C Heren Smeeing/BDC ongeslagen bovenaan 7= DV H ri =4 i Uil _=U Dames Stam-SoVoCo volgen goede weg: 3-0 Veel mooie postduiven bij De Zwaluw mm- It Volle bak bij Nederland - Cuba WOENSDAG 21 DECEMBER 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 24 Handballers richten ogen op tweede divisie HANDBAL Dames Red Stars laat naar winst Hoge scores scrabble SCRABBLE Wie aan sport doet leest de Soester Courant NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: Soester overleden na hartstilstand bij SEC-wedstrijd Centrale verwarming Soester volleybalsters klimmen naar boven VOLLEYBAL Twee kostbare punten voor Selby BADMINTON JEUGDVOETBAL Griftland College mist schaakfinale Tafeltennistoernooi gewonnen door de Savornin Lohmanschool TAFELTENNIS p i AGAYS speelt Unicornus weg VOLLEYBAL Beukendal uitverkocht voor volleybalinterland Nationale top start in Silvesterloop ATLETIEK Schakers nog steeds ongeslagen SCHAKEN Het herenteam van Smeeing/BDC won zondag in een bikkelhard duel met 14-11 van de UDSV-reserves uit Utrecht. Met deze overwinning blijft het team ongeslagen aan kop van de ranglijst samen met het Haarlemse de Blinkert. Beide teams vergaarden tot nu toe zeventien punten uit negen wedstrijden. In sporthal Beukendal speelden de Domstedelingen op het scherpst van de snede, waarbij het af en toe veel te hard toeging. De Soesters bleven echter hun zelfbeheersing behouden en stelden daarmee de overwinning veilig. Smeeing/BDC had reeds na elf minu ten een 4-0 voorsprong bereikt via ge durfde aanvalscombinaties. Tweemaal Aijan Roest vanaf de penaltystip en Michel van de Hoven uit de tweede lijn, terwijl Richard van de Hoef vanaf zijn vaste cirkelpositie de Utrechtse keeper verraste. UDSV schakelde vanaf dat, moment op manverdediging over. Ar jan Roest werd daarvan het doelwit. Smeeing/BDC begint aan deze verde digingstactiek te wennen en raakt daar van niet meer de draad kwijt. In de hoe ken komt hierdoor de nodige aanvals- ruimte vrij, waardoor de specialist op deze positie Cleem Diemers zijn doel kansen krijgt. Ook nu was dit weer het geval. Diemers scoorde nog voor rust driemaal en werd eenmaal ten onrechte afgestopt. De penalty werd benut door aanvoerder Roest, die daarmee het honderdvijftigste doelpunt voor de geel-blauwen in deze competitie liet aantekenen. Ruststand: 8-5. De tweede periode liet eenzelfde spel- beeld zien. UDSV dat meer aandacht voor de ledematen van de tegenstander had dan voor fraai ogend handbalspel. De totaal zeven aan het- uitgereikte twee-minuten straf getuigde hiervan. Ook de in deze periode vier keer toege kende strafworpen aan Smeeing/BDC waren een afspiegeling van de te harde wedstrijd. Roest voltrok evenzovele ke ren het vonnis, waarbij de scheidsrech ters die overigens goed leidden, een maal de keihard in de kruising inge schoten bal tegen de lat dachten te zien komen en dus de zuivere treffer niet goedkeurden. Zes minuten voor tijd bij de stand 12-11 dreigde het even nog verkeerd te gaan voor de Soesters. Mare Vermaak stopte echter attent de uit vrije positie afgevuurde scorings kans. Richard van de Hoef en Cleem Diemers, de laatste geraffineerd aange speeld door Paul van den Deijssel, zorg den echter voor een bevrijdende zucht op de tribune door naar 14-11 uit te lo pen. Arjan Roest en zijn specialiteit: de straf worp. De topschutter van BDC- Smeeing brengt hier zijn ploeg kort voor tijd op een 13-11 voorsprong. Het werd nog 14-11. Foto: Goos van der Wilt. Dames De dames van Smeeing/BDC verloren zondag met 9-19 van het Utrechtse Atilla. De Soester dames lieten vooral in de eerste twintig minuten van de wedstrijd teveel kansen onbenut, en werden hierdoor in deze eerste periode al op een kansloze achterstand gespeeld (3-9). De rentree van Bea van de Berg, die zich kenmerkt door een geweldige in zet, was de eerste vijftien minuten dui delijk zichtbaar. Zij en Anke Pronk zorgden in die tijd dat Smeeing/BDC goed bijbleef. De stand was op dat mo ment 2-3. Smeeing/BDC vocht voor wat het waard was en schiep zich menig doelrijpe kans. Men verzuimde de kan sen te verzilveren. In de tweede helft geen verbetering. Anke Pronk, Leon- tien Jansen, Ada van Hal en Bea van den Berg scoorde wel, maar Atilla pro fiteerde van elke Soester verdedigings- fout en voegde nog 10 doelpunten toe aan de al voor rust gescoorde negen treffers. Smeeing/BDC blijft door deze nederlaag onderaan bengelen op de ranglijst. De dames van Red Stars hebben hun zelfvertrouwen voor de korte winter stop kunnen opvijzelen. Ze versloegen Grasshoppers met 74-54 en namen daarmee nog meer afstand van de dis cutabele posities onderin. De basketbalsters begonnen zwak. Met name in verdedigend opzicht schortte er veel aan Soester zijde en het was in die fase niet onverdiend dat de laagggeklas- seerde Katwijkers met 13-27 aardige perspectieven hadden voor de zege. Coach Errol Hotie vond op dat moment echter de juiste samenstelling in het veld en nog voordat voor het eerst werd afge floten had Red Stars zich weer in de kij ker gespeeld: 25-27. Vervolgens ontspon zich een spannend scoreverloop, waarbij geen van beide teams erin slaagde een bres te slaan in de defensie van de tegenstander. Gras shoppers bleef tot een minuut of zeven voor tijd op de been, maar moest toen de tol betalen voor de grote hoeveelheid persoonlijke fouten die het had ge maakt. De reglementaire uitwijzingen volgden elkaar in vlot tempo op en die verzwakking stelde Red Stars in de gele genheid de wedstrijd met enigszins ge flatteerde cijfers te winnen: 74-54. De reserve-heren boekten de twee sei zoenzege. Tegen het derde team van Red Stars, dat bij de eerste ontmoeting als winnaar van het veld was gestapt, was heren 2 gretiger in de verdediging. De gelegenheids-samentelling van heren 3 kwam voornamelijk tot uiting in de aan val. De ploeg was zelden via goede acties gevaarlijk. Door de 74-62 winst van de reserves staan beide Red Stars-teams onderaan in de eerste klasse. Het eerste welpenteam van Red Stars, dat een succesvol jaar doormaakt, kreeg zijn revanche tegen de ongeslagen kop loper Sparta. De ploeg uit Nijkerk werd in een enorm spannende wedstrijd met 32-30 verslagen. Red Stars en Sparta voeren nu samen de ranglijst aan met ie der twee verliespunten. Uitslagen: Hereo.2 <- heren 3 74-62, he ren. 4 -i Woudenberg 58-79i,herpft 6:- Woodpeckprs 90-58, heren 7 - Irene 57- 101, dames 1 - Grasshoppers 74-54, da mes 2 - BZ'72 50-28. JC1 - Crackeijacks 59-29, JC2 - Crac- kerjacks 106-32, MB1 - Argon 2-0 (reglementair). Scholierentoernooi Het 22ste basketbaltoernooi voor scho lieren start op dinsdag 27 december in sporthal Beukendal. De basisscholen bijten tussen 8.30 en 17.00 de spits af. Volgende week woensdagmorgen wordt het programma voor de basisscholen af gerond. In de middaguren beginnen de leerlingen van middelbare scholen. Dat zelfde geldt voor donderdag 29 en zater dag 31 december. Aan het scholieren- toernooi doen 103 teams van 33 scholen mee. Basketbalclinic Red Stars en de basketbalafdeling van AGAVS hebben een basketbalclinic voor de jeugd van 11 tot en met 17 jaar georganiseerd. Op maandag 2 januari komt een aantal oud-topspelers naar de Banninghal in Soesterberg om de trai ning te verzorgen. De basketbaljeugd wordt dan geconfronteerd met onder anderen de Amerikanen Hank Smith, Tree Marrionaux en de nog steeds actie ve Vince Alexander (2.08 meter). De leiding is in handen van de eredivisie- coach Edwin van der Hart. Voor deelname kan men zich wenden tot Rene de Quay, tel. 03463-2766. De clinic kost 15 gulden per persoon. Hier voor krijgen de deelnemers een vakkun dige training en een t-shirt. Op de scrabble-avond van afgelopen donderdag in Honsbergen waren niet zo veel deelnemers aanwezig. Door vakan tie en andere verplichtingen hadden ve len de feestdagen al in het hoofd. In schril contrast daarmee stonden de uit slagen, die in zijn algemeenheid een stuk uitstaken boven de resultaten van de lo pende competitie. Wat te denken van Riet de Groot en An neke Tak, die samen een kleine 1200 punten op het bord wisten te toveren. (611-568). Ook Riet Rabelink en Annie Janssen speelden een zinderende partij (523-509). Ook Dieuwke Vastenburg (596) en Jan Danvers (503) namen de hindernis van 500 punten, zodat bijna de helft van de aanwezigen meer dan 500 punten scoorde. De uitslagen van afgelopen donderdag: Anneke Tak - Riet de Groot 568-611. Riet Rabelink - Annie Janssen 521-509. Trudy Danvers - Theo van de Berg 458- 368. Jan Danvers - Dick Koblens 503- 395. Ellie Verrips - Mw. van der Werff 290-274. Truus van der Veer - Dieuwke Vastenburg 366-596. Anne Nuysink - Hans Dan vers 394-454. De prijs van de week, waarom in de ron de na de pauze werd gespeeld, was deze keer voor Anne Nuysink, die het dichtst bij het getal 425 wist te eindigen. Donderdag 22 december is de laatste ronde voor Kerst. De aanvang is als steeds 19.30 uur exact en de deelname kost f 2,50 per persoon, en op donder dag 29 december wordt er gewoon door- Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 De 53-jarige Th.M. van Agterveld uit Soest is zondag j.1. overleden nadat hij als toeschouwer bij de voetbalwedstrijd SEC 4 - Kamerik 2 onwel was gewor den. Hij werd getroffen door een acute hartstilstand. De wedstrijd werd voor enige tijd stilgelegd. Ter plaatse aanwe zige EHBO-ers hebben onder leiding van een gewaarschuwde arts nog gepro beerd de heer Achterveld te reanime ren, maar bij aankomst in het Amers- foortse ziekenhuis de Lichtenberg, waar hij in allerijl naar toe werd ge bracht, bleek hij te zijn overleden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Opnieuw was er winst voor het eerste damesteam van Stam-SoVoCo. De Soester volleybalsters versloegen dit maal de gasten uit Doetinchem met 3-0. Maar ook het tweede team toonde zich de sterkere in de ontmoeting met Vocasa uit Nijmegen. Ook hier een 3-0 overwinning. Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Combinatie blijft goed preste ren. In de wedstrijd tegen Orion bewe zen de dames dat de voorafgaande drie overwinningen geen toeval waren. Het moet gezegd, de tegenstander Orion vo rig seizoen gedegradeerd uit de ere-divi- sie verdedigde dan wel aardig, aanval lend was er weinig gevaar van te duch ten. Toen Irene Koelewijn (opnieuw speelde zij een uitstekende wedstrijd) vat kreeg op de snellemidaanval zorgde de organisatie in de SoVoCo-verdedi- ging voor een goede veldverdediging voor de vaak simpele oplossingen die de gasten bedachten. Spëlverdeelster Lotte Paans speelde een van haar betere wed strijden. De aanvallen van Stam-SoVoCo ken den zoveel variatie dat Orion slechts zel den kon scoren via haar blok. Vooral de combinaties met Irene Koele wijn en Jenneke van der Wal en later ook met Hanneke Klunder zorgden voor de nodige problemen bij Orion. Zoals steeds ging Stam-SoVoCo flitsend van start, direct de tegenstander op afstand zettend, 5-0 en 9-4. Toen stokte de aan- Irene Koelewijn toont een constante', goede vorm en is regelmatig uitblinkster in de hoofdmacht van Stam-SoVoCo,' het team dat weer op de goede weg lijkt te zi>n- Foto: Goos van der Wilt. val. Lotte Paans, die het spel in aanval lend opzicht perfect in de vingers had, kon blokkerend geen potten breken en mede daardoor bleef de score op die stand steken. Na een time-out werden de zaken weer wat energieker aangepakt en zonder problemen werd de eerste set gewonnen met 15-7. Het tempo bleef hoog en vooral in de tweede set bleek dat Stam-SoVoCo veel baat had bij een an dere speelwijze dan bij de seizoenstart. De veld- en netverdediging was goed op elkaar afgesteld en daardoor won de Soester ploeg moeiteloos met 15-1 de tweede set. In de derde set zakte het tempo een wei nig en direct trachtte Orion hiervan te profiteren, 1-3. Angela Manders, Ciska Abraham en Agnes Hoekstra mochten hun opwachting maken in het team van Stam-SoVoCo. Aanvankelijk verliep de aanpassing moeilijk en kwam het team op een 8-3 achterstand maar toen de in valsters eenmaal hun plek hadden ge vonden werd de achterstand snel ver kleind. Toch hield Orion nog lang het initiatief, vooral omdat op de linksvoor positie het blokkeren van Soest niet goed was verzorgd. Bij 8-12 was de laat ste time-out van de thuisploeg verbruikt. Stam-SoVoCo herstelde zich goed en een ferme aanval van Angela Manders bracht de score weer in evenwicht. Er volgde een spannende slotserie waarbij Stam-SoVoCo zich de sterkste toonde en won met 15-13. Uit de laatste vier wedstrijden haalde het eerste team van Stam-SoVoCo het maximaal aantal punten en nestelt zich daarmee in de kop van de ranglijst. Ook dames 2 van Stam-SoVoCo won. Met de setstanden 15-9, 15-5 en 15-13 werd Vocasa uit Nijmegen met lege han den naar huis gestuurd. Volleybal deze week Ook voor de volleyballers ligt de komen de week de competitie stil. Maar er wordt wel volop geoefend om de goede resultaten in de tweede helft te kunnen continueren. Morgenavond speelt het eerste damesteam een oefenwedstrijd in sportzaal De Bunt, aanvang 19.00 uur. Met een 3-5 overwinning in de uitwed strijd tegen B.V. Putten pakte Selby twee kostbare punten. Hierdoor kun nen de degradatiezorgen in ieder geval voor de komende feestdagen wat diep er in de ijskast gezet woren. Thuis had den de Soester badmintonners ternau wernood met 4-4 gelijk gespeeld. Marcel Pas legde in'het herenenkelspel de basis voor deze belangrijke zege. Zijn tegenstander, die als B-speler ei genlijk te sterk geacht werd, versloeg hij verrassend met 8-15, 15-13 en 7-15. Henk van Woerkom startte de eerste game te traag, zodat hij een tweede en een derde game nodig had, alvorens hij voor Selby de winst kon laten noteren. In het damesenkelspel had Gerdie van Kooten haar dag niet. Zij beoordeelde zoveel ballen verkeerd, dat zij onnodig met 11-2 en 11-1 verloor. Een steeds beter draaiende Janet Westerveld gaf haar tegenspeelster geen kans en ver sloeg haar met 4-11 en 1-11. In het herendubbelspel speelden de Sel- by-heren afwisselend goed en slecht. De eerste game werd met 17-16 verlo ren, de tweede met 15-17 gewonnen en de derde beslissende game leverde een 10-15 zege op. De Soester dames raken in hun dubbel steeds beter op elkaar in gespeeld, hetgeen ook nu weer een po sitief resultaat opleverde (13-15 en 11- 15). Het gemengddubbelspel van Van Woerkom en Van Kooten werd teleur stellend met 2 keer 15-12 verloren. Marcel Pas en Janet Westerveld verlo ren de eerste game van hun mix dik, in de tweede wisten zij nog wel een verlen ging af te dwingen, maar winnen was er net niet bij. Voor de eindstand was het niet meer van belang. Selby bleef met 3-5 Putten net voor. Selby's vierde team behaalde zaterdag de tiende overwinning op rij. Hierdoor staan Wouter Roorda, Hans en Mar griet Spil en Minnie Kriele ongeslagen aan de leiding en kan volgende maand het kampioenschap en promotie ver overd worden. Ook team drie heeft nog kansen op het kampioenschap. Henk de Boer, Wim Versloot, Tineke Rovers en Joos Dingemanse moeten in staat geacht worden koploper Irene thuis te verslaan. Uitslagen senioren: Putten 1 - Selby 1 3-5; Selby 3 - 't Gein 3 7-1; Selby 4 - Breukelen 4 8-0; Selby 6 - Hoogland 3 5-3. Junioren: Selby 1 - Insideó 2-6; Selby 3 - 't Slot 7 6-2. Hees-jeugd De F-jes moesten tegen de IJsselmeer- vogels. Hees kreeg in de eerste helft ver schillende kansen, maar wist die niet te benutten. De tegenstander wist echter wel tweemaal te scoren. IJsselmeervo- gels kwa met 4-0 voor. In een slotoffen- sief wist Tommie de Ligt tweemaal te scoren, maar dat was helaas te weinig voor een overwinning. Overige uitslagen: Hees Dl - Spaken burg 1-2. Hees El- Roda 11-1. SOVA - Hees D2 13-0. Hees Cl - CJW 6-1. In de zaterdag gehouden schoolschaak- wedstrijden om het kampioenschap van het district Utrecht (SGS) heeft het team van het Griftland College het kampioenschap net niet gehaald. Er werd dit jaar voor het eerst volgens een ander systeem gespeeld: gebeurde dat in de afgelopen jaar op drie zaterdag middagen in januari, ditmaal was geko zen voor één gehele dag, waarop dan drie wedstrijden moeten worden afge werkt. Het feit dat men nu minder be denktijd heeft is duidelijk een nadeel; dè kwaliteit van de partijen had er onder te lijden. Het A-team van het Griftland College, bestaande uit Christian Vonk, Jan-Mar- tijn Oosterveen, Marco Meijer en Peter Koopman startte goed. Tegen het Schoonoord Lyceum uit Zeist werd met 21/2-1 l/2gewonnen; Daarna verloor men met dezelfde cijfers van de kam pioen van vorig jaar, het Willem de Zwij gerlyceum uit Bussum. Daarmee waren de kansen op het kampioenschap wel kleiner geworden. Als men met het grootste mogelijke verschil van de derde tegenstander, het Vitus College uit Bus sum gewonnen had, zou er nog van allles mogelijk zijn; helaas werd het een gelijk spel (2-2). Kampioen werd het Niftarla- ke College uit Breukelen, dat met 21/2- 11/2 won van het genoemde Willem de Zwijgerlyceum. De kansen van de dis trictskampioen op het nationale kam pioenschap moeten volgens insiders evenwel niet hoog worden geschat. Afgelopen zaterdag 17 december hield de vereniging Shot voor de 11e keer in successie een tafeltennistoer nooi voor basisscholieren. De eerste editie van het Taptoetoernooi mag met ruim 60 deelnemers, afkomstig van 10 Soester basisscholen zeker suc cesvol genoemd worden. Het tournooi startte met de leerlingen van de groepen 5 en 6. Opvallend was hoe goed deze toch nog zeer jonge kin deren al met tafeltennisbatje en balletje om konden gaan. Bij de meisjes gold dit in het bijzonder voor Karin van Ko- ningsbrugge (de Achtbaan) die al haar rivales, inclusief de sterke Angela van de Geer (Savornin Lohmanschool) achter zich liet. Bij de jongens waren het Toine van El- teren (Regentuuter) en Rein Jansen (Ludgerusschool) aie met zeer goed spel de nodige indruk maakten. Zeer groot was de deelname in de groepen 7 en 8. Hier waren een flink aantal zeer spannende wedstrijden en viel de be slissing vaak pas in de laatste wedstrij den van de poule. Bij de meisjes toonde Lize van de Berg (Prof. Waterinkschool) zich een zeer talentvol deelneemster met een le plaats, gevolgd door Yvette v.d. Horst (Ludgerusschool) en Tamara Roedelof (de Bron). De strijd bij de jongens van groep 7 werd een onderonsje tussen drie deelnemers van de Savornin Loh manschool; Rogier Bemer werd le ge volgd door Michel Brandsma en Erik Idenburg. Zeer sterk was de deelname bij de jongens van groep 8, waar liefst 6 favorieten waren aan te wijzen. Dong Woo Paans (Anne Annemaschool), Dion Hekkert (OBS Overhees), Rolf van Asselt (Prins Willem Alexander- school), Gerben de Jong en Luuk Niels van de Savornin Lohmanschool en Lu cas Kuiphof (Ludgerusschool). Na een zeer spannende strijd ging de eerste plaats naar Dong Woo, werd Luuk een knappe 2e en greep Dion het brons. Wisselbeker Behalve om de individuele prijzen werd er ook dit jaar weer gestreden om de schoolprijzen. Welhaast traditiege trouw spitste de strijd zich ook dit jaar toe tussen de Ludgerusschool en de Sa vornin Lohmanschool. Uiteindelijk was het net als vorig jaar de Savornin Lohmanschool die net iets meer punten had verzameld en daardoor opnieuw de wisselbeker uitgereikt kreeg. Alle deel nemers ontvingen een oorkonde en een kleine attentie namens de organiseren de vereniging Shot, terwijl er voor de eerste drie deelnemers in elke categorie prijzen waren. 4 pms m'iV II I I» |V- wpf H. de Bree heeft de mooiste duif van De Zwaluw. De postduivenvereniging hield in het afgelopen weekeinde de jaarlijkse tentoonstelling in het duivenzaaltje aan de Schrikslaan. De mooiste duif van H. de Bree werd door de keurmeesters F. TangeenN. van Dasselaar tevens als de mooiste duivin bestempeld. De heer De Bree zou met zijn duiven nog drie eerste prijzen in de wacht slepen. De mooiste oude doffer werd gevonden in de verzameling van B. Roest. A. van Ginkel zond de mooiste jonge duivin in en Th. Wigtman kon thuis vertellen dat hij de mooiste jonge doffer van DeZwa- Foto: Goos van der Wilt. luw bezit. Andere eerste prijzen gingen naar A. de Bes, R. van Egdom, R. de Jong, H. van Hengstum, J. Benschop en nog eens drie keer naar Th. Wigtmans. In totaal wer den door de keurmeesters 314 duiven met een kritisch oog bekeken. Afgelopen zaterdag heeft het eerste herenteam van AGAVS het vorige week opgelopen 3-2 verlies tegen het Amersfoortse Spirit rechtgezet. De dupe was het uit Bunschoten af komstige Unicornus 1, dat in betrekke lijk korte tijd volledig werd wegge speeld. De setcijfers 15-6, 15-8 en we derom 15-6 brachten 3 winstpunten in AGAVS-handen. Met een totaal andere instelling als vo rige week betraden de heren het veld. Door middel van gave set-ups van Frits Muller konden de diverse aanvalskom- binaties weer naar hartelust worden uit gevoerd. Via de standen 7-2 en 11-6 werd de eerste set met 15-6 afgesloten. Via 5-0 en 8-5 werd de eindstand van de tweede set 15-8. Via 7-4 en 10-6 kon de derde set met 15-6 worden gewon nen en in de annalen worden bijge schreven. Door deze overwinning heb ben de heren zich wederom in de top van de promotie-klasse genesteld. Ook dames 1 was wederom succesvol. Hoe wel het aanvankelijk verkeerd dreigde te lopen doordat de le set verloren ging, konden de dames een 3-1 winst pakken op het sterke DEVU. Door de ze overwinning kruipen de dames uit het dal en zijn uit de gevarenzone ver dwenen. Heren 2 liet 1 puntje liggen te gen rivaal SoVoco. Via 7-15, 15-13, 15-6 en 14-16 werd een 2-2 eindstand bereikt. Sporthal Beukendal is uitverkocht voor de volleybalinterland Nederland - Cu ba, die zaterdag 24 december om 14.00 uur begint. Stam-SoVoCo heeft 1200 kaarten verkocht voor de vriendschap pelijke topper. Er zijn geen toegangs bewijzen meer verkrijgbaar. De wedstrijd tegen Cuba is één van de vele oefenduels die het Nederlands team zal spelen ter voorbereiding op de Euro pese kampioenschappen in 1990. Het hoofddoel van coach Arie Selinger is een gouden medaille op de Olympische Spe- len van 1992 in Barcelona. In Seoul wer den de volleyballers vijfde. De ploeg verloor in de poule van de Verenigde Staten en Argentinië, maar versloeg wel Frankrijk (3-1), Tunesië (3-0), Japan (3-0), Zweden (3-2) en Bulgarije (3-0). De atletiekvereniging Pijnenburg sluit 1988 op waardige en tevens sportieve wijze af met de binnen en ook buiten onze landsgrenzen steeds bekender wordende Silvesterloop. De afgelopen edities trokken reeds honderden deel nemers en bezoekers en ook dit jaar ziet het er naar uit dat velen de weg zullen weten te vinden naar het prach tig gelegen parcours, dat grotendeels door de Lange Duinen loopt. A.V. Pijnenburg, zo weet voorzitter René van Zee te melden, heeft zich we ten te verzekeren van de komst van een 3-tal Olympiade-gangers: Han Kulker, die een uitstekende 6e plaats wist te be halen tijdens de 1500 meter finale in Seoul; Rob Druppers, onze 800 meter loper bij uitstek en houder van het Ne derlands record en Letitia Vriesde, die de Surinaamse kleuren in Seoul verde digde op de 800 meter Dames. Laatst genoemde zal vrijwel zeker geduchte concurrentie krijgen van onze nationale troef op de cross: Christine Toonstra, die ook van de partij zal zijn. Naar ver wachting zullen voornoemde vedetten elkaar op de korte cross op sportieve wijze bestrijden. Voor de dames is dat de cross over 3200 meter en voor de he ren over 2200 meter. Verder is ook aanwezig John Vermeu len, de 3e Marathonloper op dit mo ment, die de Spelen in Seoul helaas moest missen, doordat hij tijdens zijn li mietwedstrijd in Rotterdam op de ma rathon slechts een 40-tal sekonden te kort kwam. Naast John Vermeulen, is ook weer aanwezig Hofstee, die vorig jaar met een straatlengte voorsprong de Lange Cross over 8800 meter op zijn naam wist te brengen. Dit jaar krijgt hij naast concurrentie van John Vermeulen ook te maken met sterke lopers als Marcel Versteeg en Mare de Rooy. Van onze zuiderburen is ook zware concurrentie te verwachten, aangezien de A.C. Duf fel een sterke Belgische afvaardiging naar Soest stuurt. Al met al voldoende kwaliteit en waarborg voor een goede en spannende Silvesterloop op 31 de cember. De Silvestercross begint al om 10.00 uur 's ochtends met een cross voor de pupillen C die een afstand dienen te overbruggen van 1000 meter. Na af loop van alle jeugdcategorieën is het de beurt aan de dames en heren senioren. 12.35 uur Meisjes A en dames - 3200 meter; 13.00 uur Korte Cross Heren - 2200 meter; 13.15 uur Veteranen Da mes Heren 1, 2 en 3 - 8800 meter; 14.00 uur Lange Cross Heren - 8800 meter; 15.00 uur Prestatieloop over 2200/4400/6600 dan wel 8800 meter. Voorinschrijven voor de wedstrijd is mogelijk bij: Nelleke Boissevain, Witte Paardstraatje 1,3764 DC Soest. Het in schrijfgeld is als volgt: pupillen f 2,50; junioren f 3,50; senioren f 6,50. Inschrijven op de wedstrijdmiddag is ook mogelijk, maar dan betaalt men f 1,50 extra. Dit geldt niet voor diege nen, die de Prestatieloop doen; zij kun nen op de dag zelf ter plekke inschrijven tegen een bedrag van f4,—. Nadere in formatie over dit loopevenement wordt verstrekt door Nelleke Boissevain, tel. 18641. In een ruim vier uur durende en afmat tende strijd van vallen en opstaan zijn de spelers van het eerste achttal van Soest 1 er in geslaagd ook de vierde wedstrijd van de bondscompetitie on geslagen te blijven. Op de officiële ranglijst blijft Soest zijn plaats als la chende derde behouden. Omwille van de jeugdtraining begon Molenaar een kwartier later dan de an deren aan zijn partij tegen Singelenberg. Reeds na anderhalf uur werd René tot overgave gedwongen, nadat hij al eerder de Koningin had moeten offeren. Inge wijden spraken van een te gehaast en weinig geconcentreerd spel. Geheel te gen de verwachtingen in moest een uur later kopman Van Tuinen de vlag strij ken en stond Soest zomaar met 2-0 ach ter. Gelukkig stond Vonk in vuur en vlam. Met diep doordachte en verhitte varianten van Christian vielen de stellin gen van Huigen in duigen. Boekhoff zijn ster schitterde aan het schaakfirmament. Zijn tegenstrever Bontrop raakte ver blind door de flitsende combinaties en hij zag het tenslotte helemaal niet meer zitten. Intussen stond de hoopgevende stand 2-2 op het bord. Bouma zette Soest op voorsprong met zijn overwinning op Speek. Ook de partij van De Haan en Rooda zal in het vervolg wel gelijk eindigen. De sleutelpartij is die van De Gier met Prins. Een theoretische remise beweert men. Dikke schaakboeken zullen worden na geslagen of er een variant te vinden is die de Gier aan een half puntje helpt en Soest aan de overwinning.

Soester Courant | 1988 | | pagina 24