Film van de week ftHfP tl Herman Kuiphof: 'Mijn kijk op sport' -SILVER STAR VIDEO ierkamp ^ij m!!" I Nieuw boek van Soester sportjournalist VIDEO TOP 10 Sterke deelname aan succesvolle Silvestercross Henk de Bree wint half varken 1 PAGINA 12 HL? K! 728 TBAL WOENSDAG 4 JANUARI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 13 'Beschouwingen' Verloedering Stupide Herman Kuiphof, 'nestor van de vaderlandse sportjournalistiek' WALL STREET STEGAS Onderhoudscontract Walkman weg mteuweo" dSdubbers ATLETIEK P.V.O. 90 jaar: Jubileum-receptie als ouverture Op zondag 15 januari van 10.30 tot 16.30 uur: Open dag landgoed Ewijckshoeve Veteranen Jeugd Prestatieloopi Brievenbus in brand Inbraak Smitsweg Dollars weg bij autokraak Tuinhek vernield :r. Winnaars werden de ■nmeiden. Een groot lad zich ingespannen bakken en die vonden )k gretig aftrek. ?teams van Stam-So- ich serieus voor op het zaterdag. Gisteren VoCo 1 een oefen- eos uit Leusden, van- weede damesteam te- •uvvegein in Sportzaal g 19.00 uur. 'riet eerste damesteam oploperATC in Hen die alleen de eerste tober verloor. Sinds- g alle wedstrijden ge- voor Stam-SoVoCo loeg staat, na een zeer ;start, thans op een name de laatste wed- teeds beter gespeeld oyaal gewonnen. Wil ït mee blijven draaien ■anglijst, dan mag de ïoger oplopen en is oden. Om 16.30 uur 1 in Hengelo, team gaat op bezoek e gastvrouwen staan n in de tweede divi- ijden tussen Zeist en 1 een beladen sfeer- i het team van Cito van Stam-SoVoCo i in Zeist begint om int komt het eerste Stam-SoVoCo om i Spirit uit Amers- eelt Stam-SoVoCo istrictsklasse dames Lelystad, aanvang ptie ri a.s. organiseert Nieuwjaarsrecep- Bunt. Alle leden, rters zijn van harte uur in de kantine goede gelegenheid tuur van de ambi- kennis te maken. t nóóit stil...) nland C. Zuid 2, 1 en 3. Eemland •etitie 'ereniging heeft en en appelflap- staat weer voor In het komend ig gemaakt wor- ode van het sei- teams zal het er door de enorme t de vereniging santen-jongens c twee welpen- al op vijf teams im zitten de re- 3g tegen het op eest. De eerste 'loren door de naarmate het het ritme kwa- eren het twee erwinning op ten. i zondag naar |d zware klus le dames daar omen mag dat jenoemd wor- onniveau, de een zware op- urg tegen het al aanstaande teams aantre- twaalf uur tot heren 1 is za- >r negen. ooi door or- ig van Red 3 teams afge- d een toer- ;n 13.00 uur 'e plaatsen, i nemersveld en gezellige in het res- enis! Staan iet applaus )or jou be- oester Red ^ter vorige mer sport- verd uitge- etekent de haar plaats alde zij tij- >oi vooraf- Basketbal ldigeerva- o'n fantas- te hebben. "In isinunri «tnnd pr in <la 'In januari stond er in de Haagse Post toch een gerenommeerd weekblad' dat koningin Beatrix in de volgende' troonrede zal verklaren dat, 'om het hoofd te bieden aan het hand over hand toenemend vandalisme, de rege ring heeft besloten om bij wedstrijden in het betaald voetbal het publiek af te schaffen. 'Zo ver hoeft het niet te ko men, maar het visioen van de schrijver is beangstigend. Sport, ook topsport, moet geloofwaar dig blijven. We moeten erin kunnen geloven. En de hoofdrolspelers zijn de eersten die ons - die toekijken - dat ge loof moeten kunnen teruggeven. Zo als onze voetballers dat in de zomer van '88 in West-Duitsland deden. Dan is er toekomst, tot ver na het iaar 2000!" J Met deze opmerkingen - verzuchtingen bijna - sluit Herman Kuiphof, de man die terecht als de "nestor van de vader landse sportjournalistiek" wordt be schouwd, zijn boek "Mijn kijk op sport" af. Het is inmiddels het 17e boek van zijn hand en het onderscheidt zich van de meeste van de 16 voorgaande door dat het geen uiteenzettingen bevat op het gebied van techniek, spelregels etc. van diverse sporten, maar een aantal zeer leesbare, persoonlijke "commen taren" op de sport en haar beoefenaars. Uiteraard neemt voetbal een grote plaats in, ofschoon Kuiphof van alle markten thuis is, zoals hij met het boek nog eens bewijst. De sportjournalist, die al 27 jaar in Soest woont (op een steenworp afstand van de Hilversumse omroep-wereld waar hij kind aan huis is) vergaarde roem als voetbalcommentator bij de te levisie, maar noemt zichzelf toch in de allereerste plaats "een kranteman". "Het moeilijke van een boek is de leng te. Als journalist ben je gewend je ver haal in hooguit twee A-viertjes op te schrijven, maar ja - dat is nog geen' hoofdstuk in een boek. Dan moet je toch een pagina of tien, twintig hebben, en ik heb de neiging al snel te zeggen: zo, dat was dat..." Het heeft hem er niet van weerhouden in de loop der jaren een flinke reeks ti tels te publiceren. Zijn eersteling was "Dit is IJshockey" (1946), al snel ge volgd door een boek van een geheel an der kaliber: "De Houten Ham", met schetsen uit de toen (1948) 700-jarige geschiedenis van Den Haag, dat hij sa men met Herman de Ru schreef. "Ik schreef het vooral om het plezier van het schrijven en het gedrukt zien, maar ik heb ft nooit als m'n hoofdberoep ge zien." Daarna volgde een aantal echte sportboeken, bijvoorbeeld over de Eu ropa Cup-voetbaltoernooien, maar ook over sporten als marathonzwem- men, tennis, golf, squash en een paar "Televisie-sportspelregelboeken". In "Mijn kijk op sport" heeft Herman Kuiphof zijn (persoonlijke) visie neer gelegd, niet alleen op zuivere sportver- schijnselen, maar ook alles wat zich daaromheen voordoet: de agressie in het veld, het supportersgedrag, de ver anderingen, de ontwikkelingen, de ménsen vooral. Hij put daarbij uit zijn rijke herinnering, met veel sportieve details. Behalve deze zeer lezenswaar dige "beschouwingen" bevat het boek ook een aantal geschreven portretten van beroemde sportmensen. Kuiphof toont zich in het boek vooral ook de journalist die hij vandaag de dag weinig meer tegenkomt, tot zijn teleur stelling. "Het zijn geen memoires, maar het gaat wel over dingen die ik zelf heb meegemaakt en waar ik een mening over heb. Dat is mijn bezwaar tegen de sportjournalistiek van nu: je hoort ein deloos de opinies van trainers en spe lers, maar wat de journalist zélf vindt, dat verneem je niet. Ze geven geen re- cénsie meer, maar staan al met hun no titieboekje klaar om te vragen wat de betrokkenen er zelf van gedacht had den. Stel je voor, je vraagt na een to neelstuk de acteurs toch ook niet om hun mening...?" Een thema dat in het boek een belang rijke rol speelt is de verloedering van o.a. de voetbalsport. "Een verklaring daarvoor? Nou, ik heb er niks origineels over te melden, maar het is een feit dat de Westeuropese mens harder is gewor den, onvriendelijker, meer op zichzelf betrokken. Je ziet het om je heen: Op het postkantoor laten twee van de drie mensen de deur gewoon in je gezicht dichtvallen. Het zijn allemaal geen schoften, maar veel mensen hebben ge woon een soort achteloosheid, onhof felijkheid." De sport staat niet buiten die ontwikkeling, constateert hij. "Ge nadeloosheid, dat wordt steeds meer toegepast..." In zijn (>oek houdt hij ook een vurig pleidooi voor het (eindelijk) eens aan passen van de voetbalspelregels, die nog dateren uit de vorige eeuw. "Toen bestond nog het idee van een vrolijk partijtje, zonder iets gemeens te doen. De werkelijkheid is nu wel heel an ders." Het belangrijkste verschil met vroeger is dat er nu in de voetballerij ontzettend veel geld omgaat. "Er is op kleinigheden wel iets veran derd, maar met een paar logische ingre pen zou het voetbal weer aantrekkelijk gemaakt kunnen worden. Waarom wordt het terugspelen op de keeper niet beperkt tot het eigen strafschopgebied? Je ziet spelers de bal nu soms over een lengte van wel veertig meter terugspe len. En wat is er tegen om van de ingooi, als de bal over de zijlijn is geweest, een intrap te maken? In het hele spel mag je de bal alleen met je voeten of je hoofd raken, dan is dat toch logisch?" Veel gehoor voor zijn pleidooi ver wacht hij niet. "Ik roep ft al jaren, maar het helpt niks. Ik moet trouwens oppas sen voor Don Quichotterie, en buiten Nederland maakt al helemaél niemand zich er druk over. Ik vind dat, zeg maar: stupide..." Ischa Meijer, die hem onlangs voor de radio interviewde, noemde hem een "romanticus". "Ik was daar zelf wel een beetje verbaasd over. Volgens hem hebben de meeste sportjournalisten die inslag niet. Als dat waar is vind ik het wel een verarming, want sport kan zo ontzettend mooi zijn. ft Is heel subjec tief, dat weet ik. Een ander doet ft niks. Maar al die invloeden van buitenaf, die het mooie van de sport afhalen, het is zo zónde..." De sport zou zich, vindt hij, meer moe ten verweren tegen de ontwikkelingen die haar bedreigen. "Daar kan ik me nog wel druk om maken, ja. Het is jam mer dat de belangstelling zich ver plaatst van de sport zelf naar de dingen eromheen, de 'periferie', zoals het grote geld. Kijk maar naar de Ajax-affaire. Wat Gullit en Van Basten verdienen in teresseert me geen moer, wél wat ze met die bal doen..." Hij is, als het erop aankomt, een beetje pessimistisch over de toekomst van de sport. "Met de professionalisering is de klad erin gekomen. Het idee van: of jij nu wint of ik, we zijn e^en goeie vrien den, dat is wel verdwenen. Ach, ik ben ook niet zo'n idealist die altijd maar roept dat we terugmoeten naar vroeger. Dat is kansloos. Toch moeten we op een of andere manier de zaken weer onder controle zien te krijgen, maar daar is nog weinig van te zien. Als de mentali teit goed is, gericht op de sport zelf, dan blijft ook de professionele sport aan vaardbaar, denk ik." Als journalist heeft Herman Kuiphof een lange, respectabele staat van dienst. Hij begon zijn loopbaan destijds als leerling bij het christelijk-historisch dag blad "De Nederlander", ("je deed van alles: reportages, gemeenteraadsver slagen, maar ook correctiewerk"), kwam de oorlog door met naar zijn zeggen diverse oninteressante kantoorbaantjes en zette na de bevrijding zijn werk bij "De (Nieuwe) Nederlander" voort. De krant besteedde overigens weinig aan dacht aan sport, maar in augustus 1945 werd er in de Kuip - het Feijenoord- stadion in Rotterdam - een wedstrijd gespeeld tussen het Nederlandse Basis elftal en het Britse Rhine Army Team. "Hoofdredacteur Van Walsum - de la tere burgemeester - zei: 'Moeten we daar niet naar toe?'Dat vonden wij als reactie ook, en ik stak m'n vinger op. Vanaf die tijd ben ik over sport gaan schrijven..." Van jongs af aan was Kuiphof niet alleen in sport - hij speelde in Voorburg, waar hij zijn jeugd doorbracht, voetbal en cricket, o.a. bij DEVJO en JAC - maar ook sterk in geschiedenis geïnteresseerd.Ik heb het in de oorlog nogeen paar jaar gestudeerd, maar daarna kwam er niets meer van." Via de Haagse Courant - waar hij full-time sportredacteur werd, maar nu en dan ook filmrecensies schreef - belandde Herman Kuiphof in 1961 bij de VPRO-televisie en vandaaruit - via het sportprogramma van de "gezamenlijk heid" zoals hij het noemt - bij de NTS, later de NOS. "Voor de VPRO maakte ik ook wel documentaires over sport, bijvoorbeeld over de geschiedenis van de Elfstedentocht, over Abe Lenstra..." Bij de televisie beleefde hij gloriejaren, niet alleen die van hemzelf, maar ook van het Nederlandse voetbal: de jaren van de Europa Cups van Feijenoord en Ajax, het wereldkampioenschap 1974 in München. Vier jaar geleden stapte hij op, al verzorgde hij nog een tijd lang tennisreportages. "Ik had geen trek meer in voetbal en met de grote reportages was ik tien jaar geleden al gestopt. Het werd allemaal minder, de neergang zette in, vooral toen de periode- Cruijff erop zat. En bovendien: ik werd zelf ouder, in de kontakten met de voetballers ging het leeftijdsverschil een rol spelen. Dat is niet goed voor een sportcommentator; die moet geen oudere-meneer-op-afstand zijn. Ik ben weggegaan voordat ze zouden zeggen: daar heb je hém weer." De laatste jaren schrijft Herman Kuiphof elke dinsdag een sportcolumn in de NRC en houdt hij elke vrijdag een radiopraatje bij de NCRV. Topregisseur Oliver Stond (Platoon) geeft ons in deze film een indringend beeld van WALL STREET, de financiële metropool, waar alleen geld en macht tellen. Waar je het ene moment miljonair wordt en even snel weer bankroet kunt gaan. Hier gelden eigen wetten, waarin voor ethiek, scrupules of menselijkheid geen plaats is. De meedogenloze multimiljonair Gordon Gekko (Michael Douglas) is een voorbeeld van een WALL STREET TYCOON die geen enkele manier schuwt om zijn doel te bereiken. De jonge idealistische makelaar Bud Fox (Charlie Sheen) raakt geheel in Gekko's ban en wordt een geslepen geldverdiener. Tot het moment dat Bud moet kiezen: geweten of gewetenloos'. Deze geheel in New York opgenomen film met een absolute sterbezetting geeft een verbijsterend beeld van de wereld van het grote geld en was één van de grootste bioscoopsuccessen van het afgelopen jaar. 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) 6. The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Een 40-jarige Soester meldde de politie vorige week de diefstal van een walk man, die toebehoorde aan zijn 12-jarige zoon. Het apparaat was gestolen in de kleedkamer van de sporthal Beuken dal, tijdens het daar vorige week gehou den schoolbasketbaltoernooi. ntfUDUD VD0« onderhoudswerken Voor al uw bouw- 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Ruim 1400 deelnemers trok de 8e ver sie van de Silvestercross, georgani seerd door A.V. Pijnenburg. Uit de di- rekte omgeving, maar ook ver daar buiten (zelfs uit Friesland) waren ve len naar de Soester Duinen getrokken om deel te nemen. Naast de grote deelname mocht de cross zich ook ver heugen in een goede publieke op komst. Burgemeester Schotlen loste om 14.00 uur het startschot voor de Lange Cross over 8800 meter, waaraan maar liefst 250 atleten deelnamen. Zonder de ove rige afstanden die op deze dag afge werkt werden tekort te doen: déze wed strijd was het klapstuk van de dag. De hoofdprijs in de Vleescentrum-com petitie - waaraan alle drie de Soester dui vensportveren igingen deelnemen - is in 1988 gewonnen door Henk de Bree, lid van "De Zwaluw". De Bree legde voor de derde keer in successie beslag op de smakelijke prijs: een half varken. Als tweede eindigde Aart de Bes. Hij won de bepaald niet kinderachtig uitge vallen rollade, eveneens beschikbaar ge steld door het Vleescentrum. De heren kregen hun prijzen vorige week aan de Birkstraat uitgereikt door de heer Jan Hartog, directeur van het Vleescentrum, V.l.n.r de heren Hartog, De Bes, Van den Brakel, Renes en De Bree. dat deze speciale competitie al vijf jaar organiseert. Dat gebeurde in aanwezigheid van Joop van den Brakel, zelf ook al tweevoudig winnaar van het halve varken en dit jaar extra trots als voorzitter van "De Zwa luw", die beslag legde op het nationale kampioenschap van de Nederlandse Al gemene Bond van Postduivenhouders. Muziekvereniging Patientia Vincit Omnia, beter bekend als P.V.O., viert in 1989 haar 90-jarig bestaan. Wat begon als een spontaan idee tijdens de kroningsfeesten van H.M. Koningin Wilhelmina in 1898,werd "officieel" vastgelegd in een akte op 5 januari 1899 en wordt nu uitbundig gevierd. Naast de jaarlijkse concerten en optre dens is er een feestprogramma voorbe reid om dit "verjaardagsfeest" groots te vieren. Een blaaskapellenfestival in de sporthal, een muziekmanifestatie in de sporthal, een vijftal concerten in de be jaardencentra, een muzikale taptoe op Koninginnedag en een Drumband en majorettenfestival zijn enkele hoogte punten uit een feestprogramma. Voor de P.V.O.-leden is er een solisten concours, een barbecue, een feestavond voor de jeugdleden en een dropping in voorbereiding. Oud-PVO-leden kun nen aan hun trekken komen op een reü nie die op zaterdag 28 januari a.s. zal worden gehouden in het P.V.O.-ge- bouw. Het eerste programma-onderdeel, de jubileumreceptie op zaterdag 7 januari a.s., is bedoeld voor alle leden, oud le den, genodigden en belangstellenden. Kortom, iedereen die P.V.O. een warm hart toedraagt is van harte welkom, van 15.30 tot 17.30 uur, in het P.V.O.-ge- bouw aan de Rembrandtlaan 9. De stichting Lauk Hentenaar van Ewijckshoeve presenteertop zondag 15 januari het nieuwe cursusprogram ma. Tussen 10.30 en 16.30 uur kan ie dereen terecht op het landgoed, dat is gelegen aan de Soestdijkseweg. Het pakket van Ewijckshoeve besiaat uit 26 cursussen. Daarnaast zullen de ver schillende workshops worden getoond aan het publiek. Ewijckshoeve heeft in het achtjarig be- MclcUi C.C11 ICglUlldic lUUltic VUtiultUI. Steeds meer mensen zijn aan de Soest dijkseweg een cursus gaan volgen. Een greep uit het programma voor 1989: Kalligrafie, tekenvaardigheid, meubel stofferen, Amerikaans patchwork, zij deschilderen, hoeden maken, marme ren, forografie, kunstgeschiedenis en culinaire cursussen. Voor informatie of aanvraag van het programmaboekje kan men bellen: 02156-497 en 294. Het kostte de organisatie vlak voor de start nogal wat moeite de heren-atleten goed onder het startdoek te krijgen, maar toen dat uiteindelijk gelukt was, barstte het loopgeweld Los. Jammer was het dat Herman Hofstee van DOS (Dwingelo) zich wat al te eerlijk had te ruggetrokken achter de startlijn, waar door hij zijn direkte concurrenten on nodig een pikstart kado gaf. Na de eerste ronde leek Marcel Ver steeg van V&LTC (Den Haag) de wed strijd al in zijn voordeel te willen beslis sen; hij kwam door met een voorsprong van ruim 30 meter op een groepje lo pers bestaande uit marathonloper John Vermeulen van Dynamo (GoesL Koorevaar (Sliedrecht), Michel de Maat en mede-favoriet voor de eindze ge Mare van Rooy van AAC (Amster dam). Herman Hofstee liep door zijn ongelukkige start toen reeds op ruim 150 meter, Bij het ingaan van de 3e ronde was Mar cel Versteeg intussen ingelopen door de groep achter hem, en er leek zich een spannende strijd te gaan ontwikkelen. Ook Herman Hofstee kwam langzaam maar zeker weer dichterbij, mede dank zij geweldige aanmoedigingen van het publiek, dat zich massaal achter de pechvolle favoriet schaarde. In de laatste ronde liet Mare de Rooy er geen twijfel over bestaan wie op Oude jaarsdag de sterkste was op het zware en zeer selektieve parcours en hij finishte afgetekend als eerste in 29.48.9. Op de 2e plaats legde verrassend, maar niet minder verdiend Michel de Maat van AV Fortuna beslag, die in de laatste ronden zijn krachten goed verdeeld had. Zijn eindtijd: 29.54.0. John Ver meulen deed het als marathonloper meer dan uitstekend tussen de specifie ke crossers: hij pakte een 3e stek in 30.08.2, vóór Herman Hofstee, die er toch nog in slaagde een 4e plaats te ver overen in 30.22.3. In het sterke veld deed Gert de Ruygt van A.V. Pijnenburg het lang niet slecht; na een lange blessureperiode klasseerden zich. 178: Bert van Velzen, 37.32.1; 214: Wim van Dorrestein, 38.48.6; 227e: Jan van de Lee, 39.40.2. De strijd bij de Veteranen, die om 13.15 uur weggeschoten waren door wethou der Van Logtenstein, werd vanaf de eerste meters in de Veteranen I-klasse beheerst door Wil Sparreboom van PAC uit Rotterdam. Achter hem werd rondenlang een verwoed gevecht gele verd om de plaatsen 2 tot en met 4, door Frits Boudewijn van V&LTC, Hans van Velzen van Altis en Jan de Hollander van Hellas. Ook bij de Veteranen lag het tempo hoog, ondanks de zwaarte van het par cours, dat bijna geen moment toeliet dat men echt op adem kwam. Tot het laatst bleef het spannend wie de plaat sen 2, 3 en 4 zouden gaan bezetten, maar in de laatste ronde wisten Frits Boudewijn en Jan de Hollander defini tief afstand te nemen. Zij finishten in deze volgorde als nr. 2 en 3 in resp. 33.05.1 en 33.12.9. Wil Sparreboom was en bleek ongenaakbaar in deze klasse met een tijd van 32.42.4; een overtuigend winnaar. Pijnenburger Joop van Leyenhorst (door de speaker hardnekkig Jan ge noemd) leverde een goede prestatie in de Vet. I klasse met zijn 14e plaats in een tijd van 35.10.1. Ulrich Manders en Gerard Boeren noteerden over de 8800 meter tijden van resp. 42.37.3 en 44.27.2. Bij de Veteranen II (boven 50 jaar) ging de zege overtuigend naar A. Heijders van Achilles in 33.54.4. Pij nenburgatleet Piet Majoor noteerde in deze klasse een tijd van 39.56.7. Ook de Dames-Veteranen liepen ge lijktijdig met de heren hun race en in de ze klasse trok E. Raap van Sagitta met 38.09.3 aan het langste eind. Gerrie den Oude van A.V. Pijenburg was hier goed voor een 5e plaats in 43.01.0. Voor de korte cross over 2200 meter hadden zich oorspronkelijk aangemeld Rob Druppers en Hank Kulker, maar beide atleten prefereerden op het laat ste moment een invitatie voor een wed strijd in Madrid boven de Silvesterloop. Aan de start verschenen niettemin 70 atleten, waaronder Frank Wiegman van Tartletos uit Nijkerk en Jan Jansen van de Bataven. Verder een aantal Bel gische deelnemers van AC DuffeL Vlak voor de finish, bij het beklimmen van een lastige duinheuvel, lagen zij aan zij Michael Visser van GAC en Frank Wiegman. Laatstgenoemde bleek over de meeste kracht en lucht te beschikken en finishte als le in 7.09.01. Michael Visser werd 2e in 7.10.4, gevold door Jan Jansen van de Bataven in 7.11.8. De Pijnenburgatleten klasseerden zich op deze korte cross als volgt: 24. Dik Kamerbeek, 7.51.4; 48e. Dik den OU- de, 8.27.0; 51. Hans Smit, 8.39.2; 58. Angelo Leyenhorst, 8.54.4; 62. Rob Jansen, 9.03.3. Voorafgaande aan de korte cross voor de heren waren de dames-senioren van start gegaan voor hun wedstrijd over 3200 meter (een grote en een kleine ronde). Winnares van vorig jaar, Wilma van Onna van Olympia '48, was er alles aan gelegen haar overwinning van vorig jaar te herhalen. Hoewel zij in Yvonne van de Kolk van AVR een goede tegen standster had kon deze niet verhinde ren dat Wilma van Onna wederom de cross bij de dames in haar voordeel be sliste; in een goede tijd van 12.28.9 pas seerde zij de finish, op 35 seconden ge volgd door Yvonne van de Kolk. Henny Pot van A.V. Pijnenburg weer de zich duchtig in het ook hier weer ste- ke veld en pakte een 10e plaats in 13.51.9. Als 19e eindigde Adri v.d. Zon in 14.35.6, terwijl Dini van de Berg tot een 30e plaats reike in 15.34.6. Ook de jeugd was op deze sfeervolle en sportieve dag aktief aanwezig tijdens de Silvestercross, die voor de kleinste pu pillen al om 10.00 uur begon. Zij moes ten een afstand van 1000 meter over bruggen om uit te maken wie eerste zou worden. Laurens van Poppel bleek bij de Pupillen-jongens C de beste: hij werd eerste in 5.26.3. M. v.d. Kar van A.V. Pijnenburg werd hier 4e in 6.37.2. Bij de Meisjes-Pupillen C werd Ingrid den Oude 3e in 6.28.4. In de categorie Jongens-Pupillen A was A.V. Pijnenburg met een hele delegatie vertegenwoordigd. De beste prestatie was hier voor G. v. Poppel in 4.59.0. De overige pupillen klasseerden zich als volgt: 6. Thomas Ruiter, 5.01-18. Bart in ft Hout, 5.04.1; 12. Erik de Wilt, 5.20.4; 15. T. Kareisen, 5.25.3; 19'. P. Grift 5.30.3; 20. R. Steenbergen 5.32.8. Bij de Jongens-Pupillen B waren er minder deelnemers, maar de prestaties van de jeugdige Pijnenburgertjes waren er niet minder om: 3. E. Koster, 5.24.1 6. B. de Backer, 6.96.7; 7. Marcel van 't Veer, 7.08.5. De uitslag bij de meisjes Pupillen A, die ook 1000 meter liepen, viel voor Pij nenburg als volgt uit: 5. M. Molen, 5.24.6; 6. Tessa Rossenberg, 5.28.2; 9. J. Doekes, 5.49.8; 10. N. Bevaart 5.50.1; 15. Sarah Majoor, 6.25.4. Bij de Meisjes-Pupillen B eindigde Maaike Spaink als 2e in 5.54.4. Bij de Meisjes C waren het Lotte Aerts en Sabine van Rossenberg die het beste voor de dag kwamen in een tijd van reps. 4.57.3 en 5.04.8 over 1000 meter, terwijl bij de Meisjes D Monique van Leek mt een 2e plaats in 4.39.8 duide lijk de aandacht voor zich opeiste. Dieuwke Moerman en Marye Ambags werden hier 5e en 6e in resp. 4.54.0 en 4.55.5. De Jongens A liepen 2 ronden van 2200 meter en hier wist Dik van de Broek een goede 4e plaats te bemachti gen in 16.03.3. In de Jongens C klasse (2200 meter) was de eerste Pijnenburg- prestatie voor J. Würing met een 13e plaats in 9.33.2., terwijl bij de Jongens D (1000 meter) Christiaan Smits goed presteerde met een 3e plek in 4.25.9. Rond 3 uur 's middags werd door wet houder Plomp het laatste startschot van die dag gegeven voor de prestatieloop over 2200, 4400, 6600 dan wel 8800 meter, waaraan maar liefst 500 lopers en loopsters deelnamen. Aan het eind van deze sportieve en suc cesvol verlopen dag past zeer zeker een woord van dank aan de sponsors van de Silvesterloop, zonder wie deze loop niet georganiseerd zou kunnen worden: Ni ke Pilot shop uit Laren, Bondsspaar bank Soest, Middelman Woonmode, Restaurant Darthuizen, AVLA, van Asch Slagerij, Jan Smeeing Aanne mersbedrijf, Jan Smeeing Autobedrijf en Hendrikse Aannemings- en wegen bouwbedrijf. Tenslotte ook een woord van dank aan de voetbalvereniging SEC, die haar kantine en kleedkamer faciliteiten ter beschikking stelde aan A.V. Pijnenburg. De politie heeft vorige week in de hal van een flat aan Colenso een brandje kunnen blussen, dat mogelijk was ont staan door vuurwerk. Het vuur bleek te woeden in een brievenbus. De politie bluste de vlammen met behulp van een schuimblusapparaat. Aan de Smitsweg is vorige week een kelderbox opengebroken. De 25-jarige bewoner deed bij de politie aangifte. Het slot bleek geforceerd te zijn en de dader was verdwenen met een dames- en een herenfiets. Ook bleek de verlich ting te zijn vernield. De dader van een autokraak aan de Al- bert Cuyplaan heeft vorige week een klein bedrag aan vreemde valuta buit gemaakt. Hij verdween met een biljet van tien dollar, een van twee dollar en een paar 1 dollar-biljetten. Er bleek een ruitje te zijn ingeslagen. Een 80-jarige bewoner van de Konin- ginnelaan ontdekte vorige week dat on bekenden zijn tuinhek hadden vernield. Er bleken vijf spijlen te zijn losgerukt. De schade bedraagt ca. 100 gulden. i

Soester Courant | 1989 | | pagina 13