DeSoester Duinen Deze unieke afslanker geeft u in korte tijd een ideaal figuur! I SUPERAFSLANKER BONU-SLANK JO Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 18 JANUARI 1989 SOESTER COURANT Stel bij ons uw lievelingsmenu samen! vraagt: uw aandachtvoor Centrilab controleert filters Vorstenlanden A.s. woensdag feestmiddag Gezondheidscentrum De Bundeling viert eerste lustrum Aanvragen bijdragen woonconsumenten Door rood licht Reünie oud-leden PYO FINISHING Open brief aan het bestuur van de stichting Van der Huchtscholen Het kerstdiner Jubileumloterij de Zonnebloem 20 Januari 1939 40 Jaar P.Y.O. In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,— per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 Parkeren vrachtauto's Burgemeester en Wethouders overwegende, dat artikel 190, lid 1van de Algemene Plaatselijke Verordening (A.P.V.) het parkeren op de weg ver biedt van voertuigen, waarvan de lengte met inbegrip van de lading meer be draagt dan 6 meter of de hoogte meer dan 2,40 meter; dat het verbod niet geldt van maandag tot vrijdag tussen 7.00 en 19.00 uur en in een bepaald aantal gevallen, waarin het parkeren van een dergelijk voertuig gerechtvaardigd is; dat in redelijkheid niet gekomen kan worden tot een verbod, waarvan geen wegen in de gemeente zijn uitgezon derd; Dat het verbod beoogt de hinder door het parkeren van de betreffende voer tuigen in de woonbebouwing te voor komen; dat een dergelijke hinder niet onder vonden wordt op de wegen, waaraan overwegend bedrijven zijn gevestigd; gelet op artikel 190, lid 4, van de A.P.V., waarin hun college de be voegdheid is toegekend tot het nemen van besluit tot uitzondering van wegen van het in artikel 190, lid 1, gestelde verbod; Besluiten: uit te zonderen van het verbod in artikel 190, lid 1: De Parellelweg in Soest; de industrieterreinen in Soest, be staande uit de wegen: Belvedèreweg, Dorresteinweg (tussen de Industrie weg en de Koningsweg), Energieweg, Industrieweg, Kostverlorenweg, Nieuwegracht, Nijverheidsweg, de ventweg langs de Koningsweg (tussen de Dorresteinweg en de Belvedère- weg) en Weteringpad; het inudstrieterrein Soesterberg, be staande uit de wegen: Batenburgweg, Postweg, Sterrenbergweg, Veld maarschalk Montgomeryweg (tussen de Amersfoortsestraat en de Baten burgweg) en de ventweg langs de Amersfoortsestraat ter hoogte van het industrieterrein Soesterberg. Openbare Commissievergaderingen Maandag 23 januari, 20.00 uur: commissie Welzijnsplanning Agenda o.a. discussie nota welzijnsbe leid. Dinsdag 24 januari, 20.00 uur: commissie Minderheden Agenda o.a. voorstellen werkplan 1990 - 1993; aktieplan Etnische Minderhe den. De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamer dépendance achter het gemeentehuis. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het bouwen van een garage/berging, Bosstraat 4 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 19 januari 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Verleende bouwvergunningen het bouwen van een gemeentehuis aan de Dalweg, sectie K, nrs. 793 en 830; het bouwen van 41 appartementen, Burg. Grothestraat/Dr. de Voslaan, sectie A, nrs. 3516 en 4413 ged.; het bouwen van een woonhuis met Nu Vorstenlanden de filters voor de af zuiginstallatie op het bedrijf in Soestdui- nen heeft aangebracht, hebben Burge meester en Wethouders het Soester be drijf Centrilab opdracht gegeven te on derzoeken of voldaan wordt aan de voorlopige voorzieningen, zoals die door de voorzitter van de afdeling ge schillen van bestuur van de Raad van State zijn vastgelegd. Begin december was het bedrijf meege deeld dat er nieuwe koolfilters moesten komen om de stankoverlast in de omge ving tegen te gaan. bedrijfsgebouw, Dorresteinweg, sec tie G, nrs. 8510 en 3479. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van B. W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: J.W. Karwoczik, Kostverlorenweg 1, voor het oprichten van een garage (werkplaats met showroom) op het perceel Kostverlorenweg 1. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- ge, binnen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp- hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a. P.C. Kuijer, Kerkpad z.z. 17, voor het uitbreiden van een bestaand rundveebedrijf met een jongvee op- fok- en een mestvarkensstal op het perceel A.P. Hilhorstweg; b. Instituut voor Zintuigfysiologie TNO, Kampweg 5, Soesterberg, voor het oprichten van een inrichting voor zintuigsysiologisch- en psycholo gisch onderzoek op het perceel Kampweg 5, Soesterberg. De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan (en voor b Dépendance Publiekszaken, Dorpsplein Soesterberg) tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werpvergunning kunnen tot 1-2-1989 schriftelijk worden ingediend bij Bur gemeester en Wethouders. De ingeko men bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet bekend gemaakt. N.B. Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds monde ling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat wa ren bezwaar te maken. Hinderwetaanvraag Bij de afd. milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 017ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoe ken met bijlagen van: a. W.F. Loose, Oude Amersfoortseweg 223, Hilversum, voor het oprichten van een herstelinrichting voor scha de-auto's op het perceel Industrie weg 16b; b. Alsogas b.v., Nijverheidsweg 10, voor het uitbreiden/wijzigen van het bedrijf voor metaalbewerking op het perceel Nijverheidsweg 10. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende eeji maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen: a. op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, te houden op don derdag 9 februari 1989 om 09.00 uur in de commissiekamer, Lange Brinkweg 77 en; b. op verzoek tot 9 februari 1989. Men gelieve daarvoor een afspraak te ma ken met afd. Milieubeheer, tel. 93452. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of monde ling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aan getoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te dienen. Informaties; Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten; tel 93665 (24 uurs-service) De Bundeling, het gezondheidscen trum aan de Schoutenkampweg in Soest-Zuid, bestaat volgende week vijf jaar. Ter gelegenheid van dit eerste lus trum wordt aanstaande woensdag (25 januari) een open middag gehouden, waaraan een feestprogramma verbon den is. Het gezondheidscentrum is een voor Soest uniek project, dat in de afgelopen vijf jaar zijn bestaansrecht duidelijk heeft bewezen. Min of meer ontstaan vanuit de "groepspraktijk" van de drie samenwerkende huisartsen in Soest- Zuid groeide het uit tot een bundeling Men kan tot 1 april a.s. bij de gemeente aanvragen indienen om een bijdrage in zake de Regeling Bijdragen Wooncon sumenten ten behoeve van gehele of ge deeltelijke vergoeding van de kosten van de aktiviteiten die bewoners en woning zoekenden en hun organisaties ont plooien ter behartiging van volkshuis- vestingsbelangen. Voorbeelden van gevallen waaraan gel delijke steun zou kunnen worden toege kend zijn: brede adviesgroep volkshuisvesting; concrete inspraakgroepen; lokatie organisaties van huurders, ei genaar-bewoners of woningzoekenden; scholing, haalbaarheidsonderzoeken en ontwikkeling van alternatieve plan nen in het kader van de volkshuisvesting van/door lokale woonconsumenten (-organisaties); het bevorderen van de invloed van vrouwen bij de belangenbehartiging van woonconsumenten. In het kader van het emancipatiebeleid wordt speciale aandacht gevraagd voor het bevorderen van de betrokkenheid van vróuwen bij beslissingen, die het woon- en leefmilieu raken. Aanvragen dient men schriftelijk in te dienen bij Burgemeester en Wethou ders. van verschillende zorg-vormen: de huis artsen uiteraard, maar ook het kruis werk (baby-en kleuterzorg, wijkverple ging) en het maatschappelijk werk. In De Bundeling werken zij "wijkgericht" samen. Zo'n 7500 bewoners van Soest-Zuid maken regelmatig gebruik van de dienst verlening van het centrum, dat een heel bijzondere plaats inneemt binnen de Soester gezondheidszorg omdat de pa tiënten voor al deze "eerste-lijns voor zieningen" op dit éne adres terecht kun nen. De "bemanning" bestaat uit drie wijkverpleegkundigen, een wijkzieken- verzorgster, drie huisartsen (met hun as sistentes), een maatschappelijk werkster en een kontaktpersoon. Het centrum is een stichting onder leiding van een "bur- ger"-bestuur, waarin de gebruikers/'pa tiënten vertegenwoordigd zijn. In De Bundeling wordt veel aandacht besteed aan voorlichting en preventie. Daarom worden er van tijd tot tijd the ma-avonden georganiseerd over allerlei medische onderwerpen, is er een grote hoeveelheid foldermateriaal beschik baar en zijn er bijvoorbeeld ook video films beschikbaar over de meest uiteen lopende ziektes en problemen. Het cen- Gezondheidscentrum De Bundeling aan de Schoutenkampweg. trum geniet ook bekendheid door de wissel-exposities in de wachtruimte, met werk van amateurs-kunstenaars uit de eigen patiëntenkring. Enige malen per jaar verschijnt een eigen informatie-bul letin. In de afgelopen weken is er een foto- en een tekenwedstrijd georganiseerd, spe ciaal met het oog op de viering van het eerste lustrum. "Gezondheid" was het thema van de fotowedstrijd, "ziek zijn" dat van de tekenwedstrijd voor de kin deren. De prijsuitreiking vindt plaats tij dens de jubileumviering van a.s. woens dag. Het programma daarvan luidt als volgt: 13.00 uur: hijsen van de vlag; 14.00 uur: uitslag fotowedstrijd; 15.00 uur: hapjes en sapjes; 16.00 uur: uitslag tekenwedstrijd. Zeven automobilisten zijn door de poli tie bekeurd, omdat ze door rood licht re den. De controle werd uitgevoerd op de Birkstraat. De muziekvereniging PVO bestaat 90 jaar. Er zijn dan ook heel wat akti viteiten in dit jubileumjaar gepland. Na de receptie voor leden en belang stellenden is het nu de beurt aan een reünie voor oud-leden van PVO. Het bestuur en de voorbereidings commissie zijn hard aan het werk om oud-leden op te sporen, zodat een persoonlijke uitnodiging kan wor den verzonden voor deze avond. Van veel oud-leden zijn de adressen onbekend, ofwel omdat ze verhuisd zijn of (en dat geldt voor de dames) omdat ze gehuwd zijn en de naam van hun echtgenoot hebben aange nomen. Vandaar een oproep aan oud-leden. De feestelijke reünie voor oud-leden is op zaterdag 28 januari a.s. in het PVO-gebouw aan de Rembrandt- laan 9 te Soest. Onder het genot van een drankje en een hapje zullen de oud-leden veel herinneringen kun nen ophalen van de PVO-periode en kunnen velen elkaar na jaren weer ontmoeten. Het geheel wordt door een passend life-muziekje onder steund, zodat er ook nog gelegen heid is een dansje te maken. En ook het jeugdorkest zal zich deze avond niet onbetuigd laten. Voor informa tie of opgave: PVO, Postbus 68, 3760 AB Soest, tel. 22268. Een bekend gezegde luidt: elk pondje gaat door het mondje. Hier zit natuurlijk wel een vorm van waarheid in. Maar een snelle of langzame stofwisseling bepaalt of u veel of weinig kunt eten zonder op overgewicht te komen. Bonu-slank maakt radicaal een eind aan uw overgewicht! De snelle wisselmethode, makkelyk en effectief Bonu-slank maakt het mogelijk in korte tijd veilig veel pondjes kwijt te raken. De snelle wisselmethode die hieraan ten grondslag ligt is zeer eenvoudig. U eet een dag nor maal zoals u gewend bent en de volgende dag vast u. Op deze vastendag die we Bonu-slank-dag noemen, gebruikt u uitsluitend 20 homeopatische Bonu-slank drup pels met een glas water, 6x per dag. De werkzame stoffen zorgen ervoor dat u geen hongergevoel krijgt. Met deze snelle wisselme thode raakt u in een week 10 pond aan overgewicht kwijt. Wilt u niet om de dag vasten, dan kunt u kiezen voor de langzamere methode. U neemt dan 1 uur voor elke maaltijd 20 Bonu-slank druppels met een glas water. Bonu-slank zorgt ervoor dat u ge leidelijk uw overgewicht kwijt raakt. De juiste samenstelling maakt Bonu-slank tot een superafslanker! De knollen van de Helianthus tu- beroses (Topinamboer) vormen de basis van deze afslankkuur. Uit de in de herfst gerooide knol len wordt een oertinctuur gepro duceerd die voor 20% uit koolhy draten bestaat, die geen calorieën leveren. Het geeft een voldaan 'vol' gevoel, waardoor op natuur lijke wijze minder calorieën wor den ingenomen. De nieren hebben een belangrijke zuiverende werking. Allerlei bal- laststoffen die die de stofwisseling nadelig zouden kunnen beïnvloe den, worden door een verhoogde werking van de nieren afgeschei den. Ononis spinosa (kattedoorn) is in de afslankformule hiervoor onmisbaar. In combinatie met Rhamnus frangula (vuildoorn) krijgt het een dubbele werking. Dit kruid heeft een mild laxeren de werking en een reinigend effect op de darmen. En dat is precies het unieke van de afslankformule! Alleen deze samenstelling en de juiste verhouding maken het tot een super-afslanker. Bonu-slank werkt het meest effec tief wanneer de druppels met een glas water worden ingenomen. In combinatie met Optimax multivi- taminen en mineralen werkt Bonu-slank nog beter, omdat het lichaam dan wordt voorzien van een optimale voedingsstatus waardoor alle organen optimaal functioneren. Bij zwangerschap en borstvoeding dient Bonu-slank niet te worden gebruikt. \our perscnal beauty parlour Anna Paulownalaan 40, Soest Voor meer informatie en/of afspraken bel voor 10.00 uur 02155-13803 „Als het straks bijna Kerstmis is, mijn kind, dan gebeurt er iets wat jij fantastisch vindt. Jullie mogen 's avonds naar school voor een diner met alle kleuters bij elkaar, vol pais en vree." Dit leest de moeder uit de schoolkrant voor de kleuter straalt: „gewéldig hoor! Zó gezellig was het vorig jaar om te gaan in het donker naar school en daar kaarsjes aan. We kregen boerenkool en een ijsje toe, véél lekkerder dan thuis, hoor moe!" De moeder glimlacht, haar kind is blij, hij gaat nachtjes tellen; nauwgezet houdt hij het bij. Dan op een dag - nog 11 nachtjes slapen, hoor - komt het kind huilend thuis: „man, ons etentje gaat niet door. Juf zegt, dat er mensen dóód zijn gegaan door een aardbeving is ergens alles naar de maan. Nu moeten we op school dingen gaan doen, op die manier verdienen we poen, dat geld sturen we naar die zielige mensen toe, óók het geld van ons etentje, hoe vind je dat, moe?" De moeder zucht: dit zal toch niet waar zijn? voor zoveel verdriet, mijn kleutertje, ben jij nog te klein jouw wereld is vol van kabouters en Nijntje, dode mensen, kapotte huizen, dat is nog niets voor jou, mijn kleintje! En waarom moet een kind zijn kerstdiner opgeven? Je kunt best mensen helpen, zonder zélf te stoppen met leven! Want er is immers zovéél ellende op aard, dan kun je niéts meer vieren, blij en onbezwaard. Bovendien wordt er ouderbijdrage aan het kerstdiner besteed, ouders betalen die (straks f 145,—!) voor hun kind en niet voor wereldleed. Maar dat geld voor de kinderen zal nu naar Armenië gaan zo'n aktie ten koste van de kinderen: dat is toch niets gedaan! De moeder vraagt aan juf naar de oorzaak van deze vrijgevigheid, en dan wordt het duidelijk: men heeft gewoon geen tijd! Naast alle drukte van een kerstmarkt wordt een kerstdiner te véél de moeder begrijpt dit, die werkdruk is heel reëel daarom biedt zij aan met andere moeders het kerstdiner te organiseren zij schrijft dit in een brief, maar een echt antwoord moet zij ontberen Slechts een korte krabbel keurt men haar waardig, 't is abnormaal en de inhoud van het stuk: "mevrouw, u bent asociaal! U heeft niets voor die arme Armeniërs over al die aandacht voor uw kind vinden wij maar pover!" Ook voor het Bestuur is de moeder lucht, zij hoort niets op haar brieven: is men te druk met de 3e V.d. Hucht? Andere moeders bellen de directie op maar ook zij krijgen allemaal de kous op de kop: „Mevrouw, u moet niet zo over dat kerstdiner zeuren, wat ik zeg, dat zal gebeuren, want ik ben hier de directeur en u bent slechts een asociale oude zeur, een oproerkraaier bent u, en als het u hier niet zint dan zoekt u maar een andere school voor uw kind!" Daar kunnen de moeders het mee doen, 't is buiten alle normen van fatsoen! De moeder gaat naar de Kerstmarkt met haar kind en haar peuter 't begint pas om 7 uur: eigenlijk veel te laat voor een kleuter. Alleen in de hal, de gymhal en in de gang staan kramen er is veel te weinig ruimte voor al die mensen samen. De kleuter wordt bijna platgedrukt in het gewoel, huilend gaat hij naar huis: het ware Kerstgevoel! De volgende dag staan de kranten vol van een geslaagde aktie en daarom geeft een verontwaardigde moeder langs dezelfde weg haar reaktie, want zij realiseerde zich met een zucht die hele Kerstmarkt: alleen maar reklame voor een 3e V.d. Hucht? Kleuter Jeroen ging hierdoor van school, heel verbolgen hoeveel leerlingen zullen hem volgen? Geacht Bestuur, ik wil u vragen: waarom steeds maar achter een 3e V.d. Huchtschool aan jagen? Ik mag u raden, denk na en overweeg: want intussen loopt uw 2e V.d. Huchtschool leeg!!! Familie Verkerk, Hommel 14, 3766 HM Soest, tel. 23611. De afdeling Soest van de Zonnebloem heeft een jubileumloterij opgezet ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de landelijke organisatie. Er zijn 1.000 geldprijzen aan verbonden. De hoofdprijs is 100.000 gulden. De prijs van de loten is 50 gulden per stuk. Men kan ook een half lot van 25 gulden kopen. Door mee te doen steunt men de activiteiten van de Zonnebloem. De instelling zet zich al veertig jaar, de Soester afdeling twintig jaar, in voor gro te groepen mensen die extra aandacht nodig hebben. Dan kunnen langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten of hulpbehoevende ouderen zijn. Een be zoekje, een gesprek of een dagje-uit be tekent veel voor dergelijke mensen en de Zonnebloem probeert daar zoveel mo gelijk aan tegemoet te komen. Er zijn vier trekkingen en wel op 3,17 en 31 mei en op 14 juni. De prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Men kan in het bezit van één of meer lo ten komen door overmaking van het vastgestelde bedrag op postgiro 71162 ten name van de Zonnebloem, afdeling Soest te Soest. Men kan ook telefonisch kontakt opnemen met C.P. Hilhorst (tel. 18777), H. Brugman (tel. 10897), A. Smeenk (tel. 24044) of R. Wouters (tel. 17515). De loten worden dan thuisbe zorgd. Bleef toch de familie "Blazers" Voor Fanfaria'tje borg. Met de studie ging het prachtig, Daarvan gaf zij het bewijs; In de klasse der Fanfare Haalde zij den hoogsten prijs. Met haar spel, dat gaaf en mooi was, Won zij aller sympathie, Daarom ging zij promoveerden, Kreeg als titel "Harmonie"! Alle echte Soesters weten, Hoe dat alles is geweest, En men wil er over praten Bij dit Veertig-jarig feest. Straks, met Hemelvaart en Pinkster, Is er groot concours in Soest; Dat is juist hetgeen thans ieder, Langzaam aan eens weten moest. P.V.O. wil jubileeren In zeer muzikalen vorm, En de deelname van corpsen, Bij 't concours, die is enorm. Daarom moet ik hier weer zingen 'n Liedje op een "ouwe deun"; Geeft U bij dit jubileum Aan de P.V.O. Uw steun! P.V.O. kreeg van de Soesters Veertig jaar lang sympathie, Doch hoe kun je jubileeren Met veel zorg en zonder spie? P.V.O. had veertig jaren Hier in Soest muziek primeur; Als de Soesters dit waardeeren, Worden zij thans... donateur! E. VAN EEDEN. Kinderarbeid in de Engelsche textielindustrie In het Engelsche katoendistrict Lanchashire voeren de textielindustrieelen een actie tot uitbreiding van den kinderarbeid die door een in 1937 aangeno men wet zal worden beperkt. Momenteel werken in dit district ongeveer 17.000 jongens en 46.000 meisjes beneden die 16 jaar in de spinnerijen. Hun arbeidstijd bedraagt 9 uur daags (Zaterdagavond 6 uur). De nieuwe regeling, die met ingang van 1 Juli in werking zal treden, beperkt den kinderarbeid tot 8 uur daags (Zaterdagavond 4 uur). In een adres aan de regeering hebben de textielfabrikanten van Lancashire hiertegen protest aangeteekend. Zij voeren aan, dat de geheele textielindustrie op kinderarbeid berust, zoodat de nieuwe wet deze industrie gevoelige schade zal toebrengen. Zij eischen dan ook hand having van den bestaanden arbeidstijd, die volgens hen niet nadeelig is voor de jeugdige werkkrachten. Dat deze actie zal slagen, moet intusschen weinig waarschijnlijk worden geacht. Veertig jaren lang hard werken, Veertig jaren lang muziek, Veertig jaren tempo-tempo, Voor het Soestersche publiek. Veertig jaar lang maat gehouden. Voor den muzikalen stand. Veertig jaren hard geblazen En toch nooit de mond gebrand. Veertig jaren hard studeeren, Voor het muzikale peil, Veertig jaar gaven de blazers, Daarvoor al hun adem veil. Veertig muzikale jaren Bliezen als een veertje heen, En de Soester blazersbazen Bleven blazend op de been. Veertig jaar muziek genieten Gaven zij aan Soest cadeau; Veertig jaar - een mooie dienststaat Van de Soester... P.V.O.! Heel bescheiden werd begonnen, Doch de kleine groeide goed; Door de fmancieele voeding Avanceerde zij met spoed. Ook de kwade kinderziekten Overwon zij op den duur Door de zorgen van de baker, Of te welhaar flink Bestuur. Ieder hielp de kleine baby, De Gemeente werd haar voogd, Doch de bron van de subsidie Raakte éénmaal uitgedroogd! Ondanks vele tegenspoeden, Ondanks geldgebrek en zorg,

Soester Courant | 1989 | | pagina 5