Geschiedenis BDC/Smeeing kan zich herhalen Kater voor Selby na tijdnood Smeeing/BDC overklast UHV/Sport: 21-9 Koploper ATC-Hengelo verslaat Stam-SoVoCo: 3-1 De van; WOENSDAG 11 JANUARI 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 16 NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: VOLLEYBAL m'i7iV1l=ITO Winst voor hardwerkend Red Stars BASKETBAL Schakers zetten nieuwe jaar goed in SCHAKEN Badmintonners verliezen reglementair BADMINTON Toestemming cross Coach Ries Smeeing: 'We zijn sterker en volwassener geworden' HANDBAL Rotary Soest/Baarn organiseert bridgedrive voor 'De Soesterhof FIETSCROSS Kings Road Riders BRIDGE Handballers werken met succes aan zelfvertrouwen Foto: Goos Tan der v VISSEN Nieuwjaarswedstrijd hsv De Snoekbaars Soester dames verliezen aansluiting met de top In tra< S Tinels doet Eein Twei Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Na drie nipte nederlagen tegen Oegst- geest hebben de hereq van Red Stars dezelfde tegenstander verslagen. De aantrekkelijke wedstrijd in sporthal Beukendal werd door de Soesters ver diend met 80-69 gewonnen. De hard werkende formatie van Rinus Valk leidde al bij de rust met 38-35. Direct daarna sloeg Red Stars een naar later bleek beslissend gat. Binnen vijf minuten nam Red Stars een 52-35 voor sprong. In die fase, waarin Valk was te ruggevallen op een zone-verdediging, was het vijftal Wilco Beijer, Arnoud Klarenbeek, Peter Hellinga, Bert Hil- horst en René Lansaat goed op dreef. Prima combinaties en snelle breaks ga ven Red Stars adem, maar Oegstgeest herstelde zich enigszins halverwege de tweede helft. Valk moest toen zijn net gewisselde vijftal opnieuw in het veld brengen. Toen Oegstgeest dreigde te na deren (64-57) zorgde Peter Hellinga met twee driepunters ervoor dat Red Stars het initiatief in handen hield zon der in gevaar te komen. De afsluiting van het basketbalduel was spectaculair en passend in het beeld van de wedstrijd. Jan van Maanen, herstellende van een blessure, haalde enkele tellen voor het einde genadeloos uit en dunckte 80-69 op het scorebord. De enige tegenvaller bij Red Stars was het uitvallen van Arend Kok. Door een enkelblessure zal hij tenminste zes weken zijn uitgescha keld. Bert Hilhorst was namens Red Stars voor de rust productief. Hij noteerde toen 16 punten. René Lansaat scoorde 17 punten. Ook Peter Hellinga (12), de zeer goed spelende guard Wilco Beijer (11), Arnoud Klarenbeek en Jan van Maanen (beiden 10) kwamen in de dub bele cijfers. Het tekende de collectiviteit binnen het Soester team. In Rotterdam moest er bij het damesduel Gunco-Red Stars een verlenging aan te pas komen om een beslissing te forceren. Red Stars, dat de thuiswedstrijd nog met ruim verschil had verloren, zette de za ken recht en won met 64-60. Het vijfde herenteam van Red Stars, dat sinds kort trainingspakken draagt van bar 't Juk, deed goede zaken door lijst aanvoerder Eem'78 op een nederlaag te trakteren. De trainingsarbeid van de ploeg van John Bertus is steeds meer te rug te zien in het spel en onder leiding van de 'flitsende' Arie van Noort werd via een 70-57 zege de aansluiting met de topplaatsen veilig gesteld. Jeugd De jongens aspiranten 1 van Red Red Stars staken in een goede vorm tijdens de thuiswedstrijd tegen Midland. Het team uit Utrecht werd met niet minder dan 112-10 opzij gezet. Minder succesvol waren de meisjes ju nioren in Hilversum. Dunckers profi teerde in de eerste helft van het slechte spel van de incomplete ploeg: 22-8. Na de hervatting ging de strijd gelijk op. Het werd 46-32. Uitslagen: Heren 1 - Oegstgeest 80-69, heren 2 - Bourgondië 96-57, heren 3 - OSM 38-102, heren 5 - Eem'78 70-57, heren 6 - Crackeijacks 52-56, dames 1 - Gunco Rotterdam 64-60, dames 2 - Eem'78 77-28. JB1 - Leerdam 66-80, JC1 - Midland 112-10, MA1 - Dunckers 32-46. Het tweede achttal van de Soester Schaakklub heeft En Passant 2, mede kandidaat voor de rode lantaarn, met lege handen teruggewezen naar Spa kenburg. Na drie ronden in de externe competitie laten de resultaten van bei de groepen veel te wensen over. De gasten boekten geen enkel punt, de gastheren slechts één. Met de 5-3 over winning kan Soest zich nu iets meer veroorloven. Debutant Guleed stond te springen om mee te spelen en hij bouwde van meet af een lucratieve stelling op. Geheel tegen de verwachtingen in vielen zijn plannen in duigen door de slimme Huygen. Goes speelde tegen Vedder, de vader van een gerenommeerd jeugdschaker. Al heel gauw veroverde Cees de kwaliteit, maar de aanval van zijn tegenstrever zat vol voetangels en klemmen. Eerst lukte het deze te omzeilen, maar later, tengevolge van een verkeerde Loperzet, raakte de Koning op drift en dwaalde af naar ver lies. Met de 2-0 achterstand pakten zich donkere wolken samen boven het Soes ter gezelschap. Weenink zorgde voor de eerste opkla- ring. Met degelijke en verraderlijke combinatie boekte Ger zijn eerste over winning van het seizoen en hielp hij Soest aan het eerste puntje. Swinkels versloeg De Reus in een pionneneind- spel. Hiermee verrichtte Erik een hel dendaad. Met zijn derde overwinning in de competitie bracht Erik de stand in evenwicht. Sulenta speelde zijn eerste wedstrijd in de Stichts-Gooise- Schaakbond en won met overtuiging van Vermeer. Van der Hammen kon zijn geluk niet op. Zijn opponent Hartigh gaf na twee uur spelen om niet de Dame weg. Daarna was het voor slechts een routineklus om te zegevieren. Met het magische cijfer 4 is in ieder geval een gelijkspel bereikt. Op het einde van de toegemeten tijd werden de twee overige partijen ter plekke gearbitreerd. Van de Berg kreeg iets te weinig met een remise tegen Blokhuis. Wolzak en De Graaf kwamen ook remise overeen. Selby bleef zaterdag met een onbe haaglijke kater zitten na de nederlaag tegen het bezoekende badmintonteam van de Flevomeppers uit Lelystad. Bij een 3-4 achterstand werd de laatste ga me in het gemengddubbelspel van Marcel Pas en Janet Westerveld we gens tijdgebrek niet afgemaakt. Het Soester duo had de eerste game overtuigend gewonnen en de tweede on nodig met 12-15 verloren. Doordat de s.o.Soest-jeugd terecht stond te trappe len om te gaan zaalvoetballen moest Sel by de partij gewonnen geven, waardoor de eindstand 3-5 en niet 4-4 werd. Hier mee verspeelde Selby een misschien duur competitiepuntje gezien de lage stand op de ranglijst (op 2 na laatste). Eerste heer Marcel Pas speelde in zijn enkelspel zo zelfverzekerd dat hij niet al leen zijn tegenstander zijn wil oplegde maar ook de shuttle. Bij de laatste sla genwisseling sloeg Pas de shuttle zo hard in het net, dat deze tegen het net omhoog kroop, over de netband duikelde en op de grond plofte en zo het 15e en winnen de punt opleverde. Henk van Woerkom zag na verlies van zijn eerste game kans de tweede met 15-7 te winnen. In de der de en beslissende game trakteerde zijn tegenspeler hem echter op zoveel schijn- slagen, dat hij alsnog het onderspit moest delven. Doordat eerst Gerdie van Kooten verhinderd was te spelen kreeg tweede dame Janet Westerveld de zware taak haar te vervangen. Een 3-11 en 4-11 nederlaag werd haar ondankbare beloning. Monique Pub- Selby miste de kans op een gelijkspel tegen Flevomeppers. Bij een stand van 3-4 moesten de badmintonners de zaal verlaten voor de jeugd vans.o. Soest. Sel by verloor reglementair. Foto: Goos van der Wilt. ben, die in de vorige competitie voor het Amersfoortse ABCA uitkwam en nu bij Selby alleen recreatief speelt was bereid in te vallen. Technisch en taktisch kwam zij niets te kort, gebrek aan wedstrijdrit me en conditie deden haar echter verlie zen. Na een 15-9 en 15-11 overwinning in het herendubbelspel stonden ook de Soester dames op het punt in hun dubbel de volle winst binnen te halen. De Flevo- mepsters zagen echte kans het initiatief over te nemen en daarmee de partij te winnen. Het gelegenheidsduo Henk van Woerkom/'Monique Pubben verloor de eerste game van de mix met 9-15. Wat beter op elkaar ingespeeld versloegen zij daarna hun tegenstanders met 2 keer 15- 10. Teleurstellend was het niet kunnen beëindigen van de tweede mix, waar door Selby met 3-5 verloor. Burgemeester en Wethouders hebben de A.V.Pijnenburg toestemming gege ven om in het gebied de Lange Duinen op zaterdag 11 maart een cross in het ka der van de crosscompetitie te houden. Foto: Goos van der Wilt. De heren van Smeeing/BDC zijn er te gen het verrassend hooggeklasseerde UHV/Sport in geslaagd hun doelsaldo behoorlijk op te vijzelen. De technische leiding had de nadruk op de verdedi ging gelegd om het moraal van de ploeg na een serie slechte oefenwedstrijden op te krikken. Er ontspon zich in sporthal Beukendal geen spectaculaire wedstrijd. De kee pers Edwin Zoetelief (le helft) en Mare Vermaak (2e helft) konden dankzij het goede verdedigingswerk van hun ploeg genoten uitgroeien tot de uitblinkers van het veld. Smeeing/BDC nam direct na het begin- signaal het initiatief. Met name aanvals leider en topscorer Arjan Roest lijkt langzaam maar zeker zijn vorm te her vinden na een periode, waarin hij onder meer werd geplaagd door blessures. De boomlange Roest mikte weer goed van afstand ^n vanaf zeven meter. De rust- stand werd door een puntgave hattrick van Paul van de Deijssel bepaald op 10- 5. Na rust overklaste Smeeing/BDC de Utrechtse tegenstander en was het Jan Bunt die met enkele sublieme acties het publiek in beweging bracht. Nieuwko mer Charles van Zetten mocht twee keer met succes vanaf zeven meter aanleg gen. Het werd uiteindelijk 21-9. Doelpunten: Aijan Roest 7, Jan Bunt 4, Cleem Diemers en Paul van de Deijssel 3, Richard van de Hoef en Charles van Zetten 2. Dames De dames van Smeeing/BDC begonnen de tweede helft van de competitie goed, ondanks de 13-18 nederlaag tegen He- racles. De Soester ploeg speelde einde- Cleem Diemers scoort vanuit zijn fa voriete hoek één van zijn drie treffers te gen UHV/Sport. BDC/Smeeing won simpel met 21-9. lijk weer fris en goed ogend handbal. Mede door een goede inzet waren er knappe combinaties te zien. Titelkandidaat Heracles had echter in de eerste tien minuten al orde op zaken ge steld. De Amsterdammers leidden toen al met 5-1. De inbreng van met name Bea van den Berg was van belang voor Smeeing/ BDC. Leontien Jansen bepaalde de rust stand op 5-10. In het tweede gedeelte ging de strijd gelijk op. Vooral het kee perswerk van Bea Beijer viel op. Ada van Hal werd topschutter bij de Soester formatie met 4 treffers. Leontien Jansen (3)), Bea van den Berg en Anja Derksen (beiden 2), Anke Pronk en Astrid Wijn hof namen de andere doelpunten voor hun rekening. Op vrijdag 20 januari a.s. organiseert de Rotary-club Soest/Baarn weer haar jaarlijkse bridgedrive in de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg te Soest. Ditmaal komen de baten van de drive ten goede aan de Stichting "De Wijkplaats," die de Soesterhof aan de van Lijndenlaan 10 te Soesterberg be heert. Wat is de Soesterhof? De Soesterhof is een beschermde woon vorm, gelegen in een normale woonom geving, waarin 20 mensen wonen (met begeleiding). De hier verblijvende men sen zijn allemaal min of meer stuk ge draaid tussen de raderen van onze maat schappij en vormen een groep sociaal Op zaterdag 7 januari 1989 waren er 3 rijders naar de Frieslandhalüen in Leeuwarden gekomen voor de Inter nationale Indoor wedstrijd. De rijders kwamen overal vandaan, zoals uit Duitsland, België, Frankrijk, Enge land, Denemarken, Noorwegen, Zwe den en Nederland. Junior Mark de Schiffart werd in de manches uitgeschakeld. Hij had pech in de eerste mache door een slechte start en in de tweede manche ging de ketting van zijn fiets. Experts Dennis Krol en Erwin Marsé behaalden allebei de halve finale en werden daarbij 6e. Erwin Marsé kwam ook uit in de Cruiser klas se, maar werd hierbij uitgeschakeld in de manches. Dennis Krol probeerde het ook nog in de Open Klasse. Ook hier behaalde hij de halve finale en werd daar 5e. kwetsbaren. Mede daardoor zijn ze niet in staat zelfstandig te wonen. In principe moeten de bewoners een half dagdeel besteden aan activiteiten. Voor de een betekent dit werken bij de Sociale Werk plaats in Amersfoort, voor de ander deelname aan huishoudelijke activitei ten, het volgen van een cursus of mee doen aan een handwerk-activiteit. Bij dit alles ligt het accent op het zo zelf standig mogelijk laten functioneren van de bewoners van de Soesterhof. Maan delijks krijgen de bewoners een klein zakgeld, waarvan zij zelf alles moeten bekostigen wat buiten eten, drinken en logies valt. Dus zaken als kapper, reis kosten, kleding, schoeisel, verzekerin gen, luister- en kijkgeld moet iedere be woner zelf betalen. Door bezuinigingen van de overheid is ook in het budget van de Soesterhof ge snoeid. Dit heeft derhalve repercussies gehad voor de post ontspanning. Gezien de doelstelling de bewoners op een ho ger niveau van zelfstandig functioneren te brengen is ontspanning/recreatie van essentieel belang. Om de Soesterhof daarin wat meer armslag te geven komen de baten van de bridgedrive geheel ten goede van dit doel. Opgave Wie wenst deel te nemen aan deze brid gedrive, waarbij dit keer zeer fraaie prij zen te winnen zijn, kan zich opgeven bij: de heer A. Groen, Valeriaanstraat 96, Soest; tel. 02155-12912, bij de heer R. Alexander, Gerrit v.d. Veenstraat 73, Soest; tel.: 02155-10536 of bij de secre taris van de eigen bridgeclub. Het in schrijfgeld bedraagt slechts f 25,— per paar, te voldoen aan de zaal. Aanvang 19.30 uur precies. Zaal open 19.00 uur. Het eerste damesteam van de volley balvereniging Stam-SoVoCo heeft de wedstrijd tegen koploper ATC in Hengelo niet kunnen winnen. Ook het tweede team van de Soester vereni ging kwam met lege handen thuis. Cito uit Zeist was in eigen huis te sterk voor een matig opererend Stam-SoVoCo 2. Het derde damesteam maakte, even als het eerste herenteam, geen fout. Beiden wonnen hun wedstrijd in Sportzaal De Bunt. Het eerste damesteam heeft slechts één set kunnen imponeren in de wedstrijd tegen koploper ATC in Hengelo. Het Soester team trad voor het eerst sinds september compleet, zij het met een niet geheel fitte selectie, aan. Stam-SoVoCo startte overweldigend. Het Hengelose ATC had tegen de scherpe opslagen en goede blokkering van de Soester ploeg absoluut geen ver weer. In een hoog tempo overklase Stam-SoVoCo de tegenstander. Bin nen een kwartier werd de eerste set ge wonnen: 3-15. Wie het meest verrast was door deze start zal wel altijd een raadsel blijven. In ieder geval was het ATC dat, ondanks het pak slaag, het eerst weer tot zichzelf kwam. Resoluut nam de ploeg, nadat Stam-SoVoCo Seizoen 1978-'79. De heren van BDC moeten in sporthal Beukendal winnen van de reserves van AHC'31 om te promoveren naar de eerste divisie. De uitwedstrijd is met ruim verschil gewonnen en er is sprake van onderschatting. De 'oude rotten' van AHC'31 houden de Soesters lange tijd aan het lijntje, maar met nog een halve minuut voor de boeg krijgt BDC een strafworp toegewezen. Ries Smeeing staat op zeven meter van het doel oog in oog met de doelman. "Op dat moment krijg je de kans niet meer om na te denken. Dan moet je 'm gewoon nemen," herinnert de ro buuste handballer zich het moment waarop hij matchwinnaar werd en BDC naar een hoger plan loodste. Tien jaar na dato kan Ries Smeeing zijn club andermaal de weg naar de eerste di visie wijzen, maar nu als coach. In 1987 degradeerde BDC/Smeeing, zoals de club inmiddels officieel wordt genoemd, weer naar de tweede divisie, maar alles wijst erop dat een terugkeer in de eerste divisie spoedig kan worden gerealiseerd. De beslissing daarover valt naar alle waarschijnlijkheid op zondag 26 februa ri. Dan ontvangt Smeeing/BDC de con current De Blinkert. In Haarlem kwa men de belangrijkste tegenstanders van de Soesters vlak voor tijd langszij (16- 16), maar BDC/Smeeing blaakt mo menteel van zelfvertrouwen en lijkt klaar voor het belangrijke karwei. Volwassener "Als ik onze kansen inschat moeten we winnen. We zijn qua kwaliteit en spel- technisch de sterkste ploeg. De Blinkert is een team, waarvan we niet hoeven te verliezen," zegt Ries Smeeing. "Het ver schil tussen de top van de tweede divisie en de eerste divisie is niet zo groot. We moeten niet promoveren, maar het is na de vierde wedstrijd in de competitie wel de doelstelling geworden. Het is natuur lijk altijd een teleurstelling als het niet lukt, ook al omdat we er vorig jaar zo dichtbij waren." Dat BDC/Smeeing na vier vette jaren in de eerste divisie vier magere jaren door maakte is volgens hem een gevolg van de verslechterde mentaliteit en het feit dat een brok ervaring uit de ploeg viel toen jongens 'op leeftijd' langs de spreek woordelijke wilg liepen. "Wij gingen door het lint, maar dat miste je op een gegeven moment. Nu merk ik toch wel dat de mentaliteit verbeterd is. Dit jaar zijn we in het geheel sterker en volwasse ner geworden, qua coaching en spelen. Tijdens de vorbereiding op een wed strijd probeer je toch mentaliteit bij de spelers erin te brengen, anders ga je er onderdoor. Handbal is een mannelijke sport, maar niet hard. Je hebt bij handbal snelheid en kracht in één. Het is niet hard, maar je moet alleen doelpunten voorkomen, je mag geen vrije doelpo ging weggeven. Een handballer incas seert meer dan een voetballer. Als je bij voetbal natrapt krijg je geel. Bij handbal wordt direct de rode kaart getrokken. Dat er zoveel lichamelijk contact is, is een gevolg van het spel. Wij zijn in de tweede divisie één van de lievere ploe gen. We zouden best harder kunnen spe len, de scheidsrechters zouden het ac cepteren. In de eerste divisie moetje har der zijn. Die hardheid heb je gewoon no- dig. Dan kun je niet puur op souplesse spelen, zoals we nu doen. In de verdedi ging moet je 'klik' net iets eerder bij de man zijn, anders krijg je doelpunten te gen of rare overtredingen." Kameraad Ries Smeeing (41) debuteerde op zijn negentiende in de hoofdmacht van BDC. Hij zou pas negentien jaar later z'n shirtje voorgoed uittrekken. "Het ligt aan je mentaliteit of je tot je dertigste of je achtendertigste doorgaat. Ik ben ge stopt omdat er veel jonge jongens door kwamen, die het niveau aankonden. Het is niet gelukt, omdat de mentaliteit niet goed was en andere spelers afhaakten. Na de degradatie konden ze geen trainer vinden die de jongens er bovenop kon helpen. Het was een uitdaging voor Paul van den Deijssel en mij. Bij Paul ging de tgraining ten koste van zijn eigen spel. Daarom is jan Smeeing trainer gewor den. Ik ben altijd met de jongens omge gaan als een kameraad, ik ben altijd één van de jongens geweest. Nu zit ik er als coach bij. Door de jarenlange ervaring nemen ze dingen van je aan. De samen werking is goed. Zelf leef ik enorm emo tioneel met de wedstrijd mee. Kwalita tief was ik als speler niet zo goed, maar mijn mentaliteit was sterk. Dat probeer ik op de jongens over te brengen. Als ie mand z'n best niet doet, word ik ver schrikkelijk kwaad. Daar kan ik niet te gen. Ik vind dat Richard van de Hoef ook die instelling heeft. Door zijn inzet moet hij zijn handbalkwaliteiten ver bloemen. Hij is een puur krachtmens." Doorstroming De horizon van BDC/Smeeing ziet er rooskleurig uit. Met spelers als Arjan Roest, Van de Hoef en het geroutineer de trio Van den Deijssel, Jan Bunt en Cleem Diemers en een grote groep geta lenteerde jeugd moet de handbalvlag van Soest hoog gaan wapperen. "Nee, er is niet gesproken over de eredivisie," ontkent Ries Smeeing. "Je moet toch eerst kijken hoe de bal rolt. Er zullen spelers weggaan of ophouden. Hoe zal dejeugd het doen? Vorig jaar hadden we een goed junioren team. Alle jongens zijn naar de senioren gegaan. De jongens zijn gelijkwaardig aan elkaar en onder ling is er een ontzettende competitie. Op het ogenblik is er een goede doorstro ming vanuit dejeugd. Er staan zes, zeven jongens aan de kant te popelen. Over driejaar moeten ze in de top van de eer ste divisie kunnen meedraaien, maar je weet niet hoe ze zich zullen houden. Het is nu te vroeg om te zeggen wat de moge lijkheden zijn voor de eredivisie. Het ra re met handbal is dat je er iedere wed strijd moet zijn. Ruime overwinningen maak je weinig mee. Het verschil in de eerste divisie is toch al klein." Mocht BDC/Smeeing promoveren, dan zal Ries Smeeing het volgend seizoen vanaf de kant meemaken. Vanaf de an dere kant wel te verstaan, als toeschou wer. Ook trainer Jan Smeeing, één van de drie broers met wie Ries in het verle den de kleuren van BDC verdedigde, zal zijn activiteiten in die hoedanigheid neerleggen. Het streven van BDC/ Smeeing is het aantrekken van een vaste trainer/coach. De club heeft het belang daarvan een maand geleden ingezien. Ries Smeeing is het daarmee roerend eens. "Volgens mij ben ik dan alleen toe schouwer. Ik zal geen teambegeleider worden, maar ga dan weer scheidsrech teren of zo. Ze moeten een trainer/ coach hebben die zelf alles kan. Dat moet 'ie gewoon in zich hebben." De voldoening van Ries Smeeing zal be staan uit de gedachte dat hij BDC heeft geholpen op het oude niveau terug te ke ren. Net zoals hij nog met de kriebels te- rugdenkt aan de promotie in 1979 of het behalen van het Nederlands veldhand- balkampioenschap in 1978. Seizoen 1988-'89. De heren van BDC/ Smeeing moeten in sporthal Beukendal van De Blinkert winnen om te promove ren naar de eerste divisie. Van onder schatting is dit keer geen sprake, maar de Volgens coach Ries Smeeing moet BDC/Smeeing in staat worden geacht na een afwezigheid van tweejaar terug te ke ren naar de eerste divisie. geschiedenis lijkt zich te gaan herhalen voor de handballers uit Soest. Handen schudden en goede wensen uitwisselen gingen vooraf aan de eerste viswedstrijd van het nieuwe jaar, waar aan 26 Snoekbaarsleden deelnamen. Het was nog donker toen zij de Vecht optogen om nog voor het krieken van de dag op de gewenste stek aanwezig te kunnen zijn. De resultaten waren voor de meeste deelnemers goed, al waren de onderlin ge verschillen wel erg groot. Zo wist no toir Vechtspecialist Willem van der Kraats 56 vissen te verschalken en aan komend talent Henk Hibbel helemaal niets. Theo Bosman liet ook nu weer zijn visitekaartje achter door 2e te worden met 63 stuks vis die gezamenlijk 11.24 meter op de meetlat lieten zien. Ook Snoekbaarsnestor Henk v. Riet liet zich weer niet onbetuigd, hij werd 3e met 9.41 meter wat opgebracht werd door 39 stuks. De uitslag: 1. Willem van de Kraats 11.79 m. 2. Theo Bosman 11.24 m. 3. Henk van Riet 9.41 m. 4. Co Wijnands 8.86 m. 5. Willem Latumahina 8.77 m. 6. Jan Aertssen 7.83 m. 7. Piet Limper 7.36 m. 8. Gerrit Kasius 6.75 m. 9. Henk Prinsen 6.66 m. 10. Jan van Lambalgen 6.34 m. tweemaal een opslagfout maakte, het initiatief en gaf dat vervolgens met ma tig spel niet meer uit handen. Niet door beter spel maar door minder fouten te maken dan de gasten wist ATC de winst in de volgende sets te behalen. Waar Stam-SoVoCo wanhopig naar de goe de vorm zocht en fout op fout stapelde was het de thuisploeg die koel de kan sen waar mogelijk benutte en eigen fou ten handig corrigeerde. Het verrassen de spel dat Stam-SoVoco in de laatste wedstrijden zo sterk maakte was geen moment meer te zien. Individueel vech ten voor elk punt leverde de Soester da mes niets op. ATC was meer een team, maar ondanks het matige spel door het betere ploegspel de rechtvaardige win naar. Met 9-, 7- en 8-15 verloor Stam- SoVoCo de sets en daarmee de wed strijd met 1-3. Dat heeft tot gevolg dat de Soester ploeg op de vierde plaats blijft staan. ATC is na deze overwinning (halverwege de competitie hebben zij een voorsprong van 11 punten op Stam-SoVoCo) niet meer in te halen en zeker van een zeer hoge klassering. De Soester dames kunnen nog proberen via de herkansing, een tweede plaats, promotie af te dwingen, maar dat zal geen eenvoudige opgave zijn aangezien niet minder dan zeven ploegen hetzelf de doel nastreven en allemaal evenveel kans hebben. Wat verwacht werd is ook gebeurd. De drager van de rode lantaarn in de twee de divisie, het Zeister Cito heeft met 3-1 gewonnen van Stam-SoVoCo 2. De ploeg die oud-SoVoCo-speelster Erna van Doorn in haar gelederen heeft, speelde een goede wedstrijd. Vooral in de verdediging was het team nauwelijks door een matig spelende Soester ploeg, te overwinnen. Het derde damesteam maakte deze week geen fout en won op resolute wijze haar wedstrijd tegen Pugna uit Lelystad met 3-0. De eerste plaats in de dis trictsklasse werd daarmee geconsoli deerd. Ook was er winst voor het eerste herenteam. Spirit 2 uit Amersfoort moest in de Soester ploeg met 3-1 zijn meerdere erkennen. Door deze uitslag bezet het sterk gewijzigde eerste heren team van Stam-SoVoCo een fraaie vijf de plaats in de eerste klasse van het dis trict Eemland. Een goede uitgangsposi tie voor de tweede helft van de competi tie. Volleybal deze week De komende dagen wordt er weer heel wat gevolleybald door Stam-SoVoCo. Morgenavond speelt het eerste dames team in Zwolle in de derde ronde van de Nederlandse Volleybal Beker een wed strijd tegen de koploper in de tweede divisie Noord, Zwovok uit Zwolle. Ook morgenavond de wekelijkse volleybal avond in sporthal Beukendal, met als belangrijkste wedstrijd Stam-SoVoCo 5 tegen Vollkei uit Amersfoort, een wedstrijd met als inzet de eerste plaats in de eerste klasse. Zaterdag is opnieuw Beukendal de plaats waar gespeeld wordt. Dan is de beurt aan de jeugd. Vanaf 9.00 uur wordt daar gespeeld. Zaterdagmiddag in sporthal De Bunt. Om 14.30 uur het tweede damesteam tegen Delta Lloyd 2. Dan om 17.00 uur de topper uit de eerste divisie, Stam-So- VoCo 1 tegen de nummer twee uit de eerste divisie, het Friese Drachten. De uitwedstrijd werd destijds door Stam- SoVoCo met 3-2 verloren van de fana tieke noorderlingen. \A/OCN 3 kol fot( De traditi strijd tuss Knollentr ging van geëindigd rit I. De I* de strafscl reguliere tien minu De eerste speelden man. Na i trappers z doelpunt Nadat Tri uitgeluid r 606 punte van Egdoi niet bij te spannen gezamenli bijna 125( nog redeli delen. Tin cord met aan zijn to ge partijer ker, Trud] 500 punte Tineke gc gemeen kl Dieuwke wordt aan derde en want zij si De uitslag Mevr. Ge Hans van 427-444. slager 442 Koblens Truusvan Egdom - J belink - Janssen - Na de pai van de we mien Wit nuari is ei in dienst aanvang i: f 2,50 pei Eemvoge dag opne ten. De I nend. Ka heel snel. nomen ei gelijk. De verde goed stan pas 1-2 s< lijk antwc standssch rust liep Marco Ki stand te bal. Eem ten, maa: ook te vii van Fons een halve toch nog Eemvoge De tweed onder de 27e acht wandelsp worden 14januai Gooise 1 gehoudei De start vanaf ht Soesterbi sen 10.0( meter en 14.00 ui Deelnam zowel ine Er zijn w koersen van Soes landgoee Het insc f2,—en persoon, ringwell verse kle deling Z genumm

Soester Courant | 1989 | | pagina 16