nieuwe Renauit 19 STAM 'Bij ons op Soest' êz> - WDSO S*%óp 1 2x aan de top! REMINGTON scliocmnkcr scliociimkcr IM slapen? Minder gezond dan n denk Ooit kiest u voor moois Lenige Sinterklaas vereert kinderboerderij niet bezoek brilmode iz^/ WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 ONOVERTROFFEN IN TECHNIEK EN COMFORT Tijd voor een schoon- heids(k)uurtje? ./Hl/EIDO Studio fcarla harwocziK Vijvers worden schoongemaakt Jan Danvers nieuwe voorzitter PvdA Vanaf nu de C.D.-nieuws Van Weede straat 253 3761 CD Soest Telefoon 02155 - 2 23 39 VIDEO-nieuws DAGELIJKS GEOPEND VANAF 10.00 UUR ZUIDPROMENADE 15 - SOEST De modieuze jonge vrouw met oog voor detail kiest voor een montuur op niveau. Speelrekken voor de Vrije Teugel Complimenten voor bosbeheer Zure regen heeft (nog?) geen vat op Soester bosbezit Geen auto onder denderende trein Rooie Piet Koninklijk zilver voor W.C. Majoor REMINGTON LEKTR0 BLADE ELEKTRISCH SCHEERMESJE Auto gestolen Man bedreigd met stiletto Bezoekersaantal te laag INFO-centrum voortaan niet meer open op vrijdagavond W\MAND$# WOOHMODE Kom even langs! U voelt zich een ander mens na een verkwikkende schoonheids behandeling. Burg. Grothestraat 25 Soest Tel. 2 04 88 Gezichts- en lichaamsverzorging Deze week worden de vijvers langs de Koningsweg ontdaan van alle rommel. In de loop der tijd is daar veel materiaal ingegooid zoals bijvoorbeeld fietsen, kistjes en ander afval. Als deze vijvers weer schoon zijn zal de brede sloot ach ter Overhees 111 ook gereinigd worden. Op de algemene jaarvergadering van de afd. Soest/Soesterberg van de PvdA, nam Jan Danvers de voorzit tershamer over van Jopie Broersma. Jopie Broersma heeft deze afgelopen 5 jaren gehanteerd. Tijdens deze avond werd zij door de verschillende groepe ringen binnen deze afdeling in het zon netje gezet. Ze kreeg ondermeer bloe men, een pen met inscriptie en een schaaltje met wat lekkers. Na dankwoorden over en weer ging de vergadering over tot de orde van de dag. De jaarstukken van de verschillende groeperingen/commissies werden goedgekeurd. in onze showroom! SOEST 02155-18850 Vandaag voor de laatste keer: de heer P.C. Pieren (66) Rondo Veneziano Poesia di Venezia (TV-CD) Koot en Bie Lachste van Don Kosaken chor Lieblingslieder (TV-CD) Dean Martin Best of (TV-CD) Kayak Best of Gloria Estefan (Miami Sound Machine) Anything for you Galani Dimitra Very Best of CD van de week: Diverse artiesten - Drempels weg K (naast de Wibra) MOONSTRUCK (met Cher) POLICE ACADEA/IY 5 (humor) THE NEST (griezel) THE EWOKS (avontuur) BABY BOOM (humor) PRINCE OF DARKNESS (griezel) gediplomeerd optometrist - lid O.V. ~~~N. De gevolgen van de zure regen zijn in de Soester gemeentebossen niet of nauwelijks merkbaar. Dat is o.m. ge bleken uit het onderzoek dat Staats bosbeheer heeft uitgevoerd in een proefstukje met lariksen in het Burge- meestersbos in Soestduinen. Wel staat vast dat grove dennen gevoeliger zijn voor de verzuring, maar ook die staan er in Soest gezond bij. Een en ander kwam vorige week ter sprake in de raadscommissie Bedrijven, waar het werkplan voor de gemeente- bossen werd besproken. Kees Boerkoel (PvdA) vroeg, na het bekend woren van het landelijke onderzoek waarbij aan het licht is gekomen dat de verzu ring veel erger is dan werd vermoed, hoe de situatie in Soest is. "Als ik dan hier lees dat de gevolgen van de zure re gen in Soest niet waarneembaar zijn, dan denk ik: Gut, overal elders wel, en bij ons niet? Leg dat eens uit..." Wethouder Van Logtenstein verwees hem voor het antwoord naar directeur Brunekreef (Milieu en Stadsbeheer), die de vraag vervolgens doorschoof naar "bosbaas" Van Laar, eerst-verant woordelijke voor het beheer van de Soester bossen. Van Laar gaf toe dat het onderzoek in Soest min of meer "toe vallig" goed is uitgevallen. "Zulke proefstukjes zijn er overal in het land, afhankelijk van waar de pen van Staats bosbeheer valt. Zure regen is meestal beter te constateren bij de pinus (grove den). Maar dat het bij ons erg meevalt is een constatering die ik na 40 jaar in de bossen wel durf te maken." Onderhoud De heer Klandermans, hoofd van de af deling Groenbeheer, voegde daaraan toe dat de toestand van de bossen staat of valt met de mate waarin ze worden beheerd. "Zeer regelmatig en goed on derhoud geeft de houtopstand een uit stekende vitaliteit. Wij hebben de wijs heid ook niet in pacht, en misschien zul len we op langere termijn ook wel wat van de verzuring zien, maar de bomen zijn gezond, hebben een goede kleur en een goede naaldbezetting. Wij durven te zeggen dat het met de Soester bossen niet slecht gesteld is..." De commissieleden spraken hun grote voldoening uit over de wijze waarop de gemeente met de bossen omgaat en vooral de heer Van Laar mocht de com- De politie, de ambulance en de spoor wegpolitie zijn maandagmorgen in aller ijl uitgerukt naar de spoorwegovergang op de Peter van de Breemerweg. Men hield er sterk rekening mee dat daar een automobilist was geschept door een pas serende trein. De machinist van de be treffende trein had een harde klap ge hoord en dacht dat er iets zou zijn ge beurd. Dat was echter niet het geval, waarop men onverrichterzake kon te rugkeren. T, 7, j van Weedestraat78 - Soest - Tel. 02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* Ex-gemeenteraadslid:"Soms waren de dingen in Soesterberg veel beter gere geld dan op Soest. Wanneer de mensen hier mopperden nam ik ze mee naar de omgeving van de Wieksloot en liet ze zien hoe daar bijvoorbeeld de straat verlichting veel slechter was dan in Soesterberg. Of ik liet ze rondlopen in 't Hart waar destijds het woongenot ook niet zo best was en dan schrokken ze." Wel bestond er in Soesterberg een gro te scholennood. De openbare school was gehuisvest in een verbouwd kolen hok zonder ventilatie. We overwogen zelfs een schoolstaking. Samen met de leerkrachten van de openbare school, de katholieke school en de protestants- christelijke school hield ik in 1958 een persconferentie bij mij thuis voor de landelijke dagbladen. Met de journalis ten meegerekend zaten er 23 mensen hij ons in de huiskamer. De volgende dag liet ik alle tweede ka merleden van de onderwijscommissie in Den Haag een stapeltje kranten be- zozrgen met een briefje erbij. Van ba ron Bentinck kreeg ik een standje dat ik dat niet had mogen doen. Maar het hielp en hij was er wat blij mee. Humor Als ik eenmaal iets wil, zet ik door en laat het nooit afweten. Op een avond gingen we met de gas- en slachthuis- commissie sjoelen. Mijnheer Breede- veld verzon altijd de gezelligste bijeen komsten van de gemeente en stelde prijzen beschikbaar beslaande uit fles sen wijn. Ik kreeg echter als eerste prijs een bot voor in de erwtensoep. "Om in te bijten," zeiden ze, omdat ik nooit losliet als ik een vette kluit' te pakken had. Ik kon de humor wel inzien, maar mijn vrouw was zwaar beledigd en smeet thuis het hot zo in de vuilnisbak. I11 de jaren 1958/1959 werd in Soester berg de Wijkraad opgericht. Dat feno meen kende ik uit Rotterdam waar elke wijk een wijkraad heeft. Later is dat ge zelschap weer afgeschaft wegens ge brek aan belangstelling en draag kracht. Soms bereikte je meer als je zelf de verantwoordelijke wethouder of de burgemeester meenam en hem liet zien wat er mis was. Lobbyen heet dat. Ach ter de Monigomeryweg stond een cara van waar een gezin in woonde dat ge teisterd werd door de kou. Het vroor dat het kraakte en ik vroeg burgemees ter baron Bentinck mee te gaan om zelf de situatie in ogenschouw te nemen. Twee dagen later kreeg het gezin een woning toegewezen.* Ze geloofden je pas als je het kon be wijzen, kon aantonen. Ik woonde des tijds aan de Buys Ballotlaan waar de huizen op de hoek een "sierschoor- steen" hadden. Het trekgat zat dicht en het wasemkanaal in de douche ont brak. Je kon praten als Brugman, maar niemand geloofde je. Na een sportuit- wisseling met het Duitse .Soest nodigde ik de sportcommissie uit voor een kop je thee op de terugreis hij mij thuis. "Waarom doe je dat nou," vroeg mijn vrouw, toen al die mensen over de vloer Op de kinderboerderij De Vrije Teugel heeft Sint Nicolaas bewezen dat hij on danks zijn oude botten nog steeds in staat is om met de lenigheid van een verwachtingsvol kind zijn weg te ver volgen. De goedheiligman besteeg vo rige week niet zijn schimmel, maar een spiksplinternieuw klimrek op het ter rein van de kinderboerderij. Het was één van de vier objecten die de Sint namens het project 'jongeren bou wen voor jongeren' cadeau deed aan De Vrije Teugel. Dat project is op zijn beurt weer gefinancieerd door het ministerie van wvc. De bedoeling daarvan is twee ledig. In eerste instantie wil men jonge ren aan het werk zetten door speelgoed te laten plaatsen bij instellingen, waar voornamelijk vrijwilligers werken. De kinderboerderij is met anderhalve be roepskracht en een klein legioen belan genloze medewerkers zo'n instelling en had in 1987 dan ook een aanvraag voor het speeltuig ingediend. Dat verzoek is gehonoreerd en de kinderen kunnen voortaan aan het Vedelaarpad spelen op het klimrek, de wip, de schommel (twee- zwaai) en de vijfzwaai, een vrij uniek speeltuig waar vijf kinderen tegelijk ge bruik van kunnen maken. De vier objec ten kostten 15.000 gulden. De kinder boerderij heeft daar zelf eenderde in moeten bijdragen. Het Sinterklaasfeest, dat voor de zesde De Sint toonde op het klimrek hoe lenig hij nog is ondanks zijn hoge leeftijd. keer wérd gehouden, werd bezocht door een record aantal kinderen: 221. Zoals gebruikelijk werd door de goedgeefse gasten uit Spanje een toneelstuk opge voerd. Daarin werden de kinderen ge confronteerd met een verliefde zwarte Piet. De trouwe knecht had een oogje op...Sint Nicolaas. En dat was gezien de opmerkelijke konditie van de bejaarde bisschop eigenlijk niet eens zo verwon derlijk. De heer W.C. Majoor van de Postdwarsweg in Soesterberg is vrijdag j.J. onderscheiden met de Eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen werden hem in Utrecht uitgereikt tijdens een receptie bij Nieaf Smitt b.v., waar hij zijn 40-jarig jubileum vierde. De heërMajoor trad in september49*48 in dienst van de firma H.M. Smitt Instrumentenfabriek in Bilthoven, de voorganger van het huidige bedrijf, als instrumentmaker. O.a. door interne scholing klom hij op tot allround voorman-monteur op het gebied van mechanische en electrotechnische relais en ontwikkelde zich tot een grote steun voor de organisatie. De wijze waarop hij zijn kennis en ervaring deelt met jongere personeelsleden hebben altijd respect en waardering ondervonden. In zijn vrije tijd leidt de heer Majoor een druk sociaal bestaan; zo is hij o.a. bestuurslid en trainer geweest bij de Soesterbergse gymnastiekvereniging Laetitia en vanaf 1973 oefen meester bij de schaatsvereniging SVZ. Hij reed zelf vier maal de Elfstedentocht. Scheert u zich nat? Neem dan maar afscheid van uw oude krabbertje. Stap over op de ingenieuze Remington Lektro Blade. Dit elektrisch scheermes werkt met een op batterij lopend motortje. Met ca. achtduizend heen- en weer- bewegingen per minuut snijden de twee mesjes feilloos de baardharen af. Moeiteloos, zonder geschraap en zonder de huid te irriteren. De Remington Lektro Blade is veilig in badkamer en douche- VI 5 REMINGTON ruimte LEKTRO BLADE DUO-MESJES GRATIS! Uw Remington Lektro Blade is geschikt voor alle standaard duo-mesjes. Maar eenmaal kennis gemaakt met de perfect geslepen Remington Lektro Blade duo-mesjes wilt u geen andere meer. Gun uzelf het verkwikkende scheergenot van de Remington Lektro Blade! Verkrijgbaar bijjjw Remington dealer: 77 77 van Weedestraat 78 Soest - Tel. 02155-17253 Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* plimenten in ontvangst nemen. Het raadslid Willem Blaauw (VVD) stelde vast - en dat voor een liberaal! - dat het maar goed was dat de gemeente het be heer over de bossen weer in eigen hand hebben genomen en niet uitbesteed aan particulieren. Wel vond hij dat er wat voorzichtig moest worden omgegaan met uitspraken. "Je kunt niet stellen dat je geen last hebt van zure regen als je 't doet zoals wij het doen..." Ruiters Henk Strietman (CDA), die eerder al hulde had gebracht aan "de mensen die in de bossen werken", vond dat hel er allemaal perfect uitzag. Hij attendeerde nog wel op de schade die in de bossen wordt aangericht door ruiters. "Ik gun ze alles, maar ze rijden de boel hier en daar wel aan flarden." Wethouder Van Logtenstein beloofde deze kwestie door te spelen naar zijn collega van "recreatie". "We zullen vanuit het bosbeheer gegevens aanleve ren en dan kijken of er een of andere vorm van toezicht nodig is." Soesteröergsestraat 37 - Soest - Tel 13097 kwamen. Langs mijn neus weg vroeg ik aan de directeur van Gemeentewerken en de verantwoordelijke wethouder of ze even de schoorsteen wilden bekijken en het zogenaamde wasemkanaal. U bent hier nu toch "toevallig"! Ze moes ten de gebreken toen wel toegeven en een week later was het ongemak her steld. Adviezen Elk jaar maakten we een rondrit met de raadsleden door de gemeente. Mij werd gevraagd de route door Soester berg uit te stippelen. De huisdeuren in de Buys Ballotlaan waren nooit afge lakt en prompt liet ik de bus daar stop pen en vertelde de dames en heren uit voerig het euvel. Alle deuren stonden nog steeds in de grijze grondverf, alleen mijn eigen huisdeur had ik alvast groen geverfd zoals voorgeschreven was. Een week later werd alles gelakt en schil derden ze ook mijn deur over in een net even andere groene kleur. Nog steeds probeer ik problemen op te lossen van mensen die bij mij aan de deur komen met de meest vreemde verzoeken. Dat begon al in de tijd van de Armenwet toen een Soesterberger kwam vragen hoe hij aan kolengeld kon komen. De pastoor had hem dat geweigerd en nu kwam hij bij "Rooie Piet" om raad en advies. Mijn vrouw zei: "wacht maar even, mijn man komt zo thuis." Dat viel tegen en de man viel prompt bij onze kachel in slaap, met z'n mond wijd open. De hele avond zat mijn vrouw met een vreemde snurken de man opgescheept, want ze wou hem niet wakker maken. Ik zit nu al jaren niet meer in de Raad, maar vorig jaar kwamen nog 318 men sen aan de deur om allerlei persoonlij ke adviezen. Dat varieert van zieken fonds- en kinderhijslagproblemen tot aan tapkraantjes van de waterleiding. Een sociale raadsman zou in Soester berg best dagwerk hebben. Jan Visser Vanaf de Smitsweg is een witte Golf ge stolen. De auto heeft een waarde van 10.000 gulden. De wagen werd zondag avond vermist. Een bewoner van de Weegbreestraat is zondagavond bedreigd door twee man nen met een stiletto. Hij was poolshoog te gaan nemen bij zijn berging. Twee mannen, die uit de kelderbox kwa men, hielden hem met het knipmes op afstand en gingen er vervolgens van door. De man mist zijn racefiets en een gereedschapskist met de gebruikelijke inhoud. Het onderzoek naar de daders is in volle gang. Er heeft onder meer een foto-confrontatie plaatsgevonden. Lezers van de Consumentengids weten dat maar al te goed. In de november uitgave werd de Beovision L2502 beoordeeld met goed zeer goed en in de uitgave van december werden van de 17 geteste middelgrote luidsprekers er maar 2 "goed" bevonden. Waarvan één dus de RL 45.2 van Bane&Olufsen. Het gemeentelijke INFO-centrum aan de Steenhoffstraat zal op vrijdagse koopavond voortaan niet meer open zijn. De laatste twee maanden kwa men er gemiddeld nog geen drie per sonen om informatie (inclusief de tele foon) en dat is de moite niet waard. Voorz ver er nog wel mensen kwamen ging het hun om woningbouwplannen, waarbij geantwoord moest worden dat er pas in het voorjaar weer nieuwe plan nen bekend worden gemaakt (Klein Engendaal). De belangstelling voor bouwplannen was in de afgelopen pe riode vrij groot. De afdeling Voorlichting van de ge meente heeft dan ook voorgesteld om het INFO-centrum wél enige avonden open te stellen als er weer bouwplannen te bekijken zijn. Dan kan er eventueel met dubbele beszetting informatie wor den verstrekt. Een andere overweging om te stoppen met de avondopenstelling is dat de in- formatrices zich tijdens deze zittingen niet erg veilig voelden. "De vele pane len ontnemen het zicht en er is weinig te doen," aldus het voorstel. De raadscommissie Bedrijven ging vo rige week zonder bedenkingen akkoord met het voorstel. DE BEDDERIE SPECIALIST WEET ALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. De keiharde waarheid is dat hard slapen ongezond en onkomfortabel is. Een soepele, gelijkmatige ondersteuning van uw lichaam is een voorwaar de voor een goede nacht rust. Kom voor een persoonlijk advies naar uw Bedderie specialist.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9