253 WORTMANN arushocK KORTINGEN! 3INA 12 WOENSDAG 25 JANUARI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 Nieuwe expositie bij Ton Paauw Dick van Arkel eenzaam in Anna Paulowna Huis Dankzij gift van Anjerfonds C-drie heeft (eindelijk) een goede geluidsinstallatie Feestelijke avond Poëziekring Kunstgeschiedenis in C-drie Cursus en lezing stichting Bethsaïd Museum Oud-Soest Het korthout NU koopt u alles op onze DAMES- en HEREN-afdelingen met EXCLUSIEVE DAMES-EN HERENMODE Koffie drinken met boswachter Steunfonds Minima Voorlichting over "De Zonnebloem" Reünie PVO zaterdag 20.00 uur! Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Vrijwilligers Vakature Bank Beroepsgerichte cursussen Dag en Avondschool WD-vrouwen komen weer bij elkaar Sim Visser: menselijk landschap Cultureel Creatief Centrum 1 Open dag [Wat een fantastisch succes was de open dag van 15 januari, 's Morgens vroeg waren de docenten en medewerkers al druk bezig met voorbereiden, inrichten en de honderd- en een klusjes die voor zo'n evenement gedaan moeten wor den. Vanaf half één begon het publiek binnen te stromen en tot zo'n half zes bleef het ontzettend druk in C-drie. Als vanouds kregen alle dans-demonstra- ties in de grote zaal grote belangstelling, waarbij vooral het showdansen en het nieuwe buikdansen enorm gewaar deerd werd. Van deze laatste dansvorm heeft C-drie overigens de primeur; buikdansen wordt als cursus aangebo den met de demonstratrice Sylvia de Rochemont als docente. Overal in het gebouw waren docenten en oud-cursis ten aanwezig om werk te tonen, voor te doen of inlichtingen te geven. In het Witte Café zorgen de Stablemates met trompettist Klaas Wit voor sfeervolle muziek, waarvan menigeen met een "broodje gezond" of een drankje heeft genoten. In de administratie/receptie was het de hele middag een komen en gaan, het aantal inschrijvingen heeft opnieuw een record gebroken. Voor degenen die staan te popelen om met een cursus te beginnen werd nog even geduld gevraagd: alle cursussen starten in de week van 23 januari. Try-out Bram Vermeulen Nog een terugblik op de try-out van het nieuwste soloprogramma van Bram Vermeulen, "gezellig" getiteld. De be zoekers waren unaniem van oordeel dat het ook gezellig was. Niet in de laatste plaats door de inrichting van de zaal, met gezellige zitjes, een bloemetje en een drankje. In de vrij donkere zaal kwam Bram Vermeulen, die heel alleen achter de piano op het toneel zat goed uit. Hoewel zijn liedjes, teksten en ge dichten niet scherp kritisch waren, kon een goed verstaander toch de diepere achtergronden en de integere bedoelin gen van de artiest waarnemen. Ook na de voorstelling bleef het gezellig toen de bezoekers met de performer in het Wit te Café na konden praten. Smalle basis Wie C-drie binnen stapt is verrast door het gezellige gebouw en de vele activi teiten die daar plaats vinden. De staf krijgt niet zelden complimenten voor het totale gebeuren. Meestal weet men niet hoe ingewikkeld C-drie in elkaar zit. Dat wil de klant niet weten. Als de aktiviteiten maar soepeitjes verlopen op een hoog niveau dan is iedereen te vreden. Maar dat is soms erg moeilijk te realiseren. De basis van C-drie is uiterst smal en dus labiel. Alle afnemers heb ben eigen wensen en belangen. De sport wil dat wij kantine zijn en altijd open. Een partij wil niet gestoord worden door de sport. De kerk vraagt in het weekeinde om stilte. Ook meerdere groepen van bowlers stellen hun eisen. Al die verschillende belangen dienen met elkaar in evenwicht gebracht te worden en in evenwicht gehouden. Dit is een zware taak voor de staf en de da gelijkse leiding. Hier ligt een van de oorzaken dat liet gebouw in het verle den zo'n slechte exploitatie had. C-drie zal er steeds naar streven om deze smal le en dus labiele basis te verbeteren. In dat kader diende het bestuur plannen in om de kerk uit te kopen, een theaterzaal te maken en de sport uit te breiden. He laas heeft de politiek kennelijk geen zin om met het bestuur te denken. Dat is jammer omdat op die manier zwakke plekken steeds blijven bestaan. Met alle gevaren van dien. Wie opent de discus sie? "Het gebochelde paardje" De eerste film van de kinderbios is een prachtige tekenfilm. Het is een sprook jesachtig verhaal spelend in het Rus land van lang geleden. De hoofdper soon Iwan krijgt op een dag een gebo cheld paardje. Voor de tsaar moet Iwan een aantal onmogelijke opdrachten uit voeren. Als hij het goed doet, krijgt hij een mooie beloning. Als hij het niet goed doet dan zwaait er wat. Gelukkig beschikt het gebochelde paardje over toverkrachten en samen kunnen ze de opdrachten aan. De film duurt 75 mi nuten en draait op 3 februari om 15.45 uur. Toegang is f 2,50 inclusief een glaasje limonade. De film is geschikt voor kinderen van 5-10 jaar. Jazz-concert Op 4 februari komt het Don Friedman/ Klaus Flenter Quartet naar C-drie in het kader van een toernee door Neder land van 29 januari t/m 12 februari. Klaus Flenter is in C-drie bekend door zijn concert met eigen trio. Nu speelt hij in een formatie met de Amerikaan Don Friedman. Deze in 1935 geboren pia nist heeft een indrukwekkende staat van dienst op het jazz-podium, op vele bekende jazz-festivals in de V.S., op het gebied van componeren en het lesge ven. Met vele bekende jazz-giganten heeft hij opgetreden (John Coltrane, Chet Baker, Gerry Mulligan, Milt Hin- ton e.v.a.) in concertgebouwen, voor bekende t.v. stations en bij plaatsopna mes. Naast Don Friedman als pianist zitten gitarist Klaus Flenter, drummer Eric Ineke en bassist Henk Haverhoek in dit fantastische quartet. De toegang is gratis, dus kom gerust eens langs. Nieuwe docente klassiek ballet en showdans In het komende seizoen worden de les sen klassiek ballet en showdans op de woensdag gegeven door de docente Ute Doerner. Zij is de opvolgster van Simo- ne Kleinlooh. Simone danst op dit mo ment in een professionele musical waarmee ze het land doortrekt. Ute heeft in Amsterdam haar opleiding ge volgd aan de theaterschool met als hoofdvak dansexpressie. Op de open dag zondag 15 januari, starten haar eer ste lessen dans. Toneelspelen in C-drie Iedere maandagavond van 20.00 - 22.00 uur kunt u in C-drie toneelspe len. De docente Ans Jepkes zal met u Eenzaam, omdat Ton Paauw kans heeft gezien voor zijn Galerie een Soester(!) kunstenaar te strikken die zijn weerga niet kent in dit land. Wat er nu te beleven valt in het Anna Pau lowna Huis aan de Burgemeester Gro- thestraat is niet te geloven. "Gewoon schilderijen," noemt Dick van Arkel (38) zelf zijn uitgezaagde creaturen, maar de argeloze bezoeker moet wel even wennen aan deze kwali ficatie van de negen houten schijven die tot 20 februari de wanden sieren van het opzienbarende APH te Soestdijk. In 1987 toonde Van Arkel zijn werk voor 't eerst in het Utrechts Museum van Hedendaagse Kunst en in het na jaar van 1988 in het Singermuseum te Laren waar hij de Jan Hamdorffprijs kreeg toegekend. Ik denk dat Dick van Arkel spoedig internationale bekend heid zal krijgen, want wat hij creëert in zijn tableaus van figuren en lege ruimtes is zeldzaam. Of het nu de moeizaam torsende modellen zijn (Kunst is lijden, nietwaar) of de ijle, door takjes afge paalde illusies, het is te mooi voor woorden. Bij de opening zondagmid dag was ook alleen maar het tikken van de cocktailglazen te horen. Noch Salin- ger, Flann O'Brien of Gerrit Krol kun nen precies aangeven wat in dit werk gebeurt. Maar het zegt wel iets over Dick van Arkel. Ga kijken! Van woensdag tot en met zondag van 12 tot 5 uur, of na telefoni sche afspraak. J.V. Het cultureel centrum van Soest, C-drie, beschikt sinds kort eindelijk over een goede geluidsinstallatie. De aanschaf van de apparatuur is moge lijk geworden door een gift van het Anjerfonds van 4000 gulden. Volgens de directie is er sprake van een "be langrijke vooruitgang" voor C-drie. Het is tot nu toe altijd tobben geweest met de geluidsvoorziening in het cen trum. Toen het voormalige dorpshuis De Borg in 1986 werd "omgevormd" tot C-drie bleek eens te meer dat nogal wat technische voorzieningen onvol doende waren. De licht-installatie was hopeloos verouderd en met de geluids installatie was het nauwelijks beter ge steld. Door geldgebrek was er tot dus ver geen mogelijkheid tot vervanging, al was dat steeds dringender nodig. In de loop der jaren onderging de instal latie diverse aanpassingen, maar dat waren feitelijk niet meer dan nood-op- lossingen. In een centrum als C-drie worden echter hoge eisen gesteld aan een installatie die geschikt is voor spre kers, muziek- of toneeluitvoeringen. In samenwerking met een firma die op het gebied van geluidstechniek landelijke faam geniet is inmiddels een uitsteken de oplossing gevonden, waarmee C-drie bijzonder tevreden is. Geluidszuil De gift van het Anjerfonds heeft het mogelijk gemaakt de nieuwe installatie zo snel aan te schaffen. Die bestaat uit een combinatie van spreek- en muziek- weergave met behulp van een geluids zuil met vijf boxen in het midden van de zaal en twee vanaf het toneel. Zo wordt een goed geluidsbereik gegarandeerd voor alle hoeken van de zaal. Boven dien is de geluidszuil in het midden van de zaal verplaatsbaar, zodat het bereik ook als de kerkruimte wordt gebruikt - en de grote zaal dus in feite dubbel zo groot wordt - voldoende is voor de tota le ruimte. De Poëziekring "Eemland" (Amers foort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoevelaken, Leusden, Nijkerk, Soest en Woudenberg) die vrijdag 27 januari officieel wordt opgericht houdt vrijdag avond en poëzieavond in het Amster dams Jazzcafé (Stationsstraat 42 in Amersfoort) t.g.v. het vijftienjarig be staan van de voormalige Dichterskring. Verschillende dichters en dichteressen uit de regio dragen voor uit eigen werk. De heer P.J. de Weyer, directeur van de Algemene Boekhandel, houdt een fee strede onder de titel "Wat poëzie is." Henk Waardenburg, een oude bekende in vroegere Artishockkring, zingt dich terlijke liederen. De algehele leiding berust bij Jan Vis ser. Aanvang: 20.00 uur. Op donderdag 25 januari start er een nieuwe introductiecursus kunstge schiedenis in C-drie. Het gaat om een cursus van 12 lessen, waarin achtereen volgens Griekenland, Rome, de Mid deleeuwen, Renaissance, Barok, 18e, 19e en 20e eeuw aan de orde komen. Uiteraard wordt het verhaal geïllu streerd met dia's. Iedereen is van harte welkom; voorkennis is niet zo belang rijk, wel geïnteresseerdheid. De cursus wordt gegeven door Klaaske de Vos, docente kunstgeschiedenis, op donder dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten f 150,-/12 lessen. Op vrijdag 27 januari start er een nieu we cursus kunstgeschiedenis in C-drie. Het gaat om een cursus Impressionisme van 6 lessen, waarin de schilders van het eind van de 19e eeuw Monet, Manet, Renoir en Degas - centraal staan. Ook voorlopers en schilders die op hen voortbouwen (o.a. Van Gogh), komen aan de orde. De cursus wordt gegeven door Klaaske de Vos, op vrijdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Kosten f 75,-/6 lessen. Voor beide cursussen kan men zich schriftelijk inschrijven bij de admini stratie van C-drie. werken aan de belangrijkste aspecten van het toneelspelen, zoals houding, beweging, stem en tekst. Tijdens de les sen wordt de video ook gebruikt. De cursus is voor iedereen toegankelijk, dus schroom niet en kom eens langs. Startdatum: maandag 23 januari. Prijs: f 122,-/15 lessen. Benodigdheden: makkelijk zittende kleding. Lezing door Malik de Kok, over crea tief denken en creatief leven. Je kunt je eigen leven scheppen, door je instelling. We kennen allemaal de mensen die ogenschijnlijk moeiteloos hun leven de vorm geven die ze wensen, zonder daar ooit bewust technieken voor te gebrui ken. Hoe je daar mee om kunt gaan, hoe het werkt, en hoe je gedachten daarbij een rol spelen vertelt Malik de Kok op 27 januari om 20.00 uur. Gaarne voor af reserveren. Cursus bachbloesemremedies door Roos Vilé. In deze cursus maakt u ken nis met de 38 remedies en hun werking. Dr. Bach gaat er vanuit dat niet de ziek te, maar de persoon wordt behandeld. Buiten het behandelen van de remedies wordt er ruimschoots aandacht besteed aan intuïtieve training, meditatie, kleur en klank, chakra's enz. De cursus is 7 zaterdagen van 10-17 uur en begint op 27 januari. Videolezing: nieuwe spiritualiteit in de ze tijd van Zohra Bertrand. Spirituali teit is niet alleen weggelegd voor enke lingen. Neen, je hele wezen is spirituali teit, als je bewust je dagelijkse werk zaamheden verricht. Als je bij alles wat je doet, luistert naar je eigen hart, ga je op een liefdevolle manier om met men sen, dieren én met jezelf. De videole zing op 3 februari begint om 19.30 uur. Gaarne vooraf reserveren. Inl.: Mayin- dra, Kerkstraat 3-5, tel. 25599. Dage lijks van 10-17 uur. Steenhoffslraat 46 Een onderdeel van de boerenwagen is het korthout, dat samen met het laag hout, het verbindingsstuk vormt tussen het voorstel en het achterstel van de wa- £en of in wagenmakerstaai, de voor- en achterschamel. Gewoonlijk is het een kaal stuk hout, maar in een aantal gevallen is het voor zien van snijwerk, eenvoudig of uitvoe rig, afhankelijk van de wagenmaker en zijn opdrachtgever. Geschilderd in di verse kleuren was het een sieraad aan de wagen. Dan het snijwerk en het schil derwerk is over het algemeen te zien, uit welke tijd de wagen dateert. In plaats van het korthout kon er ook een lange balk geplaatst worden, een z.g. langwa- gen. Er ontstond dan een langewagen, geschikt om bomen te vervoeren. Mu seum Oud Soest heeft er enkele van de ze korthouten geëxposeerd. De plaat sing wordt u duidelijk bij het zien van de boerenwagen. Museum Oud Soest is geopend zater dags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. TENMINSTE: 500,— op alle dames/heren vachtjassen en jacks 100,- op alle kostuums, mantelpakken 100,— op alle winter- en regenjassen en leder 80,— op alle kolberts en blazers 50,— op alle rokken, jacks en vesten 30,— op alle pantalons, schoenen en blouses 20,— op alle dames- en heren pullovers 10,— op alle shirts en pyama's BIJVOORBEELD: Enkele kostuums van 698,- 798,- NU 498,— Loden dames- en herenjassen van 598,-NU 498,— Fraaie blazers 1 - en 2 rij van 428,- 398,- NU 318,— Enkele vachtjassen van 2475,-NU 1475,— Wol corduroy stretch pantalons van 229,-NU 199,— Engelse lamswol pullovers 119,-129,- NU 99,— Blouses van 119,-en 139,- NU 59,— 'Wortmann' shirts van 69,90 NU 49,90 'Schiesser' pyama's NU 49,90 'Schiesser' ondergoed, speciale prijsNU 10,— BAARN - Laanstraat 65 - 02154-15418 SOEST - Burg. Grothestraat 7 - 02155-14488 Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal, Smitsweg 311/313, tel. 19546 Op woensdag 26 januari begint een cur sus Turks-volksdansen voor Nederland se en buitenlandse kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 6 voor 12 lesen. Geef je snel op! Dinsdag: cursus Jazz-ballet voor kinde ren van 9 t/m 12 jaar. Start: 14 februari. Tijd: 4 tot 5 uur. Kosten: f 7,50 voor 8 keer. Serie dansavonden voor volwassenen 1 keer per 14 dagen. Start: 24 januari. Tijd: 20.30 tot 22.30 uur. Kosten: f50,—p.p. per serie van 10 keer inclusief koffie. Woensdag 1 februari: Instuif voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Vandaag: feest- mutsen- en maskers maken. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten f 1,—. Breien en naaien voor volwassenen van 19.00 tot 21.00 uur. Kosten naaien: f 25,— voor 10 keer. Kosten breien: f 15,voor 10 keer. Donderdag 2 februari: Kookgroep voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Geef je snel op! Tijd: 4 uur tot half 6. Kosten: f 15, voor 8 keer. De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, tel. 17615 Donderdag 26 januari: open les Rit misch dansen. Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Kosten: gratis. Het is voor 6 t/m 8 jari gen. Cursus Sieraden-maken voor volwasse nen. Start: 9 februari. Kosten: f 35,— voor 6 lessen inclusief materiaal. Woensdag 1 februari: Instuif: carnavals maskers maken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten f 1 -• Tienerinloop van 16.00 tot 17.00 uur voor 12 t/m 14 jarigen. Kosten: in prin cipe gratis. Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 Donderdag 26 januari: Inloopuurtje voor tieners van 13 t/m 16 jaar. Tijd: 16.00 tot 17.15 uur. Kosten: gratis. Vrijdag 27 januari: Knutselclub voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. Tijd: half 3 tot plm. kwart voor 4. Kosten: f 1,—. Dinsdag 31 januari: Spelletjesmiddag voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tijd: 4 uur tot half 6. Kosten: gratis. Woensdag 1 februari: Instuif: hoeden en maskers maken voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tijd: 2 uur tot half 4. Kosten: f 1,-. Boswachter André Wiersma heeft op zondag 29 januari de koffie weer klaar staan in kasteel Groeneveld. Daar kan men vanaf 10.30 uur terecht. Het thema van de ochtend is 'Bomen kappen nood zaak of nonsens'. De kosten van de bijeenkomst bedragen 2,50 gulden per deelnemer. Kortgeleden is overeengekomen, dat mensen met een laag inkomen een be roep kunnen doen op het Steunfonds Minima in verband met een bijdrage in de kosten van de peuterspeelzaal. Toekenning van een bijdrage uit het Steunfonds Minima wordt bepaald door de hoogte van het inkomen cn door schulden, lasten en andere financiële verplichtingen van de aanvra(a)g(st)er. De bijdrage moet individueel worden aangevraagd bij de afdeling Sociale Dienstverlening, Lange Brinkweg 79, Soest. Men kan hier elke werkdag te recht tussen 8.30 en 12.00 uur. f V De Zonnebloem afd. Soest houdt een propaganda-bijeenkomst voor alle me dewerkers, leden en belangstellenden. Deze bijeenkomst zal gehouden worden op woensdag 15 februari a.s. in de Vij verhof, aanvang 20.00 uur. Er zal eerst een korte inleiding worden gegeven door het districtshoofd, de heer van Heijst over de structuur en het werk van de Zonnebloem. Na de pauze, waar in u een drankje wordt aangeboden, zal de film vertoond worden over de vakan tieboottocht. De organisatie verzoekt u vóór 10 februari a.s. telefonisch plaats te reserveren onder de nummers 24243 of 17451. Er is gelegenheid om te parkeren op het terrein van de Kard. Alfrink- school. Zaterdag 28 januari a.s. hoopt mu ziekvereniging P.V.O. rond de klok van acht uur vele oud- en oude leden te ontmoeten op de reünie in het ka der van het 90-jarig bestaan. Oud-leden zijn met hun partner van harte welkom om herinneringen op te halen, de vele oude foto's nog eens te bekijken en te luisteren naar "de jongste musici" van P. V.O., want ook het jeugdorkest laat zich niet onbe tuigd. Gezien de leuke en vele reacties mag men rekenen op een fijn samenzijn, waar velen elkaar weer eens kunnen ontmoeten. Onder het genot van een drankje en een hapje en een stemmig achtergrondmuziekje kan de 90-jari- ge geschiedenis van P.V.O. weer even herleven. Men kan zich nog telefonisch aan melden op donderdagavond via tel. 22268. Vedelaarpad 53, tel. 18136, Donderdag 26 januari4: Van 9.30 - 11.30 uur de knutselakviteit voor volwassenen. Dit kost f 2,50 inclu sief een kop koffie. De basisschool "De Achtbaan" komt vanmiddag voor ons programma van het natuur educatie projekt. Het heet "Bees tenboel". Vandaag gaan we van start met ons programma. De Achtbaan is de eerste in de rij van 17 scholen. Vrijdag 27 januari: Van 9.30 - 11.30 uur is de peuter/ou- deraktiviteit. Iedere dinsdag en vrijdag ochtend kunt u, samen met uw kleinste kind(eren), komen spelen en praten met andere ouders en kinderen. Het kost 3 gulden per kind/ouderpaar, inclusief een heerlijk kopje koffie. Vanavond is het dan eindelijk weer zover: de kinderdisco. Van 19.00 - 21.00 uur kan je komen swingen en zin gen met al je vriendjes en vriendinnen. Kinderen van 8 t/m 12 jaar zijn van har te welkom. De disco kost maar 1 gulden en je krijgt 1 gratis consumptie. Trekje discokleren uit de kast, want misschien is er weer een spannende wedstrijd. Zaterdag 28 januari: Karin, Arthur en Anton zijn vandaag de gelukkigen die hun verjaardag op de boerderij vieren. Ook als je niet jarig bent kan je vrij komen spelen. Het kost 1 gulden inclusief limonade en snoep. Dinsdag 31 januari: Van 9.30 - 11.30 uur de peuter/ouder- aktiviteit. Vandaag komt de school "De Wegwijzer" voor "Beestenboel" met 65 kinderen. Woensdag 1 februari: Vanmorgen komen 33 kinderen van de "St. Bonifaciusschool" voor "Beesten boel". Om 14.00 uur het mooie verhaal van "De Vogelverschrikker". Voor 1 gulden ben je welkom. Mensen die in het kader van hun (betaal de) baan onkosten moeten maken krij gen deze in de regel vergoed. Vrijwilli gers maken ook vaak kosten voor het werk dat ze doen. Hierbij kan men bij voorbeeld denken aan reiskosten, tele foonkosten, kosten voor extra kursus- sen, verblijfskosten of kosten vooroppas thuis. Helaas is het bij sommige instellin gen of organisaties, waar vrijwilligers werken (nog) niet vanzelfsprekend dat deze kosten vergoed worden. De Vrijwilligers Vakature Bank is één van de organisaties die de ingeschreven instelling regelmatig wijst op het belang van een goede onkostenvergoeding voor de vrijwilligers. De onkostenbetaling aan vrijwilligers is immers al vanaf 1984 wettig geregeld. In het kort komt de re geling er op neer dat een vergoeding van de onkosten op deklaratiebasis (met bonnen dus) altijd mogelijk is tot elk be drag. Bovendien mag elke vrijwilliger sinds 1 januari 1988 zo'n zeventien gul den per week of omgerekend 800 gul den per jaar innen als onkostenvergoe ding zonder dat de organisatie waar hij of zij werkt met bonnen hoeft aan te to nen dat het hier om werkelijk gemaakte kosten gaat. Ligt de totale onkostenver goeding echter hoger dan 800 gulden, dan beschouwen de belastingdienst en bedrijfsvereniging het totale bedrag als inkomen. Organisaties die dus meer wil len uitkeren dan 800 gulden per jaar, maar dit niet kunnen aantonen met bon nen doen er daarom goed aan om hier over kontakt op te nemen met de belas tingdienst of de bedrijfsvereniging. Het risiko van navordering van belastin gen en/of premies is anders aanzienlijk. Voor vrijwilligerswerk met een uitkering is nog het volgende van belang; vergoe dingen van werkelijk gemaakte kosten ten behoeve van het vrijwilligerswerk hoeven niet te worden opgegeven aan de uitkerende instantie. Alle andere ver goedingen wel. Hebt u als vrijwilliger of als vertegen woordiger van een instelling nog vragen, dan kunt u altijd kontakt opnemen met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest. Het adres is Willaertstraat 49, telefoon 02155-12630. De ope- ningstjden van de vakaturebank zijn op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Vrijdags van 11.00 - 12.30 uur. Voor belangstellenden hebben we een aantal leuke vakatures. 18/104. Ten behoeve van het Lande lijk Platform Woonwagenbewoners wordt met spoed een penningmeester gevraagd. Het betreft een bestuurs- funktie. 19/110. Internationale hulpverle ningsorganisatie zoekt vrijwilligers m/v voor de volgende werkzaamhe den: brieven bezorgen, het verrichten van licht timmerwerk, tentoonstellin gen samenstellen en het bezoeken van scholen. 9/109. Organisatie belast met het aanbieden van vrijwilligerswerk tij dens vakanties met gehandikapten, hebben de hulp nodig van vrijwilligers van 20-65 jaar (met of zonder verple- gings/verzorgingservaring) voor drie vakantiemogelijkheden voor lichame lijk en/of zintuigelijk gehandikapten. Vakantiebemiddelingsburo voor licha melijk en zintuigelijk gehandikapten die alleen en zelfstandig op vakantie willen en daar begeleiding bij nodig hebben. De duur kan variëren van 1 dag tot één of meerdere weken en de vakanties vin den plaats in binnen- en buitenland. U gaat mee op vakantie als vrijwilliger en biedt hulp waar nodig. Joannitervakantieweken voor oudere li chamelijk gehandikapten. In aangepaste vakantieverblijven in Nederland houdt u samen met 23 andere vrijwilligers vakantie met 24 gehandikapten. Bungalowvakanties voor echtparen of gezinnen, waarvan één van de leden li chamelijk gehandikapt is. De aangepas te bungalows liggen verspreid over het hele land. U bent als vrijwillige begelei ding de hele week aanwezig bij het ge zin/echtpaar houdt samen met hun vakantie en biedt hulp waar nodig. Heeft u belangstelling? Vraag dan om de folder of bel met de WB-Soest. Ver pleegkundigen en/of ziekenverzorgen den zijn meer dan welkom. Informatie over bovenstaande vakatures uitsluitend via de Vrijwilligers Vakature Bank Soest. De Vereniging Artishock, Sleenhoffstraal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 26 januari: Filmhuis: 'In the Wild Mountains "In the wild mountains" is opgenomen in het prachtige Clinlinggebergte in het zuiden van China. Een traditioneel levende boer ziet zijn huwelijk mislukken wanneer zijn korda te vrouw Guilan de zijde van zijn broer Hehe kiest. Deze heeft in het leger ge diend en daardoor met de wereld buiten de bergen kennis gemaakt. Hij ambieert een moderner bestaan, maar faalt aan vankelijk keer op keer in al zijn onderne mingen. Uiteindelijk zal hij samen met zijn schoonzuster de roddelende dorps bevolking echter versteld doen staan. In deze film wordt zonder streng partij te kiezen de oude tegen de nieuwe tijd af gezet. In fraaie opnames wordt een rea listisch beeld geschetst van het dagelijk se leven op het 'platteland' in het heden daagse China. Het verhaal wordt verteld in een rustig tempo maar niet zonder re lativerende humor. Dankzij de uitgeba lanceerde natuurlijkheid blijft de film van het eerste tot en met het laatste mo ment boeien. Elke donderdag aanvang 20.30 uur. Entree f 6,-, CJP/65+ f 5,-. Reserveren op de dag vanaf 19.30 uur, telefoon 19577. Filmagenda: Donderdag 2 februari: 'Iwan de Ver schrikkelijke' (Eistenstein) Vrijdag 3 februari: 'Extremities' (Obert Young) Donderdag 9 februari: 'The Dead' (John Huston) Donderdag 16 februari: 'Au Revoir les Enfants' (Louis Malle) Vrijdag 17 februari: Who's that Girl' (James Foley) Donderdag 23 februari: 'Candy Moun- tain' (Frank Worlitzer) De gemeentelijke Dag- en Avondscho lengemeenschap Amersfoort geeft be roepsgerichte cursussen voor volwasse nen. Ook kan men een certificaat of een diploma op MAVO-, HAVO-, VWO- en MEAO-niveau behalen. De beroepsgerichte cursussen beginnen in de week van 13 februari. Het cur susaanbod omvat een breed scala van opleidingen op het gebied van onder meer informatica, administratie en be- drijfscorrespondentie. De opleidingen op MAVO-, HAVO-, VWO- en MEAO-niveau starten altijd in augustus, maar voor mensen met een afgebroken vooropleiding is tussentijdse instroom soms mogelijk. Voor inlichtingen kan men terecht op de administratie van de scholengemeen schap op de Leusderweg in Amersfoort, tel. 033-650181. De VVD-vrouwen komen in dit jaar op woensdag 1 februari voor het eerst bij el kaar. Hun 'eigen' wethouder drs. Gün- ther Plomp zal bij die gelegenheid een inleiding houden over de ruimtelijke or dening in de regio. De bewindsman zal ook eventuele vragen beantwoorden. De bijeenkomst, die om 9.30 uur begint, wordt gehouden ten huize van de familie Van Lidth de Jeude aan de Molenstraat 29. Ook niet-leden zijn welkom bij de WD-vrouwen en zoals zal blijken uit de aanwezigheid van de heer Plomp mogen ook mannen meeluisteren en -praten. Mensen met vervoersproblemen kun nen kontakt opnemen met de dames Spetter (tel. 13254) en Spijk (tel. 20319). "Herkennen" is de titel van de nieuwe expositie van bijna zestig olieverven, pastels, aquarellen en tekeningen van Sim Visser (42) uit Roermond in Kas teel Groeneveld te Baarn. De titel van de tentoonstelling heeft hij van de Ita liaanse schrijver Italo Calvino, die het herkennen van schoonheid aangrijpt om te ontkomen aan "de hel der le venden", zoals bij het heden noemt. Rust en evenwicht (her)vinden tussen mens en omgeving is de boodschap die de schilder, die tevens landschapsarchi tect is van beroep, wil uitdragen. Zelf schrijft hij over zijn werk: "Naar mijn overtuiging is de relatie tussen mens en omgeving ernstig verstoord. Met omge ving bedoel ik niet alleen de levende en dode natuur, maar ook de menselijke samenleving. De mens heeft zich steeds sterker geïsoleerd van medemens en natuur." De betrokkenheid van de beeldend kunstenaar met wat misgaat in het landschap uit zich in beelden van landschappen, stillevens en mensen die in een zeker evenwicht verkeren. Beel den zonder moraal: de kijker moet ge boeid raken en zelf de symboliek ont dekken die het voor hem heeft. Zo no teert de catalogus. Sausje Wie het verhaal in de fraaie folder niet gelezen heeft en de dichterlijke ontboe zemingen van Jan Kooistra uit Leek even laat voor wat ze zijn, ziet in Groe neveld gewoon een aantal knappe land schappen, traditionele stillevens en ei gentijdse naaktmodellen die ook zo werden geschilderd toen de hel nog niet losgebroken was. Vooral de tekeningen in de Boomkamer en de modellen in de Hasselaerzaal (zie foto) zijn gaaf en ge ven een vakkundig beeld van het men selijke landschap, dat door de auteur met een literair sausje wordt overgoten. Dat werd zaterdagmiddag nog eens ex tra opgeklopt door een ongeïnspireerd openingsverhaal van zijn vriend Ir, J.H. Kuper, rentmeester van Het Loo, die trachtte aan de hand van een aantal warrige dia's de boodschap "van het herstel van verloren gegane eenheid" (hij bedoelt een goed bedrijfsmatig be heer!) aan te dikken. De tentoonstelling "Herkennen" is te zien tot 4 april, dagelijks van 10 tot 5 uur, in het weekend van 12 tot 5 uur. Maandag gesloten. J.V.

Soester Courant | 1989 | | pagina 13