fCdf/r arttóhocK L Bram Vermeulen in C-drie Speeldoos PAGINA 1Q WOENSDAG 4 JANUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 Donderdag 12 januari: Nieuwjaarsconcert Jan Jansen Activiteiten van 'Huisvrouwen' Arbeidsorïntatie voor meisjes Assertiviteitscursus Stichting Jeugdzorg Museum Oud-Soest Driekoningen en Coppermaandag Fotocursussen Stichting Statief School voor Body en Soul Centrum Yemvoude Vrijwilligers Vakature Bank Vrouwen en vrijwilligerswerk CDA-Vrouwenberaad Filmhuis: 'Herfstmarathon' Filmtheater Expositie Marjan de Gilde Open Atelier Doctorandus P. Filosofie 'Zelfwaarneming' Cultureel Creatief Centrum Nieuwjaar Om elkaar een goed en gezond 1989 toe te wensen geeft het gemeentebestuur van Soest op 5 januari een receptie in C-drie. Evenals vorig jaar wordt deze re ceptie extra aantrekkelijk gemaakt door optredens en acts van allerlei Soestena- ren. Het programma is zeer gevarieerd: van antieke fietsen tot demonstratiedan- sen, van Thomasvaer en Pieternel tot opera. Zangeres Bema Kousemaker zal o.a. het prachtige viljalied zingen. Mu ziek is er volop met het combo van Jan Verwey en een dixielandorkest met Greetje Kauffeld. Natuurlijk zal er ook gelegenheid zijn vooreen rustig gesprek; daarvoor moet u even naar het Witte Ca fé. Vanaf 19.30 uur gaan de deuren van C-drie open, alwaar de burgemeester gereed zal staan om ieder de hand te schudden. Expositie De expositie in het kader van het alco hol matigingsbeleid loopt tot 30 januari. Het zal niemand ontgaan zijn dat deze expositie juist met de feestdagen is geor ganiseerd. Om op de nieuwjaarsreceptie in stijl te blijven, wordt in de Grote Zaal tijdens het nieuwjaarsprogramma uit sluitend alcohol-vrije drank geschon ken. Kunstreis New York Als je van kunst houdt is New York een "must." Het is een geweldige stad waar ontzettend veel te beleven valt. Iedereen zal zich bij een eerste bezoek "vergapen" aan de wolkenkrabbers, de winkels, de mensenmassa. New York telt meer dan 500 galeries en musea, waarin vrijwel al le kunststromingen van de wereld zijn vertegenwoordigd. Zo zijn er het Gug- genheim Museum, het Metropolitan of Art, het Museum of Modern Art, het Whitney Museum of American Art, de Frick Collection, de Galeries SoHo en TriBeCa en nog vele andere. De kunst reis naar New York is gepland van 28 april tot 6 mei. De kosten zijn f 1650,— p.p. incl. vliegreis, hotel en musea/gale- riebezoeken. De kosten zijn vergeleken met de andere kunstreizen vrij hoog, maar het wordt dan ook een reis om nooit te vergeten. Kinderbios Het nieuwe programma van de bios voor kinderen ligt bij de administratie van C-drie. Evenals het afgelopen half jaar zal om de veertien dagen een jeugdfilm vertoond worden. Het programma is heel leuk en gevarieerd geworden, er zijn tekenfilms en speelfilms. Soms is de film meer geschikt voor de jongere kinderen, dan weer voor de wat oudere, maar ook voor volwassenen zijn de films heel mooi en leuk. De kinderbios start vanaf fe bruari 1989 en draait steeds op vrijdag middag na schooltijd. De films duren 60 tot 90 minuten, maar de toegangsprijs is altijd dezelfde, f 2,50 inclusief een glaas je limonade. Het programma: 3 februari: Het gebo chelde paardje (tekenfilm!; 17 februari: Pim de pinguin (tekenfilm); 3 maart: Dik Trom weet raad; 17 maart: Sneeuw wit en Rozerood; 31 maart: De drie ve teranen; 14 april: Run, Cougar, run; 28 april: Tien jongens op een eiland; 12 mei: De gekke tekkel; 26 mei: Rascal, de kleine wasbeer. C-drie houdt zijn traditionele winter- open-dag op zondagmiddag 15 januari 1989. Nieuwe cursussen Donderdag 26 januari start er een nieu we introduktiecursus kunstgeschiede nis. Het gaat om een cursus van 12 les sen, waarin achtereenvolgens Grieken land, Rome, de Middeleeuwen, Renais sance, Barok, 18e, 19e en 20e eeuw aan de orde komen. Uiteraard wordt het ver haal geïllustreerd met dia's. Iedereen is van harte welkom, voorkennis is niet zo belangrijk, wel geïnteresseerdheid. De cursus wordt gegeven door Klaaske de Vos, docente kunstgeschiedenis, op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Op vrijdag 27 januari start er een nieuwe cursus kunstgeschiedenis - impressio nisme in C-drie. Een cursus van 6 lessen, waarin de schilders van het eind van de 19e eeuw (Monet, Manet, Renoir en Degas) centraal staan. Ook voorlopers en schilders die op hen voortbouwen g>.a. van Gogh) komen aan de orde. ok deze cursus wordt gegeven door Klaaske de Vos. Tijd: vrijdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Bram Vermeulen De bekende cabaretier (en nu ook t.v. presentator) Bram Vermeulen heeft sinds lange tijd weer een soloprogramma "Gezellig" genaamd. Bram Vermeulen treedt op 12 januari op in de Grote Zaal van C-drie. Aanvang 20.30 uur. Toe gang f 10,—. Reserveren is gewenst. Horecaprijzen De horeca-afdeling van het cultureel en creatief centrum C-drie is een reguliere horeca voorziening, die moet kunnen concurreren met de plaatselijke horeca. Het is dus per definitie een commercieel bedrijf. Om tot een verantwoord prijs beleid te komen moeen verscheidene za ken tegen elkaar worden afgewogen. Vanwege de para-commercie (subsidie) mogen de prijzen niet lager zijn dan de gemiddelde prijzen geldend in de regio. Tevens ontstaat het risico dat C-drie door te lage prijzen gelijk geschakeld wordt met kantines en dit kan weer ge volgen hebben inzake de drankwet. Bij de hoge prijzen kan er weerstand ontstaan bij bepaalde groepen binnen C-drie, zoals daar zijn: cursisten, docen ten, toneelgroepen, sporters e.d. Tevens is overwogen om de prijzen overdag op een lager niveau te stellen, omdat eerder genoemde groepen vaak overdag aan wezig zjn. Technisch is dit haalbaar, maar zoals het verleden ons leerde, praktisch onhaalbaar. Na al deze gege vens zorgvuldig overwogen te hebben zijn de bestaande prijzen gemiddeld met 10% verhoogd en daarna met 1,5% B.T.W. verlaging berekend. C-drie is beslist niet de duurste horeca voorziening in Soest en omgeving, maar Na twaalf jaar "Neerlands Hoop" en tien jaar rondzwerven als televisiema ker, muzikant, schrijver, rondlopen op tonelen als vormgever, musicus, acteur, is de vijfde langspeelplaat en de ingeto gen aard daarvan voor Bram Vermeu len reden on nu alleen het toneel op te gaan. "Een man aan een piano, zingt zijn lie deren, vertelt zijn verhalen, van zijn ru zie met de wereld, zijn angst voor de eeu wigheid, zijn liefde en zijn verlangen daarnaar." Op het hoogtepunt van de jaren zestig in het swingend Amsterdam aangekomen om psychologie te studeren ontmoette Bram Vermeulen Freek de Jonge. Een theaterduo "Neerlands Hoop" werd ge boren. Zij kenden een grandioos succes in Nederland en Vlaanderen en de podia werden stormenderhand veroverd met politiek-kritisch kabaret. Terwijl Freek de persoon was die allen op zich gericht weet met zijn taalkunst en fratsen, was Bram meer de man op de achtergrond. Hij was het klankbord van Freek in alle opzichten, de componist van het duo en de vormgever van de voorstellingen. Na twaalfeneenhalf jaar met Freek richtte Bram Vermeulen de groep "De Toekomst" op, met korte, pittige nummers op het repertoire. Ver volgens werd "De Neefjes" opgericht, maar telkens drukte Bram zó zijn stem pel op zowel muziek als tekst, dat zijn so lo-gaan niet achterwege kon blijven. Het nieuwe programma "Gezellig", dat op 12 januari in C-drie zijn try-out be leeft, is een verrassing. Voorheen werd "politiek" sterk benadrukt in de teksten van Bram Vermeulen, terwijl ook "lief de" altijd al aanwezig was. Nu is er een, voor Bram heel belangrijke, ontwikke ling bijgekomen: filosofie. Een stukje van zijn innerlijk wordt zichtbaar ge maakt, waarvan hij vroeger nooit de me thode en de weg gezien had om ermee In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht is het traditie dat de Domorganist de cyclus in het nieuwe jaar opent met een orgelconcert. Voor de derde achtereenvolgende keer, se dert zijn benoeming in 1987, zal Jan Jansen dit concert verzorgen, ditmaal op 7 januari. Op het programma staan werken van Johann Sebastian Bach, zoals bewer kingen va "Wie schön leuchtet uns der Morgenstern" en "Herr Christ der einig Gottes Sohn," en een Fantasie van Wolfgang Amadeus Mozart. Hoogte punt vormt de grootste fantasie over "Wachet auf ruft uns die Stimme" van Max Reger. Het concert begint om half vier en de toegang is vrij. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen Baarn/Soest heeft voor de eerste helft van het nieuwe jaar een in drukwekkende reeks activiteiten ge pland. Het programma luidt als volgt: Vrijdag 6 januari: wandelen. Dinsdag 17 januari: nieuwjaarsrecep tie, tevens kennismaking nieuwe leden, Honsbergen. Vrijdag 10 februari: wandelen. Dinsdag 21 februari: ledenvergadering, kienen, Honsbergen. Woensdag 22 februari: halve-dag ex cursie Amsterdam. Woensdag 8 maart: inleiding en de monstratie Latijnse keuken door het Clat, Brandpunt. Donderdag 9 maart: Int. vrouwendag in C-drie met ontspaning. Vrijdag 10 maart: wandelen. Dinsdag 21 maart: knutselen voor Pa sen o.l.v. mw. Volmer, Honsbergen. Woensdag 29 maart: excursie naar Dalfsen. Donderdag 6 april: luisteren en lachen door mw. Hovinga, de Prom. Vrijdag 14 april: fietsen. Woensdag 19 april: gewestelijke kegel dag. Donderdag 20 april: excursie naar 't Loo in Apeldoorn. Vrijdag 12 mei: fietsen. Dinsdag 16 mei: dia's Maleisië door mw. Diekman, Honsbergen. Woensdag 24 mei: excursie, kastelen tocht. Vrijdag 26 mei: bloesem voorjaarswan deling. Woensdag 31 mei: mevr. Jacobs-Bosga over homeopathie, de Prom. Vrijdag 9 juni: fietsen. Donderdag 15 juni: excursie naar Weh- kamp, halve dag. Dinsdag 20 juni: slot bingo, Honsber gen. Juli: lange fietstocht Juli: koffie-contactochtend in de Gene raal. Augustus: koffie-contactochtend in de Buitenplaats. In verband met de veranderde bustij den is de aanvangstijd in Honsbergen op half 2 gesteld; dit is makkelijker voor de dames uit Baarn. Behalve de wekelijkse activiteiten zijn er de clubs (bridge-badminton-kegel- handwerk en naaiclub). De wandel- en fietstochten vinden in de omgeving van Baarn/Soest plaats en gaan door bos sen, hei en zandverstuivingen. Na af loop wordt er gezellig met elkaar een kopje koffie gedronken. De excursies brengen de deelneemsters op plaatsen in Nederland waar men niet makkelijk met de trein komt. Ze zijn erg gezellig en interessant. Inlihtingen bij het contactadres voor Soest: mevr. M.R. Schelland-Neesen, tel. 13398. ook niet de goedkoopste. Gezien de am biance, service en de vele mogelijkheden om o.a. vrije tijd nuttig te besteden is een zorgvuldig prijsbeleid zeer zeker op zijn plaats. Als staf van C-drie hopen wij hierin te zijn geslaagd, maar de beoorde ling is uiteraard aan onze bezoekers. naar buiten te komen. Hiermee wordt; het werk van Bram dus eerder komple- ter dan dat het zwaar veranderd zou zijn. Het programma "Gezellig" gaat over de omwereld. De eerste helft heeft vooral als thema "relaties." De tweede helft is veel politieker. Met zijn huidige reper toire bereikt Bram Vermeulen een veel breder publiek. Hij vindt het, als 42-jari- ge, onzin om nog steeds voor linkse stu denten die de wereld willen verbeteren te zingen. Zijn interessegebied is in de loop der jaren aan het verschuiven ge raakt, wat betekent dat ook zijn publiek verruimd is. Momenteel presenteert Vermeulen een show voor Veronica t.v. Action" is vol gens hem een stukje puur amusement met een klein onderlaagje, maar toch al leszins vrijblijvender dan wat hij op het podium brengt. Spelend op een piano, een accordeon, zijn gitaar, is hij vast van plan er een gezellige avond van te ma ken, ondanks zijn repertoire. "Gezellig" van Bram Vermeulen is te zien op 12 januari in Cultureel Creatief Centrum C-drie te Soest. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 10,—. Reserveren is mogelijk vanaf 10 januari tijdens kantooruren, tel. 22188. De Stichting Arbeidsoriëntatie voor Meisjes is er voor meisjes die op zoek zijn naar werk of een opleiding. De stichting houdt op woensdag 11 januari a.s. twee informatiebijeenkomsten: om 14.00 uur én om 19.00 uur, voor meisjes die be langstelling hebben om zich te oriënte ren op hun beroepsmogelijkheden en opleidingen. De bijeenkomsten vinden plaats in de Kievitstraat 6 (eerste verdieping) te Utrecht. Telefonische informatie: maandag t/m donderdag tussen 9.00 - 17.00 uur, telefoonnr. 030-715217. Sinds 1983 funktioneert de Stichting met sukses voor meisjes uit Utrecht en omgeving die vragen hebben over werk en opleiding. De Stichting begeleidt en adviseert meisjes met LBO/MAVO (met of zonder diploma) tussen 16-23 jaar bij het maken van een keuze voor werk en/of opleiding. Dit gebeurt door middel van individuele gesprekken, ad vies- en informatieverstrekking, leer- en werkervaringsprogramma's en cursus sen. Op het project kunnen meisjes hun mogelijkheden onderzoeken op het ge bied van arbeid en scholing en een plan maken voor hun toekomst. Het programma en de begeleiding wor den aangepast aan de wensen en de mo gelijkheden van ieder individueel meis je. De één heeft genoeg aan informatie over verschillende opleidingen, voor de ander is het nuttig om via praktijkerva ring basisvaardigheden op te doen en verschillende werksoorten te leren ken nen. Voor alle aktiviteiten geldt dat deelna me kosteloos is en mogelijk met behoud van uitkering en inschrijving bij het ar- beidsburo. Op 19 januari a.s. start er weer een as sertiviteitscursus. Deze cursus bestaat uit 14 wekelijkse bijeenkomsten van 19.00 tot 21.30 uur. In deze cursus kun je leren: -je zelfvertrouwen te ontwikkelen ofte vergroten; - nee te zeggen tegen mensen die te veel een beroep op je doen; -jezelf net zo belangrijk te vinden als de ander; -je eigen mening te zeggen ook wan neer je tegen iemand opkijkt; -je irritaties te uiten en niet langer op te zouten, waardoor je als je dan einde lijk iets zegt, vaak te fel uit de hoek kunt komen; - als je een tijd niet gewerkt hebt, sollici tatiegesprekken te oefenen en eventu eel weer aan het werk te gaan; -je gevoelens te uiten zonder anderen nodeloos te kwetsen; -je op je gemak voelen in gezelschap; -je niet omver te laten kletsen; -je te ontspannen; dit is vooral nuttig voor mensen met hyperventila- tieklachten. Vaak gaan mensen met een grote boog om problemen heen. In deze cursus leer je dat je zélf greep hebt op de situaties waarin je verkeert, je leertje problemen op te lossen i.p.v. er met een grote boog omheen te gaan. De groep is geen graat-groep maar een doe-groep. Er worden met elkaar aller lei situaties uit het dagelijks leven geoe fend, b.v. kritiek geven, waardering ge ven, conflicten oplossen, grenzen stel len enz. Met elke cursist vindt vooraf een ken nismakingsgesprek plaats. Voor men sen met problematiek die buiten de cur sus valt, bestaat de mogelijkheid van in dividuele begeleiding. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs. A. Niemeijer van Leeuwen, tel. 18870. Bellen liefst tussen 8.00 en 8.30 uur 's ochtends of 18.00 uur en 19.00 uur 's avonds. Soest postbus 250 - 3760 AG In januari 1989 start een aantal nieuwe cursussen, waarvoor men zich nu al kan opgeven. V olwassjpnen-aktiviteiten •Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Een Aquarel-cursus voor beginners en gevorderden: 10 maandagavonden van half 8 tot 10 uur. Er is deskundige bege leiding. Kosten: f 75,— incl. materiaal. Start: 9 januari. •De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Naai- en knipgroep. Er zijn enkele plaatsen vrij. Men kan naaien onder be geleiding van ervaren naaisters, wat men wil. Kosten: f 2,50 per avond incl. koffie. Tijd: maandagavond van half 8 tot plm. 10 uur. •De Praatpaal Smitsweg 311/313, tel. 19546. Creatieve Vrouwengroep, 't Is gezellig en we maken allerlei leuke dingen. Kos ten: f 2,50 incl. koffie en soms incl. ma teriaal. Tijd: woensdagavond van 8 tot 10 uur. Kinderaktiviteiten •Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Kookcursus voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Tijd: maandagmiddag van 4 uur tot half 6. Kosten: f 15,— voor 8 keer. Kookcursus voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Tijd: vrijdagmiddag van 4 uur tot half 6. Kosten: f 15,— voor 8 keer. Steenhoffstraat 46 De Kerstdagen, Oud en Nieuw, zijn weer verleden tijd. Het nieuwe jaar is weer begonnen met vele goede wensen. Zo wordt dit sinds vele jaren gevierd. Het populaire feest voor de kinderen, Driekoningen, is wat naar de achter grond verdrongen. Dit feest, op 6 ja nuari, was vroeger populair en heeft zelfs in 1961 als motief voor de kinder postzegels gediend. Kinderen trokken verkleed door de straat en wie thuis, bij het eten, de boon in zijn brood vond, was die dag de ko ning. De maandag né Driekoningen, Coppermaandag of "Koppeltjesmaan dag", was een dag waarop de laatste nieuwjaarswensen werden uitgewis seld. Na deze dag is er dan Weer de tijd voor andere zaken, zoals 3e speciale exposi tie "Van wagenmakerij tot carosserie- bedrijf' in Museum Oud Soest. Het museum aan de Steenhoffstraat is ge opend op zaterdagen zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Van januari tot juni organiseert Stichting Statief weer een groot aantal fotocursus sen op allerlèt niveau. Er wordt per cur sus in een kleine groep gewerkt van ma ximaal zes mensen. Het cursusaanbod bestaat uit: begin nerscursus; doka; belichten en verlich ten; model; naakt; compositie; techni sche camera; architectuur. Begin januari start er tevens een uitge breide beginnerscursus, waarin er naast de uitleg over de techniek iedere bijeen komst een opdracht wordt gegeven. De ze opdracht moeten de cursisten zelf thuis uitwerken en iedere opdracht slaat op de voorgaande les. De cursus is op maandagavond om de veertien dagen, van 20.00 tot 22.00 uur. De begindatum is 16 januari. Cursussen worden uitvoerig in een fol der besproken, die op onderstaand adres is aan te vragen: Fred Vermeulen, Hartweg 20, tel. 18105. De school voor Body Soul is in de loop van haar bestaan een begrip ge worden op het gebied van alternatieve therapieën. Zij is werkzaam in Neder land en België. Deze zomer heeft zij het grote New Age Centrum Venwoude geopend. Het centrum ligt in een bosrijk land goed bij Lage Vuursche en biedt naast het vaste programma een breed scala aan therapeutische mogelijkheden. De ze variëren van onder andere avond cursussen (Oosters lichaamswerk, bio- energetica etc.), weekendgroepen (co- counselen, ribirthing en Oosters li chaamswerk) tot het meebeleven van het Indiaanse zweethutceremonieel. Het vaste programma beidt de moge lijkheid om in een wat langere periode (van een kleine week tot eventueel en kele maanden) een brug te slaan tussen therapie en het dagelijks leven. Deelne mers zijn er even uit, nemen afstand en leren een nieuwe manier van leven, werken en met anderen samenzijn. Voor vrijblijvende kennismaking en in formatie is er op het centrum wekelijks een informatieavond, en wel elke vrij dag om 21.00 uur, vanaf 13 januari 1989; elke vrijdag- en zaterdagavond gratis disco. Tevens wordt in Soest een informatie avond gehouden, waarbij ook het uitge breide programmaoverzicht gratis ver krijgbaar is. Plaats: Mayindra, Kerk straat 3-5. Datum: donderdagavond 12 januari, 20.00 uur. Informatie: Centrum Venwoude, Vuursche Steeg 1, 3749 AN Lage Vuursche, tel. 02156-447. Veel vrouwen zijn aktief in het vrijwilli gerswerk. Het betekent voor haar kon- takt met anderen onderhouden, zich ook buiten het eigen gezin nuttig maken en de mogelijkheid zich verder te ont plooien. Voor de meeste aktieve vrij willigers is het iets wat ze niet zouden willden missen. "Ik vind het heel gezellig gastvrouw te zijn in een dienstencentrum. Je merkt dat de bezoekers echt op je gesteld ra ken en je voelt datje echt een taak hebt. Belangrijk is natuurlijk het sociaal kon- takt met de bewoners." Ik zit twee ochtenden en een middag in de week aan de telefoon bij de telefoni sche hulpdienst. Hoe snel je daar leert, daar sta ik nog versteld van. Een vrien din van me deed dat werk al een tijdje en ik dacht altijd dat ik dat nooit zou kun nen. Maar nu zie ik dat je iemand in nood met een warm menselijk hart best wat kunt bieden. Je hebt als moeder toch zelf ook veel meegemaakt en het belangrijkste is dat je geduld hebt en goed kunt luisteren." "Ik begon als vrijwilligster bij de knut- selklub die op woensdagmiddag in het wijkgebouw gehouden wordt. Ik woon de pas in de wijk en wilde door mijn vrij willigerswerk wat mensen leren ken nen. Daarbij ga ik graag met kinderen om en vind ik-het leuk om met ze te knutselen. Via dit werk kwam ik er ach ter dat er in onze wijk belachelijk weinig voor kinderen is. Nergens kunnen ze rustig spelen. Met een stel vrijwilligers uit de buurt zijn we toen aktie gaan voe ren voor meer speelplaatsen en een woonerf." Vrijwilligerswerk doe je voor jezelf en voor anderen. Deze twee kanten zijn vrijwel altijd te onderkennen. Waarom doen nu juist vrouwen vrijwilligers werk? Is het voor haar een echte keuze of een noodsprong omdat er niets an ders is? In een volgend artikel worden voor- en nadelen die door veel vrouwen worden genoemd, op een rijtje gezet. Zoekt u ook werk dat bijvoorbeeld makkelijk is te kombineren met huis houden en met de kinderen, of blijft u graag wat dichter bij huis, neemt u dan kontakt op met de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest, Willaert- straat 49, tel. 12630 tijdens kantooru ren. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 11.00 -12.30 uur. Vakatures •8/120. Gastgezin gezocht voor één van de bewoonsters van een sociowo- ning in het centrum van Baarn. •8/121. Assistent-spelleid(st)er ge vraagd voor éénmaal per twee weken, op woensdagavond, voor 12 bewoners van centrum voor geestelijk gehandi capten in Baarn. •8/125. Vrijwilliger m/v gevraagd voor de verzorging van de dieren en het onderhoud van de boerderij op het ter rein van instituut voor geestelijk gehan dicapten in Baarn; met name voor het klein onderhoud gaan de gedachten uit naar ondersteuning door een handige vrijwillig(st)er; afhankelijk van de werkzaamheden doen ook de bewoners bij dit onderhoud mee. •8/124. Assistent-begeleid(st)er ge vraagd bij sport-instuif voor 30 bewo ners van centrum voor geestelijk gehan dicapten in Baarn. •8/123. Assistent-leid(st)er gevraagd bij jazz-ballet voor 26 bewoners van centrum voor geestelijk gehandicapten; deze aktiviteit wordt georganiseerd door twee spelleidsters, die ook altijd aanwezig zijn. •5/104. Ouderenbus in Soest heeft nog plaats voor enkele vrijwilligers m/v als bijrijder/begeleider. Taken bestaan o.a. uit: 1. hulp bieden bij in- en uitstap pen; 2. rolstoelgebruikers de helpende hand bieden; 3. bijhouden rittensche- ma; 4. innen van vrijwillige bijdragen. Het CDA-Vrouwenberaad in Soest or ganiseert op woensdagochtend 11 ja nuari a.s. zijn eerstvolgende bijeen komst. Die vindt plaats in de Open Hof aan de Veenbesstraat 2. As spreker is uitgenodigd het Soester Tweede-Ka merlid drs. G. Gerritse, die zal vertellen over het werk in de Tweede Kamer. Het is heel belangrijk dat ook vrouwen hier over alles weten, meldt het bestuur. Op dinsdagavond 17 januari vindt, ook in de Open Hof, de algemene ledenver gadering van het CDA plaats. Aanvang 20.30 uur. Het is van groot belang dat op zo'n vergadering veel vrouwen aan wezig zijn, aldus het bestuur. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die lot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontakiadres ledenadmini stratie: ParVlaan 98. 3765 GK Soest. tel. 12689. Donderdag 5 januari: "Herfstmarathon" is de vierde film in de cyclus Sovjet-films. Het is een herkenba re ironische komedie, waarin blijkt dat ook in Leningrad 'de brug wel eens open is.' De 40-jarige Andrei is een talentrijke vertaler en docent. Hij maakt van zijn privé-leven een rommeltje, omdat hij zijn aandacht over zeer veel personen denkt te moeten verdelen. Zijn pro bleem is dat hij geen nee kan zeggen. Het weigeren van een vriendendienst is voor hem het meest egoïstische van alles. Omdat hij een typisch slachtoffer is van deze gedachte loopt hij een voortduren de marathon tegen de klok. Regisseur Danelia blijkt in deze film een uitstekend satiricus te zijn. De vormge ving en de ironische, maar menselijke sfeer tonen duidelijke verwantschap met de warmbloedige Georgische komedies. De humor is typisch Russisch, die ook zeer herkenbaar is voor ons westerlin gen. Zelfs in Amerika was deze film een succes. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,—; leden/CJP/65+ f 5,—. Filmagenda: Donderdag 12 januari: 'Un Raggazzodi Calabria' (Gueorgyi Danelia). Donderdag 19 januari: 'Drowning by Numbers' (Peter Greenaway). Vrijdag 20 januari: 'The Last Emperor' (Bernardo Bertolucci). Donderdag 26 januari: 'Old Well' (Wu Tian Ming). Vrijdag 6 januari: Een meesterwerk van Sydney Pollack, waarvan wederom de titel niet genoemd mag worden. In de hoofdrollen: Meryl Streep, Robert Redfort e.a. Bekroond met maar liefst 7 Oscars! De film toont het leven van de Deense schrijfster Karen Dinesen. In 1913 trouwt zij in Kenya met de Zweedse ba ron Bror von Blixen. Ofschoon zij van plan waren samen een farm voor melk vee te beginnen, heeft Bror al voor haar komst besloten koffie te gaan planten. Hoewel Karen veel bezwaren heeft, zet Bror zijn plannen toch door. Uiteinde lijk komt al het werk op de plantage al leen op Karen neer. Als de koffieprijzen kelderen en tot overmaat van ramp ook de hele fabriek afbrandt ziet Karen geen andere uitweg dan terug te keren naar Denemarken. Een film opgenomen in een schitterende natuur. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,—; CJP/65+ f 5,—. Vanaf zaterdag 7 januari: Van 7 t/m 22 januari exposeert Marjan de Gilde schilderijen op zijde in Artis hock. Maijan de Gilde is houdster van een éénmanszaak, Art Studio de Gilde in Tiel. Zelf woont ze sinds twee jaar in Zaltbommel en de tien daaraan vooraf gaande jaren in Soest, 'haar oude lief de.' "Ik heb voor de vorm van een At Stu dio gekozen omdat ik door mijn oplei ding aan de Koninklijke Akademie voor Beeldende Kunsten in Den Haag alle technieken heb gehad op de afde ling vrij tekenen en schilderen en ze ook graag toepas in tegenstelling tot ande ren die vaak voor één vorm van kunst kiezen," aldus de kunstenares. Ze vergeet de commerciële kant van het kunstenaarsschap niet. Ze heeft daar voor een opleiding Ondernemerschap gevolgd. Twee jaar geleden kwam Mar jan de Gilde in aanraking met het schil deren op zijde en haar interesse was di rect gewekt. Ze heeft zich de techniek Postzegel- en Muntenbeurs De eerstvolgende Zeister Postzegel- en Muntenbeurs zal worden gehouden op zaterdag 14 januari, van 10.00 tot 16.00 uur, in de kantine van de Zinzen- dorf-Mavo, vlakbij het Zeister Slot; er is daar ook ruime parkeergelegenheid. Voor elke vijftigste bezoeker ligt een leuke verrassing klaar. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 'De Speeldoos' Theater-Agenda Dinsdag 10 januari, 20.15 uur DE DRIE MUSKETIERS Na het sukses van "De Dronkaard" in '89 première-voorstelling door het Me- chels theater van een speelse muzikale theater van een speelse muzikale kome die. Aan de opvoering gaat een "Pu- blieks-snertmaaltijd" vooraf. Kaarten f 25,- Pas65/CJP f 22,50 Zaterdag 14 januari, 20.15 uur Marks Kingsford his Limiten Com- pany Vanuit een achtergrond van pantomi me, comedia, clownerie en fools - thea ter ontstaat wisselwerking tussen mu ziek, spel en techniek. Een exclusief theatergebeuren. Kaarten f 15,- Pas65/CJP f 12,50 Donderdag 19 januari, 20.15 uur Oud speelgoed Klassiek Nederlandse Volkstoneel met in de hoofdrol Carry Tefsen. Verder: Saskia ten Batenburg, Wim Rijken en Jacques Ebskamp. Kaarten f 22,50 Pas65/CJP f 20,- Dinsdag 24 januari, aanvang 20.15 uur De verbroken code Willem Nijholt speelt een collage van scènes uit het leven van Allan Turing, een Brits wiskundige wiens Turingsma- chine een voorloper was van de compu ter. Verder werken mee: Cees Kooien, Anita Menist en Diana Dobbelman. Kaarten f 25,- Pas65/CJP f 22,50 Vrijdag 27 januari, aanvang 20.15 uur De Rozebotteltijd Solo-programma van Paul de Leeuw in het Lach een traan genre. Kaarten f 12,50 Pas 65/CJP f 10,- eigen gemaakt. Vooral de felle kleuren en de schitterende zijdeglans spreken haar erg aan. Het is een heel bewerkelij ke techniek waar veel tijd en geduld in gaat zitten. Dit alles wisselt ze af met snelle olieverfschilderijen, een op dracht voor een portret, een opdracht om iemands huis of hond te tekenen of een aquarel dat gewoon even moet. "Het naar buiten treden met mijn werk en het onder de mensen brengen is een kant van het werk die ik tot dusver ver waarloosd heb en waarmee ik me de ko mende tijd ga bezighouden." De tentoonstelling wordt geopend op 7 januari om 21.00 uur en is te bezichti gen van 8 t/m 22 januari op zaterdag en zondagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur en tijdens Artishockactiviteiten in het Artishockgebouw. Zondag 8 januari: Laurette, model van de maand in ja nuari. Het volgende open atelier portret en modeltekenen wordt gehouden op zon dag 8 januari van 12.00 tot 14.30. uur. Als model van de maand is Laurette uit genodigd, met hoed en kleurige attribu ten. De tekenaars krijgen gelegenheid haar in rustige houdingen vast te leggen. Andere data in het eerste halfjaar van 1989 zijn: 12 februari, 12 maart, 9 april, 21 mei en 11 juni. De toegang is gratis, ook voor niet-leden van de vereniging. Van tevoren opgeven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meegebracht wor den. Tijdens het open atelier is begelei ding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelnemers zono dig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoonstelling te bezoe ken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. Zondag 8 januari: Drs. P. Zondagmiddag 8 januari (15.00 uur) treedt de weergaloze, unieke Heinz Hermann Polzer, alias Doctorandus P. op in Artishock. Drs. P. werd geboren in Thun (Zwitserland) op 24 augustus 1919 en kwam in 1922 naar Nederland en dat is maar goed ook. Drs. P. is een echte doctorandus; hij is in Rotterdam afgestudeerd als bedrijfseconoom en werkt bij een researchbureau. Voorts is hij publicist, tekstschrijver en zanger. Hij woont in Amsterdam, is gehuwd, heeft twee katten en geeft zelf als be langrijk kenmerk op dat hij optreedt en hoe! In Artishock praten ze nu nog over die keer, vijf jaar geleden, dat hij dat daar heeft gedaan. Drs. P. werd vooral bekend door zijn, ook op plaat vastgelegde liedjes, die hij zelf op komisch-plechtstatige wijze voordraagt. Zijn teksten worden ge kenmerkt door een archaïsch, vaak ver rassend woordgebruik en door een bij na surrealistische inhoud: "Er ligt al weer een juffrouw in het trapportaal, die onnatuurlijk om het leven is geko men." Drs. P. is ook een groot kenner en bezi- ger van zeer uiteenlopende soorten van versvormen en rijm die hij op en top be heerst. Hij heeft een indrukwekkende lijst publikaties op zijn naam staan. A- leen al het lezen van de titels daarvan is een genoegen. Wat dacht u van "Ge heim van het bestaan, tekst en com mentaar" of van "Gewoon maar ge niaal"? Artishock is er dan ook trots op dat de ze virtuoos een literaire middag wil ver zorgen. Geen Soester mag dit missen! Het zal dus wel druk worden. Entree: f 5,—; f 4,— voor leden. In februari start opnieuw de groep Filo sofie 'Zelfwaarneming'. De bijeenkom sten worden wekelijks op maandag avond gehouden, van 19.30 tot 21.30 uur. De eerste is op maandag 6 februari. De kosten bedragen f 25,- per maand. Informatie: Coby Philipoom, Veenbes straat 698, tel. 15483.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11