m. Het venijn zat vorige week niet als ge woonlijk in de staart, maar in een onver wachte hoek. Dick Koblens en mevrouw Gerth scoorden beiden royaal boven de 500 punten. Voor beiden een absoluut record. Met wat meer geluk had er voor Dick misschien nog wel de grens van 600 in gezeten. Vermeldenswaard is ook dat Wil Bouman, die een desastreuze sei zoenstart had, zich langzamerhand aan het opwerken is tot een gemiddelde, dat beter bij haar past. De laatste weken speelt zij steevast rond de 450 punten. De uitslagen van afgelopen donderdag: W. Witkamp - J. Leijendekker389-374 J. van Zijtveld - M. Leijendekker 384-454 T. Danvers - Mw. Gerth 388-519 W. Bouman - T. van der Veer 451-355 D. Vastenburg - W. Klute 585-319 D. Koblens - H. Danvers 592-464 R. de Groot - H. Danvers 528-312 De prijs van de week, waarom in de tweede avondronde werd gespeeld, ging deze keer naar Wout Klute, die zijn lage score van de eerste ronde hiermee ge heel goedgemaakt zag worden. Donderdag is er weer scrabble in dien stencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is 19.30 uur en deelname kost f 2,50 per persoon. De uitslagen van de op 30 november gespeelde wedstrijden bij de Go-club: Beemsterboer - Rosendal 0-1 Schipaanboord - A. Uhlenbusch 1-0 Voskuilen - Van Aurich 1-0 De Jong - Van der Donk 1-0 De uitslagen van 16 november: A. Uhlenbusch - Brave 0-1 E. Uhlenbusch - Beemsterboer 0-1 Schipaanboord - Van der Donk 1-0 De Jong - Van Aurich 1-0 Voskuilen - Groffie 1-0 De stand aan de kop van de ladder is nu: 1. Rosendal klasse 19 2. Brave 3. Beemsterboer 4. A. Uhlenbusch 5. E. Uhlenbusch klasse 20 klasse 24 klasse 26 klasse 27 SOESTERENGWEG 15 TEL. 02155 - 14244 "Je bent zeker niet dichterbij geko men, maar dat had je ook niet kunnen venvachten. Het is nu wachten op een reactie van B. en W." Dat zei WZ-er Henk van de Pol na de deelnemersver gadering van de sportclubs. "Ik heb de indruk dat ze overdonderd waren. Ze hebben zich niet vantevoren in de sport ingeleefd en hadden geen antwoorden voorbereid," aldus Van de Pol, sinds vorige week één van de vijf sporters die het overleg met het College over een nieuwe structuur van de sport stichting moeten openbreken. "Zolang er geen afwijkende reactie komt op de voorstellen van de sport is alles moge lijk. Het zijn denkende mensen, die zich er zeker over zullen beraden." De clubs (de deelnemers) brachten vo rige week hun standpunten en wensen over aan hun nieuwe bestuur in de sportstichting (het College). Die zijn in middels genoegzaam bekend: geen be stuurlijke verantwoordelijkheid en geen extern advies voor het bestuursbe leid. Voorts willen de clubs dat hun be stuur (het College dus) het College (zichzelf dus) beweegt om met de spor ters te gaan praten over een nieuwe structuur, zodat de sport bij wijziging van de statuten weer zitting in het be stuur kan nemen. Tot die tijd wenst de sport uitvoerig op de hoogte te worden gehouden over het beleid en tijdig te worden geïnformeerd over vergaderin gen en dergelijke van het bestuur. Ook hebben de clubs om ambtelijke onder steuning van de sportstichting ge vraagd. In de afgelopen maanden moesten ze de uitgaven voor postzegels en andere onkosten uit eigen zak beta len of ten laste van een potje van som mige verenigingen brengen. Overigens is Auto Smeeing bereid gevonden deze onkosten voor onbepaalde tijd op zich te nemen. De deelnemers gingen voorts niet ak koord met de begroting van de sport stichting. De reden daarvoor is dat 150.000 gulden naar hun mening te weinig garantie biedt voor een goede beleidsmatige aanpak. Wethouder drs. Günther Plomp zei als bestuurslid van de sportstichting dat het College (het lijkt moeilijk, maar het is nog te volgen) het gevoteerde bedrag wel toereikend acht om de administratieve beslomme ringen binnen de sportstichting te be happen. Een punt van discussie was ook de meeijareninvestering tot en met 1992, die de sporters eveneens afwezen. Voor 1992 heeft het gemeentebestuur geen bedrag ingevuld op de investeringslijst voor de sport. Dik Stroband (hockey en ex-bestuurslid van de stichting) ver baasde zich erover dat de gemeente raad een meerjareninvestering had vastgesteld zonderde wens van de sport daarin te betrekken: "Bovendien zijn er geen nieuwe investeringen voor in de plaats gekomen. Wat zijn daar de con sequenties van en kan het worden her steld?" Het antwoord werd op een merkwaardige wijze gegeven. Plomp verklaarde aanvankelijk dat de raad de meerjareninvestering had goedgekeurd en dat hij niet in staat was om verder uit leg te geven. Burgemeester Scholten sloot zich daarbij aan, maar wethouder drs. Jan Menne en gemeentesecretaris Wim de Kam gingen even later toch dieper op de vraag in. Hun antwoord kwam erop neer dat 1992 nog ver weg ligt en dat er bij de tussentijdse begro tingsbehandelingen altijd nog de moge lijkheid bestaat dat er voor 1992 een bedrag voor de sport wordt ingevuld. Scholten en Plomp sloten zich daarbij Het 'zoethoudertje' van het sportbe- stuur/College viel de sporters desal niettemin zuur in de mond. Zoals trou wens zoveel zaken in de achterliggende anderhalf jaar in het verkeerde keelgat schoten bij de clubs. Na het eerste over leg tussen de sport en het College in de nieuwe structuur kan worden geconclu deerd dat er nog geen lijm is gevonden om de breuk tussen beide partijen op te heffen. Zondagmorgen werden door enkele Eemlanders de ijzers weer onderge bonden. Zeven rijders en rijdsters ston den klaar voor de 500, 1000 en 1500 meter. Angelique van de Berg 500 m: 52,3 sec, 1500 m: 2.49.9 min. Gert Wegerif 500 m: 52,1 sec. 1000 m: 2.12,0 min. Tom Versteeg 1000 m: 1.31.9 min. Peter van de Heuvel 500 m: 45,3 sec., 1500 m: 2.22.3 min. Robin Baltus 500m m: 44,8 sec., 1500 m. 2.29.00 min. Dennis Kars- sen 500 m: 50,5 sec., 1500 m: 2.38.7 min. Martin Baltus 500 m: 47,0 sec., 1500 m: 2.33.5 min. Tevens werd zater dagavond de tweede clubmarathon ver reden. De uitslag is als volgt: Senioren: 1. Bert van de Weet. 2. Hans Vollenbroek. 3. Jan van de Mey. 4. Arie van de Berg. 5. Arie Treur. Jongens: 1. Tom Versteeg. 2. John Eng- berink. 3. Mark Janssen. Dames: 1. Jolanda Los. 2. Henriëtte Kuyt. 3. Rudy Baltus. Andere, nog niet gepubliceerde uitsla gen, zullen worden opgenomen in het clubblad van Schaatsvereniging Eem land. cjW&°u Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Burgemeester mr. Paul Scholten heeft zich niet bepaald bemind gemaakt bij de meeste sportclubs. Tijdens de eer ste de beste deelnemersvergadering van de sportstichting, waarin het Col lege als bestuur voorzat, raakte hij in de clinch met de, op het oog, meerder heid van de vergadering. Aanleiding voor het gekrakeel tussen de sporters en de burgemeester was een punt van orde. Scholten wilde de spor ters per agendapunt in twee instanties aan het woord laten, maar de sporters wensten op hun beurt te spreken wan neer het hun uitkwam. Scholten: "We moeten niet door elkaar praten. U krijgt twee instanties, zo doe ik dat al vijftien jaar. Het is belangrijk dat we voorzichtig met elkaar omgaan. Als we de spelregels samen volgen zal het best wel goed gaan." Een geëmotioneerde hockeyer Dik Stroband: "Hebben we te maken met het College of het bestuur van de sport stichting? Wij hebben al 25 jaar op een andere wijze vergaderd. Als u nu iets anders wilt, zult u dat aan de vergade ring móeten voorleggen." Scholten bracht het orde-voorstel ver volgens in stemming en constateerde vlug dat de helft zijn hand niet had op gestoken. Hij ging er daarbij gemaks halve aan voorbij dat de grote clubs meèr geldende stemmen kunnen uit brengen dan de kleine. Stroband con cludeerde daarom dat meer dan 80 pro cent van de clubs op de oude voet wilde verder vergaderen, maar Scholten ant woordde: "We nemen er nog geen be sluit over, anders gaat het fout." Henk van de Pol van VVZ reageerde: "Maar u moet afgaan op de uitslag van het orde-voorstel." Scholten: "Heus, we zullen het met soe pelheid doen. Anders had u nu niet zo vaak aan het woord kunnen komen." Kritiek aan het adres van Scholten kwam er ook van de heer Schneider (tennis) nadat de burgemeester bij her haling vragen onbeantwoord had gela ten. "Wat is het doel van deze vergade ring? Een bestuur hoort antwoord te Burgemeester mr. Paul Scholten. geven. Dit vind ik niet acceptabel als lid van een vergadering. Als ik zoiets bij mijn vereniging zou doen, zouden ze me eruit gooien," verklaarde Schnei der, die toevallig de dag daarvoor om andere redenen de voorzittershamer van zijn vereniging had overgedragen. Hier bleef het niet bij. Henk van de Pol wilde aan het einde van de vergadering wel eens weten wie nu de nieuwe voor zitter, secretaris en penningmeester van het bestuur zijn. "Het is jammer dat u de beleefdheid niet in acht heeft genomen om uw bestuur voor te stellen." Burge meester Scholten noemde het 'onver standig' om op die opmerking in te gaan. "Is er dan geen verdeling van functies binnen uw bestuur" vroeg Van de Pol weer, waarop Scholten waar schuwde voor een te formele opstelling: "Dan kunnen we ook zeggen 'u keurt de begroting niet goed, dus geven we ook niets meer uit'. Zo werkt het niet." "Dan is het toch vreemd dat u totaal on voorbereid naar de vergadering komt en niet kunt vertellen wie de voorzitter, de penningmeester en de secretaris zijn," besloot Van de Pol. Afgelopen weekend stond Budo-Ryu Soest in het teken van de traditionele club-kampioenschappen, waarbij ver schillende takken van vechtsport aan bod kwamen. Vrijdagavond werd met het onderdeel powerliften geopend. Po- werliften bestaat uit drie onderdelen, squat, bench press en deadlift. De be haalde kilo's worden opgeteld en de beoordeling ging volgens de speciale Schwartzformule, waar als eerste uit kwam: Hans van Loenen, tweede Piet Kramer en derde Henk van Loenen. Zaterdagmorgen werd gestart met het jeugdjudo. Als eerste waren de 6 t/m 8-jarigen aan de beurt om te judoën, wat met veel spelplezier gepaard ging. De ju doka's waren verdeeld in poules van vier, en de prijzen waren verdeeld van 1 t/m 4 zodat iedereen voldaan naar huis ging. Later op de dag volgden de meisjes en de jongens 9-10 en 11 jaar waar het al wat fanatieker werd. Het taekwon-do was verdeeld in twee groepen, waarbij Vincent Sloos zich als eerste wist te plaatsen bij de zwaarge wichten en Marco van Hamersveld eer ste werd bij de lichtgewichten. Het jeugd-aerobic gaf een staaltje van haar kunnen weg in demonstratievorm, voor dat er begonnen werd met de uiterst spannende karate-wedstrijden. Bij de jongste groep karateka's werd eerste Jasper Posthumus, tweede Sebastiaan Drinkenburg en derde Joery Visser. Bij de jongens t/m 14 jaar werd eerste Bart Kooy, tweede Michiel Loeber en derde Thierno Kriek die tevens de stijlprijs in ontvangst mocht nemen voor het mooi ste karate. Tot 60 kg. werd eerste Marcel Nijssen, tweede Martin Erkal en derde Tobias Paalman. Bij de senioren werd het een harde strijd waarbij Achmed Bouhraua zich als eerste wist te plaatsen, tweede Mark Eichhorn en derde Edwin Wabeke. Bij de zwarte banders ging de eerste plaats naar Dick Stoel en tweede werd Martin Wabeke. Bij alle catego rieën ging de wisselbeker naar Dick Stoel. De zondag was gereserveerd voor judo voor jongens 12 t/m 15 jaar, meisjes 12 en ouder en het senioren-judo. Voor het publiek waren er schitterende partijen te zien, want er werd hard gewerkt voor een eerste, tweede of derde plaats. In de gewichtsklasse -42 kg eerste; Jan Ho- moet, -44 kg eerste; Sam Drost, -50 kg eerste; Michael Schrieken, -54 kg eer ste; Michiel Loeber. Bij de meisjes 12 jaar en ouder eerste; Kim Drost. Als sluitstuk was er seniorenjudo. On- dankis de show was het een harde strijd Aftikken... Foto: Goos van der Wilt. om de ereplaatsen. Bij de lichtgewichten werd Fred Steman eerste, een tweede plaats was voor Desmond Eysbach en derde werd Ferry de Pater. Bij alle cate gorieën ging de wisselbokaal naar Ri chard Leertouwer. Bij de zwaargewichten was het Jan Dor- resteijn die de wisselbokaal in ontvangst mocht nemen. Ruim tweehonderd deel nemers kunnen terug zien op een zeer geslaagd sportweekend.

Soester Courant | 1988 | | pagina 19