van Breukelen biedt aan: ion buis baant Film van de week p SILVER STAR VIDEO Oproep WEG UIT SOEST A. rR WEERD TOP 10 OPRUMING TOT 50% KORTING VIDEO SOESTER COURANT PAGINA 11 Cursus Eerste Hulp met Homoeopathie voor gespreksavonden over Sociale Veiligheid Luchtvaartmuseum Soesterberg present op Vakantiebeurs '89 Utrecht Wvar\ BREUKELENm ASSURANTIËN NASTGOED FINANCIERINGEN Soest Soest Gemeenteraad vergadert INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Meldpunt: (02155) 1 94 44 Sociaal onveilige plekken Verrekijker 7 X 35 van 215,- voor 155,— 8 X 30 van 145,- voor 99,50 10 X 50 van 259,- voor 175,— Leesglazen - Loupes - Porseleinen schaaltjes50% korting Thermometers - Barometers - Klokken SOS-broches - Horloges met flinke kortingen Zie etalage Activiteiten van 'Huisvrouwen' THE RUNNING MAN De cursus Eerste Hulp met Homoeopa thie is bedoeld om op verantwoorde wij ze om te gaan met ziektes en lichte onge vallen. Ook wordt inzicht verkregen in de betekenis van ziek zijn. Het is de bedoeling vertrouwd te raken met middelen uit de homoeopathie, die het lichaam kunnen stimuleren om de ziekte c.q. klacht te overwinnen, aange vuld met wat informatie over middelen en methoden uit de natuurgeneeskunde. Behandeld worden o.a. griep, koorts, keel- en oorontsteking, verkoudheden, verstuiking, kneuzing, diarree. Cursusdata: 23 jan., 30 jan., 13 febr., 20 febr. Plaats: De Rank, Soesterbergsestraat 18. Inlichtingen en aanmeldingen: A. Dam mers-van de Kant, klassiek Homoeo- paat, Lange Brinkweg 76, tel. 10263. Gemeente present op Bedrijven-Kontaktdagen De gemeente Soest zal met een stand deelnemen aan de Bedrijven-Kontakt dagen op dinsdag 2 en woensdag 3 mei. Deze dagen worden evenals voorgaan de jaren in Amersfoort gehouden. Parkeerzondaars Een flink deel van de automobilisten die hun wagen in de blauwe zone aan de Van Weedestraat parkeren blijkt tame lijk hardleers als het gaat om het ge bruik van de parkeerschijf. Vorige week hield de politie weer een controle en bij 14 auto's zat het niet goed met de schijf. Er werden evenzoveel proces sen-verbaal opgemaakt. Auto gestolen Aan de Smitsweg is onlangs een auto gestolen, die het eigendom was van een 29-jarige Soester. Hij kon niet nagaan wanneer de diefstal moet hebben plaatsgevonden, omdat hij sinds 1 ok tober tot vorige week niet thuis was ge weest. Het betreft een blauwe Toyota met het kenteken 82-UM-50 en een waarde van ca. 1000 gulden. Vernielingen in oudejaarsnacht Namens een woningbouwvereniging in Soest is bij de politie aangifte gedaan van vernielingen op het Saenredamplant- soen, de Rubenslaan en het Van de Vel- deplantsoen. Van een groot aantal wo ningen werden de ruiten kapot gegooid. De totale schade wordt geraamd op 2.000 gulden. Bromfietser valt Ondanks hppfdletsel heeft een 65-jarige inwoner van Soest geweigerd met een ambulance mee te gaan naar het zieken- huis. De man was met zijn bromfiets ge vallen op de Birkstraat. Hij vervolgde zijn weg naar huis. Vorige week is melding gemaakt van het onderzoek "Sociale Veiligheid in Soest" dat komende periode zal plaatsvinden. Onderdeel daarvan is het voeren van een aantal gesprekken met burgers van Soest/Soesterberg in de periode 16 januari t/m 2 februari 1989. Daartoe wordt een aantal groepen gericht benaderd: vrouwenorganisaties, ou- derenorganisaties en organisaties voor jeugd en jongerenwerk. Daarnaast zal een viertal algemene gespreksavonden belegd worden: 16 januari: inwoners wijken Overhees, Smitsveen en Hees; 25 januari: inwoners Klaarwater, Soestdijk/'t Hart en de Engh; 30 januari: inwoners van Soesterberg; 2 februari: inwoners van Soest-Zuid, Soestduinen en Soest-Midden. Geïnteresseerden voor één van deze avonden kunnen zich aanmelden bij afde ling WVC (gemeentehuis), tel. 93599. Zij zullen daarna nader geïnformeerd worden inzake plaats en aanvang. Het Luchtvaartmuseum, dat geduren de de wintermaanden wegens werk zaamheden is gesloten, presenteert zich nog opzienbarender dan in de vijf voor gaande jaren op de Vakantiebeurs in Utrecht. Ieder jaar wordt een historisch vliegtuig tentoongesteld en nu is dat een ouderwetse De Havilland Tiger Moth, een zogenaamde tweedekker, die mede door zijn felle gele kleur als blikvanger fungeert in de stand van ruim tweehon derd vierkante meter in de Margriethal. Naast de gebruikelijke attributen uit de museumcollectie, zoals o.a. vliegtuig motoren, vliegkleding en uitrusting, uniformen en schietstoelen, is er dit jaar een echt werkende vooroorlogse vluchtnabootser te zien, waarmee re gelmatig vliegdemonstraties worden gegeven. De werking van de stuurorga- nen wordt dan gemonstreerd en ook hoe men vroeger piloten in dit apparaat leerde zonder zicht, dus uitsluitend op instrumenten, te vliegen. Ook zal er een beweegbaar landingsge- Geplakt, gepakt Twee Bunschoters, van 20 en 24 jaar, zijn maandagmiddag door de politie aangehouden. Ze werden betrapt op het opplakken van aanplakbiljetten, waar mee ze de aandacht wilden-vestigen op een feestavond. Zulks is verboden. De Tiger Moth, blikvanger tijdens de vakantiebeurs. stel van een F-16 straaljager te zien zijn, dat ter beschikking is gesteld door D AF Special Products, die al ruim duizend landingsgestellen voor de F-16 heeft gebouwd. Tamboerkorps Zoals de laatste jaren gebruikelijk zal het Tamboerkorps van de Luchtmacht kapel de officiële opening op woensdag 11 januari muzikaal opluisteren. Op za terdagmiddag 14 januari verzorgt dit zelfde Tamboerkorps een optreden rond 14.00 uur, bij de stand van het Luchtvaartmuseum en maakt daarna ook alweer bijna traditioneel een muzi kale rondgang door de Jaarbeurshallen. De museumstand wordt dit jaar nog verrijkt met een aantal fraaie nieuwe vi trines uit het museum. Tenslotte geven schitterende kleurenfoto's een goed beeld van het interieur van het museum en de buiten opgestelde vliegtuigen. Het Luchtvaartmuseum op het Kamp van Zeist trok in 1988 bijna l^O.OQP. bézo'ekers en wordt op 24 maart (Goe de Vrijdag) weer gedeeltelijk openge steld voor het publiek. De Ir. Vreeburg- hal blijft n.1. wegens renovatiewerk zaamheden nog gesloten tot 2 juli. Vandaag: Open brief aan de Afdeling Milieubeheer nieuwe stijl te Soest. Het licht van troost "Den Hoorn" (Texel). Kerstvakantie 1988/'89. Zeer geachte dames en he ren ambtenaren. Jullie Milieunotitie december 1988 ligt onder mijn hoofd kussen hier in kamer 6 van hotel "Loodsmans Welvaren" en lees ik bij tijd en wijle tussen een kees boontje en een juffertje door. Ik neem altijd mijn huiswerk mee op reis. Het is een zeer nuttige nota geworden waaruit duide lijk blijkt hoeveel werk jullie te doen hebben, hoe beperkt jullie mogelijkhe den zijn, hoe slecht het milieubeleid van Soest is geweest en hoe groot de taak is die te wachten staat. Ik denk dat in 1989, dat door de landelijke milieu groeperingen is uitgeroepen tot het Jaar van de Waarheid, jullie de belang rijkste afdeling van het ambtelijk appa raat worden binnen de sectoren I en II. Gisteren uren gewandeld in het gebied van de Slufter. Er zit bij paal 25 een lek in de duinen waardoor het zeewater zo naar binnen stroomt. Een merkwaardi ge gewaarwording hoe daar de aanstor mende golven stuk lopen in doodstil water. Het was eb en opnieuw zacht weer. Rapport Wat de Koningin nu in haar kerstbood schap heeft gezegd (dat de aarde gelei delijk aan sterft), noteerde de Club van Rome al veel eerder en dacht ik in de zestiger jaren hardop. Het rapport "Zorgen voor Morgen" (546 pagina's) van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieuhygiëne deed er vo rige maand nog een schepje bovenop. In een recent Russisch/Zweeds boek "Sunday is too late" staat dat de econo mische activiteiten van de mens in de volgende eeuw het klimaat op aarde drastisch zullen wijzigen. Dat zal dan volgens de beide auteurs niet geleide lijk gaan maar plotsklaps. Als het zover is, zal het vele generaties en honderden jaren duren voordat er weer sprake kan zijn van een leefbare aarde. Dag pro fessor doctor F.W. Rutten, adviseur van de regering die in september nog in de troonrede liet weten (met behulp van de dikke Van Dale) dat het beter ging met het milieu in ons land. Texel is eigenlijk heel Nederland in het klein. Alles is aanwezig: de zee, het bos, het strand, de duinen, het vlakke land, de Hollandse dorpjes, de wegen, de patat- kramen, het vuurwerk en de Duitsers. Langzaam vreet de Noordzee stukjes land weg. Vraag maar in paal 9, de ge zelligste kroeg van het eiland. Hardware Aardig van jullie dat de verschillende milieugroeperingen op bladzij acht van ft hföornder p o fd e Mok 5 Kolk de Notitie de pluim krijgen die ze ver dienen. Ongerust ben ik over de getal len in hoofdstuk drie waaruit blijkt dat van de 359 hinderwetplichtige inrich tingen in categorie A er 109 geen ver gunning hebben bij ons op Soest. Ver der wemelt het in de tekst te veel van de "afstemmingsproblemen", een ondui delijke taakverdeling tussen politie en milieuafdeling, "het versnipperde mi lieubeleid van de gemeentelijke afde lingen" en het tekort aan menskracht en financiële middelen. Verbaasd ben ik dat jullie 700 uur besteden aan "niet-milieutaken" wat net zoveel is als het bestede aantal uren aan bodemsa neringsprojecten. Deze Milieunotitie is een verdienstelijk stukje ambtelijke software. De "hardware" zal geleverd moeten worden door de politieke par tijen en vastgelegd in een keihard Mi lieu Uitvoeringsprogramma (MUP). Niet stapje voor stapje, niks leerproces: het is vijf voor twaalf! Vandaag ge zworven in het gebied van de Hors. Bij de Mokbaai (zie foto) staat een wat vreemde lamp met de merkwaardige naam Het Licht van Troost. Het is prachtig weer. Waar blijft de winter? Vers We moeten maar weer eens de discus sie openen over de weg om de Noord en het kostbare bezit van natuurmonu menten. Ik zal deze maand bewijzen dat er op de Stompert zeven grafheu vels liggen waar de gemeente Soest niets van afweet. Over milieu gespro ken. Ten aanzien van het tegengaan van vliegtuiglawaaihinder (blz. 37): wisten jullie dat defensie voor miljoe nen aan inferieur isolatiemateriaal heeft gekocht in Oost-Duitsland? Las ik hier op Texel bij de kapper in de Te legraaf. Notabene in de DDR waar de raketten staan die op Soesterberg zijn gericht. Een leuk actiespeerpunt voor de vereniging Soesterbergs Belang. Ik ben blij dat jullie de B. W.-lijst van 9 milieuhinderlijke bedrijven hebben be kend gemaakt "die eventueel in aan merking kunnen komen voor subsidie voor liquidatie, verplaatsing of sane ring ter plaatse in het kader van de sub sidieverordening stads- en dorpsver nieuwing gemeente Soest." Bladzijden vol zou ik nog stoom willen afblazen over de vervuiling van de Eem, het Gat van Beyer, Schut, de mi lieutegel, het hondepoepexperiment, de gemeentevoorlichting, Spullenhulp, jullie piep-systeem (blz. 45), de APV en noem maar op. Ik ga de duinen in. Jullie vatten je knelpunten van het mi lieu ambtelijk samen in een top-zes. Ook wel de zes "vers" genaamd: verzu ring vermesting, ve/spreiding van mi lieugevaarlijke stoffen, verwijdering van afvalstoffen, ve/storing van het mi lieu en verdroging. Mag ik er nog één vers aan toevoegen? Uit mijn bundel "De Katharen Ko men," het gedicht VERVAL uit 1976: De grond waarop je staat is niet meer heilig. De zon werpt een vreemd licht op de schoorsteen waarin de zwaluwen niet meer nestelen. Trek je schoenen uit van onachtzaamheid. Deze aarde komt anders nooit meer op haar pootjes terecht. Ga heen en vertel 't de anderen. Met vriendelijke groeten. Tot ziens." JAN VISSER. AK A.A. i>an Breukelen is ren onafhankelijk adviesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en verkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen lussen 35 gerenomeerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.\'. Koninginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 garantie zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Wilhelminalaan Vrijstaande villa met garage, praktijkruimten, c. v. en grote tuin (900 m2). Indeling: karakteristieke hal, woonka mer, praktijkruimten, keuken, bijkeuken, toilet en kelder. Etage: 4 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en tweede toilet. Bergzolder Deze villa verkeert in uitste kende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 395.000,- Onlangs overtrof de vraag naar woningen zelfs het aanbod. Logisch, ook bij A.A. van Breukelen ontvangen wij dagelijks telefoontjes van mensen die vragen naar woningen. Wanneer U daarom met de gedachte speelt Uw woning binnenkort te verkopen schakel dan ons kantoor eens in. In een vrijblijvend gesprekje zal U vervolgens dui delijk worden hoe interessant de huidige situatie voor U is. Neem vrijblijvend contact met ons op voor taxatie, waaraan voor U uiteraard geen kosten zijn verbon den. Beckeringhstraat Vrijstaand woonhuis met ga rage en c.v. op ca. 700 m2 grond. Indeling: woonkamer met parketvloer, eetkamer, hal. keuken, bij keuken, toilet, douchecel. Etage: 3 slaapkamers en overloop. Mogelijkheid tot bebouwing van bedrijfsruimte van ca. 200 m2. Gevraagde koopsom f 179.000,- Op donderdag 19 januari vindt de maandelijkse vergadering van de ge meenteraad plaats in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. Aanvang 19.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 17 november 1988. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 89-07 tot het vaststellen van het bestemmingsplan "Soester berg-Kom. tot wijziging van de kampeerverordening. tot wijziging van de Drank- en Horecaverordening. tot inbreng grond in het grondbedrijf complex 16. tot het beschikbaar stellen van een bijdrage uit 's Rijk- kas aan de Woningbouwvereniging "Soest" voor het splitsen van 4 flatwoningen in 8 zelfstandige woon ruimten. tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het her stellen van de kapconstructie als gevolg van aantasting door boktorren ten behoeve van de K.B.S. Soestdijk. tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de re novatie van tennisbanen. tot het verlenen van medewerking aan de financiering met het waarborgfondsconstructie voor het treffen van voorzieningen aan verschillende complexen van de wo ningbouwvereniging "Soest." 12. Voorstel 89-14 inzake kunst bij nieuw te bouwen gemeentehuis. .13.. Voorstel,8^03 tot wijziging van de IZA-regeling Utrecht. 14. VoorsteT89-04 15. Voorstel 89-09 5. Voorstel 88-220: 6. Voorstel 89-15 7. Voorstel 89-01 8. Voorstel 89-02 9. Voorstel 89-05 10. Voorstel 89-08 11. Voorstel 89-10: 16. Voorstel 89-11 17. Voorstel 89-12 18. Voorstel 89-06 19. Voorstel 89-16 20. Voorstel 89-17 21. Voorstel 89-13 22. Voorstel 89-21 23. Voorstel 89-22 24. Voorstel 89-19 tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement, tot de verhuur van het kantoorgebouw Lange Brink- weg 77 aan de N.V. Regionaal Nutsbedrijf Eemland. tot aankoop van de voormalige kleuterschool en de hoofdenwoning met bijbehorende grond, gelegen aan de Generaal Winkelmanstraat 2 en 6. tot aankoop van een perceel grond van Foxboro Ne derland N.V., gelegen nabij de Koningweg. tot verkoop van grond gelegen naast het perceel Paral lelweg 9-11 aan Klomp Beheer B.V. te Soest, tot verkoop van grond nabij de Koningsweg aan P.V. "De Zwaluw." tot verkoop van grond naast de woningen Hazepad 82 en 100 aan G.W. van de Grift Vastgoed B.V. te Soest, tot benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand, tot aankoop van bedrijfsterrein nabij de woning Eigen domweg 105 van de heer B. Strumpel te Soest en ver koop aan de heer B. Strumpel van een perceeltje grond grenzend aan de woning Eigendomweg 105. van de commissie voor de beroepschriften tot het onge grond verklaren van het beroepschrift van de heer W.H. van Dorrestein tegen het besluit van burgemees ter en wethouders tot het weigeren van een vergunning voor de bouw van een duivenhok op het perceel Nieu- weweg 25. tot vaststelling van het Definitief Ontwerp voor de Om- gevingsvormgeving rond het nieuwe gemeentehuis. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Indien u vindt dat een bepaalde plek of route in Soest sociaal onveilig is, geeft dat dan door aan het meldpunt. Bij sociaal onveilig kunt u denken aan: slechte verlichting; hoge struiken langs een wandel-/fietsroute; de plaats van de bushalte; plaatsen waar u bent lastig gevallen; plaatsen waar u zich bedreigd hebt gevoeld. Ook als u suggesties hebt om onveilige plekken te verbeteren, kunt u met het meldpunt kontakt opnemen. HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST TELEFOON 02155 - 1 29 82 De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen Baarn/Soest heeft voor de eerste helft van het nieuwe jaar een in drukwekkende reeks activiteiten ge pland. Het programma luidt als volgt: Vrijdag 6 januari: wandelen. Dinsdag 17 januari: nieuwjaarsrecep tie, tevens kennismaking nieuwe leden, Honsbergen. Vrijdag 10 februari: wandelen. Dinsdag 21 februari: ledenvergadering, kienen, Honsbergen. Woensdag 22 februari: halve-dag ex cursie Amsterdam. Woensdag 8 maart: inleiding en de monstratie Latijnse keuken door het Clat, Brandpunt. Donderdag 9 maart: Int. vrouwendag in C-drie met ontspaning. Vrijdag 10 maart: wandelen. Dinsdag 21 maart: knutselen voor Pa sen o.l.v. mw. Volmer, Honsbergen. Los Angeles in de nabije toekomst. Een troosteloze stad vol terreur en geweld. Ben Richards, voormalig politieman en nu door een valse beschuldiging ter dood veroordeeld slaagt er in om het zwaar bewaakte strafkamp van L.A. te ontvluch ten. Zijn vluchtpoging wordt opgemerkt door videocamera's en ...Damon Killian, presentator van de populaire TV-show The Running Man: in die show wordt een misdadiger de hele stad door opgejaagd door een team achtervolgers die de vluchteling mogen afmaken... Killian wil de stoere Richards als "Running Man" in zijn show. Voor Richards is geen weg terug, hij zal keihard moeten terugslaan in een poging deze hel te overleven. Als hij het strijdperk levend verlaat wacht hem de vrijheid. Maar Killian heeft gezworen dat voor Richards slechts één ding wacht aan het eind van de tunnel: de dood. 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) 6. The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force Woensdag 29 maart: excursie naar Dalfsen. Donderdag 6 april: luisteren en lachen door mw. Hovinga, de Prom. Vrijdag 14 april: fietsen. Woensdag 19 april: gewestelijke kegel dag. Donderdag 20 april: excursie naar 't Loo in Apeldoorn. Vrijdag 12 mei: fietsen. Dinsdag 16 mei: dia's Maleisië door mw. Diekman, Honsbergen. Woensdag 24 mei: excursie, kastelen tocht. Vrijdag 26 mei: bloesem vooijaarswan- deling. Woensdag 31 mei: mevr. Jacobs-Bosga over homeopathie, de Prom. Vrijdag 9 juni: fietsen. Donderdag 15 juni: excursie naar Weh- kamp, halve dag. Dinsdag 20 juni: slot bingo, Honsber gen. Juli: lange fietstocht Juli: koffie-contactochtend in de Gene raal. Augustus: koffie-contactochtend in de Buitenplaats. In verband met de veranderde bustij den is de aanvangstijd in Honsbergen op half 2 gesteld; dit is makkelijker voor de dames uit Baarn. Behalve de wekelijkse activiteiten zijn er de clubs (bridge-badminton-kegel- handwerk en naaiclub). De wandel- en fietstochten vinden in ae omgeving van Baarn/Soest plaats en gaan door bos sen, hei en zandverstuivingen. Na af loop wordt er gezellig met elkaar een kopje koffie gedronken. De excursies brengen de deelneemsters op plaatsen in Nederland waar men niet makkelijk met de trein komt. Ze zijn erg gezellig en interessant. Inlihtingen bij het contactadres voor Soest: mevr. M.R. Schelland-Neesen, tel. 13398. Gewonden bij botsing fiets-bromfiets Op het fietspad langs de Nieuweweg zijn vorige week twee personen gewond geraakt. Het ongeluk ontstond ter hoogte van de Eigendomweg, toen een 58-jarige fietster, die in dezelfde rich ting reed als een 17-jarige bromfietser, plotseling rechtsaf sloeg. Beiden kwa men ten val. De bromfietser moest zich met letsel aan zijn been onder dokters behandeling stellen; de fietster werd met kneuzingen opgenomen in Zonne gloren.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11