aruóhocK h Musical Rozenweelde in C-drie Cursus buikdansen V WOENSDAG 18 JANUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 Vrijwilligers Vakature Bank L Komende week drie uitvoeringen Voor het eerst in C-drie: Pech onderweg Informatie-avond over Zuid-Afrika Nieuwe expositie in 'De Tuin' Voorstelling voor kleuters in C-drie Krant niet ontvangen? Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Christenvrouwen Soestdijk bijeen Vrouwen en vrijwilligerswerk (3) Stichting Bethsaïd houdt open dag Filmhuis: 'Drowning by Numbers' Filmtheater Y oga-werkgroep Eenakter-festival 'Karakter' Baarn Harrie Slinger in de Molensoos Foto-expositie in Sterrenberg Cultureel Creatief Centrum Samenwerking C-drie en SSKVE Een van de huurders van het gebouw is het SSKVE. De stichting Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming in het Eem- land biedt ondersteuning aan scholen en instellingen voor amateuristische kunst beoefening. In het kantoor en het consu lentenlokaal worden vele plannen voor bereid en uitgewerkt. Binnen het aan bod van het SSKVE zijn een groot aantal voorstellingen opgenomen, die bedoeld zijn voor het basisonderwijs. De zes voorstellingen voor scholen in Soest worden allen gegeven in de Grote Zaal, die door C-drie beschikbaar wordt ge steld. Immers C-drie beschikt over de ruimte en de faciliteiten, die door ons, maar vooral ook door de optredende ar tiesten/groepen zeer op prijs worden gesteld. En door gebruik te maken van geluids- en lichteffecten wordt aan een voorstelling net dat ietsje meer gegeven. Voor C-drie betekent het een nog inten siever gebruik van de zaal. De eerste voorstelling, waarvoor scholen hun op gave hebben kunnen doen, vindt plaats op 19 januari. Voor de duidelijkheid; deze voorstellingen zijn besloten! Pas op C-drie zal jaar in jaar uit moeten vechten voor haar groei en bloei. Dat is een ge zonde basis voor een bedrijf. Vooral als de ontwikkelingen van de laatste 3 jaren succesvol zijn, kunnen we spreken van een goed inhoudelijk beleid. Cursussen overvol. Veel belangstelling voor hore ca/bowling. Goede exposities en voor stellingen. De uitvoeringen van de ge meentelijke en regionale amateuristi sche kunstbeoefenaars worden steeds talrijker. Allemaal redenen om uiterst tevreden te zijn. "Waarom krijgt C-drie dan steeds vragen in de trand van: "Je bent zo duur". Het gebouw is duur! Niet de activiteiten!. Zelfs raadsleden of leden van het college willen dit feit onvoldoende begrijpen. C-drie heeft ingestemd met het avon tuur om te bezien of dit dure complex goed en verantwoord beheerd kan wor den. U kent het resultaat. C-drie doet het goed. Als de gemeentelijke overheid dan zo'n moeite heeft met het dure complex, waarom wordt er dan niet vervroegd af gelost om "de kop' eraf te krijgen? In dit licht bezien wordt het uiterst vreemd, dat Soest wel geld heeft voor andere gro te voorzieningen met een dure exploita tie en tegelijkertijd klaagt over een duur C-drie gebouw. Ter vergelijking: het nieuwe zwembad/ sportcomplex zal 2,5x zo duur worden als het C-drie ge bouw. Bovendien heeft het bestuur van C-drie meerdere malen aangegeven, dat het succes rust op een uiterst labiele ba sis. Die basis wordt veroorzaakt door het multifunctionele element van het ge bouw. Cultuur, ontspanning, cursussen, sport en kerk in een centrum is door de grote verschillen van de activiteiten feitelijk onmogelijk. C-drie wil daar graag over praten. De overheid blijkbaar niet. Maar er zijn nog veel problemen op te lossen. Daar mogen we de ogen niet voor sluiten Anjerfonds Een goede geluidsinstallatie is voor een cultureel centrum onontbeerlijk. Als je onvoldoende geld hebt om zoiets aan te schaffen, blijft het "roeien met de rie men die je hebt". Wij van C-drie waren niet bepaald blij met de situatie. Contacten installatiebu reaus leerde ons dat goede apparatuur voor ons onbetaalbaar was, omdat de gebruiksmogelijkheden groot moeten zijn voor toneel, sprekers, zang, muziek etc. Als je die goede multifunctionele instal latie niet kunt kopen, dan wordt het zoe ken naar het beste alternatief. Een com binatie van spreek- en muziekinstallatie met voldoende vermogen. Goed rekenen en gesprekken met spe cialisten bracht ons naar een geluidsin stallatie voor f 2400-. Waar haal je dat geld vandaan? C-drie verdient zelf geld door haar acti viteiten, maar ook de afdeling horeca/ bowling, de administratie en de cursus sen vragen om de nodige investeringen. Aangezien de overheid extra geldmid delen in mondjesmaat beschikbaar stelt, moesten we elders geld zien te vinden. Het Anjerfonds uit Utrecht reageerde snel op ons verzoek om financiële steun. Een toegekend bedrag van f 4.000,- is een prima ondersteuning, C-drie krijgt een betere installatie en daar zijn we al len bij gebaat. Theatershow Jules Deelder De bekende Rotterdammer staat erop auteur genoemd te worden. Een samen voeging van acteur en auteur, wat hij beide is. Dit zegt gelijk ook alles over zijn show: "Kiezen of Deelder". Jules Deel der is een auteur met een heel eigen stijl. Als auteur is hij schepper van bizarre teksten vol onverwachte wendingen. Als acteur strooit hij die teksten als een sper vuur van woorden en zinnen over zijn publiek uit. Mede door zijn vele optre dens in diverse televisieprogramma's is hij de laatste jaren bij een nog steeds groeiend publiek bekend geworden. C-drie heeft als vast onderdeel van de programmering een aantal keren per jaar een literaire aktiviteit. Voor de lite raire avond op 9 februari heeft C-drie Jules Deelder uitgenodigd. Belangstel lenden kunnen een plaatsje reserveren bij de administratie van C-drie (02155- 22188) Toegang f 15,-. Aanvang 20.30 uur. Jazz-concert Eenmaal per maand programmeert C-drie een jazz-concert. Op 4 februari komt het Don Friedman/Klaus Flenter quartet. Het concert met de gitarist van wereldklasse Flenter begint om 20.15 uur. Er zal tweemaal een set van 60 mi nuten gespeeld worden. Bios De prachtige getekende sprookjesfilm "Het gebochelde paardje" heeft als ach tergrond het Rusland van lang geleden. Iwan krijgt op een dag een gebocheld paardje. Van de tsaar moet Iwan een aantal onmogelijke opdrachten uitvoe- In C-drie worden komende week drie uitvoeringen gegeven van de musical Rozenweelde, op vrijdag 20 januari, zaterdag 21 januari en zondag 22 ja nuari (matinee). De musical wordt op gevoerd door een groot aantal ama teur-spelers o.l.v. regisseur Gert Wil- lems en choreografe Ankie v.d. Bunt. In het voorjaar van 1988 werden voor het eerst de al geruime tijd bestaande plannen serieus bekeken op de haal baarheid. In opdracht van de St. Cona- mus was door de Soesterse Bora Lensky een musical geschreven, met de bedoe ling nu eens een echt Nederlands stuk voor het amateur toneel te produceren. De musical moest ook in kleinere zalen op te voeren zijn, omdat de meeste ama teur-gezelschappen vaak niet over grote zalen beschikken. Produktie-leider Henk Lokman bekeek in opdracht van Conamus de Grote Zaal van C-drie en vond die heel geschikt. Ook regisseur Gert Willems, stafmedewerker van de St. Samenwerkende Nederlandse Ko renorganisaties was razend enthousiast over de zaal en de goede theaterfacilitei ten. In mei ging de samenwerking tussen de St. Conamus, SNK en C-drie van start in de vorm van een vormingspro ject, waarbij vanuit C-drie dansdocente Ankie v.d. Bunt werd aangetrokken als choreografe en Irma Kramer de coördi natie voor haar rekening nam. Na de au dities in augustus ging het project van start met een groot aantal repetities, die alle in C-drie plaatsvonden. Aanvanke lijk waren vooral vrouwelijke spelers op de audities afgekomen, maar al spoedig konden ook de mannenrollen ruim ver vuld worden. De spelers zijn allen ama teurs, waarvan er enkelen ook in ama teurtoneelgroepen meespelen. De meeste spelers komen uit Soest, Baarn en Amersfoort, maar ook wordt vanuit Gouda, Rotterdam, Wassenaar en Hil versum steeds de reis naar C-drie onder nomen. Geen geringe opgave gezien het grote aantal repetitieavonden. Het enor me enthousiasme en de gezellige sfeer schiep een onderlinge band, die het pro ject voor alle betrokkenen zeer de moei te waard maakten. Aan het project doet een groot aantal spelers mee; er zijn 9 balletleden, 10 mensen die het koor vormen en bijrollen vervullen en 18 hoofdrolspelers. "Rozenweelde" is de naam van een zie kenhuis waar het allemaal heel gemoe delijk aan toe gaat. Het ziekenhuis wordt echter bedreigd met ingrijpende bezui nigingen en een manager wordt erbij ge haald. Deze tracht Rozenweelde effi ciënter te maken met behulp van een computer. Maar zowel de patiënten als het medisch personeel zijn niet erg te vreden met de zakelijke aanpak. Er loopt het een en ander helemaal mis. Operaties worden omwille van de tijd op de verkeerde patiënt uitgevoerd, chirur gen moeten zelf de keuken in om maal tijden te verzorgen en de computer raakt helemaal van slag. De musical is een parodie op de werke lijkheid. Rond een eenvoudig maar her kenbaar gegeven zijn de scenes opge bouwd, afgewisseld met een groot aantal liedjes en dansjes, die nu eens in het ver leden, dan weer in de fantasiewereld plaatsvinden. Voor de musical werd schitterende muziek geschreven door Erik-Jan Harmsen. Na een periode van intensief repeteren werd besloten de try- outs in januari te geven. De uitvoeringen worden try-outs ge noemd, aangezien het doel van dit vor mingsproject is de Nederlandse ama- teurgroepen te tonen, dat een dergelijke produktie heel goed op te voeren is. Ge zelschappen die "Rozenweelde" in hun repertoire willen opnemen, worden op voeringsrechten, manuscripten, orkest banden en oefenbanden gratis ter be schikking gesteld door Conamus. Voor de drie uitvoeringen zijn op dit moment de vrijdag- en zaterdagavond al volledig uitverkocht. Voor de zondag middagmatinee zijn er nog een paar plaatsen beschikbaar. De avondvoor stellingen beginnen om 20.00 uur, de matinee begint om 15.00 uur. C-drie biedt in dit seizoen een korte cursus buikdansen aan, bestaande uit 6 lessen. De docente Sylvia de Roche- mont leert de basisbewegingen en pas sen aan van het buikdansen. Elke les bestaat uit twee delen van elk een uur. In het eerste uur wordt er een warming- up gegeven en een aantal bewegingen aangeleerd. In het tweede uur wordt er met de aangeleerde bewegingen een combinatie gemaakt. In september 1989 komt er een ver volgcursus, die eigenlijk hetzelfde op gebouwd is als de basiscursus, d.w.z. warming-up en voorbereiding in het eerste uur en een combinatie in het tweede uur. Het speciale aan deze cur sus is, dat er ook uitgelegd wordt hoe je een kostuum kunt maken en op welke wijze met de sluier gedanst kan worden. Ook het grondwerk komt in deze ver volgcursus aan bod. De docente Sylvia de Rochemont heeft de algemene dansopleiding gevolg in Rotterdam en Amsterdam en in 1984 pedagogen-diploma behaald d.m.v. het staatsexamen. Sinds 1978 treedt Sylvia op bij verschillende islamatische en niet islamitische feesten en bijeenkomsten. Sinds 1987 treedt ze ook op met Turkse volkdansgroep Ozan op promotie avonden over Turkije. Basiscursus buikdansen: Tijd: zondag 15.00 - 17.15 uur. Datum; zondag 29 januari, zondag 19 en 26 februari, zondag 12 en 19 maart en zondag 9 april. Prijs: f 90,— (6 lessen). De eerste les vindt plaats op zondag 29 januari in de Grote Zaal van C-drie. Heeft u belangstelling voor deze unieke cursus, vul dan zo snel mogelijk een in schrijfformulier in bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Openingstijden administratie: op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. ren. Gelukkig beschikt het paardje over toverkrachten en samen kunnen ze de opdrachten aan. Er wacht Iwan een hele mooie beloning. "Het gebochelde paardje" draait op 3 februari in de Kinderbios en begint om 15.45 uur. Toegang f 2,50, leeftijd 5-10 jaar. Duur van de film 75 minuten. Workshop mode in C-drie In de maand maart kunnen jongeren vanaf 13 jaar een weekend lang bezig zijn met "Mode". Het hele weekend staat in het teken van een thema. Onder leiding van de docen te Caroline Bouwer ga je je eigen kleding ontwerpen en maken. Heb je wat lakens en oude lappen thuis liggen neem ze dan mee. Als gastdocenten komen een styliste en visagiste, die je op weg zullen helpen naar een geweldige modeshow die aan het eind van het weekend gehouden zal worden. Zaterdag 18 maart 10.00-17.00 uur. Zondag 19 maart 10.00-17.00 uur. Prijs: f 50,-. Heb je belangstelling schrijf je dan in bij de administratie van C-drie. Inschrijvingen cursussen De belangstelling voor de kreatieve cur sussen is dit seizoen weer erg groot. Al leen de voorinschrijvingsaktie bij de oud-cursisten heeft al zo'n 450 inschrij vingen opgeleverd. Veel mensen hebben b.v. na een halfjaar tekenenen/schilderen de smaak zo te pakken dat ze zich zonder enige twijfel weer inschrijven voor een vervolg cur sus. Zoiets is fijn om te merken, dat mensen het naar hun zin hebben op C-drie. Heeft u belangstelling voor een van onze cursussen dan kunt u zich deze week nog inschrijven. In de week van 23 t/m 27 ja nuari starten de eerste lessen weer. Wederom was de cursus Pech onder weg van de volksuniversiteit Soest/ Soesterberg het afgelopen jaar met drie afleveringen een groot succes. Veel Soesters hebben dan ook de weg naar Garage Smeeing al gevonden. Daarom is deze cursus opnieuw in het program ma opgenomen. Op eenvoudige, duidelijke wijze wordt men meer "wegwijs" gemaakt en leert de heer Smeeing het binnenste van de auto kennen. Steeds meer vrouwen ne men deel aan deze cursus. Niet zo vreemd overigens, want ook zij willen niet meer hulpeloos langs de kant van de weg komen te staan. Aanvang: dinsdag 14 maart van 19.30 - 21.30 uur. Docent: P. Smeeing. Cursu sadres: Garage Smeeing, Koningsweg 14. 3 Lessen, curusprijs: f 35,—. De Werkgroep Zuidelijk Afrika Soest- Soesterberg organiseert op woensdag 25 januari a.s. een informatie-bijeen komst over Zuid-Afrika, in het Artis- hock-gebouw aan de Steenhoffstraat, aanvang 20.00 uur. De werkgroep wil met deze bijeenkomst werken aan verdieping rond het onder werp Zuid-Afrika. Het thema van de avond zal zijn de positie van jongeren in het land van de Apartheid. Daarvoor is uitgenodigd Simon Dunkley, die vier jaar geleden als 23-jarige vluchtte uit Zuid-Afrika. Hij zal vertellen over zijn ervaringen tijdens zijn schooltijd, over zijn motieven om het land te ontvluchten en over het feit dat veel blanken denken dat het allemaal nog wel meevalt. Verder wordt er een video-band ver toond van ca. 30 minuten, over de orde handhaving in de zwarte woonwijken d.m.v. het intimideren en martelen van jongeren, terwijl de blanken in de nabij gelegen woonwijken van deze folterin gen niets afweten. Er bestaat uiteraard ruime gelegenheid tot het stellen van vragen en er is ruimte voor discussie. Informatie: Els Sonnevelt, tel. 19451; Henk van Arkel, tel. 11462; Bieneke de Bode, tel. 11821; Gerrit Leeflang, tel. 10688. In restaurant "De Tuin" aan de Rade- makerstraat in Soesterberg is tot eind fe bruari een expositie te zien van schilde rijen en tekeningen van Scheltje Kuys- ter-Osinga. Zij schildert vooral land schappen en bloemen. Ze tekende als kind al en had altijd veel belangstelling voor de natuur. Later nam ze serieus les en ging in 1980 naar Artibus in Utrecht. Daar kreeg ze o.a. les in aquarel van de heer M.J.A.Mol, oud-directeur en me de-oprichter van Artibus. Tegenwoor dig is Scheltje lid van de schilderskring "De Kromme Rijn". Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Tieneraktiviteiten Dinsdag: tienerkookkursus voor 12 t/m 14 jarigen. Kosten: f 12,50 voor 5 lessen. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Start: 30 januari. Woensdag: tienerinloop voor 12 t/m 14 jarigen. Kosten: gratis, event. kleine eigen bijdrage bij grote aktiviteiten. Start: 25 januari. Vol wassenaktiviteiten Maandag: naai- en knipkursus, elk ge wenst moment te beginnen. Tijd: 19.30 tot plm. 21.30 uur. Kosten: f 25,— voor 10 lessen. Bloemschikkursus beginners. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Kosten: f 35,— voor 6 lessen. Start: medio maart. Dinsdag: breigroep, elk gewenst mo ment te beginnen. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 1,50 per avond. Woensdag: klus-ochtend, elk gewenst moment te beginnen. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur. Kosten: gratis excl. koffie. Donderdag: kruidenkursus. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: f 40,— incl. kruiden voor 6 lessen. Start: maart. Sjoelkompetitie. 2 keer per maand. Tijd: vanaf20.00 uur. Kosten: f3,— per avond. Sieradenkursus. Tijd: 19.30 tot 21.00 uur. Kosten: f 35,— incl. mat. voor 6 lessen. Start: 9 februari. Zaterdag: bingo, aanvang 20.00 uur. Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Donderdag 19 januari: tienerinloop van 16.00 tot plm. 17.30 uur. Kosten: gratis. Vrijdag 20 januari: kookkursus voor 9 t/m 12 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij dus geef je snel op! Kosten: f 15,— voor 8 lessen. Zaterdag 9.30 tot 11.30 uur. Buiten landse meisjesgroep voor 13 t/m 16 ja rigen. kosten: f2,50 per ochtend. Start: medio februari. Maandag 23 januari: kookkursus voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Geef je snel op, er zijn nog enkele plaatsen vrij. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 15, voor 8 lessen. Dinsdag 24 januari: inloopmiddag voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Spelletjes doen tekenen, kleuren enz. Tijd: vanaf 16.00 uur. Gratis. Woensdag 25 januari: instuif: huizen,a uto's en meubeltjes maken! Tijd: van 14.00 tot plm. 15.30 uur. Kosten: f 0,50. Volwassenaktiviteit: kursus aquarel schilderen. Op de maandag van 19.30 tot plm. 22.00 uur. Kosten: 75,— voor 10 lessen. Start: 6 februari. De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546. maandag: timmerklub voor 10 t/m 13 jarigen. Tijd: 18.30 tot 20.00 uur. Kos ten: f 1,- per keer. Soosavond voor verstandelijk gehandi- kapten. Tijd; 20.00 tot 22.00 uur. Kos ten: f 1,50 per avond. Dinsdag: kursus aerobic en jazz-ballet voor 9 t/m 12 jarigen. Tijd: 16.00 tot 17.00 uur. Start: februari. Serie dans-avonden voor volwassenen, 1 keer per 12 dagen. Tijd: 20.30 tot 22.30 uur. Start: 24 januari. Kosten: f 50,— per persoon. Tienerinloop van 16.00 tot 17.30 uur. Gratis. Soosavond voor tieners. Tijd: 19.00 tot 21.30 uur. Kosten: f 1,— per keer. Woensdag 25 januari: Instuif: kinderbingo. Voor 4 t/m 12 ja rigen. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kos ten: f 1,—. Creatieve vrouwengroep. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: f 2,50 per keer. Brei-groep. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: f 15,— voor 10 keer. Naai-groep. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Kosten: f 25,— voor 10 keer. Voor de laatste 3 aktiviteiten kunt u zich elk ge wenst moment opgeven. Scheltje Kuyster-Osinga. De expositie is te bezichtigen alle van 12.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. Cees Brandt geeft op donderdag 19 ja nuari twee kleutervoorstellingen in C-drie. Onder de titel 'Wieli Wiebel II' zal hij de kleutergroepen van een zestal basisscholen onderhouden. De eerste voorstelling begint om 11.00 uur, de tweede om 13.15 uur. De activi teit in C-drie is een initiatief van het Steunpunt Kunstzinnige Vorming Eem- land. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 19 januari: Van 9.30 - 11.30 uur is er de knut- selklub voor volwassenen. Voor f 2,50 kunt u de mooiste dingen ma ken onder het genot van een kopje koffie. Vrijdag 20 januari: Van 9.30 - 11.30 uur de peuter/ouder ochtend. Samen met je kleinste kinde ren) kunt u komen spelen en praten met andere ouders en kinderen. U kunt ko men op dinsdag of vrijdag. Kosten f 3,— voor kind en ouderpaar. Zaterdag 21 januari: 3 Kinderen vieren vandaag hun verjaar dag op de boerderij. Vanaf 13.30 uur kan iedereen vrij komen spelen. Dit kost maar 1 gulden inclusief limonade en snoep. Dinsdag 24 januari: Van 9.30 - 11.30 uur is er weer de peu- ter/ouder-ochtend. Woensdag 25 januari: Vanmiddag begint om 14.00 uur "Hen- ny's Playback Show." Dit gaat een spektakel worden, dus kom allemaal naar de boerderij! Het kost 1 gulden en je krijgt ook lekkere limonade. Donderdag 12 januari hield de afdeling Soestdijk van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond haar ledenvergadering. De presidente mevrouw D. Wymenga van Raaij gaf in haar openingswoord de aanwezige dames een paar aanwijzin gen mee om het nieuwe jaar goed te be ginnen. Wij kunnen de wereldsituatie soms ervaren als hopeloos, of ons eigen bestaan zien als zinloos en onze mede mens beschouwen als waardeloos. Wij voelen ons vaak onmachtig om er iets aan te veranderen, we proberen het dan ook maar niet eens. God is echter an ders dan wij. Hij zoekt de mensen op en wil hen helpen omdat Hij hen liefheeft. Met Hem kunnen ook wij onze eigen si tuatie en die van onze medemens ver beteren, maar ook daar is liefde voor nodig. Deze gedachten werden nader uitge werkt in de causerie van ds. D.J. Klein Onstenk die vertelde over zijn pastoraal werk in de gevangenis. Een moeilijk, maar heel nuttig werk. Er is veel een zaamheid, drugsverslaving en angst voor occulte machten onder de gedeti neerden. Ze kunnen vaak niet begrij pen dat hij zo blijmoedig en opgeruimd elke dag weer voor hen klaar kan staan. Op een vraag van een van hen of hij dan niet in de macht van de sterren gelooft was zijn antwoord: O jawel, ik geloof in 66 sterren (hij bedoelde de 66 Bijbel boeken van het Oude en het Nieuwe Testament) die wijzen mij de weg naar de Zon der Gerechtigheid, naar Jezus mijn Heiland en Verlosser. Op zo'n manier probeert deze predi kant om aansluitend aan hun leefwereld en denkwijze de gevangenen het evan gelie van Gods liefde te brengen. In vele persoonlijke gesprekken en in de kerk diensten op zondag spreekt hij niet al leen met woorden, maar ook in een spe ciale gebarentaal om zo ook de vele bui tenlanders met onbekende talen te be reiken. Het was heel interessant en zeer boeiend om over dit bijzondere werk van de kerken iets te horen. Aan alle goede dingen zitten ook scha duwzijden. Natuurlijk maakt vrijwilli gerswerk daarop geen uitzondering. In een vorig artikel zijn de voordelen van vrijwilligerswerk bekeken; nu worden ook de nadelen belicht. Enkele uitspraken: "Je hebt geen keus, er is te weinig be taald werk." "Er wordt altijd een beroep gedaan op vrouwen, en die zeggen nu eenmaal moeilijk nee." "De grotere vrijheid die je als vrijwillig ster hebt kan ook in je nadeel werken. Bij beroepskrachten wordt afgespro ken hoeveel uur per week ze werken. Met vrijwilligsters wordt meestal niets afgesproken, soms wordt er een steeds grotere inzet gevraagd, zodat het full-ti- me vrijwilligerswerk wordt." "Vrijwilligsters kunnen zich vaak moei lijk losmaken van haar werk. Ze staan er mee op en gaan er mee naar bed. Be roepskrachten hebben het daar vaak iets makkelijker mee, door hun oplei ding, door meer ervaring en door de mogelijkheid problemen te bespreken op bijvoorbeeld een werkoverleg." "Vrijwilligsters lopen soms te hard van stapel. In haar enthousiasme weten ze niet wat ze kunnen doen en wat niet. Dit kan grote problemen geven met de or ganisatie waarbij ze vrijwilligerswerk doen en met de mensen ten behoeve van wie ze werk doen. Sommige organi saties vinden dit zo'n groot nadeel van vrijwilligsters dat ze ze maar liever hele maal niet binnen laten." Deze laatste drie punten hebben te ma ken met een slecht geregelde positie van vrijwilligers binnen de organisatie. Er zijn ook nog andere kenmerken te noe men, zoals "het in kontakt komen met mensen" en "je doet iets voor anderen, maar die kunnen ook voor betaald werk gelden. Hier zijn vooral punten ge noemd die voor het vrijwilligerswerk gelden. Wanneer we praten over "Vrouwen en vrijwilligerswerk" bedoelen we daar mee niet dat mannen en jongeren niet van belang zijn voor organisaties die met vrijwilligers werken. Bent u ook toe aan vrijwilligerswerk, maar moet u eerst nog over een drempel worden gehol pen, kom dan eens praten met één van de medewerkers van de Vakaturebank, Willaertstraat 49, geopend maandag, dinsdag en donderdag 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur; vrijdag 11.00 - 12.30 uur, tel. 12630. Vakatures 1/101. Coördinator gevraagd bij in stituut voor natuurbeschermingsedu- katie. Betrokkene legt kontakten met boswachters, en organiseert natuur wandelingen. 5/107. Stichting voor sociaal-cultu reel werk zoekt vrijwilligers m/v om be hulpzaam te zijn bij het leren van Ne derlands aan buitenlanders. De vrijwil ligers assisteren de betaalde kracht. 6/108. Instituut voor moeilijk leren de jongeren heeft plaats voor enkele vrijwiligers om te helpen bij het verzor gen van de voetbaltraining samen met een beroepskracht. 7/108. Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt vrijwilligster om te assisteren op de kindercrèche. Het gaat om de kinderen waarvan één van de ou ders werkzaam is op de inrichting. 8/115. Kath. centrum voor geestelijk gehandicapten zoekt vrijwilligers m/v ter ondersteuning van de groepsleiding bij eventuele uitstapjes en deelname aan bepaalde aktiviteiten buitenshuis. Het gaat om een leuke maar drukke groep jongeren in de puber-leeftijd. Sa men met de groepsleiding een gezellig stel om mee op te trekken. 15/103. Voor de ouderenbus wor den vrijwilligers gevraagd. Werkzaam heden bestaan o.a. uit: 1. Het vervoeren van ouderen volgens een opgegeven rit- schema, op maandag, dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag. 2. Het innen van de bijdragen van de ge bruikers. 17/102. Vrijwilligers m/v gevraagd in diverse centra voor ouderen in Soest. Werkzaamheden bestaan uit het leggen en onderhouden van kontakten met de bewoners, een kopje koffie en/of thee schenken, boodschappen doen voor en met de bewoners, wandelen, begelei den naar het ziekenhuis enz. Informatie over vakatures uitsluitend via de WB-Soest. De stichting Bethsaïd houdt op zaterdag 21 januari een open dag om belangstel lenden kennis te laten maken met de nieuwe cursussen. Het programma luidt als volgt: 11.00 uur: proefles Sacred Dance door Henny Ligterink; 12.00 uur: proefles Tai-Chi door Tobi de Graaff; 14.00 uur: proefles Bachbloesemreme- dies door Roos Vilé; 15.00 uur: proefles Meditatief schilde ren door Marten Muller; 16.00 uur: proefles Geneeskracht van edelstenen door Amandus Korse; 17.00 uur: proefles Hatha-yoga door II- sa Masin. Alle proeflessen zijn deze dag gratis bij te wonen. Bovendien zijn ook de overige cursusleid(st)ers aanwezig om informa tie te geven. De cursussen starten na de open dag. De overige cursussen zijn: Spirituele Healing voor gevorderden door Roos Vilé, maandag 23 januari; Geestelijke groei, Christus-bewustzijn en Healing door Roos Vilé, woensdag 25 januari. Andere cursussen starten later in januari of februari. Op donderdag 19 januari starten de cursussen Yoga voor kinde ren, door Deborah Krant, en Touch for Health, door Wim Baan. Informatie: Kerkstraat 3-5, tel. 25599. De Vereniging Artishock, Sleenhoffslraal 46, Soesl, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 19 januari: Volgens regisseur Pater Greenaway is 'Drowning by Numbers' een zwart ko misch sprookje voor volwassenen, half bedacht door kinderen met een onschul dige obsessie voor sex en speciaal de dood. De films is een poëtische, a-morele ge schiedenis. Moralistisch verteld, om de overtuiging te steunen dat deugdzamen zelden beloond worden, de slechten meestal onbestraft blijven en de schuldi gen altijd worden misbruikt. Een amusante, speelse film met spitse dialogen. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,—; leden/CJP/65+ f 5,— Filmagenda: Donderdag 26 januari: 'Old Well' (Wu Tian Ming); Donderdag 2 februari: 'Iwan de Ver schrikkelijke' (Eisenstein); Vrijdag 3 februari: 'Extremities' (Ro- bert Young); Donderdag 9 februari: 'The Dedad' (John Huston); Donderdag 16 februari: 'Au Revoir les Enfants' (Louis Malle); Vrijdag 17 februari: 'Who's that girl' (James Foley); Donderdag 23 februari: 'Candy Moun- tain' (frank Worlitzer). Vrijdag 20 januari: Het Filmtheater Soest vertoont ditmaal een van de meesterwerken van Bernar- do Bertolucci, waarvan echter wederom de titel niet genoemd mag worden. In de hoofdrollen o.a. John Lone, Joan Chen. Bernardo Bertolucci heeft het leven verfilmd van het kind dat op driejarige leeftijd tot keizer werd gekroond. De drieduizend jaar oude dynastie van het huis Qing leek hiermee te worden voort gezet. Het tegendeel bleek waar. De film laat de waanzin zien van het feo dale systeem, dat een driejarige kleuter aan het hoofd plaatst van ongeveer de helft van de wereldbevolking. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; CJP/65+ f 5,-. Wekelijks op dinsdag: Iedere dinsdagmiddag is er een yoga- werkgroep in Artishock. Deze wordt ge houden van 13.15 tot 15.00 uur. Iedere eerste dinsdag van de maand wordt be steed aan het uitdiepen van de leer van de yoga, zoals bijv. de chakraleer, de pranayama, concentratie-, meditatie-, en comtemplatieoefeningen. Op de ove rige drie dinsdagen worden voorname lijk fysieke oefeningen, de asana's ge naamd, gedaan. Deelname is mogelijk voor iedereen. De kosten bedragen f 54,— per jaar, zijnde het lidmaatschap van de vereniging. Informatie tel. 21625. De Baarnse toneelvereniging "Karak ter" organiseert op vrijdag 20 en zater dag 21 januari voor de derde keer een groot eenakter-festival voor amateur toneel in de Speeldoos in Baarn. Acht toneelverenigingen brengen op deze twee avonden even zoveel eenakter-blij spelen, die beoordeeld worden door een jury o.l.v. Jan Leijendekker. Zaterdag na afloop vindt de prijsuitreiking plaats (speeldozen). Behalve een le, 2e en 3e prijs zijn er ook prijzen voor de beste ac teur/actrice en voor de beste regisseur. Op vrijdag 20 januari treden vanaf 2015 uur achtereenvolgens op: "Steeds Be ter" (De Bilt), "Justus van Maurik" (Hil versum), "Elckerlyc" (Vleuten), en "Nieuwegeinse comedie". Op zaterdag 21 januari volgen "DeTonelist" (Hilver sum), "Con amore musica", "De Plan keniers (Naarden-Bussum) en "Karak ter". Kaarten - f 7,50 per avond; f 12,50 voor beide avonden) zijn in Soest te bestellen bij Kees Manten, Koekoekweg 9, tel. 22972, en bij De Speeldoos, tel. 02154- 18050. Harrie Slinger, de zanger van de Neder landse formatie Drukwerk, treedt op za terdag 28 januari in de Molensoos op. In het jongerencentrum aan de Molen straat zal ook de band Cake Walk een aantal nummers ten gehore brengen. De groep speelt voornamelijk muziek uit de top 40. De entree kost 5 gulden voor le den, niet-leden mogen voor een tientje naar binnen. De zaal gaat om 20.00 uur open. In gebouw 't Lichtpunt op het terrein van Sterrenberg exposeert fotograaf Alfred Venema. Hij heeft in 1985 en '86 portretfoto's gemaakt van bewo ners, personeelsleden en vrijwilligers van de Soesterbergse inrichting voor geestelijk gehandicapten. De reeks portretten worden nu ten toongesteld. Om zijn visie op de men sen zo goed mogelijk te laten overko men heeft hij ze geïsoleerd van hun om geving gefotografeerd. De expositie draagt de naam 'Portret van Sterren berg'.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9