f110 UUR 14975 ITlidPub Nu 10% korting STAM DeSoester Duinen Kerst- en Nieuwjaarskaarten illem Van Oosten fotoservice Provincie stelt Molenschot veilig in plan bejaardenoorden Soest nam afscheid van 'chef financiën' Honderdste AROS-uitzending uit Mariënburg Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Stel bij ons uw lieve lingsmenu samen! Renovatie bovenaan prioriteitenlijst vraagt uw aandacht voor gemaakt van uw mooiste eigen negatief. In kleur, incl. enveloppe Prijs vanaf CDJA/RKJS-discussieavond over het Soester milieu AANBIEDING! PILOTEN- JACKS H.S.G. van Dongen feestelijk uitgeluid Huurdersvereniging KLM-flats moedeloos en verontwaardigd op alle occasions! SOESTER COURANT 9 December 1938 In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,— per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Het Soester verzorgingstehuis Molen schot mag van de provincie doorgaan met de plannen om het aantal bedden met 70 te verminderen en het gebouw te renoveren, onder meer ten behoeve van de inrichting van een kleine depen dance (20 bedden?) in Soesterberg. Dat blijkt uit het provinciale plan voor de bejaardenoorden 1989-1991. Be stuur en directie hebben met instem ming kennis genomen van de provin ciale voornemens. In totaal worden er in de provincie 352 "bedden" geschrapt. Dat gebeurt - op één uitzondereing na - niet door sluiting van hele tehuizen, maar door het ver minderen van het aantal plaatsen in di verse tehuizen door geheel Utrecht. De Ontwerpplan voor de bejaardenoorden Provincie Utrecht 1989-1991 Gedeputeerde Staten van Utrecht ma ken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3, vierde lid, van de Wet op de be jaardenoorden, bekend dat het door hun college vastgestelde ontwerpplan voor de bejaardenoorden provincie Utrecht 1989-1991 (met inbegrip van de ge meente Woerden) voor een ieder ter in zage ligt vanaf 8 december 1988 tot en met 23 januari 1989 ter provinciale grif fie van Utrecht, Achter St. Pieter 200 te Utrecht (bibliotheek, kamer G-26) in het gem. INFO-centrum, Steenhoff- straat 9a en in de Dependance Publiek - szaken. Dorpshuis Soesterberg. Tot en met 23 januari 1989 kunnen be langhebbenden bezwaren en/of andere reacties met betrekking tot het ontwerp plan schriftelijk inbrengen bij Provincia le Staten van Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Het ontwerpplan heeft geen betrekking op de bejaardenoorden in de gemeente (stad) Utrecht en de bejaardenoorden met een bijzondere (landelijke) functie. Gedurende de termijn van de terinzage- legging zullen, verspreid over de provin cie, inspraakbijeenkomsten worden ge houden. Informatie over tijd en plaats van deze bijeenkomsten kunt u verkrijgen onder telefoonnummer (030-582420). Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van de daarbij ge noemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis met ga rage naast het perceel Den Blieklaan 67, sectie G, nr. 6209 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 8 december 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30-12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Aanlegvergunning De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het aanleggen van een ontsluitingsweg nabij het Kamp van Zeist, (artikel 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 8 december 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Hinderwetvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op de verzoeken van: a.Hypsos B.V., Batenburgweg 3-5, S'berg, voor het uitbreiden/wijzigen van de inrichting voor vervaardiging en opslag van standbouw/tentoon stellingsmateriaal op het perceel Ba tenburgweg 3-5 te Soesterberg; b. Sauna-Fitnesscentrum Soesterberg b.v., Amersfoortsestraat 105, S'berg, voor het oprichten van een sauna-fit nesscentrum op het perceel Amers foortsestraat 1Ö5 te Soesterberg; c. B.J.H. van Laar, Bazuin 12, voor het oprichten van een café-bedrijf op het perceel Wiardi Beckmanstraat 483; d.J.L. Zaalberg, Burg. Grothestraat 55, voor het oprichten van een restaurant op het perceel Burg. Grothestraat 55. De positieve beschikkingen liggen vanaf heden een maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek an de Alb. Cuyplaan (en voor a. en b. in de dependance Pubiiekszaken S'berg tijdens de openingsuren). Beroep tegen deze beschikking kan worden inge steld door degenen die reeds mondeling of schrif telijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eerder be zwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA-'s-Gravenha- ge, binnen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwet-aanvragen Bij burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnen gekomen om een hin derwetvergunning. De aanvragen liggen vanaf heden een maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, als mede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan en voor a bij de dependance Pubiiekszaken S'berg tijdens de ope ningsuren. a. H.L. van der Lee, Sterrenbergweg 27 S'berg, voor het uitbreiden/wijzigen van het autobedrijf/spuitinrichting onder intrekking van de aanvraag om vergunning d.d. 9-6-1988 op het per ceel Sterrenbergweg 27 S'berg; d. A.J. van den Dijssel, Lange Brinkweg 11, voor het uitbreiden/wijzigen van de inrichting (karrosserie- en tankwa- genopbouw) met een spuitinrichting op het perceel Lange Brinkweg 11 c. ABI Autobanden b.v., Tweede Los- wal 9, Hilversum, voor het oprichten van een bandenservicebedrijf voor motorvoertuigen op het perceel Nij- verheidsweg 16a. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrifte lijk worden ingediend bij het gemeente bestuur. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 29 december 1988. U gelie ve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aange toond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsverga dering vindt plaats op donderdag 15 de cember om 19.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. In het INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het IN FO-centrum en bij de Dependance Pu biiekszaken Soesterberg. vaststellen bestemmingsplan Koning- weg; verordening geldelijke steun verhuis- en herinrichtingskosten; beschikbaar stellen krediet voor repa ratie en face-lift; behandeling van de sportvloer in sportzaal C-drie; beschikbaar stellen krediet voor her stel fietspad Dolderseweg; idem t.b.v. het realiseren van de le fa se van het herinrichtingsplan Soester- berg-Kom; aangaan stedenband met Kedz-Kozle in Polen. Openbare commissievergadering Dinsdag 13 december, 20.00 uur: commissie Welzijnsplanning Agenda o.a.: activiteiten haanlozen S'berg; continuering peuterspeelzalen- werk; opzetten nieuwe artotheek; dis cussie-nota welzijnsbeleid. De vergadering wordt gehouden in de dependance commissiekamer gemeen tehuis. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gem. INFOrmatiecentrum. I i Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT9a i Telefoon 02155-22555 Open maandag 1 m vrijdag, j Informatietelefoon met actualiteiten tel. 93665 (24 uurs-service) reductie vindt dan ook grotendeels "vrij willig" plaats. In eerste instantie beperkt de totale re ductie zich tot 228 bedden, waarmee de exploitatielasten met 2,8 miljoen gulden kan worden verlaagd. Dat bedrag is het verschil tussen de kosten en de uitkering van het rijk. De provincie hanteert het uitgangspunt dat kosten en uitkering in 1992 met elkaar in overeenstemming moeten zijn, zodat ze daarna geen eigen bijdrage meer hoeft te leveren. Tot 1992 betaalt de provincie uit eigen zak zo'n 20 miljoen gulden. Naast de noodzaak van bezuinigingen gaat het echter ook om verbetering van de kwaliteit en een beter spreiding. Om dat te bereiken wil de provincie nog eens 124 plaatsen opheffen, waarmee de in standhouding en de renovatie van een aantal huizen betaald kan worden. Aan de totale reductie van 352 plaatsen is veel overleg met de bejaardenoorden en de betrokken gemeenten voorafgegaan. Voordeel De besparingen hadden overigens gro ter kunnen zijn als er hele tehuizen zou den woren gesloten, maar de provincie wil dat niet. Het voordeel is dat nu nage noeg alle bejaardenoorden in de provin cie in stand kunnen blijven en dat de res terende plaatsen beter aan de eisen des tijds kunnen voldoen. Eerder (in 1986) werd het plan gelanceerd om 14 tehui zen met in totaal 207 plaatsen te sluiten. Ook Molenschot in Soest stond toen "op de tocht". Niettemin zou de provincie ook bij dat plan nog miljoenen moeten uittrekken. De provincie is bij de raming aan de voorzichtige kant gebleven; de gevolgen van de nieuwe wet op de bejaardenoor den zijn nog niet met zekerheid te voor spellen en het is ook nog onduidelijk in welke mate Utrecht kan profiteren van het kabinetsbesluit om extra geld uit te trekken voor de bejaardenoorden. De kans op tegenvallers - en dus verdere re ducties - is daardoor kleiner. Molenschot Komen er meevallers, dan wil de provin cie die gebruiken voor het realiseren van een aantal projecten, waarbij de renova tie van Molenschot en de bouw van een nieuw klein bejaardenoord in Soester berg bovenaan de lijst staan. Molenschot "offert" daarbij 70 plaatsen op, o.m. ten behoeve van Soesterberg. Voor de ove rige 50 plaatsen wordt in de omgeving ruimte gezocht. m per stuk Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 Op vrijdagavond 9 december bieden het CDJA Soest/Soesterberg en de RK Jongeren Soest aan iedere geïnteresseerde de mogelijkheid om een avond mee te maken, waarop van gedachten gewisseld kan worden over aard, omvang en aanpak van Soester milieuproblemen. De avond wordt gehouden in het don Bosco-gebouw bij de Bonifaciusschool aan de Dalweg. De toegang is gratis en de avond begint om 20.30 uur. Speciale gasten op deze discussieavond zij de raadsleden Strietman (CDA) en Jan Visser (Progressief Soest), die hun deskundigheid op het gebied van de mi lieuproblematiek zullen aanwenden om de waarschijnlijk grote hoeveelheid vragen te beantwoorden. In geen enkel land ter wereld staat de zorg voor het natuurlijk milieu zo in de be langstelling als in Nederland, hetgeen niet verwonderlijk is gezien de hoge be volkingsdichtheid, de vergevorderde industrialisatie en de kwetsbaarheid van onze waterwinning. Dit laatste aspect speelde bijvoorbeeld zeer direct bij de bodemverontreiniging in Soestduinen. Maar op nog veel meer plaatsen in de gemeente Soest zijn verontreinigingen geconstateerd. Bij velen rijst dan de terechte vraag: hoe worden deze problemen aangepakt en belangrijker nog, wat wordt er gedaan om dergelijke problemen in de toekomst te voorkomen? Een stap in de goede richting is daarbij misschien de meststof fenwet, die de boeren normen voor maximale bemesting oplegt. Welke economisch-maatschappelijke processen spelen verder nog een rol bij de milieuproblematiek en hoe kunnen we die het beste sturen? Dat zijn onder andere de vragen die op de discussieavond aan de orde zullen komen. Uiter aard kan nooit de gehele milieuproblematiek op deze avond behandeld worden en daarom zal er waarschijnlijk vanzelf een concentratie op enkele onderwer pen plaatsvinden. Voor eventuele inlichtingen kan men terecht bij Rainoud van Dorresteijn (Tel. 18519) of Bart Krol (Tel. 25393). Met een feestelijke bijeenkomst in de brandweerkazerne heeft de gemeente Soest vorige week afscheid genomen van de heer H.S.G. van Dongen, haar "chef financiën" die na een dienstver band van 18 jaar met vut is gegaan. Burgemeester P. Scholten en gemeen tesecretaris W.P. de Kam behoorden tot de sprekers die Van Dongen uit luidden. De collega's brachten met een vlotte cabaretvoor stelling hun waardering voor de schei dende directeur Financiën en Econo mische Zaken tot uitdrukking. "Jammer dat u weggaat," aldus burge meester Scholten na een kort wel komstwoord door ceremoniemeester R. Bisschop tot dè heer Van Dongen. Hij onderstreepte de persoonlijke ban den die met de heer Van Dongen, na zijn komst in 1970, waren gegroeid, en de voortreffelijke kwaliteiten van den man die na elke reorganisatie weer was benoemd tot chef financiën en ook een poosje loco-secretaris is geweest. De burgemeester schetste hem als een man met een bijzonder, zij het wat onder koeld gevoel voor humor en staafde dat met een aantal typerende voorbeelden. Van Dongen heeft een essentiële rol ge speeld bij enkele "grote zaken", zoals de sanering vat) de gemeentefinanciënjl# en de financieringsplannen voor het"*Uv niéuwe politiebureau en het nieuwe ge meentehuis, en de burgemeester roem de in dat verband zijn onpartijdigheid, vakmanschap, loyaliteit en inzet. "Alle portefeuillehouders profiteerden daar van; we konden het niet zonder u." Op feestelijke wijze heeft de AROS vorige week de honderdste uitzending van een koffieconcert vanuit het Soes ter verzorgingstehuis Mariënburg ver zorgd. Dat gebeurde in aanwezigheid van een groot aantal bewoners en per soneelsleden, die de "mensen van de AROS" een verdiend "lang zullen ze leven" toezongen. De AROS had veel werk gemaakt van het jubileumprogramma, waarin de muzikale wensen van de bewoners wer den vervuld. In de zaal stond de instal latie opgesteld waarmee de (opgeno men) muziek ten gehore werd gebracht. Dat verliep met het ervaren vakman schap van Kees van Doremaal en Wout van Hout ook ditmaal weer voortreffe- De huurdersvereniging van de KLM- flats heeft nog eens haar ongenoegen uitgesproken over de manier waarop ze door de gemeente is behandeld met be trekking tot de reconstructie van de Koningsweg. De leden zijn bedroefd, moedeloos en verontwaardigd, zo gaf secretaris J. Knoppers in een uitgebreid betoog de commissie ruimtelijke orde ning en bouwzaken te kennen. Gebrek aan overleg is het grootste ver wijt dat de huurdersvereniging aan het adres van wethouder drs. Günther Plomp spuit. Na bezwaren van de flatbe woners over de geluidsoverlast die de Koningsweg-nieuwe-stijl zou veroorza ken, kreeg Plomp van de genoemde commissie de opdracht met de huur dersvereniging te gaan praten. Dat was al in december 1987. Tot een gesprek is het nooit gekomen, al heeft Knoppers begin dit jaar wel contact gezocht. Vol gens hem heeft Plomp toen niet meer ge daan dan de procedurele gang van zaken uit te leggen. Knoppers verbaasde zich er vorige week nogmaals over dat het tracé van de Ko ningsweg niet dichterbij de wijk Over- hees had aangelegd kunnen worden. Hij meent dat aan die kant van de weg een wal van begroeiing de oplossing voor de geluidshinder had kunnen zijn. "Bij mij op 6-hoog kan geen haag geplaatst wor den," aldus Knoppers, "waarom onze rechten niet, en die van de overburen wel beschermd." Hoewel gedeputeerde staten de grenswaarden voor de geluids hinder aan de Koningsweg hebben ver hoogd, vroeg hij zich af of dat wel voor het gedeelte langs de KLM-flats geldt. Knoppers ving echter bot bij de commis sie die het bestemmingsplan Konings weg, dat al voor een belangrijk deel is uitgevoerd, goedkeurde. Foto: Herman van Dam. lijk. De presentatie van het geheel was in handen van Theo Roelofsen en Let Hofman, die zich op zeer ontspannen wijze van hun taak kweten en elk ver zoeknummer met een kort praatje in leidden. Tevoren had directrice mevrouw Bin nendijk de AROS al uitgebreid (en op rijm!) gecomplimenteerd en de om- roep-organisatie bij deze mijlpaal een cadeautje overhandigd: een aantal pla- tenbonnen waarmee de AROS haar discotheek weer een flink stuk kan uit breiden. Namens de bewoners bood mevrouw Van Beek eveneens een pla- tenbon aan. Na de herkenningsmelodie van de AROS ontrolde zich een afwisselend programma van goed in het gehoor lig gende muziek, waarin tegemoetgeko men werden aan de soms nogal uiteen lopende wensen van de luisteraars. Naast Willy Alberti en Marco Bakker kon men dan ook de gewijde klanken van "Daar ruist langs de wolken" of de sonore stemmen van het "Slavenkoor" over zich heen laten komen, evenals Vader Abraham, Johnny Cash en de Bloemenwals. Bekende melodieën werden soms aarzelend, soms uil volle borst meegezongen. De bijeenkomst die anderhalf uur duur de en waarvan de opnamen diezelfde middag naar alle verzorgingstehuizen zouden worden uitgezonden verliep in een uitstekende, gezellige sfeer. V Hij twijfelde er overigens aan of de heer Van Dongen wel afstand zou kunnen nemen van de gemeente. "U bent er met het hart altijd heel dicht bij geweest, en daarom zal deze dag u niet zo ge makkelijk vallen." Hij wekte hem daar om op het kontakt te onderhouden en wénste hem de komende jaren met Vrouw en dochter een goede tijd toe. "(Suikeroom'' Gemeentesecretaris De Kam schetste met veel humor een beeld van de gang van zaken bij de afdeling Financiën van de gemeente, waarbij hij o.a. het beeld van de "periode na de val in de bad kuip" en van "de maandagochtend" (het wekelijkse financiële top-overleg) in herinnering riep. Hij noemde Van Dongen o.a. de "(suiker)oom" die hij had willen hebben en een "aardige, bij na té aardige man", die de collega's bij zonder zullen missen. De medewerkers van de afdeling Fi nanciën - Jacques v.d. Graaf, Henk v.d. Brink, Bas Straatman en Josine Veer man - brachten vervolgens een opmer kelijk stukje cabaret op de planken waarin de figuur van Van Dongen - al thans zijn evenbeeld - nadrukkelijk centraal stond als "pip-van-de-maand" (waarbij pip stond voor "persoons informatie-presentatie"). Onderdeel daarvan was een kunstig gemaakte dia- Burgemeester Scholten (r.) overhan digt de heer Van Dongen hel afscheids cadeau. reportage van een dag uit het leven van de scheidende chef. Het geheel, opge luisterd door een "cheergroup" van drie lieftallige dames uit de gemeente lijke gelederen: Rita, LïSa e'ri Carla, be wees dat in het Soester ambtelijk appa raat heel wat onvermoede creativiteit, humor en vindingrijkheid verscholen gaan. Eredoctoraat Daarna voerde de heer Beerdsen, met wie Van Dongen al die jaren nauw heeft samengewerkt, het woord. Hij ken schetste hem als een "goeie" chef, die een nuchtere kijk op de zaken had en met beide benen op de grond bleef staan. J. van Tol, voorzitter van de per soneelsvereniging, reikte hem o.a. een "eredoctoraat" uit als afsluiting van de computercursus. Vriendelijke woorden waren er ook van de heer Bisschop, voordat de heer Van Dongen zelf zijn waardering uitsprak aan het adres van bestuurders en collega's. Aansluitend aan het officiële afscheid volgde een druk bezochte receptie, waarbij tal van Soesters - onder wie ook de meeste gemeenteraadsleden en veel ambtenaren - de heer van Dongen per soonlijk de hand kwamen drukken. SOEST 02155-18850 Stam maakt december nu eens de goedkoopste maand! Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. OPENBARE VERGADERING N.S.B. Bovengenoemde partij vergaderde j.1. Woensdag in de zaal van hotel "Eem- land", die echter slechts matig bezocht was. Het tooneel was versierd met vlaggen, emblemen en een portret van de Konin gin. De aangekondigde spreker, de heer Meuldijk was verhinderd, zoodat de heer Van Kampen in zijn plaats trad. Spr. hield een rede over den internationelen politieken toestand en het doel der N.S.B. Spr. zeide o.m, dat de N.S.B.behoudens enkele kleine instortingen, thans weer op den goeden weg voortging, en dat het aantal aanhangers met den dag steeg. Na de pauze werden eenige vragen beantwoord. Vooral het jongste Joden pro gramma in Duitsland werd onder de loupe genomen. De N.S.B. keurt het in zekeren zin af, doch spr. zeide, hierin maar de uitspraak van den leider, Ir. Mussert, te volgen. Te ruim 10.30 uur sloot de voorzitter, de heer Slijper, de vergadering. DE KLEINSTE HOND TER WERELD Ter gelegenheid van een hondententoonstelling in Florence kon men de klein ste hond ter wereld bewonderen. Het was een dwerg pekineesje, acht cenimeter lang, dat gemakkelijk in een kopje kon. Hoewel men dit niet verwachten zou, beschikte het diertje over een bijzonder krachtig stemgeluid, met andere woor den, men zou hem als waakhond kunnen gebruiken. Waarschijnlijk zal het dier niet in staat zijn een inbreker op de vlucht te jagen, maar wel in een lachbui te doen uitbarsten, want het dier is nauwelijks grooter dan een kikvors.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5