[es van [os-da spas [es 'Bij ons op Soest' DONKER D NfBt MoLÜS Meningen iL van lezers Onthulling I De naam 'donker' ziet het licht op de Smitshof mstt ''mam■hmbi IS DE NIEUWE WOENSDAG 25 JANUAR11989 SOESTER COURANT PAGINA 19 Natuurvoeding en homeopathie bij Naturein aan Laanstraat in Baarn Van der Hucht II Van der Hucht III Van der Hucht IV Geen spijt (2) Even weg geweest Hartstichting zoekt enkele collectanten Postagentschap bij De Beer Overhees Zuivere koffie Aw.ive. |||||g|||Sp verkeersschool OPGELET CHAUFFEURS! OP DINSDAG 14 FEBRUARI 1989 STARTEN WIJ MET DE CURSUS BEROEPSEIGEN- EN GOEDEREN VERVOER (CCVB) AANMELDINGEN GRAAG VÖÖR 10 FEBRUARI '89 189 T E R I N T R 0 D U C T 1 E Ski-COnditietraining start in januari en februari. GRATIS één proefles ('s morgens, 's middags en 's avonds) Aerobic-fitness circuits starten op nieuw in januari en februari. GRATIS één proefles. Zonnebankkuur 10 x 20 minuten NAAM VOOR DE BRILLEMAAKER BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN NIEUW Fond De Teint Lifting Solex Medico Arcature soin Salon „La Comtesse" Scoutinggroep 'Don Bosco' dringend verlegen om leiding Per 1 januari 1989 is de naam van 'De Brillenmaker' veranderd in 'Donker Brillen - Contactlenzen.' De naamsve randering is ingegeven door de toene mende specialisatie van opticien Don ker in contactlenzen. Uiteraard blijft de service en het aanbod van de 'gewone' bril gehandhaafd. De naam 'De Brillenmaker' deed al ge ruime tijd geen eer aan de specialistische activiteiten in de winkel van opticiën Donker. Nieuwe technieken maken het mogelijk om snel een gedegen advies te geven aan mensen met specifieke oog problemen. Niet iedereen heeft de ge specialiseerde apparatuur om alle me tingen te verrichten. Donker heeft de laatste jaren hierin wel geïnvesteerd. Met klem wijst Donker erop dat een op ticiën niet de oogarts kan vervangen. "Wanneer bij een controle serieuze pro blemen gesignaleerd worden, dient een cliënt te worden doorverwezen naar een medisch specialist," aldus de heer Don ker. Optische meetapparatuur "Op het eerste gezicht doet de optische meetapparatuur eng aan," zegt Donker. "Maar angst is beslist niet nodig. Alle metingen die ik verricht zijn volstrekt pijnloos, omdat er zoals bij oogdrukme- ting dankzij het gebruik van de (non contact) tonometer geen contact met de ogen plaatsvindt. Voor een goed advies is zo'n meting echter wel noodzakelijk." Ook voor mensen die geen bril dragen kan een bezoek aan Donker geen kwaad. Regelmatige controle van de ogen voorkomt problemen in de toe- kosmt. Contactlenzen De contactlens heeft de afgelopen jaren aan populariteit gewonnen. Donker heeft een volledig assortiment in harde en zachte lenzen. Welke lens iemand kiest, hangt naast de persoonlijke voor keur tevens af van de toestand van zijn of haar ogen. Zachte lenzen vragen meer onderhoud. Daarom is er voor de zachte lens een speciaal plan, waarmee mensen elk half jaar en bij verlies nieuwe lenzen krijgen. Op de Smitshof in Soest is 'Don ker Brillen - Contactlenzen' de enige deelnemer aan het zachte contactlens plan. Bij opticiën Donker is daarom alle informatie over dit lenzenplan te verkrij gen. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Geachte redactie, Naar aanleiding van onze open brief aan het bestuur van de stichting "Van der Huchtscholen" heb,ben wij zeer veel po sitieve reacties ontvangen. Veel mensen belden ons op of spraken ons aan om te vertellen hoe zeer zij het eens zijn met de inhoud van de open brief. Graag willen we echter benadrukken, dat het in de brief uitsluitend gaat om de Van der Huchtschool aan de Libel te Overhees en om de directeur van deze school de heer P.J. Moerkerke. De school aan de Paulus Potterslaan staat hier dus volledig buiten. De in de brief genoemde kleuter Jeroen, die de school aan de Libel heeft verlaten, is niet onze zoon, maar een vriendje van onze zoon. Tenslotte willen we nog vermelden, dat de heer P.J. Moerkerke geheel in over eenstemming met zijn visie op vrijheid van meningsuiting - ons verboden heeft om kopiën van onze brief op school uit te delen. Hiertoe waren we overgegaan, nadat een op het prikbord van de school bevestigde kopie binnen 5 minuten op onverklaarbare(?) wijze was verdwe nen. Familie Verkerk Familie Verkerk, Wat een verdriet voor zo'n humpje en dat voor een publiciteitsstuntje. Ons werd geleerd 'Laat de linkerhand niet weten wat de rechter doet.' Dankbaar zijn wij, dat wij het kerstfeest mochten helpen organiseren op een openbare ba sisschool in de wijk Klaarwater. Daar ge noten de kinderen van een fantastische Kerstbijeenkomst en maaltijd, na eerst de mensen van Honsbergen met een at tentie te verblijden. Let wel: zonder pu bliciteit. Onze school toont ook de wereldellen de, maar als onze kinderen stoppen met leven, verbreken wij de schakel voor het voortbestaan van deze wereld. D. Slechtenhorst B. Flantua De open brief van de familie Verkerk aan het bestuur van de stichting Van der Huchtscholen in de Soester Courant van 18-1-1989 is ons uit het hart gestolen. Onze kinderen behoorden tot de eerste lichting van de Van der Hucht-school Overhees (periode 1976-1982). Jaren lang hebben wij het wel en (veel) wee van (zeer) nabij meegemaakt. Ook onze ervaringen hebben ertoe geleid dat onze kinderen voortijdig de school hebben verlaten (de oudste zelfs bij de overgang van de 5e naar de 6e klas!en hun lagere schooltijd elders hebben afgemaakt. Als wij één goede beslissing ten aanzien van onze kinderen hebben genomen, was het wel die schoolwisseling. Jarenlang hebben we via de pers kennis genomen van de mooie beelden die van der Hucht naar buiten weet te presente ren. Steeds hebben we de neiging gehad om de door ons beleefde werkelijkheid er tegenover te stellen. We hebben daar elke keer weer vanaf gezien: want wat zou het helpen. Nu reageren we dan alsnog. De brief van de familie Verkerk geeft aan dat er se dert 1982 blijkbaar weinig of niets is ver anderd; dat het verhaal en de werkelijk heid niet gelijk zijn. Wellicht dat beide ingezonden reacties geïnteresseerde ou ders (en wellicht anderen) aan het den ken gaat zetten. Familie Van de Haar. Als we in nieuwe gebieden kwamen be gon het normale leven weer voor de be volking. Er werd weer gewerkt op de sawah's, hun vele ziekten bestreden door onze "hospikken" en andere me dische teams, voedsel, kleding, de troep overal (onhygiënische toestanden). Met de bevolking konden we het heel goed vinden, die wisten al gauw dat ze van ons niets te vrezen hadden. De In donesiërs zijn van nature een vriende lijk en vrolijk volk. Het wonderlijke van alles is, dat in In donesië ook geen rancune-gevoelen te gen ons bestaan. Verschillende van mijn oude maten zijn teruggeweest naar dat mooie land en de plaatsen waar we gelegerd waren. Grote vreugde hier en daar als men ouderen ontmoette, die het meegemaakt hadden. Dus zulke on derdrukkers en racisten, wat sommige groeperingen ons in de schoenen willen schuiven, waren we toch kennelijk niet. Politiek hebben we daar verloren. Kort zichtigheid van de Ned. regering toen tertijd (maar dat is een kwaal van ons kruideniers en schoolmeestertjes die we zijn) en ook andere zaken zoals: de VN (kliek). De Engelse politiek, jaloezie over onze koloniën, de Amerikanen met hun leugens in de wereldpers over ons, voortkomende uit hun verdwaasde dekolonisatie-politiek, wat veel te snel moest gaan en tot op de dag van van daag zoveel ellende heeft gebracht voor zovele volken. Nee, mijn troost over deze jaren is, dat we de arme, sympathieke Indonedische bevolking op vele plaatsen hebben kun nen helpen. Het is dus niet helemaal voor niets geweest. Een ander fijne ge dachte is, de goede sfeer onder ons sol daten, de kameraadschap, ongekend!! M. Mosk. Wij zijn even weg geweest. Weg van de luxe problemen over te dure kunst-ku bussen en nog duurdere waterpartijen. Voor ons even geen demonstraties van onderbetaalde agenten en studenten. Even geen overdaad van de Sin terklaasvieringen, van de gemeente, van de school, van de club, van de opa's en oma's en ook nog van thuis. Het centrum van Baarn is verrijkt met een fraaie winkel: Naturein Natuur voeding en Homeopathie in de Laan straat 115-117. Naturein is het gevolg van de samenwerking van twee onder neemsters, die vorig jaar besloten hun krachten te bundelen. Ellen de Kruyff nam enkele jaren gele den de natuurvoedingszaak Groenland in de Noorderstraat in Baarn over en zag haar cliëntenkring sterk uitbreiden, waardoor de winkel op 't laatst bijna let terlijk uit z'n voegen barstte. Ondertus sen was ook drogiste en schoonheids specialiste Inette Westra met haar ho- meopatische drogisterij in de Noorder straat neergestreken en ook zij kwam door de groeiende belangstelling al snel ruimte te kort. Door samen te werken en elkaar aan te vullen ontstond Naturein, die zij zelf gekscherend 'een uit de hand gelopen hobby' noemen. Zowel natuurvoeding als homeopathie staan de laatste tijd sterk in de belang stelling en dat verklaart voor een deel het succes van Ellen de Kruyf en Inette Westra. Het andere deel van de verkla ring van het succes is gelegen in hun per soonlijke en deskundige benadering van de klanten. Ook de medewerksters Va- lérie Arends en Margreet Klingenberg uit Soest hebben de positieve instelling die je als klant onmiddellijk opmerkt en waardeert. In de afdeling natuurvoeding van Natu rein treffen de klanten praktisch alle Even géén met kerstkransen, kerstbro den, kerstkalkoenen e.d. afgeladen boodschappenkarren in de supermarkt. Wij zijn dus even terug geweest naar In donesië, maar wij meteen al heel en thousiast ontvangen werden door gids Arie: geboren in Barneveld! Wij hebben genoten. De gastvrijheid, de tevredenheid, nergens een spoor van rancune om wat geweest is. Eerder hier en daar een beetje spijt over wat verlo ren gegaan was. Noch op Java, noch op Bali, noch op Ambon en noch op Ban- da Neira enig spoor van vandalisme, nergens een gevoel van onveiligheid, het was een verrassing. Oud-militairen die zich wentelen in schuldgevoelens ten opzichte van de In donesiërs, zouden eens terug moeten gaan. Tenzij - zij er de beest hebben uit gehangen zullen zij er bevrijd van schuldgevoelens vandaan komen. Naïef als ik ben, heb ik trouwens altijd gedacht, dat de troepen in de eerste plaats gestuurd werden om ons, de (In dische) Nederlanders uil de puree te helpen... Ook groepen Indonesiërs za ten in de knel. En wat de Indonesiërs betreft: het hebben van familie in Hol land lijkt daar echt een statussymbool tc zijn. Bovendien zijn er mensen die on wetend van de verloedering die hier heeft toegeslagen, Nederland nog steeds als lichtend voorbeeld zien! E.G. Timmer-Geerlings Ondanks het feit dat de scoutinggroep "Don Bosco" uit Soest een enthou siaste en groeiende groep is, hebben de welpen en kabouters, gidsen en ver kenners te kampen met een groot pro bleem, waarvoor ze tot dusver geen voedingswaren aan, waaronder verse melk, andere zuivelprodukten en verse groenten. Het gemeenschappelijke ken merk van deze produkten is dat ze van ecologische of biologisch dynamische kwaliteit zijn. Kort gezegd komt dit erop neer dat bij de teelt en de bereiding van die voedingswaren geen kunstmest, che mische bestrijdingsmiddelen of chemi sche geur- en smaakstoffen gebruikt zijn. Deze produkten zijn daardoor niet alleen gezonder, maar ook beter en 'vol ler' van smaak. De afdeling homeopa thie herbergt naast een zeer uitgebreid assortiment geneesmiddelen, tevens een breed scala van natuurlijke vitaminen en voedingssupplementen, alsmede een keur van cosmetica-produkten (dier proef-vrij). De afdeling Soest van de Nederlandse Hartstichting kan nog een aantal vrij willigers gebruiken voor de nationale collecte die in de week van 3 tot en met 9 april wordt gehouden. Het plaatselijke comité hoopt dat veel mensen zich bereid verklaren te collec teren, zodat de wijken klein kunnen worden gehouden en het werk niet zo lang hoeft te duren. Voor informatie en opgave kan men te recht bij mevrouw Bleumer (tel. 13153) of de heren Donkervoort (tel. 10487) en Kleijn (tel. 23509). De PTT opent op maandag 30 januari in de tabaksspeciaalzaak De Beer aan de Tamboerrijn in Overhees een nieuw agentschap. Men kan daar de meeste post- en postbankzaken afhan delen. Het agentschap is iedere maandag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. Van dins dag tot en met vrijdag kan men er van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur terecht. Zuivere koffie is tegenwoordig onder het handelsmerk 'Max Havelaar' in de winkel verkrijgbaar. Daarnaast gaat de verkoop van 'Indio' en 'Tanzania', een cafeïne-vrije koffie via een aantal ker kelijke adressen gewoon door. Iedere eerste zondag van de maand kan men daarvoor terecht in de Wilhelmi- nakerk en iedere derde zondag in de maand in De Deel bij de Oude Kerk. Ook op de adressen Plasweg 23, Braam weg 13 en 41 blijven de genoem de merken zuivere koffie verkrijgbaar. Deze koffie is afkomstig van kleine, zelfstandige boeren uit ontwikkelings landen. oplossing hebben kunnen vinden. Ze komen nogal wat leiding te kort en zit ten dus dringend verlegen om mensen die in die hoedanigheid met de ver schillende groepen willen meedraaien. Er is al van alles geprobeerd, maar tot nu toe zonder enig resultaat. Don Bos co weet niet zo goed meer wat ze verder nog zou kunnen doen. Het leiden van de scoutinggroep komt voornamelijk neer op het begeleiden van de kinderen. De leiding stelt het programma samen en verricht de voor bereidingen. De scoutinggroep is onderverdeeld in twee leeftijdsgroepen. De jonste groep -de welpen en kabouters- bestaat uit jongens en meisjes van 7 tot 11 jaar. De activiteiten bestaan hier voornamelijk uit speurtochten, sport, kamperen, spelletjes, etc. De tweede groep -gidsen en verkenners- bestaat uit jongens en meisjes van 11 tot 16 jaar. Zij trekken er vaak op uit met tenten en rugzak en on dernemen vele andere activiteiten. De welpen en kabouters komen elke za terdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur bij elkaar; van 12.00 tot 14.00 uur zijn de gidsen/verkenners aan de beurt in het eigen clubhuis van "Don Bosco" aan de Dalweg (op het plein bij o.a. huiswerkcentrale Hulscher en fitness centrum Psysical). Om een idee te krijgen van de sfeer tij dens die bijeenkomsten is het natuurlijk het allerbeste om er zaterdags even bin nen te stappen; men is altijd welkom. De enige eis die aan eventuele gegadig den wordt gesteld is dat hij of zij ten minste 17 jaar oud is. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met Bert Kool, Steenhoff- straat 45a, 3764 BJ Soest, tel. 12181 (gidsen/verkenners), of met Marion Stolwijk, Kruisweg 2, 3764 DD Soest, tel. 17113 (welpen/kabouters). VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST - TELEFOON 02155-16621 Vandaag: Open brief aan voorlichtingsambtenaar Ben van Os "Beste Ben. Mede namens mevrouw De Muijnk doe ik hierbij officieel aan gifte van de aanwezigheid van zeven grafheuvels van 1400 jaar vóór Chris tus in het gebied van de Stompert. Het is het grootste grafheuvelveld in de provincie Utrecht. Volgens jou weet de gemeente Soest van dit bestaan niets af. In de archie ven hierover, die ik bij je collega J. Haanstra heb ingezien, zijn deze unie ke grafmonumenten niet terug te vin den. In jouw Informatiebulletin van november 1978 over de monumenten lijst komen deze archeologische mo numenten niet voor. De twee zoge naamde "onbeschadigde, nooit on derzochte grafheuvels in Soestdui- nen" die je in het Infobulletin wel noemt, zijn waarschijnlijk al lang met de zandafgravingen van het Waterlei dingbedrijf weggepoetst. Zes jaar lang heeft mevrouw De Muijnk die zandau- to's voorbij zien rijden met toestem ming van destijds nog mevrouw Cor- ver. Ik hoop dat mijn vermoedens on juist zijn. Kan jij opheldering geven? Jean Dulieu Ik heb bovengenoemde archievenmap meegenomen naar de commissiever gadering Ruimtelijke Ordening van 10 januari en wethouder Menne heeft mij toegezegd dat hij een en ander zal la ten uitzoeken. Inmiddels hebben twee (ingezonden) brievenschrijvers vorige week in deze krant laten weten dat de gemeente wel terdege op de hoogte was van het be staan van grafheuvels op de Stompert. Zie de foto. Als jij zegt verbaasd te zijn datje nim mer op de hoogte bent gebracht en dat niemand de foute lijst heeft gecorri geerd, moet je de schuld niet op bur gers afschuiven, maar het gemeente bestuur hierop aanspreken. Ik heb het interessante artikel (De Prehistorie) van Jean Dulieu in het boekje "Soest" (1959) erop nagele zen. Hij waarschuwt daarin voor "ach teloosheid" en dringt aan op "respect voor de schaarse overblijfselen uit ons verre verleden." Hoe komt het dat Soest hier geen oog voor heeft? Jouw uitspraak dat "het wel netjes zou zijn als burgers die van deze en derge lijke zaken kennis hebben dat ook aan de gemeente zouden melden" slaat dus nergens op Soest kon het weten. Maar goed: neem notitie van de eerste zin van deze brief en licht het College van B. W. in, alsjeblieft. De Wolfduin Vorige week heb ik met mevrouw De Muijnk op de Stompert gewandeld. Wie kan mij dat nazeggen, bij ons op Soest, waar militaire terreinen niet be paald openbaar zijn? Zie de tweede foto. Je moet er niet aan denken dat in dit prehistorische natuurgebied met een (volgens Peter Veen) zeldzaam bosty- pe de rupsvoertuigen van luitenant- kolonel Bos gaan oefenen, of dat het afgegraven wordt tijdens de "overle- vingsoefeningen" van commando's, of dat de Amerikaanse golfbaan "De Wolfduin" met 18 holes, terras, par keerplaats en café-restaurant wordt aangelegd. Als basis-commandant kolonel J.H. Wilbrink in de pers laat weten dat de gemeente Soest "al toestemming heeft gegeven voor de golfbaan" is dat on juist. Alleen in besloten R.O.-verga- deringen zijn de fracties gepolst, maar in een openbare gemeenteraadsverga dering is deze kwestie nog nooit aan de orde geweest. De gemeentesecretaris heeft mij dat bevestigd. In een adviesnota van 9 september 1987 spreekt een ambtelijke werk groep haar voorkeur uit voor een an dere plek. Een kopie van deze open brief zal ik sturen naar de provincie, de bekende waakhond van onze gemeen tebelangen. Misschien kan jij Defensie eens voor lichten over politieke structuren, in spraakprocedures, streekplannen, mi lieuproblemen, archeologische schat ten, etc. Of lappen soldaten dat aan hun laars? Wie wil golfen gaat maar naar Leus den, Maarsbergen of Almere. De Stompert moet de Stompert blijven! Volgende week kom ik op deze zaak terug en laat de archeoloog A. Bruijn aan het woord. Ik zie je. Met vriende lijke groeten." JAN VISSER Gezond voor lijf en leden SPORTSTUDIO FITNESS alle Instructeurs zijn gediplomeerd Fitness Saunaruimte 60 m2 Fitness-Aerobic (circuit) Zonnebank Aerobic Fysiotherapie praktijk Conditietraining Ski-conditietraining Kinderopvang Ingang en parkeerplaats aan de Dalweg naast r.k. begraafplaats Voorinformatie: flOHCTfr -f CA nn Steenhoffstraat 30A \J£. IOO 1 DU UU voor f 79,- Jeugd t/m 18 jaar fitnesstrainingen vanaf f 20,- per maand. BRIL EN CONTACTLENSSPECIALIST brillen - contactlenzen Winkelcentrum Smitshof - Soest - Bel: 02155 - 1 8626 Een omwenteling in de kosmetologie Crème foundation met „Lifting Effect" dieptewarmte methode voor figuurcorrectie. Zonnebank-hemel met gezichtsbruiner raffermissant visage et pour Ie corps (een voedende kracht vóór gezicht en lichaam) f PARIS W. A/1, de Graaf Heideweg 62 - 3768 BC Soest Telefoon 02155 - 1 47 21

Soester Courant | 1989 | | pagina 19