20 DISKETTES #Nashua 0//0n DeSoester Dumen 0 computer/ i":sre"a"eVl Bewoners Fazantpad: liever speeltuin in combinatie met kunstwerk Open brief Deuk? DIK BOS B v Soest 50 jaar geleden 51/4 inch DS/DD vraagt uw aandachtvoor Pleidooi voor meer parkeergelegenheid Tijd voor een schoon- heids(k)uurtje? jul^eido Studio hariaharwocziK De kinderen van het Fazantpad zijn boos op het gemeentebestuur van Soest Verkeerssituatie Wieksloterweg T E R I N T R 0 D U C T 1 E Aerobic-fitness circuits starten op nieuw in januari en februari. GRATIS één proefles. Zonnebankkuur 10 x 20 minuten Politiebureau: nog altijd problemen met de telefoon Praten met B.& W. in Soesterberg AUTOSCHADE Inspraak plan bejaardenoorden Nieuwe activiteiten bij 't Lichtpunt Derde Wereldgroep Soest krijgt goede berichten uit Rwanda SF 111 li 13 Januari 1939 WOENSDAG 11 JANUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 uon 2995 1 Telefoon 02155 -1 28 74 "Do Hashimashite" Iedere maandag bent u van harte welkom op onze Japanse dag. Van sake tot sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes. Èen ervaring rijker. Reserveren aanbevolen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 gemeente Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 15 december 1988 afdeling ROB, nr RB 88-229, een bestemmingsplan in voor bereiding is verklaard voor het perceel Beetzlaan 128. Dit besluit treedt in werking op 12 ja nuari 1989. Wet geluidhinder Gedeputeerde Staten van Utrecht ma ken ingevolge het bepaalde in artikel 57 van de Wet geluidhinder bekend, dat met ingang van 15 januari 1989 gedu rende één maand in het gebouw van mi lieu en stadsbeheer, Lange Brinkweg 77 te Soest, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en in de openbare bibliotheek aan de A. Cuyplaan tijdens de openings uren, voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp-geluidszonebesluit voor het in dustrieterrein Koningsweg te Soest. Het ontwerp-zonebesluit is gecon strueerd op basis van een ingesteld akoestisch onderzoek. Buiten de zone mag een geluidsbelasting vanwege het industrieterrein de waarde van 50 dB(A) niet te boven gaan. Tot 15 februari 1989 kan een ieder schriftelijke bezwaren indienen tegen het ontwerp-besluit. Het bezwaarschrift dient gericht te zijn aan Gedeputeerde Staten van Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Hinderwetaanvraag Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoek binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvraag ligt vanaf heden één maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 -12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Alb. Cuyp laan en bij de dépendance publieksza- ken Soesterberg tijdens de openingsu ren. De aanvraag is afkomstig van: Redexim B.V., Utrechtseweg 127, Zeist, voor het uitbreiden/wijzigen van het constructiebedrijf op het perceel Ba- tenburgweg 1, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 11 februari 1989 schriftelijk worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften wor den bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. Iedereen die dat nodig acht, kan eventu eel mondeling bezwaren maken. Dit moet gebeuren voor 2 februari 1989. Men kan daarvoor een afspraak maken met de afdeling milieubeheer, tel. 93458. N.B. Beroep tegen de vergunning kan la ter slechts ingesteld worden door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben ge maakt of door degenen die aanto nen dat zij niet in staat waren be zwaar te maken. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsverga dering vindt plaats op donderdag 19 ja nuari om 19.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. In het INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het IN- FO-centrum en bij de Dépendance Pu- bliekszaken Soesterberg. Enkele belangrijke agendapunten zijn: vaststellen bestemmingsplan Soester- berg-Kom; wijziging Kampeerverordening; wijziging Drank- en Horecaverorde- ning; beschikbaar stellen krediet voor her stel kapconstructie als gevolg aantas ting door boktorren t.b.v. de K.B.S. Soestdijk; inzake kunst bij nieuw te bouwen ge meentehuis; Bekendmaking wijziging bestemming De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne- Een aantal bewoners van het Fazant pad heeft het gemeentebestuur om maatregelen verzocht om de parkeer gelegenheid in deze nieuwe straat te verbeteren. Bovendien hebben ze de gemeente het verzoek gedaan het kunstwerk dat binnenkort op het gras veld verrijst te combineren met speel- gelegenheid voor de kinderen. Ook de jeugdige Fazantpad-bewoners zijn voor dat laatste in de pen geklom men, al hebben zij gekozen voor een "open brief' in de krant (zie het kader), waarin ze duidelijk laten blijken dat ze boos zijn op de gemeente. Volgens de bewoners is het met de par keergelegenheid aan het Fazantpad - met name voor de nummers 2 t/m 28 - "treurig gesteld". Ze wijzen erop dat een aantal eerder beloofde parkeer plaatsen zijn vervallen en de bestaande en nog komende plaatsen zo'n 100 me ter verder liggen, en dus buiten het zicht van de bewoners. Bovendien blijven ze onopgemerkt door bezoekers, die hun auto's dus willekeurig op de weg parke ren, "waardoor de bewoners al slalom- mend hun huis moeten bereiken". Zij vinden dit een onveilige situatie, vooral voor de kinderen, maar ook voor de brandweer, die er bij een eventueel noodgeval onmogelijk langs kan. De bewoners van de nrs. 10, 12 en 14 zitten helemaal in een benarde situatie, want ze wonen op een doodlopend stuk. Als daar anderen parkeren - bij- Panniculoze behandeling en plaatselijk vermageren, door middel van cellutron in kuurverband, 12 behandelingen f 295,-. Burg. Grothestraat 25 Soest Tel. 2 04 88 Gezichts- en lichaamsverzorging mens zijn tot: het wijzigen van de bestemming van een perceel grond gelegen nabij de Weegbreestraat te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 8308 ged., ten behoeve van het ge bruik van het op het perceel aanwezige gebouwtje als moskee (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 12 januari 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze wijziging betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stads beheer, afdeling bouwzaken (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77 ter inzage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het gedeeltelijk veranderen van een opslagruimte en het plaatsen van een erfafscheiding, Koninginnelaan 100; het bouwen van een woonhuis, Veldm. Montgomeryweg 41 het aanbouwen van een berging, Kerkpad ZZ 1; het renoveren van een stationsgebouw tot woonhuis en kantoor; Stationsweg 18 (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het vergroten van een atelierruimte, Bosstraat 2; het vernieuwen van een schuur, Den Blieklaan 77 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 12 januari 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stads beheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Verleende bouwvergunningen het bouwen van een kantoorruimte en parkeergarage, Van Weedestraat 3. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van B. W. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. I I Informaties. Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. I Telefoon 02155-22555 Open maandag t m. vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: i tel 93665 (24 uurs-service). voorbeeld de vissers, die dan lekker dicht bij de sloot zitten - kunnen de be woners er zelf niet of nauwelijks meer in of uit. "Dringend verzoeken wij u niet alleen naar de esthetische kant te kij ken, maar ook naar het gemak van de bewoner," aldus de brief, waarin een suggestie is opgenomen om enkele par- keerplaaten aan te brengen die binnen het bereik en het zicht van de bewoners vallen, d.w.z. binnen 50 meter. Volgens de briefschrijvers loopt nu een maal niemand meer dan 50 meter naar zijn auto; als er geen parkeerverbod is zet iedereen zijn auto zo dicht mogelijk bij het adres waar hij zijn moet neer. Daarom wil men ook een parkeerver bod aan de zijde van de nummers 10,12 en 14. Bovendien willen de bewoners dat de gemeente een brief schrijft aan alle be woners van de wijk, met het dringende verzoek hun auto op eigen erf te parke ren en niet, zoals nu vaak gebeurt, ge woon op de openbare weg of de voor bezoekers bestemde parkeervakken. Speelmogelijkheden De briefschrijvers kaarten bij de ge meente ook de speelmogelijkheden voor de peuters en kleuters van het Fa zantpad en omgeving aan (in totaal zo'n 50 kinderen tot 7 jaar). De dichtstbij zijnde speeltuin is 250 meter verder en alleen bereikbaar via het oversteken van een drukke doorgangsweg. "Be grijpelijkerwijze vindt geen een ouder het goed dat zijn kinderen tot die leef tijd daar gaan spelen, omdat je zodoen de geen oogje in het zeil kan houden," aldus de bewoners. "Helaas wordt er op de uitermate ge schikte plek een kunstwerk aange bracht, waardoor er nog geen klein plekje overblijft voor speelrekken etc. voor de peuters en de kleuters," vindt men. Een combinatie van beide zou be ter op zijn plaats zijn geweest. Ook is men onaangenaam getroffen door "veranderingen waarin wij niet gekend zijn". "Daarom vragen wij u alsnog eens te bekijken of er een mogelijkheid be staat het kunstwerk te combineren met wat speelrekken en een stuk grasveld voor de kinderen," aldus de briefschrij vers. Vlindertrappen Of de Fazantpad-bewoners nog gehoor vinden bij de gemeente is de vraag, want de voorbereidingen voor de installatie van de (twee!) kunstwerken op het ge noemde terrein zal binnen enkele we ken plaatsvinden, zo blijkt uit medede lingen van gemeentevoorlichter Ben J. van Os. Het gaat om een sculptuur van Joop Hollanders en een project van Ka rin Daan ("Vlindertrappen"), dat zich moeilijk laat afbeelden en nog moeilij ker laat omschrijven. Het bestaat in elk geval uit betonnen banden van aanvan kelijk afnemende, later weer toene mende hoogte tussen de Hommel en het Fazantpad, waarmee Overhees III en Overhees IV als het ware worden "verbonden". De betonnen banden ko men op ruime afstand van elkaar te lig gen en nemen ook in lengte af, resp. toe. Van bovenaf heeft het kunstwerk dan ook min of meer een "diabolo-vorm", die in het midden wordt doorkruist door de Dorpsstreek. De "vlindertrappen" vormen volgens Van Os op zichzelf een speel-element, waarop de jeugd naar hartelust kan spe len. "Er blijft genoeg ruimte over als speelveld, en eventueel kan er nog een balletje worden getrapt, al is dat niet echt de bedoeling. Voor het voetballen kan de jeugd terecht op het grote trap veld achter de Honingbij en aan de Dorpsstreek, voor C-drie." Van Os wijst erop dat er over de kunst werken en de inrichting van het terrein in juli j.1. een inspraak-avond heeft plaatsgevonden, in aanwezigheid van de uitvoerende kunstenaars. Een teke ning van het speelveld is te zien in het gemeentelijke INFOcentrum aan de Steenhoffstraat. Naast het huizenblok op Fazantpad 10 t/m 28 in Overhees III ligt een groot stuk grond bloot. De gemeente Soest wil daar een "kunstwerk" plaatsen. Aangezien er hier in de buurt geen speelmogelijkheden zijn kan de gemeente Soest toch veel beter een speeltuin met een trapveldje aanleggen in plaats van een "kunstwerk"? Wij zijn het er niet mee eens en we zijn boos op de gemeente Soest. Dus gemeente Soest, jullie kunnen beter een speeltuin met trapveld aanleg gen, want dan zijn de kinderen van het Fazantpad ook weer tevreden. De kinderen van het Fazantpad: Jeroen Beumer, Rutger Beunier, Jeroen Overbeek, Erik Overbeek, Jeanne, Marieke, Geert en Adriaan Demage, Gerda Venema, Rudy Venema, Da- niëlle en Patrick Lisman. De Bewonerscommissie Wieksloterweg heeft een aantal vragen geteld over de verkeerssituatie van de Wieksloterweg na de reconstructie. Burgemeester en Wethouders hebben de bewonerscom missie geantwoord dat in overleg met de provincie op de Wieksloterweg een aan tal snelheidsbelemmerende voorzienin gen zijn aangebracht. De maatvoering van deze voorzieningen is afgestemd op de afmeting van grote (landbouw)voer- tuigen. Gezien de korte periode waarin de maatregelen werkzaam zijn, kunnen op dit moment nog geen uitspraken worden gedaan over de effectiviteit daarvan. Het is gebruikelijk dat een evaluatie van be paalde maatregelen wordt uitgevoerd zo'n jaar na de ingebruikname van die maatregelen. Eerst dan is daarover een betrouwbaar beeld te verkrijgen. Burgemeester en Wethouders vinden het dan ook niet verstandig om in dit sta dium reeds een standpunt in te nemen over de noodzaak van het al dan niet treffen van aanvullende maatregelen. Ze willen daarmee wachten tot de resul taten van de evaluatie bekend zijn. De bewoners zullen te zijner tijd ook in de gelegenheid worden gesteld hun mening te geven. Burgemeester en Wethouders schrijven de bewonerscommissie verder dat jaar lijks de (objectieve) verkeersonveilig heid wordt bijgehouden op een ongeval- lenlijst. Deze lijst vormt het uitgangs punt bij het gemeentelijk verkeersveilig- heidsbeleid. Indien de verkeersonveilig heid op een bepaalde weg noopt tot het treffen van maatregelen, zal dat via deze lijst derhalve direkt zichtbaar worden. Verlichting Over de verlichting merken Burgemees ter en Wethouders op dat deze bij de verkeersbelemmerende voorzieningen is aangepast opdat de zichtbaarheid hiervan ook 's avonds en 's nachts in vol doende mate is gewaarborgd. Het fiets pad dat is aangelegd in de bosrand naast de Wieksloterweg heeft de funktie van recreatief c.q. onverplicht fietspad. Het is nooit de intentie geweest om dit fiets pad te laten fungeren als verplicht rij wielpad. Dit is er de reden van dat niet bij iedere woning of concentratie van woningen een aansluiting is gemaakt. Er zijn alleen aansluitingen gemaakt op die plaatsen waar een (recreatief) fietspad aansluit op de Wieksloterweg. Van dit beleid wil len Burgemeester en Wethouders niet afstappen. Het probleem van het door de berm rij den met vrachtwagens onderkennen Burgemeester en Wethouders. Daarte gen zijn reeds maatregelen getroffen door het plaatsen van betonnen elemen ten in de berm. Gezond voor lijf en leden SPORTSTUDIO FITNESS alle instructeurs zijn gediplomeerd Fitness Fitness-Aerobic (circuit) Aerobic Conditietraining Ski-conditietraining Saunaruimte 60 m2 Zonnebank Fysiotherapie praktijk Kinderopvang Ingang en parkeerplaats aan de Dalweg naast r.k. begraafplaats Voorinformatie: rtO-ICC 4 cn rtfl Steenhoffstraat 30A U^IDO 1 DU UU Ski-COnditietraining start in januari en februari. GRATIS één proefles ('s morgens, 's middags en 's avonds) voort 79,- Jeugd t/m 18 jaar fitnesstrainingen vanaf f20 ,- per maand. Nog steeds komen er bij de politie klachten binnen over de telefonische bereikbaarheid via het "gewone" nummer (19444). Het duurt soms nogal lang voordat de telefoon wordt opgenomen en bij nogal wat mensen bestaat de indruk dat het in sommige gevallen zelfs helemaal niet gebeurt, aldus een woordvoerder. Dat laatste is een misverstand. De problemen vinden hun oorzaak in de telefooncentrale en de politie treft dan ook geen blaam. De PTT heeft overigens onlangs de toezegging ge daan dat het euvel zo snel mogelijk zal worden verholpen. Onder het motto "Praten met Burge meester en Wethouders" wordt woens dag 18 januari 's avonds om 8 uur in het Dorpshuis, Dorpsplein te Soesterberg een bijeenkomst gehouden die bedoeld is voor de bewoners, verenigingen en in stellingen uit Soesterberg. De bewoners zijn die avond van harte welkom om hun zegje te doen over za ken die hun dorp aangaan. Burgemees ter en Wethouders willen door middel van dergelijke Praatavonden te weten komen wat er zoal leeft onder de bevol king van de diverse wijken. De nieuwe inwoners van Soesterberg (d.w.z. zij die na oktober 1988 van bui ten Soest in Soesterberg zijn komen wo nen) zijn voor deze avond persoonlijk door Burgemeester en Wethouders uit genodigd. Voor hen kan deze avond dan een kennismakings- en informatiebij eenkomst zijn. De avond in het Dorpshuis wordt ge houden in de vorm van een informatieve beurs. Men kan zelf bepalen op welk tijdstip men wil binnenkomen (tussen 20 en 22 uur). Niet leuk! Ga naar DIK BOS. Dat kost u geen deuk in uw portemonnee Gave huurauto beschik baar. Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Hl i - Deze maand worden op diverse plaat sen inspraak-bijeenkomsten georgani seerd over het ontwerp-plan voor de bejaardenoorden 1989-1991, dat het provinciebestuur onlangs heeft voorge steld. Voor het plangebied Noord-Oost- Utrecht (w.o. Soest, Baarn, Amers foort, etc.) vindt de inspraak-bijeen komst plaats op woensdag 18 januari in De Flint, Coninckstraat 60, Amers foort, aanvang 9.30 uur. De zaal gaat om 9.00 uur open. Het ontwerp-plan ligt nog ter visie tot 24 januari. Tot die datum kunnen be zwaren worden ingediend bij Provin ciale Staten van Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. In de maand januari worden bij het Lichtpunt, Barchmann Wuytierslaan 51 in Amersfoort, weer enkele nieuwe acti viteiten gestart. Op donderdag 12 januari begint het we kelijks meditatie-uur o.l.v. DolfCoppes, van 18.45 tot 19.45 uur. Aansluitend volgt een leerhuis (20.00-21.30 uur) waarin het meditatie-thema wordt uit gediept. Op donderdag 19 januari begint een se rie o.l.v. Sylvia Los rond het thema "Wie ben ik eigenlijk?", met schilderen, dan sen, meditatie, boetseren, etc. De cursus wordt gegeven op tweemaal zes donder dagen (10.15-16.00 uur) of twaalf don derdagavonden (20.00-22.15 uur). In formatie: tel. 033-622544, 651136 of 05708-1615. Op 28 januari is de eerste van een serie van vier vrije-dans-zaterdagen o.l.v. Syl via Los. Aanmelden: tel. 033-622544 of 651136. Op zondag 29 januari wordt van 11.00 tot 12.15 uur een verbondenheidsvie ring gehouden. Van 14.00 tot 17.00 uur organiseert de landelijke werkgroep Po litiek en Spiritualiteit een verkenning van het thema "Management, de be drijfsvoering verandert". Op diezelfde dag vindt 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur de maandelijke praatavond plaats onder het motto "Uit praten met..." Gasten zijn ditmaal Bru- no Paul de Roeck, auteur van "Gras on der je voeten", en Jos van den Abeele ("Liever Ieren dan afleren"). "Beste vrienden, Dankzij de financiële hulp van de bevolking van Soest en de assistentie van mevrouw Lucie de Zeeuw, hebben wij nu een centrum dat dient voor: alfabetisering voor vol wassenen, onderwijs voor de eerste twee leerjaren, vergaderingen, en diverse aktivitei- ten op zaterdag en zondag. In samen werking met de gemeente Rusumo zijn thans 9 waterputten in gebruik geno men. Ook zijn we er in geslaagd de toegang tot het centrum te ontsluiten door middel van de bouw van een brug, waarvan we binnenkort een foto zullen toezenden. De aktiviteiten gaan door; de ouders van de kinderen gaan nu door middel van Umu- ganda. Umuganda het gratis beschikbaar stellen van arbeid in vrije tijd) klasloka len bouwen voor een schooltje. Over deze werkzaamheden zijn overeenkomsten mei de overheid gesloten. U w hulp heeft er toe bijgedragen om de mensen in destreek aan de gang te krijgen, bij voorbeeld om nu de klaslokalen te gaan bouwen in hun vrije tijd. We hebben nu mate riaal voor de tiende put en we zijn bezig een geschikte bron te vinden. U ontvangt nog foto 's. Nog onze hartelijke dank voor uw medewerking. Deze brief ontving de Derde Wereld- groep Soest van Gafaringa, die de bege leiding van dit project overgenomen heeft van Lucie de Zeeuw, die al weer 2 jaar in Nederland terug is. "We zijn erg blij met deze brief," zegt voorzitter Leidje Tomassen. "Je denkt toch vaak: hoe zou het nu gaan met dat project in Rwanda? We beseffen dat het moeilijk is voor de mensen daar om re gelmatig brieven te schrijven naar Soest. Het is duidelijk dat de mensen daar en thousiast doorgaan, met wat ze 5 jaar ge leden begonnen zijn. Dat is ook de bedoeling van dit soort projecten, dat de mensen daar zelfstan dig verder gaan en niet meer afhankelijk zijn van onze hulp. Ze zijn begonnen met dat gemeenschapshuis, daarna de burg, zodat de mensen niet meer uren om moeten lopen om het centrum te berei ken. Ook de waterputten zijn belangrijk. Nu hoeven mensen niet meer kilometers te lopen naar de rivier om water te halen; en het water is schoon, wat nog belang rijker is. Als straks het schooltje klaar is, is hier een centrum ontstaan voor educatie voedingsvoorlichting, enz., in een ge deelte van Rwanda waar nog niets was, omdat het een onvruchtbare uithoek van het land is. Zo krijgen de mensen die hier naar toegekomen zijn, omdat elders in Rwanda geen plaats was, weer een toe komst. Het is een duidelijk voorbeeld van het belang van kleinschalige hulp voor de armsten onder de armen," aldus de voorzitter van de Derde Wereldgroep Soest. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Doodelijk ongeval op het Politie-bureau Woensdagavond laat, ongeveer 11.30 uur, heeft zich op het politiebureau alhier een zeer tragisch voorval afgespeeld, waarvan de agent Th. A. Jansen het slacht offer is geworden. Op vermeld tijdstip was deze bezig zijn revolver, die pas gere pareerd was, na te zien en schoon te maken. Om goed in de kamer van het wapen te kunnen zien, hield hij de revolver in een zoodanige richting, dat de loop op zijn lichaam was gericht. Op onverklaarbare wijze is daarna een schot afgegaan, hetwelk den ongelukkige in den rechter borsthelft trof. De kogel drong daarbij door het geheele lichaam en kwam in den onderrug weder naar buiten. De getroffene trachtte hierna een telefonische verbinding tot stand te brengen, wat hem echter niet gelukte, daar zijn krachten hem begaven. Op den grond liggend, loste Jansen toen meerdere schoten om den aandacht te trekken. Hierdoor werd een arrestant, die zich in het arrestantenlokaal bevond, dat achter het bureau is gelegen, wakker. Hij sloeg het ruitje van de deur in stuk ken en begon luidkeels om hulp te roepen. De schoten en het geroep werden gehoord door den chef van het station Soest dijk, den heer Goedhart, die onmiddellijk eenige voorbijganger naar het bureau stuurde, daar hij zijn post niet mocht verlaten. Deze personen, geschrokken van 't gebeurde waarschuwden dadelijk de doktoren Rupert en Vos, die spoedig ter plaatse verschenen en eerste hulp boden. Reeds geheel verzwakt, doch geheel bij kennis, kon Jansen den doktoren de bij zonderheden mededeelen, hoe het ongeluk zich had afgespeeld. Hoewel de ge troffene direct per ziekenauto naar het ziekenhuis "De Lichtenberg" te Amers foort was vervoerd, alwaar direct operatief werd ingegrepen, mocht het helaas niet gelukken hem in leven te houden. Onder de operatie weken de levensgees ten meer en meer, als gevolg waarvan hij des nachts te half twee overleed. Jansen was 33 jaar, gehuwd en had een kind. A.s. Maandag zal de overledene op de algemeene begraafplaats met korpseer worden begraven. Duitsche vluchteling gearresteerd De politie alhier arresteerde Maandag een Duitsch-joodsche vluchteling, af komstig uit Duisburg, die gesignaleerd stond in het Algemeen Ned. Politieblad, om uitgeleid te worden. Bij zijn arrestatie bleek de man in een lichamelijk deer- niswekkenden toestand te verkeeren. Een 10 dagen geleden was hij in Duitsland uit een concentratiekamp „ontsla gen" alwaar hij veertien dagen vertoefd had. Hij mocht het concentratiekamp verlaten, toen hij een gedwongen handteekening had geplaatst onder een „ver koopcontract" met den Duitschen Staat, waarin hij een fabriek, die hij bezat, voor een geringen prijs aan de Duitsche regeering overdeed. Aan deze verkoop was de voorwaarde verbonden, dat hij onverwijld het land verliet. Behalve dat hij geen cent ontving voor zijn "verkochte" fabriek, was hij zeer ver-' zwakt door de ondergane behandelingen in het concentratiekamp. Hij verklaar de dat hij in de hevige koude, die eenigen tijd geleden ook in Duitschland heerschte, tien uren lang als „schildwacht" had moeten staan op de binnenplaats van zijn verblijf. Onder bedreiging en uitvoering van stokslagen moest hij onbe weeglijk blijven staan, waarbij een bevriezing zich voordeed van armen, beenen, voeten en ooren... Op het oogenblik zijn deze lichaamsdeelen nog niet genezen en ook is zijn maag zoodanig van streek, dat hij slechts vloeibaar voedsel kan gebruiken. Het slapen in het concentratiekamp was vrijwel onmogelijk, daar de gevange nen bijna op elkander op den vloer gebivakkeerd waren. Wanneer er gepraat werd, kwamen de S.S.-mannen, die met schoppen en slagen de orde „herstelden". Overdag moesten de gevangenen groote steenen blokken in looppas door het mulle zand dragen onder aanvoering van de Hitler-jugend! Familie van den vluchteling tracht te bewerkstelligen dat de uitwijzing niet ten uitvoer gebracht zal worden, daar gevaar voor lijfsbehoud bestaat.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5