computer/ Derde plaats op Europese kampioenschappen formatie-dansen Kwaliteitstest over 1,5 miljoen kilometer met de nieuwe Ford Fiesta 3761 CD soest van weedestraat 87 QuickGhot. qs-1 13 PAGINA 17 Zestig-plussers playbacken bij dansschool Gerdie van Kooten De populairste joystick voor IBM-compatible XT en AT computers GAME INTERFACE f69?0 SOESTER COURANT Kopers Ford-Auto Vandermeer en Mazda-dealer Auto Isselt krijgen tijdelijk gratis reis naar Sauerland Automobielbedrijven Fluor Auto Promenade staan bol van Kerst-en wintersportactiviteiten 17 t/m31 december Bingo's in Overhees Kapvergunning Bloemheuvel Hond overleeft botsing met auto Inbraak in flat Wiardi Beckmanstraat Sinterklaas maakt de balans op Team van Slingerland gooit hoge ogen in Den Bosch 3INA 16 WOENSDAG 14 DECEMBER 1988 Overlast brommers in park Honsbergen Winkelcentrum "Hartje-Zuid" 3768 EM Soest Telefoon 02155 - 1 28 74 Ford Auto Vandermeer en official Mazda-dealer Auto Isselt, de twee au tomobielbedrijven aan de Fluor Auto Promenade, staan momenteel bol van de Kerst- en wintersportactiviteiten. Deze week houden beide merkdealers een gezamenlijke actie waarbij iedere koper van een nieuwe of gebruikte wa gen een gratis wintersportreis naar Sauerland (West-Duitsland) krijgt aangeboden. Daarbij gaat het om een volledig verzorgd lang weekend voor 2 personen, in Hotel-pension "Pieper' in het pittoreske 'luftkurort' Saalhausen. Dit gasvrije hotel is dan in z'n geheel gereserveerd voor klanten van Auto Vandermeer en Auto Isselt. Overigens maakt iedereen uit Amers foort en omgeving kans op deze exclu sieve reis. De spelregels staan in de spe ciale Fluor Auto Promenade spektakel krant, die dezer dagen in ruim 60.000 brievenbussen glijdt in Amersfoort, Hoogland, Hooglanderveen, Hoevela ken, Achterveld, Leusden, Soesterberg, Woudenberg en Scherpenzeel. Laten wij eerst even onderscheid ma ken tussen Sinterklaas-aktie door de voerende middenstand, dit jaar de lote rij, en de intocht van de goedheiligman. Twee zaken die veelal gedacht worden een aktiviteit te zijn van de plaatselijke middenstand. Wat betreft de intocht gaat het hier om een ontvangst door de burgemeester en een rijtoer door Soest georganiseerd door de Stichting Jeugd- zorg. De enige schakel, die je zou mogen leg gen met de middenstand is dat deze om een financiële bijdrage wordt gevraagd. Trouwens niet alleen de middenstand wordt gevraagd om een donatie, ook op de niet winkelbedrijven tot zelfs de ge meente wordt een beroep gedaan. Dit jaar werden zo'n tweehonderdvijftig Grandioze Kerstshow In deze spektakelkrant staat ook alles over de grandioze Kerstshow, waarvoor Auto Vandermeer momenteel de laatste voorbereidingen treft. Deze show vindt komende zaterdag plaats in de show room van het Ford-automobielbedrijf op Industrieterrein 'De Isselt'. De show room is speciaal daarvoor omgetoverd in een wintersportparadijs, compleet met bomen, sneeuw, een gezellige Wweinstube en live-muziek uit Oosten rijk. Wim Jaquet Sports toont samen met de bekende jazz-dansgroep Tropical Rythm in diverse wervelende mode shows hoe de hypermodieuze ski-mode van deze winter er uitziet. Gratis 14 Dashboard Classics In de showroom bij Auto Vandermeer kunnen kinderen onder deskundige lei ding skiën op een kunstskibaan. Voorts brengt de Kerstman vast een bezoek aan de kinderhoek. Kortom: voor elk wat wils. En niemand gaat met lege handen naar huis... Iedere bezoeker van de showroom, in bezit van een geldig rijbe wijs, krijgt een gratis cassettebandje met brieven verstuurd naar bedrijven en winkeliers-verenigingen met het ver zoek om vijftig gulden over te maken om de intocht weer mogelijk te maken. Sint Nicolaas is diep teleurgesteld, om dat slechts 450 gulden door een handje vol goede gevers hem is toebedeeld. Dat de intocht toch is doorgegaan komt omdat de winkeliersverenigingen Ko- ninginnelaan, Smitshof, Overhees en de Van Weedestraat borg staan voor de kosten. Het baart hun echter zorgen, omdat de verwelkoming in Soest van Sint Nico laas een plaatselijke zorg moet zijn. Nu de kerstverlichting reeds ontstoken is maakt Sint de balans op: volgend jaar komen of niet? l- 14 Dashboard Classics. Plezierige mu ziek die het autorijden een swingend ka rakter geeft. Diverse Fords Skiline met exclusieve striping Tijdens de Kerstshow presenteert Ford Auto Vandermeer de nieuwe Ford-mo- dellenlijn '89. Daarvan zijn een beperkt aantal Fiesta's, Orions, Escorts en Siër ra's voorzien van een exclusieve winter- striping, de zogenaamde Skiline-model- len. Tijdelijk zijn ook diverse populaire accessoires in de aanbieding, zoals Sport- en zelfs Supersportpakketten voor de Escort en Orion, originele schuifdaken voor diverse Fords, en Es corts diesel die tijdelijk nauwelijks meer kosten dan de benzine-uitvoering. Uit voorraad leverbaar! En - minstens zo spektaculair - diverse staf-auto's, eigen lijk nog nieuwe Fords, die weggaan voor 'occasionprijzen'. Maar met Nieuw- garantie! Ook de prijzen van ruim 100 jonge A1-occasions (met een jaar garan tie) zijn tijdelijk in kerstsfeer. Showroom Auto Isselt geheel in Japanse stijl De showroom van Auto Isselt is mo menteel omgetoverd in serene Japanse stijl. Met bamboe-partijen, stone art, honderden jaren oude Bonsai boompjes, de fraaie Ikebana-kunst en een expositie van kimono's. En met een exclusief aantal splinternieuwe Japanse auto's in een speciale outfit. Voor aktie- prijzen! Allereerst de wendbare Mazda 121 New Art in exentrieke Mondriaan- striping - exclusief voor Auto Isselt! Daarnaast de Mazda 323 Envoy sedan of hatchback, zoals uit de naam blijkt een 'afgezant' uit het land der superieure autotechniek. Tijdelijk zijn ook de 50 osscasions van Auto Isselt extra scherp geprijsd. Stuk voor stuk jonge auto's met de welbekende Kroon-garantie, die geen 3 - zoals doorgaans - maar 6 maan den duurt. Inclusief de unieke Veilig heids- en Omruilgarantie! Daarom is een bezoek aan de automobielbedrijven zeker de moeite waard. De wijkvereniging Overhees organiseert voor de ouderen en voor de kinderen een speciale kerstbingo in het diensten centrum De Vijverhof aan de Klarinet. Allereerst is er zaterdag a.s. een speciale kerstbingo voor de ouderen, waarbij kinderen vanaf 12 jaar (mits onder gelei de) ook welkom zijn. Deze bingo begint om 20.00 uur; zaal open vanaf 19.30 uur. Aangezien dit evenement een grote populariteit geniet verdient het aanbe-' veling tijdig aanwezig te zijn. Woensdag 21 december zorgt de wijk vereniging weer voor de jongeren van 8 t/m 12 jaar d.m.v. een gezellige bingo in kerstsfeer. Deze bingo begint 's middags om twee uur. Entreeprijzen ouderbingo voor le- den+donateurs f 5,-. Entreeprijzen kin derbingo voor leden+donateurs f 1,50 niet leden betalen het dubbele. Burgemeester en Wethouders hebben een vergunning verleend voor het kap pen van 2 van de 5 beuken op de perce len Bloemheuvel 1 tot en met 11. De bei de bomen zijn in vitaliteit erg achteruit gegaan. Op de Veldmaarschalk Montgomery- weg in Soesterberg deed zich in het weekeinde een aanrijding voor tussen een auto, bestuurd door een inwoner van Soest, en een hond. Het beest stak plotseling de weg over. De auto kreeg een flinke deuk in het portier, de hond mankeerde niets en nam de benen. Een onbekende dader heeft in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in een flatwoning aan de Wiardi Beckman straat. Hij kwam binnen via het vermoe delijk niet goed afgesloten schuifraam van het balkon. De 77-jarige bewoon ster mist een handtas met daarin een be drag van 600 gulden. Voor leerlingen van haar dansschool uit Soest en Blaricum hield Gerdie van Kooten zaterdagavond in C-drie een zeer geslaagde Playback show. Voor een totaal van plm. honderd gasten was het een echt "heerlijk avondje", te meer daar de Kerstman aanwezig was en voor velen een leuk presentje had mee gebracht. Na een "gastoptreden" van de 11-jarige Pieter Smid als Toon Hermans en "White Christmas" van de Kerstman zag het publiek een bonte rij van arties ten op het toneel voorbijgaan. Men zag o.a.: André van Duin, Connie v.d. Bosch en Mouth en Mc Neal. Hier liet men zien, dat niet alleen jonge mensen kunnen playbacken! Tot slot van de show gaven 30 Beat-ballet leer lingen van dansschool Gerdie van Koot en een demonstratie Disco-dansen. Na afloop was er een gezellig bal en het was een verademing om te zien dat, en vooral hoe de leerlingen van de 60+ danslessen naast de Quickstep, Engelse Wals, Tango en Rumba ook een blije Cha Cha Cha en Jive dansten! De gezel lige sfeer en de fantastische optredens werden op video vastgelegd, zodat men later nog eens kan nagenieten. Deze happening is zeker voor herhaling vat baar! Burgemeester en Wethouders hebben besloten de status van de voetpaden in het park achter Honsbergen te verande ren in recreatieve fietspaden. Dan kan namelijk in voorkomende gevallen ver baliserend opgetreden worden tegen de bromfietsers. Omwonenden hebben de laatste tijd herhaaldelijk klachten over de overlast van bromfietsers in het park. De nieuwe staus van depaden in het park sluit ook beter aan bij het huidige gebruik van de paden. Het jammer genoeg niet voldoende ge vulde sportcentrum "Maaspoort" in 's Hertogenbosch was afgelopen zaterdag het strijdtoneel voor de Europese For- matie-danskampioenschappen, waar aan door drie Nederlandse teams werd deelgenomen. Het "Quick-Motion"- team van het Soester Dans-disco- party-center Slingerland kwam op nieuw het verst en wist beslag te leggen op de derde plaats in de eindrangschik king bij het Latin-dansen. Ze moesten twee West-Duitse teams voor laten gaan. Op het parkeerterrein voor de grote sporthal "Maaspoort" in 's Hertogen- bosch stonden vooral veel autobussén" van met name Duitse supporters, die in groten getale met hun teams uit Velbert, Braunschweig, Ludwigsburg en Bre- merhafen waren meegereisd. En dat was maar goed ook, want zonder die suppor ters, samen met die van de overige teams, zouden de deelnemers toch voor te weinig toeschouwers hebben moeten aantreden en dat zou bijzonder spijtig zijn geweest. De prestaties, die op de speciaal voor deze gelegenheid gelegde parketvloer, werden bereikt waren van een indrukwekkend hoog gehalte. For- mation-dansen is in opkomst maar ge niet (dat was duidelijk) nog niet die bre de publieke belangstelling, die bijvoor beeld wel in Duitsland te constateren valt. Een belangrijke, negatieve faktor bij dit soort manifestaties is het ontbre ken van Nederlandse T.V.-came- ra's,terwijl het spektakel toch zo bij uit stek geschikt lijkt voor een reportage: een wervelend programma vol bonten kleuren en artistieke choreografieën, die een lust voor ieders oog zijn. Nog niet ontdekt als snel groeiende fenomenen hebben de ploegen uit zeven Europese landen hun beste beentjes op een formi dabele wijze voorgezet. Wie weet zal Hilversum deze flonkerende, nieuwe tak van sport binnenkort in het zonnetje wil len zetten, waardoor de zo broodnodige belangstelling ervoor fiks zal kunnen toenemen. Beeldschoon Wie van kleur, muziek en mooie dames en heren houdt en zaterdag niet in Den Bosch geweest, heeft veel gemist. De fi nales om het Europees formatie-dans- kampioenschap in de categorieën 'Stan daard' (vroeger Ballroom) en Latin American begonnen al in de voormid dag. Tweeëntwintig ploegen uit zeven landen - Bondsrepubliek Duitsland, Groot-Brittannië, Hongarije, Polen, Tsjechoslowakije, Noorwegen en Ne derland - gingen blijmoedig van start om op zijn minst een plek in de halve finales te bereiken die, voorafgaande aan de grote finale, 's avonds zouden worden gedanst. Een internationaal samenge stelde vak-jury telde de punten en beslis te over lief en leed. Beeldschoon waren vooral de kostuums van alle ploegen. Zonder uitzondering prachtige staaltjes van kreativiteit, smaak en kunstig kleermakerschap. Wie denaren ovérde^gladde vloer ziet sche ren, doorelkaarheen zwenkend, sprin gend en zwaaiend de moeilijkste figuren makend, kan er met zijn verstand niet bij dat alles op z'n plaats blijft zitten. Vaak met angstig uitziende flinterdunne 'tui'- draadjes schijnt het tule en de zijde van de dames 'ergens' aan vast te zitten. De heren lijken solider aangekleed te zijn. Na een adembenemende duikvlucht van de acht paren tegelijk, dwarrelen er tal loze veertjes in de felle stralen van de spotlight die de vloer in helder licht zet ten. Tientallen glinsterende pailletjes blijven na iedere dans achter op de vloer, die door een aantal rappe vegers met brede stoffers van de vloer worden ge haald, voor er een nieuw team ver schijnt. De vlot verlopen afwikkeling op een scherp tijdschema getuigde van een prima organisatie. Professioneel Het geldt als een publiek geheim dat zo wel bij de Standaard- als bij de Latin- dansers er maar moeilijk is op te boksen tegen het ingehamerde professionalisme van de Duitse teams. Tijdens de onlangs in Dortmund verdanste Wereldkam pioenschappen waren het ook de Duit sers die met nogal wat afstand de eerste twee plaatsen in de beide categorieën wegsleepten. En ook tijdens deze kam pioenschappen was het snel duidelijk: Ludwigsburg legde als tweede team, dat optrad tijdens de halve finales, al direct een overduidelijk visitekaartje op de vloer. Glad, snel, gedurfd en met veel élégance liet men er nauwelijks enige twijfel over bestaan waar regelrecht op werd afgestevend: het zoveelste kam pioenschap bij het Ballroom formatie- dansen, nu Standard-dancing geheten. Er gingen vier teams over naar de finale, waarbij de Oslose jeugdclub Picolino, die overigens niet in het programmablad stond vermeld, zeer verrassend naar vo ren kwam en zelfs het andere team uit Oslo, het senioren Oslo Ballroom Team, uit de eindstrijd wist te houden. Lud wigsburg zegevierde met Braunschweig als prima tweede. Het Noorse Picolino pakte onder oorverdovend applaus de derde plaats. Het Nederlandse Vida uit Doetinchem werd vierde in het to taalklassement, hetgeen eveneens als een uitstekend resultaat moet worden gezien. Het tweede Nederlandse team, Swing and Sway uit Meppel kwam niet verder dan de halve finales. Dit team wordt sinds kort mede gecoached door Wim Slingerland. Wellicht dat ook deze dansers bij een volgende gelegenheid voor de rest van het internationalae veld een bedreiging gaan vormen... Latin American De voorspelde derde plaats voor het be faamde Quick-Motion-team uit Soest behoorde zeker tot de mogelijkheden. Er zat niet al te veel tijd tussen de We reldkampioenschappen ini Dortmund en de Europese, in 's Hertogenbosch. Een echte concurrent diende zich 's mid dags in de voorrondes niet aan. Toch moet er altijd nog eerst even goed wor den gedanst. Een paar slippertjes op het glanzende parket zijn zomaar gemaakt en dan ben je punten kwijt voor je het weet. De strijd begint met negen teams, waarvan er vijf overgaan naar de finale, die samen met de twee Westduitse ploe gen, uit Velbert en Bremerhafen en het Noorse Oslo Latin Team, zowel door Quick Motion als door het Doetinchem- se Vida-team werd bereikt. Een span nende zaak, vooral omdat het verschil tussen de gedoodverfde nummers 1 en 2, Velbert en Bremerhafen, miniem te noemen is. Tijdens de beide optredens, aan het eind van de serie van 5, was het lawaai van de supporters van onze Oos terburen dermate indrukwekkend, dat dë riiüziek, waarop dë successen moes ten worden behaald, bij vlagen niet waarneembaar was. Voor beide ploegen kennelijk geen enkel probleem: zij plaatsten zich inderdaad als nummer 1 (Velbert) en 2 (Bremerhafen). Voor de niet-kenners leek het team uit Oslo aan vankelijk een geduchte tegenstander voor Quick-Motion-Soest. Toegegeven moet echter worden dat de inhoud van het geheel, dat op zich als een erg aparte presentatie overkwam, weinig met Latin American en veel meer met Disco van doen had. De prachtige rode kostuums van de dames en de smaakvolle pakken van de heren deden daarbij eerder den ken aan een Spaanse ploeg dan aan een Noorse. Een en ander werd nog ver sterkt door de zwart gespoten kapsels, waar je als nuchtere Nederlander eerder hoogblonde haarwerkjes had verwacht. Wim Slingerland kon de beker voor de derde plaats in ontvangst gaan nemen. De videobeelden, gemaakt door een team van de Luxemburgse T.V., die de kampioenschappen afgelopen zondag avond heeft uitgezonden, zullen Slinger land zeker opnieuw aan het peinzen zet ten om de vraag te beantwoorden op welke manier je nou precies die Duitse teams tijdens een volgend toernooi een hak kunt zetten... Supportersclub Net als de teams uit Duitsland zijn de Nederlandse deelnemers een volgend keer zeker ook gebaat bij veel suppor ters, zonder het legertje, dat nu aanwezig was, maar enigszins tekort te willen doen. Hoe meer supporters, hoe meer vreugd en waarschijnlijk ook: nog hoger. Quick-Motion kent een bloeiende sup portersclub.. Wanneer komend voorjaar de nieuwe Ford Fiesta in heel Europa op de markt wordt gebracht, zal het model ruim drie miljoen testkilometers onder werkelij ke praktijkomstandigheden achter de rug hebben. De helft hiervan zal niet door Ford testrijders worden afgelegd, maar zal door gewone automobilisten op de openbare weg worden verreden. Als onderdeel van een grote kwaliteits campagne rond de nieuwe auto, zal Ford voor het eerst in de geschiedenis een speciale testvloot Fieta's uit de vóórpro- duktieserie beschikbaar stellen aan au tomobilisten van geselecteerde com merciële bedrijven en overheidsinstan ties in tal van Europese landen. Deze uit gebreide praktijktest ging begin decem ber van start - maanden voordat de nieu we Fiesta's officieel aan het publiek wor den gepresenteerd. Voor de proef worden bijna 250 Fies ta's, in alle geplande carrosserieversies, uitrustingsniveaus en motor/versnel lingsbak-combinatie, voor heel Europa ingezet en al deze auto's zullen wekelijks op kwaliteit, duurzaamheid, bedrijfs- Ford heeft twee officiële foto's vrijge geven van het nieuwe Fiesta model dat volgend voorjaar in Europa op de markt wordt gebracht. De Fiesta zal ook in een driedeurs-uitvoering worden geleverd. Vanaf begin december worden zo 'n 250 auto 's uit de vóórproduktieserie door ge wone automobilisten op de Europse we gen getest, als onderdeel van een groot kwaliteitsbewakingsproject. Al deze testwagens bij elkaar zullen ruim 1,5 miljoen kilometer afleggen voordat de officiële verkoop van de Fiesta begint. kosten en betrouwbaarheid worden ge controleerd. Tot de gebruikers behoren commerciële bedrijven en politiekorp sen, evenals medewerkers van de lande lijke Ford vestigingen. De informatie die door dit klanten-eva luatieprogramma wordt verkregen, zal door Ford worden geanalyseerd tenein de eventuele kwaliteitsproblemen te kunnen vaststellen en oplossen, lang voordat de eerste auto's aan het publiek worden verkocht.

Soester Courant | 1988 | | pagina 17