'Bij ons op Soest' taal SERRE Speeldoos Meningen ÉLvan lezers Grafheuvels (1) Grafheuvels (2) Geen spijt Reakties milieunota 05 'De liefde' Weinig belangstelling voor Mark Kingsford Op 19 en 24 januari Majoor Bosshardt in Soest gast van 't Nut en van PCOB Aerobic-fitness circuits starten op nieuw in januari en februari. GRATIS één proefles. Drie Musketiers als historische parodie 'Oud speelgoed' Nieuwjaarsinstuif D66 drukbezocht Pony botst met auto CAFÉ-DISCO "SOESTER NATUUR"(bad) Gemeente effectueert sluitingsbevel Bodair ijjVOOH 'voo* V IÉ 0hOBCHDU0. .„".awAf a Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. De publicatie in uvj' courant van 11 nuari over de grafheuvels op De Stom- pert en het al dan niet bekend zijn daar van, geeft mij aanleiding te wijzen op de bijdrage van Jean Dulieu: "Prehisto rie op drie manieren" in het boek "Soest", in 1959 uitgegeven naar aanlei ding van het 12 1/2 jarig ambtsjubileum van burgemeester Mr. S.P. Baron Ben- tinck. Daarin worden op blz. 8 de graf heuvels op De Stompert eveneens ver meld. Er kan dus moeilijk gesteld wor den dat "van de aanwezigheid van de grafheuvels bij de gemeente Soest niets bekend" is. Het boek "Soest" zal onge twijfeld in de bibliotheek van de ge meente staan. Hoogachtend, Th. M. Peet Zoals wij in de Soester Courant van 11 januari hebben kunnen lezen zou de ge meente Soest niet op de hoogte zijn van de aanwezigheid van pre-historische monumenten op het militaire terrein „De Stompert". Onzin, nótuurlijk! In het boek "Soest", uitgegeven naar aanleiding van het 1272-jarig ambtsjubi leum van Mr. S.P. baron Bentinck als burgemeester van Soest op 1 juni 1959, ons uitgereikt door een ambtenaar van de secretarie. Toen wij ons in september 1964 vestigden, is namelijk op bladzijde 8 te lezen: dót ene David Koning, mu ziekonderwijzer uit Amsterdam in 1861 (nu 128 jaar geleden) een schop pakte, naar de Stompert wandelde en de eerste grafheuvel op het gebied van deze ge meente openpeuterde en na een half uurtje spitten de scherven van een beker in zijn koffer stopte en ijlings vertrok. De toenmalige burgemeester heeft hem overigens genoodzaakt zijn vondst weer af te staan (waar zijn die scherven geble ven?). De burgemeester in 1861 dus, als hoofd van de gemeente Soest, wist toen wel van de pre-historische waarden, die in de Stompert aanwezig waren! Merkwaardig dat men er nu niets meer van weet en de bestuurders van onze ge meente nog steeds niet de overigens zeer lezenswaardige uitgave over Soest (in 1959 uitgegeven) hebben gelezen. Wij nemen natuurlijk aan, dat het verhaal over die Amsterdamse muziekonderwij zer door Jean Dulieu geschreven, op waarheid berust! H. Swart Het "Bij ons op Soest" over en van de heer Schaafsma gelezen. Zijn periode als OVW-er (oorlogsvrijwilliger) bij het 4e Infanterie Bataljon Grenadiers en zijn spijt over alles wat we daar verkeerd en misdaan hebben. Zelf heb ik n.1. in hetzelfde Infanterie Bataljon gediend als dienstplichtige en heb heel andere dingen in mijn herinne ring overgehouden. Het 4e Bat. Grena diers bestond voor 90% uit dienstplich tigen en die hebben (zo kort na W.O. II met al z'n ellende) het vaderland 3'/2 jaar op een uitstekende en eerlijke wijze gediend. Uitwassen komen altijd en overal voor, dus ook daar, maar ik durf te beweren dat dit niet gewoon en nor maal werd bevonden in onze gelederen. Oorlogisalrijd smerig! We gingen niet naar Indonesië (voormalig Ned. Oost Indië) om het opnieuw te koloniseren, maar om ORDE en VREDE te herstel len en dat wordt wel eens vergeten. De onafhankelijkheid was hen al aan gezegd in de bekende „7 decemberre- de" van H.M. Koningin Wilhelmina. Maar na de kapitulatie van de Japan ners was het land in een gezagsvacuüm terechtgekomen en het was er dan ook een enorme puinhoop en chaos. Aller lei groepen en bendes bestreden elkaar op een onvoorstelbaar meedogenloze wijze en er was totaal geen recht. In eer ste instantie was de gewone bevolking daarvan de dupe. De grote volkskenner Soekarno (com munist en collaborateur met de Japan ners) streefde naar een communistisch Indonesië, dat is begrijpelijk niet gelukt voor deze Islamitische staat, maar het heeft de Indonesische volkeren wel veel ellende en schade bezorgd (meer dan een half miljoen doden, nadat de Ne derlanders al verdwenen waren). Onze eerste doden waren achtergeble ven gewonden van een voorpost die 's nachts werd opgerold, vóór de grote aanval op Tjermee begon. Op onmen selijke wijze afgemaakt. Dus zulke "keurige kerels" (Schaafsma) waren het ook niet, dezeTNl-ers (Tentara Na- sional Indonesia), want dat was het de ze keer toevallig. Deze 4 Nederlandse soldaten heb ik zelf gezien, het was zo'n beetje het eerste wat we daar meemaak ten, net gearriveerd aan de demarkatie- lijn. M. Mosk De ingezonden brief van de heer Mosk overschrijdt de afgesproken lengte aan zienlijk. Het vervolg wordt opgenomen in de krant van 25 januari a.s. Redaktie. De gemeente heeft een aantal instanties om een reaktie gevraagd over de "Milieu Notitie van de gemeente Soest". Met de ze notitie wil de gemeente het milieube leid voor de toekomst gestalte geven. Reakties wil de gemeente graag voor 15 februari binnen hebben, zodat de defini tieve versie van de notitie in de raadsver gadering van 20 april kan worden vast gesteld. Geïnteresseerde burgers, die individu eel een reaktie op de notitie willen ge ven, kunnen een exemplaar van de noti tiebij het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum aan de Steenhoffstraat afhalen. Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 SOESTER COURANT PAGINA 13 WOENSDAG 18 JANUARI 1989 Vandaag: Willem van Beuge (61). De scheepsbouwer: "Twee jaar heb ik erover gedaan dit schip te bouwen. Al leen ai het voorbereidende werk duur de een jaar. De enige bronnen die ik daarvoor had waren de schilderijen van Vroom en oude reisverslagen. Het zestiende eeuwse schip is in de ge schiedenis een zwart gat. Het heeft een jaar geduurd voor ik erachter was waar ik het zoeken moest. Als je dat hoge achterschip ziet, kun je je ogen niet ge loven en denk je eerst dat die kunst schilders het fout hebben weergegeven, maar het waren vaklui met een uitste kend gevoel voor perspectief. Bij de reisverslagen uit die tijd moet je tussen de regels door kunnen lezen en letten op de aantekeningen in de kant lijn. Voeg daar je eigen vakkennis aan toe van zeventiende eeuwse schepen waar ik alles vanaf weet en dan bouw je zo'n schip: 1 op 10. In alle bescheiden heid durf ik wel te zeggen, dat ik waar schijnlijk de enige op de wereld ben die dat doet. Dit spiegelschip is drieënhalf meter lang, drieënhalf meter hoog en weegt honderd kilo. Shogun In 1598 voer een vlooteskader van vijf schepen onder bevel van Cordes en Mahu uit Rotterdam naar het Verre Oosten. Via Straat Magelhaens en de Stille Zuidzee naar Indië. Onder het mom van handeldrijven werd er in die tijd behoorlijk geroofd en gemoord. Prachtige namen als "Het Geloof', "De Hoop" en "De Liefde" moesten de ware bedoelingen camoufleren. Het werd een rampentocht. Vier schepen vergingen en alleen "De Liefde" be reikte het noorden van Japan, omdat in het zuiden de Portugezen het heft in handen hadden en niet op de Hollan ders zaten te wachten. Van de 105 bemanningsleden waren er nog 22 meer dood dan levend overge bleven. Onder leiding van de Engelse stuurman John Adams knoopten ze be trekkingen aan met de Japanse shogun. Die John Adams was ooit nog eens ka pitein geweest op een bevoorradings schip van de Spaanse Armada. Hij trouwde met een Japanse schone en is nooit meer naar Europa teruggekeerd. Er is een t.v.-serie over hem gemaakt, met Richard Chamberlain in de rol van Adams. De Japanners hadden het hele schip "De Liefde" leeggeplunderd, want met al die kanonnen aan boord vertrouwde men de handelsbedoelingen van de Hollanders niet. Trouwens, tweeën twintig uitgemergelde mannen konden in hun ogen geen kooplieden zijn. Maar de shogun had groot ontzag voor Adams. De kanonnen konden ze goed gebrui ken en het gestrande schip werd weer opgetuigd. Geladen met hout werd het naar het noorden gestuurd, maar ze konden niet met het schip overweg, waarna het is vergaan. Alleen het boeg beeld werd als een heidense afgod be waard en opgeborgen als herinnering. Avontuur In de vorige eeuw ontdekten ze dat dit boegbeeld Erasmus voorstelde. Deze Rotterdamse wijsgeer/filosoof heette eigenlijk Geert Geertsz. Met een beetje fantasie begrijp je dat dit een afkorting was van de begeerde, de geliefde. In het Latijn en Grieks: Desiderius Erasmus. Zo is de relatie met de scheepsnaam en het beeld te verklaren. De Japanners hebben alle moeite ge daan erachter te komen hoe "De Lief de" eruit gezien heeft, die in 1600 strandde in hun Beppu Baai. Het was het eerste contact met de Hollanders. Voortdurend hebben ze mijn werk aan het schip op de voet gevolgd. Twee jaar geleden heb ik het schip tijdelijk afge staan aan het Museum voor Land- en Volkenkunde te Rotterdam, waar een tentoonstelling werd gehouden "In het Spoor van de Liefde". Daar heeft de ambassadeur van Japsn het model be wonderd. En nu is het aangekocht door een Japanse in- en exportfirma, die hem aanbiedt aan het City Sakai Mu seum in Osaka. Van het Rijksmuseum in Amsterdam hoorden ze dat dit schip het geld dik waard is. Dat vind ik erg aardig. Ze hebben nog even geprobeerd wat af te dingen, maar ik heb geen stuiver toege geven. Nu is het schip na 400 jaar opnieuw on derweg naar Japan. Stevig ingepakt en verzekerd voor twee ton. Volgend jaar wordt daar een groots Nederlands fes tival gehouden in Holland Village. In februari ga ik met mijn maatje Sjaak Leenders een paar dagen naar Japan om het schip uit te pakken en opnieuw op te tuigen. Ik heb een bouwvergunning van de ge meente om mijn schuur wat groter te maken en een nieuw schip te bouwen, als ik daartoe een opdracht krijg. Want zoals nu: bouwen en maar afwachten of ze het wel zullen kopen, dat doe ik niet meer. Ik popel om weer aan het werk te gaan. Als ik de kans krijg, zal ik dat geen dag uitstellen. Het is één groot avontuur, dat bouwen van oude sche pen." JAN VISSER Nieuwe bomen Kom, laten we in de serre gaan zitten, happen naar lucht, bellen blazen en vissetaal praten over sterren, haken en ogen, over schelpjes, de tederheid, hoge zeeën en het lange wachten. J.V. Wie aan sport doet leest de Soester Courant Langs een aantal wegen in Soest worden de komende weken nieuwe bomen ge plant. Het gaat hier om de volgende we gen: Oranjelaan, Anna Paulownalaan, Beatrixlaan, Zwaluwen weg, Groen van Prinstererstraat, Schoutenkampweg, Braamweg, Bilderdijklaan en Betje Wolflaan. Vanaf maandag 16 januari wordt begon nen met het verwijderen van de oude bo men. Deze bomen zijn door ouderdom en soort vatbaar voor ziekten. Verder vertonen ze weinig groei meer. Als nieuwe bomen worden o.a. geplant: sierperen, essen en linden. Ingang en parkeerplaats aan de Dalweg naast r.k. begraafplaats Steenhoffstraat 30A 02155 -1 60 00 Ski-conditietraining start in januari en februari. GRATIS één proefles ('s morgens, 's middags en 's avonds) Zonnebankkuur 10 x 20 minuten voor f 79,- Jeugd t/m 18 jaar fitnesstrainingen vanaf f 20,- per maand. Mark Kingsford His Limiten Compa- nay traden zaterdag op in De Speeldoos in Baarn. Slechts een zestigtal toeschou wers was hiervan getuige. Toch is hij een theaterman met de bekende Engelse vakkundigheid. Een programma met pantomime, clownerie en comedy, met daarnaast een stuk acteren, dat zeer de gelijk werd gebracht. Het verhaal vertel de van een kantoorman, wiens collega op vakantie is en daarna zelf totaal over het hoofd wordt gezien. Er komt geen post voor hem en de telefoontjes zijn al lemaal voor de collega. Hij moet aan ie dereen uitleggen dat die collega er veer tien dagen niet is en vooral uitleggen wie hij zelf is. Zijn bestaan is werkelijk over bodig en de titel van het programma "The Perfect Noboby" is dan ook uitste kend gekozen. Zelfs de koffiejuffrouw gaat zijn deur voorbij. Als er op de zaak een feestje wordt gegeven verliest hij zich in dagdromen, dat hij de gevierde man is op de party en iedereen is blij dat hij is gekomen. Als hij dan naar het feest gaat is het direkt afgelopen als hij ver schijnt. Alles wordt door Mark Kingsford op zeer overtuigende wijze gebracht en de weinige aanwezigen hebben dan ook alle waardering daarvoor. Een welverdiend applaus was na afloop dan ook zijn deel. Kennelijk boos, dat er zo weinig mensen waren gekomen, kwam Mark na het applaus niet terug voor een tweede waarderend applaus. Alsof degenen die wel waren gekomen er iets aan konden doen, dat de zaal zo matig bezet was. D.S. Mechels miniatuur theater groots H^t bor^k van Alexander Dumasis bij ie deréén bèfcérid ëh zoniet, dan toch zeker zijn naar dit boek gemaakte films. Een verhaal, dat zich op het eerste gezicht niet zou lenen voor vertolking op de be perkte ruimte van een toneel. Maar on der het motto "Eén voor allen en allen voor één" wist dit gezelschap de zaal in een deuk te krijgen. De Speeldoos was tot op de laatste plaats uitverkocht, waarschijnlijk omdat men nog wist dat het Mecheld Miniatuur Theater vorig jaar met zijn vertolking van De Dronkaard zo'n overweldigend sukses had gehad. De knipoog naar het publiek waarmee De Drie Musketiers werd gebracht voldeed precies aan de verwachtingen. Humor doorspekt met een overdosis aan droefenis voorafge gaan door een gezamenlijke maaltijd van erwtensoep met worst en rogge brood met spek om de mensen in de sfeer te krijgen. Kom daar in Nederland maar eens om. Daar waar de plaatselijke voetbalclub vijf of zes Nederlandse voetballers nodig heeft om een woordje mee te kunnen spreken in de competitie, heeft het Me chels Miniatuur Theater daar geen enke le behoefte aan "dieen stomme Ollaan- ders". Getuige vooral het spel van René Verreth, die een schitterende persiflage op kardinaal Richelieu neerzette. Acte ren van de bovenste plank gaf hij ten bes te. Maar ook enkele andere spelers ble ven hierbij niet achter. Zo was Jos Geens, die een vijftal kleinere rollen ver tolkte een zeer tot de verbeelding spre kend akteur. De regie van Eddy Ver- bruggen was goed verzorgd en de mu ziek was van grote kwaliteit. Al met al een avond theater om nooit meer te vergeten. Met in de hoofdrol Carry Tefsen "Rosalie de swingende comédiënne" was in de jaren zestig een begrip; het publiek droeg deze bruisende revue-ar- tiste op handen en Carré lag aan haar voeten. De jaren zestig liggen echter al weer ver achter ons en de eens zo veel geprezen voeten steken nu in een paar pantoffels, die net zo versleten zijn als de eens zo welgeschapen rug. Rosalie bewoont nu een oud grachten huis, waarin ze -ééns- waanzinnig ver liefd was op de kunstschilder Jacob Fransen, aan wie ze de zolderverdie ping als atelier had verhuurd. Op het beslissende moment, toen Jacob haar vroeg om mee te gaan naar Parijs, durf de ze niet en koos zij voor de zekerheid: "Wat heb ik hier en wat heb ik in Pa rijs"? Jacob besloot poolshoogte te gaan nemen en beloofde terug te ko men om haar te halen, als hij haar in Pa rijs enige zekerheid kon bieden. Jacob kwam niet terug en Rosalie dreigde in haar zorgvuldig gekoesterde zekerheid te stikken. Resoluut besluit ze dan om haar herin neringen de deur uit de schoppen en de zolder, waarin alles nog aan Jacob her innert, te verhuren aan een jong stel; Kiki en Frank Boreel. "Dat zal weer wat leven in de brouwerij brengen" denkt ze. En ze krijgt gelijk, alleen wèl op vol strekt andere wijze dan haar voor ogen stond. In dit stuk spelen heden en verleden door elkaar heen, vecht de nostalgie met de realiteit van het heden en het ge voel met het gezond verstand. Kortom een avond bruisend theater in een tijd waarin: "de nostalgie ook niet meer is wat zij geweest is." Met deze voorstelling krijgt het publiek de gelegenheid Carry Tefsen van een heel andere kant te leren kennen. Theater-Agenda Donderdag 19 januari, 20.15 uur Oud speelgoed Klassiek Nederlandse Volkstoneel met in de hoofdrol Carry Tefsen. Verder: Saskia ten Batenburg, Wim Rijken en Jacques Ebskamp. Kaarten f 22,50 Pas65/CJP f 20,- Dinsdag 24 januari, aanvang 20.15 uur De verbroken code Willem Nijholt speelt een collage van scènes uit het leven van Allan Turing, een Brits wiskundige wiens Turingsma- chine een voorloper was van de compu ter. Verder werken mee: Cees Kooien, Anita Menist en Diana Dobbelman. Kaarten f 25,- Pas65/CJP f 22,50 Vrijdag 27 januari, aanvang 20.15 uur De Rozebotteltijd Solo-programma van Paul de Leeuw in het Lach een traan genre. Kaarten f 12,50 Pas 65/CJP f 10,- trum in het hartje van Amsterdam; ze begon dit unieke werk in 1948 en maak te het door haar inzet en persoonlijkheid een begrip in Amsterdam en ver daar buiten. Ze is inmiddels gepensioneerd, maar nog altijd actief als vrijwilligster. Het Goodwill-centrum is gevestigd in de "rosse buurt", waar zich de prostitutie, de handel in verdovende middelen en de criminaliteit concentreren. Het centrum is daar aanwezig, in woord en daad, voor de medemens in nood. Vanuit het hoofdkantoor aan de Oudezijds Voor burgwal is een soort "supermarkt" van dienstverlening ontwikkeld, met afde lingen voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenzorg, evangelisatie werk, woonvoorziening voor bejaarden, opvang van daklozen en een begeleid woonproject. De PCOB-bijeenkomst is gratis toegan kelijk; wel wordt er, zoals gebruikelijk, een collecte gehouden waarvan de op brengst ditmaal bestemd is voor het Goodwill-werk. Wie vervoer nodig heeft kan bellen met tel. 10748 (graag zo tijdig mogelijk). Op vrijdag 13 januari hield D66 afde ling Soest/Soesterberg haar traditio nele Nieuwjaarsinstuif. Ten huize van de familie Berkhout te Soestduinen mocht het bestuur, naast haar afde lingsleden en sympathisanten,e en groot aantal gasten uit bredere kring ontvangen. Onder meer waren aanwezig D66-be- stuursleden van diverse omliggende ge meenten en statenleden van de provin cie Utrecht zoals de heren Jan Prevoo (fractievoorzitter voor D66) en Henk Potman (kandidaat lijsttrekker bij de Europese verkiezingen voor D66). De aanwezigheid van de heer en mevrouw Kingma van de Partij van de Arbeid en leden van de PPR en het Vredesplat- form te Soest werd door het bestuur zeer op prijs gesteld. In zijn nieuwjaarsrede benadrukte voorzitter Piet Kort onder meer dat openheid, eerlijkheid en menselijkheid het politieke devies is van D66. "Maar er zal nog heel wat wind door de Soester bossen moeten waaien voor die open heid van bestuur en het meer betrekken van de burgers bij dat bestuur die kwali teit zal hebben die wij graag zouden zien." Over de landelijke politiek merk te hij onder meer op: "Als wij doorgaan met het bederven van ons milieu zoals wij dat tot nu toe gedaan hebben, zou het wel eens zo kunnen zijn dat er na verloop van tijd nog wel wind zal waai en, maar dat de bomen om door te waaien er niet meer zullen zijn. Ver zuurd, ziek geworden en gestorven. Gelukkig is het zo dat nu ook bij andere partijen het besef bgint door te breken dat het zo niet langer kan. Wat D66 20 jaar geleden al verwoordde begint lang zamerhand tot iedereen door te drin gen." Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Witgepleisterde villa aan de Julianalaan onder een pannen gedekt afgeplat schild dak uit 1909. Architectuurhistorisch van belang vanwege de zeldzaamheid van het bouwtype, vanwege de detaillering en gezien de gaafheid van hoofdvorm en detail lering. Monumentaal pand, gebouwd in opdracht van J. de Zoete en J.P. van Arkel. Van stedebouwkundige waarde als onderdeel van de min of meer planmatige dorpsuitbreiding van Soestdijk rond de eeuwwisseling. De oorspronkelijke situe ring op lichte verhoging, omgeven door een siertuin, is nog intact. Aan de voorgevel links een serre met roeden bovenlichten onder een afgeplat schilddakje waarboven een balkon. Een tweetal gelijkvormige dakkapellen met op het nokeinde een loden piron, de linker in de vorm van een windvaan. Op de Veenzoom deed zich zaterdag middag een botsing voor tussen een au to, bestuurd door een 53-jarige inwoner van Soest en een pony, die bereden werd door een meisje. Bij het passeren liep de pony tegen de wagen op. Die kreeg een deuk. De pony zelf mankeer de volgens de politie niets. Iedere zaterdagavond van 21.00 tot 02.00 uur. Telefoon 02155 - 1 31 56 Gezond voor lijf en leden SPORTSTUDIO FITNESS alle instructeurs zijn gediplomeerd Fitness Fitness-Aerobic (circuit) Aerobic Conditietraining Ski-conditietraining Saunaruimte 60 m2 Zonnebank Fysiotherapie praktijk Kinderopvang De gemeente is overgegaan tot effectue ring van het sluitingsbevel van het op perceel Korte Brinkweg 32a gevestigde assemblagebedrijf van plafondsystemen Bodair. Op 2 juni 1987 hadden Burgemeester en Wethouders tot sluiting bevolen, nadat de Hinderwetvergunning geweigerd was. Bodair is hiertegen in beroep ge gaan. De afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State heeft bij besluit van 2 november 1988 het ingestelde be roep verworpen. De gemeente heeft nu, nadat Bodair op 20 december 1988 bericht van de voor genomen sluiting gekregen heeft, de in het bedrijf/inrichting aanwezige Hin- derwetplichtige apparatuur verzegeld. Lt.kol. A.M.Bosshardt van het Leger des Heils - nog altijd alom bekend als "majoor" Bosshardt - vereert Soest in de komende tijd tweemaal met een be zoek. Op donderdag 19 januari is ze de gast van 't Nut, op dinsdag 24 januari van de PCOB-Soest. De eerste bijeenkomst is een gezamen lijk initiatief van de Nederlandse Protes tantenbond (NPB) en de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Ze wordt ge houden in het kerkgebouw van de NPB aan de Rembrandtlaan 20, aanvang 20.00 uur. Ieder die belangstelling heeft voor het werk van het Leger des Heils en naar de ongetwijfeld boeiende voor dracht van mevrouw Bosshardt wil ko men luisteren is van harte welkom. De tweede bijeenkomst - 24 januari - or ganiseert de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB), afdeling Soest. Ze wordt gehouden in het verzorgings huis "Groot Engendaal", Boekweitland 103, aanvang 14.30 uur (half drie 's mid dags). Mevrouw Bosshardt is vooral bekend door haar werk voor het Goodwill-cen-

Soester Courant | 1989 | | pagina 13