/ce&rce/zwuM re wy TUIN-AD VIESCENTRUM 't vamiêthoocft DE 'SOESTER COURANT' DRIE MAANDEN LANG GRATIS PLUS... EEN WAARDEVOL GESCHENK!!! SOESTER COURANT St. Joseph verhuist naar nieuw gebouw tNVJTÏRfN LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION Cvan de ven LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION Cvan de ven PAGINA 27 Niet alleen wij bepalen de sfeer met onze levende kerststal. Ook het sterk imponerende aanbod in betaalbare kerst-exclusiviteiten brengt een ieder in de stemming. Komt, en proef die sfeer van nostalgie! 't Vaarderhoogt, heel even anders!! WOENSDAG 14 DECEMRFR"i 988 SOESTER COURANT KERST KINDER BOEKEN DORRESTEINWEG 72a SOEST, TEL. 02155-12883 'JfT Kerstkoffie Bentinckfonds Carmiggelt cadeau bij Bondsspaarbank Escoffier voor iedereen Soester opgelicht met gestolen girokaarten Rood-licht-controle KOSTBARE KERST KADO'S Het winterruns werk mij denken aan dat van A. Moon- en, waarbij echter opgemerkt dient te worden dat Bontebal toch nader tot de beschaafde wereld weet te komen. De soms Roald Dahlachtige wendingen in zijn verhalen maken "Een goot met uit zicht" een zeer komisch boek, dat met een bijpassende glimlach kan worden gelezen. Voor de liefhebber! Picasso Auteur: Arianna Stassinopoulos Huffington Uitgever: BZZTOHtHet Spectrum Zojuist is verschenen 'Picasso, vernieu wer en vernietiger' van Arianna Stassi nopoulos Huffingtonln deze biografie geeft zij het aangrijpende en tragische verhaal weer van een man, die vanaf zijn vroegste jeugd tot op hoge leeftijd niet in staat was lief te hebben en daarom werd gedrongen de vrouwen met wie hij leef de te domineren en te vernederen. Picasso wordt geportretteerd als een man van tegenstellingen, zowel als de atheïst die identificeerde met de gekrui sigde Christus, als de maatschappelijke rebel die graag werd gezien in het Parijse societyleven, de man van de wereld die enorm bijgelovig was, de trotse vader die zijn kinderen verstootte. De communist die miljoenen uitgaf om 'onder de brug van goud' te kunnen leven. En de man wiens exuberante manier van leven een enormedoodsangst moest maskeren. Het verhaal van Picasso's leven, zijn vrienden, zijn vrouwen, is tegelijk een verslag van het culturele leven van het grootste deel van de twintigste eeuw. Arianna Stassinopoulos Huffington heeft samen met een staf van medewer kers vijfjaar aan deze biografie gewerkt. Ze heeft gesproken met alle nog levende familieleden en vrienden, onder andere met Frangoise Gilot, die haar nu over si tuaties vertelde die ze nooit eerder in de openbaarheid heeft gebracht. Zoals de wijze waarop Picasso haar dwong het leven met hem te gaan delen, namelijk door een brandende sigaret te gen haar wang te drukken. Zo heeft Arianna Stassinopoulos ontelbare tot nu toe onbekende details uit het leven van Picasso ontdekt - van zijn jeugdige hart stocht voor een zigeuneijongen tot en kele duistere voorvallen in latere jaren. Ze heeft op briljante wijze de grillige le vensloop van de grootste kunstenaar van onze eeuw gereconstrueerd. Sarum Auteur: Edward Rutherfurd Uiutge- ver: Van Holkema& Warendorf Sarum is de geschiedenis van een stad en vijf families, over een periode van tien duizendjaar, van de ijstijd tot de dag van vandaag. De stad is Salisbury, een van de oudste en meest tot de verbeelding spre kende plaatsen op de Britse eilanden, gebouwd in een dal waar vijf rivieren sa menvloeien en voorbestemd om een van de grootste en boeiendste centra van En geland te worden. De families, één voor één door deze geweldige sage heen ge vlochten, raken met elkaar verweven door hun huwelijken, rivaliteiten en am bities. In Salisbury ligt de geschiedenis van Engeland en Europa. Deze ambi tieuze briljante roman met de rijke men selijke drama's, zijn panoramische ach tergrond en levendig opgeroepen beel den brengt deze geschiedenis op een even verantwoorde als boeiende wijze tot leven. Het chaos Computer Boek Auteurs: div. leden van de Chaos Computer Club, Hamburg Uitgever: Uitgeverij Balans De grote verdienste van het Chaos Com puter Boek is dat de magie van compu ters onderuit gaat. In nuchtere taal wor den de maatschappelijke gevolgen van voortschrijdende informatisering be licht. Het boek is zeer gedetaillieerd waar het gaat om praktische kennis. Technische details en computeijargon blijken overbodig. Het boek geeft niet alleen aan wat er mis is met onze techno logie en de manier waarop we ermee omgaan. Het geeft ook aan op wat voor manier mensen tegen techniek aan kunnen kij ken om angst te kunnen vervangen door een nuchtere onderbouwde mening. Het kan een voorbeeld zijn voor journalis ten, voor wie een breed gebied vol boeiende en sensationele ontwikkelin gen braak ligt. We hebben hier een boek, een eye-ope- ner, dat de jaren '90 zal overleven als toonaangevend werk. 'Over waarheid en onwaarheid' Auteur: Thomas vanAquino Uitgeverij: Kok Agora De filosofie van de middeleeuwen. De theoloog van Aquino leefde van 1225 tot 1274. De vragen die hij zich stelde, zijn ook heden ten dage niet naar ieders tevredenheid beantwoord. Dit boek be staat in wezen uit een stuk vertaalde tekst uit de "Summa Theologiae", waar in de vraag omtrent de waarheid en de onwaarheid centraal staat, én de vraag of waarheid en onwaarheid eigenlijk wel bestaan. De scholastieke definitie van waarheid luidt: Waarheid is de overeen stemming van het ding en het verstand. Het is van Aquino geweest die aan deze definitie inhoud heeft gegeven met vra gen als: Is God waarheid?, is er één en kele waarheid waardoor alle dingen waar zijn? In zijn Summa Theologiae be roept hij zich vaak op Augustinus en de Bijbel. Dit is natuurlijk niet ongewoon voor iemand uit zijn tijd, maar de uit komst van zijn vaak Aristotolisch aan doende redeneertrant is soms opzienba rend. Voor lezers met een filosofische en/of methodologische inslag zeker de moeite waard. Lr. 1.(2) Snoecks Almanak '8919,75 2. 3) De Stijl: 1917-1931 29,90 3. 2) Rien Poortvliet/ Wil Huygen Het boek van Klaas Vaak, en het ABC van de slaap34,50 4. 4) Wim Kan De dagboeken 1957- 1968 27,50 5. 5) Stephen Hawking Het heelal29,90 6. 6) Dr. L. de Jong Het koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog. Deel 13 49,90 7. Jan Hulsker Vincent van Gogh, een leven in brieven 19,90 8. 7) Jan Kuitenbrouwer Turbotaal 14,90 9. (10) Louise L. Hay Je kunt je leven helen 29,50 10. Mr. J.M.A.H. Luns Gelooft u mij, het was een genoegen 22,50 Winkelcentrum "Hartje-Zutd" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. 1(1) Dr. Kees van Kooten Zeven sloten22,50 2. 2) Isabel Allende Eva Luna29,90 3. 3) Adriaan van Dis Zilver 24,50 4. 4) Harry Mulisch De elementen 22,50 5. Jan Kuitenbrouwer Percies! 14,90 6. 5) Liesbeth den Uyl Beppie van Vessem19,50 7. (10) Wim de Bie Schoftentuig 19,90 8. 7) Jeroen Brouwers De zondvloed 49,50 9. 8) Roald Dahl Matilda24,50 10. 9) Maarten 't Hart De steile helling 26,50 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel 12419 Libris.De Complete Boekhandel. De toren van de Oude Kerk te Soest Speciaal getekend voor de Soester Courant Openingstijden, maandag t/m vrijdag van 8.00-18 00 uur, zaterdag van 8 00-17 00 uur. Vrijdagavond van 19 00-21.00 uur. Maandagmorgen is de plantenkas gesloten. De familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van uw eigen Soester winkeliers, maar ook alle personeelsadvertenties vindt U in de Bel nummer 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, Soest. De reproduktie ontvangt U per omgaande. Tot nu toe miste U het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die reeds meer dan 9000 abonnees telt. Auteur: John Yeoman Uitgever: Bekadidact Een winters sprookje voorzien van een voudige teksten. Meer kijk dan leeswerk en dus ligt het accent op de werkelijk prachtige kleurtekeningen. Degelijk kaft en bindwerk. Een aanschaf die lang zal kunnen meegaan. De heksentoren Auteur: Hans Dorrestijn Uitgever: Bakadidact Een voor een zeer jeugdig volkje span nend avontuur dat zich op het water en rond een heksentoren afspeelt. Ook hier ligt het accent weer op de suggestieve il lustraties, maar is door het royale aan deel van de auteur de balans van kijken en (voor)lezen aardig in evenwicht. Meester de Meijere Auteur: Quentin Blake Uitgever: Bekadidact Niet minder dan Willem Wilmink ver taalde "Meester de Meijere" voor wie het lezen niet of nauwelijks meester is. Het verhaal moet het dan ook hebben van een serie werkelijk knotsgekke teke ningen die ongetwijfeld tot de verbeel ding van het kleine grut zullen spreken. Simpel van opzet, qua uit- en afwerking subliem. Bobo winterboek Uitgever: Oberon Voor het kleine volk dat Kerst- en vakantiedagen door moet komen. Bobo helpt daarbij een stevig handje. Verha len, spelletjes en puzzels; alles is er in te rug te vinden. "Een boek vok verrassin gen" belooft de voorpagina. Klopt, ze ker ook wat de geringe aanschafprijs heeft. Het keteldier Auteur: Anke de Vries Uitgever: Lemniscaat Anke de Vries, geen onbekende in de wereld van kinderliteratuur. Tot dit laat ste mag haar werk zonder enig voorbe houd gerekend worden. "De vleugels van Wouter Pannekoek" werd in '73 dooreen Haagsekindeijury uitgeroepen tot het beste kinderboek van het jaar, en ook ver buiten onze grenzen geniet ze bekendheid. "Het Keteldier" is in de beste zin een klassiek kinderboek. Zes- tien sprookjes achtige-verhalen uit alle windstreken. Wisselend spannend, ont roerend, maar vooral met een heerlijk gevoel voor kinderfantasie geschreven. Knappe tekeningen (Willemien Min) begeleiden de verhalen die op alle leef tijden zijn afgestemd. Werk van Anke de Vries, sprookjesachtig mooi. Een kerstman heeft geen staart Auteur: Jan-Simon Minkema Uilgever: Oberon Toen ik (Pepijn Peters) 5 jaar oud was ging ik naar een voorstelling van kinder cabaret, "Pot voor drie", waar o.a. Jan- Simon Minke de liedjes voor schreef. Ik was 9 jaar toen ik elke woensdagmiddag naar "De familie Knots" keek, waarvoor hij ook de tekst schreef. Nu ben ik ouder en lees en kijk naar andere dingen. Maar voor dit boekje waarin Minkema met ge dichtjes van elk 24 regels verhaaltjes ver telt over het leven van dieren in de win ter ben ik weer even de jongen met de korte broek geworden. Prachtig. Pepijn Peters Weet U wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt U alles over alle plannen die er in uw gemeente op stapel staan. Plannen waar U het misschien niet mee eens bent. De Soester Courant herinnert U daarbij aan de inspraakmogelijk heden, waarvan U gebruik kunt maken. Groot en klein nieuws, óók op sport- en rekreatiegebied. De SOESTER COURANT vertelt U er alles van! Zoals bijvoorbeeld de wekelijkse mededelingen op onze informatiepagina met de medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverlenings adressen, verloren en gevonden huisdieren enz. •rs' De Woningbouwvereniging St. Joseph heeft de beschikking gekregen over een nieuw pand aan de Molenstraat. Hel ge bouw, dat dienst doet als kantoor, wordt vrijdagmiddag om 15.30 uur geopend door wethouder drs. Günther Plomp. Sl. Joseph was met haar kantoor voor heen gevestigd aan deAlbert Cuyplaan. De verhuizing naar de Molenstraat werd begin deze week afgerond toen de mede werkers de nieuwe behuizing betrokken. Vrijdagmiddag wordt dat op feestelijke wijze overgedaan. Op zaterdag 17 december a.s. is er weer de jaarlijkse kerstkoffie voor de gehan dicapte sporters in restaurant Darthui zen, Prins Hendriklaan 1De aanvang is om 11.00 uur. Deze kerst-bijeenkomst wordt reeds jaren gehouden om de spor ters de mogelijkheid te bieden een gezel lig samenzijn te hebben. Een bekende Soester zal enkelen in het zonnetje zet ten. Het is gebruikelijk dat de voorzitter van het Bentinckfonds de heer drs. P.P. Bos man, een korte opsomming geeft van de gebeurtenissen van het lopende jaar en een blik werpt op het komende jaar. Te vens zal burgemeester Scholten de aan wezigen toespreken. Speciale gast dit jaar is de Soester Vin cent Maassen. Hij won dit jaar op de Olympische Spelen voor gehandicapten o.a. een gouden medaille met zwem men. De Bondsspaarbank houdt tot en met 31 december aanstaande een actie waarbij cliënten van de bank een boek cadeau kunnen krijgen. Het boek, dat als titel "Lachen kost niks" heeft gekregen, is speciaal voor de spaarbanken samengesteld. Simon Car miggelt heeft destijds zelf meegewerkt bij het selecteren van doorgaans vrolijke verhalen, In het boek is opgenomen "Een ontmoe ting met Simon Carmiggelt" door Peter ten Hoopen, waarin het leven en werken van de auteur worden beschreven. Peter van Straaten maakte de illustraties en Paul Huf de foto's voor de omslag. Cliënten die de bank een Systeem Spaaropdracht geven (maandelijks au tomatisch een bedrag sparen) van ten minste f 50,— kunnen rekenen op dit fraaie geschenk. Redactie: Jaap Klosse Uitgever: Hes Escoffier, kookboek tot in de eeuwen der eeuwen. Auguste Escoffier ruimde zestig jaar van zijn leven voor het kokzijn in. Alle groten der aarde genoten van zijn kunst. Na een zeer arbeidzaam en creatief leven stierf hij ruim 50 jaar gele den. Dit boek, onder de zeer bekwame redactie van de nationaal bekende res taurateur Jaap Klosse, is zijn erfenis. Cu linair expert en fijnproever Jaap Klosse zegt er dit van. "Koken a la Escoffier is in de eerste plaats een kwestie van filosofie. Gebaseerd op respect voor wat de na tuur voortbrengt. Auguste Escoffier heeft zijn uiterste best gedaan om zijn kennis en filosofie ook uit te dragen over de grenzen van de professionele keu kens heen." Dit kookboek werd toegan kelijk gemaakt voor iedereen. Op zeer overzichtelijke wijze werden de ca. 2500 recepten op rij gezet. Recepten voor feestdagen, maar ook voor alledag. Zeker, truffel en ganzelever komen er in voor, maar juist en vooral is het de eet cultuur die weinig investering vraagt die ruimschoots aandacht krijgt. "Escoffier voor iedereen", laat zich lezen als een culinaire roman. Wie dit als al te hoog dravend ervaart zal tenminste moeten toegeven dat we hier te maken hebben met een culinaire bijbel. Te volgen en na te komen voor wie de keuken en een goede maaltijd liefheeft. Een leven lang spelen Samenstelling: Catharina van Eijk-Prasing Uitgever: Cantecleer In ruim twintig jaar heeft de auteur een fraaie en omvangrijke collectie antieke poppen en speelgoed opgebouwd, een verzameling van internationale allure. Al doende verwierf zij een groot inzicht in deze boeiende, maar ingewikkelde materie en kon zij dit rijk geïllustreerde, zeer informatieve boek samenstellen. Catharina van Eijk laat in dit boek de liefhebber/ verzamelaar niet alleen ken nismaken met haar collectie, maar zij geeft ook allerlei bijzonderheden over bekende en minder bekende merken, hun herkomst en historie, kenmerken, wijze van vervaardigen in diverse landen en de mogelijkheden van conserveren en restauratie. Zeer bruikbare adviezen over hoe in deze tijd een aantrekkelijke poppenverzameling kan worden gerea liseerd met daarbij de terechte waar schuwing dat het niet allemaal goud is wat er blinkt. Wie twijfelt of de aanschaf van dit boek verantwoord is doet er goed aan het werk van de auteur persoonlijk te gaan bewonderen. Tot 31 december a.s. te zien in Nieuw Loosdrecht, Nieuw Loosdrechtsedijk 150. Eenmaal daar geweest snelt u naar de boekhandelaar om al dit antieke schoons in woord en beeld tot uw bezit te maken. "Een leven lang spelen" stelt u daartoe in staat. Een monument van een boek. 'Een goot met uitzicht' Auteur: Adriaan Bontebal Uitgeverij: In de Knipscheer Korte verhalen met zin en onzin. ZO kan men het debuut omschrijven van Adriaan Bontebal. Persoonlijk doet zijn Een 28-jarige bewoner van de Van Goyenlaan heeft vorige week bij de poli tie aangifte gedaan wegens oplichting of valsheid in geschrifte, omdat een onbe kende man hem had betaald met giro kaarten die achteraf gestolen bleken te zijn. De Soester had onlangs een adver tentie geplaatst in een landelijk ochtend blad en daarin diverse automaterialen te koop aangeboden. Hij kreeg een reactie van een man die de spullen wel wilde hebben. Deze kwam langs, maar betaal de omdat hij geen contant geld bij zich had met 40 girobetaalkaarten: een be drag van 8000 gulden. De man legiti meerde zich met een rijbewijs. Een paar dagen later werd het geld bij geschreven op de rekening van de Soes ter, maar hij kreeg vervolgens de mede deling van de Postbank dat het er weer werd afgehaald, omdat de girobetaal kaarten gestolen waren. De politie hield vrijdagmiddag geduren de een half uur controle bij de verkeers lichten op het kruispunt Van Weede- straat/ N assauplantsoen Stadhouderslaan. Vij automobilisten bleken onder de ogen van de politie door het rode licht te rijden. Er werd proces verbaal tegen hen opgemaakt. De curieuze wereld van Heer Bommel en Tom Poes Samensteller: Rob van Santbrink Uitgever: Loeb Op wat kleingeld na dient u voor dit boek het niet geringe bedrag van vijftig gulden te betalen. De heer Bommel en Tom Poes-fans zul len zich daardoor waarschijnlijk niet la ten afschrikken. Samensteller Rob van Santbrink deed er vier jaar over om alles wat er rond het stripwerk van Marien Toonder is uitgebracht te laten rubrice ren en fotograferen. Curiosa wel te ver staan. Daartoe rekent hij kalenders, spellen, legpuzzels, lampekappen, kaar sen, eetbestekken en beeldjes. De eerste Tom Poes - Heer Bommel film werd van stof ontdaan, kortom alles wat met de drie-eenheid Toonder-Bommel-Poes te maken heeft wordt in dit boek belicht. Curiosa van de allerbeste soort. Een cu rieus boek waar geen Bommel en Tom Poes-fan met goed fatsoen omheen kan.

Soester Courant | 1988 | | pagina 27