▼w W. W. Deelen bv ca z EB HUIS KOPEN? Neem je eigen makelaar mee. Met 'n NVM-makelaar koop je zonder zorgen. 09 vUxv.xv. Deelen bv K O ESJ Een publikatie van de Soester NVM-makelaars. Woningen, bedrijfspanden, taxaties, hypotheken,verzekeringen, ffl Ford-parade van Splinter Eemland i l jL WOENSDAG 4 JANUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 8 SOESTERBERG Makelaars- en Assurantiekantoor 7? Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest J33 Telefoon 02155-15360*, b.g.g. 10262 of 17251 SOEST SOESTERBERG TE HUUR SOESTERBERGSESTRAAT 8 - SOEST - TEL. 1 50 50 b.g.g. 1 70 00 NVM SOEST 1 SOEST-ZUID NVM \\AI\ Makelaars- en Assurantiekantoor Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Telefoon 02155-15360*, b.g.g. 10262 of 17251 OP 1989 Autokrakers gepakt Inbraak zonder buit bij 'In de Ruimte' Luchtvaartmuseum! gesloten tot 24 maar *3k. x. Ruit vernield met vuurwerkboni Kerstboomlampjes weg Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! Sprokkelvergunning APPARTEMENT RUBENSLAAN Op de vierde woonlaag schitterend gelegen driekamer-appartement (v/h 4) met berging in de onderbouw. Ind.: entree, toilet, hal, woonkamer, balkon, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers, douche. Verkeert in perfekte staat. Voorzien van ther mopane beglazing. Service-kosten f 289,45 per maand (inkl. voorschot C.V. en erfpacht). Gevraagde koopsom f 69.000,- k.k. APPARTEMENT DR. RUPERTLAAN Op de eerste verdieping gelegen tweekamer hoekappartement met afzon derlijke berging. Ind.: entree, hal, toilet, woonkamer (ca. 30 m2) met balkon, keuken, douche, slaap kamer. Voorzien van gas-C.V. (moederhaard). Gedeeltelijk voorzien van thermo pane beglazing. Service-kosten f 200,- per maand. Gevraagde koopsom f 98.000,- k.k. TURFSTREEK Energie-zuinige middenwoning (1984) met schuur en zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, woonkamer (ca. 27 m2) met aangrenzende open keu ken; verd.: overloop, 3 slaapkamers, douche/2e toilet, vaste trap naar zol der met kamer. Voorzien van C.V. (hetelucht). De woning is optimaal geïsoleerd. Gevraagde koopsom f 159.000,- k.k. -ML .T NMHHjDl j SPINET Gunstig gelegen moderne midden woning met schuur en zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, woonkamer (ca. 28 m2), keuken; verd.: overloop, 3 slaapkamers, douche/2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer en veel bergruimte. Voorzien van gas-C.V. Parterre is voorzien van plavuizenvloer, thermo- panebeglazing en dak- en spouwiso latie. Gevraagde koopsom F 169.000,- k.k. CIMBAAL Rustig gelgen en uitstekend onder houden middenwoning (1978) met schuur, carport en besloten zon nige tuin. Ind.: entree, toilet, L-vormige woon kamer met voorzet open haard (ca. 24 m2), aangrenzende open keuken (ca. 11 m2); verd.: overloop, 3 slaap kamers, badkamer (ligbad/2e toilet), vaste trap naar zolder met grote ka mer. Voorzien van gas-C.V. Parterre voorzien van isolatieglas, plavuizenvloer, zonne scherm. Inkl. gedeeltelijke stoffering. Het geheel verkeert in perfecte staat van on derhoud. Gevraagde koopsom f 172.500,- k.k. ir 'VÉRKOOP HUUR TAXATIES AANKOOP VERHUUR HYPOTHEKEN ALLE VERZEKERINGEN NVM s e w Aanvaarding: direct. KASTANJELAAN Gunstig gelegen met vrij uitzicht, nabij sta tion N.S. 1963) moderne middenwo ning, voorzien van c.v.gas, met schuur en zonnige tuin. Ind.: entree, kelderkast, toilet, woonkamer, keuken. Verd.: 3 slpk, waarvan 1 met balkon, 3 inge bouwde kasten, douche, ruime zolder met vaste trap en mogelijkheid voor 4e kamer. Incl. zonneschermen en luxaflex. KOOPSOM: f 179.000,- k.k. HONINGBIJ Rustig gelegen modern energiezuinig hoekhuis 1986), voorzien van c.v.gas met schuur en mogelijkheid voor garage. Fraai aangelegde tuin. Totaal 240 m2. Ind.: entree, toilet, woonkamer, trapkast, moderne open keuken. (Het parterrege deelte is geheel voorzien van parketvloe ren). Verd.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet, afz. douche. Zolder met vaste trap en royale L-vormige kamer, berg- vliering. Het pand verkeert in een uitsteken de staat van onderhoud en is voorzien van spouwmuur-, dak- en vloerïsolatie, volledig dubbel beglaasd. Inclusief garderobekasten, vitrage, rolgordijnen en lamellen. Aanvaarding: in overleg. KOOPSOM f 195.000,- k.k. DORRESTEINWEG Helft van modern dubbel woonhuis, voor zien van lokale gasverwarming met garage en afzonderlijke werkplaats 60 m2), en diepe tuin. Totale grondoppervlak ruim 800 m2. Ind.: entree, toilet, woonkamer, keuken, kel der. Verd.: 3 slaapkamers, ruime doucheka mer en zolder met vliezotrap en 4e kamer. Incl. vaste vloerbedekking en gaskachels. Aanvaarding: 1 januari 1989. KOOPSOM: f 245.000,- k.k. SCHOOLDWARSWEG Gunstig gelegen en goed bereikbaar met ei gen parkeergelegenheid moderne be drijfshal (1980) 1680 m2, kelder 70 m2, entresol. Vrije hoogte 6.50 m. De hal is voorzien van 3 overheaddeuren 4.5 m breed en 4 m hoog), en krachtstroom. Aanvaarding: 1 januari 1989. HUURPRIJS: f 65,- per m2, excl. b.t.w. MAKELAAR WEEGBREESTRAAT Hoek drive-in woning met vrije zonnige tuin. Uitstekende ligging. Ind.: entree met tegelvloer, garage (1 auto), grote kamer (5 x 5 m) met pla vuizenvloer. 1ste verd.: woonkamer (parket), keuken, toilet. 2e verd.: 3 slaapkamers, moderne badkamer (ligbad/2e toilet). Voorzien van gas c v. Incl. afzuigkap, rails, gordijnen, zonnescherm. Gevraagde koopsom f 195.000,- k.k. Totale oppervl. 3.92 are. DORRESTEINWEG Vrijstaande woning (±1924) met garage, houten schuur en zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, douche, kelder, woonkamer (ca. 22 m2), eetkamer (ca. 12 m2), uitgebouwde keuken (ca. 8 m2), woon-eetkamer en keuken voorzien van isolatieglas; verd.over loop, 2 slaapkamers, groot balkon (achterzijde), vliering. Voorzien van lokale gasverwarming. Gevraagde koopsom f 195.000,- k.k. SCHRIKSLAAN Rustig gelegen half-vrijstaande woning met garage, schuur en tuin. Ind.: entree, toilet, 2 kamers en suite, keuken; verd.: overloop, 2 grote slaapkamers, 1 kleine slaapkamer, douche, vaste trap naar zolder (dak kapel). Voorzien van lokale gasverwarming. Totale oppervl. 2.58 are. Gevraagde koopsom f 198.000,- k.k. Voorzien van gas-C.V. (hangketel 1986). SPEENKRUIDSTRAAT Gunstig gelegen -tegenover plant soen- midden drive-in woning met opbouw en zonnige tuin. Ind.: entree, hal, royale kantoor- c.q. hobbyruimte (isoglas), garage (1 au to); 1e verd.: woonkamer (parket/ schuifpui), keuken, toilet, voorraad kast; 2e verd.: 3 slaapkamers, bad kamer (ligbad/2e toilet); 3e verd.: 2 slaapkamers (achter isoglas). Inkl. zonnescherm en luxaflex. Gevraagde koopsom f 215.000,- k.k. Totale grondopp. 319 m2. MAKELAAR BRAAM WEG Nabij bos en duinen gunstig gelegen helft van dubbel woonhuis met garage/berging (8 X 3.25 m) en fraai aangelegde tuin. Ind.: entree, hal, toilet, woonkamer met parket vloer en open haard (8 x 3.70 m), keuken. Verd.: overloop, 3 slaapka mers, douche, vaste trap naar zolder met kamertje. Voorzien van gas c.v. (nieuwe c.v. ketel), ged. thermopane beglazing en voorzetramen. Gevraagde koopsom f 248.000,- k.k. De bekende Ford-dealer voor Soest en Baarn, Splinter Eemland, is het nieuwe jaar goed begonnen. De firma verwierf de opdracht tot levering van maar liefst elf Fords tegelijk, in opdracht van Zwart Lease B.V. uit Wormerveer, ten behoeve van Lebon Visser in Soest. Lebon Visser, gevestigd aan de Kost- verlorenweg, houdt zich o.a. bezig met het inrichten van werkplaatsen van au tobedrijven. De firma beschikt nu over een compleet nieuw Ford-wagenpark: twee Scorpio's en negen Siërra's, die met enig feestelijk ceremonieel werden overgedragen. De blauwe wagens zijn allemaal voorzien van een opvallend fraaie striping, vervaardigd door Au- tostyling B.V. uit Huizen, en hebben nagenoeg opeenvolgende kenteken nummers. Bij de officiële overdracht vormden de wagens met elkaar een opmerkelijke Ford-parade. Op de foto overhandigt de heer J. Splinter de sleutels van de wa gens aan de heer A. A. de Weerd, direc teur van Lebon Visser. Tusen hen in de heer H.A. Kats van Zwart Lease. De politie kreeg vorige week een nachtelijk telefoontje van bewoners van de Prins Hendriklaan, die een onbeken de jongeman bezig hadden gezien met een poging een auto open te breken. De politie ging op onderzoek uit en trof in de omgeving een 18-jarige Soester aan, die zich liggend achter een auto had verstopt. Hij werd aangehouden en in gesloten. Later werd ook zijn maat, een 20-jarige Baarnaar, ingerekend. De heren bekenden dat ze inmiddels twintig niet-afgesloten personenauto's hadden doorzocht. Een van hen had pas een eigen auto aangeschaft, maar miste nog een radio en speakers. Uit drie auto's hadden ze spullen weggeno men. De politie knoopt aan het voorgevalle ne nog maar eens de waarschuwing aan het publiek vast, om de autoportieren op slot te doen. Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in het gebouw van "In de Ruimte" aan de Insingerstraat. Ze ble ken een plastic ruitje te hebben kapot- gesneden om binnen te komen. Er werd een kast opengebroken, maar voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Men heeft wel drie man nen gesignaleerd, in de leeftijd van 20 a 30 jaar, maar of zij iets uitstaande had den met de inbraak is niet duidelijk. Ze werden ook niet teruggezien. Het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist gaat, zoals iedere winterperiode, enige maanden dicht voor het uitvoeren van het nodige on derhoud aan de collectie, een grondige schoonmaakbeurt en voor het realise ren van enige verbeteringen en verf raaiingen. In verband met renovatiewerkzaamhe den van de Ir. Vreeburghal blijft deze echter dicht tot 1 juli a.s. Het dak en de electriciteitsvoorziening worden gere noveerd, de verlichting en de verwar ming worden vernieuwd. De hal dient ten behoeve van deze werkzaamheden voor medio februari grotendeels leeg gemaakt te worden. Vijf historische vliegtuigen zullen tijde lijk verhuizen naar de vliegbasis Soes- terberg; vier worden buiten opgesteld en afgedekt, terwijl twee toestellen te ruggaan naar het Depot Vliegtuig Ma terieel op de vliegbasis Gilze-Rijen. Het museumpersoneel en de Bergings- dienst van de Luchtmacht, bijgestaan door Marinemensen van de Onder houdsdienst van het Vliegkamp Val kenburg en enige vrijwilligers, staat een enorm karwei te wachten. Medio/eind mei wordt naar verwachting de Vree burghal weer opgeleverd en kunnen de vliegtuigen weer binnen opgesteld wor den, de gedemonteerde expositiewan- den en luifels weer teruggeplaatst en in dien er nog genoeg tijd over blijft zelfs worden aangevuld. Blikvanger De nieuwste aanwinst, een authentiek RF-84F Thunderflash Fotostraalver- kenningsvliegtuig, bij de Koninklijke Luchtmacht in gebruik van 1955 tot 1963, zal een opvallende plaats krijgen in deze vernieuwde hal. Tevens wordt een expositie ingericht over luchtfoto grafie vroeger en nu, in samenwerking met het 306 Fotoverkenningssqua- dron, nu uitgerust met de F-16, gesta tioneerd op de vliegbasis Volkel. Ook zal waarschijnlijk voor het eerst in het museum een Northrop NF-5B (tweezitter), een recentelijk uitgefa- Voor het eerst zal in het museum een centelijk uitgefaseerde jachtbommen seerde jachtbommenwerper te zien zijn. Op 24 maart wordt dus alléén de histo rische Generaal Snijdershal openge steld voor het publiek. In de wisselex positieruimte zal op 23 maart een expo sitie van historische luchtfoto's uit het vooroorlogse glasplatenbestand van het museum worden geopend. Er wordt naar gestreefd de gerenoveerde Ir. Vreeburghal op 30 juni feestelijk te openen. De eerverleden jaar in het oerwoud van West-Borneo geborgen wrakstukken van een Nederlandse bommenwerper die in december 1941 door de Japan ners werd neergeschoten, die bij de opening van het museumseizoen 1988 werden tentoongesteld, zullen nu een vaste plaats krijgen in de nabijheid van de Indische Luchtvaartgalerij die in de wintermaanden van 1985 werd gereali seerd. Van het bronzen beeldje van Prins Bernhard in RAF uniform dat 15 de cember door Prinses Juliana werd ont huld en een definitieve ereplaats krijgt voor het Luchtmachtstafgebouw De Binckhorsthof in Den Haag, krijgt het museum een kopie op een kwart van de ware grootte. Dit beeldje zal naast het RAF-uniform van Prins Bernhard wor den tentoongesteld. Northrop NF-5B (tweezitter), een re- werper te zien zijn. Onbekenden hebben vorige week aan de Anthonie van Leeuwenhoeklaan in Soesterberg een ruit vernield. Dat ge beurde met een vuurwerkbom: een pakket gebundelde "strijkers". Er werd een fors gat in de ruit geslagen. De zoon des huizes zag nog een auto wegrijden, maar kon het kenteken daarvan niet waarnemen. Een 52-jarige bewoonster van de Prins Bernhardlaan ontdekte vorige week tot haar ongenoegen dat onbekenden de verlichting van de kerstboom in haar tuin hadden vernield. Het snoer was doorgeknipt en bovendien bleken er tien lampjes te zijn weggenomen. Ze stelde de politie op de hoogte. "Is het mogelijk dat ik in de gemeente Soest een sprokkelvergunning kriigt" Deze vraag wordt regelmatig aan de gemeente gesteld en daarom lijkt het zinvol hieraan speciaal INFOrmatie-bulletin te wijden. In de gemeente Soest is het niet mogelijk een "Sprokkelvergunning" te kriigen voor het sprokkelen van hout in de gemeentelijke bossen. Het dikke takhn it in de bossen is in bosbouwkundig opzicht namelijk niet "waardeloos Het is juist van groot belang voor de toch al humusarme en weinig voedingriike zandgronden dat er zich een zekere hoeveelheid agrarisch materiaal in en op de bodem van het bos bevindt. P Op de duur zal dit er stellig toe bijdragen, dat er humeuze bestanddelen worden gevormd die niet alleen bijdragen tot een hogere bodemvruchtbaarheid maar ook van belang zijn voor de groei van bijvoorbeeld paddestoelen, een bodèmve- getatie en met te wrgeten een rijker menu voor vogels in de vorm van insecten, larven en dergelijke Ook ,s het achtergelaten takhout van groot belang voo dekking zoekend wild. Dit vooral in een perceel bos dat gedund is Het dode hout heeft ,n samenspel van natuurkrachten in het bos dus vele funk- ties. Dat is de belangrijkste reden, dat nooit voldaan wordt aan een verzoek om een vergunning om hout te mogen weghalen uit het bos Een andere reden is, dat rust in het bos een eerste voorwaarde is. Daarom wor den de bossen autovrij gehouden en als er hout weggesleept wordt dan zal daar f'«a.uw ee.n au'° aan'e pas komen En een electrische zaag of fikse bijl zal er ook wel br, gebruikt worden. Allemaal rustverstoring, die nu juist dient te worden vermeden.

Soester Courant | 1989 | | pagina 8