Nü de laatste ronde van onze opruiming ^Schmtmaketu taal HUWELIJKSFEEST L r cmodvr het restaurant voor een perfekt verzorgd Anti-roestspecialist Yan Rouwendaal: 'Ik ben goedkoop, terwijl ik duur ben' Super Yan Doorn haakt in op tv-succes Yectra 4x4: modern en technisch ontwerp Specialist Anti-roest behandeling T. van Rouwendaal Streekpost Soest en Baarn samen Informatie tel. 13807 Soester voor derde keer aangehouden wegens steunfraude Beleidsplan GAB Soesters betrokken bij aanrijdingen Schoolruit vernield Schade autoradio Auto opengebroken Bromfiets weg na inbraak kelderbox Start vierde fase Koningsweg Brandstichtertje (9) in de kraag gepakt Parkeeroverlast bij C-drie JM\SE\DO Studio hartakarwoeziK Proefrit mogelijk bij Opel-dealer Nefkens Kamp van Zeist 1998 WOENSDAG 25 JANUAR11989 SOESTER COURANT PAGINA 11 SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 De BELASTINGGIDSEN zijn in huis. BELASTINGGIDSEN Koop ze nu bij: C^s/an de ven Winketcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. voor het behandelen van o.a. Personenauto's - Bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest Telefoon 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15) De streekpostgebieden van Baarn en Soest zijn vanaf gisteren samenge voegd. Post met deze bestemming kan van maandag tot en met vrijdag vóór 22.30 in de rode brievenbussen wor den gedeponeerd. De postzendingen worden dan de volgende dag nog be zorgd. Het streekpostgebied omvat de vol gende plaatsen: Soest, Soesterberg, Baarn, Bunschoten-Spakenburg, Eemdijk, Eemnes en Lage Vuursche. Het gaat hier om de postcodenum mers 3740 tot en met 3769. Indien men tenminste 50 poststukken voor deze plaatsen in één keer wil ver zenden, kan men dat tegen een gere duceerd tarief doen. Inlichtingen hier over kunnen worden ingewonnen op de plaatselijke postkantoren. De sociale recherche van de gemeente Soest heeft onlangs een 28-jarige man, inwoner van Soest, voor de derde keer aangehouden terzake steunfraude. De man, die reeds geruime tijd cliënt was van de afdeling sociale dienstverlening van de gemeente Soest, genoot een uit kering ingevolge de R.W.W., omdat hij aangaf werkloos te zijn en niet in zijn le vensonderhoud kon voorzien. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken dat de man, naast het ontvangen van een uitkering van de gemeente Soest, werk zaamheden als zelfstandige verrichtte, daaruit een inkomen genoot en een ge zamenlijke huishouding voerde met een vrouw, die inkomsten genoot die lagen boven de bijstandsnorm voor een echt paar. Op de maandelijks in te levéren inkom stenformulieren vermeldde de man de Het Beleidsplan voor 1989 van het Ge westelijk Arbeidsbureau Amersfoort is uit. In dit beleidsplan staat o.a. wie er voor welke subsidie-maatregelen in aan merking kunnen komen. Dit wordt ook wel de 'doelgroepafbakening' genoemd. Deze 'doelgroep-afbakening' is geldig voor het jaar 1989 en is van toepassing op bij het Arbeidsbureau ingeschreven werkzoekenden in het rayon Amers foort die voor een subsidie-maatregel in aanmerking willen komen. Het Beleidsplan ligt op het Arbeidsburo vrij ter inzage. Arbeidsbureau Amers foort, Gebouw 'De Runmolen,' Zonne hof 26, Amersfoort, tel. 033-641411. werkzaamheden en de genoten inkom sten alsmede de samenwoning niet. Op de inkomstenformulieren dienen cliënten van de afdeling sociale dienst verlening van de gemeente Soest, onver wijld mededeling te doen van elke ver andering van feiten of omstandigheden, waarvan zij redelijker wijze moeten kun nen vermoeden dat zij tot intrekking of verlaging van de uitkering tot gevolg kunnen hebben. Dit werd door de ver dachte niet gedaan. Naar aanleiding hiervan ial tegen de man, die overigens al eerder voor zo'n feit werd veroordeeld, proces-verbaal worden opgemaakt terzake van valsheid in geschrifte en/of oplichting van de ge meente Soest. De uitkering werd beëin digd, terwijl het ten onrechte door hem ontvangen uitkeringsbedrag zal worden teruggevorderd. Te zijner tijd zal de man zich voor deze frauduleuze handelingen voor de rech ter moet verantwoorden. Het fraudebe drag bedraagt ongeveer f 34.000,—. Twee Soesters zijn maandag naar zie kenhuis Zonnegloren gebracht voor onderhoek. Ze waren op de Van Wee- destraat en de Dalweg betrokken ge raakt bij aanrijdingen. Op de Van Weedestraat werd ter hoog te van de Prins Bernhardlaan een 17-ja- rige bromfietser aangereden door een automobilist. Op de Steenhoffstraat haalde een Soester een verkeerde ma noeuvre uit, waardoor een achterligger tegen zijn wagen botste. De bromfietser en de andere Soester waren niet zichtbaar gewond, maar werden voor alle zekerheid door een dokter nagekeken. Een ruit van de Regentuuter is vorige week vernield. De dader doorzocht daarna het gebouw van de basisschool aan de Weegbreestraat, maar er wordt niets vermist. Ook een autoruit moest het ontgelden. Uit de wagen, die stond geparkeerd aan de Talmalaan, werd niets meegeno men. Zonder dat er iets uit zijn auto is gestolen heeft een bewoner van de Spinet veel schade geleden. Zijn wagen werd in zijn woonstraat opengebroken door een in breker die het had gemunt op zijn radio- cassetterecorder. De dader slaagde er echter niet in het ap paraat mee te nemen. De schade, die werd aangebracht, was niettemin groot. Hoe groot precies is niet bekend. Een automobilist moet er spijt van heb ben gehad dat hij zijn wagen tien minu ten onbeheerd had achtergelaten op een parkeerhaven langs de Biltseweg. In de periode dat hij afwezig was werd de auto opengebroken. De inbreker demonteer de de radiocasettespeler ter waarde van 600 gulden. Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een kelder- box van een flatgebouw aan de Smits- weg. Hij ontwrichtte de deur en het slot en maakte vervolgens een bromfiets buit. Het voertuig, een rode Puch Maxi, was het eigendom van een 16-jarig meisje. ïcn Burg. Grothestraat 25 Soest Tel. 2 04 88 Gezichts en lichaamsverzorging De politie heeft vrijdagmiddag een 9-jarig jongentje uit Soest in de kraag gevat, die bij de prof. Waterinkschool aan de Ereprijsstraat een brandje had gesticht. Eerder was er al een "fikkie" gemeld bij de zandbak daar, maar bij nadering van de politie nam de lieve jeugd de benen. Toen er even later op nieuw een vuurtje werd gestookt greep de politie alsnog in. Het knaapje werd na de gebruikelijke schrobbering over gedragen aan zijn ouders. "In verhouding ben ik goedkoop, ter wijl ik duur ben/' De kryptische om schrijving van Teus van Rouwendaal, de anti-roest specialist aan de Nijver heidsweg, vraagt om een verklaring. "Mijn collega's vragen bijvoorbeeld 200 gulden voor een behandeling en ik 400 gulden. Maar wij doen het op een andere wijze." "Wij staan voor 200 procent achter ons werk. Het is bij ons duurder, maar voor het werk dat we leveren zijn we goed koop, vooral als je bekijkt hoeveel ma nuren erin zitten," verklaart Van Rou wendaal die elf jaar geleden in een schuurtje van zes bij drie meter aan de Nieuwstraat begon, maar nu op het In dustrieterrein een gespecialiseerd be drijf runt van 300 vierkante meter. "On ze formule is dat zolang je alleen maar goed werkt tegen een acceptabele prijs, je altijd slaagt. Wij hebben dan ook con stant werk. We draaien hartstikke goed, hebben tevreden klanten en timmeren voortdurend aan de weg." Teus van Rouwendaal heeft drie mede werkers. Eigenlijk vier, want hij rekent zichzelf ook mee. In de beginfase nam Van Rouwendaal alleen personenauto's onder handen, maar al gauw stonden ook bedrijfswagens, vrachtwagens, old timers, caravans en noem maar op voor zijn neus. Eén van de grootste en zwaar ste weggebruikers, de 375 pk Scania, is bij de anti-roestspecialist ook in ver trouwde handen. Behandeling Van Rouwendaal en zijn medewerkers geven de auto's een volledige behande ling. De klant is zijn wagen dan tweee- neenhalve dag kwijt, maar krijgt na die tijd een 'nieuwe' terug. Het begint met het reinigen van de onderzijde van de carrosserie. Hierbij wordt gebruik ge maakt van een stoomcleaner. Na een dag drogen vindt de inspectie plaats en worden alle roestplekken verwijderd. Het aanbrengen van een anti-roestlaag is de volgende stap in de procedure. De holle delen worden behandeld met een ML op wasbasis. De auto wordt vervol gens op een lekbak gereden, waarna de deuren en de zijpanelen worden gerei nigd. Alle plekjes worden zorgvuldig bij gewerkt. Ook de kofferruimte en het mortorcompartiment vallen onder de zelfde zorg. Alle delen worden van een dikke ML (slijt)laag voorzien. De wagen moet daarna acht uur uitlekken en dro gen, de gedemonteerde onderdelen worden weer aangebracht en van buiten en binnen wordt de auto grondig gewas sen. De klanten van Van Rouwendaal wor- De auto's worden bij Teus van Rou wendaal van top tot teen nagekeken en behandeld. den één keer per jaar opgeroépen voor een periodieke anti-roestbehandeling. De wagens worden dan nagecheckt en zonodig behandeld. Van Rouwendaal en co. krijgen voornamelijk auto's van drie jaar en ouder in de ruime werk plaats. Vooral voor zulke auto's is de an ti-roestbehandeling noodzakelijk en ef fectief. "Zoutpekel, maar ook de milieu vervuiling tasten de wagens enorm aan. Door de jarenlange ervaring weetje pre cies welke auto op welke plekken gevoe lig is voor roest," weet Van Rouwen daal. Iedere zaterdagmorgen inspecteert Van Rouwendaal gratis auto's. Eigenaars van wagens kunnen hiervoor telefonisch een afspraak maken met de anti-roest specialist aan de Nijverheidsweg, tel. 20860. De politie is vrijdagavond na verschil lende klachten van omwonenden opge treden tegen de parkeeroverlast bij het cultureel centrum C-drie. Daar was een toneeluitvoering gaande die kennelijk veel bezoekers-per-auto trok. De poli tie schreef maar liefst 20 bonnen uit. De "parkeerdichtheid" was zelfs zo groot dat het J.H.Isingserf volkomen was af gesloten. Voor bijvoorbeeld brandweer en ambulance zou dat een ernstige be lemmering zijn geweest. Copyright Unieboek N.V./B.R.B. International S.A -1985. All rights reserved. Licensed by Kortekaas Merchandising. De 26-delige tekenfilmserie "David de Kabouter", gebaseerd op de boeken van Rien Poortvliet en Wil Huygen, heeft al vele kinderen in de ban van de kabouters gebracht. En dat is maar goed ook, want deze alleraardigste kleine mannetjes en vrouwtjes zijn al te lang verwaarloosd. Reden genoeg voor ons om deze vrien den van alle kinderen en dieren de aan dacht te geven die ze verdienen. Hoe we dat doen? Met een grootse kabouterak- tie natuurlijk! Bij besteding van f 25,— aan boodschap pen kunt u bij uw Super winkel aan de kassa een kabouterminiatuurtje voor f 1,50 kopen. Er zijn maar liefst 22 ver schillende kabouters. Iedere aktieweek kunnen er weer 4 andere kabouters wor den gekocht. De laatste week zijn David en Lisa aan de beurt. Reken maar dat u uw kind een groot plezier doet met deze grappige kabouters. Natuurlijk moeten de kabouters ook een dak boven hun hoofd hebben. Daarom zijn er gedurende de aktieweken iedere week 6 produkten waarbij u gratis een onderdeel van het bouwpakket mee krijgt, waarmee aan het eind van de ak- tieperiode een heus kabouterhuis (mèt interieur) in elkaar gezet kan worden. Bovendien kunt u voor maar 98 cent ka bouter stripboekjes in de Super winkel kopen. Er zijn acht verschillende strip boekjes, waarin telkens een spannend avontuur van kabouter David en zijn vrouw Lisa wordt vertelt. Natuurlijk is er ook een rol weggelegd voor de vos Swift en de gemene trollen, die ervoor zorgen dat David telkens in een nieuw avontuur verzeild raakt. De kabouteraktie loopt in totaal zes weken, vanaf woensdag 25 ja nuari t/ m dinsdag 7 maart van dit jaar bij alle Super supermarkten. Naast onze aktiviteiten zijn bij Super Van Doorn kleurplaten bij de kassa ver krijgbaar met vele prijzen. Konstante vi deovertoning van de serie voor de klein tjes. En is er een kompleet kabouterdorp te zien. Na de aktie zal het kabouterhuis aan de kinderafdeling van ziekenhuis Zonnegloren worden geschonken. De firma Almere begint deze week met de werkzaamheden '4e fase doortrek king Koningsweg.' Het gaat om het ge deelte Eigendomweg tot en met de Nieuweweg. Het werk zal voor 15 sep tember gereed zijn. Tijdens het werk zal het onvermijdelijk zijn dat het gedeelte Nieuweweg tussen de Eigendomweg en de spoorwegover gang gedurende een aantal weken afge sloten wordt voor alle verkeer in beide richtingen. Waarschijnlijk zal dit in de maand mei zijn. Hierover zullen bijtijds nadere mededelingen worden gedaan. Het verkeer zal in elk geval in die perio de omgeleid worden. De kosten voor het werk bedragen ruim 2 miljoen gulden. In het INFOrmatiecentrum hangt een tekening van de Doortrekking Konings weg. Het hart van het systeem, dat hier wordt gebruikt, is het verdeeldrijfwerk, die de krachtverdeling tussen de voor- en ach terwielen regelt. Een viscose-koppeling controleert automatisch een combinatie van moderne transmissie-elementen. Voor een betere rijstabiliteit en gemak kelijk onderhoud is een hydraulische meervoudige platenkoppeling in het verdeeldrijfwerk opgenomen. Hierdoor wordt de aandrijving op de achterwielen onmiddelijk verbroken als er wordt ge remd en ook als de motor wordt uitge schakeld om het onderhoud te vereen voudigen. De Vectra 4x4 is leverbaar in sedan-uitvoering met 1.8 liter of 2 liter motoren. Vanaf de zomer 1989 zal het topmodel Vectra 2000 leverbaar wor den met ook als optie vierwielaandrij- ving. De 1.8 liter motor levert 65 kW (88 pk) en geeft de vierdeurs Vectra 4x4 een topsnelheid van 176 km. per uur. Deze motor levert ook bij lage toerentallen een goede trekkracht en heeft een maxi mum koppel van 143 Nm bij 3000 t./m. Een electronische gestuurde carbura teur en electronische ontsteking zorgen voor een optimale menging en verbran ding. Deze 1.8 liter Euronormmotor voldoet aan de "lage emissie"-eisen van de EEG. In landen waar ongelode ben zine veel gemakkelijker beschikbaar is kan hij ook op loodhoudende benzine draaien. De twee liter uitvoering van de Vectra 4x4 wordt uitsluitend met een geregelde katalysator geleverd, die aan de streng ste Amerikaanse emissie-eisen voldoet. Met deze vier cilinder met Bosch Motro- nic motor management accelereert de vierwiel Vectra van 0-100 in slechts elf seconden. Zijn vermogen van 85 kw (115 pk) is goed voor een topsnelheid van 192 km. Dankzij Vectra's goede stroomlijn (luchtweerstand coëfficiënt slechts 0,29) en het moderne onderstel is het brandstofverbruik zeer laag. De 2 li ter uitvoering gebruikt slechts 8.6 liter ongelode Eurosuper per 100 km. bij 120 km./uur en heeft een gemiddeld (Euro mix test) brandstofverbruik van 9.2 liter per 100 km. Het topmodel, de Vectra 2000 die in de zomer van 1989 beschikbaar komt, wordt aangedreven door een zes tienklepper, die 110 kW (150 pk) levert en voorzien is van een geregelde kataly sator. De vierwiel aangedreven uitvoe- Estherapy, een heerlijke V2 dag behandeling. Een totaal verzorging met een lichaams peeling en ontspannende massage geënt op de Shiatsu. Tot 31 januari speciale aanbieding f 175,-. Voor informatie kunt u ons bereiken onder tel.nr. 20488 Na meer dan vier jaar ontwikkelings werk heeft Adam Opel een model met permanente vierwielaandrijving geïn troduceerd. De Vectra 4x4 is opmerke lijk door de vele ongebruikelijke voor uitstrevende technische aspecten. Er worden nieuwe maatstaven aangelegd voor vierwiel aangedreven auto's op het gebied van veiligheid, stabiliteit bij remmen, comfort en gemak. De Opel ingenieurs kunnen terecht claimen dat zij de derde generatie vierwielaandrij- vers hebben ontwikkeld. ring van deze sportieveling heeft een top van 208 km./uur. ABS is hier stan daard. De standaard uitrusting van de Vectra 4x4 is lang en uitgebreid. Opel's streven was vierwielaandrijving voor een zo groot mogelijk koperspubliek bereik baar te maken. Het resultaat was een uit rustingsniveau dat uitsteekt boven het geen normaal in deze klasse wordt aan geboden. Stuurbekrachtiging en een sportieve vijfbak behoren tot de belangrijke tech nische uitrusting van de Vectra 4x4. Verder zijn opklapbare leuningen achter standaard, evenals halogeen koplam pen, verstelbare ankerpunten voor de autogordels voor en van binnenuit ver stelbare buitenspiegels. Doordat het kofferdeksel tot aan de bumper doorloopt en de tilhoogte slechts 47 cm. bedraagt, is de bagage ruimte goed toegankelijk. Voor het verT voer van lange stukken, zoals ski's, kan ook de middenarmsteun weggeklapt worden. Door de vierwielaandrijvingscompo- nenten en achterwielophanging is een vaste montage van de achterzitting noodzakelijk, maar de rugleuningen zijn in een 70/30 verhouding neerklapbaar. De koffer is ruim bemeten: 380 liter (VDA-norm), andere Vectra sedans 530 liter of met neergeklapte rugleunin gen 690 (840) liter. Reservewiel, crick en gereedschappen zijn in een holling in de koffer van de 4x4-vloer opgeborgen. Om een vlakke laadvloer te behouden zijn de 4x4 mo dellen uitgerust met een ruimtebespa- rend reservewiel. Zonder meerprijs is ook een conventioneel reservewiel le verbaar. Om alles nog eens de revue te laten pas seren en voor het maken van een proefrit in de Vectra staat Autobedrijf Henri Nefkens Soest gevestigd aan de Birk- straat 30 voor u klaar. Waar zijn die takken voor, pappa? wie was Wilhelmina? was het toen koud? heet dat sneeuw? pappa, wat is een boom? J.V. "Wilhelminaboom" Ie Soesterberg. Een lindeboom omgeven door ijzeren sierhek- werk met datum en naam. Dit monument staat links van de weg direct na de hoofd ingang tot het Kamp van Zeist. Deze herdenkingsboom is geplant op 6 september 1898 en eigendom van de Staat der Nederlanden, ministerie van Defensie. V

Soester Courant | 1989 | | pagina 11