aru6hocK Speeldoos Soester Orkest Vereniging op RVU-radio Jubileumjaar P.V.O. officieel gestart Jazzclub Artishock kan niet meer stuk WOENSDAG 11 JANUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 Vrijwilligers Vakature Bank Vrouwen en vrijwilligerswerk (2) Mark Kingsford and his Limited Company Jazzclub Artishock Filmhuis: 'Un Rag- gazzo di Calabria' Jazzclub op zoek naar 'nieuwe' oude piano Vido: voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar Telefonisch Onderzoek 'De vier jaargetijden' Ik IM Stichting ■VI f Jeugdzorg Soest Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Museum Rad maken het Gooi, maar een echte jazz-werk plaats waar ook de amateurs volop aan hun trekken komen is er niet. Van hein de en verre komen de liefhebbers dan ook elke tweede vrijdag van de maand naar de Steenhoffstraat, waar de club avonden vanaf een uur of half tien meestal uitgroeien tot gezellige muziek avonden in een uiterst ongedwongen sfeer. Dat moet ook zo blijven, vinden de Prinsens. "We spelen wel met de ge dachte om zo nu en dan een bekende musicus als gast te laten optreden, bij voorbeeld een keer in de drie maanden, Vrijwilligerswerk heeft voor vrouwen voor- en nadelen. Dat blijkt bijvoor beeld uit de volgende uitspraken: "Je leert er veel van. Soms blijk je din gen te kunnen die je nooit had vermoed. Eerder dan in het betaalde werk kan in het vrijwilligerswerk van alles worden uitgeprobeerd." "Vrijwilligerswerk is makkelijk te kom- bineren met het huishouden en met de kinderen. Als de kinderen ziek zijn kun je thuisblijven, het werk is makkelijker aan de schooltijden aan te passen dan veel betaald werk." "Vrijwilligerswerk is vaak vlak bij huis te vinden. Ook in tijden van een toene mend tekort aan betaald werk is er toch nog altijd vrijwilligerswerk." "In het vrijwilligerswerk kun je allerlei verschillende taken op je nemen. In be taald werk liggen de taken veel meer vast." "Via vrijwilligerswerk kun je proberen wat te veranderen aan situaties die an ders moeten in de buurt, stad of samen leving in het algemeen. Voor een aktie- groep werken is ook vrijwilligerswerk." "Vrijwilligerswerk geeft een bepaalde vrijheid. Met vrijwilligerswerk houd je gemakkelijker op, als je dat wilt, dan met betaald werk. Je verliest in dat ge val immers geen salaris. Vrijheid bete kent trouwens geen vrijblijvendheid. De vrijwilligersorganisaties en de men sen voor wie je werkt moeten op je kun nen rekenen." Natuurlijk zijn er ook nadelen aan vrij willigerswerk. Daarover een volgende keer. Zoekt u ook vrijwilligerswerk? Weet u er nog te weinig vanaf en wilt u eerst meer informatie? Neem dan kontakt op met de Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Ongeacht uw leeftijd, man of vrouw, wel of geen uitkering, gezond of gehandikapt, er is altijd wel iets te vin den. De vakaturebank is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49; Openingstijden maandag, dinsdag en donderdag 10. 00 - 12.30 en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 11.00 - 12.30 uur; tel. 12630. Vakatures 5/104. Gemeentelijk centrum voor basisedukatie Trema '87 zoekt vrij willigers m/v. Betrokkenen assiste ren de docenten (edukatieve werkers) bij het lesgeven aan volwas senen in de vakken Nederlands en/of rekenen en maatschappijoriëntatie. Het centrum stelt zijn vrijwillig(st)ers in de gelegenheid tot het volgen van kursussen voor deskundigheids bevordering. 5/103. Instituut voor Natuurbe- schermingsedukatie zoekt vrijwilli gers m/v om in het voor- en najaar één of twee weken behulpzaam te zijn bij het geven van natuurlessen aan kinderen. 8/119. Christelijk centrum voor geestelijk gehandikapten heeft plaats voor vrijwilligster om onder begelei ding van een vaste medewerkster ak- tiviteiten aan te bieden zoals o.a. handwerken, spelletjes doen, knutse len, gezellig koffie en thee drinken, met elkaar kletsen, enz.enz. Bij deze aktiviteiten staat gezelligheid voor op! In de kategorie "Gehandikapten- zorg" bestaat een groot aantal vaka tures. Informeer bij de WB-Soest. 2/101. Uitleenorganisaties van speelgoed zoekt vrijwilligers voor het administratieve werk alsmede voor het verrichten van kleine reparaties. 19/101. Kultureel Centrum zoekt as sistent-technikus die op de hoogte is van licht- en geluidsapparatuur in de theaterzaal. 12/103. Landschapsbeheer in De Bilt zoekt onbeperkt aantal vrijwilli gers m/v. Taken bestaan uit het knot ten van bomen, snoeien van hoog- stamfruitbomen en leilinden, plaggen en schonen van heidevelden en het beheren van natuurreservaten in de Treek. 9/107. Wilt u in de zomermaanden vakantieaktiviteiten gaan verrichten, informeer dan nu al naar de mogelijk heden voor vrijwilligers in die sektor. Zaterdag 14 januari, 20.15 uur Kultureel centrum Rembrandtlaan 35- Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Gezelligheid en sfeer volop tijdens de Jazzclub-avonden in Artishock. maar de sfeer moet wel blijven," aldus Semmy Prinsen. Aanbod van amateur musici is er genoeg, en aan toehoorders is er evenmin gebrek. Niet voor joker Volgens Otto en Thea Prinsen - de ou ders van de gebroeders en zelf nog altijd geestdriftige jazz-liefhebbers - is er wel duidelijk sprake van een gemêleerd pu bliek. "We dachten vorig jaar dat we al le oude jazz-liefhebbers van Artishock wel terug zouden zien, maar dat is niet zo. Er is een heel nieuw publiek, jong en oud, en dat gaat allemaal prima samen. Jazz is niet gebonden aan een leeftijd en je staat hier niet voor joker als je wat ou der bent, zoals in de disco..." De Jazzclub trekt ook veel jongelui uit Soest, die er op vrijdagavond een stukje gezelligheid zoeken in de soos. "Er loopt er ook wel eens eentje tussen die roept dat-ie eigenlijk helemaal niet van jazz houdt, maar intussen slaat-ie geen keer over." Vooral het ongedwongen karakter van de Jazzclub spreekt veel mensen aan. "Niemand kijkt scheef als er een foutje wordt gemaakt. Het gaat niet in de eerste plaats om muzikale prestaties op hoog niveau, maar om de sfeer van het samen optreden. Iedereen die een beetje speelt vindt het leuk om op te treden, en bovendien leer je er heel veel van," vindt Semmy. Aanstaande vrijdag, 13 januari, vindt de volgende aflevering van de Jazzclub plaats. Vaststaat dat in elk geval de for matie Perron 5B weer een flink deel van het programma, dat aan elkaar wordt gepraat door Pim Reinders, voor haar rekening zal nemen. De Jazzclub begint om half tien en de toegang is gratis. Vrijdag 13 januari: Het is nu een jaar geleden dat er in Ar tishock een start is gemaakt met de Jazzclub. Vanaf het begin is er sprake van een groot succes. De bedoeling is musici een kans te geven zich in groep jes te formeren, om daarmee hun favo riete jazzmuziek eens per maand op het podium van Artishock te presenteren. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zieh als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de/elfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 12 januari: De nu 71-jarige Comencini is geen jong talent. Hij maakt al dertig jaar films. Het is een regisseur die gevoelig is voor kinderleed en hij buigt zich regelmatig kritisch over kinderopvoeding. Co mencini ontdekte met deze film een waar gebeurd sprookje. Het verhaal is gebaseerd op het leven van de Italiaan se hardloper Panetta, die wereldkam pioen op de 3000 meter hordenlopen werd (Italië, 1987). Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,—; leden/CJP/65+ f 5,—. Filmagenda: Donderdag 19 januari: 'Drowning by Numbers" (Peter Greenaway). Vrijdag 20 januari: 'The last Emperor' (Bernardo Bertolucci). Donderdag 26 januari: 'Old Well' (Wu Tian Ming). Het gaat uitstekend met de Jazzclub Artishock, maar er is één probleem dat zich met het voortschrijden van de tijd steeds sterker doet gevoelen. De piano van Artishock heeft langzamer hand z'n beste tijd gehad. Feitelijk moet het instrument na elke verplaat sing opnieuw worden gestemd en het ziet ernaar uit dat dat niet lang meer zo kan doorgaan. De piano is "op" en kan nauwelijks meer worden ver sjouwd. Sinds vorig jaar staat er een collecte bus in de Jazzclub, waarin vrijwillige bijdragen worden verzameld voor de aanschaf van een nieuw instrument. Er is inmiddels wel wat binnen, maar dat is niet meer dan een bescheiden bedrag. Bovendien is er straks geld nodig voor een nieuwe versterker. De Jazzclub is dan ook op zoek naar een "nieuwe" oude piano. Wie zo'n instrument - dat natuurlijk wel goed bespeelbaar moet zijn - misschien min of meer ongebruikt thuis heeft staan, zou de Jazzclub mogelijk voor een re delijk prijsje uit de brand kunnen hef- pen. Het kontaktadres is: familie Prinsen, tel. 16751. In het afgelopen jaar hebben zo een tiental groepen hun repertoire ten ge- horen gebracht. Deze keer speelt de groep Perron 5B. Als gastspeler treedt de trompettist William Pijpe (what's in a name) op. Ook Onno de Maar en Semmy Prinsen zullen hun plaatsen bij enkele nummers verwisselen. Aanvang: 21.30 uur. Toegang gratis. De Soester Orkest Vereniging is te gast in de tiende en laatste aflevering van het radioprogramma 'RVU Muziekre- vue,' op donderdag 2 februari 1989, van 9.30 tot 10.00 uur. In januari en februari brengt de RVU educatieve omroep op Radio 5 het pro gramma 'RVU Muziekrevue'. De uit zendingen zjn telkens van 9.30 tot 10.00 uur. Programmamaker Michel van Ber gen Henegouwen zet in dit programma amateurmuzikanten in de schijnwer pers. In de vorige afleveringen van 'RVU Mu ziekrevue' waren onder meer koren, jazzkwartetten, fanfares en harmonieën het onderwerp. De uitzending van don derdag 2 februari gaat over symfonieor kesten. Middelpunt van deze uitzending is de Soester Orkest Vereniging onder leiding van Henk Soeteman. De Soester Orkest Vereniging werd in 1971 opgericht door Willem de Vries, bassist-dirigent, en Marius Oeberius, musicerend huisarts. Dit orkest is één van de 90 amateur-symfonieorkesten van Nederland. Door de bezuinigingen van minister Brinkman op de Geweste lijke Symfonieorkesten krijgt dit soort amateurensembles met het jaar meer werk. De Soester Orkest Vereniging speelt in deze uitzending werk van Jo- hann Christian Bach. In iedere uitzending van 'RVU Muzie krevue' voorziet een deskundige de ge speelde muziek van commentaar. In de ze uitzending is dat Iman Soeteman, hoornist in het Concertgebouworkest, en broer van Henk Soeteman, die sinds 1987 de Soester Orkest Vereniging leidt. Vido is een zelfhulporganisatie van en voor vrouwen boven de veertig. Zij zet zich in om de positie van de ouder wor dende vrouw in deze maatschappij te verbeteren en de kwaliteit van haar le ven te verhogen. De kern van het Vido- werk vormen de praatgroepen waar in formatie wordt gegeven en waar vrou wen elkaar op basis van wederkerig heid helpen door het geven van aan dacht, begrip, warmte en ondersteu ning. Vrouwen in de overgangsjaren, zo tus sen de 40 en 60 jaar, hebben vaak be hoefte aan kontakt met leeftijdgenoten, ze zoeken een klankbord, een luisterend oor. In een Vido-groep ontmoeten zij vrouwen die in dezelfde leeftijdsfase zit ten, vrouwen die met dezelfde vragen, problemen en aarzelingen kampen. Gewoon door naar elkaar te luisteren helpen zij elkaar. Zij wisselen ervaringen uit, horen hoe andere vrouwen bepaalde dingen hebben aangepakt en opgelost. Zij krijgen daardoor weer energie, zien nieuwe mogelijkheden en worden gesti muleerd om hun leven een positieve wending te geven. Vido gaat uit van de kracht van vrou wen, de kracht om zichzelf en anderen te helpen. Daarom is Vido een zelfhulpor ganisatie die meer doet dan informatie verschaffen en hulp verlenen aan vrou wen in de overgangsjaren. Vido wil dat oudere vrouwen zichtbaar worden, ge zien en gewaardeerd worden in de sa menleving. Daarom bestrijdt zij de ste reotiepe beeldvorming van de oudere vrouw als grijze uitgerangeerde muis. Zij Iaat zien dat vrouwen in de overgangsja ren krachtige, wijze en energieke vrou wen zijn, die met hun levenswijsheid en levenservaring in het midden van het le ven staan en die de samenleving veel te bieden hebben. Begin februari wordt een nieuwe groep gestart. Plaats en tijd worden nader be kend gemaakt. Men kan zich telefonisch opgeven bij Cobi Bron, tel. 20790 (graag voor 28 januari), bij wie men ook voor nadere informatie terecht kan. Deze week zal het buro Lagendijk in op dracht van het gemeentebestuur een te lefonisch onderzoek instellen naar de leefomstandigheden in de gemeente. Daartoe zullen 1000 mensen van jong tot oud, uit verschillende wijken telefo nisch benaderd worden, waarbij een aantal vragen gesteld zal worden. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE De titel van deze Groei en Bloei-lezing is ontleend aan het muzikale meester werk van de componist Vivaldi. Deze lezing verloopt ongetwijfeld anders dan u misschien gewend bent: onder het ge not van de muziek trekt aan uw oog een fantastische reeks dia's voorbij, die door middel van een overvloeisysteem één ononderbroken voorstelling vor men. U ziet tuinen en landschappen in de tooi der seizoenen en de heer Ten Have, samensteller van dit avondvul lende programma, geeft hierbij de nodi ge toelichting. Het belooft een ontspan nende en inspirerende avond te wor den! De lezing vindt plaats op dinsdag 17 ja nuari a.s. in de bovenzaal van het me disch Centrum aan de Nieuweweg. Kom in verband met beperkt aantal plaatsen vooral op tijd! De aanvang is 20.00 uur. Niet-leden van Groei en Bloei kunnen van deze vond meegenie ten tegen betaling van f 3,—. Met een druk bezochte receptie in het eigen gebouw aan de Rembrandtlaan heeft de Soester muziekvereniging P.V.O. (Patientia Vincit Omnia) zater dag het startsein gegeven voor de feestelijke viering van het jubileumjaar. De muzikanten vieren in 1989 hun 90- jarig bestaan. Tijdens deze eerste van een lange reeks activiteiten, die allemaal geheel of ge deeltelijk zijn "opgehangen" aan het ju bileum en waar Soest in de komende maanden nog het nodige van zal horen, werd overigens geen levende muziek ten gehore gebracht. Het bestuur en de leden zouden het daarvoor ook veel te druk hebben gehad, want er kwamen heel wat mensen hun gelukwensen aan bieden. Uiteraard gaf het gemeentebestuur acte de présence met het nagenoeg voltallige College van Burgemeester en Wethou ders en enkele raadsleden, maar ook uit allerlei andere geledingen van de Soes ter samenleving kwamen vertegen woordigers het bestuur feliciteren. De muziekwereld was vertegenwoordigd door de heer W. Vedder, afgevaardigde van de ANUM (Algemene Nederland se Unie van Muziekverenigingen) Dat het Carnaval nadert bleek duidelijk uit de intocht van prins Gerrit I en een aantal leden van de Raad van Elf, die uiteraard uitstekende connecties heb ben met P.V.O., al was het alleen maar vanwege de blaaskapel die het Carna- valsgebeuren in Soest altijd muzikaal omlijst. De prins bood het bestuur van P.V.O. een fraai versierde "piekpijp" aan met een inhoud van op de kop af negentig gulden. De gezellige drukte in het P.V.O.-ge- bouw, waar de majorettes ervoor zorg den dat het niemand ontbrak aan een hapje en een drankje, is een veelbelo vende opmaat voor de talrijke jubi- Burgemeester Scholten feliciteert voorzitter H. Reulen (m.) en penning meester A. Hooft (l.) van P. V.O. leum-activiteiten die de muziekvereni ging dit jaar nog te wachten staan en waarvoor bestuur en leden hun handen nog flink uit de mouwen zullen moeten steken. postbus 250 3760 AG Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Woensdag 11 januari: Instuif: Grote schilderijen schilderen! Voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 14.00 uur tot 15.30 uur. Kosten: f 1,—. Donderdag 12 januari: Inloopuurtje voor tieners. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Entree: gratis. Vrijdag 13 januari: Start nieuwe kook- kursus voor 9 t/m 12 jarigen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Je moet je wel even opgeven. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur, 8 vrijdagen. Kosten: f 15,— Maandag 16 januari: Start nieuwe kook- kursus voor 6 t/m 9 jarigen. Er kunnen zich nog enkele kinderen voor opgeven. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur, 8 maandagen. Kosten f 15,—. Dinsdag 17 januari: knutselen voor kin deren van 4 t/m 9 jaar. Tijd: vanaf 15.00 tot 17.30 uur zijn de kinderen welkom. Kosten: f 0,50. Woensdag 18 januari: Instuif: huizen en auto's of meubeltjes maken. Voor 4 t/m 12 jarigen. Tijd: 14.00 tot plm. 15.30 uur. Kosten: f 1,—. V olwassen-aktiviteiten Kursus aquarel-schilderen voor begin ners en gevorderden. Er zijn bevoegde leidsters. Kosten f 75,— inclusief de meeste materialen. Het begint op 6 februari, is 10 keer op de maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur, in Het Kruispunt. Kinderaktivifeiten in De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Op dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur: kookkursus voor 6 t/m 8 jarigen. Kosten: f 15,—, voor 8 keer. Start: 17 ja nuari. Op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur: instuif voor 4 t/m 12 jarigen. Kosten: f 1,— per keer. 11 Januari: ka lenders maken; 18 januari: film (Ned. gesproken); 25 januari: schilderen op stof: zelf t-shirt, etui of tas meenemen. Op donderdagmiddag van 16.15 tot 17.15 uur: kursus ritmisch-dansen voor 6 t/m 8 jarigen. Kosten: f 7,50 voor 7 lessen. Start: 16 februari. Gratis open les: 26 januari. Op vrijdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur: kookkursus voor 9 t/m 12 jarigen. Kosten: f 15,— voor 8 lessen. Start: 20 januari. Tieneraktiviteiten: Dinsdag 19.00 tot 20.30 uur: tiener- kookkursus voor 12 t/m 14 jarigen. Kosten: f 12,50 voor 5 lessen. Start: 30 januari, in De Vangrail. Woensdag 16.00 tot 17.00 uur: tienerin loop voor 12 t/m 14 jarigen. Gratis, event. bij grotere akt. kleine eigen bij drage. De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546 Maandag 16 januari: timmerclub voor 10 tot 13 jarigen. Tijd: 18.30 tot 20.00 uur. Kosten: f 1,— per keer. Soosavond voor verstandelijk gehandi kapten. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kos ten: f 1,50. Dinsdag 17 januari: aerobic en jazz-bal- let voor 9 t/m 12 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.00 uur. In februari start een nieuwe kursus. Tienerinloop van 16.00 tot 17.30 uur. Entree gratis. Soosavond voor tieners. Tijd: 19.00 tot 21.30 uur. Kosten: f 1,— per keer. Woensdag 18 januari: kinderdisco en optreden van aerobic-groep! Voor 4 t/m 12 jarigen. Kosten: f 0,50. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Creatieve-vrouwengroep. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 2,50 per keer. Breien- en naaien. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Wijkavond van 19.30 tot 22.00 uur bent u welkom. De Soester Orkest Vereniging. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 12 januari: Van 9.30 -11.30 uur is er de knutselklub voor volwassenen. Je kunt op een gezel lige manier mooie dingen maken. Het kost f 2,50 en de koffie staat klaar. Vrijdag 13 januari: Van 9.30-11.30 uur kun je samen metje kleinste kind(eren) spelen en praten met andere ouders en kinderen. De peuter/ ouder-aktiviteit kost f 3,- voor kind/ou ders. Van 15.45 - 17.45 uur vieren twee kin deren hun veijaardag. Zaterdag 14 januari: Drie verjaardagen. Vanaf 13.30 kan ie dereen vrij komen spelen. Dit kost f 1,-, waarvoor je ook limonade en snoep krijgt. Dinsdag 17 januari: Van 9.30 -11.30 uur is er de peuter/ou derochtend. Kosten f 3,- voor kind/ou ders. Woensdag 18 januari: Om 14.00 uur is er voor alle kinderen van 4 t/m 12 jaar een toneelstuk. Waar het over gaat is nog een geheimpje. Het zal zeker heel spannend worden! Het kost f 1,-, inclusief limonade en snoep. Steenhoffstraat 46 Bijna niet meer weg te denken uit onze samenleving zijn wielen, een aan het brein van de mens ontsproten produkt. Wielen, die gebruikt worden bij alle vormen van transport. Het maakt transport veel gemakkelijker over vlak en hard terrein; maar ook over bijna onbegaanbare wegen. Er zijn vele soorten wielen en we komen ze dagelijks in vele vormen tegen. Wan neer en hoe het wiel ontstond is op ludie ke wijze in beeld gebracht in Museum Oud Soest. Aan het wiel is duidelijk de voortgang in de techniek te zien. Het vroegere handwerk van de radmaker werd geleidelijk aan vervangen door de machinaal vervaardigde wielen, echter bijna allen voorzien van een as. Een van de toekomstdromen is een wiel voor de vervoermiddelen te vervaardigen zon der as ophanging. In Museum Oud Soest bij de expositie. Van wagenmakerij tot carrosseriebedrijf is het oude handwerk nog te zien. In di verse stadia is de vervaardiging van een houten wagenwiel te zien met gereed schappen, die erbij gebruikt worden. Museum Oud Soest aan de Steenhoff straat is geopend zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Wat vorig jaar voorzichtig werd opge zet, als een experiment waarvan het welslagen nog maar moest worden af gewacht, is na één jaar uitgegroeid tot een duidelijk succes: de Jazzclub Ar tishock, die elke tweede vrijdag van de maand wordt gehouden, kan niet meer stukï Met gemiddeld zo'n 100 bezoe kers is de Jazzclub niet meer weg te denken uit de activiteiten van Artis hock en heeft zij min of meer een vaste plaats gekregen op de agenda van jazzliefhebbers in Soest en omgeving. De Jazzclub groeit en bloeit, kan men wel stellen. Dat blijkt ook uit het en thousiaste verhaal van de gebroeders Prinsen, die vorig jaar het initiatief aan durfden om de draad op te pakken waar een oudere generatie hem had laten lig gen. De Jazzclub moest weer een moge lijkheid bieden voor iedereen die van jazz houdt, niet alleen om te komen luisteren, maar vooral ook om zelf te komen musiceren. Dat is gelukt. In het afgelopen jaar be klommen, afgezien van Semmy, Erik en Oscar Prinsen zelf, maar liefst tien ver schillende formaties het podium in Ar tishock: Quintetteret, het Jan Ament- trio, Quintet Perron 5B, Cesar Storm vogel Plus, het Coltrane-ensemble, het duo Aerts-Prinsen, het Wantenaar Quintet, het Peter Badenbroek-ensem- ble, het Tom Jaanus Quintet en Scotch and Water. De bezetting stond niet altijd van tevo ren vast; de bedoeling van de Jazzclub is juist dat er gelegenheid wordt geboden om spontaan mee te doen. Die formule heeft in het afgelopen jaar heel goed ge werkt en dus wordt er dit jaar op dezelf de voet verder gegaan. Uniek fenomeen De Jazzclub is overigens een uniek fe nomeen in Soest en wijde omgeving. Er zijn hier en daar wel cafés waar be roepsmusici komen optreden, zoals in Vanuit een achtergrond van pantomi me, commedia, clownerie en fools thea ter, heeft Mark Kingsford de traditione le technieken van de mime tot een eigen stijl ontwikkeld. Door de wisselwerking tussen spel, muziek en techniek ontstaat een unieke en dynamische vorm van theater. Mark Kingsford is geboren en getogen in Engeland, maar werkt en woont al sinds 1974 in Nederland. Hij heeft les gehad van Rob van Reijn en maakte ook enkele jaren deel uit van diens groep. Sinds 1976 heeft hij bij Per- spekt verschillende produkteis gemaakt, waaronder 'Spin en Marty'. Hij werkt nu samen met Auke Hofstra, die de live muziek en de geluidseffekten verzorgt. The Perfect Nobody gaat over de kan toorklerk Richardson, die zich op een dag realiseert dat zijn bestaan tamelijk overbodig is geworden. Hij heeft nooit veel te doen gehad op het kantoor, mar daar is hij aan gewend geraakt. Nu zijn baas, Bellings, echter een weekje op vakantie gaat, wordt hij op pijnlijke wij ze geconfronteerd met de werkelijkheid. Alles gaat langs hem heen en zijn colle ga's schijnen hem te zijn vergeten. The Perfect Nobody wordt gespeeld door Mark Kingsford. De muziek is van de hand van Auke Hofstra en de regie werd verzorgd door Toby Sedgwick, die lid is van The Moving Picture Mime Show uit Engeland. 'De Speeldoos' Theater-Agenda Zaterdag 14 januari, 20.15 uur Marks Kingsford his Limiten Com pany Vanuit een achtergrond van pantomi me, comedia, clownerie en fools - thea ter ontstaat wisselwerking tussen mu ziek, spel en techniek. Een exclusief theatergebeuren. Kaarten f 15,- Pas65/CJP f 12,50 Donderdag 19 januari, 20.15 uur Oud speelgoed Klassiek Nederlandse Volkstoneel met in de hoofdrol Carry Tefsen. Verder: Saskia ten Batenburg, Wim Rijken en Jacques Ebskamp. Kaarten f 22,50 Pas65/CJP f 20,- Dinsdag 24 januari, aanvang 20.15 uur De verbroken code Willem Nijholt speelt een collage van scènes uit het leven van Allan Turing, een Brits wiskundige wiens Turingsma- chine een voorloper was van de compu ter. Verder werken mee: Cees Kooien, Anita Menist en Diana Dobbelman. Kaarten f 25,- Pas65/CJP f 22,50 Vrijdag 27 januari, aanvang 20.15 uur De Rozebotteltijd Solo-programma van Paul de Leeuw in het Lach een traan genre. Kaarten f 12,50 Pas 65/CJP f 10,-

Soester Courant | 1989 | | pagina 9