artfóhoch Kerstconcert Nederlands Bach-Ensenible Speeldoos SOESTER COURANT PAGINA 15 fpo,-. Nieuwe expositie Anna Paulownahuis Ben Joosten 'Terug naar Soestgeest' algemene radio omroep soest Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Gouden Oliebol voor Sevki Ozkaya! 'Thomasvaer en Pieternel' in C-drie Zondagmiddag 18 december in Oude Kerk Tijd voor een schoon- heids(k)uurtje? jul^eido Studio harlaftarwoeziK Minister Braks in Bunschoten Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Vrijwilligers Vakature Bank Wat wil de LVY? Filmhuis: 'Het oog boven de put' Film Theater Soest Museum Oud-Soest Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Afscheid van Johan Baks hij Jeugdzorg Cultureel Creatief Centrum C-drie feest Morgen, 15 december, viert C-drie feest. Voor deze avond hebben wij een leuk programma samengesteld voor cur sisten, medewerkers, vaste bezoekers en alle anderen die geïnteresseerd zijn. De avond begint met de splinternieuwe voorstelling "Madeion Blom kijkt niet meer om" van Doris Baaten. De klein- •kunstenares/cabaretiere Doris Baaten is regelmatig op t.v. te zien als presenta trice van het N.C.R. V.-cultuurprogram- ma "Entree". Na de voorstelling, die plusminus een uur duurt, wordt de zaal gevuld met zigeuner-jazzmuziek van "Hot Bubbles en z'n ritmisch trio." Lek ker dansen dus. De avond begint om 20.00 uur en toegangskaarten kunnen telefonisch besteld of afgehaald worden bij C-drie. De toegang tot dit feest is Tentoonstelling Bücohol, denk meer over minder" is de titel van de tentoonstelling die tot eind januari wordt gehouden in C-drie. Deze tentoonstelling, die op vrijdag 16 de- cmber a.s. om 16.00 uur wordt ge pend, bestaat uit een groot aantal pos- -.rs, panelen, twee reactietests, een aag- en antwoordenbord en een vi- eo-hoek. Gekoppeld aan de tentoon- telling is een opstel- en posterwedstrijd ver alcohol voor jongeren van 12 t/m 18 jaar. Tijdens de opening op 16 de- ember vindt de prijsuitreiking plaats, ozenweelde r wordt nog steeds enorm vlijtig geoe fend door de spelers, regisseur en cho reografe van de musical "Rozenweel- de." Iedereen is nog steeds erg enthou siast, maar ook wel een beetje nerveus, nu de uitvoering al zo dichtbij komt. Met alle feestdagen in het verschiet is het pas sen en meten om repetitietijden te vin den. Niet alleen tekst en liederen moeten er "geheid" inzitten, ook kostuums, re kwisieten, decor, licht en geluid moeten geregeld worden. Gelukkig helpt het ziekenhuis Zonnegloren met alle zie kenhuis-attributen en een plaatselijke bank "denkt mee" op het gebied van pu bliciteit. "Rozenweelde" is een vor mingsproject. de spelers/dansers wor den gevormd door regisseur en choreo grafe en alleen samen kunnen we vorm geven aan een voor Nederland uniek project. Nieuwjaarsreceptie gemeente Soest Evenals in januari 1988 geeft de ge meente Soest in C-drie een ontmoe tingsavond ter gelegenheid van het nieu we jaar. De vorige keer was een leuk pro gramma samengesteld van allemaal Soesters die een korte voorstelling gaven op het gebied van zang, dans, muziek en cabaret. Getuige de enthousiaste reac ties werd het zeer op prijs gesteld door het publiek dat in groten getale was op komen dagen: Ook voof 5 jahuari is ëën programma vastgesteld, met een varië- té-achtig karakter. In de grote zaal is muziek, die op gezette tijden wordt on derbroken door een act. Voor wie rustig wil praten is er het Witte Café, waar deze keer geen bandje speelt. Op veler ver zoek is er na plusminus 22.00 uur gele genheid tot dansen, dit weer in de grote zaal. De gemeente Soest voert een actief alcoholmatigingsbeleid. In het kader hiervan is ook de tentoonstelling "Alco hol, denk meer over minder" ingericht. Aangezien wij allemaal meer of minder over alcohol nadenken, worden tijdens de nieuwjaarsreceptie van 20.00 - 22.00 uur in de Grote Zaal van C-drie alleen non-alcoholische dranken geserveerd. Noteert u vast de datum: 5 januari 1989 receptie in C-drie. Cursusprogramma Het nieuwe cursusprogramma voor ja nuari tot juni 1989 is bijna klaar. Op nieuw wordt een rijk en gevarieerd pro gramma geboden voor kinderen, jonge ren, volwassenen en senioren. Dat het programma voor dans, beeldende vor ming, tekenen/schilderen, fotografie en drama de laatste jaren een groot succes is, blijkt uit de groeiende aantallen cur sisten. Het laatste jaar waren er zo rond de 1500 inschrijvingen en dat is het aan tal cursisten exclusief work-shops, lezin gen of andere extra activiteiten uit het cursuspakket. C-drie is daarmee een uiterst succesvol centrum, dat kennelijk in een behoefte voorziet. Het is fijn om te constateren dat deelnemers van cursussen niet alleen uit de wijken rondom C-drie komen, maar uit de gehele gemeente. Nog voor de kerstvakantie krijgen alle cursisten een opgave formulier, waarbij zij zich door middel van deze voorinschrijving kunnen opgeven voor het nieuwe sei zoen. Er zijn n.1. nogal veel cursisten die in het winterseizoen door willen gaan met een 2e serie cursussen. Als u belang stelling hebt, kunt u vanaf volgende week ons nieuwe programma inzien en eventueel gebruik maken van de voorin schrijving. In de 2e week van januari 1989 wordt de folder huis aan huis ver spreid in de gemeente. Zondag 15 ja nuari 1989 is er een Open Dag. Op deze dag worden er presentaties gegeven van alle cursussen uit het vorige seizoen. De nieuwe cursussen starten vanaf maan dag 23 januari 1989. Cursus buikdansen In het nieuwe jaar zal het aanbod binnen de afdeling dans uitgebreid worden met een korte cursus buikdansen. De docente Sylvia de Rochemont zal u in 6 lessen van 2 uur kennis laten maken met het buikdansen. In deze cursus wor den de basisbewegingen en -passen aan geleerd. Elke les bestaat uit 2 delen van elk 1 uur. In het eerste uur wordt een warming-up gegeven en een aantal be wegingen aangeleerd. In het tweede uur wordt er met aangeleerde bewegingen een combinatie gemaakt. Het ligt in de bedoeling om in het najaar een vervolgcursus aan te bieden, die het zelfde opgebouwd is als de basiscursus. Het bijzondere van deze cursus is, dat er aandacht wordt besteed aan het maken van een kostuum en hoe er met de sluier gedanst kan worden, ook het grond- Ben Joosten opende zondagmiddag de expositie van Bep Toscani (48) in het "Anna Paulownahuis" aan de Burge meester Grothestraat. Galeriehouder Ton Paauw leidde de voormalige brons- acw Programma van donderdag 15 december t/m woensdag 21 december In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Donderdag 15 december 10.00- 11.00 uur: Herh. woensdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Mariënburg" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief" met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws 4- weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.15 uur: agenda cult. aktiviteiten Vrijdag 16 december 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het donderdagavond- programma. 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws weerbericht 20.50 uur: sportnieuws 21.00 uur: kerknieuws 21.15 uur: medische diensten Zaterdag 17 december 9.00 - 10.00 uur: "Grijs Gedraaid", gev. progr. met caba ret, Country Western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondpro gramma. 15.00 - 17.00 uur: "De Aros-show"-jeugdprogramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogr. 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: Hitmuseum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1970. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer-radio," easy-listening. Zondag 18 december 10.00- 11.00 uur: Klassiek 10.00- 11.30 uur: Kerkdienst (lijn 4) Ds. C.R.H. ter Haar Romeny. 20.30 - 21.30 uur: Herhaling "Hitmuseum" Maandag 19 december 10.00- 11.00 uur: Herh. "Grijs Gedraaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: tel. kontakt m/d politie Dinsdag 20 december 10.00- 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma. 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.40 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: berichten van de Gemeente Woensdag 21 december 10.00- 11.00 uur: Herh. dinsdagavondprogramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoekplaten uit: "Groot Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soestergloren-informatief' met ver zoekplaten en om: 20.45 uur: nieuws en weerbericht 21.00 uur: sportnieuws 21.15 uur: weggelopen huisdieren (AMIVEDI) Nadere informatie: AROS (Algeme ne Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. werk komt in deze cursus aan bod. De basiscursus wordt gegeven op de zondag van 15.00 - 17.15 uur in de Grote Zaal van C-drie. Cursusprijs f 90,—, 6 lessen. De eerste les vindt plaats op zondag 29 januari. U kunt zich nu al inschrijven bij de administratie. Komt u ook kijken op de Open Dag: zondag 15 januari 1989? De docente Sylvia de Rochemont zal dan een voor treffelijke demonstratie geven van buik dansen. Ben Joosten en Bep Toscani bij de ope ning van de expositie. Foto: Goos van der Wilt. gieter in als oud-Soester, ex-gemeente- raadslid, promotor van allerlei kunstzin nige activiteiten in de zestiger en zeven tigerjaren en als inspiratiebron voor zijn omgeving. Joosten vertelde dat hij, na de verhalen over de officiële opening van de Soester galerie voor hedendaagse kunst, ge schrokken was van het culturele klimaat in onze gemeente, waar kennelijk nog niet veel veranderd is in de mentaliteit sinds zijn vertrek. "Ik heb het gevoel vandaag 'terug naar Soestgeest' te ko men als ik lees welke opvattingen burge meester Scholten er op na houdt over de verhouding kunst en publiek." Joosten vindt dat beide elkaar nodig hebben en dat iedere stap die het publiek doet in de richting van de kunstenaar een stap vooruit is. Hij brak een lans voor Marijke de Goey, van wie sinds kort een opzienbarend beeld ("dansend vier kant") te zien is op de Pleyroute in het Velperbroekcircuit. "Soest mist een kans wanneer deze kunstenares niet in de gelegenheid wordt gesteld bij het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg haar ontwerp uit te laten voeren. Dat heeft meer te maken met zien dan met kijken", aldus Ben Joosten die talrijke bezoekers onder zijn gehoor had, onder wie wethouder Frans Kingma. Toscani exposeert een dertigtal creaties tot 16 januari op woensdag tot en met zondag van 12 tot 17.00 uur en na tele fonische afspraak. J.V. De "Gouden Oliebol" - de onderschei ding die Progressief Soest jaarlijks uit looft voor een Soester inwoner of groep die zich op bijzondere wijze verdienste lijk heeft gemaakt voor Soest, is dit jaar toegekend aan Sevki Ozkaya, de Turkse onderwijzer die een vooraanstaande rol speelt in de Turkse gemeenschap in Soest. De achterban van Progressief Soest heeft in de afgelopen weken haar voor keur voor een van de twaalf "genomi neerden" kunnen uitspreken en Ozkaya is degene geworden die met vlag en wim pel boven de andere kandidaten uitstak in de scores. Heel wat Soesters hebben Leidje Tomassen - die als centraal meld punt fungeerde - opgebeld om duidelijk te maken wie naar hun smaak het meest in aanmerking kwam voor het eervolle kleinood. Ozkaya is in Soest bekend en bemind. Hij is o.a. actief geweest in het T urks Co mité, de commissie Minderheden en al lerlei andere organen. Hij is ook de ini tiatiefnemer en pleitbezorger van eenju- melage (stedenband) tussen Soest en het Turkse Kiligkaya. De Gouden Oliebol wordt hem op feestelijke wijze uitgereikt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van Progressief Soest ("Proest") op woensdag 4 januari in café de Rode Haan aan de Birkstraat. De nieuwjaarsreceptie die het ge- meenteebstuur op donderdag 5 ja nuari in C-drie organiseert wordt op geluisterd met een onvervalst Soester "Thomasvaer en Pieternel". Zij zullen de ontmoetingsbijeenkomst extra glans geven met de traditionele voor dracht, die ongetwijfeld gewijd zal zijn aan allerlei zaken die het afgelopen jaar Soest hebben bewogen of in elk geval bezig gehouden. "Thomasvaer en Pieternel" was jaren lang de vermakelijke toegift na de op voering van Vondels "Gysbrecht van Aemstel", waarbij het oude jaar uit en het nieuwe jaar werd in-geluid en uiteraard diverse "toestanden" met milde spot (en op rijm) de revue pas seerden. "Thomasvaer en Peietemel" worden in C-drie gespeeld door twee bekende Soesters. Niemand minder dan ge meentesecretaris Wim de Kam is "Thomasvaer"; "Pieternel" is Els Stolwijk, o.a. secretaresse van de His torische Vereniging Soest. Jan Leijen- dekker is verantwoordelijk voor de teksten en de regie. Rond het kerstfeest zijn in de loop der geschiedenis vele kunstwerken ont staan. Het feest van de geboorte, van het licht en nieuwe leven is een inspira tiebron voor vele kunstenaars en van daar dat het Nederlands Bach-Ensem- ble (NBE) een kerstprogramma wijdt aan een der grootsten in de muziekge schiedenis, Johann Sebastian Bach (1685-1750). Hét werk voor kerst is natuurlijk het Weihnachtsoratorium - men zou dan bijna vergeten dat J.S. Bach niet één maal voor kerstfeest en advent compo neerde maar dit vele jaren achtereen deed. Daarom nu door het NBE een al ternatieve kerstcyclus waar de grote Bach in alle facetten belicht wordt. De orkestsuite in C-dur is waarschijnlijk een gelegenheidswerk,rond 1720 ge componeerd voor een feestelijke ge beurtenis aan het hof van prins Leopold. De verschillende dansen (courante, ga votte, passepied) worden voorafgegaan door een briljante ouverture. Het is een oude vorm, die Bach op inventieve wijze tot klinken brengt. Het motet 'Singet dem Herrn ein neues Lied' werd waarschijnlijk geschreven voor de veijaardag van een van Bach's broodheren. Het zal door het NBE a ca- pella worden uitgevoerd, waarbij het acht-stemmige stemmenweefsel opti- Kom even langs! U voelt zich een ander mens na een verkwikkende schoonheids behandeling. Burg. Grothestraat 25 Soest Tel. 2 04 88 Gezichts- en lichaamsverzorging Op dinsdag 20 december a.s. wordt door de CDA-afdeling Bunschoten, in samenwerking met ander CDA-afde lingen uit de regio Eemland, een mani festatie georganiseerd. Hoofdgast en tevens enige spreker is ir. G.J.M. Braks, minister van Landbouw en Visserij. Plaats van handeling is de Adventkerk aan de Gerbrandysingel in Spakenburg. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Na de pauze zal minister Braks tijdens de pauze schriftelijk ingediende vragen beantwoorden en is er (beperkt) gele genheid tot discussie. Om ongeveer 21.45 uur zal het officiële gedeelte van de vergadering worden af gerond, waarna de mogelijkheid wordt geboden om op informele wijze te spre ken met aanwezige CDA-kamer-, sta ten- en raadsleden. Voorts is er dan bij stands informatie verkrijgbaar o.a. over het CDA, het CDJA en het CDA-vrou- wenberaad. Natuurlijk worden de agrariërs en men sen uit de visbranche in ieder geval ver wacht op deze manifestatie van de plaat selijke CDA-afdeling. Maar ook vele anderen worden op deze avond in de Adventkerk in Spakenburg verwacht. Over zaken als landinrichting, mest overschotten e.d. kan ook met minister Braks gesproken eworden en dat zijn za ken waar ieder burger in onze regio mee te maken heeft. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 15 december: Van 9.30 - 11.30 uur: Knutselen voor volwassenen. Maak je eigen mooie dingen onder het genot van een kopje koffie, en het kost maar f 2,50. Vrijdag 16 december: Van 9.30 -11.30 uur is de peuter/ouderaktiviteit. Samen met je kleinste kind(eren) spelen en pra ten met andere ouders. U kunt komen wanneer u wilt op dinsdag of vrijdag en het kost 3 gulden per kind/ouderpaar. Vanavond om 19.00 uur is er weer kin- derdisko. Voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar is het weer dansen geblazen. Zijn er vanavond weer wedstrijden? Kom maar kijken en dansen en doe je mooie kleren aan. Het kost 1 gulden en tree en daar krijg je ook nog een glaasje fris voor. Zaterdag 17 december: Drie grote ver jaardagen. Verder vanaf 13.30 uur ook vrij spelen voor kinderen die dat leuk vinden. Dit kost maar 1 gulden inclusief limonade en snoep. Dinsdag 20 december: Van 9.30 - 11.30 uur peuter/ouderaktiviteit. Woensdag 21 december: Vanmiddag begint om 14.00 uur onze grote spelmid- dag. Deze is bestemd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en bevat tal van leuke spelen en opdrachten. Kom je ook? Het kost 1 gulden. maal tot ztjn recht zal komen. Mozart heeft dit motet als jong veelbelovend componist ooit gehoord en volgens oog getuigen vol verrukking uitgeroepen: "Das ist doch einmal etwas woraus sich etwas lemen lasst". Wij kunnen er tel kens weer van genieten. Zowel in cantate 62 als in cantate 36 wordt het adventskoraal 'Nun komm, der Heiden Heiland' gebruikt. Dit Lu- ther-lied voor de eerste adventszondag is door Bach's tekstschrijver, waar schijnlijk Picander, omgewerkt en door Bach getoonzet in diverse koren, aria's en recitatieven. Het gebruik van de tek sten die in deze laat-barokke periode op een muzikale wijze belicht worden, is bijzonder interessant. De luisteraar wordt aan de hand van de muziek tel kens meegenomen in een geheel nieuwe sfeer die Bach als muzikaal theoloog op roept. Dat hij niet overeen nacht ijs ging, weten wij zeker. Immers, er bestaat naast de vroegere wereldlijke versie nog een andere kortere versie van cantate 36. Pas na een nieuwe omwerking was Bach tevreden en deze laatste zal het NBE dan ook laten horen. Solisten zijn Tanny Willemstijn, so praan; Harry van Berne, tenor, Robert Coupe, tenor; Kees Jan de Koning, bas; dirigent is Krijn Koetsveld. Het concert begint om 14.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,-, f 12,50 CJP/Pas 65. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: kantoor Amersfoortse Courant, Burg. Grothestraat 18; 'De Gouden Snaar', Steenhoffstraat 13a-15; H. Rademaker, Lange Brinkweg 62; vanaf drie kwartier voor aanvang van het concert in de kerk. In het vorige artikel is kort uiteengezet wat de LVV (Landelijke Vereniging van Vrijwilligerscentrales) is. Deze keer de vraag: wat wil de LVV? De LVV heeft zoals bijna elke organisa tie een officiële doelstelling: Het bevor deren van de kwaliteit van het vrijwilli gerswerk en de kwaliteit en de kontinuï- teit van de werksoort VVB's. De LVV probeert deze doelen te berei ken door het uitwisselen van informatie; het behartigen van de belangen van de leden en de werksoort; het ontwikkelen van nieuwe werkvormen en methoden; het bieden van ondersteuning aan de le den; het bevorderen van samenwerking tussen de leden; het voeren van publici- •teitj; het gebruiken van alle andere wetti ge middelen die bevorderlijk zijn om het doel te bereiken. In de praktijk van alledag zijn deze doel stellingen uitgewerkt. Over de concrete aktiviteiten van de LVV in een volgend artikel meer. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest hecht er groot belang aan lid te zijn van de LVV, vooral om gebruik te kunnen maken van de gratis propagan da, brochures en folders die de LVV be schikbaar stelt. Meer informatie over de LVV bij de WB-Soest, of rechtstreeks bij de LVV, Catharijnesingel 70, 3511 GM Utrecht. De WB-Soest is gevestigd aan de Wil- laertstraat 49, geopend maandag, dins dag en onderdag 10.00-12.30 dn 13.30- 15.30 uur, vrijdag 11.00-12.30 uur, tij dens kantooruren onder tel. 02155- 12630. Yakatures 6/109. Steunadres gevraagd voor meisje van 14 jaar dat eigenlijk te weinig begeleiding thuis krijgt, waar ze weet dat ze kan aankloppen, om er zo maar even te zijn en om die aandacht te krijgen die ze thuis mist. 7/111. Vrijwilligers gevraagd bij het leiden en begeleiden van grote kinder- aktiviteiten zoal: spelmiddag, film, te kenwedstrijden e.d. in samenwerking met beroepskracht. 15/104. De Ouderenbus is er. Ge vraagd worden vrijwilligers als bijrijder/ begeleider. Taken: 1. hulp bieden bij in- en uitstappen; 2. rolstoelgebruikers de helpende hand bieden; 3. bijhouden rit- tenschema; 4. innen van vrijwillige bij drage. Er wordt een vergoeding in het vooruitzicht gesteld. 1107. T.b.v. de Ouderenbus worden tevens gevraagd enkele vijrilligers m/v als receptionist(e)/telefonist(e). Taken: 1. aannemen van aanvragen voor ver voer; 2. samenvoegen van aanvragen in een rittenschema; 3. geven van informa tie over het vervoer; 4. opstellen dienst roosters. Vergoeding wordt gegeven. 17/102. In dienstencentrum voor be jaarden worden vrijwilligers gevraagd om voor de bewoners koffie te serveren en in het bijzonder om sociale kontakten met de bewoners te onderhouden. Informatie over vakatures uitsluitend via de WB-Soest. N.B. De vakaturebank is in de week van 23 december tot 2 januari gesloten. Donderdag 15 december Regisseur Johan van der Keuken maak te "Het oog boven de put" samen met zijn vrouw Nosh van der Lely in Kerala, India. Kerala ligt in het zuiden van India en is het hoogst gealfabetiseerde en ook gepolitiseerde gebied. Het is een film die je in zijn stroom mee voert. Er zijn scènes van b.v. het rituele wassen van jongetjes van een recitatie- school, die bijna van een onbehoorlijke schoonheid zijn. Met 'Het oog boven de put' heeft Johan van der Keuken ieder aangenaam weten te verrassen. Het is een heel mooie, heel open film, waarin het ademloos kijken centraal staat. De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Filmagenda: 16 december: "Children of al lesser God" (Randa Haines). 22 december: "Rampopo" (Juzo Itami). 29 december: "Babette's Feast" (Ga- briel Axel). Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Scène uit de film 'Het oog boven de put' van Johan van der Keulen, donderdag in Art is hoek. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546. Donderdag 15 december: Kookinstuif voor kerst voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten f 1,-. Woensdag 21 december: Kerstfeest voor alle kinderen. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Gratis. Van 20.00 tot 22.00 uur is er Creatieve Vrouwen groep. Kosten f 2,50 per keer. Vanaf 19.30 uur is er ook een wijkavond waarin u een kopje koffie kunt drinken, een kaartje kunt leggen, tafeltennissen, sjoelen e;d. Donderdag 22 december is er geen Speel-Peuter-Ochtend. Donderdag de 15e is het dit jaar de laatste keer! Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Donderdag 15 december: Knutselen voor alle kinderen, je mag ook spelletjes doen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 0,50. Vrijdag 16 december: Kookcursus voor 9 t/m 12 jarigen. We gaan kerstkransjes maken. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kos ten: f 15,— voor 8 keer. Maandag 19 december: Kookcursus voor 6 t/m 9 jarigen. We gaan appelflap pen maken. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten f 1,50 per keer. Dinsdag 20 december: Kerstbakjes en kaarsenstandaards maken voor 61/ m 12 jarigen. Zelf even een bakje en een kaars meenemen. Van 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 1,— Woensdag 21 december: Kerstfeest voor alle kinderen! Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: gratis. In januari begint een cursus Aquarel schilderen voor volwassenen. Start: 9 ja nuari. Tijd: 19.30 tot 22.00 uur. Kosten: f 75,— voor 10 keer. De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Donderdag 15 december: Menukaarten maken en servetten vouwen voor kinde ren van 6 t/m 12 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 1,—. Vrijdag 16 december: Kerstkransjes bakken voorkinderen van 6 t/m 13jaar. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 1,— Zaterdag 17 december: bingo, aanvang 20.00 uur. Maandag 19 december: Naaien en knip pen voor volwassenen. Tijd: 19.30 tot 22.00 uur. Kosten: f 2,50 per keer. Dinsdag 20 december: Kerstboomver sieringen maken voor 9 t/m 13 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 1 Kerststukjes maken voor 11 t/m 14 jari gen. Zelf bakje en kaars meenemen. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Kosten: f 1,— Woensdag 21 december: Kerstfeest voor alle kinderen! Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: gratis. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Theaterprogramma Donderdag 15 december aanvang 20.15 uur "THe Mousetrap" Thriller van Agatha Christie met in de hoofdrollen Eric van Ingen, Filip Bol- luyt, Kees van Lier, Lucas Dietens en Guusje Westerman. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Maandag 19 december aanvang 20.15 uur "Seth '88 - '89" Een nieuw programma van Seth Gaai- kema, waarin U na de pauze kunt proe ven aan zijn oudejaarsavondprogram ma. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Vrijdag 16 december: Weer een pracht van een film met Mar- lee Matlin en William Hurt. Jammer ge noeg mogen de organisatoren wederom geen titel noemen, maar de film is geba seerd op het gelijknamige en ontroeren de toneelstuk van Mark Medoff. De filmversie heeft geschiedenis gemaakt door het feit dat de hoofdrol gespeeld wordt door de dove actrice Marlee Mat lin, die voor haar bijdrage onderschei den is met een Oscar in de categorie bes te actrice. De briljante leraar James (William Hurt) gaat les geven op een school voor doven en gehoorgestoorden. Direkt bij zijn aankomst maakt de direkteur hem dui delijk datwij hier niet de wereld pro beren te veranderen". James heeft ech ter andere ideeën. Zijn ongebruikelijke manier van lesge ven wekt de woede van de direkteur op, maar de leerlingen vinden het prachtig en worden geweldig gemotiveerd. Als James de mooie Sarah (Marlee Matlin) ontmoet, wordt hij onmiddellijk tot de geheimzinnige, teruggetrokken jonge vrouw aangetrokken. Op het moment dat hun geluk vaste vorm lijkt aan te ne men doet zich echter een bittere ruzie voor. Sarah neemt afstand en lijkt weer in haar schulp te kruipen. Aanvang: 21.00 uur. Entree f 6,-; CJP/65+ f 5,-. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Steenhoffstraat 46 "Voorziet u deze tijd opdat de winterdagen u bij een warme haard niet al teveel doen klagen." Deze tekst is te vinden op het achterbord van een boerenwagen, gezet in een schil dering van een landelijk tafereel. De boerenwagen is te zien in Museum Oud Soest. Op de zijkanten van de wagen zijn de af beeldingen te vinden, die betrekking hebben op deze tekst. Een beeld van het oogsten van het graan, voor het brood en de pap in de winter. De visvangst en de visrokerij voor de donkere dagen. Door de rokerij blijft de vis langer goed. Ook het karnen van de boter is te zien op een afbeelding: kaas en boter waren hard nodig voor de koude winterdagen. Maar wat misschien het belangrijkste was om de winterdagen door te komen staat voorop de bok van de wagen. Drie woor den, die vooral in moeilijke dagen een steun waren. "Geloof - Hoop - Liefde." Ook een leidraad voor de wagenmaker. Geloof in eigen werk - Hoop, dat het zal lukken - en liefde voor het vak. Dit niet alleen voor de wagenmaker. Het geldt ook voor andere beroepen. Op de expo sities van Museum Oud Soest is dit bij vele voorwerpen te zien. Speciale aandacht in deze weken voor de wagenmakerij met daarbij ook een stuk je moderne wagenmakerij, het carosse- riebedrijf. Museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat is geopend zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Johan Baks krijgt woensdag 21 decem ber een receptie aangeboden door de stichting Jeugdzorg. Iedereen kan de scheidende directeur tijdens die gele genheid de hand schudden. De afscheidsavond vindt plaats in het buurthuis De Vangrail aan de Nachte gaalweg. De aanvang is 20.00 uur. Johan Baks, momenteel onder meer raadslid voor de CDA-fractie, is elf jaar werk zaam geweest bij de stichting Jeugdzorg.

Soester Courant | 1988 | | pagina 15