M H Van Bakel overklast Hendriks Soester Jim van Overbeek nieuwe Nederlandse Kampioen Mountainbike Stam-SoYoCo dames winnen volleybalvierkamp Met Physical goed voorbereid op wintersport "Wat winterstop? Wij nemen altijd leden aan!!" 22e Scholierentoernooi Red Stars geslaagd WOENSDAG 4 JANUARI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 12 34e Tempo-Kerstcross in Soestduinen: «fTfifc- NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: Marco Sakkers wint weer! WIELERSPORT Soesters komen van koude kermis thuis Postzegels en munten uit woning gestolen Soester volleybalsters oefenen tijdens winterstop VOLLEYBAL Trudy Danvers knalt het oude jaar uit met meer dan 600 punten SCRABBLE Reeks vernielingen aan auto's Buitenkraan weg Knollentrappers tegen Narre Knollen Arie Ribbens te gast bij gekostumeerd voetbalfeest ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 BASKETBAL Op Tweede Kerstdag was het anders zo rustige dorp Soestduinen weer in genomen door duizenden wielerlief- hebbers, die van heinde en verre naar de prachtige bossen waren getrokken om getuige te zijn van de 34e Kerst cross, georganiseerd door de actieve wielervereniging Tempo uit Soest. De weergoden werkten enthousiast mee. Het programma was dit jaar uitgebreid met een officieus Nederlands Kam pioenschap "Mountain Bike", vooraf gaande aan de veldrit voor profs en amateurs. Begonnen werd weer met een trimloop, waaraan zo'n 50 atleten deelnamen. Met name de Mountain Bike-race gaf een aparte dimensie aan deze wed strijddag, want meer liefst 120 "berg- fietsers" gingen van start, terwijl de or ganisatie onder leiding van Cees Har deman gerekend had op hooguit 30 a 40 deelnemers. De wedstrijd voor profs en amateurs kende een spannend verloop, vooral omdat Van Bakel, Hendriks en Baars bijzonder gebrand waren op een over winning. Een extra motivatie voor de renners was de bronzen legpenning, die Z.K.H. prins Bernhard ter beschikking had gesteld. In de beginfase was het vooral Hendriks die de leiding nam, maar naarmate de wedstrijd vorderde bleek dat hij zijn krachten had overschat, waardoor hij wat afzakte. Een tegenvaller was Ludo de Rey, die het hoge tempo van de kop groep niet kon volgen. In de beginfase al koos Van Bakel het hazepad; hij was door de concurrentie niet meer te ach terhalen. Hij verzekerde zich daardoor van de Peel van Rouwendaal-leiders- prijs. Mountain Bike Voordat de profs en amateurs van start gingen begonnen de 120 Mountain Bi- kers aan hun wedstrijd over 30 minuten plus ééen ronde, met als inzet het offi cieus Kampioenschap van Nederland. De verschillen tussen de diverse renners waren duidelijk te zien. Deze betrekke lijk jonge tak van de wielersport maakt de laatste tijd een grootse ontwikkeling door. Organisator Cees Hardeman: "In september kregen we uit de Mountain Bike-wereld het verzoek een dergelijke wedstrijd te organiseren. Nu is Tempo altijd bereid om af te wijken van het ge wone draaiboek, dus we besloten daar aan gehoor te geven. We hadden hier en daar informatie ingewonnen en we re kenden op 30 a 50 deelnemers. Dat dat 91 voorzichtig was is nu wel duidelijk." Onder het grote gezelschap dat van start ging bevonden zich heel wat deel nemers uit andere takken van sport, zo als de triatleet Ben van Zeist. Na een spannende strijd werd de Soester Jim van Overbeek de eerste kampioen. "We hebben nu gezien wat zo'n evene ment voorstelt," aldus Hardeman. In januari gaan we alles evalueren en zul len we bekijken of we al dan niet door gaan met het MBR-gebeuren. Ik zie in elk geval een positieve ontwikkeling." Dat zal dan niet gaan zonder de steun van de vele sponsors uit Soest en omge ving, die er ook dit jaar voor hebben ge zorgd dat de Kerstcross - de oudste nog bestaande veldrit is Nederland - een sportief en organisatorisch succes is ge worden. Uitslagen Profs en amateurs: 1Frank van Bakel, Deurne 2. Martin Hendriks, Assen 3. Frank Groenendaal, Eerde 4. Henk Baars, Diessen 5. Ludwig Wijnands, België Junioren: 1. Marco Sakkers, Soest 2. Geert Opheij, Erp 3. Sake Kinkelaar, Hoogeveen 14. Peter Noorlander, Soest 18. Ard Jansen, Soest Veteranen/liefhebbers: 1. Klaas Stobbe, De Wilp 2. John Kuyvenhoven, Leiden 3. Erik Ploeg, Nooitgedacht NK 1988 MBR Experts: 1. Jim van O verbeek, Soest 2. Martin v.d.Heyde, Den Helder 3. Edo Elfrink, Haaksbergen Dames: 1. Els Kool loos, Lisse Veteranen: 1. Nico Slingerland, Noordw.hout Tijdens de afgelopen kerstcross te Soest duinen waren 7500 enthousiaste toe schouwers getuige van het Nederlands Kampioenschap Mountainbike, oftewel A.T.B. (AllTerrain Bike). Overgewaaid uit Amerika en reeds razend populair in Engeland, Duitsland en vooral Frank rijk. Nederland volgde in '88 met een se rie wedstrijden. Het Nederlands Kampioenschap bleek een groot succes. Ruim 120 deelnemers uit het gehele land stonden aan de start; bekende sporters, zoals prof-triathleten Ben van Zeist (winnaar Almere) en Walter Boom, Johan Huter, beste Ne derlander op het Mountainbike WK te Crans-Montana (Zwitserland); moun- tainbeker Gaastra, die wedstrijden tegen de wereldtop in Canda rijdt; en Lam mert en Jan-Willem Moerman, toppers uit de BMX-fietscrosswereld. Veel werd verwacht van de Giant-amateurwieler- ploeg, met renners als Michel Legrand, Dennis Huenders, Ron Verweij, Arie Hassink en Edo Elfrink. De Soester sportman en kunstenaar Jim van Overbeek (hij schildert sportim- pressies in opdracht van het bedrijfsle ven, alsmede voor galeries in binnen- en buitenland) kende een prima start. Uit komend voor het Tempo/Sachs/ Batavus-team reed hij in de tweede ron de het gat naar de kopgroep dicht. In het zware mulle zand van het schitte rende duinenparcours bleven halfweg koers drie renners over: de triathleten Mik Borsten en Maurits van der Heijde, samen met Jim van Overbeek. In de al lerlaatste ronde kregen deze mannen ge zelschap van amateurwielrenner Edo Elfrink uit Haaksbergen. Een aanval van Maurits van der Heijde werd gecounterd door thuisrijder Jim van Overbeek, die de man uit Den Hel der 100 meter voor de eindstreep voor bij sprintte en dolblij de Nederlandse ti tel greep. De strijd om het brons werd in het voordeel van routinier Edo Elfrink beslist voor Amersfoorter Mik Borsten. Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Marco Sakkers uit Soest heeft in het Brabantse Ulvenhout zijn 10e overwin ning bij het veldrijden van dit seizoen behaald. De Soester is het komende weekend één van de kanshebbers bij het Nederlands Kampioenschap, dat verre den wordt in Stint-Michielsgestel. Ein digt hij daar bij de eerste drie, dan mag, hij mee naar de Wereld-Kampioen schappen, op 28 en 29 januari in Frank rijk. Bewoners van de Dillenburglaan zijn van een koude kermis thuisgekomen. Tijdens hun vakantie werd ingebroken in hun woning. De dader, die binnenkwam door een ci- linderslot te forceren, nam veel spullen mee. Behalve uit een stereo-videorecor der, een lederen attaché-koffer en enke le sieraden bestond de buit uit een geld bedrag van 2.000 gulden. Voor-oorlogse postzegels en munten zijn uit een woning aan de Heuvelweg verdwenen. Een inbreker had zich'toe- gang tot de woning verleend via een ach terraam. Verder nam hij een portemon nee met een geldbedrag van 50 gulden Het eerste damesteam van Stam-So- VoCo is winnaar geworden van de vol leybalvierkamp in Sporthal Beuken dal. Aan deze vierkamp namen behal ve Stam-SoVoCo 1 deel: Devolco uit Deventer, vc Utrecht en het tweede team van de Soester vereniging. De jeugdcommissie van Stam-SoVoCo organiseerde ter afsluiting van 1988 een groots opgezet pannekoekentoer- nooi in Sportzaal De Bunt. Niet min der dan twaalf teams namen hieraan deel. Een groot aantal ouders zorgde na afloop voor borden vol pannekoe ken. Om vorm vast te houden en te verbete ren organiseerde Stam-SoVoCo gedu rende de winterstop een serie oefen wedstrijden voor zijn topteams. De vierkamp met Devoko, vc Utrecht en Stam SoVoCo 2 was er een van. Het eerste damesteam speelde tegen De venter zijn eerste wedstrijd. Met Jenne- ke van der Wal als spelverdeelster en Ciska Abraham op een buitenaanvals positie ging het team voortvarend van start. Hoewel de aanvallen van de thuisploeg voorspelbaar werden opgezet, gevolg van het spelen met een invalster-spel- bepaalster, wist Stam-SoVoCo toch re gelmatig te scoren. Waar een goede blokkering vooral op de rechtsvoorpo sitie scoren van Devoko voorkwam, le verden fouten in de verdediging de gas ten zoveel punten op dat zij tot vlak voor het einde van de set bij konden blijven. Stam-SoVoCo won met 16-14. De tweede set werd met groot verschil door de thuisploeg gewonnen. De der de set werd gespeeld volgens het rally- punt-systeem. Per 1 januari wordt in al le klassen van de NeVoBo de vijfde set volgens dit nieuwe systeem gespeeld. Iedere fout levert direct een punt op. Als team A opslaat en daarna een fout maakt, krijgt team B behalve de opslag ook een punt. Duurt een volleybalset bij normale spelregels tussen de 12 en 20 minuten, een vijfde set gespeeld vol gens de nieuwe regels duurt 7 a 10 mi nuten. Stam-SoVoCo verloor deze ral- ly-punt-set van Devoko met 13-15. De tweede wedstrijd van het eerste da mesteam ging tegen de Stam-SoVoCo reserves. Dit team speelt een klasse la ger dan het eerste damesteam. Aanvan kelijk wisten de dames van het tweede team de stand redelijk gelijk te houden, maar vooral aan het net was Stam-So- VoCo 1 blokkerend de meerdere. Cis- ka Abraham had de plaats van Jenneke van der Wal ingenomen als spelver deelster. Met haar perfecte techniek wist zij de aanvalsters regelmatig goed te bedienen, jammer dat de passes aan het einde van de eerste set minder zui ver werden. Toch ruime winst voor het eerste team met 15-11. In de volgende set was het tweede team even niet thuis. Slecht geconcentreerd en veel fouten makend verloren zij met 15-0. Tijd voor een volledige derde set was er niet meer. In de rally-punt-set was Stam-SoVoCo 2 duidelijk de meerdere van het eerste team dat opnieuw, net als tegen Devo ko, te angstig speelde. Gevolg: verlies met 11-15. De derde wedstrijd ging tegen vc Utrecht. Verlies was er in de eerste set met 6-15 om in de tweede set fel en en thousiast Utrecht terecht te wijzen, 15- 2. De derde set eindigde wegens tijdge brek in 11-12 terwijl de thuisploeg na een behoorlijke achterstand bezig was aan indrukwekkende inhaalrace. Het goede spel zette zich voort in de rally- punt-set, die werd gewonnen door Stam-SoVoCo 1 met 15-8 en daarmee werden de dames winnaar van dit Ou- dejaarstoernooi. Het tweede team ein digde op een gedeelde tweede plaats met vc Utrecht. Devoko werd vierde. Gillende keukenmeiden Ter afsluiting van het jaar organiseerde de jeugdcommissie voor de jeugdleden van Stam-SoVoCo het traditionele Ou- dejaars-pannekoeken-Toernooi in Sportzaal De Bunt. Twaalf teams, jon gens en meisjes door elkaar, speelden onder namen passend bij het tijdstip van het toernooi, om de Superpanne- koek. Hoewel De Kanonslagen zich zeer luid lieten horen werden zij slechts derde. Beter deden het De Rotjes, iets rustiger dan de nummer drie, maar wel een plaatsje hoger. Winnaars werden de Gillende Keukenmeiden. Een groot aantal ouders had zich ingespannen pannekoeken te bakken en die vonden dan na afloop ook gretig aftrek. De beide selectieteams van Stam-So- VoCo bereiden zich serieus voor op het treffen van a.s. zaterdag. Gisteren speelde Stam-SoVoCo 1 een oefen wedstrijd tegen Leos uit Leusden, van avond oefent het tweede damesteam te gen Nivoc uit Nieuwegein in Sportzaal De Bunt, aanvang 19.00 uur. En dan zaterdag. Het eerste damesteam speelt dan tegen koploper ATC in Hen gelo. Een ploeg die alleen de eerste wedstrijd op 1 oktober verloor. Sinds dien heeft de ploeg alle wedstrijden ge wonnen. Dat ligt voor Stam-SoVoCo even anders. De ploeg staat, na een zeer matige competitiestart, thans op een vierde plaats. Met name de laatste wed strijden werden steeds beter gespeeld en daardoor ook royaal gewonnen. Wil Stam-SoVoCo echt mee blijven draaien in de kop van de ranglijst, dan mag de achterstand niet hoger oplopen en is winst op ATC geboden. Om 16.30 uur begint de wedstrijd in Hengelo. Het tweede damesteam gaat op bezoek bij Cito in Zeist. De gastvrouwen staan weliswaar onderaan in de tweede divi sie maar de wedstrijden tussen Zeist en Soest hebben altijd een beladen sfeer tje, temeer daar in het team van Cito een oud-speelster van Stam-SoVoCo speelt. De wedstrijd in Zeist begint om 14.30 uur. In sportzaal De Bunt komt het eerste herenteam van Stam-SoVoCo om 17.00 uur uit tegen Spirit uit Amers foort. Daarvoor speelt Stam-SoVoCo 3, koploper in de districtsklasse dames tegen Pugna uit Lelystad, aanvang 15.00 uur. Nieuwjaarsreceptie Zaterdag 7 januari a.s. organiseert Stam-SoVoCo haar Nieuwjaarsrecep tie in Sportzaal De Bunt, Alle leden, donateurs en supporters zijn van harte welkom vanaf 19.00 uur in de kantine van De Bunt. Een goede gelegenheid met het nieuwe bestuur van de ambi tieuze volleybalclub kennis te maken. Op de laatste competitiedag van het ou de jaar van scrabbleclub De VanDalen was het de beurt aan Trudy Danvers om alle aandacht op zich te vestigen. Zij scoorde in haar partij tegen Riet de Groot liefst 606 punten. Hiermee liet zij de rest van de deelnemers ruim achter zich. Slechts Anneke Tak en Jan Leijen- dekker konden enigzins de schade be perkt houden met scores van dik 530 punten. De rest moest duidelijk het on derspit delven. Desondanks was er te ge nieten van een aantal fraaie partijen, waarbij die tussen Willemien Witkamp en mevrouw Gerth er uitsprong (442- 432). De uitslagen van afgelopen donderdag: J. Danvers - A. Tak 477-539 T. Danvers - R. de Groot 606-405 M. Leijendekker - Th. v.d. Berg468-342 W. Witkamp - Mw. Gerth 442-432 J. Leijendekker - A. Nuysink 536-337 P. Ólijslager - Mw. E. v.d. Werff285-297 H.'Dan vers - T. v.d. Veer 444-310 J. v. Zijtveld - D. Koblens 365-300 Na de pauze werd er gespeeld om de prijs van de week. Die ging deze keer naar Thea van den Berg, die in de twee de ronde altijd hoger speelt dan in de eerste. Zij eindigde het dichtst bij het getal 425 en ging dus met de eer strij ken. De volgende scrabble-avond don derdag 12 januari. Als steeds is de plaats van handeling Dienstencentrum Honsbergen. De aanvang is half acht en de deelname kost nog steeds f 2,50 per persoon. De politie kreeg vorige week een hele serie vernielingen aan auto's tegelijk gemeld! Daarbij werden o.a. buiten spiegels afgebroken, ruiten vernield en deuken getrapt in portieren, spatbor den en daken. De meldingen kwamen van de Julianalaan (tweemaal), de Wil- helminalaan, de Heuvelweg, het Har- perpad en de Smitsweg, waar vier wiel doppen werden ontvreemd. Aan het Scalmeijerpad werden twee auto's be krast, wat een schadepost van zo'n 1200 gulden opleverde. Een 38-jarige bewoner van de Soester- begsestraat meldde de politie vorige week de diefstal van zijn buitenkraan. De schade bedraagt 75 gulden. 9 Jim van Overbeek (midden) op de eer ste paats, links Maurits v.d. Heide (2e en rechts Edo Elfrink (3e). Uitslagen Experts: 1. Jim van Overbeek - Soest, 2. Maurits v.d. Heijde - Den Helder, 3. Edo Elfrink - Haaksbergen, 4. Mik Borsten - Amers foort, 5. Ron Verweij - Schalkwijk, 6. John Schilder - Zandvoort, 7Johan Hu- ter - Deventer, 8. Dennis Huenders - Al mere, 9. Gerard Heuver- Nijverdal, 10. Pieter Vergeer - Warmond, 11. Gerard Centen - Nijmegen, 12. Michel Legrand - Huizen, 13. Noud Nooyen - Uden, 14. Aijan v.d. Groenendaal - Vught, 15. Er- nie Frieke - Veldhoven. Veteranen: 1. Nico Slingerland - Lisse, 2. Guus v.d. Beek - Den Haag, 3. Cees Vink - War mond. Dames: 1. Els Koolloos - Lisse, 2. Karin Bijle- veld - Amersfoort, 3. Lia van Soest - Houten. Zondag 8 januari a.s. bindt de Raad van Elf van de Knollentrappers voor de zo veelste maal weer de strijd aan met de Narre Knollen. Dit alles onder het mom van het gekostumeerd voetballen. De wedstrijd begint om 13.30 uur en er zal tweemaal een kwartier gespeeld wor den. Na afloop verplaatst de menigte zich richting kantine, waar zich spontaan een kleintje carnaval zal ontplooien, dat tot de klok van kwart voor drie zal door gaan. Op dat tijdstip zal de man die hits maak te als: "We doen met z'n allen een stapje terug" en "Polonaise Hollandaise" en vele andere zijn opwachting maken: nie mand minder dan Arie Ribbens! De al gehele muzikale omlijsting zal in handen zijn van Henk Schouten. Kortom, carnavalminnend Soest, komt allen, het wordt echt een feest om nog ja ren over na te praten! Sportstudio Physical heeft een nieuwe sportaktiviteit ontwikkeld, die afge stemd is op de wintersportaktiviteiten zoals skiën, langlaufen en schaatsen. Na een jaar niet of nauwelijks aan hun conditie gewerkt te hebben reizen er weer 500.000 Nederlanders naar de wintersportgebieden, waar ze nauwe lijks voorbereid 6 tot 8 uur per dag in tensieve conditionele prestaties moe ten leveren. Dit gegeven alleen al zou de aspirant wintersporters moeten overtuigen dat zij het risico van letsel moeten proberen te verkleinen. Skiën is niet gevaarlijk, maar net als met andere bezigheden die men dagelijks doet is er een goede voorberei ding nodig. Een voorbereiding die de vakantie heel veel meer waarde kan ge ven. Een onderzoek van de universiteit in Zürich inzake conditie en skiongevallen toonde aan dat elke skiër het risico van ongeval kan verkleinen door regelmatig conditionele trainingen. Wist U dat: - Door een goede conditie de vermoeid heid later optreedt. - Als u ten val komt de spieren een deel van de klap opvangen. - Eenvoudige fouten makkelijker gecor rigeerd kunnen worden als u getraind bent. - Door een beter reactievermogen bot singen vermeden kunnen worden. - Door een betere motoriek de kans op valpartijen verkleind wordt. - Bij een val de valenergie op de botten inwerkt, maar dat door goed ontwikkel de spieren door krachttrainingen deze valenergie wordt opgevangen zodat de kans op breuk verkleind wordt. - Een kwart van alle skiongevallen plaats vindt tijdens de eerste afdalingen ten ge volge van niet opgewarmde spieren. - Veel ongevallen geschieden aan het be gin van de dag of gedurende de laatste afdaling door vermoeidheid. - De derde dag van de wintersport vakantie het risico het grootst is omdat dan de prestatiecurve een dieptepunt heeft. Wil men zich preventief voorbereiden, dan kan dat alleen door gerichte trainin gen waarbij kracht, lenigheid, snelheid, uithoudingsvermogen, motoriek en techniek getraind dienen te worden. Bij sportstudio Physical kan men zich nu terdege voorbereiden door middel van aerobic dance, aerobic-fitnesscircuits, speciaal aangepaste conditietrainingen en fitnesstrainingen. Ski-conditietraining Dit is een trainingsprogramma waarbij in een cyclus van tien weken kracht, uit houdingsvermogen en techniek centraal staan. In deze trainingscyclus wordt er een conditionele meting gemaakt, die schriftelijk vastgelegd wordt om zo cij fermatig gegevens te verkrijgen die de vorderingen weergeven van de leerlin gen. Een skiconditietrainingsles bestaat uit: - warming-up: warm maken en voorbe reiden van de spieren, banden e.d. Deelnemers aan deski-gymnastiek bij Sportstudio Physical. - kracht-en buikoefeningen: grondoefe- ningen - benen-en biloefeningen - ski-conditietraining: joggen, skitech- niektraining, statische duurtrainingen - cool-down: bedoeld om de hartslag te rug te brengen en te normaliseren; ver der wordt er gestretcht en worden er ontspanningsoefeningen gegeven. ,Wie geïnteresseerd is in een van de trai ningsmogelijkheden, kan een vrijblij vende proefles bijwonen bij: Sportstu dio Physical, Steenhoffstraat 30a fin- gang aan de Dalweg, naast de R.K. be graafplaats). Voor vrijblijvende informatie kan men bellen: tel. 16000. (Ons bestuur zit nóóit stil...) Zo, deze klus zit er ook weer op. Dit was de reaktie van de medewerkers van het 22e Red Stars scholerentoernooi, dit jaar weer vier dagen lang gehouden in sporthal Beukendal. Evenals in voorgaande jaren was de sfeer opti maal. De scholieren, zowel van de lage re als van de middelbare scholen, heb ben zich optimaal kunnen vermaken. Eerste dag De eerste dag werd begonnen met de la gere scholen. Hier volgen de eindstan den: Poule 16/17 meisjes: 1. De Achtbaan, 2. KBS Soestdijk, 3. Da Costaschool, 4. Bonifaciusschool. Poule 21/22 jongens: 1. Prof. Waterink, 2. Sav. Lohmanschool, 3. Bonifacius school, 4. Ludgerusschool. Poule 18/19 meisjes: 1. Weth. de Haan- school, 2. De Regentuuter, 3. Desmond Tutuschool, 4. KBS Soestdijk. Poule 23/23 jongens: 1. De Bron, 2. Desmond Tutuschool, 3. KBS Soestdijk en 4. Wethouder de Haanschool. Tweede dag De tweede dag begon met het restant van de lagere scholen, waarna de mid delbare scholen aan de beurt kwamen. Lagere scholen: poule 20 meisjes: 1. Gr. van Prinstererschool, 2. V.d. Hucht Overhees, 3. De Schakel en 4. Min. de Visserschool. Poule 25 jongens: 1. Groen van Prinste rerschool, 2. De Zonnedauw, 3. De Schakel, 4. V.d. Huchtschool Overhees en 5. Min. de Visserschool. Middelbare scholen: Poule 6 jongens: 1. Eemland Soest, 2. Amersfoortse Berg 2,3. SG Rolandus 1, 4. Eemland Zuid 2,5. Eemland Soest 2. Poule 7/8 Meisjes: 1. Kard. Alfrink Ma vo 4,2. RSG Amersfoort 1,3. Eemland Soest 2 en 4. Kardinaal Alfrink Mavo 3. Poule 9/10 jongens: 1. RSGThorbecke 2, 2. Amersfoortse Berg 3, 3. Eemland Soest 2 en 4. Kardinaal Alfrink Mavo 2. Derde dag Poule 4/5 meisjes: 1. Kardinaal Alfrink Mavo 2,2. Kardinaal Alfrink Mavo 1,3. Amersfoortse Berg 1 en 4. SG Rolandus 1. Poule 12/13 jongens: 1. Amersfoortse berg 4, 2. Eemland Soest 6, 3. Mavo Soest 1 en 4. Eemland Soest 5. Poule 11 meisjes: 1. Amersfoortse berg 2,2. Kardinaal Alfrink Mavo 6,3. Eem land Soest 4 en 4. Kardinaal Alfrink Ma vo 7. Poule 14 meisjes: 1. Amersfoortse Berg 3,2. Kardinaal Alfrink Mavo 8,3. Eem land Soest 5, 4. RSH Thorbecke 3 en 5. Mavo Soest 2. Poule 15 jongens: 1. Eemland Soest 7,2. Eemland C. Zuid 3, 3. Kardinaal Al frink Mavo 5,4. Amersfoortse berg 5 en 5. Mavo Soest 2. Vierde dag: Poule 1/2 jongens: 1. SG Midland Amersfoort, 2. MTS Amersfoort 1, 3. RSG Thorbecke 1 n 4. Amersfoortse Berg 1. Poule 3 meisjes: 1. Eemland C. Zuid 2, 2. Schothorst College 1 en 3. Eemland C. Zuid 1. Tweede deel competitie De Soester basketbafvereniging heeft nog maar net de oliebollen en appelflap pen op of de vereniging staat weer voor het serieuze werk klaar. In het komend weekeind zal een aanvang gemaakt wor den met de tweede periode van het sei zoen '88-'89. Voor veel teams zal het er op of eronder worden. Door de enorme toename van teams start de vereniging met nog een extra aspiranten-jongens groep, de derde, en ook twee welpen teams, waardoor het totaal op vijf teams komt. Voor het eerste herenteam zitten de re- vanchegevoelens nog hoog tegen het op bezoek komende Oegstgeest. De eerste wedstrijd werd daar verloren door de Soester heren, die echter naarmate het seizoen vorderde beter in het ritme kwa men en stellig zullen proberen het twee de gedeelte via een overwinning op Oegstgeest goed in te zetten. De Soester dames 1 gaan zondag naar Rotterdam, waar de altijd zware klus wacht tegen Gunco. Als de dames daar zonder kleerscheuren uitkomen mag dat een uitstekende prestatie genoemd wor den. Het laatste team op Rayonniveau, de jongens junioren A, wacht een zware op gave zaterdag in Spakenburg tegen het dit jaar sterke Shooters. Voorts zullen in Beukendal aanstaande zaterdag in Beukendal zes teams aantre den. Er is basketbal vanaf twaalf uur tot vijf uur en de wedstrijd van heren 1 is za terdagavond om kwart voor negen. Jeugddag Tussen het scholerentoernooi door or ganiseerde de jeugdafdeling van Red Stars voor haar jongste jeugdteams afge lopen vrijdag in Beukendal een toer nooi. Er werd tussen 10.00 en 13.00 uur fel gestreden om de eerste plaatsen, waarna het 65-koppige deelnemersveld het oude jaar besloot met een gezellige gezamelijke maaltijd boven in het res taurant. Chantal Ruyter M.V.P. Dat was nog eens een belevenis! Staan de schijnwerpers op je en het applaus van 2500 toeschouwers is voor jou be stemd. Dat overkwam de Soester Red Stars adspirant Chantal Ruyter vorige week woensdag in de Kennemer sport hal in Haarlem, toen ze daar werd uitge roepen als M.V.P.-hetgeen betekent de meest waardevolle speler op haar plaats forward. Deze prestatie behaalde zij tij dens de Passerella, een toernooi vooraf- 4 gaande aan de Haarlemse Basketbal week. Voor Chantal een geweldige erva ring en Red Stars is trots om zo'n fantas- tische meid in haar vereniging te hebben.

Soester Courant | 1989 | | pagina 12