open ogen voor bvxlmode Kerken en actiegroepen buigen zich samen over 'knelpunten9 in Soest SClHMMIIflkcr Veel belangstelling kerstboomverbranding Beslissing over kunst blijft tot laatste moment spannend WOENSDAG 18 JANUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 3 Historische ontmoeting in de Deel Ambtelijke milieunotitie aanzet voor actief beleid van gemeente AC ONKYO Steeds snel het nieuwste pre- senteren. Dat is onze speciali- teit. Bij de tijd zijn met onze kollektie omdat u bij de tijd \wilt kopen. nederlandse hartstichting vrienden van de hartstichting - Ski*»! De Narre Knollen feesten in Bos en Duin Kleintje Karnaval op 21 januari Conclusies en aanbevelingen Voor f 112.000,- uit bedrijf gestolen Wie vergelijkt leest de Soester Courant Karnavalsoptocht: 4 februari Morgenavond neuzen tellen in de raad Jongeman dronken achter het stuur Restaurant van den Brink i "Een historische ontmoeting". Zo om schreef de voorzitter van de plaatselij ke Raad van Kerken, ds. Hans Greive, vorige week het overleg tussen de raad en vertegenwoordigers van een flink aantal werk- en actiegroepen uit Soest, dat plaatsvond in de Deel, het wijkge- bouw van de Oude Kerk. De bijeen komst stond in het teken van het "Con ciliair Proces" - de oecumenische be zinning op de vraagstukken van Vrede, Gerechtigheid en het Behoud van de Schepping, waartoe de Wereldraad van Kerken heeft opgeroepen. Het is de bedoeling dat aan dit Conciliair Proces niet alleen internationaal, maar ook landelijk en plaatselijk gestalte wordt gegeven. De Raad van Kerken in Soest heeft daarvoor het initiatief geno men en vorig jaar al een stuurgroep inge steld, die de ontwikkeling op het lokale vlak gaat (bege)leiden. De ontmoeting in de Deel - die vooral het karakter had van een kennismaking en een terreinver kenning - was daarvan een van de eerste resultaten. Het kontakt tussen kerken en actiegroe pen moet uitmonden in eenbondge nootschap, gericht op het zoeken naar oplossingen voor de enorme problemen, die het leven op aarde bedreigen. "Wij beseffen dat het om een bewustzijnsve randering gaat, om een anders gaan den ken en doen, dat gevolgen zal hebben voor onze eigen inzet, leefwijze, koop gedrag en omgang met het milieu in ons land en in Soest," stond te lezen in de uit nodiging die de Raad van Kerken aan de actiegroepen had verstuurd. 'Bondgenoten' Volgens de Raad gaat het erom dat de kerken - na bezinning en standpuntbe paling in eigen kring - overleg en samen werking zoeken met allen die in ander verband al jaren met deze problemen bezig zijn. "De kerken lopen vaak ach terop. Ik hoop dat kerkleden in de actie groepen aanvaardbare 'bondgenoten' zullen zien en willen delen in hun erva ring en deskundigheid, waarop nog nooit een beroep is gedaan," aldus ds. Greive. De Raad van Kerken wil, zonder pretenties, graag een "katalyserende rol" spelen bij alles wat er in Soest wordt ondernomen in het kader van het Conci liaire Proces. Aan de uitnodiging, die aan allerlei plaatselijke actiegroepen en organisaties van velerlei snit was verstuurd, hadden tot dusver zestien daarvan gehoor gege ven: vredesgroepen als IKV, ICTO, Vrouwen voor Vrede en het Vredesplat- form, milieugroepen als Soestdijk Geen Stankwijk en het 1VN, en groepen die zich op een of andere wijze inzetten voor gerechtigheid veraf: de Derde Wereld- groep en Amnesty International, en dichtbij: Werkgroep Bijstandsvrouwen, Stichting Buitenlandse Werknemers, Werkgroep Islam-Christendom, Vrou wen voor Vrouwen. Daarnaast hadden ook de Conciliaire Werkplaats, de Ba sisgroep Baarn-Soest, de Werkgroep Oecumenisch Avondgebed, de ge spreksgroep Conciliair Proces Soest- Zuid en Progressief Soest - als enige po litieke partij - de uitnodiging aanvaard. Zij kregen van pastor Jan Houben na mens de stuurgroep een korte uiteenzet ting over opzet en achtergronden van het Conciliair Proces, waartoe de We reldraad van Kerken in 1983 (Vancou- ver) opriep. De thema's hebben betrek king op de grote wereldvraagstukken: de tegenstelling rijk-arm, de bewape ning en de verloedering van het milieu, aldus Houben. Voor de kerken zijn de thema's niet echt nieuw, onderstreepte hij, met uitzondering van het milieu. Geen vrijblijvende zaak "Het gaat bepaald niet om onschuldige problemen," verduidelijkte ds. Greive. "Ook de politiek komt hierbij nadruk kelijk aan de orde; in wezen gaat het ook om beïnvloeding van de politiek. Het zal dus, laten we dat in alle nuchterheid zeg gen, ook wel 's gedonder geven. Aan de andere kant: het Conciliair Proces is geen vrijblijvende zaak en zal in ons ei gen vlees snijden..." De aanwezige actiegroepen reageerden in het algemeen zeer positief op het ini tiatief. "Ontzettend fijn. Het doet me deugd dat we na twintig jaar, waarin we nooit enige steun vanuit de kerken heb ben ondervonden, eindelijk ontdekt worden. Ik hoop dat hetgeen doodgebo ren kindje is," aldus de vertegenwoor digster van milieugroep Soestdijk Geen Stankwijk. Op het voorstel van de Raad van Kerken om al in het komende vooijaar een geza menlijke manifestatie op touw te zetten werd wat voorzichtig gereageerd. Hier en daar heerste ook wat scepsis over de mate waarin de kerken /kerkleden be reid zullen zijn "verplichtingen aan te gaan en er tijd en energie in willen ste ken. Velen zullen immers huiverig staan tegenover de soms duidelijk politieke doeleinden van sommige groepen, en er moet toch op z'n minst een basis van eensgezindheid zijn. 'Er wordt niet op uw ziel gejaagd' Ds. Greive weersprak de vrees dat de kerken de organisaties op een of andere wijze zouden willen inkapselen. "Er is geen sprake van een kerkelijke 'omhei ning'. Er wordt niet op uw ziel gejaagd," stelde hij de actiegroepen gerust. De be doeling is dat de kerkelijke achterban wordt ingeschakeld. Daarvoor is in de eerste plaats voorlichting nodig, "maar dan moeten ze ook een heel goede reden hebben om nee te zeggen". De commissie ruimtelijke ordening heeft enigszins verdeeld gereageerd op de ambtelijke milieunotitie van de ge meente Soest. Het CDA onderschrijft de conclusies en aanbevelingen in de notitie, Progressief Soest zegt daaren tegen veel aandachtspunten te missen. De PvdA vraagt zich af of er met de noti tie kan worden gewerkt, de WD stelt vooral dat de burgers alle mogelijke in- spraak moeten krijgen voordat een daadwerkelijk milieubeleid wordt vast gesteld. Zover is het vooralsnog niet. Burge meester en Wethouders hebben zelf nog niet inhoudelijk gereageerd op het amb telijke stuk en wachten eerst het defini tieve oordeel van de raadsfracties af al vorens ze daartoe overgaan. Tot nu toe is alleen Jan Visser van Pro gressief Soest inhoudelijk op de notitie ingegaan. Hij liet de gelegenheid niet aan zich voorbijgaan om blijk te geven dat hij nu ook eens een notitie had gele zen. Het progressieve raadslid valt voor namelijk over het verdwijnen van een tweede tijdelijke vaste kracht binnen een halfjaar op de afdeling milieu. Hij vreest dat deze afdeling het werk niet aankan, terwijl de afdeling milieu toch de belang rijkste tak van de gemeente zou moeten MET ONKYO STAPELT U KWALITEIT OP KWALITEIT ONKYO MEDISET Een volledig op elkaar afgestemde kombinatie van Compact Disc Speler, Tuner, Versterker en dubbel Cassettedeck van hoge klasse. Deze kombinatie moet u zien en horen om net als wij verrukt te raken van de vele mogelijkheden die door de geavanceerde software allemaal mogelijk zijn. Wij demonstreren u dat graag. ONKlO HI-FI GAAI ALTIJD Dlf ENE STAP VERDf R Vnrr alU. ,ol,«ri»irfï $0* «.02155-1720 voor ara zeKemewi technische dienst tel 021 ss-icoa' zijn. Bijval kreeg hij van Adriaan Pot huizen (D66) die zich ongerust schijnt te maken over de kwalitatieve en kwantita tieve bezetting van de afdeling milieu. Overigens komen in 1993 via het ge meentefonds gelden beschikbaar, waar mee de tijdelijke mankracht eventueel kan worden omgebogen in structurele arbeidsplaatsen. Daarover komt nog een voorstel. Visser mist in de notitie passages over het 'Gat van Beijer', de Eem, de vliegba sis Soesterberg en de Stompert. Met be trekking tot dat laatste gebied kwam de plaatsvervangend voorzitter wethouder drs. Jan Menne met de opmerking dat de gemeente Soest er alles aan zal doen dit gebied te beschermen tegen de plannen om er een militair oefengebied van te maken. Dit in verband met de ligging van zeven oude grafheuvels, die onlangs zijn 'herontdekt'. De teneur in de commissie ruimtelijke ordening was dat de milieunotitie de eer ste aanzet moet zijn voor een actief mi lieubeleid in Soest. In april van dit jaar komt de notitie nogmaals ter sprake in de commissie ruimtelijke ordening. Dan zullen de politici gedetailleerd op het ambtelijke werkstuk reageren. De vol gende stap is dan dat het College een be leidsvoorstel gaat voorbereiden. Ds. Oomkes stelde dat de kerken wor den geconfronteerd met de vraag hoe ze het Conciliair Proces in Soest handen en voeten moeten geven, maar dat ze daar voor niet het wiel opnieuw behoeven uit te vinden en dus te rade willen gaan bij de actiegroepen. Dat zou dan kunnen leiden tot het opstellen van een "agen da", onder het motto: "Dit zit hier in Soest scheefwat is jullie (kerken) ant woord daarop?" Knelpunten De discussie leidde uiteindelijk tot de af spraak dat de actiegroepen zich in de ko mende weken zullen buigen over de ver schillende knelpunten die zij in Soest constateren en die zich eventueel lenen tot een aanpak in het kader van het Con ciliair Proces, dus met de steun van de kerken. Bij een volgende gelegenheid worden die knelpunten dan geïnventari seerd, als "signalering van de Soester problemen". De Raad van Kerken deed een dringend verzoek aan groepen die op min of meer overeenkomstig terrein actief zijn, om zich zoveel mogelijk geza menlijk te buigen over een lijst met knel punten. Op donderdag 16 maart wordt, even eens in de Deel, de vervolg-bijeenkomst gehouden. speciaal optiek van weedestraat 87 3761 CD soest De jaarlijkse kerstboomverbranding heeft zich weer mogen verheugen op veel belangstelling. Op het speelveld op de Engh werden honderden afgedankte kerstbomen in brand gestoken. Ditjaar vond de 'plechtigheidop één locatie plaats, dit in tegen - stelling tot in voorgaande jaren. Iedereen, dieeen boom inlever de, kreeg een lot uitgereikt. Burgemeester mr. Paul Scholten was als hoofd van de brand weer vanzelfsprekend aanwezig. Hij deelde later ook de prijzen uit aan de jeugdige winnaars. De vuurzee, nauwlettend in hei oog gehouden door de brandweer, werd gadegeslagen dooi honderden mensen. Zij zagen dat de kerstbomen goed brand- ^en' Foto: Goos van der Wilt. Omdat het karanval er aan komt, is het goed om even te oefenen of het nog wel gaat. Heb je nog voldoende konditie om het karnaval in te duiken, of moet je aan het seniorenkarnaval gaan denken. Dat wordt door de Narre Knollen uitge- De ambtelijke notitie milieu van de ge meente Soest heeft de volgende conclu sies en aanbevelingen meegekregen: Het omzetten van het Hinderwetuit- voeringsprogramma in een Milieu-uit voeringsprogramma waarin met name een (handhavings) voortgangssysteem dient te worden opgenomen. De ondersteuning van andere afdelin gen zowel binnen als buiten de hoofd afdeling is een wezenlijk taakonder deel van de afdeling milieubeheer nieuwe stijl. Deze taak vindt zijn weer slag met name in de tijdsbesteding voor "ondersteuning andere afdelin gen" en "milieuvoorlichting". Het budget van de werkgroep met als taakstelling het voorbereiden van mi lieuvoorlichtingsactiviteiten, c.q. pro gramma uitbreiden (bij de begrotings behandeling 1989 gerealiseerd). De tijdsbesteding voor milieuvoor lichting vergroten. Het toezicht op de naleving van de wet chemische afvalstoffen intensiveren. Het onderzoeken van de mogelijkhe den om de thans beschikbare tijdelijke menskracht om te zetten in structurele menskracht, waarvoor vanaf 1993 gel den beschikbaar komen via het ge meentefonds. Hiervoor dient bij de Vooijaarsnota/investeringsplanning een uitgewerkt voorstel beschikbaar te zijn. Onderzoeken van nieuw verbeterd brengsysteem voor klein chemisch af val. Het kostenaspect bij vooijaarsnota betrekken. Bij de uitgifte van nieuw industrieter rein de voorkeur geven aan bedrijven die voorkomen op de lijst te saneren milieuhinderlijke bedrijven. Het opzetten van een middellange ter mijnplanning ten aanzien van te ver richten bodemonderzoeken. In samenhang met de vorige aanbeve ling: het creëren van een fonds voor het verrichten van bodemonderzoek. Streven naar een koppeling tussen hinderwetvergunningen en bouwver gunningen, vergunningen in het kader van de BBV en provinciale vergunnin gen. Het belang hiervan moet mede gezien worden tegen de achtergrond van het verdwijnen van de Zóneveror dening Hinderwet. De tijdsbesteding voor uitvoering van de verordening Opslag gas-, huis brand- en stookolie, de wet chemische afvalstoffen, de lozingsverordening, de AVS en de controletaken uitbrei den ten koste van de activiteiten in het kader van de Hinderwet. Het toezicht op de naleving van de verordening Opslag gas- huisbrand-, en stookolie intensiveren. Het inventariseren van de aanwezige opslagterreinen (artikel 184 APV). Het creëren van een ambtelijke over legstructuur ten aanzien van gemeen telijke taken op het gebied van milieu zorg. probeerd tijdens het Kleintje Karnaval op zaterdagavond 21 januari. Maar bij dat 'karnaval uitproberen' is ook een aantal leuke gasten. Zo zijn daar de 'bu ren' van de Knollenburcht, de 'Knol- lentrappers van SEC. Ook komen de Keikneuters uit de keistad Amersfoort. Uit de Gelderse Achterhoek, Gendrin- gen, komen de 'Oelewappers'. Bij el kaar al een garantie voor een leuke avond. Maar de muzikale omlijsting door de bekende 'n Beetje Band en de eigen Eemlander Blaaskapel van de 90- jarige PVO maken dat men deze avond niet mag missen. Want een praatje ma ken met een (oude) bekende kan ook nog. Voor leden van de vereniging is de toegang gratis.Introducees kunnen naar binnen tegen betaling van 10 gul den. Het Kleintje Karnaval wordt gehouden in Bos en Duin aan de Bosstraat. De zaal gaat om 20.00 uur open. Bijeen inbraak bijeen bedrijf in Soes terberg is voor 112.000 gulden aan materiaal gestolen. Het betreft 75 sa tellietontvangers, 61 polarisers en 2 schotelantennes met toebehoren. Een deel van de buit, ongeveer de helft van de geldwaarde, is inmiddels terug gevonden. Een man met de Westduitse nationaliteit werd in Berg bij Arnhem aangehouden door de rijkspolitie. Zijn gedrag bij zijn autobus was opgeval len. In het busje zat een deel van de ge stolen spullen van het bedrijf dat is ge vestigd aan de Banningstraat. De Duitser bekende, maar kon of wilde geen mededelingen over het andere deel van de buit. De karnavalsoptocht op zaterdag 4 februari wordt langer en langer. Steeds meer mensen melden zich aan bij Henk Steusel, de verant woordelijke commissaris van de Narre Knollen. Verschillende groepen komen met grote wagens en zullen zich onge twijfeld in de 'kijkert' rijden. De op tocht door Knollendam heeft dit jaar een andere en ook langere route ge kregen. Hierdoor zullen slechts wei nigen de optocht missen. De route is als volgt: Vertrek om 13.25 uur vanaf de Lange Brinkweg. Kerkplein - Steenhoffstraat - Van Weedestraat - Burgemeester Grothestraat - Nieuwerhoekplein - Koninginnelaan - Nieuwstraat - Beetzlaan - Beuken laan - Wiardi Beckmanstraat - Jan de Rooystraat - Vrijheidsweg - Clemens- straat - Di Lassostraat - Willaertstraat - Obrechtstraat - Van der Weijden- straat - Insingerstraat - Den Blieklaan - Bosstraat. Eindpunt: Bos en Duin. Men kan zich nog steeds opgeven bij Henk Steusel, Prins Bernhardlaan 8f, tel. 21815. Pas op het laatste moment, morgen avond in de gemeenteraadsvergade ring, zal duidelijk worden of het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg versierd zal gaan worden met de moderne beel dende kunst (kubussen) van Marijke de Goey. Vorige week waren de kaarten nog niet zó geschud dat met zekerheid kan worden aangenomen dat de meer derheid van de raad zich voor of juist tegen het ontwerp van de Amsterdam se kunstenares zal uitspreken. De dis cussie in commissieverband - meestal een goede graadmeter voor de uitein delijke besluitvorming - bleef daarvoor te onduidelijk. Dat geldt overigens voor veel discussies in deze commissie onder leiding van wethouder Jan Menne (CDA), zoals vo rige week weer eens treffend werd geïl lustreerd door een bijna oeverloos de batje over de rijrichting van het verkeer op het raadhuisplein: met-de-klok-mee of tegen-de-klok-in? B. W. hadden al vast maar besloten tot "mee", maar dat was niet naar de zin van Hans Oudemans (WD). Dieptepunt was het voorstel van Jan van Esseveld (D66) om van de keuze voorde toegangsdeuren maar een apart raadsvoorstel te maken. Dat had te maken met het feit dat de commissie eer der verdeeld was over dubbele schuif deuren of een draaideur; B. W. had den - mede op advies van de ambtelijke stuurgroep - de knoop doorgehakt en gekozen voor de (goedkopere) schuif deuren. Het gezelschap komt ook maar moeilijk uit "de kunst". Het College is verdeeld; de meerderheid moet het ontwerp van Marijke de Goey niet. In de raad zelf ligt dat (misschien?) een beetje anders, maar dat zal morgenavond blijken. Vast staat in elk geval dat de PvdA-fractie (vijf ze tels), Progressief Soest (twee zetels) en de "grootst mogelijke meerderheid" van de VVI>fractie voor het ontwerp van De Goey zullen stemmen. 'Grootst mogelijk' Hoe groot "grootst mogelijk" in dit ver band wel mag zijn, is niet duidelijk. De WD-ers Neks Blommers en Hans Ou demans kregen het daarover in de com missie met elkaar aan de stok. Oude mans is in elk geval tegen, en volgens hem nóg een lid, dat echter volgens Blommers weer vóór is. (Volgens frac tievoorzitter Bert Krijger - want om hém gaat 't - wist hij vorige week zelf nog niet wat hij zou gaan stemmen.) De CDA-fractie is verdeeld, maar hoe de verhoudingen liggen is niet bekend. Naar verluidt zal Ans Greefhorst - zelf voorstander van het ontwerp - niet aan wezig zijn bij de raadsvergadering. Of ze in de fractie medestanders heeft kunnen winnen blijft een verrassing tot morgen avond. De onzekerheid geldt plotseling ook weer voor D66, van wie Jan van Esse veld liet weten dat hij het voorstel nog eens "meeneemt" naar zijn fractie. Eer der heeft hij zich overigens laten kennen als tegenstander van budget-overschrij dingen - wat bij deze beslissing heel actu eel is - en wat voor Wiebe Meilof (GPV) in elk geval aanleiding is om tegen te stemmen. Al met al is er voor een keuze vóór het ontwerp-de Goey - behalve in elk geval de 6 VVD-ers, 5 PvdA-ers en 2 PS-ers (samen 13) - nog één extra stem nodig, die vermoedelijk uit het CDA moet ko men. Het wordt morgenavond echt "neuzen tellen" in de raad! Omgeving - kunst Aan de discussie was moeilijk een touw vast te knopen, omdat de leden aanvan kelijk niet, maar later (op uitdrukkelijk verlangen van Raymond van Gelder, PvdA) wel de "omgeving" en de "kunst" tegelijk bespraken. Van Gelder zelf had geen moeite met de budget-overschrij dingen voor de omgeving'(enkele ton nen), omdat hij het belangrijk vond dat die er goed zou komen uit te zien. Wat hem betreft gold hetzelfde voor de kunst (een ton meer). Neks Blommers (WD) ging akkoord met de budgetoverschrijding voor de omgeving, al waarschuwde ze ervoor niet elk "ideetje" op de lijst te zetten, "want deze onderneming (landschap sarchitect Van der Vliet, red.) is erg vlot in het schrijven van prijzen..." Kees Verheus (CDA) ging ook akkoord. Hij wilde van Menne oveigens horen hoe het nou zat met de "integrale behande ling van het buitengebeuren", dus omge ving én kunst. "Ja," zei Van Gelder, "want beide staan op gespannen voet met de financiële ramingen en het Colle ge is dus tweeslachtig bezig als het de ene budgetoverschrijding wél, en de andere niet acceptabel vindt." 'Klap in 't gezicht' Jan Visser (Prog. Soest) had er geen en kele moeite mee: "Als 't maar mooi wordt", en daar twijfelde hij niet aan. Wiebe Meilof (GPV) daarentegen voel de er niets voor. Hij wilde een alternatief plan dat alsnog binnen de raming zou blijven. "Dat heeft Van der Vliet niet ge daan of niet gewild." Hij vond het ook een "klap in het gezicht" van architect Schrieke als deze budget-overschrijdin gen zouden worden goedgekeurd, ter wijl de bouwmeester van het raadhuis zelf voortdurend zeer nadrukkelijk aan het budget wordt gehouden. Jan van Esseveld (D66) was ook tegen. Hij had uitgerekend dat de vijverpartij - waartoe de raad besloot in plaats van de parkeergarage - al met al zo'n 623.000 gulden zou kosten. "Als we dat geweten hadden, zouden we ons nog wel eens achter 't oor hebben gekrabd..." Hij wil de een ander plan, binnen de begroting. Wethouder Menne opende zijn beant woording met de mededeling dat het budget voor de omgeving "slechts" met 17 wordt overschreden, maar dat voor de kunst met maar liefst 86 Van Gelder was daarvan overigens niet on der de indruk, want volgens hem moest de wethouder ook bij de omgeving uit gaan van het oorspronkelijke budget (1,8 miljoen), en niet van wat er intussen al was bijgekomen (2,07 miljoen). "U zit echt te kruidenieren," hield hij Menne voor. Die werd boos en herinnerde Van Gel der eraan dat de raad zelf daartoe had besloten. "Er is bewust gekozen voor de vijver." Zeker, beaamde Van Gelder, als de raad dat wil mag er meer geld worden uitgegeven dan was afgesproken, maar dan hoeft er niet zo'n onderscheid te worden gemaakt tussen omgeving en kunst. Te do! De commissie sprak vervolgens alleen nog over de kunst. Oudemans (WD) was het eens met het College: "Het plein wordt functioneel geweld aangedaan en het budget wordt overschreden." Ver- heus (CDA) liet weten dat zijn fractie grotendeels ook het College zal steunen, vooral om financiële redenen: "Het is te dol dat het richtinggevend budget bijna wordt verdubbeld", en sneerde naar Marijke de Goey dat haar kunstzinnig heid maarliever niet moést worden afge zet te'gën haar begrotingstechniek... "Een kunstenares is geen boekhouder," vond Jan Visser. Volgens hem lijdt Soest enorm gezichtverlies als het 't ontwerp uiteindelijk weigert, maar krijgt het lan delijke bekendheid als het 't accepteert. "De prijs doet er nauwelijks toe." Dat was Wiebe Meilof (GPV) absoluut met hem oneens. "Het ontwerp heeft wel iets boeiends, als ze binnen het budget was gebleven had ik ja gezegd." Jan van Es seveld (D66) had zitten turven en liet weten de kwestie nog eens mee te nemen naar zijn fractie. De gehele commissie drong overigens aan op duidelijkheid over de eventuele provinciale subsidie voor het plein, wat de pijn van de budget-overschrijding kan verzachten. Het punt is echter dat de raad eerst een besluit moet nemen voor dat de subsidie kan worden aange vraagd. Jan Visser opperde in dat ver band de mogelijkheid van een cadeautje van de provincie (gebruikelijk bij de bouw van nieuwe gemeentehuizen): "Als de provincie nu eens zeg maar twee kubussen voor haar rekening neemt...?" Op de Burgemeester Grothestraat is vorige week een jongeman van 20 aan gehouden, omdat hij te snel reed. De politie bemerkte dat hij te diep in het glas had gekeken en constateerde te vens dat hij geen rijbewijs bij zich had. De Soester had de wagen zonder toe stemming van huis meegenomen. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "SYMPATHIQUE" JAMBON FUMEÊ, SA UCE CUMBERLA ND l gerookte ham met kiwi SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje met champagne FILET DE CERF ET DE PORC, SA UCE CHAMPIGNON J hert- en varkensbiefstuk met groentengarnituur en gebakken aardappelen PO UDING A U F RA IS ES, CRÈME CHANTJLLY J aardbeienpudding met slagroom Wij zijn geopend: dinsdag t/m vrijdag vanaf half 12 Zaterdag en zondag vanaf 17.00 uur !r Maandags gesloten.

Soester Courant | 1989 | | pagina 3