m =J 'Voor gezelligheid streven naar eigen home' Klinkende overwinning Stam-SoYoCo Nederland - Cuba in sporthal Beukendal LUSY gewillige prooi voor Red Stars WMili AGINA 30 WOENSDAG 14 DECEMBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 31 tb. v. .u Jan Baauw nieuwe voorzitter van volleybalverenigingStam-SoVoCo: NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: WÊ Eemvogels geven voorsprong weg KORFBAL Marco Sakkers 2e in veldrit Oss Irene Koelewijn wijst volleybalsters de weg VOLLEYBAL Volleybalinterland op zaterdag 24 december om 14.00 uur VOLLEYBAL Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant AG AVS verspeelt wedstrijdpunten VOLLEYBAL Winst dames en heren BDC/Smeeing HANDBAL Silvesterloop van AV Pijnenburg ATLETIEK Kerstcross in Soestduinen Goede prestaties van Duinkikkers ZWEMMEN Regen van records bij schaatsers SCHAATSEN J Basketballers winnen met ruime cijfers: 104-55 BASKETBAL 15.750,- 15.250,- ntiGn 17.750,- 15.750,- 14.750,- 10.750,- 17.750,- 17.750,- 25.500,- 21.250,- 11.750,- 26.500,- 17.750,- 12.750,- 27.750,- 20.750,- 22.500,- 27.750,- 17.750,- 29.750,- 18.500,- 35.750,- 32.750,- 31.500,- 28.500,- 31.750,- 42.500,- 36.500,- 28.750,- 39.500,- 25.500,- 48.500,- 39.500,- 58.500,- 25.000,- 32.500,- 9.750,- 13.500,- 7.500,- 11.750,- 15.500,- 3.750,- 22 idal) Amper vijf minuten nadat Jan Lijke- dijk hem de voorzittershamer had overhandigd kondigde Jan Paauw een nieuwe bestuursstructuur en een nieuw beleid aan. Naast prestatiegericht vol leyballen wil de man, die vorig jaar werd binnengehaald als manager van het eerste damesteam, een stuk gezel ligheid in de vereniging terugbrengen. Dat vormde de aanleiding voor een ge sprek met de vorige week gekozen praeses van Stam-SoVoCo. Kort na de fusie tussen S W en Olympia telde Stam-SoVoCo nog 530 volleybal lers, maar vandaag de dag schommelt het ledenbestand rond de 400. Aan die drastische uitloop moet omgekeerd evenredig een einde worden gemaakt, vindt Jan Paauw. Een niet gering aantal leden vertrok naar andere verenigingen. Paauw merkt in dat verband op dat hij het een slechte zaak vindt dat in Soester- berg twee teams met voornamelijk oud- SoVoCo leden spelen. Het eerste heren team van AG AVS is zelfs een klasse ho ger ingespeeld dan de Soester hoofd macht. Sociale gebeuren "Een van de uitgangspunten is dat we de gezelligheid willen terugbrengen. Naast het prestatiegerichte volleybal zul je ook daar aandacht aan moeten besteden. Een hoop mensen misten wat na de fu sie. Iedereen had bij SVV en Olympia zijn eigen sfeer. Ik denk, met alle eer overigens, dat het oude bestuur te druk was met dagelijkse dingen, die best door anderen geregeld hadden kunnen wor den. Als je dan ook al de hele dag hebt gewerkt, heb je niet meer tijd voor alle zaken. Als de gezelligheid verdwijnt zijn de mensen minder bereid te helpen en een bestuur strandt dan in een stuk frus- tatie. Er is de laatste tijd te weinig ge werkt aan de sociale factor. Voor de la gere teams was er altijd het Hemel- vaartstoernooi. Dat was iets wat ieder een altijd gezellig vond, maar dit jaar werd het niet meer georganiseerd. Dan krijgt men misschien dè indruk dat men er niet meer bij hoort. Als bestuur willen we alles in het werk stellen om het He- melvaartstoernooi of een alternatief daarvoor te laten opzetten." Met het oog op de toekomst wil het be stuur de jeugdopleiding structureren. De opbouw van de herenafdeling moet erop gericht zijn dat de betreffende teams op een hoger niveau komen te spelen. Aan de dameskant zal ervoor moeten worden gezorgd dat talent kan' doorstromen naar de damesselectie. Dat laatste is nodig om de binding met de vereniging te houden. "Een eerste divi sieteam heeft natuurlijk altijd aantgrek- kingskracht op speelsters van buiten Soest." Eigen 'home' De samenstelling van het bestuur is op de meeste plaatsen gewijzigd. Zeven mensen stapten op. Jan Paauw heeft slechts drie plaatsen vervangen. Behalve hijzelf zijn penningmeester Henk Ney- sen en technisch coördinator Cees Kok de nieuwe gezichten. Secretaris Betty van Kuyvenhoven en evenementen coördinator Han Ruiterkamp zijn de enige twee zittenblijvers. Een van de belangrijkste uitgangspun ten blijft de realisatie van een eigen 'ho me'. "Zeker voor de gezelligheid moetje daar naar blijven streven," zegt Jan Paauw, die beaamt dat de sfeer binnen de volleybalclub niet zo goed is als twee, drie jaar geleden. "We zien nog steeds brood in Beukendal, maar we blijven ons oriënteren op de mogelijkheden. Het is niet ondenkbaar dat de nieuwe sporthal volledig wordt afgestemd op volleybal. Met een goede vloer maak je zeker naar de Ne VoBo een goed gebaar. De bond zou hier dan best trainingskam pen willen organiseren. Dat is goed voor de vereniging en goed voor Soest, want dat zou inkomsten aan zaalhuur tijdens de loze uren betekenen," aldus Paauw, die zich ervoor heeft ingezet de trainin gen van de nationale damesselectie naar Soest te halen. Onder leiding van bonds coach Pang oefent oranje sinds 1 no vember elke dinsdag in Beukendal. Stam-SoVoCo hoopt de NeVoBo straks ook in het eigen 'home' onder te bren gen. Zaalvoetbal Met name de zaalvoetballers uit Soest vinden het onbehoorlijk dat de 'buiten staanders' wel en zijn niet gebruik kun nen maken van de hal. Ze uitten hun on genoegen al tijdens de eerste training van Pang door met spandoeken de tribu nes op te gaan. Paauw heeft onlangs een gesprek gevoerd met Ed Brouwer van een van de zaalvoetbalverenigingen. Daarin zijn echter geen concrete afspra ken gemaakt. "Als er wat te regelen zou zijn, dan is het nu, want ik verwacht vol gend seizoen een toeloop van leden. Ik weet dat de centrale training van de na tionale selectie een doorn in het oog is van sommige clubs en we besteden er dan ook aandacht aan. Als het echt kan zullen we ons moeten aanpassen. Ik weet dat de zaalvoetballers al blij zijn met een uurtje." Intern heeft de komst van de Nederland- Jan Paauw (l.) krijgt van Jan Lijkedijk de voorzittershamer van Stam-SoVoCo. Foto: Goos van der Wilt. se ploeg bij sommigen ook kwaad bloed gezet. Enkele leden klaagden erover dat hun trainingstijden zonder overleg zijn gewijzigd. Paauw: "De uitleg naar de le den toe is wat minder gelukkig geweest, maar dat was de taak van het oude be stuur. Ik heb het alleen aangedragen, omdat het belangrijk is voor Soest, We moeten het trainingsschema van de teams nog eens onder de loep nemen. Misschien moet dat eens anders worden ingedeeld of moeten we uitleggen waar om een team op een bepaalde tijd traint. Het zijn altijd dezelfde groepen die op 'prime-time'zitten Delegeren Maanden geleden benaderde het oude bestuur Jan Paauw al voor de functie van voorzitter. De produktieleider van Mer- curius Golfkartonindustrie bedankte lange tijd voor de eer, totdat 'informa teur' eri oud-voorzitter van SW Her man Stam met hem om de tafel ging zit ten. Paauw, die op korte termijn zijn werkzaamheden voor het eerste dames team zal beëindigen, over zijn nieuwe rol binnen Stam-SoVoCo: "Het bestuur moet als een management een vereni ging besturen. Je moet stimuleren en coördineren. In principe mag je geen uit voerende zijn. We hebben getracht om een slagvaardig bestuur te krijgen, dat de uitvoerende taken gaat delegeren naar de commissies. De taken moeten klein zijn, zodat niemand tot over zijn oren in het werk komt te zitten. De leden moe ten niet alleen bij de voorzitter terecht kunnen met vragen. Het is de kunst om alles uit te rafelen, zodat je het in patjes kunt delen. Daarvoor moet je de juiste mensen zoeken." Paauw heeft het volste vertrouwen in het nieuwe bestuur en is ervan overtuigd dat Stam-SoVoCo weer ledenwinst kan boeken als iedereen een helpende hand toesteekt. Hij heeft overigens laten vast leggen dat hij over twee jaar zijn voorzit tershamer beschikbaar stelt. "Dat is een stukje zelfbescherming, hoewel het op mijn initiatief kan worden opengebro ken," verklaart hij. In het voorjaar komt het nieuwe bestuur met een beleidsnota op de proppen. Tij dens de dan te houden extra ledenverga dering zal ook de nieuwe begroting voor het daaropvolgende seizoen worden aangeboden. Vorige week werd de be groting niet goedgekeurd, omdat de nieuwe bestuursleden een andere verde ling van de financiële middelen voor staan. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 -19600 Na de nederlaag van vorige week kwam het eerste team van de Eemvogels deze week in Beukendal uit tegen Hellas. Het begon goed, Fons Verduin lokte een strafschop uit, die hij beheerst in schoot. Hellas kwam direct terug met de gelijk maker. Hierna liepen de Eemvogels uit tot 4-2 door doelpunten van Marco Kuil en tweemaal door Kathja Rauch. Hellas kwam weer langszij waarna Fons Ver duin en wederom Kathja Rauch de stand op 6-4 brachten. Hellas gaf zich niet ge wonnen en wist zelfs een voorsprong van 6-6 op te bouwen. Kathja Rauch, die bij zonder goed op schot was, bracht de stand weer gelijk. Hellas kwam nog vier maal tot scoren terwijl de Eemvogels hier slechts twee treffers van Marco Kuil tegenover konden stellen. Zodat, de eindstand teleurstellend op 9-11 kwam. De junioren behaalden daarentegen een riante overwinning van 11-1. Er werd door het gehele team hard gewerkt. Het derde team kwam met een 4-3 overwin ning terug uit Utrecht, terwijl het vierde team de volle winst binnenhaalde dank zij een 13-8 overwinning op HKC. Het vijfde team kwam tegen KVO niet ver der dan een 9-7 nederlaag. De B-aspi- ranten gingen met 1-14 roemloos ten onder tegen Dalto. De allerkleinste Eemvogels tenslotte kwamen tegen Tel star helaas niet verder dan een 0-5 ne derlaag. Zondag werd de internationale veldrit van Oss verreden. Op een zwaar par cours en met een sterk deelnemersveld met o.a. de complete Engelse selectie heeft Marco Sakkers een prima prestatie geleverd door beslag te leggen op de 2e plaats. Het eerste damesteam van Stam-So- VoCo heeft zaterdag een schitterende overwinning behaald op koploper Ge- mini in Eist. Voor het eerst dit seizoen wist de ploeg vormbehoud te tonen ge durende drie sets. Geen moment lieten de Soester dames de gastvrouwen in hun spel komen en met een 3-0 over winning werden de punten meegeno men naar Soest. Het moest er een keer van komen. Niet voor niets trainen de dames van Stam- SoVoCo negen uur per week. Blessures, maar vooral zieke speelsters stonden tot nu toe echt succes in de weg. Weliswaar werden de vorige twee wedstrijden ge wonnen, maar het spel liet op teveel punten te wensen over. Irene Koelewijn was als midspeelster het eerst aan de beurt om te trachten de snel le aanvallen van Gemini aan het net te keren. En dat deed ze op meer dan voor treffelijke wijze. Wat Gemini ook pro beerde, het lukte niet het hoge en snelle blok van Koelewijn te passeren. Bij de stand 0-8 volgde de eerste ralley, de bal passeerde meer dan tweemaal het net, om vervolgens door Marja de Wildt met een schitterende snelle middenaanval te worden afgerond. Nog verder liep Stam- SoVoCo uit; 0-11. Pas<oen kon Gemini haar eerste punten scoren en via 4-11 en 6-13 wordt de eerste set door Soest ge wonnen met 9-15. Stam-SoVoCo nam in de tweede set even gas terug en on middellijk bewees Gemini haar klasse; 5-0. Een time-out zette de neuzen van Stam-SoVoCo weer in de goede richting en de stand werd gelijkgetrokken, maar opnieuw liep Gemini uit. Angela Man- ders en Ciska Abrahams kwamen de verdediging even versterken en weer trok de Soester ploeg de stand via 5-9 en 8-12 gelijk, 12-12. Enkele zwakke op slagen stelden de gastvrouwen weer in staat een, maar het leek, beslissende voorsprong te nemen 14-12 maar weer was het Irene Koelewijn die blokkerend en aanvallend het team inspireerde. De omloop-aanvallen van Gemini werden door de toch bepaald niet lange Judith Lazonder en aan de andere kant Jenne- ke van der Wal geblokkeerd en zo trok Stam-SoVoCo ook de tweede set met 14-16 naar zich toe. De grote vraag was of het team dit niveau zou kunnen vast houden. Coach Werner Paans stuurde dezelfde formatie als in de eerste set weer te veld. Zeer geconcentreerd spe lend wisten zij inderdaad tot prachtige staaltjes volleybal te komen. Gemini leek het op te geven, 0-5,4-9, 6-12 wa ren de tussenstanden voordat 8-14 werd bereikt. Een daverende klap van absolu te uitblinkster Irene Koelewijn binnen de drie meter brak de laatste tegenstand en via een slimme, min-of-meer toevalli ge plaatsbal van Hanneke Klunder werd het vijftiende punt gescoord: 8-15. Een klinkende overwinning, volledig ver diend op de koploper in de eerste divisie. De volleybalinterland Nederland - Cu- ba in sporthal Beukendal trekt veel be- langstelling. De organiserende vereni ging Stam-SoVoCo verwacht een uit verkocht huis wanneer de herenteams van beide landen elkaar op zaterdag 24 december om 14.00 uur treffen. De ontmoeting tussen de nummer 5 van de laatste wereldkampioenschappen en de nummer 5 van de afgelopen Olympi sche Spelen belooft een interessante wedstrijd te worden. De Nederlandse ploeg onder leiding van Arie Sehnger staat bekend om haar snelle en geva rieerde spel. Cuba gooit daarentegen een enorme dosis kracht in de strijd ter compensering van het gebrek aan sou plesse. De Zuidamerikaanse volleyballers, die het Olympische toernooi in Seoul boy cotten, stonden dit jaar al drie keereer der tegenover de oranje formatie. Begin januari won Cuba met 3-1 in Hamburg. Ook in Japan was Cuba sterker en zege vierde het met 3-0, maar de laatste con frontatie tussen beide landen in Bulga rije eindigde in een 3-0 overwinning voor Nederland (15-3, 15-8 en 15-5). De twaalf man sterke selectie van Arie Selinger wordt voornamelijk gevormd door lange spelers. Tien spelers zijn twee meter of langer. De 25-jarige Jan Pos- thuma spant met 2.09 meter de kroon. Marco Brouwers (30) heeft de meeste De Nederlandse volleybalploeg speelt op zaterdag 24 december in sporthal Èeukendal tegen Cuba. interlands achter zijn naam staan: 242. Voor de volleybalinterland in sporthal Beukendal zijn nog enkele kaarten ver krijgbaar bij het verkoopadres Renault Stam aan het Nieuwerhoekplein. In de voorverkoop kosten de kaarten 10,00 gulden, voor jeugd tot en met 14 jaar 5,00 gulden. Indien nog voorradig wor den de prijzen van de kaarten op de wed strijddag met een rijksdaalder verhoogd. Afgelopen zaterdag heeft het eerste herenteam in Amersfoort een 3-2 ne derlaag geleden van het over een diep tepunt zijnde Spirit 1. Het niet ver wachte verlies was te meer opmerke lijk, daar de heren een 2-0 stand uit handen gaven. Een volkomen ongeïnspireerd team, waarvan enkele spelers de gedachte hadden de klus wel "even" te klaren, zag van meet af aan geen kans een vuist te maken. Zowel verdedigend, aanvallend als blokkerend waren de heren over de gehele wedstrijd gezien de mindere. Het enthousiasme, wat aan de andere zijde van het net wél aanwezig was, ontbrak bij de Soesterbergers. Bovendien was de "stop" erg onnauwkeurig, hetgeen bij droeg aan een voorspelbare set-up, waardoor geen verrassingsaanvallen mogelijk waren. Het technische spel, dat de Soesterbergers meestal tonen bleef achterwege. Het positieve punt was dat er geen on enigheid in de ploeg sloop. Na de wed strijd waren de meeste spelers van me ning dat de uitslag een juiste afspiegeling was van de getoonde strijdlust. De heren verloren hierna wederom 2 punten. Dit tot ergernis van de met ratels en bellen aanwezige supporters van heren 1. Set standen: 13-15, 12-15, 15-11, 15-12, 15-6. A.s. zaterdag spelen de heren in de Banninghal om 14.45 uur tegen Unicor- nus 1 uit Bunschoten. Dames 1 speelt om 13.30 uur tegen Devu 1eveneens in de Banninghal. Het herenteam van Smeeing/BDC won zondag afgetekend van het op de twee de plaats staande VZV met 11-18. In Schagen werd de tegenstander van het Soester team binnen veertien minuten volledig overrompeld Door een spec- taculaiier openingsoffensief, waarin al le aanvalsvariaties voorkwamen werd binnen dat tijdsbestek maar liefst acht maal gescoord door de geel-blauwen. Tegenstander VZV kon slechts een maal het doel treffen. Van de acht doelpunten nam Cleem Diemers vanuit de hoek vier treffers voor zijn rekening. De VZV-coach be sefte op dat moment dat hij maatregelen moest nemen om een volledige afgang te voorkomen. Hij vond de oplossing om het Soester geweld af te stoppen door de spelverdeler aan Soester zijde Aijan Roest mandekking op te leggen. De aan- valsacties van de Soesters werden hier door enigermate verstoord, echter niet voldoende om de kleine kansen die Smeeing/BDC zich creëerde conse quent te benutten. De ruststand werd dan ook bereikt met 5-12. Smeeing/BDC continueerde in de tweede periode haar offensief ingestelde tactiek. Door alweer Cleem Diemers, Jan Bunt met een sprongschot en Aijan Roest vanaf de penaltystip was na vie- renveertig minuten speeltijd een 7-16 voorsprong bereikt. Via 9-17 en een fraai doelpunt uit de hoek van Gio Agrippino werd de eind stand bepaald op 11-18. Dames Het damesteam van Smeeing/BDC won uit in Bergen met 8-10 van het in de mid denmoot staande Berdos. Het Soester team behaalde hiermee zijn tweede overwinning van de competitie en houdt hiermee de kans om zich te handhaven in de tweede divisie. Een sterke opening was er van het Soes ter team. Aanvoerster Sonja van Log- tenstein bracht na vier minuten speeltijd vanuit de hoek de gelijkmaker op het scorebord. Vervolgens zag Smeeing/ BDC kans om naar 1-4 uit te lopen door scores van Leontien Jansen vanuit een vrijeworp-positie en tweemaal Ada van Hal. Bij rust was de stand 3-6 door alweer Leontien Jansen en Karin Roest. Smeeing/BDC zag zelfs kans in de twee de helft uit te lopen naar 3-8. Vervolgens moest het in de resterende 25 minuten toezien dat Berdos angstig naderbij kwam. Vijf minuten voor tijd was de stand zelfs op 8-9 gekomen. Ada van Hal stelde in de laatste minuut de zege pas zeker nadat Anke Pronk een penalty kreeg toegewezen. Met een keihard schot schoot zij Smeeing/BDC naar een verdiende 8-10 overwinning. Op de laatste dag van het jaar houdt de atletiekvereniging Pijnenburg weer haar jaarlijkse Silvesterloop in en rond om de Lange Duinen van Soest. Deze prachtige entourage zorgt er naast een goede organisatie elk jaar weer voor dat velen uit en van buiten Soest de weg te vinden naar deze loop. Ook van buitenlandse zijde is er volop belangstelling voor deze wedstrijd, ge tuige aanmeldingen uit België en ver moedelijke ook Engeland. De Neder landse toppers melden zich doorgaans ook aan de start voor deze zware cross, aangezien deze loop vaak uitstekend past in hun trainingsopbouw. Vorig jaar waren ondermeer Han Kulder en Rob Druppers van de partij, evenals de win naar van de 1987 editie Herman Hof stee. Van laatstgenoemde staat zonder meer vast, dat hij weer van de partij is. De Silvesterloop begint 's ochtends om 10.00 uur met een wedstrijd voor de pu pillen C over 1000 meter. Om ca. 12.30 uur, wanneer de jeugd wedstrijden beëindigd zijn, worden ach tereenvolgens afgewerkt: 12.35 uur Meisjes A en Senioren Da mes 3200 m 13.00 uur Korte Cross Heren 2200 m 13.15 uur Veteranen Dames Heren 1 2 en 3 8800 m 14.00 uur Heren Senioren 8800 m 15.00 uur Prestatieloop over 2,2 - 4,4 - 6,6 - 8,8 km. Voor inschrijven voor zowel wedstrijd- als prestatieloop is mogelijk bij Nelleke Boissevain, Witte Paardstraatje 1, 3763 DC Soest. Jeugd In de jeugdcrosscompetitie van deze winter werd zaterdag de tweede wed strijd gehouden door de atletiekvereni ging TEMPO uit Bussum. Van de 61 deelnemende Pijnenburg-atleten waren de behaalde resultaten gemiddeld dui delijk verbeterd in vergelijking met de eerste cross. De derde wedstrijd vindt plaats op 28 januari te Hilversum, waar na de finale op 11 maart in Soest wordt gehouden. De beste resultaten: Jongens A: Dick van de Broek 2e. Jongens B: Abdes Be- larbi 2e, Alex Grootveld 3e Jongens D 2e jaars: Kristiaan Smits le, Christian Gijtenbeek 3e. Meisjes D. Monique van Leek le. Jongens Pupillen A le jaars: Thomas Ruiter 5e. Meisjes Pupillen A: Tessa van Rossenberg 3e. Meisjes Jongens Pupillen C: Ingrid den Oude 5e. In de bossen van Soestduinen wordt op maandag 26 december de 34ste kerst- cross verreden. Ook dit jaar heeft de traditionele wedstrijd de A-status ge kregen. Aan de cross doen sterke ren ners mee, zoals Martin Hendriks, Frank van Bakel en Henk Baars. Uit het buitenland komen onder meer de Belgen Ludwig Wijnants, Rudy Dhae- nens, de Duitser Jozef Meisen en de En gelsman Steve Douce. De A-wedstrijd gaat over 60 minuten en een ronde. De beroepsrenners en de amateurs wor den om 14.30 uur weggeschoten. Een uur daarvoor begint de Mountain Bike Race, een nieuw en spectaculair onder deel van het programma. Om 12.30 star ten de junioren, om 11.30 uur liefheb bers en veteranen en om 10.30 uur kan iedereen meedoen aan de trimlooop over 2,5, 5, 7,5, of 10 kilometer. Tijdens de negende wedstrijd in de overvolle agenda van de Duinkikkers hebben de Soester zwemmers goede prestaties geleverd. In de sprintwedstrijd plaatsten dertien leden zich voor de finale. Uiteindelijk sleepten de Duinkikkers negen medail les in de wacht. Voor de wedstrijdselec tie moet dat een goede motivatie zijn om aan de derde zwemwedstrijd, meetel lend voor de competitie, te beginnen. Enkele uitslagen op de 50 meter school slag: Lise van de Berg 43.9, Marjolein Klijn 41.6, Frits Wibbelink 34.8, Bas van Dorrestein 35.8 en Rene van Walsem 36.8. 50 meter rugslag: Rene van Walsem 30.2, Frits Wibbelink 32.0, Lisette Elsinga 41.2, Annemarie Kingma en Tanja Boekema 43.4. Onder prima omstandigheden werden vrijdagavond 9 december de 3 kortste afstanden gereden. Met een zeer grote bezetting was het ook zaak om een goe de resultaat neer te zetten. Dat deden ze ook: 16 persoonlijke records en 8 club records. Zondagmorgen was de weersgesteld heid een stuk minder dan vrijdag. Des ondanks werd door Martin Baltus toch nog een clubrecord neergezet op de 3 km. Zondagavond waren er 2 afstanden voor de stayers, nl. die 3000 en 5000 meter: Igor Zweers: 5000 m. 8.25.6. min. Ruud Janssen: 3000 m: 5.42.3. min. (val). Arie v./d Berg: 3000m: 4.58.2 min. In de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft hebben de heren van Red Stars een makkelijke opgave ge had. Tegenstander LUSV was een ge willige prooi voor de formatie van Ri- nus Valk. Red Stars won het duel tegen de hekkesluiter met 104-55 en behoudt daarmee de vierde plaats. "Het was een lekkere pot, waarin het tempo zeer hoog lag. In de eerste helft waren we af en toe nog slordig, maar na de rust hield iedereen zijn koppie erbij," meende Valk, die geen uitblinkers, maar een collectief sterk opererend team had zien spelen. "Met de groep ging het heerlijk. Dat vind ik leuk. Ik zie liever een goed team dan één of twee uitblin kers." Al na vijf seconden stond Red Stars op een 4-0 voorsprong. De Leidse gasten konden daarna even het spel bijbenen, maar moesten uiteindelijk toch vrij snel capituleren. Via 20-13 werd het op slag van rust 49-26. Ook toen beide ploegen in de andere richting moesten spelen was Red Stars aanzienlijk beter. Het aardige voor de basketballers was dat ze voor het verstrijken van de speeltijd de grens van honderd punten hadden overschreden. Red Stars bezet de vierde plaats en heeft respectievelijk vier, zes en acht punten achterstand op de top 3. Het lijkt on waarschijnlijk dat de Soester basketbal lers aan het einde van het seizoen pro motiewedstrijden mogen spelen, maar volgens Valk moet de competitie kun nen worden afgesloten met een derde plaats. Het eerste damesteam van Red Stars boekte een spectaculaire overwinning, de vierde van dit seizoen, op Hurricanes. In de laatste seconden van de wedstrijd produceerde Red Stars de winnende treffer: 54-52. Het team van Errol Hotie zal zich na de jaarwisseling moeten rich ten op een positie bovenin de midden moot. Het tweede en derde herenteam moeten na een goed seizoen uitkijken dat ze dit keer niet degraderen. De twee ploegen bezetten de onderste plaatsen. Red Stars 3 was in Utrecht niet opgewassen tegen Cangeroes dat een strakke persoonlijke verdediging hanteerde. Tot vijf minuten na rust lag Red Stars nog in de race (36- 27), maar de niet op elkaar ingespeelde Soesters kregen vervolgens geen vat meer op de wedstrijd: 73-42. Jeugd In de streekderby tegen Dunckers heb ben de jongens junioren van Red Stars weer de smaak van de overwinning kun nen proeven. Het enige dat net niet lukte was het behalen van 100 punten. De Hil- versumse gasten, die zelf 58 punten scoorden, hielden de ploeg van Hans de Bruin op 97 punten. De welpenteams van Red Stars houden nog steeds huis in bijna alle sporthallen waar ze in actie komen. In Hilversum versloeg het derde team tegenstander Dunckers met 64-21. Green Giants moest in Leusden buigen voor het twee de welpenteam: 26-87. Bert Hilhorst (11) scoort namens Red Stars tegen LUSV. Foto: Goos van der Wilt. De meisjes aspiranten speelden een goe de partij tegen Leerdam. Red Stars won dit duel met 72-52. Uitslagen: Heren 1 - LUSV 104-55, he ren 3 - Cangeroes 42-73, heren 7 - AGAVS 41-34, dames 1 - Hurricanes 54-52. JA1 - Dunckers 97-58, JB1 - OSM 57- 46, MCI - Leerdam 72-52, welpen 2 - Green Giants 87-26, welpen 3 - Dunc kers 64-21.

Soester Courant | 1988 | | pagina 31